Keresés

Részletes keresés

SiriusBlack Creative Commons License 2010.01.08 0 0 200

valamit akkor nem jól csinál a srác.

banánt enni lehet tanuláshoz, az sokkal jobb teljesítményt hoz ki az emberből mint a gabona.

 

szerintem simán utálja a dolgot, mert nem önszántából eszik így. a pszichés ellenállás meg produkálhat  dolgokat. úgy érzi, hogy a kajától nem tud teljesíteni. de lehet hogy a stressztől. vagy mástól.

 

én is mindenkitől azt hallottam,hogy javult a szellemi teljesítménye. nekem is ez a tapasztalatom. jó, én szedek omega3-at is meg ginkgot is. meg egyéb vitaminokat.

 

a könyvet nyugodtan ajándékozd, mert szuper. és nem kötelező betartani, viszont sok információ van benne, amit érdemes ismerni.

Előzmény: ámuló60 (196)
gergoagainstcd Creative Commons License 2010.01.08 0 0 199
vizsgaidőszak és paleo , tesztelve, első kézből, egyelőre még folyamatban. egy utolsó könnyebbnek számító vizsga van hátra, a többi megvan. megy ez.
Előzmény: ámuló60 (196)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 198
Szia!
Nem tudom mennyi ideig próbálta, de hosszútávon teljesítménynövekedés lenne a következmény, szellemi és fizikai állapotában is. Az átszokás, az addigiak függvényében változóan nehéz , és talán fokozatosan a legjobb. Ha abban megyegyezhetünk, hogy nem a kenyértől okos az ember, akkor szerintem bőven elég a gyümölcscukor az optimális agybéli kapcsolatokhoz, és persze o3 is csak jó.
Előzmény: ámuló60 (196)
Evicke Creative Commons License 2010.01.07 0 0 197
hát nem hinném, hogy a paleótól csökken az ember agyteljesítménye. :-)
én szellemi munkát végzek, és nem vettem észre ilyesmit.
biztos kapcsolatos ez a szénhidrátfogyasztással összefüggő inzulinlökettel, vagymivel. de majd biztos jön okosabb, aki elmagyarázza.
vagy kérdezd meg Szendi Gábortól itt:
http://szendigabor.freeblog.hu/archives/2009/11/28/Paleolit_taplalkozas/

az Omega3 szedése sokat javít az agyműködésen is.
Előzmény: ámuló60 (196)
ámuló60 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 196
A paleolit táplálkozáshoz szeretnék egy történetet elmesélni. Be kell vallanom én nem szoktam követni semmilyen táplálkozási hullámot, lévén 5 gyermekem van, vidéken élünk, veteményeskert, baromfiak vannak így a táplálék meghatározott. Ajándékba vettem egy diétás könyvet , pont paleolittáplálkozás a címe. Nem olvastam, nem volt időm. Karácsonyra hazalátogatott a nagy fiam, aki az USA-ban tanul. Nagyon megijedt, hogy ez a könyv ezentúl az otthoni étkezést diktálja majd. Elmesélte, hogy a kollégiumban belekerült egy olyan társaságba, ahol  paleolit étrenden éltek. Ők főztek, csak olyasmit ettek ami javasolt, még az éttermekben is. Így ő is rátért. Azt mondja a kenyérről meg a süteményekről amúgy sem volt nehéz leszokni, mert  az ottani ehetetlen. Állítása szerint amíg a hétköznapi élet ment nem is volt semmi baj amit rutin szerüen lehetett végezni, de elkezdődött a vizsgaidőszak, akkor nagyon szenvedett. Nem tudott koncentrálni, nagyon nehezen forgott az agya. Nem jutottak eszébe angol szavak, amik előtte nem okoztak gondodt. Azt gondolta,hogy már hosszabb ideje tartózkodik ott egyre könnyebben fog menni. Valaki azt tanácsolta neki, hogy mindennap tanulás előtt egyen egy műzliszeletnek megfelelő ottani csemegét vagy csokoládét. Amikor ezt elkezdte enni, minden megváltozott, sokkal gyorsabban tudta megtanulni az anyagot. A vizsgái is nagyon jól sikerültek. Nem tudom most mi legyen a könyvvel, kisebbik lányom osztályfőnökének szántam. De ha neki is csökkenni fog az agyteljesitménye, akkor a lányom nem jár jól. Lehet, hogy megvárom az évvégét, csak akkor kapja meg, elég drága volt.
Evicke Creative Commons License 2010.01.07 0 0 195
az előbb hallottam a Klubrádióban élelmiszerszakértőtől sajtok nemrég végzett tesztelésének eredményeit.
trappista és edami sajtokat vizsgáltak - tökmindegy, hol kaphatót, mert nem a forgalmazó, hanem a gyártó volt a lényeg - azaz a Tescós sajtokra is ugyanaz érvényes: vagyis hogy alapvetően jó minőségűek. persze a drága holland, francia import sajtok kaptak többször "kiváló" minősítést, de a magyarokkal sincs semmi baj mikrobiológiailag, meg gyártástechnológiában. azért kaptak rosszabb minősítést, mert nem mindig volt szuper ízük vagy kevesebb ill. több zsírtartalmuk volt a feltüntetettnél.
szóval nyugodtan eheti mindenki a kemény sajtokat! :-)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 194
Ha jól tudom, a prebiotikum a probiotikum úgymond étele.
Jobb készítményekben együtt adják a kettőt.
Előzmény: Evicke (193)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 193
az alga biztos jó.
most annak is utánanéztem, mi az az inulin. :-) prebiotikumot említ Google, a barátunk, ami más, mint a PRObiotikum. ettől függetlenül jól hangzik, amit írnak róla. mondjuk aki pl. nyáron amúgy is sok gyümölcsöt eszik, annak nem biztos, hogy kell még 1 adag gyümölcscukor.
Előzmény: tyafi16 (187)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 192
Előzmény: Evicke (191)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 191
én meg azt se tudom, mi az. :-) csak valami cikóriakávé rémlik...
Előzmény: olvaso2010 (189)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 190
a csicsóka nem paleo.
Előzmény: tyafi16 (187)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 189

Szerintem ezek közül, egyik jobb, mint a másik.

Személy szerint cikória-párti vagyok, bár nem a leghonosabb nálunk.

Előzmény: tyafi16 (188)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 188
Meg még talán a cikória.
Előzmény: tyafi16 (187)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 187
Estleg alga? csicsóka?- inulin tart. végett.
Előzmény: Evicke (182)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 186
is-is?
Előzmény: Vichy27 (181)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 185

Nem tudom kinek a hozzászólására reagálok, de

Bélflóráim jól vannak.

Az antibiotikumot sem preferálom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (180)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 184
hááát, nem kizárt, hogy a bűntudat is hat a placebóra. :-)))
Előzmény: Vichy27 (181)
Vichy27 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 183
Bocs, Evicke bejegyzésére reagáltam.
Előzmény: Evicke (173)
Evicke Creative Commons License 2010.01.06 0 0 182
megtréfált az Index... :-)
Előzmény: Törölt nick (180)
Vichy27 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 181
Velem is ugyanez történt mitesszer-ügyben, és szintén csak mintegy mellékesen. Amikor viszont Karácsonykor pár szelet beigli lecsúszott, pár óra múlva már néhány pattanás díszelgett az orromon! (Lehet, hogy a bűntudattól?:-)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 179
A bisziduszhoz részemről annyi, hogy nem fontos az egész, a joghurtról se nagyon eszem.
Előzmény: malócz (178)
malócz Creative Commons License 2010.01.06 0 0 178

Tej: a tehéntej a bocinak való, nem az embernek. Csak éppen a szarvasmarhát lehetett úgy szelektálni, hogy ma már napi 50 litert (!) tud adni, és nem mászik fel a ház tetejére.

 

Kecsketej: nos ez már jobb, úgy tudom, hogy ez hasonlít leginább az emberi anyatejre összetétel szempontjából. Ugyancsak kecsektejből készül(t) az igazi kaukázusi kefír, aminek oly nagy gyógyító hatást tulajdonítanak. 

 

A joghurt érése során a bifidusz esszenziszen - :) - túl még vagy 30 baktérium ügyködik az átalakításon. Nem tudom mi történik ilyenkor a tefehérjékkel, ha valaki képben van, ne fogja vissza magát.

Sajnos a glikémiás index ettől még nagyon magas marad.

 

Kecsketej az ősszel volt az egyik nagykörúti Spárban, fél literes ksizerelésben, teljesen bio volt, meg is romlott 4 nap alatt általában. Sokszor már ott a polcon lejárt a szavatossága... A 30%-a tuti zsír volt, szépen ki is ült a palack falára. Nagyon finom, de jó ide nem látom a polcokon (nyilván mindek rendeljenek, ha ott romlik meg), pedig ebből akartam csinálni kefírt. Drága mulatság lett volna, meg hogy most paleo akarok lenni, nem biztos hogy belefér.

Előzmény: Zsákk Dömolé (161)
malócz Creative Commons License 2010.01.06 0 0 177

Legyen ugyan kitűnő alapanyagokból az a pékárú, vagy legyen kézzelmaszírozott az a tehén, amelyik a tejet adja, attól még ugyanúgy beindítják azokat a a káros kémiai/ biológiai folyamatokat a szervezetben az emésztés során, amelyeket a paleo étkezés megpróbál elkerülni.

 

Egyébként az elnevezés kicsit egyszerűsít, vagy túl képszerű. Gondoljunk inkább pl. a kortárs eszkimókra, akiknek fehérje és állati zsír a bevitt étkek több mint 90(!)%-a.

Magas vérnyomsás, szívinkfartus, cukorbetegség és a többiek lényegében ismeretlen betegségek.

 

 

Előzmény: Zsákk Dömolé (162)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 176

szia!

újabb példa a súlyfelvételre. blog 915

szép napot!

Előzmény: Evicke (174)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 175
Remélhetőleg a gabonamentes étrendre való áttérésed végett nem is fog továbbiakban fájni. Szerencsére a szervezetük csodálatosan képes regenerálódni, ha nem bombázzuk folyamatosan rosszal, és megkap mindent, amire szüksége van.
Ehhez táplálkozásban a paleo jónak néz ki.
Előzmény: Evicke (174)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 174
hát én meg sose voltam korábban "gyomros", kb. másfél évvel ezelőttig. állítólag van 1 kis refluxom is, de abból semmit nem érzek, sosem ég a gyomrom, nyelőcsövem. csak a gyomromban van itt-ott az a maró érzés időnként, mint a reklámban. :-)
Előzmény: tyafi16 (164)
Evicke Creative Commons License 2010.01.05 0 0 173
pontosan. ha csak a placebó lenne, akármelyik gyógyszer vagy diéta meggyógyított volna. viszont tartós hatást eddig csak a cukor elhagyásával értem el, meg most a gabonák és hüvelyesek kiiktatásával.
és az, hogy simább a bőröm, mintha eltűntek volna a mitesszerek (pedig semmit nem csináltam vele), megintcsak nem lehet placebó, mivel nem is számítottam rá, nem is érdekelt, de egyszercsak észrevettem.
Előzmény: gergoagainstcd (171)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 172
Persze, de ha a placebot hitnek is értelmezzük, a kenyér akkor sem uborka :-)
Előzmény: gergoagainstcd (171)
gergoagainstcd Creative Commons License 2010.01.05 0 0 171
na előbb csak egy sort sikerült leírni, de folytatom. szóval amiért placebo hatása mindennek van , amiről elhisszük hogy hat , ezért hasonlítják össze 'placebóval' a gyógyszereket. namost, ha valaki ilyen diétával próbálkozik, feltételezhetjük , hogy elötte is igyekezett egészségesen táplálkozni. azthitte , hogy egészségesen táplálkozik, vagyis a placebo hatás ott is megvolt. ha másik diétát próbál ki, placebo ott is meglesz, a 'rendes' hatást meg kimatekozhatjuk.

Előzmény: gergoagainstcd (165)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 170

Miről beszélsz Te?

A tejet is hagyd már abba!

Előzmény: Zsákk Dömolé (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!