Keresés

Részletes keresés

olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 185

Nem tudom kinek a hozzászólására reagálok, de

Bélflóráim jól vannak.

Az antibiotikumot sem preferálom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (180)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 184
hááát, nem kizárt, hogy a bűntudat is hat a placebóra. :-)))
Előzmény: Vichy27 (181)
Vichy27 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 183
Bocs, Evicke bejegyzésére reagáltam.
Előzmény: Evicke (173)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 182
megtréfált az Index... :-)
Előzmény: Törölt nick (180)
Vichy27 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 181
Velem is ugyanez történt mitesszer-ügyben, és szintén csak mintegy mellékesen. Amikor viszont Karácsonykor pár szelet beigli lecsúszott, pár óra múlva már néhány pattanás díszelgett az orromon! (Lehet, hogy a bűntudattól?:-)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 179
A bisziduszhoz részemről annyi, hogy nem fontos az egész, a joghurtról se nagyon eszem.
Előzmény: malócz (178)
malócz Creative Commons License 2010.01.06 0 0 178

Tej: a tehéntej a bocinak való, nem az embernek. Csak éppen a szarvasmarhát lehetett úgy szelektálni, hogy ma már napi 50 litert (!) tud adni, és nem mászik fel a ház tetejére.

 

Kecsketej: nos ez már jobb, úgy tudom, hogy ez hasonlít leginább az emberi anyatejre összetétel szempontjából. Ugyancsak kecsektejből készül(t) az igazi kaukázusi kefír, aminek oly nagy gyógyító hatást tulajdonítanak. 

 

A joghurt érése során a bifidusz esszenziszen - :) - túl még vagy 30 baktérium ügyködik az átalakításon. Nem tudom mi történik ilyenkor a tefehérjékkel, ha valaki képben van, ne fogja vissza magát.

Sajnos a glikémiás index ettől még nagyon magas marad.

 

Kecsketej az ősszel volt az egyik nagykörúti Spárban, fél literes ksizerelésben, teljesen bio volt, meg is romlott 4 nap alatt általában. Sokszor már ott a polcon lejárt a szavatossága... A 30%-a tuti zsír volt, szépen ki is ült a palack falára. Nagyon finom, de jó ide nem látom a polcokon (nyilván mindek rendeljenek, ha ott romlik meg), pedig ebből akartam csinálni kefírt. Drága mulatság lett volna, meg hogy most paleo akarok lenni, nem biztos hogy belefér.

Előzmény: Zsákk Dömolé (161)
malócz Creative Commons License 2010.01.06 0 0 177

Legyen ugyan kitűnő alapanyagokból az a pékárú, vagy legyen kézzelmaszírozott az a tehén, amelyik a tejet adja, attól még ugyanúgy beindítják azokat a a káros kémiai/ biológiai folyamatokat a szervezetben az emésztés során, amelyeket a paleo étkezés megpróbál elkerülni.

 

Egyébként az elnevezés kicsit egyszerűsít, vagy túl képszerű. Gondoljunk inkább pl. a kortárs eszkimókra, akiknek fehérje és állati zsír a bevitt étkek több mint 90(!)%-a.

Magas vérnyomsás, szívinkfartus, cukorbetegség és a többiek lényegében ismeretlen betegségek.

 

 

Előzmény: Zsákk Dömolé (162)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 176

szia!

újabb példa a súlyfelvételre. blog 915

szép napot!

Előzmény: Evicke (174)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 175
Remélhetőleg a gabonamentes étrendre való áttérésed végett nem is fog továbbiakban fájni. Szerencsére a szervezetük csodálatosan képes regenerálódni, ha nem bombázzuk folyamatosan rosszal, és megkap mindent, amire szüksége van.
Ehhez táplálkozásban a paleo jónak néz ki.
Előzmény: Evicke (174)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 174
hát én meg sose voltam korábban "gyomros", kb. másfél évvel ezelőttig. állítólag van 1 kis refluxom is, de abból semmit nem érzek, sosem ég a gyomrom, nyelőcsövem. csak a gyomromban van itt-ott az a maró érzés időnként, mint a reklámban. :-)
Előzmény: tyafi16 (164)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 173
pontosan. ha csak a placebó lenne, akármelyik gyógyszer vagy diéta meggyógyított volna. viszont tartós hatást eddig csak a cukor elhagyásával értem el, meg most a gabonák és hüvelyesek kiiktatásával.
és az, hogy simább a bőröm, mintha eltűntek volna a mitesszerek (pedig semmit nem csináltam vele), megintcsak nem lehet placebó, mivel nem is számítottam rá, nem is érdekelt, de egyszercsak észrevettem.
Előzmény: gergoagainstcd (171)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 172
Persze, de ha a placebot hitnek is értelmezzük, a kenyér akkor sem uborka :-)
Előzmény: gergoagainstcd (171)
gergoagainstcd Creative Commons License 2010.01.05 0 0 171
na előbb csak egy sort sikerült leírni, de folytatom. szóval amiért placebo hatása mindennek van , amiről elhisszük hogy hat , ezért hasonlítják össze 'placebóval' a gyógyszereket. namost, ha valaki ilyen diétával próbálkozik, feltételezhetjük , hogy elötte is igyekezett egészségesen táplálkozni. azthitte , hogy egészségesen táplálkozik, vagyis a placebo hatás ott is megvolt. ha másik diétát próbál ki, placebo ott is meglesz, a 'rendes' hatást meg kimatekozhatjuk.

Előzmény: gergoagainstcd (165)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 170

Miről beszélsz Te?

A tejet is hagyd már abba!

Előzmény: Zsákk Dömolé (162)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 169

A mondvacsinált bemondás nem hivatkozási alap, Gábor könyve erről is szól.

A sikerrevezető módszeren szerintem nincs mit túlragozni.

Előzmény: Zsákk Dömolé (144)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 168

Ezzel teljesen egyetértek.

Előzmény: Törölt nick (143)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 167

Nagyon remélem :-)

Az előzőben Marinénire szavazok!

:-)

Előzmény: Evicke (142)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 166
Ezért aztán még a fánkhoz is savanyú uborkát ettem, és nem is égett a gyomrom.
Csak hát az éjszakák!!!!!!!!!
Előzmény: tyafi16 (164)
gergoagainstcd Creative Commons License 2010.01.05 0 0 165
placebo hatása mindennek van. annak is ami esetleg más miatt (is) hat.
Előzmény: Zsákk Dömolé (162)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 164
Mindég gyomros voltam. És persze tudom, hogy a stressz, szorongás mikre képes.

De ezen nehezebb változtatni, mint az étkezésen.
Mindég Légrádyra hivatkozom, de hát rengeteg igazságot írt a táplálkozással kapcsolatban. Kapott is sok hideget a hivatalos dietetikusoktól.
A szénhidrát emésztésről is írt, hogy egyeseknél, különösen egy bizonyos kor után, lehet, hogy sok mennyiségileg a gyomorsav, mégis kevés a sav/ vagy pepszin?/tartalom ahhoz, hogy a gyomorból az ételpép tovább tudjon haladni, savanyítani kell. És nekem többnyire bevált.
Mert ha nem, ellenperisztalktika lép fel, vissza jön a refluxosoknál a nyelőcsőbe, és ez okozza a kínzó érzést a nyelőcsőben.

Viszont, ha a nem fogok egyáltalán gabonaféléket enni, lehet, hogy teljessen m
gszűnik a problémám.

Ja, és ami a legérdekesebb, hogy nem fájt semmim, se gyomor, se nyelőcső, a fekély ellenére sem.!!!!!!!!
Előzmény: Evicke (131)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 163
mert nem is ezek a válaszok, hehe.
Előzmény: Zsákk Dömolé (162)
Zsákk Dömolé Creative Commons License 2010.01.05 0 0 162
Mert placebo? Vagy mert ettől eleve kevesebbet eszel? Mint látod, ezek nem igazi válaszok :-)
Előzmény: Evicke (159)
Zsákk Dömolé Creative Commons License 2010.01.05 0 0 161
Szerintem az nagyjából megfizethetetlen, legalábbis nekem. Hogy valami "bio" legyen, az egész folyamatot ellenőrzik, és mindenfélét betartatnak vele, és ennek meg is van az ára: az áruházas akármilyen bio tej majd' 400 forint literenként...

De! Itt jön az átbaszás! Ezt a tejet ugyanazon a gépsoron pasztőrözik és homogenizálják, holott én pont ezt próbálom kerülni, gyűlülöm az egyentejet. A rendes tejnek az az ismérve, hogy nagy zsírdarabok vannak benne, és télen más az íze, mint nyáron, le lehet fölözni és megsavanyodik. Ilyen egyszerű ez, a többi nem érdekel annyira (persze, ha lenne pénzem, venném a bio _és_ nem feldolgozott tejet, de nincs).
Előzmény: Evicke (158)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 160
Köszönöm a bíztatást. Soha nem adom fel.
Előzmény: olvaso2010 (132)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 159
a kenyeret mi is évek óta magunk sütjük itthon. glutént tartalmazó lisztből. úgyhogy ebből a szempontból semmi különbség, ugyanolyan ártalmas, mint a bolti. mégis, vajon miért érzem magam sokkal jobban, amóta nem eszem? nem kell válaszolnod.
Előzmény: Zsákk Dömolé (156)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 158
na, pont az a bio, az őstermelős. ne ragozd túl. a tehén nem kap antibiotikumot, szteroidot, meg mittudoménmit, mint a nagyüzemi termelésben. az őstermelő ritkán ad tejhozamnövelő gyógyszert és hasonlókat, hm?
Előzmény: Zsákk Dömolé (154)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 157
Hulda Clark : Meggyógyúlhatsz! - c könyvéből megtudhatod. Vagy Luca Béla ajánlásai alapján.
www. leviter.hu-n megtalálod a méregtelenítési eljárásoknál.
Én már Többször csináltam, hasonló eredményekkel.
Előzmény: Evicke (150)
Zsákk Dömolé Creative Commons License 2010.01.05 0 0 156
Pontosan, 100%-ig egyetértek. Mi még a kenyeret is magunk sütjük, ott is megdöbbentő különbségek vannak ám.
Előzmény: tyafi16 (152)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 155
kösz, de a tejről lekéstél. a számba nem veszem többet. de te csak igyad. az egészséges étkezés pedig számomra nem feltétlenül az, amiben te hiszel, de azt hiszem, ez eddig is kiderült.
Előzmény: Zsákk Dömolé (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!