Keresés

Részletes keresés

MortalWombat Creative Commons License 2016.01.04 0 0 39546

Na, most már tudom tapasztalatból is.

Hozzánk került egy maine coon keverék kandúr kismacska, kb. 3-4 hónapos.

Még a doki is azt mondta oltáskor, hogy gyönyörű egy macskakölyök.


Viszont van egy 1,5 éves ivartalanított nőstény macskánk.

Első hét: folyamatos morgás a nagy részéről, nulla játék

Második hét: enyhe morgás, sok birkózás, kicsi néha nyervogott

Harmadik hét: egy fotelben alvás, folyamatos edzés, birkózás, néha kicsi részéről nyervogás

Most: egy fotelben alvás, folyamatos edzés, néha kicsi részéről nyervogás, néha a nagy lefogja, és nyalogatja/mosdatja, majd összebújva alvás 

 

Rend van. A gond: 00.00-kor és 04.30-kor kezdődik a kiképzés, komplett randalírozással egybekötve. 

Viszont a kicsi hibátlan kiképzést kap, majd ha megnő, kemény ellenfél lesz.

(Hacsak ivartalanítás után le nem nyugszik.)

Előzmény: MortalWombat (39535)
Tibbe Creative Commons License 2016.01.04 0 0 39545

A kuckója a régi? Tarts a kuckónál állandóan ételt és vizet, legyen nyugalomban. Én költöztem ennyi idős cicával, de megszokta. Remélem a tied is megbékél.

Előzmény: abraxas (39544)
abraxas Creative Commons License 2016.01.04 0 0 39544

Sziasztok! 

Tanácsot kérnék. Vasárnap új lakásba költöztem, és a cicám azóta nem jön ki a kuckójából. Nem eszik és nem is iszik. Szobacica  11 éves. Mikor ölt ez már veszélyes mértéket? 

Ha megpobálom "erővel" megitatni, az gáz? 

 

 

PappG76 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 39543

Sziasztok,

A képen látható cicák gazdit keresnek! Van már kettő így nem tudjuk őket is megtartani. 

Foltos: Foltos névre "hallgató" nagyon bújós szeretethiányos cica
Vörös: Babamacska névre "hallgató" kicsit még félénk cica

Kb 4 hete csatlakoztak hozzánk. 

Nálam lehet érdeklődni, azonnal vihetők!

Email: sevenofnine1@gmail.com

 

Lynasan Creative Commons License 2015.11.06 0 0 39542

Sziasztok! Eladova valt 10 db Hill's Science Plan Kitten alutasakos macskaeledel halas es csirkes izben. Sajnos nem izlik a cicumnak. Premium minoseg, kedvezmenyesen adom ar megegyezes szerint! k.lyna23@gmail.com cimen lehet erdeklodni!

Tibbe Creative Commons License 2015.09.27 0 0 39541

Aranyos! Jó nagy füle van! :)

Előzmény: Bűvössárkány (39539)
Whyshee Creative Commons License 2015.09.27 0 0 39540

Üdv

 

Van itthon 20 doboz Felix macskaeledel. Aszpikos verzió.

A macsek nem hajlandó megenni, nem tetszik neki.

6db lazac pisztráng

3db marha tyúk

7db kacsa baromfi

4db nyúl kacsa

 

Össz: 4000Ft-ért lehet vinni.

 

Üdv

Mikk

Bűvössárkány Creative Commons License 2015.09.27 0 0 39539

Kis vöröske :)

 

Tibbe Creative Commons License 2015.08.28 0 0 39537

Macskája válogatja, ki melyiket szereti. Őt kérdezd! :)

Előzmény: Zsanihudra (39536)
Zsanihudra Creative Commons License 2015.08.28 0 0 39536

Sziasztok! Nekem egy himalája perzsa cicám van. Nagyon válogatós... ritkán próbálkozom új macskaeledellel, de most akciós volt a Prímában és vettem belőle párat. Tudtok valamit mondani a felix száraz eledelről? Az is ilyen minőségű?

MortalWombat Creative Commons License 2015.08.25 0 0 39535

Szerintem nem fognak megsérülni, mert ez még mindig inkább játék, mint komoly harc.

Mint egy ökölvívóedzésen az edző és a tanítványa: azért egyszer-kétszer megüti a tanoncot, de nem veri péppé!

 

Előzmény: Törölt nick (39534)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 39534

Szia! 

 

Bízom benne, hogy hamarosan kinövi, mert elég idegőrlő az állandó csatazaj... plusz félek is, hogy valamelyik komolyabban megsérül. Addig is próbálok jó falkavezér lenni, és ilyenkor én is elkapom mindkettő frakkját... :) 

Előzmény: MortalWombat (39533)
MortalWombat Creative Commons License 2015.08.24 0 0 39533

Szia!

 

Ezt mi is megéltük a saját és a szomszéd macskájával.

A mienk volt az idősebb, a szomszédé volt a padavan.

A mienk egy jó párszor becsülettel megrakta a kicsit, de az nem adta fel.

Aztán egyszer csak felnőtt a kicsi, lett belőle egy akkor kandúr, mint egy csenevész oroszlán, és megszűnt ez a hülye játék.

 

Szerintem most a nagy tanítja a kicsit, csak túl szorgalmas az ifjú. Ki fogja nőni, a nagynak meg nem lesz baja.

Előzmény: Törölt nick (39531)
cool13 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 39532

Ha ez miatt lehet, akkor arra gondolok, hogy verekedett. Vagy inkább, megverték a nagyobb szomszédos macskák. Mert kétszer már hallottam éjszaka harcos hangokat. 

Előzmény: Tibbe (39530)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 39531

Sziasztok! 

 

No az ágyba pisilést úgy látszik kinőttük, viszont most akadt másik gond. :)

 

A cirka 3 hónapos kandúr egyre férfiasabb, és most kitalálta, hogy márpedig ő játszani akar a 6 év körüli nőstény (ivartalanított) cicával, akinek ehhez viszont semmi kedve. A történet úgy néz ki, hogy a kis kandúr ráugrik, kergeti, az idősebb cicát, aki eleinte csak fúj rá, majd néha le is pofozza. Ekkor megtörik a lendület, viszont nem adja fel, és már egy párszor átment komolyabb gyepálásba a dolog, aminek a vége az, hogy a kétszer akkora idősebb cica menekül és "sír". Nem tudom eldönteni, hogy a kicsi játéknak szánja a dolgot, vagy valami más van a háttérben. :)

 

Előre is köszönöm a véleményeket. 

Tibbe Creative Commons License 2015.08.23 0 0 39530

Ilyet még nem hallottam. Olyan esetben igen, ha a hangszálait elvágatták, hogy ne nyávogjon. De ha cseperedő, nem lehetett ilyen előélete...

Előzmény: cool13 (39529)
cool13 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 39529

Kedves Mindenki! 

 

Nem rég befogadtam egy cseperedő fekete cicust. Nagyon kis kedves, imádjuk egymást. Hozott már a vadászatból cickányt haza. Imádott a nagy melegben a csapvíz alatt fürdeni. Nem tiltakozott egy pillanatig sem. Ami szokatlan számomra.

Viszont amiért ide írok az furcsa. Nincs hangja.

Nyávogna meg mindent amit a cicusok szoktak, de csak egy szusszanás (nyögés) szerű dologra telik tőle, amikor látom hogy nyávog és kéri a finom falatokat. Mi lehet? Kinövi, vagy így marad? El vagyok a nyávogás nélkül, csak kicsit sajnálom. 

 

Köszönöm!

Barbi111 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 39528

Köszke a válaszokat.Akkor próbálkozunk!:)

Tibbe Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39527

Jaj, látom a brit ivartalanított lány.  Ha megszokta a helyet nálatok kiengedhetitek már, eleinte felügyelettel.

, de azért a kandúrral összekaphatnak.

Előzmény: Barbi111 (39525)
Tibbe Creative Commons License 2015.08.03 0 0 39526

A brit cica ivartalanított? És a kandúr úr miért nincs? :)

A szőnyeget szedjétek fel. Ki kell tisztítani és ecetes vízzel takarítani, ahova jelölne a brit..

 

Előzmény: Barbi111 (39525)
Barbi111 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 39525

Sziasztok!Kaptunk egy brit ezüstszőrű cicát,mert a korábbi gazdija babás lett.3 évig lakott velük.mikor hozzánk került semmi para nem volt vele,de most egyre többször nem az alomba hanem egy szőnyegre pisil.Segítsetek légyszi,mit csináljunk!Amúgy ivartalanított lány cicáról van szó. aköv. kérdés pedig az,hogy van egy kint tartott nem ivartalanított kandúr is(szinte már tigris),és szeretnénk hogy összeszokjanak,mert a benti cica is szeretne már kint lenni picit,de nem merjük összeengedni őket.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 39524

Igen, megpróbálom nem engedni az ágyba, csak a kis szaros levesz a lábamról egy pillanat alatt amikor hozzám bújik és úgy alszik! :)))

 

Köszönöm szépen, kipróbálom a javaslataid!

Előzmény: Tibbe (39523)
Tibbe Creative Commons License 2015.07.28 0 0 39523

Ne engedd az ágyba, csukd ki éjszakára másik helyiségben, ahol van macska alomtálca is.

Az ágyat, ágyneműt ecetes vízzel öblítsd, tisztítsd. 

Más mosó, öblítőszerek szaga ismét ingerelni fogja, hogy lepisilje.

Lehet kapni állatos boltba Get off távoltartó spray-t is, jó az illata embereknek, a macskának viszont nem. Lefújhatod vele a bútorokat, ágyneműt is.

Előzmény: Törölt nick (39521)
Elizabeth78 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 39522

sziasztok. van 3 kb 4hónapos cicánk amiket szeretnék örökbe adni, érden vannak, akit érdekel, lécci jelezzetek. egy fekete, egy szürke, és egy fehér-szürke. Köszi mindenkinek

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 39521

Sziasztok! 

 

Van egy kb 9-10 hetes fiú cicánk ( cirmos ), aki változó időnként az ágyba pisil, ami kezd már elviselhetetlen lenni. Nem jelölés, hanem nagy mennyiségű pisi. Az alom mindig tiszta, használja is rendszeresen, több fajtát próbáltunk, de ennek ellenére az ágyat is rendszeresen megjelöli. Van, hogy egy hétig semmi, aztán több nap egymás után újra. Van egy másik cica is a lakásban, vele nem volt ilyen gond. ( 5-6 éves nőstény cirmos ) Van esetleg valami ötletetek, hogy miért csinálhatja? Nincs sokat egyedül, szinte mindig van vele valaki... rengeteget játszunk vele, dédelgetjük, szeretgetjük, mindene megvan. Egyszerűen nem értem, hogy miért csinálja.  

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Tibbe Creative Commons License 2015.07.28 0 0 39520

Valami huncutság van a dologban! :)

Előzmény: Törölt nick (39518)
Tibbe Creative Commons License 2015.07.28 0 0 39519

Szerintem valamilyen élősködő van a cicán, és a kenőcs csak tüneti kezelés, az alap okot kell megszüntetni.

pl. egy cikk. De menj el állatorvoshoz, lehetőleg, ahol az okot is kiderítik.

http://www.haziallat.hu/macska/betegseg-gyogyitas/macska-dermatophytosis-kezeles/4032/

Előzmény: adamx001 (39517)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 39518

adamx001 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39517

Sziasztok!

 

Volt macskátok, akinek olyan betegsége volt, hogy véletlenszerű helyeken kisebesedik a bőre és kihullik a szőre?

 

Voltunk állatorvosnál, felírt egy Cortizeme nevű kenőcsöt, amivel lassan fél éve kenjük, de semmi hatása nincs. Néha eltűnik egy-egy seb, de nem sokkal később megjelenik egy új, mintha sose lenne vége. Szerencsére nem fertőző, és nem is nagyon zavarja a cicát, de nagyon csúnya.

 

Szerintetek mit lehet tenni? Tudtok más kenőcsről? Vagy az étrendjén kéne változtatni?

 

Köszönöm,

Ádám

InkaPál Creative Commons License 2015.07.25 0 0 39516

Tervezőként már be is indítottad a gondolataimat:)

A chip kiolvasásával lehetne vezérelhető alomtálcát csinálni.

Fizikailag logikailag megoldható de ugye nem komolyan kérdezted?

Ha komolyan gondolod pár millós fejlesztéssel megoldható a dolog.....

Előzmény: jagoka (39511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!