Keresés

Részletes keresés

fil Creative Commons License 2019.02.01 0 0 190

Nekem pár napja sikerült. Akkor nálam is egyik nap hibát dobott, aztán másnap hibanélkül lefutott.

Előzmény: kridli (187)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.02.01 -1 0 189

A revolut kártyám érkezik.

Remélem egyszer majd lehet feltölteni rá Ft-is.

Elmondanátok, hogy a curve mire jó, miben más?

Itt ebben a topikban olvastam róla először, szóval az nekem még új és ismeretlen.

kivi000 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 188

Tegnap nekem sikerült egy második kártyát is beregelni, de még sok hasznát nem láttam mert a Curve még úton.

Előzmény: kridli (187)
kridli Creative Commons License 2019.02.01 0 0 187

Próbáltam beregelni egy másik kártyát, kettőt is próbáltam, de hibát dob. Próbálta az elmúlt pár napban valaki?

Előzmény: kridli (186)
kridli Creative Commons License 2019.02.01 0 0 186

24-n igényelt Curve kártya ma jött meg. Már csak az a kérdés mit rakjak mögé a felmondott BB helyett :)

fil Creative Commons License 2019.02.01 0 1 185

Sajnos ez ilyen. Remélhetőleg fejlesztik. Mint azt korábban már írták a TW elsősorban money transferre lett kitalálva. A kártya egy új dolog náluk és úgy tűnik, hogy egyelőre nem túl kidolgozott.

Előzmény: Alex2244 (184)
Alex2244 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 184

A TW-n miért nem lehet beállítani a költési limiteket? Csak van egy alap szint meg a maximum.

ezileb Creative Commons License 2019.01.31 0 0 183

No, a 20-án megrendelt Curve kártya ma megjött. :-)

Előzmény: fil (179)
fil Creative Commons License 2019.01.31 0 0 182

Fizetésre én a héten még talán nem is használtam (korábban is csak az aktiválás és a próba miatt), a BB-t meg mobilról használom. Az nagy hiányosságuk ezeknek a fintech kártyáknak, hogy nincs mobilfizetős app-juk. Nálunk ugyebár a GooglePay és hasonlók nem játszanak... :(

Amúgy a tegnapi kártya hozzáadási hiba megszűnt mára. A rewards kártya továbbra is rossz, de az nem különösebben izgat egyelőre. Majd kijavítják.

Előzmény: nyman (181)
nyman Creative Commons License 2019.01.31 0 0 181

A fizetes mukodik vele. 

 

A BB kartyat nem merem moge allitani :)

Előzmény: fil (180)
fil Creative Commons License 2019.01.30 0 0 180

Nálam is ugyanez van. Ezen kívül ma új kártyát sem tudtam hozzáadni, bescannelte rendben, de aztán érvénytelen kártyán szereplő név hibával nem ment tovább. A szép az, hogy az adatok között ilyen nem is szerepelt. :(

Előzmény: nyman (178)
fil Creative Commons License 2019.01.30 0 0 179

Nekem is elég lassaan jött meg, de végül azért csak ideért. :)

Előzmény: ezileb (176)
nyman Creative Commons License 2019.01.30 0 0 178

Januar 4-en kertem a kartyat es 16-an jott meg. (Visszakerestem a hozzaszolasokban :) )

 

Valami lehet a rendszerukben, mert az elmult nehany napban tobbszor frissult az app. Ma is. A "Curve Rewards" kartyanal is azt irja ki, hogy atmenetileg nem elerheto.

 

Mo-rol es a a tobbi orszagbol csak nem regota lehet kerni.

 

Lasd> https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/115005833009-Why-is-there-a-waitlist-

 

Lehet, hogy a karacsonyi szunet utan rengetegen felebredtek es tul van terhelve a rendszer. De csak talalgatok. 

Előzmény: szocske_ (175)
blueye Creative Commons License 2019.01.30 0 1 177

OFF

De azzal h ide leirtad veged :) , pedig szivesen olvastam a hozzaszolasaidat. R.I.P.

Előzmény: nyman (174)
ezileb Creative Commons License 2019.01.30 0 0 176

Én tíz napja rendeltem, aznap azt igazolták vissza (e-mailben), hogy egy-két héten meg kell érkezzen. Az app-ben a "Building" már pipa, a "Shipping" még nem.

Előzmény: szocske_ (175)
szocske_ Creative Commons License 2019.01.30 0 0 175

Curve mennyi idő alatt generálja le a kártyát?

Elég régen (mikor osztottad meg az ajánló kódod? azóta..) áll gyártás alatt a kártyám.

TW/Revolut ennyi idő alatt megérkezett.

 

Kis apróság, hogy a BB-UPC kártyára aktiváltam be, ami mától nem él :D

Előzmény: nyman (174)
nyman Creative Commons License 2019.01.30 0 0 174

A Revolut es a TW ker fenykepes igazolvanyt. A Curve nem kert, az csak proxykent mukodit.

 

Valamikor az ir szamlam kerte, hogy adjak meg egy adoazonositot is. Eddig is mindig beirtam a bevallasba azt a par euronyi kamatot, akkor is, ha levontak kint a kamatadot. Ugyis volt mas bevallani valom. Ott is inkabb parezerrel tobbet fizetek. Engem ne szopassanak.

 

Utalasnal mar vagy masfel evtizede szoktam olyan kozlemenyeket megadni poenbol, hogy "vedelmi dij", meg "drog" meg hasonlo. De meg nem tortek ram az ajtot :)

Előzmény: Ademmm (173)
Ademmm Creative Commons License 2019.01.30 0 0 173

ohhh, gondolom még a feltételezés is sértő :) 

hogy konstruktív legyek (én ezzel foglalkozom), ezért elmondom, hogy sajnos a "big biznis" nem fog működni, igen kötelező a CRS/FATCA reporting nekik is, sokkal komolyabb náluk a KYC, mint bármelyik magyar banknál! és az utalásnál meg fog jelenni a neved, ne aggódj! 
(aki nem tudná: FATCA, CRS és a szigorú ügyfélazonosítási követelmények az utóbbi évek vívmányai a pénzmosás és terrorizmus finanszírozás elleni küzdelemben)

Előzmény: Steve.W (171)
Steve.W Creative Commons License 2019.01.30 0 0 172

Nymannak pedig köszönöm szépen a választ!

Előzmény: Steve.W (171)
Steve.W Creative Commons License 2019.01.30 0 0 171

Az fel sem merül benned, hogy van aki nem ész nélkül kattintgat és regisztrál be mindenféle szolgáltatásokra, hanem informálódik róla előtte?
Aki tájékozódik, az mindenki adót csal meg pénzt mos....

Előzmény: Ademmm (170)
Ademmm Creative Commons License 2019.01.30 -1 0 170

Adócsaláshoz vagy pénzmosáshoz kérsz tőlünk segítséget?

Előzmény: Steve.W (168)
nyman Creative Commons License 2019.01.29 0 1 169

Jok a kerdeseid.

 

1. Tavaly ev vegen kapott banki licencet. https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/ Ha jol emlexem az egyik cikkben irtak, hogy meg min. fel ev mire az egyeb felteteleken is vegigfut es vonatkozni fog ra pl. a beteti vedelem. A beszurt linken irjak, hogy Litvaniaban kezdik es utana terjesztik ki. Fogalmam nincs, hogy ez hogy mukodik, lehet, hogy a Nemzeti Bankkokkal is kell vmi megallapodast kotni?

 

2. Passz. 

 

3. Az euros es forint szamlarol elutalva a regisztralt nev jelenik meg. A forint szamlanal egy K&H-s szamla jelenik meg kuldesnel, az Eurost passzolom. Annyira bena meg a mai napig az ir szamlam netbankja, hogy nem latom, csak a nevet es a kozlemenyt.

Előzmény: Steve.W (168)
Steve.W Creative Commons License 2019.01.28 0 0 168

Sziasztok,

Revoluttal kapcsolatban lenne pár kérdésem:

 

1. A Revolut most Bank, vagy EMI? Még arról is ellentmondásos információkat találok, hogy minek minősül. Még a saját honlapjukon is van arról cikk, hogy bank lettek, de a felh. feltételekben még EMI-nek vannak jelölve.

2. Az előző dologból adódik, hogy a CRS, azaz az automatikus adatszolgáltatás hatálya alá esnek-e?

3. Ha Revolutról bankszámlára utalok pénzt, akkor a fogadó bankszámlán hogyan jelenik meg a küldő? Az én nevem/accountom van feltüntetve mint küldő, vagy egy központi Revolut account?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

fil Creative Commons License 2019.01.28 0 0 167

Nembaj. Mindet nemlehet felsorolni és még több lesz. Köszi, hogy intézted. :)

Előzmény: nyman (165)
nyman Creative Commons License 2019.01.28 0 0 166

A TW alkalmazasa nem tul felhasznalo barat es furcsa logikaval mukodik. Szokni kell. Az angol nyelven hasznalom az alkalmazast, igy a furcsa forditas nem tunt fel.

 

Ha a forint szamlara utalsz, nem eleg a referenciaszam, hozza kell adni az alkalmazasban. Probaltam, hogy beutalok csak ugy 500 forintot, parhuzamosan egy masik osszeggel. A masik mar megjelent az egyenlegben, erre vartam egy kicsit. Majd beutottem az 500-at es rovid idon belul ott is volt.

 

Latszik, hogy a fejlesztes mas iranybol indult. A TW-t eredetileg arra talaltak ki, hogy a kulonbozo orszagok kozotti utalasok koltseget leredukaljak. Majd jott a „borderless account” es a bankkartya.

 

Az mondjuk meg lehetne csinalni, hogy fejlesztes elott probakeppen megnezik a versenytarsak alkalmazasait es leszurve nehany dolgot letrehoznak vmit.

 

Majd kiegeszit valaki, de azt is el tudom kepzelni, hogy amikor a meglevo rendszerre huztak ra valamit, akkor ott voltak a folyamatban a logika  kotottsegek.

Előzmény: buksi754 (164)
nyman Creative Commons License 2019.01.28 0 0 165

A 40 karakteres korlat miatt le kellett roviditenem. Igy kimaradt a Curve

Előzmény: blueye (163)
buksi754 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 164

Sziasztok, én még csak nemrég tettem fel a TW alkalmazást. Ismerkedek vele, de nem nagyon megy:

 

1. Bank kártyát kérnék, de azt mondja, egy minimum feltöltésre szükség van. Oké, rá tettem 1000 forintot bank kártyával, erre azt mondja, hogy nem támogatott ország már akkor, amikor még üres az ország. Ha beírom Magyarország, akkor is ugyanez.

Aztán végre kibányásztam a faq-ból, hogy legalább 20 eurót rá kell tölteni. De ezt az alkalmazás nem bírja közölni!

 

2. A fiók részben az Egyenleg sorban jobb oldalt az van, hogy Aktiválás.

Féltem vajon mit aktiválok ezzel, aztán rá kellett jöjjek, hogy ezzel új pénz zsebet lehet hozzá adni. (nagyon logikus)

Eltávolítani meg úgy kell, hogy azt kell mondani, hogy egyenleg törlése. WTF? Mintha szaldóznám a pénzemet! (ki fordította ezt?)

 

3. Kedvezményezettek. Hozzá adtam egy bank számlámat. Azt mondja, hogy 9876 végű számla. De nehogy már nevén tudjam nevezni, még majd tudnám, melyik is az...

 

4. Rá nyomok a plusz jelre. Pénz hozzáadása. Oké. Itt több lépés következik. Kiválasztok egy pénznemet, meg egy összeget, ez az első lépés. Mondjuk nepáli rúpia. Következőben megkérdi, hogy mivel kívánok fizetni (debit kártya, hitel kártya, stb. ) Nem választok semmit, vissza lépek. Az első lépésen léptem csak tovább. Erre mit látok, a tevékenység naplóban azt látom, hogy várakozás a pénzre. Hülye-e ez? Jó, látom lehet törölni a tevékenyság naplóban a tranzakciót, így törlöm. Hát, erre fel csak annyi történik, hogy a státusza átváltozik töröltre de ugyanúgy ott ékeskedik a listában, és telis tele van a tevékenység napló az elkezdett próbálkozásokkal és vár a pénzre, mikor nem mondtam, hogy fizetek, csak árfolyamokat nézegettem meg milyen bankokhoz lehetne utalni.

 

Apropó, ugyan így az átutalás. Megkérdezi, hogy átutaltam-e, vagy később utalom. Két nyomógomb lehetőség. (Gondolom, hogy figyelje-e egy script vagy sem a pénz be érkeztét.) Nem nyomok rá egyikre sem, vissza lépek. Erre jön az e-mail, hogy várják az átutalásomat, és persze hogy a tevékenység naplóban is ott van.

 

5. A már egyszer feltöltésre használt kártyát hogy a csudába lehet törölni, hogy többé ne kínálja fel mint lehetőség? Sehogy sem találom, hogy tudnám törölni. Ha eldobható virtulális káryát használnék, egy idő után kismillió sorakozna ott? Ja igen, és persze ezekenek a kártyáknak sem lehet normális nevet adni.

 

Most már kezdem érteni, mit is csinál egy tesztelő, miért annyira keresettek. Amíg ilyen program tervezők vannak, elengedhetetlenül szükségesek. A Revolutot is elsőre picit szokni kellett, de ezerszer logikusabb és használhatóbb. Lehet ennek is az angol verziója érthetőbb lenne számomra, de nem is látom, hogy át lehetne-e váltani valahol. Gondolom csak a ha a telefont is át állítom.

 

blueye Creative Commons License 2019.01.28 0 0 163

Legyen igy.
Kosz, h intezed.

Előzmény: nyman (161)
fil Creative Commons License 2019.01.28 0 0 162

Szerintem O.K.

Előzmény: nyman (161)
nyman Creative Commons License 2019.01.28 0 2 161

Kosz a javaslatokat. Probaltam osszegezni oket. Ez jo lehet?

 

Fintech bankolás (Revolut, TW, Curve, N26, Monzo stb.)

 

Mar most is van jo nehany es 1-2 ev alatt lehet sok egyeb is.

Előzmény: fil (158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!