Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 2019.07.15 0 0 107548

csutortokon vagy penteken  megirtuk a V5 doksit az eladoval, azt igerte elintezi online. 

..mert hogy lehet igy is.  

ma /hetfo/  hozta a postas az uj forgalmit a nevemel..:O  

 

szvsz haza koltozni akkor szeretnek, amikor ez m.o-n is igy mukodik.  :)) 

 

 

cam aro Creative Commons License 2019.07.15 0 0 107547

sokaig a macska alberloitol kaptam hulyet, de talan egy eve havonta kap valami ampullat a pet's at home-tol. 

azota nincsenek apro kis bosszanto bogarak benne. :) 

 

a 40 kilos -falusi- kutya is ekkora dozist kap..

abban sincsenek.. :oo 

Előzmény: seci (107545)
cam aro Creative Commons License 2019.07.15 0 0 107546

itt egy feltenyernyi voros csomobol indult a redline. 

tegnap ota ragacs alatt volt verehullo fecske fuvel. 

most este mar koszoni, sokkal jobban van. 

dolgozik a placebo. :) 

igaz, delben beszedtem az antibiotikumot, megkapott valami kremet is.  :)) 

 

Előzmény: VeraVictoria (107544)
seci Creative Commons License 2019.07.15 0 0 107545

Vannak itt is remek kis pokok, plane ha egy kicsit is allergias vagy az adott fajta csipesere!

De lehet, hogy az epp nyaralasbol visszatert kollegad importalta.

-seci

Előzmény: cam aro (107543)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.07.15 0 0 107544

Lehet hogy neked ugyanaz van mint nekem? Nehany napja veletlenul vettem eszre hogy a terdem folott oldalt egy piros csik huzodik, kb 10 centis es ahogy megtapogattam kicsit kemeny/ mint egy in/ volt a borom alatt a hus es erzekeny. Masnap valami masert merntem az orvoshoz de errol is beszamoltam hogy esetleg nem vermergezes? Megtapogatta es azt mondta hogy nem, kicsit begyulladt az er, nem mondta hogy mitol en meg nem mondtam hogy elotte kerteztem es jol megmartak a rovarok bar a csiknal semmi csipest nem lattam. A doki azt mondta hogy nem veszes, el fog mulni nehany napon belul.

Igaza van, 5 nap utan mar halvany a csik es nem is erzekeny. Iden sajnos makszemnyi bogarak is meg tudnak ugy marni hogy kovetezmenyei vannak es eszre sem veszed a tettest.

Enm arra saccolok hogy neked ugyanaz van mint ami nekem.

Előzmény: cam aro (107543)
cam aro Creative Commons License 2019.07.15 0 0 107543

pirosat ir a google mindenhol. 

bar kicsit jobban belemelyedve urban legend lehet ez a piros csik = vermergezes. 

mert nem. 

maci irja jol,

nyiroker gyulladas tobbnyire, az meg nem = vermergezes, csak a jo oreg falusi termeszetgyogyaszat osszemosta a kettot. .en meg azon nottem fel. :) 

 

'night.

===============

Előzmény: Caitlin (107542)
Caitlin Creative Commons License 2019.07.15 0 0 107542

emlekeim szerint vermergezesnel fekete a csik. Valmi ilyesmi remlik doki magyarazatabol 20+ eve amikor rozsdas szogbe leptem. azert majd referealj, h hogy vagy!

Előzmény: cam aro (107539)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107541

Ja, a "netbookok". Olyanom is volt, katasztrofa volt a Atom Z-akarmi egymagos alacsony orajelu processzoraval, egy internet radioado megnyitasa egy percbe telt... Raadasul abban meg HDD volt, nem SSD. Aztan amikor beszuntette a Microsoft a Windows Starter Edition-t, aminek joval kisebb volt az eroforras igenye mind a Home verzioknak, ezzel ki is nyirta oket.

Előzmény: Bmrenault (107531)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107540

Szoríts hagymát a hónod alá és fusd körbe a házat. Legalábbis a piócás embör szerint ez használ. A baktergúnyát ne feledd odaadni neki!

Előzmény: cam aro (107539)
cam aro Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107539

nem tudom mi tortent. 

meloban vettel eloszor eszre, hogy erzekeny a csuklo feletti resz.

leszartam, mert overall ala nem latok, masreszt horzsolasok szinte napi szintuek.

aztan mar mikor szoritott, akkor megneztem.

jol begyulladt csipes.

orultem hogy a macskank alberloje meglatogatott.

ez volt tegnap. 

 

ma seta kozben nezem, megy a csik a csipestol konyok fele. 

mondjuk ennek cirka 10 oraja. .es azota nem ment tovabb. 

megkulonbenis.. az asszony most rakott ra verehullo fecskefuvet, ugyhogy jo lesza! :D  

========

Előzmény: Pomber Béla (107538)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107538

Gondolja ő.

Miközben a világ összes egzotikus országából jönnek be a gyümölcsök és egyéb dolgok (bútor fa, satöbbi), és bizony jön velük a Brehm első 8 kötetének a teljes lakossága is. A banános dobozokból szoktak előkerülni érdekes dolgok, kígyók, pókok, százlábúak, unalmasabb esetekben 20-30 kiló kokain. Keleti gyártású tetőszigetelésből skorpió is került már elő.

Előzmény: cam aro (107537)
cam aro Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107537

mondom a csajnak hogy szerintem pok haraphatot meg. 

azt mondta angliaban nincsenek harapos pokok.. 

a fene tudja.. 

Előzmény: Pomber Béla (107536)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107536

Ja... ha antibiotikumot kapsz rá akkor oké. Ez a nyirokér gyulladása, úgyhogy kb. ezt tudják vele csinálni.:-)

Előzmény: cam aro (107535)
cam aro Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107535

nem vagyok laza. 

nem tudok vitatkozni egy orvosal. 

azt mondta ez gyulladas, nem vermergezes., 

nekem egy kalap a ketto, dehat  doki biztos jobban tudja. 

antibiotikumot azert felirt. 

ha tovabb megy vissza megyek, hanem megy tovabb akkor meg majd elmulik.

 

Előzmény: Pomber Béla (107534)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107534

Én nem lennék ilyen laza csóka a helyedben ezzel...

Előzmény: cam aro (107533)
cam aro Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107533

tegnap megmart valami allat a csuklomnal. 

ma mar a konyokomig er a piros csik. 

du. A&E.. elhajtottak mint a darazsat hogy ez nem vermergezes. 

oke.

varom hogy tovabb menjen. 

...allitolag az angolszasz orszagokban igen sokat fizetnek orvosi muhibakert. :) 

Előzmény: Bmrenault (107528)
tzh Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107532

Amig a gamer vagy workstation platformokra valo jatekok, programok (lasd videoszerkesztes, tervezo-programok) nem keszulnek, scak Win es MacOS ala, (pedig de szep is lenne legalabb linux mindenfele emulator mokolas meg helyettesito alternativa nelkul nelkul, addig a microsoft koszoni jol van.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107529)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107531
Én emlékszem kb 11 éve mikor jobban elérhetőek lettek ezzek a kis 10 colos szarok a hát azok...
Most meg milyen kis használható mindenesek.
Sokszor nosztalgiázom a psx en is. Milyen grafika milyen program azt most meg a telom lekörözi.
Legközelebb semmi szerszámot nem veszek. Még csak a próba megy a pakolásnál de már félig van a raktér....3.8x1.6x1.9m jó kis single szoba méret.
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107529)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107530

Ja, és nincs az a Windowsnál minden nem legalább Core i5-tel szerelt laptopnál jellemző "mintha kötéllel húznák vissza a teljesítmény" érzés sem...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107529)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107529

Na, több órányi használat után el vagyok ragadtatva ettől a kis Acer Chromebooktól. Mivel hogy az egyik létező leggyengébb Intel processzor van benne, 2GB RAM és 16GB háttértár társaságában, azt hittem vissza kell majd küldenem és vennem egy erősebbet, de nem, teljesen jó, megtartom. 139 fontért lett egy tök jó kis gépem :-) Plusz: ha ez ilyen jó, milyen lehet egy ötszáz fontos Chromebook? Valószínűleg überszuper. Szóval:

Chrome OS: nagyon logikus, gyors, minden kézre áll. Oprendszer frissítése volt 2 perc letöltés és 1 perc telepítés. Ilyen teljesítményű Windows laptopon ez alsó hangon lenne 2-3 óra de inkább több.

Chrome app-ok: eddig mindent amit akartam megtaláltam Chrome Store-ban. Telepítésük jellemzően 1mp, néha akár 2mp is.

Android app-ok: mennek szépen

Háttértár: a 16GB-ból rendszer frissítés és minden app feltelepítése után van 8.6GB üresen, azaz több mint a fele üres

Memória: 2GB, ez kb 6-8 tabra vagy appra elég, de ha elfogy nincs gáz, kiírja háttértárra, és visszalépéskor kb 2mp alatt visszahozza. A lényeg az, hogy nem veszti el a fonalat, pl. egy memóriából kiszedett weblap újra előhozásakor nem töltődik újra a website, hanem ugyanott vagy-folytathatod ahol voltál. Nyilván az 4GB jobb lenne, de ennyi pénzért nem panaszkodhatok.

Processzor: Meglepően gyorsan teljesít. Nem annyira gyors mint az asztali gépem AMD-je, de megközelíti, ami egészen hihetetlen tekintve hogy az az AMD proci nagyjáb 14x teljesítményű ehhez a Celeronhoz képest.

Képernyő: Ez lenyűgözött. Oké, csak 1366x768, de matt (nem csillog vissza benne semmi), nagyon szépek a színei, nagyon sok fényereje van, és IPS-ek között is jónak számító betekintési szögei, és egészen elfordított szögből sem váltogat színt, a feket elég fekete, jó a kontraszt arány stb. Maradjunk annyiban hogy sokkal (!) jobb a képernyője mint az ezerfontos céges laptopomé.

Billentyűzet: száz százalék méretű és az egyik legjobb amihez szerencsém volt, villámgyorsan tudok rajta gépelni. Sokkal jobb mint a céges

Touchpad: megintcsak egyik legjobb, a cégesnél nagyságrendekkel jobb

Wifi: maximálishoz közeli sebességgel megy, nem szakadozik meg sosem (ellentétben az asztali gépemmel)

Bluetooth: tök jól szól vele mindkét fejhallgató amit próbáltam (ellentétbe az asztali gépemmel)

Akku: először azt hittem elromlott a kijelzés, mert húsz perc használat után még mindig száz százalékot mondott. Most kb. ötven perce megy akkuról, volt benne egy Hangouts video hívás is, most 95 százalékot mond és 13 óra 1 perc hátralévő időt, wow!

Melegedés: nemlétező jelenség. Bármit csinálok, nem melegszik harminc fok fölé a gép alja, még a proc környékén sem

Hang: erős jó hangszórói vannak, csak maximum hangerő környékén kezdenek torzítani kicsit

Zaj: nulla decibel. SSD és nincs ventillátora, ugyanúgy csendben van mint egy tablet vagy telefon

Szóval nagyon kellemesen meglepődtem, és messzemenőem tudom ajánlani. Ha akartok játszani is, akkor nyilván azért egyel erősebb verziót javasolnék, és ha sok dolgot csináltok egyszerre akkor egy 4GB-os modellt. Amúgy tökéletes, amire én használom kitűnő. Microsoft helyében én marhára aggódnék...

 

Előzmény: Bmrenault (107523)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107528
Hát nem vagytok valami aktívak ma.
tzh Creative Commons License 2019.07.14 0 0 107527

Ha magam vagyok, akkor siman csak rakeresek a sajat izlesemnek megfelelokre, amiket radion igen jo esellyel nem talalnek meg (Epica, Lacuna Coin, Sirenia etc..)

Munkahelyeken sajnos a mai furcsa demokracia ervenyesul, azaz a tobbseg akarata, ahol az 50.00000001% = 100%. Vagyis a mainstream fos. (Igen, bevallom, nalam Ed Sh. is mainstream fos..., mar regota hanyingerem van a hangjatol is)

Előzmény: XANTIi (107526)
XANTIi Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107526

Ezért hallgassátok ti is a www.goldmusic.hu internetes rádiót. Itt olyan zenék szólnak pofázás és reklám nélkül amik 30-40 év alatt is talpon maradtak. Magyar zenék is!

Előzmény: tzh (107525)
tzh Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107525

Errol volt egy cikk egy ket eve, mikent dontik el egy radional, mit fognak nyomatni a gagyi elektro-pop mufajbol.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107517)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107524

Hat, nalunk is tele a feszer ES a padlas...

Windows-os 32GB-os eMMC-s geppel nekem is volt ilyen gondom anno, hogy egyszeruen nem volt eleg helye a Windowsnak a frissiteshez, Media Creation Tool-lal kellett telepitot csinalni es manualisan frissiteni az uj Windows verziora.

Előzmény: Bmrenault (107523)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107523
Ahaaa.... A frissités nem megy mert nincs rajta annyi háttértár :) Szóval linuxra hasonlit.... Volt olyan gépem ami behalt aztán linuxot futattam rajta simán ment. Videokártya hiba vinyóhiba azt linuxal szedtem le az adatokat. Majd meglátja az zasszony. Elkezdtem üriteni a garázst, szerszámokból elment már egy csomó, tartalék hűtő, tartalék mosógép még meg van. Lesz vagy 200kg ruha. Nyagypofával elkezdtük irogatni a dolgokat azt minden szart dobálunk kifele. Nézegettem hogy ha maradnánk és a másik háznál nem lenne garázs be se férnénk.
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107522)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107522

Fuggetlenul attol hogy mit tapasztalok holnap, szerintem azt kell megnezned hogy jelenleg milyen programokat hasznalsz a Windows gepeden es az megvan-e Chrome-ra vagy van-e valami hasonlo. Nalam a keplet eleg egyszeru:

- Office 365 - van Chrome/Android alatt, plusz en attertem Google Docs/Sheets-re

- Kapersky Total Security - Chrome alatt nincs ra szukseg

- Malwarebytes Anti-Malware - Chrome alatt nincs ra szukseg

- VLC media player - van Chrome/Android alatt

- Spotify - van Chrome/Android alatt

- Netflix/Amazon Videos - gondolom van, nem neztem, ezeket Amazon tabletemen nezem kituno full HD-ben streaming-elve

- Gmail, Google Photos, Google Calendar, Google Keeps stb - termeszetesen van

Ennyi...

- Viszont peldaul Windows ala nincs Duolingo (nyelvtanulo) app, Chrome ala meg van, szoval ezt tekintve meg jobban is jarok

Most mar csak tenyleg mukodjon is rendesen, ha mar ennyit aradoztam rola elore! :-)))))

 

Előzmény: Bmrenault (107518)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107521

Szerintem Chromebookok valamikor 2021-22 kornyeken fognak robbanasszeruen elterjedni, az ultra-energiatakarekos 5nm-os ARM Qualcomm es mas "asztali" processzorok valamint az 5G internethalozat kiepulesevel. Atlag felhasznalonak keves oka lesz Windows-t vagy Office-t valasztani, M$ a cegekbol es a hagyomanybol fog elni... (Szerintem...)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107520)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107520

Holnap meg tudom majd mondani.

 

Van neki egyebkent egy nagytestvere: https://www.amazon.co.uk/Acer-Chromebook-11-CB311-8HT-Touchscreen/dp/B07FBBXX8N/ref=sr_1_52?keywords=acer+chromebook&qid=1563025903&s=gateway&sr=8-52

Ebben jo 60-70 szazelekkal erosebb processzor van, dupla annyi RAM, dupla akkora hattertar es erintokijelzos. Ja, es ennek 2023 novembereig van tamogatasa, mig amit en rendeltem annak csak 2021 juniusaig.

 

Ja jut eszembe, a hivatalos tamogatasi idot nem szoktak reklamozni (Argos-ban es PCWorld-ben lattam olyan Chromebookot, aminek mar le is jart, ez durva, hogy merik meg arulni...) teljes lista itt: erdemes megnezni vasarlas elott, persze nem jelenti azt hogy adott datum utan annyi, tobb mar egy eve lejart tamogatsu is meg mindig kap frissiteseket: https://support.google.com/chrome/a/answer/6220366?hl=en )

 

A masik amit nem szoktak kiirni az az, hogy tud-e illeto Chromebook futtatni Android app-okat ,errol itt a lista: https://sites.google.com/a/chromium.org/dev/chromium-os/chrome-os-systems-supporting-android-apps

 

Szoval engem olyanok erdekelnek amiknek van legalabb 1.5 ev tamogatasuk meg (vagy legalabb 3 ev ha dragabb arkategoriasak) es tudnak hivatalosan Android app-okat futatni (lehet persze nem-hivatalosan barkacsolgatni, de en nem akarok veszodni ilyenekkel).

 

Aztan persze lehet fokozni, ez peldaul Core M3 procival van, full HD 14" touch screen, termeszetesen futtat Android app-okat es 2024 juniusaig tamogatott: https://www.argos.co.uk/product/8864248 ha nagyon megtetszene a dolog talan beruhazok egy ilyenbe. Vagy itt van meg erosebb 360 fokban tablet modba allithato: https://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/acer-spin-cp713-1wn-13-5-intel-core-i3-2-in-1-chromebook-64-gb-emmc-silver-10189611-pdt.html vagy a Google sajat megoldasa a Pixel Slate: https://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/google-pixel-slate-12-3-intel-core-m3-2-in-1-chromebook-64-gb-emmc-blue-10191602-pdt.html

 

Most hogy utanaolvastam, egyre jobban tetszik a dolog. Ilyen inyencsegek, hogy minden akkor frissul amikor nincs nagy processzorhasznalat (es itt a Windows-szal ellentetben, ahol barmilyen program vagy oprendszer telepitesnel/frisittesnel hagyd beken a gepen mert ugyis csigalassu, itt tenyleg mukodik is ez). Ha megserulne valahogy az oprendszer, bootolaskor automatikusan kijavitja magat google szervererol (nincs "kek halal"). Nem kell ra virusvedelem, mert nem lehet rajtuk programot futtatni, azaz egy emailben erkezo exe nem fog elindulni, egy Java arto kod egy oldalon nem fog elindulni, mert nem tud, mert nincs olyan hogy program futtatas, csak a Chrome/Play Store appjai vannak, de azokat sem a Chrome OS telepiti, hanem az csak elkuld egy kerest egy Google szervernek es az telepiti tavolrol. Biztonsagosabb mint az Android, Windowsnal meg sokkal de sokkal biztonsagosabb, gyakorlatilag csak egy CD-rol inditott Linux Live kozeliti meg. Es ennek tetejebe minden egyes process, minden egyes tab, minden egyes app kulon teljesen szeparalt sandboxban fut. Aztan, ha elveszted a gepet, akkor sincs semmi (a gep aranak anyagi karan tul) ugyanis minden kijelentkezeskor, minden kikapcsolaskor minden szemelyes adatot automatikusan torol, a gepen semmi nem marad, minden a felhoben van. Szoval ha el is lopjak, es szetszedik, kiszedik belole a hattertarat, es egy masik szamitogephez csatlakoztatva megprobalnak rola adatot kiolvasni csak egy mezei Chrome OS-t talalnak rajta, abszolut mindenfele szemelyes adat, nev, jelszo, bankszamla adat, cim, stb. nelkul. Ha kijone egy frissites masnap frissul a geped (mint ahogy Apple is csinalja) mert Chrome-ot a Google felugyeli (ellentetben az androiddal ahol a keszulekgyarto Samsung, Xiaomi, Sony, LG, OnePlus stb.), nem kell varni honapokat hogy vegre kijojjon a frissites meg imadkozni hogy egyaltalan kapjon frissitest a keszuleked (Samsung Android tabletek kapcsan vannak igencsak rossz tapasztalaink hasonlo ugyben...). Sokkal kevesebb eroforras igeny, 5GB Chrome tarhely igeny vs 30-ish GB Windows tarhely igeny, vagy peldaul tesztek szerint egy mezei N3060-as Celeronos beleposzintu gepen az internetezes Chrome OS alatt olyan sebessegu mint egy joval dragabb Core i3-as vagy akar i5-os (nem is beszelve a meregdraga M5-os) processzoru WIndows gepen stb... (ezt majd holnap meglatom :-)) Nyilvan vannak hatulutoi, Battlefieldet senki nem fog Chromebookon jatszani, valoszinuleg 4K videot szerkeszteni vagy AutoCAD-ezni sem, meg wifi-s nyomato kell a nyomatashoz stb., de ezek nalam nem szempotok, nem akarok ilyesmit csinalni (vagy ha megis, ott van az asztali gamer gep).

Előzmény: Bmrenault (107518)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.13 0 0 107519

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!