Tudna valaki nekem segítení?
Van egy OleoMac Sparta-26-s fűkaszám. Kellet vennem egy új damilfejet, mert a régi már tönkre ment és csak már az új fajtát lehet kapni hozzá és ez folyamatosan széthúzza a kuplungot, mert nehezebb. Legalábbis szerintem ez a hiba oka. Mit lehet tenni házilag, mert semmi kedvem minden egyes használat után 2000 forintot költeni a javítatására. Újra pedig nincs kb. 100 000 Ft-m!
Gyanítom, hogy igen. Azt nem tudom, hogy van-e egyéb eltérés a hajtásszögön kívül. De visszafelé már próbáltam és nem szeretek fűrészelni a bozótvágóval, pedig gyári tárcsám van hozzá. Viszi az is rendesen, azzal nincs is gond, de sajnáltam szegényt. Vastag fehér füstöt eregetett az élő szőlőgyökér. Jó elvadult fajta, néhol olyan vastag volt, hogy nem érte át a tárcsa. De megcsinálta zokszó nélkül :-) Nagyon becsülöm ezt a gépet
A régebbi típusokat sajnos nem lehet hasonlítani a jelenleg forgalmazottakhoz:(((
Nekünk MTD B100-as önjáró traktorunk van. 1996-os vásárlás, ha jól emlékszem 390e Ft volt.
Kb. 1500 órát használtuk eddig. És nyírt terület sem pázsit jellegű.
Motorikusan semmi baja nem volt eddig, csak olajat és légszűrőt cseréltünk.
A hajtáslánccal is csak annyi a gond, hogy nagy terhelésnél az egyik sebességben csúszik az ékszíj. (Ezt valószínűleg a nem gyári szíj okozza). Első, hátsó meghajtó szíjat eddig 1x cseréltünk. A hátsó hamarosan aktuális lesz, mert repedt:(
A késeket hajtó szíjat 4x, a kések csapágyait 3x kellett cserélni. A késeket nem is tudom megszámolni, igaz mi felhegesztés után újra szoktuk hasznosítani őket.
Ja, így már ok. Akkor ez tisztítófűrész gyárilag és nem bozótvágó. Igen úgy van, ahogy Szertelen doki is mondta, ezeknek más a szöghajtása, eltérő a szöge. A Husqvarna Balance hevedereken külön pozíció is van kialakítva a tisztítófűrészekhez.
Leginkább nem nevezhető fűnek, amit nyírok vele, sőt sok-sok fásszárú sarjadék is van közte.
A talaj nem egyenletes, de nincsenek nagy dőlések, dombok benne.
Minden használat után alaposan letisztítom, elmosom, sűrített levegővel kifújom és száradás után a fémházat lekenem belülről fáradt olajjal vékonyan, hogy ne korrodálódjon. A légszűrőt és annak előszűrő szivacsát alaposan kifújom kompresszorral.
A terület akkora, hogy reggel 8 órától délután 5-6 óráig szokott dolgozni a gép, csak tankolásonként pihentetve addig, míg Én is kifújom magam (elszívok 1-2 cigit és megiszok egy sört).
Szezonzáráskor mindenképp cserélem benne az olajat. Közben nem kellett még sohasem cserélni, sem utántölteni (kivéve az első "bejáratós" időszakot).
Kevés a motorolaj mennyisége, ami belemegy ezért nem sajnálom tőle a minőségit.
Késből szezononként 3-4 darabot csutkára elfogyaszt. Nem találtam még tartósabbat, hiába vettem már többfélét, különböző jólhangzó, kopásállóságot ígérő leírások alapján.
Mindig kijáratom belőle a benzint ("száraz" tankkal tárolom).
Ha szemrevételezéssel nem találom tökéletesnek a légszűrőt, cserélem (filléres dolog).
Volt olyan kevésbé poros szezon, amikor nem kellett cserélni.
3-szor kellett eddig a karburátort kitisztítani.Alig volt benne észlelhető szennyeződés (tettem egy aprócska szűrőt a benzincsőre, még újkorában, filléres tétel volt egy motoros boltban), inkább amolyan korróziós darabkák miatt kezdett eldugulni a fúvóka és kezdett bizonytalanul járni a gép. A gyertya még mindig eredeti benne, amikor lecsekkolom kíváncsiságból , szép őszbarna a színe.
Betartva a hidegindítás szabályait, hihetetlennek tűnik, de szinte mindig első-második rántásra indul a gép, még a hosszú téli pihenés után is. Ha véletlenül lefullad, mert az egyenetlen talajon "nagyon beleharap a földbe", első rántásra indul.
Olajszivárgás, benzinfolyás sehol nincs rajta, a karburátor- és kipufogó- tömítésként is szereplő fémbetétes tömítéslap, ami egyben amolyan hővédő árnyékoló, kezd már tönkremenni, itt-ott a szabad részeken már a lyukacsos fémhálóról eltűnt a bevonat. A szezon végeztével kap egy-egy ilyen úl tömítést/hővédőt és szvsz megint a megszokott módon haladunk tovább, még remélem gond nélkül pár évig.
Idén szezonnyitáskor, mintha szorosabb lett volna a biztonsági leállásért felelős kar bovdenje, ezért leszereltem és függőleges helyzetben befogva, pár napon keresztül, amikor csak tehettem, a bovden és a bovden-külső közé mindig befecskendeztem egy injekciós fecskendőből annyi motorolajat, amit még mozgatással elnyelt.
Két nap múlva nagyon csúnya valami folyt ki a bovden alsó végén, majd megjelent a tiszta oaj is. azóta megint lehelet-finoman jár.
A vásárláskor alapelv volt, hogy minél olcsóbban lehessen új, önjáró, 48 cm-es pengéjű géphez hozzájutni. Épp ez a gép volt akkor a legolcsóbb, ebben a kategóriában. Márkásabb társainak az ára többszöröse volt.
Ezek alapján, ma sem vennék drága, nagynevű márkát, mert szvsz az sem bírt volna többet, hasonló körülmények között, viszont többszörösébe kerülnek.
Kicsit hosszúra sikeredett ez a hsz., de talán hasznát veheted. Szvsz ebben a kategóriában nem jelent annyival többet egy márkanév, amennyivel többe kerül.
Azt mondta ember, hogy ehhez gyárilag csak fűrész lap van, ugyanis ez egy erdészeti gép.
az uj is ezzel van szerelve. Vannak gépek ahol csomagban mindhárom, damil, kés és fűrész is van, de ez a model, alapból fűrész lappal van szerelve, fűtött markolattal.
ez egy vékony fekete műanyag tok tulajdonképpen amit a 225-ös tárcsára raknak, hogy ne zúzzon le semmit szállításkor. szórásvédő sincs rajta.
ahogy néztem jutyubos videókat, a karvastagságú fákat ugy vágja mint a bodzát, 2-3sec.
a damil fej 49€ arra rá is kérdeztem, a 460 alkudható, talán még a fejet is megkapnám ugyanebben az árban, a gond csak hogy vettem egy fs50-et pénteken:))
De ha csak fűrészlap van hozzá, akkor én azért óvatos lennék. Néha én is használok fűrésztárcsát, ezért tudom, hogy az a terhelés amit tárcsával kap a hajtáslánc (kuplung, tengely, szárpersely, szöghajtás) az nem nagyon mérhető össze egy szimpla kaszálással. Egy szöghajtás 40 körül kezdődik.
Aztán lehet, hogy volt damilfej, csak éppen most ment tönkre. Azt a fekete védőt nem ismerem, mert én a fűrésztárcsához való gyári védőburkolatot, csak azt a kisméretű fémet láttam. Ezzel meg is lehet támasztani, ami jól jön, mert ha a fűrész belekap a fába, akkor meglóbálja rendesen. Én sajnáltam rá 11 ezret kiadni, asszem ennyit mondtak a Husiboltban, amikor a tárcsát vettem. Pedig lett volna értelme, talán a szárat is kímélné, mert nem kellene úgy feszegetni. De keveset tárcsázok, nem lenne rentábilis.
Nekem reálisnak tűnik az ára, de olcsónak semmiképpen sem mondanám. Látni, hallani kellene. Ahogy nézem, külsőre tök ugyanaz, mint az én 343 R-em. De azért a profi kategóriának is megvannak a kockázatai. Nevezetesen az, hogy általában ipari igénybevételnek is vannak kitéve. A kor ebben az esetben kevésbé mérvadó szerintem. Rendes üzemi körülmények között is el lehet koptatni 2-3 év alatt egy profi gépet, ha reggeltől estig dolgoznak vele. Az enyémmel szerencsém volt, mert egy szezont játszott csak a profi ligában, majd megszűnt a szerződése és utána csak egy tyúkszaros falusi udvarban merengett a régi szép időkről. Innen mentettem ki. Adtam érte egy 323R-t, meg némi kézpénzt.
No, no, már az enyém is elvesztette az ártatlanságát a múlt héten :-)
A berántóját javítottam, kapott egy jobb minőségű kuplungot a rugótörött helyett, meg egy új damilfejet és zsírozni kellett a szártengelyt is. Most nagyon pöpec megint és nem került többe mint 5 ezer Ft. Ha már igénytelen, legalább nem drága hozzá a cucc :-)
Olvasd el a papirokban szerepelnie kell, ha volt ilyen, de nem tartom valószinűnek. Nekem a fogyasztóvédelem külön kikötötte, hogy nem hogy ilyenre, de még arra sem kötelezhetek senkit, hogy az általam javasolt olajat használja. Persze valaki mindent megtehet, valaki meg ha mindent betart akkor is sziv :)
A pro az 200cc motorral van szerelve. Ez azért lényeges, mert EUROI 2-es , keveset fogyaszt, de a fűszálak közül a jégkrémes pálcikát is felszivja. Ez ott lényeges, ha nagy a terület. A visszajelzések , kb 30-40százalék vágásidő csökkenést mutatnak, mivel kb ennyivel lehet gyorsabban tolni, a többbihez képest.
Természetesen fuxtec, 3 fúróval. A zipper és a güde ami ok lehet, de nem a retur, visszaküldött, de azok drágábbak. A Strausról nem merek semmit sem mondani :)
Az árak nem mindig tükrözik a valós értéket. Van ahol a nevet is meg kell fizetni. De ahhoz, hogy valaminek olyan neve legyen, hogy hajlandó is legyen az vásárló többet fizetni érte, ahhoz már le is kellett tenni valamit az asztalra. Ezzel persze nem akarom azt mondani, hogy az adott Stihl nem érné meg az árát. Nagyon szeretem a Stihlt, van is, volt is néhány.
Az Oleomac némileg alacsonyabb presztizzsel bír a kisgéppiacon, ezért általában olcsóbb de ez nem jelenti azt, hogy gyengébb minőségű lenne. 40 cm3 környékén ezek a gyártók már a félprofi felhasználókat célozzák. Az Oleo egy jó márka, szerintem nem kell félni tőle. Új gép, ha valami történne, akkor ott a garancia, van rendes szervizhálózata. Nagy kár nem érhet.
Én nagy gépnek azért vettem Husqvarnát, mert reményeim szerint el tudom adni az örökölt telket, így nem lesz rá szükség hamarosan. Egy ilyen gép nagyon jól tartja az árát, ha eladom, nem nagyon bukok rajta.
Köszi a választ. A stihl gépet csak példának hoztam fel. Nem igazán négyüteműre gondoltam. Csak mint látható árkülönbségnek említettem. Szóval Te azt mondod ha jól veszem ki szavaidból, hogy az OLEOMAC-tól sem kell félni?
Ezek már elég komoly gépek. Az Oleomac is egy patinásnak mondható olasz gyökerű cég, nem csak egy "üres márkanév" mint a Straus és társai. De gyanítom, hogy ennek is több alkatrésze származik Kínából, mint máshonnan, ha nem az egész gép. Persze ettől még lehet nagyon jó. Mindkettőnek jó a szervize, alkatrész ellátottsága, terméktámogatása. Nekem még egyikhez sem volt szerencsém, de az alapvető különbség a kettő között, hogy a Stihl FS130 az négyütemű. Egy speciális 4 mix-es motor, ami négyütemű létére keverékkel megy. Hallani erről a rendszerről jót és rosszat is, nekem nem volt vele dolgom. A kétütemű általában nagyobb teljesítményű, egyszerűbb a motor felépítése, kevesebb hibalehetőség. A négyütemű csendesebb, környeztebarátabb, kellemesebb a hangja. Más előnye nem nagyon van a kétüteművel szemben. Ami Stihl 4mix-es motort én eddig láttam, abban műanyagból volt a vezérlő fogaskerék. Én személy szerint nem szívesen látok egy pörgős motorban műanyag alkatrészt.
A damilfej fogyó alkatrész, előbb-utóbb mindegyik kileheli a lelkét. Van amelyik könnyebben adagol, van amelyik kevésbé. A túl könnyű az egy buckától is adagol, a másikat meg jól oda kell verni. Nem ez határozza meg a minőségét. Nekem a Husqvarna T45-ös fejen elég kemény rugó van, puha talajon nem is mindig sikerül adagolásra bírnom. És a legprofibb fejnél is előfordul, hogy a bejutott föld és egyéb szennyeződések miatt átmenetileg megszorul a koppintófej. Időnként szét kell szedni és kimosni, kipucolni.
Azt nem tudom, hogy melyik gépben van rezgéscsillapítás, de az elég fontos, ha hosszabb ideig dolgoznál vele.
Fűkaszát szeretnék vásárolni és tanácstalan vagyok. Van egy márka OLEOMAC ami számomra eddig ismeretlen volt. Nem vagyok hozzáértő és ezekkel foglalkozó, így nem tudom mennyire jó és megbízható ez a márka. Kinéztem a SPARTA 44-et ami a leírása alapján nekem megfelelő lenne. De összevetettem a mindenki és általam is ismert STIHL gépekkel. A következőket tapasztaltam. A stihl FS130 36,3 cm3 1,9Le 187900Ft. Az oleomac sparta 44 pedig 40,2 cm3 2,1Le és most 99000 Ft akcióban, de akció nélkül is csak 122000Ft.
Mint említettem, nem ismerem a márkát. Van ez olyan jó, mint a jóval drágább stihl ami ráadásul gyengébb is? Mit lehet tudni erről a gépről? Számomra fontos szempont volna, hogy nem szerelgetni szeretném, hanem füvet kaszálni vele. Indításkor ne kelljen 10 percig rángatni, hanem induljon. Damilfej jól működjön, ne szoruljon, ne kelljen folyamatosan azért meg-megállni, mert nem, vagy rosszul adagol.
Mik a tapasztalatok? Várom szerelők és felhasználók jó és rossz véleményeit egyaránt, amit előre is köszönök.
Sziasztok. Látom sokan vagytok, kérdeznék tőletek. Szemezgetek valamelyik olcsóbb gödörfúróval. Fuxi, cagy hasonló. Valaki valami tapasztalatot meg tudna velem osztani ezekkel kapcsolatban?
Ezeket, illetve ilyesmiket nézek. Melyik lehajtás lehet strapabíróbb? A fogaskerekes vagy a csigás. 20 centi átmérőlyű lyukhoz kellene feketeföldbe ( nem túl kötött ).
Tudom nem túl témábavágó, de láttam hogy korábban írogattak róla ( talán PerecesPeti ?).
Ha kipusztult a belső kulcsnyílás az imbusz csavarban, akkor egy méretes torx bittel általában meg lehet indítani. Előtte néhány órával egy kis WD-40-et neki. Ha a torx sem bír vele és nem süllyesztett a csavarfészek, akkor Dremel miniflexxel (30 mm átmérőjű), felsliccelem a csavarfejet és egy combos csavarhúzóval zaklatom. Esetleg az is járható út, ha kétoldalon laposra reszeled és kis villáskulccsal próbálkozol. Nekem van 4 mm-es villáskulcsom is.
Maga a két gép eléggé hasonló, de a bg-hez venni szívó szettet, nem éri meg. Akkor már inkább sh-t vegyél. De a fórumos kommentek szerint mint fúvó jól működik, viszont mint szívó hamar eltömődik.
A két gép ugyanaz (ahol szívja a levegőt oda kell felszerelni a szívó részt és ahol fújja oda a zsákot), ehhez is lehet venni lombszívó átalakítót de én nem használnám mert nagy területen állandóan üríteni kéne a zsákot (nem hatékony pl. a 10.000 m2-es kertben). Egybe fújom a levelet aztán fóliára húzom és fel az utánfutóra.
És nem alakítottad még át egyszer sem szecskázóvá? Mintha láttam volna már youtube-n átalakítva lombot szívni, csak az volna a kérdésem, hogy mennyire hatékony benne? Vajon van olyan hatékony szecskázó mint az SH-86?
Tavasztól őszig fújásra, lombhulláskor inkább szecskázásra használnám. Októbertől kezdve rengeteg lomb gyűlik nálunk össze.
De biza hiányzik. Volt ott egy ilyen fém, csak bozótirtásnál levettem a szórásvédőt, ezt meg egy csavarral fogattam oda csak. Anya lerázódott, fűrészlap ezt a fémet elkapta...:D
Az én gépemen nem tud elforogni a szórásvédő. Van egy lemez, amit négy csavar rögzíti a szórásvédőhöz, majd ezt a lemezt egy, a szöghajtáson átmenő csavar rögzíti bombabiztosan. Nálad nem hiányzik onnan valami?
Köszönöm szépen a tanácsot, holnap akartam venni egy kuplungot, de mielőtt összerakom ezt is megcsinálom. Egyszer valamiért leszedtem a kuplungharangot (ha jól tudom úgy hívják azt ami rámegy a kuplungra) és kihúztam picit a szárat, na mintha egy ponton az is kék lett volna :D Holnap megszerkesztem és írok a fejleményekről :P
Damilfejből eddig talán az alap vásári 1000ft-os fejek váltak be a legjobban. Csak dupla rugó kell bele mert alapból marhára nyomja a damilt minden kis érintésre. Stihl koppintás (szinte 100%-ban ugyanaz) 3 tank után reketty (amúgy marhajó volt, sok damil ráfért, nem adagolt feleslegesen), egy másik gyorstöltősnek mondott sem sokáig húzta...Most egy Husqvarna koppintásnak tűnő van, 2 tankot nyomtam ki vele kb. eddig jónak tűnik :)
Most már csak az elforduló szórásvédőre kell kitaláljak valamit. Meg is van átmenő csavar a tengelyen :D (nemám valaki komolyan veszi :D) Habár ha egy picit belefúrok és a csavar nem ér el a tengelyig....:)
Az én Strausom pontról-pontra ugyanazt produkálta, a múlt heti bevetésen, mint a Tiéd. Eltört a kuplungrugó és rázott, zuhogott a hajtószár. Ma este műtétre ítéltem őkelmét. Én már nem kaszabolok vele, amióta megvan a Husqvarna, de mivel a tesómmal közösen tulajdonolt terület kordában tartásában ez is részt vesz, ezért bevállaltam a szervizelését.
No, megfelelő méretű kuplungrugót nem tudtunk venni hozzá, ezért az egyik boltban hoztak hozzá egy komplett kuplungot. Számla nélkül 2.500 Ft-ért. Szépen megmunkálva, köszörülve, csiszolva stb. A már másfél éves, végét járó eredeti, piros damilfej helyett kapott egy kimondottan jó minőségű, masszív, olasz damilfejet is, 3.200 Ft-ért.
Ez a tengelyzuhogás aggasztott, ezért kihúztam az acél hajtótengelyt a szárból. Amit ott láttam az sokkoló volt. Hogy süljön ki a vágott szeme, pluszba még száradjon is le a satnya töke az összes kínainak, aki egy csepp zsír nélkül rakja össze a hajtószárat!!! Olyan száraz volt, mint a Kalahári sivatag!! Hogyazannyuksárgamicsodáját!
Volt, ahol meg volt kékülve a hőtől, az egyébként eléggé meggyőző minőségűnek látszó tengely. Mivel mindkét vége egyforma, ezért egy alapos zsírzás után, megfordítva toltam be a szárba, ezáltal a perselyek nem ugyanott fogják a tengelyt.
Összeraktam, megrántottam, pöccre indult és szépen simán fut a tengely, a kuplung is ok. Szerintem a történet annyi, hogy a csontszáraz tengely kezdett megszorulni, berezonált, ez meg szétcincálta a kuplungrugót. Szóval előbb zsírozz, utána cserélj csak kuplungrugót.
9 stihl, 1 husqvarna, 1 hitachi gépem van. Én nem akarok okosabb lenni a mérnököknél akik állítólag ezzel az 1:50-nel is biztonsági tartalékot hagynak. Mindig 1:50 -be keverem a stihl hp super olajat és az összes gép azt kapja. Volt már nyári nagy melegben, hogy csak tankoltam és ment pl. a 460-as kasza 4 órán át folyamatosan damillal full gázon vagy 3 órán át kugliztam az ms 240-el. A gépeim tökéletes állapotban vannak, koromlerakódás nincs. Idén eddig 3 liter olajam fogyott, tehát járnak a masinák bőven (egyedül használom őket). A kínaiakba stb lehet, hogy kell az 1:25 v 1:40 de én azt mondom, hogy a gyártói ajánlást jó megfogadni. Stihl 1:50, Husi 1:50.
Én azt szeretem, ha nem füstöl :-) Nálam ökumenikus a menü, minden gép Husqvarna XP-t kap, 1:40-est. A kínai, a svéd, a német és a digó is. Eszi, nem eszi nem kap mást. Indításkor, hidegen, még köhöghetnek egy kis füstöt, de melegen semmi. Meg van tiltva nekik. De nem is kokszos semmi, a dugattyúk szép fémtiszták, a kipufogók meg szárazak, mint Holle anyó sunája :-)
Én mindig 3 milis használok,egyszer probáltam csak ugy kiváncsiságból egy 4milis 4 szögletű damilt,pörgött is csak kirázta a gépet a kezemből,ugyhogy nem kinoztam tovább
Mostanában nálam Castrol Power 1 Racing netről. 3000 FT/liter alatt.
Keverési arány mindenbe 1:40
Ha frissen van rakva össze a gép akkor egy kicsit vissza tekerve a végfordulat. ( több benzin)
A nem szintetikusakat nem merem rakni, magas fordulaton nem kennek, na meg ha sok van a benzinbe , hamarabb kormozódhat a hengerfej és dugó. A korom leválása simán gajra teheti a hengerszettet.
Az alapcsomagban lévő eredeti fejjel Én 2,7 mm-est használtam eddig.
Vígan pörög vele, észre sem veszi, még nagy gazban sem.
Inkább az a gondom, hogy "keményebb ellenállásra" (fásszárú gazok, sarjadékok), szaggatja, szálkásítja úgy, hogy nem nagyon venni észre az erőlködését közben, pedig jó minőségű, más gépben (gyengébb teljesítményű) megelégedéssel és sokat használt fajtáról van szó.
Azért csinálják ezt, mert ők ragaszkodnak az 50-es keverékhez, de az a két deci kizárja annak a lehetőségét, hogy véletlenül hígabb legyen. Egy multi parkolóját kaszáló alvállalkozótól hallottam már ezt a dolgot.
Amúgy ez a milyen olajat meg milyen arányban keverjem téma már nagyon unalmas.
Nem akkora horderejű dolog ez, hogy ennyire felizgulj rajta.
Ha 1:50-el keverném a stihl ultrát, akkor sem lenne semmi gond belőle. Miért ne javasolna ettől sűrűbb kenést? Ezzel csak annyit üzent, hogy a gyári ajánlásnál is légy nagyvonalúbb a motorral.
Igen, elment az fs36, az ára meg bele ment az 50-be.
köszi.
ami elsőre feltűnt hogy habár ez a gép 3cm3-al kisebb, 0,2LE-vel több ami egy ilyen kisgépnél érezhető különbség, kevesebbet ráz és takarékosabb jóval.
az uj autocut fej fura és a gyári 2mm stihl zöld damil is.
hamar rojtosodik a vége, es talán könnyebben is szakad.
Elfelejtettem írni, de én is rákérdeztem erre az olaj dologra (csütörtökön vettem); nekem azt mondta a szervizes, hogy uszkve 4,8 literhez szoktak 1 decit tölteni, ahogy sikerül. Direkt rákérdeztem, hogy mindig? Igen, azt mondta mindig.
Pénteken mikor vettem az fs50-et, kérdeztem az eladót erről az 1:40-es keverékről, tekintettel arra hogy uj a gép, elmondása szerint az 1:50 az optimális, ezek jó olajok, nem kell bele több, mert csak füstölni fog és koromlerakódás lesz.
kérdeztem a hp super es ultra közötti áron kívüli különbséget, aztmondta mindkettő kiváló olaj.
eddig két tank benzinem ment el, az 1:40-től picit füstöl.de mikor már sokat pörög, alig látszik.
Szeretném megkérdezni olyantól, aki ismeri a Fuxtec-et (ez most burkolt célzás volt, bár ha más tudna válaszolni annak is örülnék), hogy mekkora damilt tud elviselni a Fuxi? Előre is köszönöm.
Ma voltam a közeli Husqvarna márkakereskedésbe, hoztam egy liter XP olajat, kíváncsi leszek rá, hogy ettől mennyire fog eltömődni a szikrafogó.
Említettem, hogy eltömődött a szikrafogóm, egyből kérdezte milyen besorolású a Mol-os sprint 2T, mondtam neki, hogy TC+ meg JASO FD, gyorsan fellapozta a prospektust, de az LS és XP olajok is ilyen besorolásúak.
Elképzelhető az, hogy pengével vágtam és kb fél-háromnegyed gázon használtam a gépet +1:40-es keverékkel ment és ezért rakódott le a szikrafogón a trutyi?
Hogy használjam a gépet XP olajjal? 1:40, 1:45 vagy 1:50 ?
Nem kell mindent elhinni amit rá irnak ,az én simsonom évek óta 1:50 keverékkel jár és semmi baja ,csak szintetikus olajat kell venni. A huqvarna olaja már 5000 ft a szintetikus XP olaj, pont ma néztem de nem is vettem a REKORD szintetikus a felébe kerül.
Az oldalán a 8-cas csavar a betöltő nyilás, a zsirt olyan csőrös flakonban árulják amivel be tudod nyomni a csavar helyén keresztül. 20 üzemóránkén érdemes ellenőrizni ,ha kell pótolni!
Alkatrész szempontól mondjuk a Straussal, Grashopperrel és klónjaival sincs gond, mert ezek egy kaptafára készült gépek, minden van hozzájuk. Meg kell is :-)
Nagyon jól összefoglaltad :). Ezért van az, hogy amikor valaki 40 ezres kaszát keres, de ne legyen kínai és ne legyen gagyi, arra nem nagyon lehet mit mondani, mert nincs ilyen. Mindenki ilyet akar találni, de sajna nincs. Ebben a szegmensben a fuxi tényleg talán a legjobb szereplő, de még nekem is elég új volt a neve, habár nem is vagyok benne nagyon a témában. Nyilván közrejátszik az is, hogy a Tescoban nem találkozik vele az ember, egy Einhell vagy Straus márkával még akkor is, ha nem akar kerti vagy egyéb barkácsgépet venni.
Nekem is nagyon szimpatikus volt, hogy a fuxi webshopban ott vannak az alkatrészek, mert pl amikor az IKRA kaszám meghalt, az első gondolatom az volt, hogy veszek hozzá egy új motort és muzsikál tovább. Csak éppen a damilfejen kívül nagyjából semmit nem találtam hozzá.
Tapasztalatom szerint sajnos nincs igazán alternatíva ami a márkákat illeti. Vannak a nagyon olcsó, erősen változó minőségű gépek 20-40 ezer Ft között. Aztán vannak a 50-80 ezer Ft-os gépek, amik sok esetben csak a nevük miatt kerülnek többe, a minőségük nem sokkal jobb, mint a 40 ezresé, de itt már lehet egy-egy jobb példányt fogni. 100 körül kezdődnek a strapabíróbb gépek. Itt már vannak jó minőségű, de még nem professzionális igénybevételre szánt masinák.
Szerintem a globalizált kereskedelem okán, egy ársávon belül nincsenek igazán nagy eltérések. Az, hogy AL-KO, vagy Einhell, vagy egy olcsóbb McCullogh, Hitachi, szinte mindegy. Azonos pénzért közel azonos minőséget kapsz. Csodák nincsenek. A 40 ezerért akciózott kis Stihl szegélynyíró hiába pompázik Stihl jelmezben, az azért nem az aminek látszik. A puszta paraméterek sem számítanak. Az én ipari kategóriás Husqvarna 343R gépem, alig erősebb papíron, mint a Straus-om, de a különbség galaktikus léptékkel lenne csak érzékeltethető (sajnos az ára is). Holott ugyanúgy használjuk, mint a Husqvarnát, mindig ketten kaszálunk. Sokszor leírtam, hogy az én kínaim nem esett szét, bár kellett, kell rajta dolgozni. Ki lehet fogni jobb példányokat, ezek szerint nekem sikerült. Ennek ellenére kiborulok a látványától, az igénytelen megoldásoktól, a csálé műanyag elemektől. Minden porcikájáról süt az igénytelen olcsóság. Ami a Straus-ban szarrá megy, nyiklik-nyeklik, azt én általában sokkal jobb anyagokra, alkatrészekre, megoldásokra cserélem. Igaz, nem is várom meg, hogy kilehelje a lelkét. Az én tuningjaim ki is állják az idő próbáját, egyre jobb lesz a gép. :-).
Nagyon olcsót az vegyen, aki nem retten vissza a szerelgetéstől, javítástól. De ha évekig problémamentes kaszálásokra vágyik és alkalmanként nagyobb kihívásokkal is meg kell bírkóznia, mint a 30 cm-es fű, tankonként 20 perc pihenővel, akkor ne a 30-40 ezres sávban kutakodjon. De ha csak erre van keret, akkor ezt kell megvenni, mert a fű az növekszik. De akkor olyant, amihez legalább van rendes alkatrész utánpótlás. Az Al-KO, Einhell és bandájának vevőszolgálati hozzáállásáról sokan meséltek itt már. Szerintem felejtős. Ha olcsóbb kell, akkor a Fuxtec, mert ahhoz Fuxi úr küldi az alkatrészt, ha valami gond van. Mert gond minden géppel lehet. És általában van is. Csak amíg a Husqvarnához, Stihl-hez megveszem az új cuccot, azzal letudom egy-két évre a problémát, a sok kínai lom alkatrész esetében nem lehetünk biztosak abban, hogy két nap múlva megint nem nyekken meg benne az új is.
Nem olyan tragikus helyzet ez, csak tudni kell kezelni. Az olcsóság és a minőség nem járnak párban. Ezt kell tudomásul venni, résen kell lenni és akkor nem érik az embert meglepetések.
Tudtommal a Hitachit is Kínában gyártják, a motorját tudtommal ugyanott, ahol a Fuxtecét (legalábbis a fórumon talált infok alapján). A legtöbb olcsó gépet ott gyártják. A Hitachi ugyan japán cég, de a gyártás Kínában van, ahogy a Fuxtec német cég, de a gyártás kínai.
Először is, neked van egy viszonylag kicsi területed és viszonylag kevés pénzt akarsz áldozni a kaszára. Kérdés, hogy motoros kaszát szeretnél, vagy elektromosat? A nagyobb márkák közül még a jobb elektromos kaszák is drágábbak 40ezernél tudtommal, de ennyiért max elektromosat kapsz.
Ha motoros kaszát szeretnél, akkor csak kínait tudsz venni vagy használtat, de utóbbi szerintem nem a legjobb megoldás.
Én ugyancsak fuxit vettem, kétüteműt. Olajjal, szállítással együtt 42 ezerből jött ki + vettem hozzá damilt. Az alkatrészei jónak mondhatók. Vannak silányabb alkatrészei, de ebben az árkategóriában minden márkánál találkozni fogsz a spórolással.
Ha visszaolvasol, itt már elég sokszor leírtuk a véleményünket, eddig mindenkinek bejött a fuxi, aki használta. Én is sokat olvasgattam, és nincs még egy motoros gép, ami ennyiért jobban megérné. Előnyei a fuxinak, hogy egyrészt erős motorja van, erősebb, mint bármelyik más hasonló árkategóriájú gépé. Jó az alkatrész-ellátottság, mert akármi kell hozzá, megvan a biztos pont, ahonnan tudsz rendelni. Könnyű a gép, a hevederje kimondottan kényelmesnek mondható. Ennyiért ez a legjobb vétel.
Hát Zoltán, én is csak zödlfülű olvasója vagyok a fórumnak és már nekem is sikerült ilyen vásárlásba belenyúlnom, csak nem fűkasza volt. AZÓTA megfogadtam, hogy semmit meg nem veszek, amíg utána nem olvasok a neten. Pláne piacokon nem szabad új gépet vásárolni. Részvétem! Sajnos az ember tényleg csak a saját kárán tanul. Én is nézegettem a neten ezeket a 20-30 ezer forintos csodagépeket, de aztán egyik eladó sem volt annyira bizalomra érdemes, hogy rendeljek tőlük. Az istenháta mögötti falucskából küldik szét futárral és postával.
Másfelől tényleg az van, hogy lehetőleg minden masinát meg kell nézni vásárlás előtt, mert nagyon érdekes dolgokat lát az ember a különféle gépeken.
Engem az tud idegesíteni, hogy lenne egy erős, normálisnak kinéző fűkasza, és ráraknak egy 500 forintos markolatot ocsmány ronda műanyag alkatrészekkel, félig lelógó matricával. Ilyet még egy 5 ezer forintos játékdömperen sem fogadnék el, nem egy 40 ezres gépen! És akkor rájön az ember, hogy saját magának kellene ÖSSZERAKNI a gépet vagy kénytelen felmenni az 50 ezer forintos kategóriákig, DE még itt is láttam rémes megoldásokat. Például az előbb említett Eihellnek teljesen normális kezelőszerve van, ami pl. nem mondható el a kétszer drágább vadi új AL-KO-ról. Úgy látszik 5-6 éve még nem adták le ennyire egyes gyártók. És hát ugye, ha már teljesen új gépet veszek, akkor igenis nézzen ki jól, legyen normálisan kidolgozva és ne hányingerrel kelljen már alapból hozzányúlnom. Egyszóval TRAGÉDIA, amit ebben a fogyasztói társadalomban művelnek velünk. Amúgy elrettentésként igazán küldhetnél fotókat erről a Straus-ról :-) Egyébként sajnos az van, hogy éppen ki lehet fogni normális példányt is, ahogy itt azt már írták és egy drágább modellből is kikerülhet selejtes. Sajnos.
Köszönjük a megosztott tapasztalatokat az Einhell "szakbolt" minőségi kereskedelmi magatartását illetően. Az Einhell nálam is kitörölve. Múlt héten vettem egy Fuxtec-et, csak még nem volt módom kipróbálni. Egyébként az MSB 24 engem kiszolgált éveken át és most is csak karburátor gondja van, de már nem kínlódok vele, majd meghirdetem alkatrésznek, egy 10-est megér.
Na ilyenkor azért remekül látszik, hogy a 24 év gengszterváltás gyakorlatilag alig hozott minőségi változást a kereskedelem sok-sok szereplőjénél. Tavaly egyébként sikerült velük beszélnem, akkor pont volt karbijuk, csak aztán nem volt annyira égető a megvásárlása. Valóban sem email-re, sem üzenetrögzítőre nem reagálnak, moslék egy társaság. A környék meg mindig is egy lepusztult katasztrófa vidék volt, csak nekem ők viszonylag közel vannak 1 óra tömegközlekedéssel.
Én most vettem egy Fuxtec-et, de négyüteműt, és ugyan még kevés tapasztalattal rendelkezem, de nagyon tetszik. AL-KO BC 4535 -el összehasonlítva ég és föld! Könnyű, nem egy ormótlan valami, nem forog annyit, de nyomatékosabb, csendesebb, 4T hang, úgy hogy eddig nem bántam meg a döntésem! Korrekt a hazai dealer, tudomásom szerint az alkatrész és szerviz is biztosított(bár remélem nem nagyon lesz rá szükség a kopóalkatrészeken kívül... :-) ), úgyhogy én csak ajánlani tudom a márkát, főleg ha nem nagy a költségvetés, amit rá tudnál szánni!
Az einhell szerviz kapcsán jegyzem meg hogy ha személyesen mennél be akkor sem kapnál bármit rögtön ,pedig ugye üzlet és szerviz egyben ,hanem 2-3 hét után mire megküldik az anya cégtől .
Magam is így jártam hívogattam napokig őket persze nem vették fel üzenetrögzítőre nem válaszoltak ,majd kimentem a Mázsa térre ami úgy néz ki mint ha valami harctér lenne . A berántó szerkezet ben lévő kis műanyag pöcköt( kilincsnek csúfolják) vettem volna ami szerintem olyan 2-300 Ft ban kerülhetne ha lenne ,persze nincs csak egybe az egész cucc ami 3000 ft ,de azt is 20 nap múlva vehettem volna át .
Úgyhogy kifaragtam magam 1 óra alatt keményfából és megy amíg megy.
Az Einhellt mint márkát kitörlöm a használható kisgépek listájáról pontosan az alkatrész és szervizelés miatt !
örömmel üdvözöllek és rögtön egy kérdés : az Einhell kaszához ,benzint felbirizgálókicsi pumpa kapható-e nálad alkatrészként ? és mennyibe jön ,vagy hol nézhetem meg az esetleges katalógusodat ?
Jó lenne ha Kalocsán is lenne valami szakemberetek !
A Mázsa téri szervizet pedig nem ajánlom senkinek mert alkatrészeik csak 2-3 hetes megrendelés után vehetők át ,addig meg erdővé cseperedik a gaz ilyenkor !
Hát basszus gondoltam hogy a Straus (na ez Gardenfield pl. de ugyanaz....) ennyire már bocsánat de szar legyen....2 kanna benzin után ott tartok, hogy minden egyes kínait meg románt elszidtam a le és felmenőjükkel együtt (kínai csinálja, román a vásárban árulja....:D)...nah meg az én felmenőimet is... Eltörött a benzincső...semmi gond. Meglazult a karburátor, semmi gond. Alsó hajtás szétmegy, kicserélem, oké faxa. Kuplung rugó eltörött ma, kicserélem, egy tank után megint forog alapjáraton is a fej, 1000% hogy megint szétment az a szar... Rázni meg valami kegyetlenül elkezdett...eddig teljesen elviselhető volt, megvolt az alap rezgés, de az teljesen elviselhető volt. Most meg mintha a szár belseje (nem tudom hirtelen minek hívják ami belül van :D) szét akarná verni a házat, nem lehet egyszerűen fogni, szétcseszi a tenyerem. Gondoltam hogy nem egy hű de pöpec gép, de hogy ennyire fos legyen...lehet hogy csak én fogtam ki ennyire rosszat az lehet, habár kétlem :D Még jó hogy nem vettem erre a xarra valami jobb damilfejet. Stihl klón, Husqvarna klón is volt már, háát a Stihl klón 3 tank után eldeformálódott. Utóbbival még nem sikerült annyit vágni xD nagyon érik most már egy normális kasza. Habár most jut eszembe ha vettem volna fejet a kinézett modellel tudtam volna később használni.(Husqvarna 135r) De mindegy is. Az elforduló szórásvédő még ki is maradt...meg ezek a marha jó imbuszos csavarok amik két kitekerés után szétmennek - jobb esetben csak elforog benne a kulcs, roszabb esetben eltörik a csába :D
Használni szeretném nem folyamatosan szerelni. Ez meg már többet van szerelve mint használva. :D
Nah aztán ma estefele haver megkérdezi hogy faterja akar venni fűkaszát a kertet rendbe tenni, meg azért jóvóna na ha vóna, és hogy milyen lenne ez amit a vásárban árulnak. Hát szerintem messzire fogja kerülni, legalábbis nem fog venni amennyire megdícsértem...:D
itt van hátul a bbc4500 bluebird 1:20-as makitám darabokra szedve szétszedtem mert kíváncsi voltam a dugóra lőhetek pár fotót ha már így belenyúltunk a témába
A világ sok tájára szállít a makita és nyilván akadnak olyan országok ahol hírből sincs még szintetikus vagy egyáltalán jó minőségű olaj a benzin félékről nem is beszélve. Oleo-n is rajta van hogy ha ismeretlen a márka 1:25-t tégy bele. Ezt mindössze biztonsági okokból teszik rá, bár erősnek tartom az 1:20-t.
A bbc egy bluebird olasz motor, aránylag jó építésű motorokat csinálnak. Ugyan ez van sok márkás gépben észrevétlenül egyébként.
Ha perselyes lenne a csapszeg már megsült volna, de egyáltalán nem az, hanem mindenhol vonalérintkezésű tűcsapágyak vannak a hajtókar alsó és felső szemén egyaránt, amiről köztudott hogy a kenésre az egyik legigénytelenebb. A 6202-es golyóscsapágyak gyártója ismeretlen, mert RS vagy ZZ-s porvédős csapágyat használ C3-t és oda "véshette" be a gyár a jelzést márkával együtt amit nyilván a gyártósoron vagy előtte levesznek. De a golyós csapágy sem igazán kéri azt az óriási kenés mennyiséget...
Lényeg hogy nem rossz és nincs benne semmi "elavult" amit manapság megkíván egy viszonylag korszerű motor.
Ja és valahol igazat adok a gyártónak a kenési előírásokkal kapcsolatban, ki tudja mit pancsolnak az emberek én is találkozom csodákkal...
A Pannóniáknál emlékszem az 1:20-as keverékre, ott a hajtórúd felső szem és a csapszeg között bronzpersely van, és egy furaton keresztül kapta a keveréket. Mivel csúszó csapágyas, oda kellett.
Ahogy átálltak a tűgörgőre, 1:40 lett a keverési arány. Az egyre jobb olajok - és leginkább a környezet kímélése miatt - már 1:50-et használnak. javasolnak.
A mai többletlevegős ( X-torq), meg SLR ( kipu visszavezetés) meg egyebek miatt még a szintetikus olajnál is inkább 1:40 az általam javallott, bár valamely külföldi fórumon olvastam már 1:33-at is ezek miatt.
A krosszmotoroknál is általában max 1:33-ig mennek le amatőr szinten, gyakorláskor. Persze ott is full szinti olajat használnak
Szóval,ha az előzményeket nem olvastad akkor röviden:
Én azt nem értem,hogy a Makita miért írja elő annál a sorozatánál (ahol a Bluebird motorokat használják) az 1:20-as keveréket,amikor a Bluebird a saját összes kaszájánál 2%-os azaz 1:50-es keveréket ír szintetikussal?
Az én szememben nincs mentség a mai olajakkal 2014-ben egy 1:20-as keverékre. És, hogy ezt egy világmárka prőbálja beadni, az több mint elgondolkoztató. Ha szar a csapágy, akkor rakjanak bele egy rendeset. Ez olyan, mint ha egy felsőkategóriás autót kézi szivatóval dobnának piacra, mert az elektronika nem bírja a motor melegét.
Én csak azt nem értem,hogy a Makita ezen szériái ahol a Bluebird motort használják,vajon annyira régi motorokkal vannak szerelve? Mert a Bluebird industries honlapján megnézve,az összes fűkaszájuk (Kb 20 féle),és az általam megnézett kétütemű gépeikhez mindenhol 2%-os keverési arányt írnak,szintetikus olajjal.
Én lecseréltem a C-s damilfejet sima 25-2-re (drágább de jobb). A C-s nagyon érzékeny és sokszor engedi a damilt akkor is amikor csak éppen odaér a földhöz (sok damil fogy) és nem hagy olyan szép tarlót. Ha szegélyezel akkor ne szemből told neki a fejet a járda szélének mert akkor leszakadhat tövig a damil. Én egy kicsit oldalról tartva szoktam szegélyezni és a védővel tartom a távolságot, hogy csak a damil vége érjen oda. Jó minőségű damil jól feltekerve (ne legyen keresztbe tekerve, amennyire csak lehet szépen egymás mellé) nem szakad le tövig soha. Én 2,4 mm-est használok ehhez a fejhez. Ja, elfelejtettem még azt, hogy a HL-95 magassági sövényvágómon is ez a motor van. Nagyon jól és sokoldalúan kihasználható a 135 fokban állítható sövényvágó szerszám (nem olcsó de ha vigyázol rá nagyon tartós) . Lehet vele akár nádat is irtani, gazt vágni, bokrokat nyírni, fűzfák lelógó ágait levágni stb. meg persze sövényt vágni :) Én csak a 460-as kaszámon használok fűrészlapot (225 mm-es véső fogút), másik fajtáról nincs tapasztalatom de ez hatékony, bejött. Remélem tudtam segíteni.
rahedlee,,,,visszatérve az 1:20-as makitákra hát igen érthetettlen számomra hogy hogy meri a cég rátenni a makita márkanevet plusz még hogy 120-ért adja , mert ha adná a feléért,a makitás szervíz valami régi csapágyazással magyarázta az 1:20at,,,( perselyes, fm tudja má),,,szóval a bbc ketgória 120-ért bizonytalan vétel,,a dbc az más mert az dolmar,,
Az egy speciális híg zsir ami nem ragad fel a ház falára ,tubusban vásárolható hozzá bármelyik gép kereskedésben. Csak az ára miatt nehogy rosszul legyél ,bár lehet az itteni kereskedők szemetek csak.
Elég gázos a helyzet, ha már egy márkaszerviz szarakodással kezdi a dolgot.
Abból már sehogy sem lehet olcsón és jól kijönni.
Vagy nyel az ember egyet és fizeti amit kérnek, vagy a vélt igazáért kiállva, viszi tovább a fejleményeket, arra, amerre érdemes a számára. Utóbbi sem olcsóbb megoldás figyelembe véve az idő- és energia- ráfordítás mértékét.
Tanulságnak egy bizonyos márkával kapcsolatos további hozzáállás szempontjából hasznos, csak semmiképp nem olcsó.:-(
Nos, csak kiderítettem mi az igazság, szerintem minden kedves AL-KO vásárló jobb ha tudatában van ennek.Az AL-KO Hungary szerint minden 2013. január 1-e után vásárolt gépet évente felülvizsgálatra kell vinni, mert ellenkező esetben a garancia megvonásra kerül.
Na már most, az enyém 2012. évi vásárlás, így erre nem vonatkozik, tehát lehet mákom lesz és megúszom a fizetős javítást.
Viszont az egy dolog, hogy erről én nem tudok, mivel tudatlan buta vásárló vagyok, dehogy a hivatalosan leszerződött AL-Ko szervizpartnerek sem...
Ilyent még nem hallottam egy ilyen kategóriás kertigépnél, ami persze nem jelenti, hogy nem is létezhet. Többéves garanciát adtak, lehet, hogy ez a feltétele. Gondolom a kötelező szerviz alkalmával kicserélnek (legalább papíron) ezt-azt a tulaj kontójára. Nézd át a vásárlásnál kapott dokumentációt, hogy valóban szerepel-e ilyen kitétel.
Én egy Demon 55 cm3-es 5,2 LE fűkaszát szeretnék vásárolni 28.000 ft összegben. A kérdésem az, hogy akinek van ilyen, az nyilatkozzon róla, hogy mennyire megbízható és alkatrészileg mennyire beszerezhető. Én a fűkaszát 2-3 hetente egyszer ha használnám, 30-40 cm fű vágására maximum.
Kérdezném, hogy mivel több pénzem nem nagyon jutna rá, erre a célra megfelelne-e szerintetek ez a fűkasza.
Nagyon tetszik a masina, két tankot sikerült elpöfékelnem péntek szombaton. Sokat javult a hatékonyságom is, de már keresem a további lehetőségeket :)
Lenne is mindjárt két kérdésem:
1. Igaz az, hogy a 40-es vésőfogazatú fűrészlap hatékonyabb lehet a 80-as normál fogazatúnál? (ezt egy stihl üzletben hallottam)
2. szegélyeztem a járda szélét, párhuzamosan a járda szélével és függőleges helyzetben tartva a gépet haladtam. Bizonyos időközönként az AC-C-25-2 damilfej koppintó felőli csévéjén lévő damil eltűnt a fejben. Mindig ez a csévélés. És mindig amikor függőleges helyzetben tartottam.
Ez vajon ennek a damilfejnek a szokása, vagy én csinálok valamit rosszul? Kisebb gázzal kéne dolgozni függőleges helyzetben, vagy a betonnak ütés következtében történik ez?
Nem hagyott nyugodni a dolog, felmentem a Makita honlapjára és tényleg 1:20-ast írnak a termékleírásban. Letöltöttem egy BBC használati útmutatót, ott már kicsit cizelláltabb a dolog. Szintetikusból 1:50, ásványiból 1:20 a gyári ajánlás.
Azért egy mai gépnél ez az 1:20 több mint furcsa. Ilyen ajánlásnál milyen olajjal kalkulálhattak? Repceolajjal sem sül be a motor ilyen zsíros turmixnál.
jaja :) Azért ez ott van eléggé, nem sok pophuszár mondhatja el azt , hogy kb 20 évvel ezellőtti zene a mai világban is ugyan ugy hat, mint akkor, amikor készült :)
igen 1:50 essel jöttek ki és besültek a motorok,,,azóta a forgalmazó szigoruan 1:20 assal vállalja a garanciát,,,állítólag még régi a csapágyazása is,,nekem személyesen elég sok problémám volt ezzel a géppel, kupplung gyenge,, nem pörörg sokat, kényelmetlen a markolat, a szervízhálózatról nem beszélve 120ért jobbat várna az ember....
Szerintem ez olyasmi cég lehet, mint a Fuxtec-. Én is megnéztem a gépeket, és nekünk is olasz a formatervező. Simán lehet valami fejlesztett dolog, saját dizájnal.
Megerősítem, ezek a Husqvarna listaárak, amiket leírtál.
De baromi érdekes a Husqvarna (néha a Stihl) alkatrészek árképzése. Vettem két apró kis gumi tömítőgyűrűt a tankba, a benzincsövek köré, néhány forint híján 2000 Ft!! Egy apró gumi kacsacsőrszelep 850 Ft, egy kipufogó tömítés 800 Ft! Sokkoló árak. De vettem a régebbi 323-as kaszámra egy forgatható kormánykonzolt. Precíz, szépen festett alu öntvény, csavarokkal, acél közdarabbal csak 4.000 Ft. Elég kopott már a rezgéscsillapító tubus a jelenlegi nagy 343-ason. Egy fél méteres, tornyos, merevített konzollal megáldott, szép nagy alumínium alkatrész, husiszínre szinterezve.15 ezerért láttam E-bay-en. Kértem rá árat a helyi Husinál: 9.000 Ft. Abszolút nincsenek arányban az árak és a valódi értékek.
Amit a barkácsonline-on találtál T25-öt az drága mert nálunk a helyi husi bolban a T35 kerül annyiba (T25=5.500, T35=6.350) Ja és az XP olaj is jó drága náluk.
Van viszont valami agrooroszi webshop ahol 5.120 a T25 (+posta)
Megvettem életem első kaszáját egy 4T Fuxi személyében. Nagyon tetszik így elsőre, de még nem vágtam vele füvet, holnapra tervezem az első "marketingfű" vágását járatásképpen. Majd utána beszámolok a tapasztalataimról. Ja, és köszönöm Fuxi Úrnak a korrekt és segítőkész hozzáállását, nagyon rendben volt minden!
A barkacsonline.hu kifejezetten drága, szerintem. Nézd meg egy termékének az árát, keress rá a guglival ugyanarra a termékre, és biztosra merem venni, hogy találsz olcsóbbat!
Körbenéztem és meglepődve tapasztaltam, hogy pl. a Husqvarna márkaboltban 9.800 Ft-ért vásárolt T45X damilfej, van amelyik webshopban több, mint 13.000 Ft. Rendeltem egy kipufogó burkolatot a 343R-re, 3.000 Ft a Husinál, 4.100 Ft a webshopban. És ezekre rájön még minimum 1.500 Ft postaköltség. Én mindig azt hittem, hogy a webshopban minden olcsóbb, lévén nem kell üzletet bérelni, fenntartani. De ezek szerint el vagyok tévedve.
Végignyálazva a dolgokat, szerintem nekem is elég a T25.
Egyébként tudtok ajánlani megbízható webshopot olajra, damilfejre, damilra, alkatrészekre,stb? Itt Miskolc és környékén szinte semmi nívósabb cucc nem szerezhető be egyszerűen.
Szakadás nem jellemző, de a rojtosodás az igen.Bár szinte mindegyik damil rojtosodik, ezért jó a damilvágó! Oleora én is visszaraktam, mert volt egy hely ahol térdig érőt kellett vágnom.Kör csillapított stihl damillal vágtam, az is egészen jól helytált.
Ha garis, akkor tényleg ne piszkáld. Valamikor az AL-KO egy méltán megbecsült márka volt. De a kitartó fejlesztéseknek köszönhetően lassan sikerül magát leküzdeni a nevenincs kínai klónok szintjére. Nagyon sokan panaszkodnak rá.
Elsőre azt hittem nem ér bele rendesen szűrőstől a szívóág, utána a keresztmetszetre gyanakodtam.
A szűrő sem tűnik koszosnak, így marad a karbi.
Görcsölni nem görcsölök vele, ha nem lenne gari (most 2 éves), belenéznék, de így nem.
Egyébként ez már a második Al-Ko kaszám (Előző is BC4535 volt, csak ez már a II-s), az elődje ugyanígy 2 évesen kezdte a kínlódást. 2 hónapig volt szervizben, majd visszaadták az árát. A dugattyúból letört darab állítólag adott a belső szerveknek, így a végén gazdasági totálkárosnak nyilvánították.
A damilfejnél meg kezdtem a gyárival és az áruházakban kapható mindenféle csodafejjel,de fantasztikus élmény, hogy amikor damilt szeretnél belefűzni, volt, hogy negyedóra volt szétfeszegeti a föld/nedves fű keverékétől összerohadt csodákat. A husik közül gondolom mindegyik felüdülés ezekhez képest.
A t25-ös husi fejet nyúzom egy éve, egy 33ccm-es kínai fűkaszán. 5500Ft volt. egy év alatt 1 koppintót, és 2 vezető szemet kellett hozzá vennem mert elkopott.
Véleményem szerint a nagyobb fejek sokkal jobbak, de egy ilyen max 1,5 lóerős kaszára a t25 bőven elég. T35-nek, T45-nek a nagyobb átmérő, és feltöltve a nagyobb súly miatt kisebb teljesítményű gépen kevésbé "pörgős" a végeredmény.
Igen ezt a Whisper X-et használom én is, vagy ritkábban a narancs színű 2,4-es whispert.
A whisperX kevésbé rojtosodik, és jobban bírja. Múlt nyáron ugyanez a whisperX még Husqvarna X force néven futott.
Nekem bejön, bár most láttam egy újabbat ami ugyanilyen fekete keményebb magos konstrukció, de négyszög csillag keresztmetszetű a külső ezüst borítás. Talán Titanium X néven megy, legközelebb kipróbálom. Most nem volt a boltban csak 200m-es kiszerelés. Tesztelni meg inkább 10 m-es kiszerelést szoktam venni, ha beválik akkor jöhet a nagyobb mennyiség. Nekem itthonra a 200m elég egy évre.
Maserati biturbo 425, sima biturbo 2, és egy 222. Olasz klasszikusok, még karbis mind. (2500ccm, és 2000ccm V6, hengersoronként egy turbo) Gyárilag 98 az előírt oktánszám, ha kisebb oktánszámú megy bele akkor sokkal többet fogyaszt ugyanazon a teljesítményen. A 100-asból laza utazónál 14-16 liter, míg egy 95-ösből 20 liter felett fogyaszt. Forszírozottabb üzemben sokkal durvább a különbség. Volt hogy a Hungaroringen megnyomva 5 kör alatt benyelt 20 litert a 100-asból is.
Az említett fogyasztás miatt mindig van otthon 1-2 tíz literes kanna 100-as benzin a garázsban a kocsik mellett, így ebből kapnak a kerti gépek is .. nekem így egyszerűbb :-)
Nekem kicsit más erről a véleményem, mert én a Stihl fejet tartom jobbnak, strapabíróbbnak.
Igaz hogy az orsó eléggé kopik az utóbbi időkben( érdekes régebben nem így volt), de ha durva helyeken vastag damillal van használva, nem olvad úgy össze az orsó mint a husi fejben.
Mert az a "pecadamil" orsó bizony olvadozik de rendesen.
Meg szerintem jobban vezethető a fej ha nagyon kicsire vágod a füvet.
Persze ez csak az én véleményem.
Apropó, nincs valakinek felesleges Husqvarna hámja amit nem használ mert nem szereti, és olcsón adná? :-D
Én is ezt használom a kicsihez 2.4-esben, a nagy géphez 3-asban, most fogy el a hatszögletű és megkezdek egy kerek keresztmetszetűt. Nekem az a tapasztalatom, hogy egyáltalán nem szakad, viszont hosszában néha bereped, olyan is volt, hogy a teljes hosszában a kiengedő szemig. De ekkor sem szakadt el.
A Husiboltban a múltkor mutattak egy újabb damilt. Ha jó emlékszem, akkor WhisperX névre hallgat. Ez kétkomponensű, van egy központi erősebb fekete szál és ezt veszi körbe a hagyományos Whisper ezüstszínű köpeny. A Husisok szerint ez már nem rojtosodik. Én jelenleg a sima Whispert használom, de ez a rojtosodást én sem szeretem.
2-3 éve használtam utoljára,kár hogy így elcseszték.Akkoriban brutál jónak számított,igaz 12-13 rugó volt egy dob 3-as belőle.Ezért szoktam át a husi damilokra.A szemet már akkor is ette az alupor miatt,de nem szakadt nagyon és sokáig elég volt ....
Nem kell ekkora gép neki erre a területre,ha nem akar később maszekolni.Vágassa le egy profival egyszer,aztán el van ott ha rendszeresen nyírja egy 543 RS-sel simán ami könnyű mint a pihe.Szerintem alvókásan is 2 óra alatt levágja vele.Jó még a 135 r,én azt venném,olcsóbb és szinte ugyanolyan jó.Szerintem.
A Molnál biztosan,de szerintem az OMV-nél is van,utána kell még járnom,hogy mennyi az etanol tartalmuk.A molos 98-as sajnos ugyanannyit tartalmaz mint a 95-ös....
Ja, és a damilfejjel kapcsolatban. Szerintem ár-érték arányban a Husqvarna fejeknél jobbat nem igen kapsz. A nagy Husi gépemen a legnagyobb, a T45X van, ez már csapágyazott koppintófejes, m12-es tengelyhez való. Úgy tudom a T35X is csapágyas, a T25-ös az a hagyományos, merev. A Husi fejek nagy előnye, hogy minden egyes elemét külön alkatrészként is megvásárolhatod, így ha csak a koppintófej, vagy a damiltárcsa esetleg egy damilvezető persely megy tönkre nem kell az egész fejet újra megvenni. Damiltöltésnél szétszedem, elmosogatom a földes, poros alkatrészeket és így nagyon könnyen mozog, forog a koppintófej.
Akkor érzed jobban, ha nyélgázon kinyomsz két tankot térdig érő fűben. Ha nincs nyélgáz, egy tankot meg sem érezni nagyon. 400-as stihlhez képest ráz jobban!
Na, nálam ugyanez lehet a gond. Valamikor leszakadt a benzincső vége a szűrővel együtt a tartályba és 3-5 perc használat után a motor leáll gázadásra.
Egyébként siralmas, ami ebben az országban "márkakereskedelem" cimszó alatt folyik. Az Einhell például nem válaszol az email-ekre, de telefonon sem tudtam őket idén elérni. (Mázsa Tér 7/5. Budapest. 1107)
ÉS ezer ilyen cég létezik. Hogy ez valami szokásos magyar "béna" hozzáállás-e,
azt nem tudom, de rohadt idegesítő. Megy a rinyálás, hogy mennyire nem megy a magyar vállalkozónak, aztán amikor vásárolnál és pénzt hagynál nála, akkor sehol nincs. Én meg nem fogok 20 éves módszerrel a boltba "befáradni", hogy információhoz jussak. Csak az nem fér a fejembe, hogy ezek a "neves" külföldi cégek egyáltalán ellenőrzik ezt a sok nemtörődöm vállalkozást !?
Azért ez nem természetes, hogy egy elszakadt benzincső maradandó károsodást okozzon egy karburátorban. Ha kilyukad, akkor a túlnyomásos / vákuumos rendszer értelemszerűen lesántul, de ha kicserélted, akkor vissza kellene állnia. Biztos, hogy nem cserélted össze a csöveket? A szűrős végű csőnek kell a karburátor bemenetére (rendszerint kicsit vastagabb az átmérője) csatlakozni. A karbi másik (kimeneti) csövével a gumicumi szívó ágát kell összekötni. A cumi kimeneti nyomócsövére a tankba visszatérő vezetéket kell akasztani. A kézi pumpának át kell szívni a benyát a karbin és nem belepumpálni, mint ahogy sokan hiszik.
A tünetek alapján keveset kap, olyan, mintha csak az alacsonyfordulati üzemanyag fúvókán keresztül kapna benzint. Olyan vékony benzincsövet szerintem nem tudsz rátenni, hogy amiatt ne kaphasson eleget. Az AL-KO karbi elég hírhedt arról, hogy olyan dugulásokat képes begyűjteni, amit csak karburátor cserével lehet orvosolni. Én is mostanában szívtam egy AL-KO fűrész karburátorral (Walbro). Jópár napom ráment, amíg sikerült, de most már tökéletesen működik. Nem reménytelen.
Otthonra megbízható gép. Kicsit ráz, kicsit nehéz, nem túl erős, nem stihl, de a ház körül jól használható. Ha el akarsz menni vele maszekolni, arra is jó!
A visszatérő benzincsövön csak a felesleg jut vissza a tankba. Nem kell, hogy beleérjen a benzinbe. Amit a kézi pumpával átszívsz a membrántéren, azt nyomja vissza.
Ma ismét nekirontunk az olajcégek és az agymosó marketingesek klikkjének, s utánajárunk, kinek mit érdemes tankolnia, miért szűnhetett meg a 98-as benzin, és mit várhatunk cserébe a méregdrága marketingüzemanyagoktól. Nem sokat.
Tovább »
Ezek a husi fejek tényleg tetszetősek, és ha jól látom nekem M10-es kell az AL-KO-hoz.
Kérdés, hogy a T25 is elég jó,vagy érdemes akkor már egy T35-re beruházni.
A karbinál nekem gyárilag mindkét cső átlátszó volt, és nem tudtam,hogy milyen hossz kell annak, amelyiken kifolyik pumpáláskor a benzin vissza a tartályba.
Üdv! Én a husqvarna damilfejeket tudnám ajánlani, javításkor egy frs 4125re is azt raktam! Nagyon meg vagyok Velük elégedve, mivel két gépem is van! Megnézed milyen a menet aztán husibolt, és veszel egyet rá! Ha jól emlékszem te kérdezted miért van 2 cső a karbin, az egyik ami gyárilag fekete, az a szívócső, a másik ami átlátszó, az on folyik vissza a benzin a tankba, amikor a szivattyúval telipumpálod a karbit, ezt amikor pumpálsz látod is!
Hát igen, nekem is abból indult ki a dolog, hogy útbaesik. Érdekesség, ez a kút volt Total és Shell meg még valami, nem emlékszem, és már régóta Omv, de a személyzet ugyanaz! :)
LUk olinál van még 98-as de nagyon büdös, talán a MOl-nál is van néhány kúton.
Én már évek óta csak a 100-as shellt rakom mindenbe. (amennyivel drágább, annyival kevesebbet is fogyaszt pld a kocsi, fűkaszánál nincs összehasonlítási alapom mert elejétől fogva azt kapott)
Én a héten lettem egy boldog tulajdonosa egy Husqvarna 543rs-nek.
Ma vágtam le a kertben a füvet. Ahol méter körüli idén még vágatlan fű volt, ott a késsel gyönyörűen vitte a füvet, kisebb helyeken damillal is szépen tette a dolgát.
Nekem is hasonló méretű a területem, ill. van még mellette egy nagyobb is...
Szakik netről milyen 2,4mm es damilt lenne érdemes rendelni ? Eddig kerek ratioparts alucut damilt használtam de szerintem könnyen szakad meg rojtosodik.
Oleo Mac 370T vel vel használnám. Szerintem a 2mm es damil kicsi hozzá mert boltban azt mondták az lenne a jó.
Az is lehet, hogy csak a tűszelep nem zár rendesen.
Szétszerelés nélkül nem nagyon fog kiderülni.
Sajnos aranyárban mérik hozzá a karburátor felújító készletet.
Az enyémben a tűszelepet egy más típushoz gyártott készletből cseréltem, véletlenül passzolt bele. Szerencsére mást nem kellett cserélni. A többi alkatrész viszont ennél a karburátornál elég egyedi, nem nagyon pótolható csak a kifejezetten hozzá gyártottal.:-(
Próbáld meg néhányszor megnyomkodni, "megpöcögtetni" a membránház alján lévő rugóval ellátott nyomógombot, hátha csak felakadt a tűszelep.
Érdekes dolog,de a 4 üteműek nekem sem vették észre,talán a nagyobb köbcenti miatt(160-190),de a kis köbös (25-50) kétüteműek azonnal.Ezért hagytam ott 3 éve a shellt.Egyszerűen megemelkedtek a gépek alapjáratai és utána kellett állítani a karbikon ,mert dadogtak.Meguntam,átszoktam az ÖMV-re.Ezzel semmi gond nem volt idáig,most ugyanez kezdődik elölről.Csak az etanolra tudok gondolni....nem marad más,mint a 98-as.Majdnem biztos vagyok benne,hogy nem esznek annyit belőle,még az is lehet,hogy nem fog többe kerülni ezáltal az üzemanyag költségem....meglátjuk.
Igazad van,csak én már nem otthon élek es 3éve 95e10 van az összes kúton, csak a 98-as tiszta. Mivel az etanolos benzin nem tesz jo neki, kénytelen vagyok 98-ast tankolni Vagy a előre bekevert husi/stihl benzint 20€/5l
Van a családban néhány benzinmotoros kisgép és évek óta 95-ös benzinnel használjuk őket, általában a közeli MOL kútról vásárolva. Soha nem volt még semmi olyan gond egyikkel sem, ami üzemanyagra visszavezethető volna.
Szvsz sokkal fontosabb a jó minőségű kenőanyag használata, mind a 2T, mind a 4T motoroknál.
A nálunk kapható üzemanyagok között, amik az ismertebb kutakon kaphatóak, szvsz nem nagyon van minőségi különbség.
Robogóval, nagymotorral, szgk.-val és tgk.-val nagyon sok km-t levezettem már, de az ismert nevű kutak, azonos besorolású üzemanyagai között nem vettem észre reális eltéréseket.
Nevenincs, bodegából működtetett kutakról viszont volt rossz tapasztalatom, ezért jóideje mellőzöm is a náluk való tankolást.
Szvsz egyik 2T gépnél sem érdemes az olaj árán spórolni!
Ha utánaszámolsz, hogy éves viszonylatban mennyi üzemanyagot és hozzá való olajat használsz el, havi szinten filléreket spórolsz csak meg, viszont egy rahedli bosszúságot, plusz költséget okozhat a gyengébb minőségű kenőanyag.
Ezek a kis köbcentis motorok nagyon megérzik,az autó az más.Ha bejön ez az etanolos baromság,biztos,hogy én átállok 98-asra,de lehet meg sem várom,mert a 95-ös benzin egyre szarabb sajnos ezt tapasztalom....:-((((
Azert nem kell annyira félni az etanol-tól. Én már 3éve használom és semmi baja az autónak. EU direktíva, nagyon régi autóba nem ajánlott valóban, de a 2000-es évtől felfelé simán lehet tankolni, de ha para van, akkor ott a 98-as amiben nincs.
A Motomix az olyan benzin,ami nem tartalmaz gyorsan lebomló,széteső adalékokat,lényegében egy stabil anyag.Németek szeretik,nálunk kicsit drága,bár amennyi baj van a magyar benzintől,nem is biztos,hogy drága.Ha bejön az uj benzin,akkor talán ez lesz az egy lehetőségünk,ha nem akarunk hetente benzinrendszer gumicuccokat cserélni...Ez a mostani benzin is rohadt agressziv,maro anyag tud lenni,hát még ha 10%-ra emelik benne az alkoholt,na az lesz a szép világ.
Szerintem is totál felesleges kiegészítő, csak előírás és a kézikönyv is jelzi, hogy használattól függően hetente ki kell pucolni. Ahogy ízt írtam is, hogy burkolat le meg ezt a szikrafogót is fogja két csavar. Valami tuti enged előbb vagy utóbb. Na de mindegy, ha husqvarna drágaolajjal is koszolódik akkor szó nélkül kiszórom. Írta korábban egy fórumtárs, hogy komatsu 4000-re van, aminek ugyan ez a motorja, de kérdés, hogy abban van-e szikrafogó?
ok, de aki nem tudja, hogy katalizátoros motort vett, az szerintem ne is vegye azt ki belőle. Ha bármi benne marad, főleg ha félig letépve, akkor lesz nagy a baj.
Nem is étem az eszmefuttatást... kell bele rendes olaj és semmi baja nem lesz. :) Általában 10-12 üzemóra után teljsen átengednek, felesleges küzdeni ellene. Ebből ha rendesen bejáratja, 4et el is használ.
Akkora terheléssel, biztosan nem fogod megsütni :-)
Ilyen előrekevert benyát még nem használtam én a friss csapolás híve vagyok. Mennyi ideig lehet ezt felhasználni? Mert már a több hete bekevert benzint sem nagyon ajánlják. Lehet, hogy ebben van valami speciális adalék, ami megakadályozza a leülepedést.
Ő töltötte fel ezzel a gyári kisgép benzinnel, és beinditva, üzembehelyezve adta át a gépet.
teljesen logikus az indoklásod, de amit leírsz az az extrém, napi szinten valo terhelés.
nálam ez heti két alkalom es max 1óra, tényleg csak a maradék kis füvet nyomom le a ház körül es a Köves terepen, de semmi terület.
de akkor meg fogadom én is ezt és ha elfogy a husi piros kannás üzemanyag, ami 1:50 elvileg, akkor 98-as 1:40-es keveréket csinálok én is, köszönöm a részletes tájékoztatót.
az 1l stihl olaj amennyit én használom sztem kitart 2 évig is.
most ezt használom a stihl ms241m-cvw gépbe meg az fs36-ba is ez volt:
Persze, kell terhelni, de azért a folyamatos nyélgázt én kerülném. Meg az 1:50-est is az első tanknál. Minél jobb minőségű egy gép, annál kevésbé van szüksége a kíméletes bejáratásra. Ott jobb minőségűek az alkatrészek, precízebbek az illesztések.
A mai jó olajakkal szinte minden gépnek elég lenne az 50-es turmix. De azt tudni kell, hogy ilyen keverési aránynál már nem nagyon van tartalék az olajban. Optimális üzemi körülmények között nem gond, de ha netán jóval melegebb a hőmérséklet, túl van terhelve a motor, nincs idő pihentetni, sokat meg egyhuzamban stb. akkor jól jöhet az a kis plusz olaj. Az 1:40-es egy általánosan elfogadott és ajánlott arány. A Husqvarnám-hoz is 1:50-et ír Husqvarna olajból a gyár. Én mégis 40-est adok neki. Nincs lerakódás, hidegen sem füstöl és mégis nyugodtabb vagyok, ha gyilkolni vagyok kénytelen.
A gyárak, már hosszú évek óta olyanokat írnak a kezelési útmutatókba, hogy ha a saját márkás olajat rakod bele, akkor 1:50, ha egyebet, akkor 1:33, 1:25. Ennek két oka van. Egyrészről marketing, hogy a saját terméket vedd bele, másrészről a saját olajat, saját gépeiken tesztelik, így ki merik jelenteni, hogy ebből ennyi is elég. Egy ismeretlen, akárhonnan való olajra nyilván nem fogja azt mondani, hogy abból is rakjál bele 50-est. Ha besül, akkor az a gépgyártónak is blama, lévén betartották az előírásokat, mégis kifeküdt a motor. A Stihl sohasem fogja azt mondani, hogy nyugodt szívvel ajánlja pl. a Husqvarna XP-t, még ha meg is van győződve róla, hogy esetleg jobb, mint a sajátja. Ugyanez igaz visszafelé is.
Száz szónak is egy a vége: jó olaj, 1:40 és nincs mitől tartani.
Nem vettem észre , hogy folyna belőle a benzin. Kb. 20-25 cm -es nem sűrű gazt vágok vele, 2,0 mm -es damillal. Minden gond nélkül viszi , csak tényleg azt vettem észre, hogy jobban eszi a benzint.
Én minden gépemnél, olajtól, állapottól függetlenül mindig azzal kezdem, hogy kiszórom belőle a szikrafogót. A mi éghajlatunk alatt egy felesleges koszfogó, csak az előírások miatt van benne.
Lehet hogy hülye kérdés, de a stihl motomix egy 1:50-es keverék és mindenhol ezt látom hogy 1:50 az ajánlott bele. En a gyari stihl hp olajat vettem ez a zöld színű mérőedényes, gondolom az megfelelő.
én amúgy sem szoktam nyélgázon húzni, azt a 10-15 cm-es füvet a szegélyeknél elkapja hamar.
de akkor az első tankot elpuffogtatom könnyebb üzemmódban.
az eladó szerint nem kell járatni, lehet azonnal terhelni.
Értem. Viszont a tapasztalat meg azt mutatja, hogy valami még sem frankó. Vagy az 1:40 nem tetszik a szikrafogónak, vagy az 1:40+mol sprint 2t. Passz. Majd ha tudok veszek hozzá, xp-t és azzal 50-el fogom használni, de ha úgy is eldugul akkor kidobom belőle azt a dróthálót.
Annyira unalmas már, hogy minden héten valaki megkérdezi ezt a bejáratós dolgot. Lehet csinálni kellene egy leírást és csak belinkelni amikor valaki ilyet kérdez.
Természetesen senki sem állítja, hogy csak az XP amivel etetni lehet egy katalizátoros motort. Én is használtam Shell szintetikust, az feleannyiba került és jó is volt.
Én az első 1-2 tanknál 1:33-ast raktam bele, utána mehet már az 1:40. Persze jó olajjal. Lehet neki húzni, de azért ésszel és az első tanknál még ne nyélgázon. A bejáratós motor szorosabb, amíg összekopik, addig jobban is melegszik. Meghálálja, ha az elején gyakrabban pihenteted, hagyod lehűlni. Az tévhit, hogy alapjáraton kell elpöfögtetni az első tankot. Marhaság. Csak teleköhögi olajjal. Minden belsőégésű motorra az igaz, hogy bejáratás alkalmával fontos, hogy legyenek terhelésváltások, alacsonyabb, magasabb fordulatú szakaszok, kisebb, nagyobb terhelések. A motoromnál azt írta elő a Suzuki, hogy az első 500 km-nél ne pörgessem jobban egy adott fordulatszámnál, de ne is tartsam folyamatosan alacsonyan. Váltakozó terhelést írtak elő ők is.
Értem én, de akkor marad a felállás, hogy a többi 2 t gépnek marad a jobbik arol, ehhez meg veszek drágábbat. Jobbat nem tudok. Előző kaszám is már több mint 10 éves, igaz stihl, de azzal mehetett bele bármilyen olyan annak semmi se tett be pedig volt nyüstölve rendesen.
Nem akarok hazudni, majd utánanézek az olaj címkéjén de szerintem a sprint 2t szintetikus olaj, a jóöreg arol 2t pedig nem. De míg előbbi legrosszabb minőségi osztályba van sorolva, addig a sprint 2t a legjobba. Szóval nem tudom. Arol 2t az tényleg szar aláírom, de ez nem az... igaz a gyártó ugyan az...
Nem folyik el a benzin valahol? Mert ha mégis bejut és megeszi, annak szerintem lennének jelei. Füstölés, dadogós magasfordulat, nem pörögne ki rendesen. Esetleg vedd le a légszűrőt és pörgesd meg úgy. Ha sokat kap, akkor szokott olyant csinálni, hogy a szívótorkon visszaprüszköl egy kis benzinpermetet. Illetve a kipufogó is olajos kívülről. A gyertya elektróda milyen színű? Ha egy félórai magasfordulati munka után nem barna, hanem olajosan fekete, akkor sokat kap. Kivállasodott tűszelep is okozhatja. De ha eddig jó volt, akkor szerintem ne tekergesd el az üzemanyag-mennyiség állító csavarokat. Ha van rajta egyáltalán.
Én a kínaiba is 1:40-est rakok az XP-ből. Szerintem az 1:25-ös ezzel az olajjal barokkos túlzás :-)
De ha a gyakorlati tapasztalat szerint bőven elégséges 40-est megszorozzuk a nyugodt alvási tényezővel, akkor ok. a zsírosabb turmix is. Az biztos, hogy a szükségesnél olajosabb benyába még nem pusztult bele egy gép sem. De a lényeg, hogy még ezzel a mixxel sem dönti anyagi romlásba a felhasználót a minőségi olaj.
Nem drága az XP, főleg egy olyan gépbe. Nekem a tescos kaszába sem ajánlották a MOL féle olajat :-(
Én a TESCO-s kínai 20.000 Ft-os Grasshopperbe is a Husqvarna XP-t használom ráadásul a gépkönyv szerinti 1:25-ben!!! Nincs lerakódás, olajfolyás, és még füstölni is csak beindítás után hidegen egy picit, egy fél percig.
Egy 1800 m2 telket nyírogatok vele, (kb kéthetente, hetente, ahogyan a fű nől) egy szezonban maximum 20-25 liter keveréket pöfögtetek el, az pont egy liter a husi olajból. (tehát olajra kb 4000 Ft egy szezonban)
25 liter benzin? = több mint 10.000 (mert ezt is a megbízható SHELL kúton)
Damilból elfogy minimum egy 90m-es csomag 2,4-es Husqvarna Whisper X = 5000Ft
Nem beszéltünk még olyasmiről hogy a szar kínai damilfejből széthullott 3 db a múlt szezonban (2500/db) miután ezt meguntam vettem Husqvarna T25-ös fejet (5500Ft) ami nagyon fasza de ez sem halhatatlan, vannak kopó alkatrészei amik szerencsére egyesével cserélhetők. Azért egy szezonban két koppintó (kék cucc) meg egy pár damilvezető szem így is elfogy (3000Ft)
Na ebből látszik hogy az olaj messze nem a legdrágább paraméter az egyenletben.
Lehet kapni olcsóbb szintetikus olajat is, de biztosan jól mérted fel a várható évi olajszükségletedet? Mekkora területet kell kaszálnod? Gondolom nem vállaltad be a Hortobágyi Nemzeti Parkot.
Mert 40 liter benyával nagyon sokat lehet kaszálni. Nálam 1 liter Husqvarna XP általában elég egy szezonra úgy, hogy van egy 2200 m2-es telek, nehéz terep, amit átlag 3 hetente kaszálunk két géppel. Egy nagy Husqvarna 343R és egy hasonló hengerűrtartalmú kínaival. Damil, penge, tisztítófűrész - minden játszik. Ezen felül használom néha a nyaralóban is a Husit, illetve otthon az kertben és a ház előtti közterületen is. Továbbá ebből a benzinből kapnak a fűrészgépeim, igaz ezekkel csak kisebb munkákat végzek. És folyamatosan vannak nálam javításra, felújításra különféle gépek, ezek is elpöfögnek néhány tankkal, a tesztelések, beállítások során. És ezek együtt nem nagyon esznek meg 40 litert egy szezonban. Egy tankra lebontva elenyésző a megtakarítás egy olcsóbb, gyengébb minőségű olajjal számolva.
De ha besül a motorod, (nem nagyon, csak kicsit) akkor megúszhatod egy dugattyú és gyűrűcserével. Ez szervizben legalább 15-20 ezer Ft, ha magad javítod, akkor 10 alatt megáll. Ha a henger is sérül, az már lehet gazdasági totálkár is. Ennek fényében számold a költségeket.
Én éppen a napokban szedtem le a Husqvarnáról a kipufogót, ilyenkor mindig belesek a likon, lecsekkolom a dugattyú felületét. Általában a kipufogó felőli oldalán jelennek meg először a "vonalkódok", a barnás beégések, itt képződnek az elégtelen kenés, túlmelegedés árulkodó jelei. XP-vel etetve, olyan a dugattyú felülete, mint ha új lenne (6 éves a gép). Gyönyörű fémtiszta felület, tükörfényes gyűrű. A kínairól is lehúztam a múltkor a hengert. A dugattyú tetején, csak enyhe barnás elszíneződés volt, amit ronggyal le lehetett törölni. Nem ráégett koksz, meg hasonlók. Ilyen állapotot csak a jó szintetikus olajokkal lehet fenntartani.
Tudnék mesélni, hogy mit művelhet egy vacak olaj, egy leváló kemény kokszdarab, egy eltört gyűrű. Látok eleget a hozzám kerülő gépek esetében.
Nem sok neki a 40-es és 1 literből 40 liter keveréket kapsz.Mennyi ideig elég az neked?
Tudod mi a drága?Ha a jó gépet szar olajjal tönkre vágod.Én több száz liter keveréket nyomok el évente,mégis megveszem a drága olajat,pedig nekem volna értelme spórolni,de aki 1 évben nem használ el még egy liter olajat sem,annak tök mindegy,hogy 1500 forint vagy 4000 forint.....szerintem!
Ahogy olvasgatom a használatit, 1 hetes vagy 1 hónapos tisztítási periódust ír elő, katalizátor meglétének függvényében.
Majd azért először megpróbálom kicsit hígabb keverékkel, lehet sok neki a 40-es, igaz még bejáratós volt, azért raktam ennyit hozzá, de akkor se jó ez így. Ha továbbra is gond lesz vele akkor marad ez a méregdrága olaj.
Gratulálok, használd egészséggel! Nekem is van egy fs 90 R, van hozzá ágvágó adapterem, pl. ha gyümölcsfákat kell nagyobb ágaktól megszabadítani vagy tujákat kell lefejezni akkor jó szolgálatot tesz. Egyébként a körfogantyú miatt nagyon jó árokpartot vágni vele.
Mi lenne ha megpróbálnál venni hozzá gyári husqvarna xp olajat?Én azzal hajtom a 4000-es komatsut 2008 óta aminek ugyanaz a motorja mint a Te gépednek és nem is tudtam hogy van benne háló..........nem keveset megy bérmunkában.....
Pár hónapja vásároltunk egy mcculloch B40B kaszát. Szép és jó is, tetszik az ereje de tegnap pengéztem vele és már majdnem végeztem vele, mikor baromi furcsa lett a gép, nem akart pörögni vagy csak nagyon nehezen. Hazaértem, akkor is akartam használni, hát... max fele fordulatot forgott a gép, rázkódott az egész. Utána gondoltam, hogy leszedem a szikrafogóját, belemerítettem egy kis brigéciolba, kifújtam levegővel és visszajött az erő a gépbe. Kérdezem én, kötelező annak a kis dróthálónak bent lenni? Nem igazán fogom annyira száraz környezetbe használni ahol egy kis szikrától begyulladhat a fű..
Használati utasítás tesz rá utalást, hogy hetente pucoljam, de ha annyiszor szétbontom a burkolatát a gépnek, akkor egy idő után megadja magát a burkolat menete és széthullik az egész.
Esetleg lehet attól, koszolódik el ilyen nagy mértékbe, hogy 40-es keverékkel használom Mol Sprint 2t-vel (elvileg C+ besorolású) ? mi a véleményetek?
Mostantól ki lesz vezetve teljesen ez az indizo egység. Az uj motorok teljesen más berántokkal szereltek. A régi pedig elvileg nem ez a drotos, hanem a sima beakasztós berátosak.
Ha a kényelem számít és a rezgéscsillapítás akkor 430T vagy TL, ha nagyon vad helyeken dolgozol akkor 746. Arról még nem tudok hogy kinyírták volna hamar, régi bevált klasszikus tervezés nagy blokkal jó hőelvezetéssel sok túlméretezéssel, cserébe nehéz viszont elég sok mindene fém. Kölcsönzőkben is találni sok helyen és még mennek évek óta szinte hiba nélkül. Önkormányzatoknál is eléggé bírja a nagy márkák mellett, többről is tudok és jó a vélemény róluk megbízhatóságban, tartósságban ott pedig a végletekkel futnak össze a gépek sok esetben.
Én szedtem már ki melegítéssel, begyógyult zsírzócsavart szöghajtásból. Nem kell addig melegíteni, hogy a csapágyak porvédője megolvadjon. Előtte kapott egy kis csavarlazítót, majd egy óra múlva, kb 10 mp-re gázforrasztóval rápirítottam, kapaláccsal ráütöttem néhányszor és utána megindult a csavar.
Nem vonom kétségbe a tudásod, de én 2T-nél nem hagyom 15 sec-ig forogni a gépet, hanem rögtön húzok egy gázfröccsöt, utána leesik a fordulat, és lehet melegíteni a tényleges munkához...
A heveder beállítással kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy ki kell kísérletezni. Trio Balance-ot kaptál hozzá? Az efféle fájdalmak rendszerint abból adódnak, hogy a rossz egyensúlyi helyzeteket izomból próbálja az ember kompenzálni. Találd meg azt a beállítást, ahol egyenes derékkal, laza karpozícióval pont olyan szögben áll a gép, hogy a legkisebb erőkifejtéssel legyél képes használni. Nagyon fontos a kormány szöge is. Úgy állítsd, hogy ne kelljen se előrehajolni, sem pedig karral fenntartani az optimális pozícióhoz. Én gyakran állítgatom a 343R-en, más pozícióval megyek lejtőn, mint emelkedőn. Persze a 343-ason komolyabb rezgéscsillapító tubus tartja a kormányt, gyorsrögzítős központi csavarral, másodpercek alatt át lehet állítani. A csúcs hevedereit nagyon találó módon "balance" vagyis "egyensúly" névvel illeti a Husqvarna, nem véletlenül. Találd meg az egyensúlyt. Azokkal a mindenhol fityegő hevederekkel nagyon precízen be lehet lőni. Ha jól sikerült, akkor csak az oldalirányú, vízszintes mozgatást kell izomból végezni.
A hidegindítást követő melegítési procedúrára nem tért ki a gépkönyv? Gondolom ugyanaz lehet, mint a többi Husinál. Gumicumival bepumpál, amíg feltelik a cumi, utána szívató teljesen lezár, gázkar indítópozícióban rögzít. Utána gyújtás rá és berántó megcibál. Általában 2. rántásra röffen. Első röff után a szívató picit visszavesz (bekattan) a kb. 3/4 állásba. Ekkor a következő rántásra felpörög. Én kb. 15 mp-ig hagyom így pörögni, majd adok egy gázfröccsöt, minek következtében kiold a gázkar az indító pozícióból és ezzel egyidőben a szivató is visszakattan a nyitott alapállásba és beáll a rendszer sima alapjáratra. Itt addig hagyom ketyegni, amíg lehörgés nélkül ugrik a gázfröccsre. Innentől aztán mehet, ami a csövön kifér.
Ha már egy tankot elfüstöltél vele, akkor nyugodtan pörgesd, max. két tankolás között pihentesd. Ezeket a motorokat tartós 9.000-10.000 körüli fordulatra tervezték. E tartományban optimálisak az üzemi körülmények, rendesen kiég a kipufogó, a gyertya, nem rakódik le a koksz stb.
FS 130-as kasza szöghajtás zsírzásának helyét lezáró csavart hogyan tudnám kiszedni? Elsimultak rajta az élek és most egyszerűen lehetetlen kivenni, hogy meg tudjam zsírozni. Esetleg melegítsem gázégővel?
Értem, csak a husi honlapján ilyet nem találtam! Igazából én nem akarok, sőt nem is tudok ítéletet hirdetni a két márka felett, ugyanis azt csak akkor lehetne ha valaki napi szinten dolgozik Velük azonos körülmények között, és ez alapján dönt! Szerintem a te 200 nm2re tökéletes akár a husi is, évi pár nyírásra!
Üdv! Egy jó gép tulaja lettél, nekem is van egy ilyen is! A heveder beállítása egyenes testtartás mellett kell hogy megtörténjen. A derékfájás tipikusan rosszul beállított heveder most van! Az hogy a bal oldala fájt talán amiatt lehet hogy kaszáláskor egy picit oldalra dőltél, és hosszú távon megerőltetted. Annyi hogy a vállpántok hosszát úgy állítsd be hogy egyforma teher jusson mindkét válladra. Ez csak az én elgondolásom! Nekem most a nagyobbik géphez Balance heveder van, azzal semmi gond nincs, nagyon profi heveder! Deréktámasz, háttámasz!
Ehhez a bovdenes dologhoz annyit tudok hozzászólni, hogy a fateromék vettek egy fs80st, 8 éve kb, és az egyenes szár ellenére bovdenes hajtása volt! Akkoriban az a kasza volt az első egyenesszárú, azóta már bővült a paletta! Azért tudom hogy bovdenes, mert krumpliföldet kaszáltam vele szedés előtt, és egyszer csak a fogantyú előtt elfáradt az alucső, és bovden volt benne. Ezzel azt akarom jelezni, hogy a 8 év alatt semmi probléma nem volt vele, pedig van 2 ház, 2 pince, +2 helyen szőlő, tehát marha sok terület van kaszálva vele, és eddig még a bovdenneal nem volt gond. Akkoriban az első merevtengelyes változat a 120s volt. Egy kicsit elkanyarodtam. Hogy most melyikben mi a hajtás azt nem tudom, meg ahhoz sem tudok hozzászólni, hogy mikor megy tönkre, mert ilyennel kapcsolatban nincs tapasztalatom.
husinál 122c re gondoltál?
Nekem mindkettő gépem husi, a kisebb kategóriájúak olcsóbbak, a nagy gépek már árban Ugyanott vannak.
Én úgy gondolom mindkettő márka jó, nyilván van amiben mások(kialakítás, paraméterek), ezt meg tudod nézni a honlapokon!
Akkor már tulajdonképpen el is döntötted, hogy milyen kaszát fogsz venni, csak még az elképzelésed nem váltottad valóra. De természetesen az 50t vedd meg, az már teljesítményben a te elvárásaidnak meg fog felelni!
Üdv! A a kezed azért bizsereg, mert a 16 éves gépedben valahol a nullához közelít a rezgéscsillapítás már!
ekkora területre tényleg nem érdemes nagy gépet venni, teljesítményben az 50s már egész jó, ha időben nyírsz semmi gond nem lenne vele.
az én véleményem az, hogy inkább 55s, mert azzal könnyebb nyírni, a hosszabb tengely miatt is, meg azért mert én azt szoktam meg! Valamint a rezgésérték is majdnem fele a kisebbekhez képest, ami nem elhanyagolható!
csak az a kérdés, neked megér e annyi plusz pénzt!
másik dolog, én úgy vagyok, hogy mindig a nagyobbat, most vettem egy 2,7 Les gépet a 2 Les mellé!
Persze az 55s nél azis meggondolandó hogy elférsz e vele mindenhol, mert valamivel nagyobb hely kell neki a forgolódáshoz!
A Straus kasza berántóban nagyon jól bevált a bicikliküllőből készített kilincspár. Ajánlom Neked is, bár tudom a Fuxikban ez nem nagyon szokott előfordulni:-)
Vagy lehet, hogy nem is ilyen rendszerű. Mindenesetre 200 Ft-ból két gépre való minőségi acélküllőt tudtam venni. Két tizeddel vastagabb, mint az eredeti, de simán befért, szépen, könnyen mozog. Olcsóbb, mint komplett berántót cserélni.
Itt az ideje, hogy a kis 25 ccm Ed-Johnson fűkaszában gyertyát cseréljek. Csak nem tudom, hogy milyen gyertya való bele. Ami most benne van , azt még a szervizbe rakták bele , kb. 1,5 évvel ezelőtt, ez egy CHAMP WS7F típusú gyertya. Hol kaphatok ilyen gyertyát vagy hasonlót? Autósboltban vagy mezőgazdasági boltban árulnak ilyen gyertyát? Netről nem szeretnék rendelni, mert a postaköltség többe kerülne , mint maga a gyertya. A piacion is árulnak gyertyákat fűkaszába, azt hiszen azoknak a típusa BM6A. Ilyet lehetne bele rakni?
A légszűrője nylonos lap. Könnyen tisztítható. Én 2.1est használok hozzá, mert abból kaptam még régebben egy tetemes mennyiséget. Még biztos van vagy 10 évre elegendő :-). Igaz én nem bozótot vágok vele, hanem max térdig érőt. Ha komolyabb a gaz ott a három ágú kés. A gyári 4es tárcsa nem ér semmit.
hát remélem e majd elválik. kicsit félek a használt géptől de kép alapján jól néz ki illetve az eladó azt mondta hogy nagyon keveset volt használva talán 8 tank se ment ki vele.Mindegy végülis megvásároltam most már csak várom hog megérkezzen illetve kést meg késtartt keresek hozzá. Egy kérdésem lenne még hogy ennek a levegőszürője papir vagy szivacs?
köszönöm a hozzászólásodat nekem kb egy 3000nm terület rendszeres ápolására lesz majd használva 20-30cm-es fűben. A rezgés csillapitása akkor ezek szerint jó. Fogyasztása mennyi ennek a gépnek egy tank kb félóra óra?
Jól ki van találva a konstrukció. Több órás meló után se fáj semmim. Alkatrészt mindent lehet hozzá kapni. Én egy nagyobb területet szoktam vele nyírni, az üt óra, tankonkénti pihenővel. Szerintem inkább félprofi kategória.
Mert a 343-as Husqvarnát használják és nem akarják felmagasztalni a dicső Straus márkát :-)
Meg azért, mert a másfél éves intenzív használat után a Strausban a legutóbbi bevetés során megmekkent a berántó. Nem én voltam. A tesóm. Ezt csak azért osztom meg Veled, hogy nem mondhasd, hogy elfogult vagyok és hamis képet próbálnék festeni a gyűlöletes Straus-ról, pedig el is hallgathatnám.
Nem drága hozzá a komplett gyári berántó, de nem adtam érte 5 ezret sem, mivel csak egy kis drót pöcök tört el benne. Igaz, az 4 darabra. De engem nem szivat meg Mao serény, ámde nem túl alapos népe. Elballagtam egy bringa szervizbe, vettem 150 Ft-ért egy svájci, DT, a világmárkát képviselő krómacél küllőt. Ebből hajlítottam kemény 5 perces munkával két kis pöcköt, beszereltem és tökéletesen működik. Ez biztosan nem törik el. Az "eredeti Straus" damilfejnél is most érik a csere. Mondom, másfél év intenzív használat után és nem ilyen szép selymes füvet simogattunk vele, mint Kioritzecho barátunk :-)
Hát most 21:40 van, mire sz.gép elé jutottam. Esetleg holnap, viszont 5.40-17.40-ig dolgozom és nem biztos, hogy lesz rá nyugodt 10 perc időm. (vasút Bp. előváros, teljesen kiszámíthatatlan). Gondolom ezt kell hívni:
Persze, semmi baja nem lesz. Csak a damilfejet érdemes lecserélni. + eléggé megfogja a gépet, szerintem 3assal már tudni kell kaszálni, mert könnyen szét lehet hajtani.
Én csak 3-as damillal használom a fuxit,és se a szöghajtás se a damilfej nem ment tönkre igaz nem az eredetit használom már hanem amit szintén a fuxitol rendeltem.
Érdeklődöm hogy mi a vélemény, tapasztalat a Mc Culloch 2100 fűkaszáról?
Van egy made in u.s.a. 1996os Homelite Bandit st155 fűkaszám már ugyancsak megszolgálta az idejét. Mindig figyeltem az olajazásra kompressziója nagyon jó, de sajnos a főtengely végén megkottyant a dugattyú ellen súly része.
Végre engedett a szabadidőm és az időjárás is nekifogni a derékig érő gaz + cigaretta vastagságú sarjadékok levágásához. Jó minőségű (itt többször is javasolt) 2,7 mm-es damilt használtam eddig, de a sarjadékok gyorsan elzabálták, ezért döntöttem a kés mellett.
(Fuxi-Úr, a 3-as damilhoz mit szólna a gép? Fogytán a 2,7-es.)
Ám nem volt egyszerű a dolog.
Elátkoztam az összes kínai tartozék gyártóját a Fuxiéval együtt!!!!:-)
Az eddig olvasottak értelmezései alapján, a szórásvédőről a kés felszerelésekor le kell venni a damilvágót is tartó fekete vékony terelőrészt.
Neki is fogtam naivan.
Gondoltam, kipattintom a 3 helyen tartó biztosító funkciót ellátó csúszkát és minden rendben.
Igen ám, de ez nem akart összejönni. Annyira passzentosak voltak, hogy kb. fél órányi szenvedés után (nem akartam maradandó roncsolással csinálni), kénytelen voltam lemezdarabokból célszerszámot gyártani (amolyan ékféléket megfelelő méretben), hogy ki tudjam pattintani a helyükről ezeket a rögzítő csúszkákat.
Némi elszíneződést így is okozott a narancssárga szórásvédő anyagában a feszegetés, de sikerült törés és repedés nélkül megoldani.
Soha nem vágtam még késsel, így a régebbi gépnél (Mc Culloch Cabrio 261) sem próbáltam soha levenni a nevezett alkatrészt.
Mivel a régi gép használhatatlanná vált így a szórásvédő átkerült egy öreg Stihl-re. Gondoltam megnézem ott is ilyen nehéz lesz-e a dolog.
Nem!!!!!
Simán kézzel és könnyedén ki tudtam pattintani a csúszkákat, pedig nem mai darab volt már.
A vágással nem volt semmi gond, a Fuxi tette a dolgát félgázon, néha le kellett szedni a felcsavarodott gazt ami begyűrődött a kés és a tartói közé.
Miután damillal szeretném a leginkább használni, nem szerettem volna ugyanúgy visszatenni az alkatrészt, a későbbi kínlódások elkerülése érdekében, ezért a csúszkák körmeiből, folyamatos próbálgatás mellett, tetemes mennyiséget kényszerültem le-Dremelezni. A biztos rögzítés érdekében a fekete toldalékkal összeszerelve a kritikus pontokon átfúrtam és megfelelő hosszúságú lemezcsavarral biztosítottam.
Jobb, mint újkorában.:-)
A három csavar kivétele után könnyed nyomásra oldódnak a csúszkák és levehető a toldalék.
A Fuxival eljutottam odáig, hogy most már egy tanknyi 1:40-es keverék erejéig merem használni, utána viszont pihentetem egy órányit. Van közben más tennivaló, nem gond ez az időkiesés.
Annak ellenére, hogy a Mc Culloch némiképp rezgésmentesítős "kormány-rögzítője" van rászerelve, jócskán érezhető a rezgés által okozott fáradás a kézen.
A damillal való vágáskor nem nézegettem, mi hogyan melegszik, de most figyelve a részletekre a szöghajtást is meg-meg tapogattam. Mindig utántöltök némi belevaló anyagot mégis erőteljesen melegedett. Az üzemanyag tank kifogyásakor még állta a kéz, de határeset volt a hőmérséklete.
Összességében az eddigi tapasztalatok alapján:
- a gyári damilos fej jól használható, könnyen utántölthető, bár a szétszerelése elsőre majdnem hasonló a szórásvédő tartozékának leszereléséhez
- a motor teljesítménye kiváló
- a rezgések zavaróak
- az alkatrészek illesztései siralmasak
- még mindig nem sikerült a kényelmesen használhatóság érdekében eltalálnom a heveder beállításait
- a háromélű gyári késnél, sokkal kevésbé rázott a négyélű kisebb átmérőjű Mc Culloch tartozék kés
- a motor alig melegedett, a burkolat mindenhol csak a legfeljebb kézmeleg szintet érte el
- ennyit megért a gép, de ha többet tudnék rászánni inkább egy kicsit gyengébb, de részleteiben precízebb gépet vennék
- Fuxi-Úr hozzáállása, probléma megoldó készsége kiváló, magasan ember- és felhasználó barát.
- ár/érték arányban rendkívül jónak tartom, ha némi műszaki érzékkel megáldott és nem ipari szintű felhasználóhoz kerül, aki hajlandó a megfelelő időt és anyagot a felhasználás mellett rászánni a törődésre, karbantartásra.
lassan kiidegellek benneteket de megint lenne egy kérdésem. Nem tudok dönteni volna ez a partner amit lentebb linkeltem partner b422x illetve számitásba jön még az Alpina B 44 D fűkasza is, az Alpinánál kissé érdekesnek találom hogy a 40köbceniéből csak 1.7lóerőt hoztak ki
Biztos létezik hozzá valahol, de gondolom nem véletlenül van így megcsinálva(ne piszkálja a hozzá nem értő). :-)
Én műanyag darabot húztam egy imbusz kulcs végére egy vastag kábel blank darabot, mert annál kicsit recés a belső rész.
De szoktak vékony falú merev csődarabot is, vagy ha nem túl szoros akár benzincső is bejöhet a célra.
A legjobb ha ki van véve és hasítás van bele készítve, csak előtte jó ha megszámolja valaki, hogy hány menet van kitekerve csavaronként, a teljesen betekert állapothoz képest.
Uraim! Itt van ez az Einhell MSB28 játékszer és szabályzásra szorul. Létezik ezekhez a csavarokhoz célszerszám, mert a neten egyszerűen nem találok. Vékony csavarhúzóval lehet vacakolni, de elég nehéz megoldás.
Hello! Különbség valóban nem sok van a két gép között, két tized lóerő egész pontosan, az 543asnak M12s a menete, a másiknak M10s, ebből adódóan az előző mint ahogy a neve is mutatja (Robust pro) erősebb felépítésű lehet. Az első vágással kapcsolatban nem ilyen egyszerű a dolog, gondolom ezt te is tudod. 5-6000 nm2-nyi területet nyírok, igazából a csomós fű ami megfogta egy picit, mással abszolút nem volt problémája, pedig nagy volt mikor nyírtam!
Amikor akció keretében megvettem 125 Mátyás Király volt az ára, tehát nagyon jó ára volt! Bár május végéig akció van a husinál!
Azt hogy számít e az a 2 tized lóerő, azt akkor lehetne megmondani, amikor mindkettő gépet leteszteli az ember. Ennyit tudok hirtelen mondani.
Üdv: Misi
Sziasztok Erről a fűkaszáról mi a véleményetek és volt/van már valakinek ilyenje? LUX TOOLS B-FS 35/43 B 35ccm benzines fűkasza https://www.youtube.com/watch?v=BuGi_dCY300
Első tippem a gázbovden nyúlása.Nem ismerem ezt a típust, de valahol lehet állítani a bovdenen. Ha a karbinál látod hogy nem húzza rá teljesen a határoló lemezt, akkor lehet ez a hiba oka. Csak egy tipp!
Akkor szokott rárakodni, ha nem pörgeted a gépet, vagy nem melegszik fel rendesen, esetleg túl dús a keverék. Bajnak nem baj, de összeken mindent egy idő után.Egy tank teljes gázzal nagyobb fűben, és már el is tűnik az olaj.
Üdv Mindenkinek!
Egy ideje olvasgatom a topicot, most szeretném megosztani a véleményemet, esetleg ezzel segítve a gépválasztást!
2 éve vettem egy husi 543rs típusjelű fűkaszát, tavaszi akció keretében jó áron! Nagyon jó kis gép egy fs80 után! Teljes elégedettséggel használtom!
A mai nap tettem szert egy 545rx típusjelű ,,dögre", nagyon bivaly gép, van torka, de a peltor optime 1 kitűnően teszi a dolgát! Egyenlőre egy tank benzin erejéig hajtottam 1 méteres vegyes tömörségű gazban! Gyorsan lehet vele haladni, berátani simán felakasztott helyzetben is nagyon könnyű. Ami nagyon jó az eddigi ,,hagyományos" vállpántok után az Balance X heveder, rengeteg állítási lehetőség, párnázott részek, nagyon kényelmes, valamint tökéletes súlyelosztás! Akinek nagy területe van amit csak kaszálni lehet, annak jó választás! És Lévén ipari gép, valamint a méretezésből fakadóan otthoni használatra örök darab!
Ennyit akartam!
További szép napot!
Helló van nekem egy Stihl FS-87 fűkaszám és azt tapasztalom hogy valahogy az utóbbi időben mintha nem lenne meg a kellő fordulat és nyomaték. kb 6 éves és évente olyan 30 üzemórát raktam bele. Mit kelhet állítani hogy vissza nyerje erejét?
Nagyon úgy néz ki, hogy vinni fogja a nagyobb gazt is. Van egy pár virág, amit műanyag ráccsal vettem körbe, mert még kicsik. A másik szegélyvágóval körbevágtam úgy, hogy a műanyagot csapkodta a damil, de nem tett benne kárt. Most is úgy csináltam, ahogy szoktam, de ez a gép péppé zúzta a rácsot :)
Persze, majd a gyakorlatban is kiderül, hogy mit bír. Majd beírom azt is...
/az is sokat számíthat, hogy ennek a gépnek 30cm a munkatávja, a másiknak meg csak 20cm, így a kisebb fordulatot valszeg ellensúlyozza a nagyobb ív. Nincs kedvem pontosan kiszámolni, hogy a külső íven ez milyen sebességeket jelent az egyes gépeknél, mert már régen matekoztam :)...... Bár ha belegondolok, nem nagy cucc. Valszeg egyik esetben 20*2*3.14*13.000 a másiknál 30*2*3.14*7.500 a percenként megtett út, tehát 1.632.800 cm és 1.413.000cm, ami nem nagy eltérés viszont az új cucc 2x erősebb motorral rendelkezik és valszeg jobban tartja a fordulatot terhelés alatt is/
Örülök, hogy segíthettem :). Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatokat, majd azért kíváncsi leszek, hogy mit tesz a nagyobb gazzal. Az lenne az igazi, ha azt is vinné :).
Megérkezett tegnap a cucc és rendbe is raktam a kertet vele. Nagyon bejött. Olyan érzés vele füvet nyírni, mintha porszívóznék. Nagyon könnyű kis cucc.
Egyetlen hátránya, hogy nem szedi össze a füvet, de ez nem akkora probléma, mert elég apróra szecskázza a füvet, mint a drága, mulcsozós fűnyírók. Most kipróbálom, hogy segít-e a fűnek, mert a csapadékmentes időben eléggé ki szokott száradni....
Ha nem tesz jót neki, akkor majd a gyepszellőztetővel átfutok rajta és összegyűjtöm.
Szóval, a gyepen nagyon bejött. Szegélyeket is szépen lenyírtam vele. A durva susnyást még nem próbáltam, de azt már nagyjából a kis kínaival rendbe raktam. Nem hiszem, hogy ennek gondot jelentene a 2x erősebb (mármint nagyobb teljesítményű) motorjával. Bár ahogy nézem, ennek kisebb a fordulatszáma (7500) szemben a kis kínaival, amire 13.000 van ÍRVA.
FIGYELEM HAJTÓVADÁSZAT! FELTÖRTÉK A DÁNYI FUTBALLPÁLYÁN A KONTÉNERT S ELVITTEK EGY HUSQVARNA TÍPUSÚ FŰNYÍRÓ TRAKTORT EGY HONDA FŰKASZÁT ÉS EGY GYEP SZELLŐZTETŐT AKI TUD VALAMIT VAGY ELADÁSRA KÍNÁLJÁK NEKI KÉREM JELENTKEZZEN !!!
Ez nagyon komolynak néz ki! Mekkora dőlést engedélyez a "gépkönyv"? Csak az esetlegesen kimaradó olajzás miatt kérdem. Emiatt fázom a négyütemű fűnyíróktól, az én birtokomból síugrósáncot lehetne csinálni olyan meredek. Már attól elgyengültem tegnap, míg vagy 15x le-fel másztam rajta a nagy Husi fűkaszával. Bírnék egy ilyen önjáróst.
Én nemrégiben adtam el, egy MTD 700-as benzinmotoros szegélynyírót 15 ezerért. Azzal már hébe-hóba kaszálni is lehet. Én megtettem többször. Millió ilyen gépet kínálnak használtan. Persze lehet benne kockázat, mint a használt cuccokban általában, de nem összehasonlítható a két kategória. Konkrét típust nem ajánlanék, mert használt gép esetében fontosabb, hogy milyen üzemi körülmények között élte az életét. De egy kisebb 25-30 cm3 hengerűrtartalmú, körfogantyús, hajlított száras gépből már ki lehet fogni nagyon jókat egy húszasért.
Valami olyasmit állapítottak meg, hogy valamelyik állító csavar nem hozzávalóra lett cserélve és falsotszív. Meg még valami mást is mondtak, valami lemezről, ami mögött van valami, ami valószínűleg rossz, de ezt a lemezt nem tudják leszedni, illetve visszarakni, ha leszedik.
Szerintem ne félj a kínaitól, lévén a mostani is onnan származik. Max, ha nagyon maximalista vagy, akkor veszel hozzá egy jobb minőségú membránszettet és van is egy Stihl-szintű új karbid. Én biztosan bontottban, használtban gondolkoznék, de ott lehetnek az előző életéből hátramaradt lerakódások, ami a hosszabb üzemszünet során alakulnak ki. Szívtam már ilyenekkel, de a végén mindig megadták magukat. Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit műveltek vele a szervizben, ami miatt végképp kilehelte a lelkét. A besajtolt főfúvóka van megpusztulva?
A segítségeteket szeretném kérni szegélynyíró vásárlással kapcsolatban. Ami most a Mol-nál, pontbeváltással elhozható Art 26 Combitrim, mennyire tartós, és használható....? Általában azokat akciózzák amik nem fogynak...!?!? Kimondottan nem gaz vágására kéne...! Szőlő, málna, árokpart, illetve a kert végében lévő nagyobb fű,parlagfű leamortizálásához lenne rá szükség...Köszönöm előre is a segítségeket, válaszokat!Üdv.: Pisti
Ezt én sem értem igazán. Hiszen előre kell fizetni, nincs kockázata az eladónak. Olyant hallottam, hogy vannak országok, ahol nagy gyakorisággal fordul elő csomageltűnés a posta "jóvoltából". Itt elhiszem, hogy lehetnek utólagos birkózások, amitől tele lesz a töke Xiang Ling-nek odaát a kies Sanghajban, mert gondolom a vevő reklamál, hogy nem kapta meg, osztogatja a negatív minősítést, az eladó meg mosakszik. Bár lehet mutogatni a feladóvevényt, de ez nem győz meg mindenkit. Én pl. bármilyen feladóvevényt tudok csinálni egy óra alatt, ami online úgy néz ki mint az eredeti :-)
A fűnyírónak levettem a kését és kés nélkül is akad valamitől a forgása. Azért gondolom, hogy a tengely ferde, mert izomból megpróbáltam az akarás ellenében erőltetni kicsit és ettől most beindult. Ez egy egyszerű, 10.000 Ft-os MTD, ami eddig a füvet egészen jól vitte a kertben, de nem tudom ezek után meddig bírja. Javíttatni azért nem szeretném, mert 5e alatt szerintem szóba sem állnak velem és 10-ért tényleg kapok egy újat garanciával. De ettől még szegélynyíró kell és a parkolóban is le kell vágni a gazt, ha már a többi szomszéd annyira elfoglalt, hogy csak nekem jut eszembe.... (a közös rész miatt sem szeretnék nagy befektetést eszközölni saját pénzből...)
Ez nekem eléggé kínai gagyinak tűnik és a 350W-os motor sem meggyőző igazán.
Az az 5letem támadt, hogy mondjuk veszek egy jó minőségű elektromos fűkaszát. 20 körül már Makitát is lehet kapni és összedobok hozzá egy kétkerekű állványt (vagy akár egykerekű is elég lehet távtartónak), amit valami gyorszárral fel tudok rá cuppantani és eltologathatom kertben. Ott a gyepet kb. egyenletesre le tudom így nyírni és a parkolóban is kivégzem vele a susnyást. (a 3e Ft-os is nagyjából egész értékelhetően letolta amúgy, csak állati sokáig kellett lengetni, mert folyton lelassult a vastagra hízott gaz miatt)
Szia! Ahol megoldható, ott azért egyszerűbb fűnyíróval nyírni. Érthető, ha ekkora területre nem akarsz komplett gépparkot, és inkább egy géppel oldanád meg. A fűnyírónak a kését megvizsgáltad a köves szitu után? Mert a kés szépen el tud deformálódni egy ilyen ütéstől, amit egy késcsere megold. Én is jártam már így.
Szerintem lehet vele egységesre nyírni a füvet, de ahhoz tapasztalat kell. Nekem sem megy szépen, mert fűkaszával általában csak szegélyeket nyírok. Van, hogy kisebb területet vágok, és nem kapom elő a fűnyírót, nekiesem fűkaszával. Elején szép foltos lett a fű, mert néha talajszintig lenyestem. De ha ráérez az ember, akkor utána szépen egyenletesen lehet vele nyírni.
Azért én kerten belül inkább fűnyírót javaslom, főleg, ha fű van (szóval ha nem gazt kell irtani, hanem szép egységes gyepet szeretnél). Ekkora területre egy tízezres elektromos gép bőven elég, nekem ezek a kis gépek 5-6 évig simán bírják, aztán ha kampó neki, akkor veszek újat.
Én a helyedben tartanék egy kis elektromos fűgyűjtős fűnyírót a kerti rész miatt, és beruháznék egy fűkaszára a köves parkoló miatt. Elektromos fűkaszám még nem volt, ekkora területre meg szerintem fölösleges motoros kaszát tartani. Szóval egy jobb elektromossal megoldható. Márkával, típussal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. :)
Egy kb 80-100 nm-es kertünk van és a parkolóban egy szintén ekkora gazos terület. Eddig a kertben egy alap fűnyíróval vágtam a füvet, a parkolóban egy 3e Ft-os elektromos, damilos kaszával.
Mindkettő kezdi föladni, mert a parkolóban követ kapott a fűnyíró és valszeg a tengelye elgörbült, a 3e Ft-os pedig olyan, amilyen, gyenge motorja egyre kevésbé bírja a gazt.
Az lenne a kérdésem, hogy a fenti munkához elég lenne-e egy komolyabb elektromos kasza. Lehet-e azzal kb. egységesre nyírni a füvet a kertben? Tudom, hogy nem lesz olyan, mint fűnyíróval és össze is kell utána gyűjteni a füvet, de ez nem gond. Meg tudom oldani egy géppel a két terület vágását?
Valahol ez lenne a reális ára. Ha jól látom, ez is egy ZAMA C1Q karbi, amire vakon is tippeltem. Ilyen van a 018-as Stihl fűrészemben is. Többet ér a karbi, mint az egész gép? Azért ez nonszensz. Ezt csak kínából szabad rendelni, lévén a ZAMA is kínai cég, bár mint megtudtam nemrég a Stihl tulajdona.
Üdv!Pont mostanában nézegettem a porlasztó árakat,a legolcsóbhb 18600Ft volt,a 2MIX motoros FS-38-55 gépé.A régebbi FS-38-45-55 gép porlasztója az meg 26500Ft.Fs-80 egycsavaros porlasztója,az is jó az 55-re,az 31200Ft .Érdekesságként,régi FS-76 porlasztója meg 43000 körűl van.Ha nem találsz olcsót,a 2MIX gép porlasztóját megveheted,állitani kell majd rajta,meg nincsen benne gyorsitó rendszer,igy kicsit "alvókásabb" lesz a gép.
Csatlakozok én is, nekem HUSQVARNA 553RS a kaszám ilyen van rajta nekem is 3 éves de már egy 200m-es tekercs damilt elkoppintgattam vele de kutya baja! Csak ajánlani tudom!És nem egy ökör ára van!
Én a Husqvarnán a T45X csapágyazott koppintős damilfejet használom. 12-es tengelye van, a koppintó belső, bordás része fém. Minden eleme külön-külön is beszerezhető, így ha valami sérül, akkor elég csak azt az alkatrészét megvenni. Nagyon profi cucc, de szerintem csak a nagyobb gépekre való. Elég combos darab.
Az FS 120-on 10x1,0-es menet van, tehát nem jó rá a 300-350-400 stb. damilfej (12x1,5), de kapható hozzá majdnem minden tisztességes Stihl üzletben adapter csavar.
Csak kiütöd az egyiket, és mehet bele a másik csavar.
Az eredeti Stihl damlfejek mellett melyek még olyan tartósak? Gondolok itt a Husquarna fejekre. Amúgy a Stihl FS fejek (Autocut 40-2)Elvileg ilyenem van, bal menetes ugye? menet/csavar adatai 10 vagy 12-es csavar? (menetemelkedésről fogalmam sincs)
Először is nézd meg a pontos típusát, de gyanítom, hogy ZAMA CQ1, vagy valami ehhez hasonló van rajta. Ha van pontos típus, akkor könnyen lehet hozzá találni. Nem szégyenlősek felétek a Stihl-esek. 35 ropit egy karbiért. Egy kisebb Stihl kaszát adnak mostanság 40 körül akciósan.
Megnyugtató lenne az olajpumpa. Az efféle ide-oda lóbált gépeknél a szóróolajzás, nem ígér túl hosszú életet.
Nem bosszantani akarlak vele, csak bízom benne, hogy egyszer sikerül eladnom az örökölt birtokot és akkor eladom a nagyhangú, macsó Husqvarna 343R-t is. Helyébe valami csendesebbet, kisebbet gondolnék majd venni, ami odahaza a belvárosban, a kis zegzugos zöldterületekhez is jó lenne. Addig kiderül, hogy mit tud a négyütemű róka.
Sziasztok! Pár hete olvasgatom ezt a fórumot és örömmel látom, hogy van itt egy-két hozzáértő szaki. Egy Stihl FS-55 kaszához kellene nekem karburátor, mert sajnos addig-addig mókolták a különböző szervízekben, míg szerelhetetlenné nem vált. A közelünkben lévő szervíz potom 35e forintért ki is akarta cserélni, de azt hiszem ennyi pénzért én is találok egy karburátort.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy nem tud valaki egy olyan beszerzési forrást, ahonnan tudnék rendelni egy karburátort. Akár lehet külföldi, esetleg kínai oldal is. Nem gond, hogy ha kintről kell rendelni, csak valamelyest olcsóbb legyen.
50 körül lehet kapni jót, az a fuxi :D. Én is ilyen árban keresgéltem, ha visszaolvasol, láthatod, hogy mindent megkérdeztem a témában, és ennél jobbat nem sikerült találnom. 100 ezres gép valószínűleg strapabíróbb és talán kevesebb pihenő kell neki. 50 és 100 között nem tudom, miket lehet kapni, de szerintem 60-70 körüli gépek sem jobbak a 40ezres fuxinál, akkor már inkább a 100ezres szegmenst érdemes megvizsgálni.
Ahogy Fuxi is írta, szerintem a hangja a legfőbb előnye. A szomszédsokkoló faktora jóval alacsonyabb. Ha ez számít neked.
Ha a haciendán kaszálok, ott nem érdekel, hogy hangos, de a nyaralóban, meg otthon a járda mellett, meg az előkertben használva, rám morogtak mostanában a szomszédok. Szerintem a benzinkeverés nem nagy dolog, de van aki fázik tőle.
Télleg Fuxi úr, ezek az új négyütemű Fuxikaszákban rendes olajpumpa van, vagy csak szóróolajzásos?
Azt nem írtam, hogy mennyit szánok a kaszára. 50-100 eFt körüli összegre gondoltam. 50 körül ha lehet kapni szerintetek jót akkor nekem megfelelne, de ha azt mondjátok hogy inkább keresgéljek drágábbat, mert az olcsóbbal szívni fogok, akkor lehet drágább is. A 2 és 4 ütem előny hátrány engem is érdekelne.
A Fuxtec gépeknél van problémásabb típus amit esetleg kerülni kell? A nagyobb márkák közül mindegy melyiket választom?
Nem vagyok benne biztos, hogy a négyüteművel jobban járna, mint a kétüteművel. Az biztos, hogy a négyütemű gyengébb, igazából nem tudom, hogy miért lenne jobb, de azért érdekelne, hogy mik az előnyei.
Én Fuxit ajánlanám, én is azt vettem hosszas keresgélés után. Én sem ismertem, de a többit sem. Vagy melyiket ismered? A fuxit ugyan nem kell tíz percenként pihentetni, de kb fél óránkét kell neki tíz perc pihi, illetve én három menet után adnék neki 20 percet. Én kerítés mentén nyírok vele út menti szegélyeket, ami jóval lassabban megy, mintha szabadon kaszálnám a füvet, mert figyelni kell, hogy a kerítésbe ne de szerintem 30 perc alatt szerintem elég sokat lehet vele haladni. Hasonlóan erős gépet nem fogsz találni ennyiért, csak jóval drágábban.
Nehéz olyat találni, ami strapabíró és olcsó is. Szinte lehetetlen. Én is ilyet kerestem, fuxinál erősebbet és olcsóbbat nem találtam. Ennél csak drágábban láttam gépet, de még a 60-70 ezres gépek sem feltétlenül jobbak, mint a fuxi. Ha jobbat akarsz, akkor inkább 100 körül kell keresgélni a nagy márkák között.
Fűkaszát szeretnék venni. A terület saját, tehát évente többszöri nyírást jelent, és kb. 1500-2000 nm hegyoldal. MTD jutott először eszembe, de elég sok rosszat olvastam róluk. A fuxtecet nem ismerem, a nagyobb márkák viszont elég drágák. Tudnátok pár típust ajánlani, vagy márkát amiből válogathatnék. Két vagy négyütemű, hány lóerős gépeket keressek? Lehetőleg ne kelljen 10 percenként pihentetni, és ne menjen tönkre egy év után.
Egy kollégám gondolkodik fűkasza vásárláson. Fél hektár gyümölcsöst, kell évente egy pár alkalommal kaszálni. AMc culloch B40 Bt Elite-t nézegeti. Ekkor területre, előírásnak megfelelően használva megfelel ez a gép? Esetleg valami más javaslat?
Észrevettem, hogy a szintelen csövön lévő szuszogó gumitömitése minden esetben be van szorulva a fehér házba. Emiatt nem tud mozogni, igy nem valósul meg a feladata, amiért oda lett ez téve. Mivel a tanksapka beengedi a levegőt, a szuszogónak pedig ki kellene engedni a felesleget, de mivel be va szorulva, igy nem tud felemelkedni, hogy kijusson a levegó.
Tehát a megoldás, hogy minden esetben le kell pattintani a szuszogó tetejét és a gumit kivenni, majd visszatenni. A későbbiekben ezt ellenőrizgetni kell, de szerintem ha nincs kiszáradva, éri az üzemanyag, többet nem ragad e.
Akkor abban is a Walbro WYK kínai koppintása van. Én már raktam kínai kaszakarbiba gyári Walbro szettet. Tökéletesen passzolt bele. Jobb minőségű is volt, mert simább, rugalmasabb volt a felülete, nem ragadt le a karbitestre, mint a kínai papírtömítés. Azt nem lehetett egy darabban levenni.
Igen,ilyesmi van benne.Piacon láttam,halomban volt az árusnál,olyan háromezer körűl adta volna darabját.Csak mi van,ha nem jó ez sem,mint ami fennt van most a gépen/látszólag az is jó,de mégsem/?Ha olyan jók lennének ezek a porlasztók,nem ált volna garmadával nála...Ezért gondoltam Fuxtec kollégára,neki talán van ötlete.
Grasshoppernek van szervize. Wareco Depo Kft (2310 Szigetszentmiklós, Csépi út 66 (20) 569 9916). Nekem is beszart a karbi múlt nyáron, de azt még garanciában javították, azóta is jó.
Nem azt állítottam, hogy ugyanolyan erős, mint a Fuxi, csak hogy nem olyan szar, mint ahogy itt hirdetik!
Tisztában vagyok, hogy gyengébb, mert éppen én voltam az, aki miután szétszedte a Straust, lemértem a dugattyút és a lökethosszt, kiszámítottam, hogy a matrica ellenére nem 52, hanem csak 43 cm3, így nyilván nem tud 3,5 LE-t sem. És az is én voltam, aki mindezt, fotókkal illusztrálva meg is osztotta itt ezen a fórumon, hogy ne lehessen átverni a vásárlókat.
Tehát nem én akarom más színben feltüntetni a Straust.
Még utoljára hozzászólok ehhez a témához és részemről lezártam.
Csak azt ismételném meg, hogy sokan vannak itt is olyanok, akiknek van Straus kaszájuk és szinte mindenki ugyanazt írta, tapasztalta, mint én, hogy nem egy nagy minőség, de rendesen dolgozik. Biztosan ők is éppen kifogták azt a 197.-ik éppen használhatót. Szerencsés csapat vagyunk :-)
Na nálam már 3 éve müködik a fuxtec,vannak kis hibák mint pl a karburátornál a gumicsöcs vagy hogyishivják,lukadt ki,de orvosolható.Van nálam egy grashoper tescos kasza is ami szintén 3 le nek van irva,na de valahogy a közelébe se ér a fuxtecnek. bátran eljöhet bárki és kiprobálhatja!
Üdv Fűrészesek!Még mindig nem jutottam előre a Grashoppers nevű kaszával.Valoszinűleg kellene majd rá egy uj porlasztó.Vegyek a piacon egyet,vagy rendeljek Fuxtec kollégától?Mibe kerűl egy ilyen porlasztó?Fuxtec gépé passzol hozzá?Nem ismerem ezeket a csoda gépeket,meg nem is erőltetem az ismerkedést,de ez egy olyan emberé,akin segiteni szeretnék,ezért érdeklődöm itt is.
Ja , hidd el, nem csak hirből ismerem. A legutóbb a Demon kaszás videómmal egyidőben, amikor fűrészeket is vettem, vetem azt is. + igen, megfordult pár a kezeim között, nagyobb tételben.
Tudod mi volt az elrettentő? Az, hogy minden másodikkal volt valami. Nem nagy gondok, de volt. hol egy karbi, hol egy berántó, hol egy tengely, stb. Ezzel van itt a baj. Mert ha reálisan, pl igy hirdetnék, hogy 1,7Le otthoni munkára, szegélyvágó, akkor egy szót nem szolna senki.
+ ha a hirdetők, akik akkor árulják el, hogy hova kell menni a kaszáért, ha már majdnem ott vagy, nem azt hirdetnék, ami nincs is nekik, csak hogy csörögjön a telefonjuk, meg + áfa, és a fuxtec ugyan olyan szar , mint az övék, + be se kell járatni, egyből lehet dolgozni vele és s szine is csak azért nem sárga, mert a hq-nak nem tetszett.
Amit irsz, azt pont a Fuxtec-el csinálják. Csak az szidja, aki nem is próbálta. Te azt nem érted meg, amit leirtam már kb 18ezerszer :) , hogy te lehet kifogtál egyet a 197-ből, ami jó, Mert igen, van jó is, de baromira kevés. + a minőség változik, egyszer ilyen, általában az elején, amikor uj tipus van az jó, majd később egyre szarabb, mert a paraszt ugyis a név alapján veszi meg.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy te normálisan használod. Emiatt nem megy szét.
Hidd el, annyival jobbak az alkatrészek minősége és kivitelezése, nem a gari miatt kerül többe.
Mert akkor hogyan magyarázod azt a tényt, hogy pl egy kuplung a tiéden pl 40gtamm, az enyémen pedig 70gramm?
A dugó nem 40mm hanem 44mm- A hajtókar nem 30 hanam 36mm. A csapágyak, stb stb stb. Sorolhatnám reggelig :)
Igen, az ilyen Strausokkal a legnagyobb baj az, hogy félrevezetik az embert. 3,5 4 meg 5 lóerő, csak a matrica különböző a gépeken satöbbi dumával, pedig marhára nem igy van.
Az enyém még nem rázta szét magát. Nagyon szépen megy. Másfél éve használjuk, ugyanazt a munkát végzi kötelékben, mint a Husqvarna 343R, mindig párban kaszálunk a tesómmal. 2200 m2, gazos, kórós nehézterep. Ahogy többször leírtam már ezzel kapcsolatban, hogy nagyon karban van tartva - mint minden gépem - Husqvarna XP olajat eszik és ésszel van hajtva. Már legalább 8 töltésnyi damilt megevett, és még most sem esett szét a piros damilfej.
Nem akarom ezt a vitát újra és újra felmelegíteni, de azt tény, hogy a Straus közel sem olyan szar, mint ahogy itt sokan állítják. Ezt leginkább az támasztja alá, hogy azok szidják teli torokból, akinek nincs, csak hallott róla, vagy max. egyszer meglóbálta a kertben. Akinek van, azok velem együtt általában azt mondják, hogy nem egy nagy minőség, de 20 ropiért ilyen jól használható, erős gépet venni igen jó bolt volt.
Ezeket szem előtt tartva nem is zörgök azért, hogy elmozdul a kormány, nincs benne rezgéscsillapítás, hogy nem bír éveket a damilfej, leesik a légszűrőfedél stb. Ezeket megcsináltam egy délután és azóta nincs gondom vele. Ráadásul a Fuxi esetében is elhangzottak már hasonló észrevételek, csak Fuxi úr korrekt módon azonnal helytáll, cserél, postáz. Ezért is kerül többe a Fuxi. A háttérszolgáltatásokat fenntartani is pénzbe kerül. Az a 20 ezres felár közel sem csak a sokkal jobb minőségű alkatrészek és a precízebb gyártás költsége.
Ha a Husqvarna-nál tapasztaltam volna efféléket, akkor már meghirdettem volna a dzsihádot a Husi ellen. De itt nincs ilyen. Igaz, egy gázbowden 8 ezer, egy damilfej egy 10-es, egy szöghajtás 40 ezer és így tovább...
Új áron egy Straus 18 ezer, egy ilyen Husi meg 270. Értékén kezelem, de nem én vagyok itt az egyetlen tulaj, akinek minden gond nélkül működik és nem hullott szét atomjaira az első félórában. És nem is védeném a Straust, ha nem zsigerből nem köpködnének rá olyanok, akik csak hírből ismerik.
A lényeg, hogy ha egy motor 1 kiloval nehezebb a másiknál, akkor az nem csak matricacsere, mint amivel a fusiárusok butitják a bepalizható vásárlojelölteket.
Láttam egymás mellett szétszerelt kínai láncfűrészt és Fuxtecet is. ;)
Szabad szemmel is látható különbségek vannak.(Tehát nem igaz mindenben a megegyező alkatrész.)
Ha nem így lenne akkor jöhetne a szemellenzős szöveg ami általánosságban itt is elő szokott fordulni:
"minden kínai egyforma".
Ami természetesen nem így van.
Dolgoztam(egy hétig) olyan kínai,Hurrycane budget fűkaszával is,ami pontosan egy hét alatt rázta szét magát.
(eleinte csak elvesző csavarok,majd leeső alkatrészek,végül a motor halt meg)
Megkereshetjük az okait de tudom,hogy 20perces használat már szétrázta az embert.
A klasszikus értelemben vett kínai gépeknél nem azért hagyják kiegyensúlyozatlanul,hogy rosszabb legyen,hanem kihagynak pár gyártástechnológiai lépést. (Nem csak ezt)
Végezetül a minőség ellenőrzés hiánya miatt is kerülnek beépítésre olyan alkatrészek amik hibásak,selejtek.
Jó, akkor lehet van már bennők, régen nem volt, és pl kingstorm ba is csak kettő van. A legnagyobb bajuk az, hogy elcsusznak. És ha nincs a helyén, hanem pl 15 centivel lejebb csuszik a kuplungnál pl, akkor már rázhat is, olat is láttam, hogy a közepén volt kettő, meg egy a szöghajtásnál, senki nem tudta miért ráz, mig nem kiszedtük.
Néhány hete, pusztán kíváncsiságból és a Straus gányolt szerelési minőségét illető híresztelés miatt szétszedtem a motorját. Egy abszolút korrekt módon összeszerelt motor van benne. Precízen lemunkált hengertalp, csappágyfészkek, forgattyúsház, csavarrögzítővel fixált csavarok, a főtengelyen is látszik a precíz gépi megmunkálás, a köszörőlés nyoma. El nem hiszem, hogy az egyébként teljesen megegyező alkatrészt szándékosan hagyják kiegyensúlyozatlanabbul, csak hogy rosszabb legyen, mint a Fuxié. Ha már úgyis felrakják egy gépre, mert a nyers főtengelyt egyébként is meg kell munkálni.
Egy profi kategóriás gépnél a 40 ezer Ft-os főtengelynél elhiszem, hogy precízebb de hogy ebben a kategóriában nem tesznek ilyen gyártási, megmunkálási szinten különbséget, arra a nyakamat teszem. Ha ennyivel precízebb lenne a Fuxi gyártása, akkor az is 70 ezernél kezdődne.
sikerült.csak csipkedtem hogy ne melegedjen nagyon,átlósan ahogy kell.kész is lett ma,már össze van építve.legalább kiderült hogy miért akad a nagy gazban,tiszta zsír volt a kuplung,gondolom a tengelytől származott és a csapágy mellett mehetett fel.mostmár megy mint újkorába.1998 ban.
Hegeszthető, de számolj a vetemedéssel, és az anyag felhevülésével is. Ami azzal járhat, hogy elveszti az edzettségét, acélosságát. Ha fel tudod hegeszteni, esztergályos simán megoldja a méretezést.
Egy ismerősöm Husqvarna fűkaszája hidegen jól indul, de ha már bemelegedett akkor meg kell várnia míg teljesen kihűl, addig nem lehet újra beindítani. Gyertya csere volt, tehát ez a probléma kilőve, mert a husi boltban vette előző héten. Mi okozhatja a problémát?
Valamint tegnap vágtam egy FS 460-al, hát mit ne mondjak...kegyetlen gép! :) Visz mindent.
Van más márka stihlen kívül is olcsóbban, de egy 2 lovas gép már elég odahaza a nyugodt munkához. 1,5 lovas is megfelelhet, de azért az még nem nagy ugrás az 1-1,3 lóerőhöz képest.
Nem, mert a fuxtec-be ellentétben az olcsókkal, 4 vezető persely van a szárban, nem kettő. + a középső adapter is megfogja. A damilfej is elég sokat jelent. pl, vettem egy 800ft-os fejet itt a piacon, majd kiugrott a kezemből. Rátettem az easy FIT fejet, amivel meg kisimult teljesen.
Mint ahogy bármelyik csillapítás nélküli kétütemű 30-40 köbcenti környéki kaszát. Mitől rezegne kevésbé a Fuxi, amikor az utolsó csavarig megegyezik a felépítése, ugyanolyan szár, markolat, tartókonzol, a szöghajtás stb. Ráadásul állítólag még 10 köbcentivel nagyobb is a motorja. Amiról meg tudjuk, hogy az egyhengeres motorok rezgése a hengerűrtartalommal arányosan növekszik, a nagyobb tömegek és erők okán. Van olyan, hogy a simább járás érdekében, egy a főtengellyel ellentétes irányban forgó kiegyenlítő lendkereket is beépítenek, de fűkaszában ilyen biztosan nincs.
És most nem olyanról beszélek, hogy egy elhanyagolt, széthajtott gépen a kikopott hajtótengelycsapágy miatt rezeg, zuhog az egész gép, hanem a motor működéséből adódó természetes alaprezgésről. Ezt meg vagy el tudják csatolni rugóval, gumibetéttel, vagy a felhasználó karja, izomszövete, izülete emészti fel, lévén az az első "rugalmas közeg" a motortól számítva. És típustól függetlenül igaz bármelyik kaszálógépre. Az, meg, hogy némelyik kétütemű motor a konstrukciója miatt kicsit finomabban jár, mint a többi, ez esetleg alapjáraton érzékelhető, de 8-10 ezres fordulaton nem, az biztos.
Bocs, el vagyok tévedve, az enyém az 545R elődje, ennek a felépítéséről és teljesítményéről regéltem, a 343R ezzel szinte teljesen megegyezik teljesítmény és felépítés tekintetében. A jelenlegi 543RS ennél néhány polccal lejjebb helyezkedik el. Kicsit belevesztem a jelenlegi modellszériába, elnézést. Kicsit kaotikus a jelenlegi modell elnevezés. A konzolról, súlypontról, benzintankról írt ódám az 545RX-re vonatkozik, ez az enyém, a 343R külsőre teljesen megegyező utódja. Nem akartalak megkavarni.
Most megnéztem a Husi honlapján. Szerintem az 543RS az merevvázas, vagy esetleg belül van egy k, míg a 135R-nek elég kifinomult rezgéscsillapítása van. 5 köbcenti a különbség a teljesítményben ez is jelent valamit, de ha a komfortot nézem, akkor inkább mégis a 135R-t választanám. Sokat jelent a rezgéscsillapítás, ha fél óránál többet használnád egyhuzamban.
A teljesitményt illetőleg a fuxtec kaszák is tudják azt. Itt azt kell érlegelni, hogy mennyit és mekkora tewrületet akar az ember levágni. Ha ez nem 4-5ezer nm feletti, akkor igen megoldás lehet.
Kérdeztem lentebb ezt a vibráció-dolgot, és köszönöm is annak, aki válaszolt! Annyit kérdeznék még, hogy a kettő vagy a négyütemű motoroknál rosszabb a vibráció?
Melyik nagyobbra gondolsz? Én a 135r és az 543rs-re vagyok esélyes az anyagiak alapján. Kb egyforma erősek és a katalógus alapján a kisebb kevésbé ráz. Mondjuk látszik, h az 543rsnek jobb a felépítése. Érdekesek ezek a katalógus adatok.
Minél nagyobb, annál jobban tudsz haladni. Mivel nem kis területről van szó, én a combosabbat venném, ha az eklézsia elbírja. Továbbá a rezgéscsillapítása is sokkal jobb a nagyobb Husinak. Kisebbeken csak egy gumigyűrű van a konzol alatt, a nagyobbaknál egy teljesen elszeparált rezgéscsillapító tubus van, rugókkal, puha, gumi elasztomerrel. Ráadásul a benzintank is erre a tubusra van szerelve, majdnem a gép súlypontjára, így a belőtt súlypont nem változik folyamatosan a benzin mennyiségének függvényében. 45 köbcenti, közel három lóerő, ez mindenre elég. Ráadásul az egész hajtáslánc nagy igénybevételre van tervezve, 35 mm-es csőszár, 9 mm-es acéltengely, bumszli szöghajtás stb. Ha ésszel használja az ember, akkor kinyírhatatlan.
Ár-érték arányban valóban jók a Fuxi-k, de szerintem elkerülte a figyelmedet, hogy Dr V többezer négyzetméteres terület karbantartására keres gépet. Rezgéscsillapítás nélküli géppel órákig dolgozni? Háát aki már próbálta (én igen) az biztosan elgondolkozna ezen. Amikor a merevvázas kínaival kaszáltam, 20 perc után már szaladgáltak a hangyák a hónom alatt :-)
Nekem volt Husqvarna 323R, most egy 343R (az 543 elődje) van. Nagyon jó volt mindkettő, de a 343R az más, az már ipari kategória. Amit azzal nem lehet megoldani, azt már más kaszával sem. Én fázom ezektől a Stihl 4-MIX motoroktól. Szerintem ezeket az igényes és környezettudatos amatőröknek tervezték. Bennem a műanyag vezérműkerék, meg azok a nyamvadt kis szelepemelők nem ébresztettek bizalmat. Sokan panaszkodnak a megbízhatóságára, a strapabíróságára. Úgy emlékszem, hogy Zil javítgatott már ilyeneket, ő többet tudna mondani róla. Ha igazán melózni kell a gépnek akkor szerintem a egy masszív kétüteműnek nincs alternatívája.
A használt gép az valóban lutri. Én mindig egy-két kategóriával feljebb sorolt, használt, erősebb gépet vettem abból a pénzből, amiből egy újat, de gyengébbet tudtam volna vásárolni. Bent volt a pakliban, hogy még költeni kell rá (rendszerint kellett is), de én magam szervizelem, javítom, újítom fel a gépeimet, ez nem volt gond. Így lett kb. 70 ezerből a nagy 343R. Szerencsém is volt, mert beszámította az eladó a felújított 323-ast és nagyon jó állapotú volt a 343R is. A nagy márkákhoz minden alkatrész beszerezhető, akár a 15-20 éves gépekhez is.
A derékfájásért elsősorban a rosszul kiegyensúlyozott, ezáltal rossz testtartással használt gép a felelős. Ez általában nem egy adott gép konstrukciós hibájra vezethető vissza. Egy jó heveder nagyon fontos kiegészítő egy ilyen nagyobb masina esetében. Én Husqvarna Trio Balance-ot használok, ennek már műanyag deréktámaszos támlája van, ez teljesen elosztja a terhelést az egész felsőtesten, ha jól van beállítva. Millió állítási lehetőség van rajta, szerintem Quasimodo-ra, a púpos Notre Dame-i toronyőrre is rá lehet igazítani.
Az, hogy a Stihl nem éri meg az árát, ezt így nem lehet kijelenteni, bár ezek a keverékkel működő 4-MIX négyütemű motorok szerintem vagy még nem kiforrott, vagy hosszútávon eleve életképtelen, kissé túlárazott, elég primitív konstrukcióknak tűnnek számomra. De majd az idő eldönti, hogy jobbak lesznek-e, vagy eltűnnek.
Mindenesetre az efféle alkatrészek látványától nekem rossz érzéseim támadnak. Az én nagyra becsült Stihl motorjaimban ilyen nem volt:
Én is vásárolni szeretnék mostanában, és lehet hogy Stihl helyett Husqvarna mellett fogok dönteni, mégpedig az általad említett 135R mellett. Legalábbis az adatok alapján tökéletes lenne számomra, már ami a teljesítményt illeti. Amúgy mindenhol 125k az ára neki. Stihl meg szerintem nem érné meg a felárat.
Stihl volt idáig a kiszemelt márka, de a Husqvarna áll jelenleg nyerésre.
Az FS 100+damilfej és dikicskés annyi mint az FS 130, így utóbbi tűnt jobb választásnak. Ez utóbbi a Husqvarna 135rnek a megfelelője, ami 50el olcsóbb és van hozzá minden kiegészítő... Ugyanakkor az 543rs is elgondolkoztató.
A kertem 2000nm. A ház körüli részen gyenge a fű, egy próba erejéig az fs55el tökéletesen levágtam, de hátul a magas, sűrű fűben csak állni tudott. Apámnak van egy 50ccm Hitachi szörnye, ami damillal vitte az idei, első vágást, nedves fűben. Ezen kívül még kb 2500nm van, amit évente 1-2szer kéne vágni. Az Őrségben lakom.
70kg vagyok. A kicsi Stihllel könnyen tudtam dolgozni, de a Hitachinak már éreztem a súlyát, lendületét. Viszont a Stihltől rövidebb idő alatt elkezdett fájni a derekam, míg a Hitachinál ilyet egyáltalán nem éreztem.
Olyat gépre lenne szükségem, ami megbízható, alkatrész ellátás biztosított és lehetőleg kényelmesen dolgozzak, könnyen tudjam kezelni. Márkában Stihl vagy Husqvarna jöhet szóba.
Használt gépet érdemes venni? Ezen összegek nem filléres tételek számomra, így egy zátonyra futás anyagilag megterhelő lenne...
Köszi a segítségeteket! Akkor egy 2.0mm-eset ki is próbálok, hátha azzal jobb lesz vágni. Amúgy egy AL-KO BC 4125-ös kaszáról lenne szó. Hetente 1x használom max 1-2 órára, szóval csakis itthon, nem ipari munkára használom. Legalábbis 4 éve a vásárláskor úgy gondoltam hogy ez elég lesz, de mostanra már azért vágyom egy erősebb gépre. Mert azért ha a kertbe már hagyom jobban megnőni a füvet, akkor ha belefutok egy kicsit komolyabb fűcsomóba, akkor érezhető azért hogy csökken a fordulatszám.
Ha meg ismerősnek kell segítenem esetleg, és ő meg szépen megnöveszti a füvet, akkor inkább késsel vágom. Jó mondjuk 0.9kW nem valami nagy teljesítmény.
Szerintetek ha egy FS90-et vennék, az jobb lenne azért? Vagy ha már Stihlt veszek, akkor menjek 1.5 LE fölé?
Egy ismerősöm Husqvarna fűkaszája hidegen jól indul, de ha már bemelegedett akkor meg kell várnia míg teljesen kihűl, addig nem lehet újra beindítani. Gyertya csere volt, tehát ez a probléma kilőve, mert a husi boltban vette előző héten. Mi okozhatja a problémát?
Valamint ma vágtam egy FS 460-al, hát mit ne mondjak...kegyetlen gép! :) Visz mindent.
Én futottam egy kört fémszórás ügyben nemrégiben, de már egy kopott főtengelynél sem érte volna meg. Csodálnám, hogy ha 3-4 ezer Ft-nál többet kérnének egy új harangért, szerintem cserélni kellene.
Bár ahogy nézem eléggé kopott a dolog ott a csapágy rögzítő nem fogná meg. Valamint egy 50ml es csapágy rögzítő 13-16ezer ft. Szerintem olyan árban kapna új harangot
Mosd ki a levegőszűrőt ill próbáld meg úgy ,hogy kiveszed a levegő szűrőt és megpróbálod felpörgetni. Ha kipörög rakd vissza a szűrőt húzz neki egy nyél gázt. Ha ledadog akkor szűrő a gond. Nekem is ezt csinálja akkor tudom ,hogy mosni kell a levegő szűrő betétet
Van rá megoldás, de lehet hogy a csere egyszerűbb, és olcsóbb!
Felhegeszted, és esztergával lemunkálod.Esztergálsz egy perselyt a csapágy, és a tengely közé.Cinnel felrakod, és ráütöd a csapágyat.Pontozóval felvered, és talán megszorul rajta a csapágy.Esetleg csapágyrögzítővel bekened a felpontozott részt, hátha úgy megfogja. Kétkomponensű ragasztóval felragasztod a csapágyat. Hegesztővel felérdesíted a felületed, talán megmarad a csapágy a tengelyen.Ezek megoldások, de nem biztos hogy hosszútávúak, és némelyik megoldás csak pillanatnyilag rögzít!
Van egy Oleo 370-T kaszám, 4 éves. Három családi ház kertjét tartom vele rendben. Eddig semmi bajom nem volt vele. Az utóbbi két alkalommal kezdtem érezni, hogy félgáz után nem nő a fordulat, hanem lehörög ha tovább adom a gázt. Ma még levágtam vele a kb. 30-40 cm füvet a bő félgázzal, de most egyértelművé vált, hogy valami nem stimmel. Mit javasoltok?
Ha "biciklikormány" van rajta, akkor néha a tartókonzolt cserélik olyanra, amiben van egy gumi rezgéscsillapító betét, ami körbeveszi a szárat. Sajnos nem kondi kérdése. Klicsko is lezsibbadna tőle :-)
A profi, ipari kategóriás gépeken ennél összetettebb a rendszer. Ott puha gumi elasztomerek és rugók szűrik az egy külön rezgéscsillapító tubusban átmenő szárat.
Sziasztok! Fűkasza használata közbeni vibrációt lehet valamilyen módosítással, trükkel csökkenteni? Stiga 28J kétütemű, nem nagyteljesítményű kasza a műszer, kb 35 percnyi munka a kert átlag két-háromhetente. Sík, de sajnos nem túl egyenletes a talaj, vannak nagy kövek is földben, ezért választottam a kaszát, nem nem a hagyományos fűnyírót. A végeredmény így szép is, de alkarban mindig elég kellemetlen a vége a vibráció miatt. (Saját kondim nem rossz, heti 3x edzek, ezen nem múlik szerintem.)
Tudnátok abban segíteni, hogy egy gyengébb ( 0.9KW-os ) fűkaszához, milyen damilt érdemes venni? Gondolom azokhoz inkább 2.0mm környéki damilt érdemes maximum rárakni, az úgymond gyengébb teljesítmény miatt. Eddig kerek metszetűt használtam, de elgondolkoztam a váltáson, hogy milyen lehet egy 4 szögletű, 5 szögletű, esetleg más formájú damil.