Keresés

Részletes keresés

mákosguba Creative Commons License 2003.02.16 0 0 157
Tudod, mindent el lehet adni. És jól keresnek rajta. :) Ha nem akarod őket kiállításra vinni, akkor szerintem feleslegesek az ilyen drága izék.
Előzmény: zsuzsa (156)
zsuzsa Creative Commons License 2003.02.16 0 0 156
Én is lehidaltam, mert álltunk a kutyapipere-boltban, alapállásban mindneki szoláriumbarna, tele izléstelen aranysmukkal, a tenyésztő sorolta egy papirról, hogy mi minden kell és ugy éreztem, ezek a drága szarok nem is a kutyáknak, hanem a gazdáknak kellenek... mindenestre 2 évre előre megvan minden...sampon, balzsam, szemkörnyéki tisztitó, fültisztitó, szőrbontó.

Volt a boltban 25 ezer Ft-ért csodakefe disznósörtéből, gondolom egész hülye ujgazdagoknak :-)))

Végülis ezt a sampont megszokták, nem allergiások rá, tehát mindenképp megvettem volna. Viszont most a lenti séta fontosabb, mint a tökéletesen beállitott szőr.

Ha van itt óbudai bichon-tulajdonos, jelezze. Jó lenne haverokat találni, akiktől megtanulhatnák, mit csinál normális kutya az utcán.

Előzmény: mákosguba (155)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.16 0 0 155
Ő háromszor igényli az etetést, már régóta.
Tudom, hogy nem kérdeztél, de szerintem teljesen felesleges ezeket a spray-ket használni, nekünk az állatorvos csak annyit mondott, hogy már nyugodtan fürdethetjük, meg fésülgessük a szőrét.
Szerintem csak azért, mert Bichon, nem igényel ilyen különleges gondoskodást, főleg több ezer forintért.
Ammandina, mi a véleményed?
Előzmény: zsuzsa (154)
zsuzsa Creative Commons License 2003.02.16 0 0 154
Köszi a biztatást.

Tündérkékkel ma megint bemutattuk 2 x is a gazdihónaalatt-sétálást, de ma vittem le 1 polifomot,azzal megágyaztam egy padon és leültünk. Recázás, döbbenet, nézelődés.
2 németjuhász jött, le se tojták az én vakarcsaimat ( biztos azt hitték nem is igaziak, normális kutya nem szokott a gazda hóna alatt üldögélni polifomon ) szóval le se tojták a kutyijaimat, de ezek a nyúlbélák elkezdtek iszonyatosan morogni a nagykutyákra. Még szerencse, hogy nem marcangolták össze őket :-)

Egyébként nincs velük baj.Éjszaka a közös megegyezéssel kiválasztott helyen alszanak, nappal meg 1-2- méteres közelségben alszanak.

Jöhetne a tavasz. Ha szép idő lesz, kimegyek velük a Hajógyári Szigetre egész napra.
Ha lenne rajtuk kutyaruha most is többet lennék kinn velük, de igy is elég macerás a kivonulásunk a dzsekimbepakolás mitt.

Ti hányszor adtok nekik enni?

Tizenezer forintért vetetett velem a tenyésztő mindenféle szőrápoló csodákat, ami szerinte a legszükségesebb a bichonok tartásánál ( hát szerintem a legszükségesebb az lett volna, hogy hajlandók egyenek önjáró módon sétálni odakinn, mint minden normális kutya...) szóval ezekkel a francia csodaszerekkel kell ápolnom őket, de még nem jött meg hozzá a kedvem :-(((

Majd este rászánom magam, hogy befujjam őket Concentré huileux Demélant eclat spray-yal, ami a leirás szerint fésüléskönnyitő, nedvességpótló és szőrfényesitő spray, növényi olajok komplexe. lehet, hogy én is jobban néznék ki, ha ezzel fujnám magam ?

Előzmény: mákosguba (153)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.16 0 0 153
Meglátod, simán. A miénk is most kezdett el csomagokat hagyni az utcán. :) Nem lesz gond.
Előzmény: zsuzsa (152)
zsuzsa Creative Commons License 2003.02.15 0 0 152
Ugy, hogy a gazdájuk nem fogadott himnemü látogatót....Állitólag akivel eddig találkoztak, azt megugatták. Nomost nálunk meg helyből szembesülniük kellett egy nagyméretü emberhimmel.

Egyiköjük egymás után 2 x a konyhában lévő alomra pisilt. Fogalmam sincs melyikük. Olyan villámgyorsan csinálják és utána mindkettő egyforma képet vág.
valamint a számitógép mellett találtam 1 db kakit.
Azt sem tudom melyik fenékből esett ki.

Mindnet felmostam Domestossal, ahova nem akarok kakit.
Holnap reggel is leviszem őket, hogy szokják a feelinget. A séta ma ugy zajlott, hogy a hónom alatt ültek a dzsekimben kétoldlat , majd az egyik hajlandó volt egy pár perces gyaloglásra. nem tudom, hogy lesz ebből spontán pisi-kaki az utcára...

Előzmény: mákosguba (151)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.15 0 0 151
Az meg hogy lehet, hogy nem szoktak férfihoz? :))
Előzmény: zsuzsa (149)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.15 0 0 150
Sajnos nem, mi a XV. ker-ben lakunk.

Örülök, hogy megérkeztek a kutyusok, legyen sok örömötök bennük!

Előzmény: zsuzsa (149)
zsuzsa Creative Commons License 2003.02.15 0 0 149
Megjöttek a lányok.
Ugy döntött a családi tanács, hogy Lola és Hilda nevet kapják a keresztségben. A törzskönyvben lévő nevük iszonyat....

Tulajdonképpen azonnal közönk ültek-másztak ( attól függően fekszünk, ülünk vagy mit csinálunk. )Mindenkit szimpatikusnak találtak, még a barátomat is, pedig nem szoktak férfihez.
Az éjszaka néhányszor el kellett magyarázni, hogy nem kimondottan a kispárnámon kéne aludni, hanem az lennt a földön van az ő matracuk.

kaki-pisi ment füdősobába, nappaliba.
Kb 10 percre levittem őket a ház elé, ott egy kicsit féltünk. Azt hsizem délben is leviszem őket. ha van valami jó öteletetek, szóljatok.

Nem laktok véletlenül Óbudán ?

mákosguba Creative Commons License 2003.02.14 0 0 148
Ma megszokta a liftet. :)
És mostmár minden sétánál elhagyja a csomagját. :)
Nagyon megdicsértem.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Szívecskének hétvégén randija lesz, barátkozás egy ismerős kutyával (tacskó), kíváncsi vagyok, hogy jönnek majd ki egymással.

mákosguba Creative Commons License 2003.02.13 0 0 147
:)) Ja, vicces lenne.
Előzmény: Ammandina (146)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.13 0 0 146
Az is lehet. A kutyák számára a lift mozgása teljesen természetellenes. Még szerencs, hogy nem bernáthegyi, így ha kell ölbe tudod kapni;o)
Előzmény: mákosguba (145)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.13 0 0 145
Aha, vagy úgy. Én azt hittem, azért fél, mert mozog a lift.
Előzmény: Ammandina (144)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.13 0 0 144
A letöbb kutya a legkisebb mélységtől is fél. Ha a lift ajtaja és a folyosó között van egy kis rés, akkor attól fél. Bella pl. nem mert rácson közlekedni még akkor sem, ha csak sárlehúzó rács a bajárati ajtó előtt.
Előzmény: mákosguba (143)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.13 0 0 143
Most voltunk lenn- még mindig fél beszállni a liftbe. Tudom, hogy hülyeségeket kérdezek, de ez miért van, hogy ennyire fél? Mindig ölben kell levinni.
Előzmény: Ammandina (142)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.13 0 0 142
Csak akkor tekintik kölyöknak a kisciket, ha tényleg azok. egyszerűen szért játszanak a nagyok a nagyokkal, mert jobb nekik. Egy kutya csak azért nem bánt egy kicsit, mert az kissebb nála. Kivéve, ha mondjuk egy tüzelő szuka van mellettük, és a "kegyeiért" küzdenek
Előzmény: mákosguba (141)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.13 0 0 141
A kicsiket kölyköknek tekintik?
Előzmény: Ammandina (140)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.13 0 0 140
Nem veszélyes. A nagytestű kutyák inkább a hozzájuk hasonló méretűekkel játszenek, és a kicsik a kicsikkel.
Előzmény: mákosguba (139)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.13 0 0 139
Igen, ez jó ötlet, de nem veszélyes egy kicsit? Hiszen az iskolában nem tudod őt elkülöníteni a nagytestű kutyáktól- nem bánthatják?
Előzmény: Ammandina (138)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.13 0 0 138
A kutyaiskola nem csak nagytestű kutyáknak való. egy alapengedelmességi kiképzés nekik is kell. Én azt szeretném elérni, hogy minden körülmények között megálljon, ha szólók (autók miatt) és visszajöjjön hozzám. Persze örző-védő kiképzésre nem megyünk. HA elolvad a hó, és nagyjából felszárad a sár, elkezdünk járni
Előzmény: mákosguba (137)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.12 0 0 137
Lehet, hogy nekünk is gondolkodni kéne ezen a kutyaiskolán? :)
Előzmény: Ammandina (136)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.12 0 0 136
Nehezen. Bella is odamegy mindenkihez. Ez egy barátságos kutyafajta, szereti az idegeneket is. remélem, hogy tavasszal a kutyasuliban ezt is megtanuljuk
Előzmény: mákosguba (135)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.12 0 0 135
Te és arról hogy lehet leszoktatni, hogy mindenkihez odamenjen szaglászni? Mert most még aranyos, de később zavaró lehet egyeseknek, gondolom.
Előzmény: Ammandina (134)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.12 0 0 134
Érzi a többi kutyát, másrészt nyomot hagy maga után a többi kutyának. Azért még lesznek balesetek, de a legnehezebb megtörni a jeget
Előzmény: mákosguba (133)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.12 0 0 133
Biztos érezte a többi kutya elszórt csomagját, ugye? :)
Előzmény: Ammandina (132)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.12 0 0 132
Éljen! Most már menni fog, a lényeg, hogy lerakta az elsőt!!
Előzmény: mákosguba (131)
mákosguba Creative Commons License 2003.02.12 0 0 131
Sajnos már megszűnt, csak volt állatos bolt, de majd keresünk másikat.

Jelentés: Szívecse lerakta az első "csomagját" a hóban. :) Nagyon-nagyon megdicsértem.

Előzmény: Ammandina (129)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.12 0 0 130
Szerintem fokozatosan szoktasd őket a hóhoz, nem biztos, hogy az első nap megkedvelik. De a tapasztalatok alapján egy idő után imádják. Nem nagyon érdemes messzire vinni őket, mert max 1/2 órát bírnak a hóban rohangászni, után elfáradnak. Nem tudnak menni, csak zerge módján ugrálni, ha nincs lataposva a hó.
Szerintem ezen a hétvégén még ne vidd őket messzire, elég lesz nekik a gazdiváltozás. Vuszont vidd le őket pár percre az első naptól kezdve, mert akkor úgy szokják meg, hogy az új gazdinál így kell csinálni
Előzmény: zsuzsa (128)
Ammandina Creative Commons License 2003.02.12 0 0 129
A pólusban biztosan van állateledel bolt, esetleg állakereskedés is. Mielőtt elmentek, mérjétek meg a kutyus hosszát a nyakától a farktövéig. A ruhákon ez a méret ven megadva. Egyel nagyobban vegyetek, mint amekkora kell, mert akkor tud kényelmesen mozogni benne. Van kötött és van vízálló ruha. A vízálló jobb, mert ha a kötött telemegy hóban, akkor biztosan megfázik az eb.
Előzmény: mákosguba (127)
zsuzsa Creative Commons License 2003.02.12 0 0 128
Szombaton költöznek hozzánk a kutyák. Izgulunk.
Azt hiszem át fogjuk keresztelni öket. A mostani gazdájuk a törzskönyvben lévö nevükön szólitja öket,azok kb annyira idiota hangzásuak mint egy brazil Szappanopera szereplöi nevei...

Én is szeretnék lejérni velük. De ez a mostani idö nagyon szar...és az egyik kutyi hofehér( amig bele nem megy a sárba )és nagyon sok, hosszu szöre van, ami még nöni is fog

Vigyem ki öket kosárban a Hajogyári Szigetre ? Ott még tiszta a hó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!