" A ChatGPT az indulását követő egy öt nap után már 1 millió felhasználója volt. Összehasonlításképpen: a Facebooknak ehhez 10 hónap kellett, a Netflix-nek 41 hónap. Ez mutatja milyen radikálisan új dologról van szó. "
Hogyan lehet "egyszerű" nyelvtani elemzést végezni a magyar nyelven, mert én képtelen vagyok egyszerű módszerrel leválasztani a toldalékokat a szóról ?
Ezek alapján egy bevásárlást sem bíznék egy nyelvi modell MI-re. Nem az a gond, hogy nem ismer valamit, hanem az, hogy helyette simán kamuzik (a Bard másik verset elemzett, a GPT-3.5 írt egyet). Utána is érthetetlen dolgok történtek (a Bard nem vállalkozott elemzésre, a GPT a már beírt versre közölte, hogy nem is létezik).
Ez a skála egyik vége: egy pofonegyszerű dolgot kértem tőlük, és nagyon rövid „MI-ismerkedés” után is rengeteg logikai hiba került elő, dőltek ki a csontvázak a szekrényből sorra. A probléma, hogy a skála másik végén lévő profik, akik folyamatosan használják, és szakszerűen tesztelik a GPT-t, más típusú, de nemkülönben hajmeresztő hibajelenségre bukkantak, lényegében egyik részben átprogramozása kiszámíthatatlan módon befolyásolja a program többi részét is.
Simán lehet, hogy más típusú feladatokra jó lehet bármelyik MI-s nyelvi modell, de amit igazán mesterséges intelligenciának neveznék – gondolkodik, összeköt fogalmakat, asszociál, összefüggéseket talál, kételkedik, sat, sat – az nyomokban sincs benne. Elég csak annyit néznünk, hogy a Google Bard nem ismeri fel a kérdés, miközben ugyanazt ugyanannak a cégnek a sima keresőjébe beírva megtalálja a költőt, a verset és annak az elemzését is. De nemhogy ezt a kettőt kellene összekötni, de még egy sor elvont logikai feladatot. Hát hol van ez még, figyelembe véve, hogy a profi teszterek is fennakadtak egy-két dolgon?
Tehát bizonyára lehet használni a Bardot és a GPT-3.5-et is, de nagyon pontos prompt megadásával, nagyon szoros emberi kontroll mellett, és erős kétkedéssel fogadva, ellenőrizve az eredményeket." (https://player.hu/tech-3/magyar-kolto-mesterseges-intelligencia)
Ahogy többször is kifejtettem: azok hájpolják a "mesterséges intelligenciának" titulált fecsegőrobotokat, akiknek nincsen saját intelligenciájuk. És maximum azok képesek használni is valamire, akiknek egyáltalán semmi szükségük nincsen rá, mivel maguk is képesek az adott infót előkeríteni és megismerni.
A tudatlanoknak viszont csak az orruknál fogva megvezető parasztvakítás a Chat-GPT. És még észre sem veszik a buták, hogy hülyére veszi őket egy ostoba gép.
Egyszerűen a Frobenius féle egyenletet és a Frobrnius számokról mesélj neki. 4 tagra nem ismert általános megoldás. n tagra NP nehéz. Persze ez példa volt.
Jó, akkor nem nevezem félreértésnek, de abban vsz nincs vita, hogy a kétféle értelmezés nem szimmetrikus, mert nem ugyanolyan nehézségű feladatot eredményez. A feladat alkotója szerinti értelmezésben egy megoldása van a feladatnak, az alternatíva szerint pedig végtelen sok megoldás van (két egyenlet három ismeretlennel). Jómagam ez utóbbi szerint értettem először.
Összefoglalva most:
- van, aki így érti,
- van aki úgy érti,
- és van, aki felismeri, hogy így is, úgy is lehet érteni.
, "Számos illegális tevékenységben, például betéti- és hitelkártyaadatok ellopásában is segítheti a kiberbűnözőket egy újchatbot, ami a napokban tűnt fel a sötét weben."
Jómagam azt a tanulságot vontam le, hogy ezt, mint a félreérthető fogalmazások iskolapéldáját, gyerekemnek is meg fogom mutatni. Csodálkozom, hogy politika és Galois felé ment el a dolog, dehát az AI már csak ilyen fickó. Szerintem ilyesmi minden rendszerben és minden népnél előfordulhat és előfordul, megoldásához nem forradalom kell, csak jobb odafigyelés. A másik tanulság: a tanulók egy része félreértette, másik része nem - ez természetesen nem menti a trehányságot. Jómagam félreértettem. AI félreértette. AI pillanatnyilag nem képes a félreérthetőség felismerésére.
Ha őt kérdeztem volna, tőle várnék választ. Bár hogy ő hogy jön ide, azt legfeljebb a még nálad is okosabb ChatPT tudná megmondani, mert te aligha tudod, miről beszélsz.
(Ha jól értem, szerinted Rimaszombat Magyarországon van? Vannak kétségeim.)
... vegyük például Budapestet . Ugye matematikailag mínuszban vannak, a vidékiek meg csak a zöldséges kertjükre gondolnak . Te meg itt csak piszkálsz engem, hogy választ vársz . Fordulj válaszért az amerikai nagykövethez, majd ő "érzékenyíteni" fog téged a válaszával !
b) az idézett feladatot (mint mindent) természetesen lehet szigorú tudományossággal vizsgálni; a gond (amint a cikk erre ki is terjeszkedik) ott van, hogy ez egy 14 éveseknek szóló feladat, a tetejébe tétre menő kontextusban. Ilyenformán a tudományos igényt meg lehet cseszni, a gyerekek és szülők pedig teljes joggal másznak falra, mert itt a feladat kitűzője volt trehány, nem a megoldói.
Nincs itt sem baj ! - csak ugye, ha a gazdag dilisek vannak többségben az országban, és mint én is aki nem tudja kifizetni a ChatGPT4-et elenyésző mennyiségben vagyunk a országban, akko ez van:
"
A példa
A 10-es példa így szólt:
Három szám összege 103.
Gabi észrevette, hogy ha
– az első számot kettővel növelné,
– a második számot kétszerezné,
– a harmadik számot megfelezné,
akkor ugyanazt a számot kapná eredményül.
Melyek az eredeti számok?
Az „ugyanazt a számot kapná eredményül” tagmondatot azonban kétféleképpen is lehet értelmezni. Egyrészt úgy, hogy a három szám összeadása (vagyis a fenti művelet) ismét 103-at adna, vagy arra, hogy a három számmal végzett egyedi műveletek eredménye ugyanaz a szám lenne.
"
§ Tudományos szempontból, vagyis nem az akadémiai szempontból, itt is mint mindig a matematikában lehetőleg az összes lehetőséget meg kell vizsgálni !
Mivel ez a "akkor ugyanazt a számot kapná eredményül." szövegrész ugye "kétértelmű", ezért nincs itt semmi gond vele, mind két értelembeli állapotot külön-külön meg kell vizsgálni matematikai szempontból !
Nekem totál elegem van a jelenlegi országos diplomás vezetésből, politikát csinálnak a matematikából . No jól van legyen hát politika a matematikából: miért kellett meghalnia Évariste Galois ? Szerintem Évariste Galois a titkos szolgált ölte meg !
Én vagy 30 évvel ezelőtt - akkor volt nagyobb elektronikai alkatrészek kiselejtezése az akkor i telefonosoknál - guberáltam a technikai szemétdombon ilyen elektronikus alkatrészeket, és találtam még meg nem ázott papír alapú gyári katalógusokat ilyen elektronikus alkatrészekről .
Úgy hogy tudom, hogy amiket most keresel, azok léteznek . De ezek gyári specialitások, célirányosan gyártják őket konkrét elektronikus termékekhez . Ezért próbálj meg a Google-val az online gyári elektronikus alkatrészek katalógusaiban keresgélni ♥
Hát igen, a ChatGPT3-4 nek adhatunk ilyen neveket is, de már ez ilyen névadási sokaság már nem túl érdekes !
Hanem próbáljátok rávenni a ChatGPT3-4 et, hogy csináljon úgy, mint hatudatalenne ♥ - azaz a "nyelvi modelljével modellezett tudatot használja is fel" nektek .
Egyelőre nem megyek bele, hogy milyen a tudat szerkezete ...
, én most mást csinálok, nem piszmoghatok e tudat szimulációval .