Keresés

Részletes keresés

Avarsavala Creative Commons License 2019.12.20 0 0 17407

Legyünk azért korrektek: a betegek 90%-a meggyógyul az antibiotikumtól. És ők nyilván nem írogatnak ide, csak az elkeseredett 10%, akinek nem volt szerencséje.

Előzmény: Ricciardo (17406)
Ricciardo Creative Commons License 2019.12.19 0 0 17406

Amikor valakinek új, friss ez a betegség, az ember kétségbe van esve, bújja az internetet és ott talál rosszabbnál rosszabb dolgokat. Persze ilyenkor még számunkra teljesen ismeretlen a betegség, és válaszokat várnánk egy hozzáértőtől. Szükségünk van egy szakemberre akiben megbízhatunk, aki hisz nekünk, és reményt ad nekünk hogy esetleg meggyógyít minket. Egyszóval segítséget várunk. Erre mi történik? Antibiotikumot másodjára vagy harmadjára már nem írnak ha hatástalan mert ha valami történik veled emiatt akkor ők kerülnek bajba. Ehelyett felírnak gyógyszert HÁNYINGERRE. Még Tic tac cukorkát is felírtak volna ha már totál hülyék lennénk. A páciensnek elégedetten kell távozni hogy a Doktor úr megpróbál segíteni rajtuk, de aki tovább lát az orránál, az már rég nem tömi a zsebüket és messziről elkerüli ezeket az ingyenélőket.

Előzmény: Törölt nick (17404)
watson75 Creative Commons License 2019.12.19 0 2 17405

azért írta fel, mert ha legközelebb visszamész hozzá nehogy lehányd, mert szakmailag egy görény!

Előzmény: Stephan11 (17401)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.19 0 0 17404

Különben meg az a gond, hogy sok esetben csak tapogatódznak. Rendesen ki kellene kérdezni a beteget, minden apró részletre kiterjedően (mivel járműgépész vagyok, az autós analógia adott - importőrnél dolgoztam mint műszaki, ha az ügyfélnek komolyabb, nem mindennapi gondja volt az autójával, egy hosszú kérdőívet kellet kitöltenie, ha nagyon nem ment, akkor a műhely töltötte ki próbaút alapján, illetve a kérdőív alapján a próbaút során és után műszeresen vizsgáltuk a gépjárművet. Volt olyan hiba, amit hónapokig kerestünk, míg megoldás nem lett. ha nem így jártunk volna el, nem tudtuk volna az autókat megjavítani), ezen adatokat egy megfelelő programba felvinni, ami csinálna egy RÉSZLETES vizsgálati tervet, azt végrehajtani a paciensen, és kiértékelni. Utána továbblépni szükség szerint.

 

Nem kell új folyamatokat kitalálni, a többi tudományterület már elvégezte ezt.

 

Ja, hogy ez sokba kerülne? Igen.

 

 

  

Előzmény: Ricciardo (17402)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.19 0 0 17403

Én mérnök vagyok, és egyéb hivatalos ügyeket is viszek, 20 évig köteles vagyok a jogszabály szerint a dokumentumokat megőrizni, addig elővehetnek a végzett munkáimért. Egy orvost csak nagyon-nagyon indokolt esetben marasztalnak el, vagy még akkor sem. 

 

Előzmény: Ricciardo (17402)
Ricciardo Creative Commons License 2019.12.19 0 0 17402

Hát amiről pár napja beszéltünk. AB-val nem tömhet mert nem használ. Gyógyszer nélkül meg el nem küldhet el mert akkor nem segített rajtad. így írt valamit ami nem ártalmas, de nem is segít. Komolyan mondom elmegyek orvosnak. Ha tévészerelőként vagy autószerelőként rosszan adom vissza a terméket akkor nem fizetnek ki és még az állásommal is játszok, viszont orvosként bármit megtehetek, a pénztárcám így is úgy is dagad. Elvégre itt csak az emberek egészségével játszom.

Előzmény: Stephan11 (17401)
Stephan11 Creative Commons License 2019.12.19 0 0 17401

Tisztelt Fórumozók.

Prosztatagyulladásom (és nagyobbodásom) van (bakteriális). Az urológusom (többek közt) írt fel egy Cerucal 10mg-os (3x1) nevű gyógyszert, ami a tájékoztató szerint hányinger csökkentő gyógyszer. Ha esetleg valaki szintén szedi a csoportban, kérem tájékoztasson, hogy ezt mi végből írják fel az urológusok, illetve, hogy mi ennek a gyógyszernek a hatásmechanizmusa? Előre is köszönöm.

Renew12 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 17400

Sziasztok,

 

Ezekről az értékekről mi a véleményetek?

Szerintem a totál tesztó referencia alsó határa inkább 10, a 14 picit kevés de leginkább a szabad tesztó a kevés.

Mellé még magas az shbg, ez mitől van? Azt már kiderítettem a fórumon, hogy mi viheti le, de mi termeli vagy miért magas, akinek ez magas?

Prolactin is sok egy picit, azt állítólag a stressz okozhatja.

Ezek az értékek már okoznak merevedési gondokat? Valaki találkozott már olyannal, hogy góc probléma okozott zavarokat?

 

Köszi!!

Asshurnasirpal Creative Commons License 2019.12.17 0 0 17399

Vizsgáltasd ki magad SIBO-ra, laktóz-fruktóz-hisztamin intoleranciákra. Első körben talán kéne egy rifaximin kúra, legalább 7 nap, 800mg -1200mg/nap.

Sokan szívunk bélproblémákkal, aztán abból jött a prosztata. Bakteriális diszlokáció - SIBO - bakteriális fermentáció - enzimhiányok - puffadás, szorulás, fosás, görcsök, medencei izomzat túlfeszülése - prosztatitisz szerű tünetek.

A srácok elmondják a többit.

 

Előzmény: Inspektor (17396)
watson75 Creative Commons License 2019.12.17 0 0 17398

sztem nyomjál 1 hét normaflore-t! napi 2db. az ártani nem árt inkább használ!

Előzmény: Inspektor (17396)
Ricciardo Creative Commons License 2019.12.17 0 0 17397
Kb ez lehet amit te irsz. Ab t mar nem mindegyik mer felirni a 3. kura utan, miutan meg mindig ott van a baci. Nalam se mertek miutan nem hasznalt, en is akkor kaptam az uro waxomat. Irt is valamit hogy ne reklamaljunk hogy fertozesre nem ad gyogyszert, meg nem is.
Előzmény: Avarsavala (17395)
Inspektor Creative Commons License 2019.12.17 0 0 17396

nekem jópár hete kezdődött ilyen összevissza széklet de inkább fosos hasmenés ami azóta is ingatag, és utána-közbe megjelent a proszotatagond. nem tudom nem összekötni a kettőt. Egyrészt az alsó felfúvódás okozta alhasi feszítés miatt, másrészt a nyirokrendszeren átszivárgó kórokozók miatt. Egyik hozta a másikat tuti. A hasas dolgot meg hozta a stressz, minden baj forrása.

Avarsavala Creative Commons License 2019.12.17 0 0 17395

Az én urológusom őszintébb volt, ugyan nem mondta ki direktben, hogy gyógyíthatatlan, de azzal küldött el, hogy "4-es szintű fájdalommal együtt lehet élni". De ő is azt mondta, hogy szedjek gyógynövényeket.

 

Szerintem azért adnak placebót, mert különben fel lennénk háborodva, hogy nem akarnak segíteni rajtunk. Meg a lelkiállapot miatt is, valamivel táplálni kell a reményt, hogy ne omoljunk össze. Múltkor olvastam egy tanulmányban, hogy a krónikus prosztatások 60+ százaléka küzd lelki problémákkal, főleg klinikai depresszióval, de a szorongás se ritka.

Előzmény: Ricciardo (17394)
Ricciardo Creative Commons License 2019.12.16 0 0 17394
Ez meg rendben is volna de legalabb ne ezt az uro-f.szomat tukmaljak, mert abban csak e coli van, entero pl szerintem masmilyen mereganyagot termel. Akkormar tobber er a strovac meg gynevac meg hasonlok ha valakinek nehez a penztarcaja.
Előzmény: Törölt nick (17392)
Ricciardo Creative Commons License 2019.12.16 0 0 17393
Hat kitudja. Teny hogy valamennyiunknel mindketto jelen van, es ez nem veletlen. Azt meg lehetetlen megmondani mi volt elobb. Lehet nalam is elobb voltak gerinc gondok is ami nyomast gyakorolhat idegekre. Mar csak azert is mert ferde, es hat az nem par honap alatt ferdul el. Tehat minden elofordulhat.
Előzmény: Törölt nick (17391)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.16 0 0 17392
Előzmény: Törölt nick (17390)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.16 0 0 17391

Én meg arra hajlok jól visszagondolva, hogy a deréktáji idegfájdalom kb. 2 évvel megelőzte a prosztatagondot. Sőt ha nagyon visszagondolok, kereken 2 évtizeddel.

 

Zoli 

Előzmény: Ricciardo (17388)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.15 0 0 17390

Elképesztő, hogy orvosok homeopátiás szélhámosságokat írnak elő.

Előzmény: Fickooo (17382)
Avarsavala Creative Commons License 2019.12.15 0 0 17389

Az ideggyulladás/becsípődés alattomos dolog. Nemrég mocskosul elkezdett fájni a vádlim, már majdnem bementem az SBO-ra, hogy mélyvénás trombózisom van-e. Aztán fájni kezdett a talpam és a térdhajlatom is, ekkor már gyanítottam, hogy ideg lesz. Arra viszonylag hamar rájöttem kis guglizással, hogy melyik ideg (saphenous, 4-es csigolyától megy a talpig). De még ekkor se tudtam, hogy hol van becsípődve. Aztán egy véletlen mozdulatnál pattant valami a combtő környékén és azonnal elmúlt a fájdalom. Van ott egy szűk csatorna, ahol átbújik (adductor canal), valószínű ott ment félre valami.

 

Azt szoktam mondani, hogy az idegrendszerünk bizonyítja, hogy Isten nem létezik. Képtelenség, hogy ilyen kontár munkát végzett volna, mint ez az összevissza drótozott szar.

Előzmény: watson75 (17386)
Ricciardo Creative Commons License 2019.12.15 0 0 17388

Ez is a tyúk vagy a tojás kategória. Példámból kiindulva inkább afelé hajlok hogy az isiász inkább egy szövődmény, mivel nekem a fertőzésem után alakult ki, előtte sosem volt ilyen problémám. Bár az igazságot biztosra nem tudnám megmondani. 

Előzmény: watson75 (17386)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.15 0 0 17387

Igazad lehet...

Előzmény: watson75 (17386)
watson75 Creative Commons License 2019.12.15 0 0 17386

én egy nagyon fontos dolgot említenék még a p.gyulladás okozójakét. Ha NINCS tenyésztésre kórokozó (ja persze nem néznek mindenre, meg nem elég alapos stb.-fenét!) ülőideg gyulladás!

Többi fent van a neten. A leghosszabb ideg, azt se tudják hova mindenhova sugározhat stb. NEM KELL és nem is lehet kiirtani mindent a húgyútakból lévén az a méregtelenítő rendszer része. A szennyvízlefolyót se lehet sterillé tenni.

SZERINTEM!

watson75 Creative Commons License 2019.12.15 0 0 17385

ja és kérnénk a nevét annak a fos urológusnak aki homeopátiás xarokkal meg túlárazott proxelannal "gyógyít" kösz jobbulást!

Előzmény: Fickooo (17382)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.14 0 0 17384

A húgycső is begyulladhat és attól megduzzadhat. Továbbá ha a hólyag záróizma nem lazul el, akkor is lehet ilyen tünet. Vagy akár a kettő együtt. Idegesség/izgalom és sima felfázás is okozhatja. 

Irány az urológia ahogy mondták, katéterezni fognak 1 hétre, és szednek kell majd a Tamsudilt vagy a Tamsulozint. Egy hét után kiveszik a katétert, ha akkor is nehezen vagy nem tudsz, akkor ismét berakják. 

Nem ijesztgetés... nov 12-én úgy jártam mint te. 

 

Minél előbb menj el kérlek az urológiára!!!

Előzmény: Fickooo (17382)
Bohanon Creative Commons License 2019.12.14 0 0 17383
A prosztata mérete nem befolyásolja a vizelést, simán normál mérettel is lehet vizelési probléma. Lehet hogy segítene neked tamsol vagy valami hasonló. Irány az urológia
Előzmény: Fickooo (17382)
Fickooo Creative Commons License 2019.12.14 0 0 17382

SOS Segítség!!! Nemrég említettem, hogy voltam orvosnál, aki a vizelési panaszaimra gyógyszert nem, viszont a proxelan kúp tartós szedését, ill. homeopátiás kapszula szedését javasolta. Proxelanbol, csak 3 hétre valót vettem, többet nem merek, nehogy egyéb panasz legyen belőle. Jelenleg 2. hétnél járok, napi 1 kúp. Homeopátiás kapszulabol 3 hónapra valot vettem, azt is szedem, napi 1 kapszula. Történt, hogy tegnap este 10-11 óra magasságában kicsit több folyadékot vittem be, üdítők, ill. viz formájában. Sajnos lefekvés előtt nem éreztem, hogy mennem kellene vizelni, ezért lefeküdtem. Kb. hajnal 2 kor kelek, ingerre, ill. éreztem hogy mar kezd fájdalmasan fesziteni a hólyag. Na mondom irány a wc...mar a wc felé menet éreztem, hogy ez nem lesz könnyű vizelés. Nekirugaszkodtam, és 5-7 percet ácsorogva indult meg az első csep...ill kb volt egy vékony kis sugar minimalis ürüléssel, és el is állt a vizelés. Álldogáltam még, de semmi. közben mar elegge fajtam, na meg rá is paráztam...Visszafeküdtem, hogy varok kicsit. Kb 3,4 óra mulva ujra proba, ahol ismét nem produkáltam nagyot, sőt....Iszonyat fajdalom volt már..nagyon kellett. Rá kb ket ora muvla ismét elmentem, akkor már vmelyest jobb volt, több ürült ,aztan a fájdalom csillapodott. Azota a vizelésem nem a legjobb, sztm rosszabbodott, mert ma egész nap is éreztem ezt h alig akar jönni, inger pedig van. Kérdés ,az h mi a fene ez ha a doki szt normal méretű a prosztatám. Mi lehet a probléma, hová-kihez forduljak...? Azt hittem este korhaz lesz belőle, már félek az ujabb éjszakától:(

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.12 0 0 17381

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata műtét utáni felépülésről?

Apámat három hete operálták prosztata megnagyobbodással.

Még most is bent van neki a katéter.

A seb aljából valami nedvezzik.

Kérdezte az orvost, hogy miért van bent a katéter még mindig és mi a nedv.

Orvos szerint lehet vizelet jön a műtéti vágásból. Amíg el nem  múlik a katéter is marad.

Szerintünk abszolut nem normális dolog.

Köszönöm ha valaki ír valami okosat.

Ricciardo Creative Commons License 2019.12.12 0 0 17380
Igen, ez ketsegtelen, mar csak azert is lehet tobb uton jarni, mert sok mindenbol adodhat ez a betegseg. Es persze igen, egyenenkent is valtozo, kinek mi az amitol a dolgok pozitiv iranyba fordulnak. Kerdeses az is hogy mi az ami hasznos szamunkra, meg az is lehet hogy nehany antibiotikum is pozitiv hatast er el, viszont sokkal uguanakkor melle is lehet loni. Vegul is ha allta a biztositid a 85 % ot akkor vegulis megerte, mert lenyeg hogy te is jobban vagy.
Előzmény: Namurlan (17378)
Namurlan Creative Commons License 2019.12.12 0 0 17379

Persze, igaz amit mond. Nem is állítom azt, hogy ez örökké megmarad az emberekben. Ugyanez a doki mondta, hogy a prosztatagyulladással kezelt betegeinek kb. a felénél idővel elmúlnak tünetek, vagy legalábbis enyhülnek. Azt is mondta hogy hetente kb 2 új beteg jelentkezik nála prosztatitisszel....nagyon sokan szenvedhetnek ebben.  :(

Előzmény: Fickooo (17372)
Namurlan Creative Commons License 2019.12.12 0 0 17378

Erre a kérdésre nem lehet egy szimpla igennel vagy nemmel válaszolni. Mivel ez a betegség nagyon-nagyon változatos és sokszínű, lehet, hogy ami nálam működött, másnál nem működne. Hasonlóan van ez a te eseteddel is: nálad a kitartásodnak és a szerencsének is hála enyhültek a tünetek, jobban vagy, viszont másnál ez nem így van, és hiába tenné ugyanazt, amit te, hosszú-hosszú évekig szenvedne. 

 

Sajnos tudjuk hogy erre a betegségre nincs egy általános, jól működő gyógymód: van akinél ez válik be, van akinél az. 

 

Elképzelhető, hogy nálam is idővel elmúltak volna a tünetek, de ezt akkor, amikor fájdalmaim voltak, nem mérlegeltem. Ki tudja, meddig szenvedtem volna még? Mindannyian tudjuk, mivel jár ez az egész... volt lehetőségem erre a beavatkozásra, bevált, így nem bántam meg. Sokszor pszichikailag is segít, ha valami újat próbálunk. 

 

A pénzügyi részével kapcsolatban szerencsém volt, mert a biztosítóm kifizette a költségek 85%-át, így elég jól megúsztam a dolgot ezen a téren.

 

Lényeg a lényeg, nem állítom azt, hogy ez a módszer mindenkinek segít, de szerintem akinek van rá lehetősége, hogy esélyt adjon a fájdalmai enyhítésére, érdemes belevágnia. 

 

 

Előzmény: Ricciardo (17365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!