Keresés

Részletes keresés

sani07 Creative Commons License 2014.05.01 0 0 6199

Turista vizumot irt, arra irtam, hogy azt at lehet valtani kint masra, vagy ez nem igaz? Hat ha estaval megy, akkor valoban csak a hazassag marad, meg ha talal ceget aki alkalmazza, akkor is mukodik az, hogy hazamegy es otthonrol intezi a mun kavallaloit.

Előzmény: egerszegi (6193)
sani07 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6198

Szarazfoldi hataron nem kell mas, csak utlevel. Viszont ha be akarsz szokni valami erdon keresztul, akkor kesobb hiaba csinalsz akarmit, meg hazassag eseten sem kapsz papirt, mert nem fogjak latni sehol az orszagba valo belepesed, innentol fogva rovid idon belul kipenderitenek onnan.

Előzmény: Zs... (6195)
Maule Creative Commons License 2014.04.30 -1 0 6197

Szerinted?

Előzmény: Zs... (6195)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6196

En nem probaltam, de amit hallottam aszerint az is csak egy rendes hatar, rendes ellenorzessel.

 

Nem igazan vannak kiskapuk..Es oszinten, ha meg lehetseges is hogy csak ugy beteleportalsz, akkor miert jobb? Nem tartozkodsz tul, de ettol meg nincs legalis statuszod...normalis munka nem opcio igy.

 

Ha tenyleg az USA a legnagyobb alom, akkor nezz utana Kanadanak, nehany ev alatt lehet allampolgarsagot szerezni, ugy konnyebb az USA.

Előzmény: Zs... (6195)
Zs... Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6195

Szia,

Azt esetleg tudod hogy ha szárazföldön lépek be az USA-ba Kanadából, akkor ahhoz milyen dokumentum szükséges? Valahol azt hallottam, hogy ahhoz még ESTA sem kell. Ez valóban így van, vagy hülyeség?

Köszi előre is

Előzmény: egerszegi (6194)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6194

Fontos kimaradt, hogy elvileg tenyleg lehet olyat, hogy bead egy petitiont- B1/2 vizummal H1B-re, de ezt meg a legalis tartozkodas alatt kell, es ugye H1B-hez kell az a szponzor ceg. Itt a pontos folyamatot nem neztem meg, a H1B-nel kiemelik hogy csak az otthoni kovetseg koteles processzalni, ugyanakkor azt is irjak, hogy be lehet adni H1B peticiot amig itt vagy.

 

 

Illegalisbol legalisba nem igazan megy...

Előzmény: egerszegi (6193)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 6193

Oke, tenyleg legyunk nagyon pontosak. Ha ESTA-val jon valaki, akkor a hazassag az egyetlen (illetve ha leasz gyereke, megvarja hogy nagykoru legyen, akkor lehet meg valami...)

 

Ha turista vizummal jon ki, nem vallalhat munkat, nem megy az, hogy elkezd dolgozni es lepdel felfele:

 

http://travel.state.gov/content/visas/english/visit/visitor.html

 

Az lehetseges, hogy kijon turistanak, talal ceget aki alkalmazna, aztan hazamegy, es az otthoni (! fontos) kovetsegen igenyel egy H1B-t. Ez mondjuk nem mukodik takaritasra es gyerekfeklvigyazasra...

 

 

Előzmény: sani07 (6192)
sani07 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 6192

Ha turista vizummal utazik ki, akkor azt at lehet valtoztatni masik vizumfajtakra. Meg lehet hosszabbitani is, ha epp meg nem jott ossze valami. Vagy rosszul tudom?

Előzmény: egerszegi (6190)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6191

Meg egy dolog a munkarol..azt irod "valahol el kell kezdeni"...illegaliskent, munkavallaloi engedely nelkul az altalad leirtak a csucs, nincs tovabblepes. Egyszeruen nincs jogi mod arra hogy azt mondjak valahol, hogy tudodmit, lepj elobbre, alkalmazunk rendesen. Illetve a hazassagon kivul nincs.

Előzmény: egerszegi (6190)
egerszegi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6190

Sokan, sokszor leirtak itt, de hatha segit rajtad: ugye azt tudod, hogy a hazassagon kivul NEM LETEZIK modszer arra hogy legalis statuszt kapj az USA-ban miutan beutaztal turistakent? tudom hgy furcsan hangzik, de tenyleg LEHETETLEN az, hogy kijossz turistakent, es valaki normalisan, nem feketen alkalmaz. Es ez huszonix evesen lehet hogy nem hangzik rosszul, de miutan rajossz,hogy nem hagyhatod el az orszagot mert ha megteszed nem johetsz vissza, es itt pedig nincs teljes, normalis eleted azert az elegge kemeny tud lenni.

 

Biztos hogy USA? Nem lenne erdemes olyan helyen kezdeni ahol legalabb van remeny legalis eletre? Megtanulni angolul, es ha az USA a nagy alom, akkor esetleg szerezni olyan szaktudast amivel mar ki tud hozni egy ceg? Ennel meg az is kisebb gaz ha tenyleg a vilag tulso vege, Ausztralia vagy Uj-Zeland a cel...

 

Raadasul itt az altalad leirt munkakkal kemenyen dolgozva nem fogsz jobban elni mint otthon..csak a tudat lesz meg hogy nem otthon vagy.

 

Tenyleg jo szandekkal irom ezt, gondold meg, biztos hogy ezt akarod?

 

 

Előzmény: vikka06 (6189)
vikka06 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6189

Egyenlőre turista vízummal megyek, legalábbis úgy néz ki...

Előzmény: Lola99 (6188)
Lola99 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6188

Milyen vizumod van?

Előzmény: Básti Viktória (6187)
Básti Viktória Creative Commons License 2014.04.28 0 0 6187

Sziasztok!

Szeptemberben készülök New Yorkba költözni! Segítséget szeretnék kérni, hogy hol tudnék itthonról, Magyarországról valami munkát találni, hogy mire kiérek legyen valami ahol el tudom kezdeni a kinti életet! Vendéglátós vagyok, jelenleg is vendéglátásban dolgozok, de szívesen foglalkoznék gyerekekkel, esetleg takarítással, igazából mindegy, valahol el kell kezdeni, csak legyen valami...26 éves vagyok, gyenge angollal, de addig még próbálom ezt fejleszteni!

Ha valaki tudna segíteni kérem írjon!

köszönettel!

Zs... Creative Commons License 2014.04.22 0 0 6185

vagy esetleg itt:

www.airbnb.com

Előzmény: lyz09 (6183)
Lola99 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 6184
Előzmény: lyz09 (6183)
lyz09 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 6183

sziasztok!

 

Három hétre mennénk a Párommal New Yorkba (jun 26-jul18) lakást cserélnék ezen időre.  Budapesten a belvárosban lakom, a kedvelt Ráday utcában. 57 m2-es, felszerelt,  2 szobás, lift nélküli 2. emeleti  lakásom van, csodálatos környezetben. 

 

várom jelentkezéseteket!

hegbet

inifini Creative Commons License 2014.04.16 0 0 6182

Szia Ha-vaj!

Köszi szépen mégegyszer az infót!

Előzmény: Ha-vaj (6180)
CharlieBrown Creative Commons License 2014.04.16 0 0 6181

Sziasztok!

 

Segítség kéne.

Tervezzük a jövő évünket, és szeretnénk kimenni kicsivel hosszabb időre. Szigorúan nyaralni. 1 hónapra gondoltunk.

Az a baj, hogy tavaly igen belecsaptunk a lecsóba, és a Times Square és a 49th sarkán laktunk, és nagyon könnyű volt megszokni, hogy gyakorlatilag mindennek a központjában voltunk... Viszont ez 4 hétre elég vaskos lenne, és még a költőpénzt nem is számoltam.

 

Van ötletetek hol, kitől tudnánk esetleg egy apartmant, vagy szobát kibérelni a nyári időszakra, ilyen időintervallumra? Brooklyn heights is teljesen jó lenne a promenád környékén.

 

Előre is köszi a tippeket!

Ha-vaj Creative Commons License 2014.04.15 0 0 6180

szia inifini!

igen, kb 10$ szamolj max. /fo. Mikor mar a csomagokkal kiertetek akkor az airtrain-re fel tudtok jutni kartya nelkul,majd mikor a "hagyomanyos" metrora szalltok akkor tudjatok megvenni a kartyat. Es ekkor szamitja fel a "kilepesi" dijat is. Igen, a heti berletet nem tudjatok 1szeruen kozosen hasznalni,mert 2 hasznalat kozott 20 percnek kell eltellni. De a toltost barmikor. Fold alatti atszallaskor nem kell ujra lehuzni,de azert nezzetek meg a terkepen ,h melyik allomason lehet kozetlenul cserelni.Minden allomason a fulkeben ulotol tudtok kerni metro terkepet teritesmentesen. Ha feljottok akkor 1 buszra is ervenyes meg a kartya.Vagy 2 buszt tudtok hasznalni ujabb fizetes nelkul. Bar ugyanugy hasznalni kell a masik buszon a kartyat  ,de nem szamol dijat. Ez megkonnyiti a terezest,de biztos jol fog esni a seta is.

minden jot!

Előzmény: inifini (6179)
inifini Creative Commons License 2014.04.15 0 0 6179

Szia Ha-vaj!

köszi szépen! Akkor ha jól értem, akkor kb 10$ fejenként a tömegközlekedés manhattanig (airtrain + metro)? A heti kártya fejenként kell, a töltőst használhatjuk mindketten?

Üdv.

Előzmény: Ha-vaj (6178)
Ha-vaj Creative Commons License 2014.04.15 0 0 6178

Szia inifini!

nincs mit!

 pontositanom kell kicsit, ha megis a tomegkozlekedest valasztjatok "elsore" akkor eleg 1 kartyat vennetek az automatanal,mert a 20$ -os feltoltes(+ 1$ kartya) fedezi mindkettotok "kijutasat" es utana azt fel tudjatok hasznalni ha megveszitek a heti  berletet 30$ korul. Ha rogton meg lehet venni a heti berletet akkor is kellene pluszban fejenken kb 7$ a repter kilepeskor......

ha szukseges barmi info, akar itt tartozkodaskor is ,jelezzetek! ha tudok probalok segiteni.

 

Előzmény: inifini (6177)
inifini Creative Commons License 2014.04.14 0 0 6177

Szia Ha-vaj!

Köszönöm szépen a segítségedet, nagyon hasznosnak találom. Ketten mennénk a párommal, a kényelem miatt biztos jobb választás az autó (taxi), főleg, hogy ajtóig visz.  A manhattani 46th utcában leszünk, elég jó oda a tömegközlekedés, bár a végén van egy "kis" séta :-)

köszi mégegyszer

Előzmény: Ha-vaj (6176)
Ha-vaj Creative Commons License 2014.04.14 0 0 6176

Szia inifini!

Ha a manhattan-i 46th utcat akarod megkozeliteni,akkor meg jo is lehet a terved,amit irtal. de ha pl Brooklyn akkor nem.....vagy mas reszek

a taxi a repterrol FIX aras! tehat mindenhova 49$ ! ha kimesz a terminalbol,ott van 1 rikitozold mellenyes aki segit utbaigazodni es ad a sofornek 1 papirt amin rajta van az ar. Nem kerhet tobbet! Ha batrabb vagy es jo az angolod akkor nehany "privat" sofor is keres fuvart, igy meg tudsz veluk 1ezni,ha latjak,h tudod az arat. Addig ne szalljatok be,amig nincs alku.(30-35 $)(en mar probaltam, nem volt gond) Legyen azert leirva 1 papirra a cim, lehetoleg iranyito szammal .

Metro: a repter "elhagyasa" is 5 vagy 7 $  ?+ 2;50$ train. Az erkezoknek is van lehetoseg venni metro kartyat,de legyen nalad 21$ ../fo ( 1$ a kartya a tobbi az utazasra, ez a tetel adja a legjobb kedvezmenyt. Szerintem 2-3 embernel mar erdemesebb a taxi.Foleg  faradtan, csomagokkal...

kellemes idotoltest NY-ban!

Előzmény: inifini (6169)
sani07 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 6175

Amerikaban sokkal rosszabbul fogsz elni, raadasul illegalisan. Keress ra a neten, vannak ilyen munkak amit irtal. Egyebkent ha nem akarsz egy nyelvet sem megtanulni a jobb eletert, akkor nem is akarod azt igazan.

Előzmény: Pandacska21 (6173)
Lola99 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 6174

Amerikába nem tudsz menni, mert nem kapsz vízumot. Illegálisnak pedig nem jó lenni. Az EU-ba bárhova lehet menni és lényegesen közelebb van. Ott kellene nézelődnöd. Ja és valamilyen nyelvtudást mindenképen kell szerezni. Ha tényleg el akarsz menni, nyelvtanulás az első!!!!

Előzmény: Pandacska21 (6173)
Pandacska21 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 6173

Sziasztok! 

Segitseget szeretnek kerni Megunva a magyar letet. 

Tudnatok szallodai takaritast vagy barmilyen munkat, ahol nem szukseges a nyelvtudas? 

Szivesen besegitek ottlakasert szallasadomnak, mig nem tudok szallast magamnak. 

Napi 10-12 ora szellemi melo helyett valtanek, csak ne ebben az orszagnan legyek :( 

Segitsegeteket rlore is koszonom! 

Aliz

sani07 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 6172

New yorkban azert nem ritka latvany egy turista, hiszen a fold legnepszerubb turistalatvanyossaga talan. Ha nem mesz lepukkadt helyekre, akkor senki sem fog bantani.

Előzmény: inifini (6169)
inifini Creative Commons License 2014.04.13 0 0 6171

Ezt a turistaként való kockázatot várostól függetlenül mindenhol említik. Sztem Bp-en sem feltétlenül tanácsos a 8-10 kerület környékén nagy bőröndökkel sétálni, csak erre gondoltam. Először a taxira gondoltam, de kipróbálnám a tömegközlekedést is, meg olcsóbb is, befelé az lesz, majd inkább kifelé marad a taxi, már hazafelé. Köszi

Előzmény: sensee (6170)
sensee Creative Commons License 2014.04.13 0 0 6170

Mitől kellene tartanod ha kiszúrnak mint turista? Mire gondolsz? New York -ba jössz vagy nem? A train a legolcsóbb és leggyorsabb. A leglátványosabb a sima taxi de az kb 40$ tól kezdődik és elérheti akár a 80$ is ... A metro aluljáróban vannak automaták ahol MetroCard -ot kell venned és egyből fel is töltened, amit aztán a beléptető kapunál érvényesiteni kell. De mindig van ott valaki aki tud segiteni. Bárkit nyugodtan megkérdezhetsz bárhol barátságos segitséget kaphatsz... Ja és a google maps -on van a legjobb utvonal terv a tömegközlekedéshez ha tervezni akartok...

Előzmény: inifini (6169)
inifini Creative Commons License 2014.04.02 0 0 6169

Sziasztok! Lassan utazunk NY-ba, és érdekelne, hogy a JFK-ről mennyire egyszerű bejutni a 46th utcához. Neten megnéztem: taxi, minibus, tömegközlekedés, és az utóbbi érdekelne igazán. Találtam egy kalkulátort, ahol ajánlja az Airtraint Jamaica állomásig, majd az "E" vonatot a célállomásig. Árban elvileg 6.25$, de hogy hol kell fizetni azt nem tudom, illetve nem kell tartanom attól, hogy kiszúrnak mint turista, aztán meglesz az első élmény... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!