Keresés

Részletes keresés

_klaresz_ Creative Commons License 2007.09.24 0 0 10954

hopsz, ez érdekes...

Ugyanazzal a dioptriával kontaklencsével sokkal élesebben kellene látnod, nemhogy homályosabban. (ha jól tudom ez a fókuszpont miatt van, ami a szemüvegnél kicsit távolabb van, mint a lencsénél, a lencse ugyanis a szemeden van, a szemüveg pedig előtte)

A szem képes igazodni, talán elmúlik a homály, de nem hiszem, hogy ez így jó. Tökéletesen kellene látnod az első pillanattól, addig, amíg a lencse rajtad van.

klaresz

 

ui.: én csak felhasználó vagyok, tanult fórumozók javítsatok ki, ha valami butaságot írok :o)))

Előzmény: csibehusi (10953)
csibehusi Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10953
Dejó h vki irántam is érdeklődik :e

Hááát...
Azt mondták a vizsgálat után, h 100% osan látok mindent a lencsékkel, ami a vizsgálaton úgy is volt, de ha szemüveggel összehasonlítom ég és föld a külömbség.
(lencsével sokkal szarabbul látok) mivel a jobb szememre nem lehetett kapni pont azt a dioptriát ami nekem kéne.
Kicsit homályos még a kép így pár óra után...
Szerinted ez elfog múlni??
Előzmény: k2k (10952)
k2k Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10952
hogy érzed magad lencsében???(lencse alatt, vagylencsével felöltöztetve?:))
Előzmény: csibehusi (10946)
_MrB_ Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10951
Alapelv, ráfujod a zárd szemed szemhéjjára, szempilláidra. Erről fog beleszivárogni a róla lemosott szeméttel a könny"csatornádba", a szemed alatt. R-go miért is mosná bele? Mert ugy működik, hogy belemossa.
Előzmény: McLaca (10950)
McLaca Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10950

vagyok holnap vagy szóval hogy

Ez volt a szótár. A kérdésedre válaszolva: nem a kötöhártyád eressége számít.

 

_MrB_: miért mosná? Nem a szembe kell fújni.

Bár a hatásmechanizmusára azért kíváncsi lennék. Főleg, hogy 3-4 naponta kell használni.

 

Üdv!

Előzmény: csibehusi (10946)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10949
hát nem tudom.

az még hagyján, hogy kosz, de a smink...

annyira jól hangzik egyébként, biztos van benne valami kevésbé pozitív is

Előzmény: _MrB_ (10948)
_MrB_ Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10948
Nekem csak annyi fenntartásom van, hogy a szemhéjjadon, szmpilláidon igen sok szennyeződés van. Azt mind belemossa a könnyfilmedbe. R-go használata elött teljes arcmosás... Erre van időd, ha épp a vonaton/buszont kellene használnod? ~ : (
Előzmény: Törölt nick (10947)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10947
Sziasztok!

Most voltam optikusnál, és találtam egy szórólapot, ami az eye protect szemspray-t reklámozza.

A csukott szemhéjra kell fújni, állítólag sminkálló, és enyhíti a száraz szem tüneteit.
Szójalecitint tartalmaz a könnyfilm lipidrétegét helyreállítja. Kontaktlencséhez is használható. Higiénikus mert nem érintkezik a szemmel, hiszen messziről kell fújni.
A felhasználási ideje pedig két év.

Próbálta már valaki?

Ez annyira szépen hangzik, hogy el se hiszem
és még magyar honapja is van

www.eyeprotect.hu

Üdv!

R
csibehusi Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10946
Sziasztok

Új kontakt lencse használó vok(leszek)
Hnap megyek ilyen "próbalencsézésre" v mi a neve, szal meg kell tanulnom berakni meg kivenni a lecsét és el kell töltenem benne 20 percet.
Aztán jön a vizsgálat, h bírja e a szemem v nem.
Viszont nagyon eres a szemem(a sok gépezés miatt)
Lehet h nem fogják megengedni a k.l. hordását?
McLaca Creative Commons License 2007.09.21 0 0 10945

Biofinity pl?

 

Üdv!

Előzmény: _klaresz_ (10943)
McLaca Creative Commons License 2007.09.21 0 0 10944

Lehet az azért anyahiba is. :) Viszont azt általában érezni viseléskor is.

Egyébként meg lehet, hogy szimplán passzol a mutatóujjam "görbülete" a lencséhez. :)

 

Üdv!

Előzmény: k2k (10942)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.09.21 0 0 10943

Valójában nem akart leesni, csak az érzés volt olyan.

Most 1 hete szemüveget hordok, előkészítettem a szemem egy vizsgálatra, csak a jó dokit és helyet kéne megtalálni. :O)

Az tuti, hogy OX még 1x nem kell, de bármi másra nyitott vagyok...

Előzmény: McLaca (10941)
k2k Creative Commons License 2007.09.21 0 0 10942
köszi!!
innentől kezdve nicket váltok:))
k2kaluzer:)))
Előzmény: McLaca (10941)
McLaca Creative Commons License 2007.09.20 0 0 10941

A lencse anyagán is múlik, melyik görbület lesz jó Neked. A Frequency-ből én is 8.9-est hordtam, de az O2Optix (most már Air Optix, itt csak OX)-ból meg 8.6-ost (mert csak olyan van), és jó ez is. Főként azért, mert szilikon-hidrogél. Viszont az furcsa, hogy Neked le akart esni a szemedről, mert a 8.6-os szorosabb, mint a 8.9-es (tehát a 8.9-es a laposabb).

 

k2k: általában "júzer oldali" probléma a lencsetépés, bár én elég szadistán tisztítom a lencsét, és sem az Acuvue Advance, sem a Sauflon UV55 nem szakadt sosem, mindkettő harmatvékony lencse, és bizony tisztításkor azoknak is adtam rendesen... :)

 

Üdv!

Előzmény: _klaresz_ (10930)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.20 0 0 10940
Ha kész lenne már a híd... Pomázon tudok...
Előzmény: _klaresz_ (10939)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.09.20 0 0 10939

Hát igen, ezért is mentem most máshoz. Ezer éve jártam arra a helyre, és meg is bíztam a dokiban, fel se merült bennem, hogy úgy ad más lencsét, hogy meg se néz...

A BC-nek közben jócskán utánaolvastam, és én is azt szűrtem le nagyjából, amit írtál. Nagyobb a baj, ha szűk a lencse, így szóba se jöhet, hogy önkényesen átálljak másra, ennél nekem többet ér a szemem.

Lehet, hogy kerítek egy kontanktost, és újra megnézetem a szemem. Sajnos a legtöbb helyen nem foglalkoznak "tisztességesen" a beteggel. Javaslat, bevált hely? Bp. 4. vagy 7. kerület esetleg Dunakeszi környékén?

klaresz

Előzmény: Deep Down (10936)
sammakko Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10938
Ha nem jön ki a lencse szemedből, akkor csöppents bele szemcseppet, úgy könnyebb!
Én is szaggattam már el lencsét.... Van ilyen. Mondjuk én mindjárt a próbalencsével keztem. (Gondolom még béna voltam...)
Előzmény: k2k (10937)
k2k Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10937
Ma este bekövetkezett, amitől titkon első pillanattól kezdve féltem:(
Méghozzá az,hogy mi van, ha nem tudom kivenni a lencsét a szememből vagy esetelg elszakad.
Nem mertem eddig ilyen kérdést feltenni.
Most sem teszem föl.
Tényként közlöm, hogy legalább 3 perces szenvedés után sikerült kiszednem a jobb szememből a lencsét, majd tisztitás közben arra lettem figyelmes, hogy csak egy fél lencsét tisztitok:(
Kerestem,hogy hol a másik fele...Hát a asztalon a papirtörlön találtam meg:((
Valamit nagyon elszurtam, hogy elszakadt?vayg túl erőszakosan tisztitottam??
Teljesen szomorú vagyok:(((
Deep Down Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10936

Én nem vagyok szakember, de szerintem itt ki lett tárgyalva, hogy nem a lencse görbülete számít, hanem a szemedé. Tehát lehet jó 8.9-es lencse és 8.7-es lencse vagy 9.1-es lencse is ugyanarra a szemre. Nekem például 8.9-es volt régen évekig (Surevue), aztán váltottam némi közjáték után O2-re (8.6-os görbület), amiről aztán egy vizsgálat során kiderült, hogy szűk, azaz nem úszik a könnyfilmen (ami az oxigénáteresztés kárára megy!). Én magamtól soha nem vettem volna észre, kényelmes volt. Ezután lett Precision UV-m, 9.1-es. Mégpedig azért lett pont ez, mert nagyon szárad a szemem és ez a lencse erre különösen jó. (Ha szárad a lencse, szintén romlik az oxigén áteresztése. Jajj, nekem.)

Ha jól gondolom, akkor a túl nagy görbületű lencse kényelmetlen lehet és könnyebben kieshet, de orvosilag kárt nem okoz. A szűkkel ellentétben, amit viszont magad nem veszel észre... Én legalábbis így jártam.

 

Egyébként nem teljesen értem - az optikusod javasolta az O2-t, de akkor látta a szemeden, nem? És akkor azt is látnia kellett, hogy szűk-e, avagy sem. Amennyiben nem nézte meg, akkor szerintem felejtsd el ezt a te optikusodat...

 

Ha netán írtam valami zöldséget, lehet korrigálni. :)

Előzmény: _klaresz_ (10935)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10935

Hát, bevallom ezt nem is néztem, mert 8.4; 8.7 és 9.1 görbületekkel van, én pedig BC8.9-t hordok évek óta. Az adatai mondjuk elég jók egy havi viselésű lencséhez képest.

A mostanit megelőzően kb 6-9 hónapig O2optixot hordtam. Meg se néztem, hiszen az optikusom javasolta. Első berakáskor úgy éreztem, hogy le akar esni a szememről, és szinte éreztem a peremét is. Ráadásul ha hirtelen távolról lenéztem, akkor mp-ig nem láttam a betűket... Gondoltam más, mint az előző, majd megszokom, de fél év után se sikerült. Az O2-nek 8.6 a görbülete, szerintem ez volt minden problémám forrása.

 

A görbületet nem változtatnám, ha ne muszáj, a víztartalom és oxigénáteresztés lehet más (jobb), mint az előző.

 

klaresz

Előzmény: Deep Down (10934)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10934
(Precision UV miért nem jöhet szóba?)
Előzmény: _klaresz_ (10920)
k2k Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10933
Inkább kontaktológust keress föl!!
Előzmény: Malibu007 (10925)
kimeah Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10932
Eladó Mulitukciós kontaktlencse folyadék lágy lencséhez. Németországból hoztam, nekem bevált. 350 ml-es űrtartalmú, 2690,-.
sammakko Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10931
Nem tudja vki, hogy Coopervision Medisoft Comfortot lehet-e valamelyik online boltból rendelni? Kerestem, de nem találtam... :(
_klaresz_ Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10930

Az a baj, hogy nekem is elég finnyás a szemem. Ebben az évben nem volt szerencsém a lencsékkel. Egyik a másik után, rosszabbnál, rosszabbak (nekem). Olyan tünetek jelentkeztek, amik még soha előtte... Idén kb. 4x annyit hordtam a szemüvegem, mint előtte.

 

Visszaolvastam a fórumban, és látom, hogy a freq 55 és a biomedics 55 evo is régi lencsék már, és eléggé megoszlanak a vélemények róluk. Így elkezdtem keresgélni a kiterjesztett viselésű lencsék között, de 8.6 körüli mindegyik görbülete, én pedig 8.9-et hordok. A nagy keresgélésben találtam egy angol honlapot, ahol viszont még lehet Focus Visitint (nekem szuper) lencsét rendelni, de nem Ciba Vision, hanem Focus név alatt. Egészen furcsa, hiszen itthon mindenhol azt mondják, hogy megszűnt. Ismeritek a honlapot? http://www.contactlenses.co.uk/

Rendelt már valaki tőlük?

klaresz

Előzmény: McLaca (10929)
McLaca Creative Commons License 2007.09.19 0 0 10929

A "normális" fogalma a kontaktlencsénél eleve kérdéses. :)

Szóval ha tényleg folyamatosan érzed még mindig, nem ártana másik típust kipróbálni, hátha az kevésbé is szárad. Egyébként nem lehet, hogy túl laza a lencse? (Nem mászkál nagyon könnyen a szemeden?) Akkor lehet leginkább érezni a szélét.

 

k2k: "osztjónapot" verzió. :) Tehát elég a neve.

 

Malibu007: azt válaszd, amelyiket illesztette a konktaktológusod. Ha nem emlékszel rá, milyet illesztett, kérdezd meg őt. Általában felírják, mikor mit kapott a páciens (jobb helyeken).

Vagy lehet keresni mást Ofotért helyett. Célszerű is. :)

Egyébként ha kötekedésnek veszed, hogy a szemed világa miatt MÁSOK aggódnak (helyetted), hát akkor legyen kötekedés. Ha tanácsot kérsz, fogadd meg azt, amit kapsz! (Bár látom, azért meggyőzhető vagy. :))

 

_klaresz_: én nem tudtam hordani a Frequency 55-öt, de nekem alapból is finnyás a szemem... :(

 

Üdv!

Előzmény: GatitaCaramelo (10915)
Malibu007 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 10928
Köszönöm, érthető válasz volt, valószínű eszerint fogok járni. Persze ez időigényesebb, de ha a szememről van szó akkor kell rá időt szakítani. Megfogadom, köszi!
Előzmény: olivam (10927)
olivam Creative Commons License 2007.09.18 0 0 10927

Nem kötekedés, hanem ez egyszerűen nem így megy. Lencsét nem úgy veszünk, hogy elmegyünk a boltba, oszt amelyik szimpi meg olcsó, azt megvesszük. Látnia kell az orvosnak/optikusnak, hogy passzol-e a szemedre, bírja-e a szemed stb., rengeteg fontos dolgot, én nem tudom pontosan, hogy mit, ő tudja, ez a szakmája. Önállóan kísérletezgetni felelőtlenség. A szemedről van szó ugyanis.

Előzmény: Malibu007 (10925)
_MrB_ Creative Commons License 2007.09.18 0 0 10926
Én a gyümölcsösebb ízvilágu rumokat szeretem, más a Baccardi jellegzetes ízét, megint más mást... Nekem olyan lencse jó, aminek kicsi a víztartalma, és van tartása. Nejemnek a nagyobb víztartalmu lencse jön be jobban. Másnak a mégnagyobb, vagy a teljesen nyeklő-nyakló lencsék...

Én mondjam meg neked, hogy a szemed melyik lencsét fogja kedvelni? Nelégy már hülye! Menj el egy normális kontaktológushoz, ne ofotért, fotex, visionexpress, és majd megmondják a tutit. Ha te is azt érzed, hogy az az, akkor meglesz, hogy mit vegyél. Ahol titkolják, milyen lencsét adnak rád, onnan gyorsan el kell menni. Ha viszont téged nem érdekelt, milyen lencsét kaptál, akkor milyen alapon akarsz önállóan lencsét rendelni? Miért tőlünk várod a választ olyan kérdésre, amiben te vagy a kompetens?
Előzmény: Malibu007 (10925)
Malibu007 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 10925
Nehogy ajánljatok valamit. Kötekedjetek, ettől mindjárt megoldódott a gondom. Lehet felhívom az Ofotértet és kérek valami ajánlatot, ha nagyon muszály akkor rááldozok 1 napot :|

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!