Keresés

Részletes keresés

Ammandina Creative Commons License 2002.12.23 0 0 29
Lehet. A mienk a Royal canint szereti a legjobban és van mini mérető junior kutyáknak is
Előzmény: mákosguba (28)
mákosguba Creative Commons License 2002.12.23 0 0 28
Sajnos az Eukanubáról nem jókat hallottam- az állatvédők nagyon szidják, hogy állatkísérletekkel tesztelik, stb.
Előzmény: Ammandina (27)
Ammandina Creative Commons License 2002.12.23 0 0 27
I ezkanubát vagy royal canint adunk neki. A szőre szerintem nagyon szép, bár én elfogult vagyok.
Előzmény: mákosguba (26)
mákosguba Creative Commons License 2002.12.23 0 0 26
Kedves Tibbe!

Akkor melyiket tudnád javasolni?

Amandinda!

Nektek is nagyon boldog karácsonyt kívánunk!

Előzmény: Tibbe (23)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.22 0 0 25
Milyen márkájut?
Sokat számit a jóminőségü a szőre miatt is...a másikban irtam neked......a tüzelésről
Előzmény: Ammandina (24)
Ammandina Creative Commons License 2002.12.21 0 0 24
Szerintem olyan tápot adjatok hneki, ami nam csak kor szerint, hanem méret szerint is specifikus. egy havanese-nek nem kell a testsúlyához képest annyit nőnie, mint egy nagytestű kutyának. Mi mindíg kis méretű kölyöktápod adunk a drágának.
Boldog karácsonyi ünnepeket!
Előzmény: mákosguba (22)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.21 0 0 23

Már igazán nem nagyon akarok beleszólni,
-de melyik állatorvos állitotta, hogy a Peedigré olyan jó..
.van elég sok vacak tömegtáp...ez is az egyik..
Reklámhadjárata rengeteg nyereséget hozott, és egy akármilyen udvari kutyának jó is, annál még az allergiára sem figyelnek fel,
..!
És a
------ "neves tenyésztőd is ezt ajánlotta??"

A kistermetű kutyád, majd jól felfújódik, hirtelen nő a P-puppy táptól, méreten felüli lesz, az izületei fájni fognak, akkor járhatsz az állatorvoshoz, aki ajánlotta a jóminőségü tápot a te kutyafajtádnak!

Egye egy bullmasztif...vagy egy dog , de annak is kell mellé a vitamin!

Előzmény: mákosguba (22)
mákosguba Creative Commons License 2002.12.20 0 0 22
Ja, majd elfelejtettem mondani, hogy tegnap látta az állatorvos, vasárnap kapja meg a második oltást, kombináltat. Azt mondta a doki, hogy a Pedigree eledel olyan jó, hogy amellé nem kell vitamin se kalcium a kutyusnak.

Az első nap alig evett valamit, de ma már rendesen "reggelizett", már ha egy kanál étel az nála rendesnek számít.
Lemértük a kicsikét, össze-vissza egy kilós. :-)

mákosguba Creative Commons License 2002.12.20 0 0 21
Máris küldöm a képeket.

Persze, mi sem játszottunk vele, tanulja csak meg, hogy éjjel aludni kell/kéne. :-)
A csincsillákkal már barátkozik, ma reggel morgott is rájuk.

Nektek is boldog karácsonyt!

Ha tudsz, küldj még képet a tiédről is!

Előzmény: Ammandina (20)
Ammandina Creative Commons License 2002.12.20 0 0 20
Sziasztok!
Kérek szépen képet, ha lehet!
Ha adhatok egy tanácsot: ha éjjel felkel, ne játszatok vele, csak simogassátok meg, hogy hamar megtanulja a nappal-éjszaka rendjét.
Boldog karácsonyt Nektek, Szivecskének + a 2 csincsillának
Előzmény: mákosguba (19)
mákosguba Creative Commons License 2002.12.20 0 0 19
Szia Ammandina!

Én a felesége vagyok, üzeni, hogy nagyon sok munkája van, most nem tud írni.

A kutyus nagyon édi, tündéri!
Az első éjszakát sok vinnyogással töltötte, ezért alig tudtunk aludni. Éjszaka rájött a játszhatnék is, de előbb-utóbb rájött, hogy aludni kell.
Tegnap éjjel már jobb volt, csak egyszer volt fent. Beraktunk mellé egy plüsskutyát, szerintem az megnyugtatta.

Képet csak levélben tudok küldeni, mert nem tudom, hogy kell linkelni.
Küldjek?

mákosguba

Ja, és a kutyust Szívecskének hívjuk. Amikor még kisebb volt, egy szív alakú foltocska volt a nóziján, mostmár nem látszik, de rajta ragadt ez a név. És kislány.

Előzmény: Ammandina (18)
Ammandina Creative Commons License 2002.12.19 0 0 18
BZso!
Hogy telt az első éjszaka a kiskutyával? Mesélj, mert kifúrja az oldalamat a kiváncsiság!
Előzmény: BZso (16)
Ammandina Creative Commons License 2002.12.17 0 0 17
Várom a képet. 8 hetes havanese, irtó aranyos lehet;o)
Előzmény: BZso (16)
BZso Creative Commons License 2002.12.17 0 0 16
Nagyon szép kutyátok van!

Én még "babonából" nem küldök képet a kutyusról - majd ha nálunk lesz.

Előzmény: Ammandina (15)
Ammandina Creative Commons License 2002.12.17 0 0 15
A kutyáknak is van izlésük. Van amelyik tápot szeretik, van amelyiket nem. A legegyszerűbb, ha először olyan helyen vásárolsz, ahol lehet kimérve, dkg-ra kapni, nem kell venni egy egész zacskót. Majd meglátod melyiket szereti, és azt kell neki adni. Ah nem eszi (mint a mienk) akkor keverni kell hozzá egy kis ízt.
Jó helye lesz a kutyusnak!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: BZso (14)
BZso Creative Commons License 2002.12.17 0 0 14
Szia!

Ennek a tápszer-dolognak örülök. Ahogy nézem kutyakajából mindenfelé eléggé komoly a választék (nem úgy, mint csincsilla eleségből :-(( ). Ezeknél a kutyatápoknál mennyire számít a változatosság? Azaz: ezek a kutyusok a stabilitást vagy inkább a változatosságot kedvelik (szüleim tacsija nagyon válogatós, ő ragaszkodik a maga típusához)?

Szerda este vagy csütörtökön már meg is látogatjuk az orvost, úgyhogy a vitamin és kalcium dolgokat gyorsan tisztázom vele (meg persze a további oltások ütemezését).

Az ünnepek környékén folyamatosan a kutyussal tudunk lenni (ebből a szempontból jól jött ez az ütemezés), és a jelenlegi időbeosztásunk olyan, hogy utána is napi maxiumum 3-4 órát lesz egyedül.

Előzmény: Ammandina (13)
Ammandina Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13
Szia!
Szerintem 8 hetes korben már nem kell tápszer a kutyaeledel mellé. Nálunk szárazat kapott, kutyapástétommal ízesítve, mert a szárazat magában nem nagyon szereti. (Megértem) Az orvosnál vettünk 1 doboz multivitamint és 1 doboz kalciumot. Most már tudom, hogy ugyanazt lehet kapni bármelyik állateledel boltban. 1/2-1/2 darabot kap naponta a kajájában morzsolva. A kalciumot 1 éves koráig kell adni a csont és fognövekedés miatt. A vitamin marad.
A kiskutya nagyon meghálálja, ha kezdetben az első pár hétben sokat vannak vele.
Előzmény: BZso (12)
BZso Creative Commons License 2002.12.17 0 0 12
Szia Ammandina!

Valóban, az izgalom egyre fokozódik, ugyanis holnap (szerdán) mehetünk a kutyusért. Ez a tény még a Karácsony közeledtét is kissé háttérbe szorítja (bár már minden ajándék megvan - így a közeljövőben a lehető legtöbb időt lehet a kutyusra szentelni).

Az elmúlt hetekben megpróbáltunk minden elérhető szakirodalmat begyűjteni és szorgosan áttanulmányozni. Természetesen a józan ész szava lesz a fő iránymutató - de azért mindenképpen hasznos volt az olvasás.

Legnagyobb kérdések az etetés körül vannak. A könyvek mindenféle speciális kutyatápszereket írnak a Junior eledelek mellé. Nos, Junior eledeleket találtam, de kutyatápszerrel kapcsolatban teljes a csőd. Ti kezdetben adtatok a kiskutyának (most nyolc hetes)?

Üdv,
Zsolt

Előzmény: Ammandina (11)
Ammandina Creative Commons License 2002.12.16 0 0 11
Szia BZso!
VAn már kutyusotok? Gondolom nagyx sz izgalom nálatok, sé nem csak a közelgő Karácsony miatt;o)
Előzmény: BZso (9)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.27 0 0 10
Gabinet adta jó 5let:
Royal Canin és Ferplast karácsonyi vásár Nov 29től-Dec 7-ig,hosszú nyitvatartással:szombaton 10-16ig,7köznap 17-ig,csütörtökön 20ig!

December 6-án nyílik a Budaörsi tescoban a Fressnaps 1. boltja 715nm2 eladótér,hatalmas árukészlettel!!!!Minden,mi szem-szájnak ingere!És lesz 1 csomó újdonság is!
ÖP

BZso Creative Commons License 2002.11.21 0 0 9
Szia!

Előre is köszönöm a segítséget!
Az izgalom egyre nő, ugyanis az állatorvos nem engedi a hétvégét. Először dec. 3 után láthatjuk a kicsiket és dec. 15 körül lehet elhozni a kiválasztottat (ami most úgy tűnik, hogy egy fekete kisleány lesz).

Előzmény: Ammandina (8)
Ammandina Creative Commons License 2002.11.21 0 0 8
Szia!
örülök, hogy lesz kutyusotok!
Természetesen szivesen segítek, mit értemes beszerezni, és mi az, ami teljesen felesleges. Nagy lehet az izgalom most a családban!
Előzmény: BZso (5)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.18 0 0 7
Szívesen....Az említett tenyésztő tanácsokkal is ellát,nem kell hozzá kutyát is venned,segít szívesen....
ÖP
Előzmény: BZso (6)
BZso Creative Commons License 2002.11.18 0 0 6
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Ördögpirula (4)
BZso Creative Commons License 2002.11.18 0 0 5
De lesz! Most hétvégén megyünk megnézni / választani egy kislány kutyust, akit december közepén lehet majd elhozni.

Jelenleg a lakás mindkét fél számára biztonságosabbá tételén dolgozom (a kutyust se érhesse baleset, de a mi dolgaink is biztonságban lehessenek).

Zsolt

u.i: ha nem nagy gond, később még kérdeznék (pl. milyen dolgokat érdemes venni, mire jön a kutyus, stb.)

Előzmény: Ammandina (3)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.11.17 0 0 4
Ammandina Creative Commons License 2002.11.11 0 0 3
Mégsem lesz kis Havanese kutyusotok? Pedig remek kutyafajta, sajnálom;
Ammandina Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2
Szia!
Nekünk lány kutyusunk van. Egyrészt azért, mert korábban, még a szülői házban lány kutyánk volt, másrészt szerintem kevesebb baj van velük, mint a fiúkkal. Nem verekszenek és a tüzelés csak évente 2x van, akkor oda kell figyelni, de gy kan kutyus egész tavasszal és ősszel érzi a szukák illatát, mert különböző időpontokban tüzelnek a környék kutyái.
Nekünk jelenleg 10 madarunk van kalitkában, és a kutya rájuk sem hederít, mert előbb voltak ott, mint ő, úgyhogy a csincsillákkal nem lehet baj.
Kirándulni imád a mi kutyánk. Teljesen extázisba jön a szabadban!
Egyébként így nézett ki 3,5 hónapos korában:
Bella kutya, aki egy havanese kislány
Előzmény: BZso (1)
BZso Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1
Szia!

neked fiú vagy lány kutyád van? Most még lehet választani és nem tudom, hogy van-e különbség a viselkedésük között.

Jelenleg feleségem tanul, így viszonylag sokat van otthon. Hosszabb távon legrosszabb esetben is nyolctól ötig lene egyedül a kutyus (de jelenleg nem ezt az esetet tervezzük). A hétvégék minidg családi programokkal (kirándulások) telnek, így azokban a leend? kutyus is részt vehetne (s?t, így is szeretnénk).

Még azt kérdezném, hogy mennyire érzékeny a kutyus az id?járásra. Nekem eddig csak tacskóval és pulival volt dolgom (amikor még kertes házban laktam), melletük ez a kis csöppség eléggé törékenynek t?nik.

Szerinted van esély rá, hogy a kutyus ne egye meg a csincsilláinkat? Amennyire én tudom (és eddig tapasztaltam), a kölyökkutyák nagyon jól taníthatók.

Előzmény: Ammandina (0)
Ammandina Creative Commons License 2002.11.05 0 0 0
Szia!
Nekünk is ilyen kutyusunk van. Gyerek mellé nagyon jó, nem ugat feleslegesen, tehát a lakótelepi szomszédok sem őrülnek majd meg. De kis termete ellenére nagyokat szeret sétálni. Mennyi időtök lenne rá, és mennyit lenne egyedül a kutyus?
Előzmény: BZso (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!