Keresés

Részletes keresés

igen7 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 8
ja, értem.
Előzmény: tündi-bündi (7)
tündi-bündi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 7
Úgy értettem, általában véve.
Előzmény: igen7 (6)
igen7 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 6
történészi szinten biztosan nem ez az oka annak hogy nem szokás a horvát történelemmel foglalkozni.
Előzmény: tündi-bündi (3)
igen7 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 5
így van. ennek ellenére egyesek rácsodálkoznak pl. arra, hogy miért is nem voltak elégedettek a horvátok azzal hogy 1867 után egyesült a két ország...
Előzmény: Törölt nick (2)
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.01.12 0 0 4
Talán a horvátok nem láttak neki történelmet alkotni mint egyesek , akiket most nem nevezek meg.
Előzmény: igen7 (1)
tündi-bündi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 3
Azt gondolják, a horvát és magyar idegenforgalom által kiadott rövid történelmi kis könyvecskék már elegendő tudást adnak. Ez butaság.
Előzmény: igen7 (1)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 2
Pedig ugye a Mohács után jogilag a horvát területek nem tartoztak többé a Magyar Királysághoz.
Előzmény: igen7 (1)
igen7 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1
szuper. egy ideig azt hittem hogy az enyém is, de kiderült hogy nem. sőt, vagy egy horvát haverom is. :-)

komolyra fordítva: megdöbbenve tapasztaltam, hogy a horvát történelemről mennyire kevés magyar nyelvű forrás található neten. azt gyanítom, hogy a magyar történetírás nagyjából úgy gondolta/gondolja, hogy a horvát történelem 1102-1918 között = a magyar történelemmel, holott ez nem így van. egyrészt a horvátok lakta területek összessége az esetek nagy részében nem tartozott Magyarországhoz, másrészt az idetartozó területek is sokszor nagyfokú önállóságot élveztek.
Előzmény: tündi-bündi (0)
tündi-bündi Creative Commons License 2007.01.12 0 0 0

"ebbe a topikba jöhet minden ami a horvátokkal kapcsolat0s."

 

Édesanyám neve és ága horvát, így én is kapcs0lat0s vagyok  :)

Előzmény: igen7 (-)
igen7 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 topiknyitó
egy polidilin folytatott vita döbbentett rá, hogy mennyire keveset tudunk a horvát történelemről, sőt, leginkább arról az időszakról, amikor perszonálunióban voltunk velük. úgyhogy ebbe a topikba jöhet minden ami a horvátokkal kapcsolatos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!