Keresés

Részletes keresés

DavidCroft Creative Commons License 2009.01.25 0 0 15

Igaz!

Az injectálásos módszer nem 100%-os. A vizenek teljes egészében mechanikusan lehet útját állni. Ez a lemezbeütéses módszer+ falszárító vakolat.

Előzmény: Nym (11)
DavidCroft Creative Commons License 2009.01.25 0 0 14

Tisztelt Zavo!

Ezek elég komoly problémák és a legjobb anyagok erre a PCI termékek. Ezeket a BASF gyártja. Az ő mérnökük szívesen ad felvilágosítást.

Előzmény: Zavo (12)
Gyurma60 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 13

Sziasztok.!

Javaslatra-segítségre lenne szükségem...

Adott egy 50m2-es terasz,ami alatt garázs található,ami sajnos egy helyen beázik... :-( de sajnos nem biztos,hogy ahol picit csöpög belül,fölötte van a hiba,lehet,hogy 2m-rre odébb szivárog alá.....és a szigetelés méshol engedi át... :-(

 

A ház érdekessége,hogy könnyűszerkezetes...a terasz alúrol-felfel...Gipszkarton-Fólia-Szigetelőpaplan-Gerendák-OSB-1réteg GV4-1réteg olasz nyúlós anyag,olyan mint a GV3-as,de sokkal vastagabb-rugalmasabb.-4cmlépésálló nikecel-10cm-beton-járólap...

Létezik olyan kenhető anyag,ami a csempére-fugákba kenve megakadályozza a víz beszivárgását..? vagy marad a bontás..?

Zavo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 12

Sziaztok!

 

Van egy 40 éves pincém, ami annak idején nem volt leszigetelve.

 

Most használni szeretném, de a környéken elég magas a talajvíz szintje, van hogy térdig áll a pincében a víz.

Mivel csak a fél ház alatt van pince, ezért esélye sincs a pincefal külső szigetelésének.

 

Szóval belülről szeretném szigetelni a pincét. Találtam különböző vízzáró vakolatokat, amelyek negatív oldalról (ez lenne a belső oldalról való szigetelés???) "akár 70 m vízoszlopot" is el bír viselni.

 

Az egyik ilyen az "Aquanil" (www.aquanil.hu), a másik az OILMIX kft  (www.oilmix.hu) által forgalmazott belga "Putzuna HY, Seal-all Pro, Plaspactuna, Dry, Membraan" nevű termékek.

 

Találkozott már valaki ezekkel??? Tudja ajánlani valaki ezeket????

 

János

Nym Creative Commons License 2006.12.02 0 0 11
sajnos az injektálást faltól függöen 5-6évente meg kell ismételni ami eléggé megdrágitja a technologiát.
az aquapol relative kis probléma a többihez képest de csak relative alacsony nedvesedésnél eredményes.
a legjobb szerintem a fém és müanyaglemezes falátvágásos modszer, és a hiresztelésekkel ellentétben nem okoz statikai problémát. ha lugos a talaj akkor a müanyag ha savas akkor a saválló lemezest ajánlom.
regards
nym
-építész-

ps: ha valaki nem talál magától szakembert akkor keressen meg emailben és megadom azoknak a cégeknek az elérhetöségét akik nekünk e´vek óta megbizhatóan dolgoznak, viszont nem akarok itt reklámot csinálni nekik.
Előzmény: Törölt nick (8)
zoliflex Creative Commons License 2006.11.22 0 0 10
Jónapot kívánok.
Ilyen és ehez hasonló problémák megoldásával foglalkozunk. Tudjuk a javítás módját. Kérem keressen: zoliflex@t-online.hu
Stomi73 Creative Commons License 2006.10.26 0 0 9
Itt találsz 9 linket a vízszigetelésről:

Építkező linkgyűjtemény vízszigetelés

Érdemes a témához illeszkedő oldalakat átnézni. Szerintem megtalálod a leírtak alapján a számodra megfelelőt.
SaGa Creative Commons License 2006.09.19 0 0 7
Izé...

1: a pince falad föld alatti része nedvesedik?
Ha igen, annak nem elég a fémlemez besajtolás, mert a nedvesség jöhet a fal túloldaláról is. Ezesetben körbe kell ásni a házat és pótolni a külső oldalon a hiányzó szigetelést. A fémlemez csak akkor jó, ha alulról szívja fel a fal a vizet...

2: Az Aquapolt nevezheted sokmindennek, de kémiai módszernek egyáltalán nem....
Vannak olyanok is, de azok úgy működek, hogy valamilyen vegyi anyagot juttatnak a falba, amitől a habarcs vízzáróvá válik a téglák között...
Az Aquapol - elvileg - valamiféle mágneses mezőt gerjeszt és azzal szorítja ki a vizet, de igazán hitelesnek tekinthető, ellenőrizhető referenciát még senki sem tudott mutatni róla...

SaGa
Előzmény: András111 (-)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.09.08 0 0 6

megnéztem a linket, a valyog.uw.hu címen volt, de levette a tulaj, mert megfenyegették. de ha gondolod, vedd fel vele a kapcsolatot.

mzm néven fut a vályogház igen, nem? topicban

Előzmény: András111 (5)
András111 Creative Commons License 2006.09.08 0 0 5

Igen, leginkább laikus szemmel nekem is emiatt nem tetszik ez a fémlemezes módszer...

 

A linket köszi előre is.

 

Milyen egyéb módszer jöhet még szóba? Kizárt dolog, hogy csak nekem ázzon a pincém...:-)

Előzmény: Pirimidin76 (4)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.09.08 0 0 4

azt, hogy statikailag nem biztos, hogy bírnák a falaid.

van erről egy link, megkeresem

Előzmény: András111 (3)
András111 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 3
Mit értesz azon, hogy nagyon kell vigyázni?
Előzmény: Pirimidin76 (1)
András111 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2
Tégla falakról van szó, tök új (2 éves) házról, 38-as Porotherm, illetve a pince az lehet, hogy pince-falazóelemből... ezt most nem tudom tutira megmondani...
Előzmény: Pirimidin76 (1)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 1

az aquapolt, hydropolt felejtsd el, semmit nem ér, sajnos a családban tapasztaltuk.

a fémlemezessel nagyon kell vigyázni. miből vannak a falak?

nézz szét a vályogház, igen, nem? topicban, ott sok szó volt már erről, igaz, leginkább vályoházaknál, de talán találsz hasznosítható infot.

Előzmény: András111 (-)
drakulady Creative Commons License 2006.09.04 0 0 0
Egy 0
András111 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 topiknyitó

Belefutottunk ebbe a szerintem elég tipikus problémába...


Kivitelező valamit elcseszett a pince szigetelésénél (2 éves családi ház), és szépen nedvesedik, salétromosodik a pincefal. Kivitelezővel próbálok még anyázni egy sort, de őszintén szólva nem fűzök túl nagy reményt hozzá...:-)

 

Nézegetem az utólagos szigetelési módokat, alapvetően két technológiát találtam: a vízszintes fémlemezeset, illetve az aquapol-nak, hydropol-nak nevezett bontás nélküli, kémiai módszert.

 

Tapasztalatokat kérdeznék: melyik módszerbe érdemes belevágni, előnyök/hátrányok, ár/rombolás/tartósság.... szóval minden érdekelne ezekről, illetve más működő technológiákról is...

 

Köszi előre is a hozzászólásokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!