Keresés

Részletes keresés

stangli2 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 302
Valszeg csak álvemhes volt. Pároztassátok újra. Ha megint megrágná a kicsiket, alkalmatlan tenyész anyának.
Előzmény: gvik21 (301)
gvik21 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 301
Sziasztok! A segítségeteket kérem: Kaptam egy óriásnyulat az egyik ismerősömtől. Nála az első ellésnél megette a kicsiket. Próbálkoztunk mi is. Már két hete meg kellett volna ellenie, de eddig semmi nem történt. Az elmúlt pár napban nem is evett már semmit. Mit csináljak vele?
stangli2 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 300
Ne keseredj el! A nyúl nagyon érzékeny állat, sokszor nagyon hírtelen és gyors lefolyással tör elő egy-egy betegség! Engem is értek már veszteségek, nem is kicsi, volt hogy egy egész állomány veszett oda, de én is azt mondom ne add fel!
Előzmény: chez jerome (295)
Texas Chris Creative Commons License 2009.04.21 0 0 299
Szia.

Sajnos ilyen előfordul. Ne add fel! Egyet értek az előttem szólalókkal, a Trisulmix megmenthette volna.
Előzmény: chez jerome (295)
Anika76 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 298

Szia!

Ne gyötörd tovább magad,mert szinte tuti,hogy az van amit Rencsa baba le irt.Mint már irtam,én minden választáskor,minden nyulat evvel a gyógyszerrel itatok/TRISULMIX/,5 NAPIG,de sokan vannak,akik nem használják,valószínü itt is ez történt.

Sajna,ennek ellenére,nálam is történt egy haldoklás,bár ezt az okozta,hogy hirtelen kaptak nagyobb mennyiségű friss/fonnyasztott/ zöldet.

Sajnálom a nyuszidat,remélem lesz másik!

Előzmény: chez jerome (295)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.04.21 0 0 297
Szia chez jerome!

Nem biztos hogy a te hibádból pusztult el.Az ilyen fiatal nyulak általába a kokcidiozis mi att szoktak megghalni.És ennek több hét általában a lappangási ideje.Én leginkább ezt tartom vaószinűnek.De könnyen meglehet hogy vizesen kapott vmi zöldet vagy esetleg olyat kapott ami felfujta.Nem tudom kis gyermek nincs otthon????Mert nálam is volt már olyan hogy nem voltam ott és olyat adott a nyulaknak amit nem szabadott volna,csak pont akkor mentem ki.Azóta el van tiltva a nyulaktól ,legalább is egyedül nem mehete oda hozzájuk.Amugy nem árt ha esetleg veszel nyulat.Akkor van egy TRIHSULMIX nevű szer amit vizbe keverve kell meginnia a nyulaknak és ez jo a hasmenéses és a kokcidiozis ellen.Vagy gyomor panaszokra még ajánlják a LAKTHIFERMET.Ezt is vizbe kell rakni.Ennyit tudok segiteni.
Előzmény: chez jerome (295)
Chesterfild Creative Commons License 2009.04.20 0 0 296
Szia.
Kösz szépen,majd még jobban utánaolvasok,csak mostanában eléggé el voltam foglalva,ezért nem irtam korábban.
Ja és megellett két nyulam,nemszámoltam a kicsiket,de soknak tűnik,szép nagyok.A harmadik anya később fog,igaz neki kellett volna legelőször:))))))
Előzmény: kócoscicus (280)
chez jerome Creative Commons License 2009.04.20 0 0 295
Nem így akartam a fórumba írni először, de sajnos csak ezzel a témával tudok nyitni, elpusztult a nyuszink.
Szánalmas kutyaütőnek tartom magam miatta, és nem tudom mit hibázhattam el.
Teljes amatőr vagyok gyakorlat tekintetében - hiába állattenyésztő a szakmám, sosem dolgoztam benne.
8 napja kaptuk a Magyar Óriás nyúlfit 2 hónapos korában. Direkt kértem a tápjából, hogy lassan tudjam átszoktatni a mienkre.
Szénát alig vett magához, friss zöldet pedig módjával, néha többet. Az első héten teljesen normális széklete volt, még tegnap is, mire ma délután mikor hazajöttem, már elpusztult és egy jó tenyérnyi nem túl híg, nem túl száraz sötétbarna bélsár volt az óljában, ő pedig már meg volt merevedve. A feneke persze tiszta kaki volt, de semmi más külső elváltozást nem vettem észre. Vizet tálból ivott eddig és most akartam átszoktatni az önitatóra, amiből napi fél deciket ha ivott.
Mire kellett volna figyelnem, mi lehetett a gond?
Texas Chris Creative Commons License 2009.04.19 0 0 294
Szia.

Nem tudom, hogy milyen ketrecre gondolsz, de a google-ban találsz egy csomót. Pl. http://www.nyulketrec.hu/ .
Előzmény: csiriprelek (293)
csiriprelek Creative Commons License 2009.04.17 0 0 293
Sziasztok! Tudtok olyan címet mondani ahol nyúlketreceket árulnak, készítenek? 6-8férőhelyes kellene.Köszönöm
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 292

Az általam említett kokcidiózis elleni szer a baycox.

Részletek, ha valakit érdekelne:

http://www.emea.europa.eu/pdfs/vet/referral/Toltrazuril/34575208hu.pdf

Pedig ezt is engedélyezték.

tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 291

Köszönöm a dícséretet.

Nehéz a helyes táv megtalálása, mert az anyanyulak bogyói a legnagyobbak, de a kisnyulak lábai, amik előbújnak a legkissebbek. Na ez nekem is kondot okozott. Azért a fánál előny, hogy ha be is fér a nyúl lába, nem úgy szorul  be mint a fémrácsba. Nekem még ebből nem volt eddig gondom. Kb 13-16 mm a távolság.

Előzmény: stangli2 (289)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 290

Kócoscicus bocsánat, ha megbántottalak! Nem volt szándékomban! Csak előtte írtad a multikat és konkrétan említetted a gyógyszergyárakat. Ezért írtam amit írtam. Mégegyszer bocs! Csak szeretnék én is tanácsokat és ötleteket kapni (err jó többek között a fórum) és próbálok adni is, ha tudok. És nagyon egyetértettem az előző írásoddal. Ezért írtam amit írtam.

És azt is írtam, hogy én is használok vegyszereket (hypo, neostomosan, oltószer stb).

 

Az esővizeshordóba pedig elég 1 aranyhal vagy kárász és megeszi az összes szúnyoglárvát. Ha ez nem megoldható akkor állítólag pár csepp étolaj és befulladnak alatta a lárvák.

:)

Bocs az okoskodásért!

Előzmény: kócoscicus (288)
stangli2 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 289

Nagyon profi ketreceket gyártasz! Mi egyszer csináltunk hasonlót, de túl közel raktuk a léceket, így a kettő közöt fennakadt a cucc..

Nagyon jó rovarírtó még a kacsa! Válogatás nélkül minden rovart megeszik, még olyat is amire a tyúk csak fintorog!

Én sem vagyok híve semmilyen vegyszernek, nem hiszem, hogy nem árt a nyúlnak, és nekünk. A többit ne is említsem. Persze a gyümölcsfákat kénytelen vagyok, de azt is csak akkor ha muszály. Sok hasznos állatot is eltüntethetünk vele.

Előzmény: tooommm0013 (285)
kócoscicus Creative Commons License 2009.04.16 0 0 288

Én a magam részéről nem használok szintetikus permetezőszereket, de meg tudom érteni, hogy valaki, akinél sok az állat, és se kedve, se energiája nincs már a hagyományos módszerekhez, bizony évi 1-2 alkalommal permetez. Nálunk a nyulak a bejárati ajtótól 5 m-re vannak, az esővizes hordó, ahol több millió szúnyog szokott kikeleni, 1m-re, mégsincs probléma se a legyekkel, se a szúnyogokkal.

Különben meg momentán én is nagyban támogatom a gyógyszergyártást: eltört a lábujjam, és ha menni akarok (illetve mennem KELL), veszek be fájdalomcsillapítót.

A hangsúly a szakszerű használaton és a szükséges lehető legkisebb mennyiségen van. Mindkét esetben.

Előzmény: tooommm0013 (284)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 287
És még valami! Legyek ellen nekem bevált a hagyományos enyves papír! (egérragasztót is kentem már papírra)
Előzmény: kócoscicus (282)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 286

Kicsit szétesett a kép és a szöveg sorban:

A ketrec, a sarok ahol a dolgát végzi és egy rész ahol nem.

tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 285

A képek amiket ígértem! Én ezt a ketrecet még mióta használom (kb 4 hónap) belülről nem takarítottam.

A ketrec

a sarok ahol a dolgok történnek

rácspadozat máshol

tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 284

Hello!

 

Biztos problémát okoz a sok légy, légylárva stb, de azért a vegyszerekkel óvatosan! Kócoscicus írta, hogy ne támogassuk a gyógyszergyárakat és ne a multiktól vett szemetet együk. Hát akkor ne! Vannak problémás esetek, de azért a lehetó legkevesebb vegyszert használjunk! Mert az bekerül a talajba, a vizekbe és persze a húsba is amit eszünk. Az egyik antikokcidium a trágyával kikerülve a földekre nagyon környezetszennyező. Már nem tudom melyik hatóanyag, de ha kell akkor utánnanézek. Ezért ha a termelés rovására is megy, de ne akarjuk ugyan azt, mint a nagyüzemek. Mert akkor mit is érünk el? Olcsóbb lesz, de jobb nem. Én mint írtam is beengedtem néhány tyúkot a ketrecek alá, közé. Ott nem terem meg a légylárva. A kihordott trágyát frissen vágott fűvel keverve komposztálom így gyorsan beindul a lebomlás ott a hőmérséklet miatt nem lesz semmilyen rovar. És még ha kell gy réteg földdel is takarom.

Na nem azt mondom hogy ez a legjobb, de egyenlőre működik! És én is használok vegyszereket. De a cél, hogy minél kevesebbet.

Azért én is köszönöm, hogy kikerested ezt! (mert még kellhetnekem is)

Előzmény: kócoscicus (282)
kócoscicus Creative Commons License 2009.04.15 0 0 283

LelencekÁrpád

 

Ők az újak.:)

kócoscicus Creative Commons License 2009.04.15 0 0 282

Nem hagyott nyugodni, megkerestem:13507,13528,13631 hsz-okból kiszedegetve:

Az ólak külső-belső falait lepermetezik 5l víz, 1kg cukor, 1cs 4gr-os ACTARA keverékével, a trágyadombot, kifutót NEPOREX-szel kezelik.

Használati útmutatók olvasása gondolom nem nélkülözhető:)

Előzmény: kócoscicus (280)
Anika76 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 281
Nálam a konyhakész nyúlnak 1000 ft/kg volt eddig az ára,na ezt emeltem most meg,arról nem is beszélve,hogy ezt frissen kapják,nem fagyasztva.
Előzmény: Texas Chris (277)
kócoscicus Creative Commons License 2009.04.15 0 0 280

Chesterfield, még régebben kérdeztél a légyirtásról: ajánlom figyelmedbe a Miért pont kecske!?-című topikot, ott ajánlottak már permetezőszereket(is), amik segít(het)nek megoldani a problémát, főleg ha több állatod is van:)

Ha megtalálom a konkrét hsz-t, megírom itt, addig marad a kereső:)

kócoscicus Creative Commons License 2009.04.15 0 0 279

OFF: Az emberek alapvető hozzáállását igen nehéz befolyásolni.. Én úgy vettem észre, hogy hiába van válság, hiába ér egyre kevesebbet az emberek fizetése, még mindig nem azon agyalnak, hogy esetleg mit tehetnének a saját boldogulásukért a saját házuk táján, hanem azon, hogy hol juthatnának hozzá a megszokott szemetükhöz olcsóbban. Konkrétan: még mindig jobb biznisz a fűmag, mint a konyhakerti növény-vetőmag, és még mindig több a fűnyróhang hétvégén, mint a metszőollócsattogtatás, uram bocsá' kapálás..

Arra meg aztán végképp nem gondolnak jó sokan, hogy ha nem a multiknál vett szeméttel mérgeznék magukat, sokkal kevésbbé támogatnának olyan profitorientált ágazatot is, mint pl a gyógyszeripar..

Jó korban van a lányod, ha nem találja cikinek, hogy nem teszkós tejet iszik, hanem otthoni, hús-vér állatból fejtet. Nálunk a kicsinek az a természetes, hogy amíg van itthoni kaja, addig nem veszünk, csak azért mert telne rá,vagy mert reklámozzák, a tini bezzeg...!:(

Egy (vagyis kettő, nehogy egyedül unatkozzon) kecskét én is szertnék...majd..

Addig meg kutatom, hol tudnék venni háztájit.

Bocs az offolásért:)

Előzmény: Anika76 (275)
kócoscicus Creative Commons License 2009.04.15 0 0 278

Sziasztok!

Megint gyarapodunk ma:lesz egy vásárolt nyuszónk(szép nagy, sötétvadas bak) meg 2 elhibázott húsvéti ajándék, akiket befogadunk.

A 8 hetes alom szépen nő, a lógós fülűek kisebbek, mint a kevésbé lógó fülűek.

A 2 heteseknél van hófehér színű, piros szemű nyuszika is ( a 7 fiókából 3, a másik 4 szürke+barna), bevallom, ez a színváltozat tetszik nekem a legkevésbé, bár nagyon aranyosak, és bátran járkálnak ki a fészekből.

 

Texas Chris Creative Commons License 2009.04.15 0 0 277
Nálunk ha jól tudom, most a téli időszakban 285 Ft/Kg-ért vette a felvásárló, a boltban meg 2995 Ft/Kg a nyúlnak. Nevetséges.
Ezt az 1000 Ft-os árat hogyan érted, db vagy Kg? Nálunk 1000 ft/kg a háztól való vásárláskor, magyarul a 3kg-os nyulat ha levágod akkor lesz kb. 1,5 kg azt adjuk 1500 ft-ért.
Előzmény: Anika76 (275)
Texas Chris Creative Commons License 2009.04.15 0 0 276
Szia Janika75.

Ezek az úgy nevezett Német világos nagy ezüstök( Helle groß silber), ami közepes testű fajta 4,5 kg körüliek.
Én Zala megyében, Nagykanizsán élek. Az e-mail címem: takacs.chris74@gmail.com .
A többit megbeszéljük.

Üdv. Chris
Előzmény: Janika 75 (274)
Anika76 Creative Commons License 2009.04.15 0 1 275

Sziasztok!Húúúú jó régen írtam,dehát a Húsvét miatt nem volt időm gépezni!

Úgy döntöttem,megemelem az árat,nem adom oda 1000 ft-ért,látva,hogy megint milyen árak vannak.Arról nem is beszélve,hogy milyen minőségű az a hús,amiért pofátlanul sokat kérnek.A leadási ár/ha jól tudom,itt most 360 ft./nevetséges,természetesen nem a termelőnek haszon,ugy gondolom ezért nem érdemes.

Csak az érdekes,hogy akik eddig is vitték tőlem,nem foglalkoztak azzal,hogy árat emeltem,ugyanúgy kérik mint eddig.Talán rájönnek az emberek,hol érdemes vásárolni!

Ja!!Csak úgy mellékesen,a lányom elhintette a suliban,hogy mi mindent/szinte/megpróbálunk megtermelni magunknak,megbeszélték,hogy küldjek be kecsketejet,mert egyikük sem ivott még!Én ezt nagyon jónak találom,örömmel teszem,talán történik már valami,és nekiállnak az emberek végre gondolkodni!

Előzmény: stangli2 (269)
Janika 75 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 274
Szia!
Nagyon tetszenek, a Német ezüst nyulaid! Érdeklődom, hogy ezek nagy ezüstök vagy kis ezüstök? Nagy esetén, érdekelne egy -két db. Tudsz írni elérhetőséget?
Üdv:Jani
Előzmény: Texas Chris (273)
Texas Chris Creative Commons License 2009.04.14 0 0 273
Én is így vágom le a nyulat. De van egy ismerősöm aki egy csapással fejszével le vágja a fejét, és azt mondja akkor a nyakrész nem lesz olyan véres, jobban kivérzik.
Előzmény: stangli2 (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!