Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2886

Nem viszi, valami karacsonyi leegesrol hadovalt:)

Előzmény: obi_van_kitobi (2875)
tirszinj Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2885

Kösz az ajánlatot, egyelőre csere nem érdekel. Még ha eldom is marad 2 monitorom pluszban. :(

Előzmény: Sanya_67 (2877)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2884

En is sajnaltam 2,5 eve, de a szelesvaszon az josag:)

Előzmény: obi_van_kitobi (2883)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2883
Bevallom, sajnálom is elkótyavetyélni, de valahogy ráállt a szemem a szélesvászonra.:-)
Aktuális lesz, este majd nézek egy üzemórát.
Előzmény: y3k (2882)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2882

Holnap estere kapok valaszt, ha meg akkor is aktulalis, dumalunk:)

Előzmény: obi_van_kitobi (2875)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2881

De kivalo monitor is ez, rakerdek sogoromnal, nem akar-e egy masodikat, pill...

Előzmény: obi_van_kitobi (2875)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2880

Nem szenyazni akartam, adok-veszekbe nem is irtam be, csak mondom segitem az eladast:)

Előzmény: tirszinj (2874)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2879

De ez a minimum.  Két éve sajátomat 60-ért tudtam eladni, aztán megint vettem 2 db 1921-et és 32 ill. 42 körül tudtam eladni, azok is garosok voltak.

Előzmény: obi_van_kitobi (2878)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2878
Kösz!
Előzmény: Sanya_67 (2876)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2877

Ez attól függ.  16:10-es 26" vagy 27" valóban nincs, csak TN panellel...  Én megvenném 90-ért ha a második széria.

Van egy garis nincs 1 éves 24"-os HP ZR24-em srgb-t tud ráfizetek 20e ft-ot???

Előzmény: tirszinj (2874)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2876

Sztem 30-35-öt.

 

 

Előzmény: obi_van_kitobi (2875)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2875
Eizo S1931 nem érdekel valakit? Jövő januártól számítva még egy év garivan rá.
Fogalmam sincs, mit kérhetek érte...
tirszinj Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2874

Ez tényleg mint az új, nekem megérne ennyit. :)

Már nem forgalmazzák és nincs helyette semmi megfizethető alternatíva.

Na jó, legyen 90eFt.

Előzmény: y3k (2873)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2873

135 ezer volt az utolso ar amin forgalmaztak, szerintem nagyon sokat kersz erte.

Előzmény: tirszinj (2872)
tirszinj Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2872

Sziasztok!

Eladó egy új állapotú 26"-os TFT monitor S-IPS panellal 99eFt-ért.
LG W2600HP-BF, 2 éves, felbontása 1920x1200px, láthatósága 178/178fok, 1000:1 natív-, 5000:1 DFC kontraszt.

Az eladás oka nagyobbra csere, egyébként nagyon szerettem, csendes, nagy mérete ellenére beéri 50W-al.
Pixelhiba-, karc- és pormentes, tökéletesen új állapotú.
Az sRGB-nél szélesebb színtér megjelenítésre képes. Képponttávolság 0.2865 X 0.2865mm, szóval nem aprók a betűk rajta. Képszerkesztésre, grafikai munkára tökéletes választás lehet.

                                         

A Velencei tónál lakom, de hetente 1x Budapesten vagyok.  bicajos @ gmail com  tel: 06 70 299-00-05

mintAdarab Creative Commons License 2011.11.09 0 0 2871

remélem még egy darabig nálad lesz az eszköz  :)

 

Következőnek lehet hogy egy 2209-et veszek használtan, azt pont passzolna a laptophoz "magasságban".

A 27-es egyelőre a kivánságlistán sincs  :)

Előzmény: i are robot (2870)
i are robot Creative Commons License 2011.11.09 0 0 2870

Én is azért 2312-t vettem végül, mert most 2410-re nem futotta, meg jelenleg ez is tökéletesen megfelel. Csak azért mondtam a 2410-est, mert láttam élőben (kalibráltam is többet is, ld. lejjebb), meg 2709-es S-PVA-s monitort is, szóval tapasztalatból tudom, hogy ezek miben jobbak. Akinél a feketék/sötét árnyalatok nagyon kritikusak, annak nyilván többet kell erre áldoznia.

 

Szoktam kalibrálgatni, van ilyen eszközöm, épp most hirdetem eladásra egy másik topikban. :D Ha el tudom adni, akkor egy eggyel okosabbat/gyorsabbat vennék, csak előbb menjen el.

Előzmény: mintAdarab (2869)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.08 0 0 2869

értem én, hogy ez a 24-es a minimum egy fotóeditáláshoz, de per momentán fele ennyire volt pénz. Azt talán majd jövőre, ez mellé.

A jelenlegihez képest így is kvantumlíp...

Sokszor beégtem olyan dolgokkal, hogy túlszaturáltam, meg elúsztattam sárgába, stb. Apróbb hibákkal együtt tudok élni, de ordító bakövésekre sajnálom az elfecsérelt időt. Így meg, hogy nem nyomdának dolgozok, nem fenyeget semmilyen anyagi bukta a pici eltérések miatt.

 

Oázis:

Csak zavart, hogy vásárolni akartam tőlük és nem kaptam konkrét infót. Így vettem máshol másmilyet, "huzavona" nélkül. (szerencsére nincs rajta döglött/beragadt pixel)

A hozzáértésükben nem kételkedem, sokan dícsérik őket, nyilván nem ok nélkül; de nekem ez most hülyén jött ki  :)

Azért le nem írom őket, csak nagyhirtelen okafogyottá vált az új monitor, használtat meg valszeg máshonnét veszek.

 

te tudsz egyébként kalibrálni?

Előzmény: i are robot (2868)
i are robot Creative Commons License 2011.11.07 0 0 2868

A 6bit+afrc-nél sem olyan jó a fekete, de ez igazából a paneltípustól függ, vagyis hogy e-IPS. Én nemrég vettem egy DELL U2312-est, és ennek is a fekete a gyenge pontja (van összehasonlítási alapom, korábban volt S-PVA-s DELL-em, mindegyiket kalibrálva használtam/-om), ezt leszámítva szépen be lehet kalibrálni. A színtere kb ugyanaz mint a 2211/ 2311-nek, talán minimálisan kisebb, de ha fotókat bizgerálsz, akkor legalább egy U2410-es kéne, abban 10bites panel van, ráadásul a színtere is sokkal nagyobb mint a kisebbeknek, mert ezeknek csak sRGB körül van, az meg fotózáshoz kicsit kevés lehet. Igaz a 24-es jóval drágább is.

 

Az meg hogy 60-75 Hz-es, tudtommal a színek tekintetében semmit nem számít, legfeljebb biznyos típusú filmeknél.

 

Az Oazis-t meg ne írd le ilyen könnyen, korrektek egyébként, és nem utolsó sorban hozzáértők, csak valószínűleg pont akkor lett kifutó a 2211/2311 amikor venni akartál, mert először én is azt néztem ki (2311), de aztán mondták, hogy egy ideje már nem is gyártják, és sajnos már beszerezni sem tudják, így lett belőle 2312. A vétel előtt meg vihettem saját laptopot/kolorimétert, és megengedték hogy csináljak próbakalibrálást, ezt nem sok helyen tehettem volna meg, nem is beszélve a pixelgaranciáról.

 

Újdonság amúgy, hogy nem túl régóta, de a DELL monitorok is helyszíni garosok lettek, vagyis ha beüt valami, akkor nem kell visszavinni a boltba/szervízbe, hanem kijönnek, és intézik ők.

Előzmény: mintAdarab (2867)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2867

köszi!
Fotóeditálásnál a két tipus között mi nyom többet a latba? 8bit nem olyan jó feketével, vagy 6bit+afrc? (2209 vs 2311/2211)

Filmnézésre szinte egyáltalán nem használom, csak munkára...

Előzmény: Mercutio_ (2866)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2866

Feketén kívül minden másban jobb.

Itt egy teszt ahol részletesen leírják a tapasztalatokat, itt pedig a műszaki háttérinfó ami az okokra is rávilágít - 6bit+A-FRC vs. valódi 8bit csatornánként.

Előzmény: mintAdarab (2863)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2865

a 4/3-as monitor egy külön projekt...

(bocs a sok posztért mindenkitől)

mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2864

egyébként kalibrálásnál számít, hogy 60 v. 72Hz-en fogom használni? Ahogy olvastam, némelyik monitor nem tud DVI-on, csak 60Hz-et, mert single csati van rajta és azon nem fér át több adat.

 

A régi ~4/3-as monitorok közül melyikbe érdemes beszállni? Laptop mellé tenném, így egy 1650(?)x1050-es felbontás lenne az ideális, hogy a kiterjesztett asztal valódi folytatása/helyettesítője legyen a laptopnak.

mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2863

árnyalat-terjedelemben vagy feketeszintben, vagy homogenitásban jobb?

Előzmény: Mercutio_ (2861)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2862

40k-t adnék is egyért, amire van még min. 1,5 év gari.

 

Oázis:

Ott akartam megvenni, pixelgarival, meg kalibrálással, de az már csak katalógusadat; drágábbért tudnak hozni majd eccer...

Nem értem hogy miért nem frissítik, így nálam fekete pontot kaptak (miután a vinyók is csak virtuálisan léteztnek). Értem én hogy elszállt a forint, meg árvíz van/volt, de ezt akkor sem tartom elfogadhatónak.

 

Szal most bepróbálkozok egy 2312-vel, hátha nem dob vissza a gép ismét a startvonalra  :)

(tudom, sok tekintetben nem egy 2211, de a jelenlegi TN-nel sok weboldalon nincs világosszürke árnyalat, nagyon zavaró hogy nincsenek a mezőknek poziciói és klikkelgetéssel kell kitalálni, ebből lett elegem. Meg lassacskán fotókat is kell editálnom, így mindenképp előrelépés lesz)

 

Ja és köszi a bíztatást!

Előzmény: benro (2860)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2861

Ha már használt inkább egy 2209WA-t próbálj találni, jobb a képe, mint a 2211-nek.

Előzmény: mintAdarab (2859)
benro Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2860

Oázis...MonitorGuru.....45500-52000 Huf  (Új!)(3 év gari) (pixelgari)

Ha lenne eladó használt az is 40 ezer környékén lenne...Akkor miért nem új?!

Nagy pénz az 50 ezer tudom, de ezért a monitorért minden forintját megéri.

Miért mondom ezt : ez a monitor mást mutat mint mások, nagyon megközelítően a valóságot !

Jó választás, sok szerencsét !

 

Előzmény: mintAdarab (2859)
mintAdarab Creative Commons License 2011.11.03 0 0 2859

vennék használt (de garis) dell 2211-es monitort; ha valaki megválna tőle reális áron, kérem jelezze.

Sanya_67 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 2858

Ha kell a 3" és a 1920x1200-nál nagyobb felbontás 170e körül akkor jó.

 

De a 24"-ban nagyobb választék van.

Előzmény: szugyii (2857)
szugyii Creative Commons License 2011.10.20 0 0 2857

Sziasztok!

Van valakinak tapasztalta DELL ULTRASHARP U2711 monitorral kapcsolatban?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!