Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2000.02.28 0 0 25
erdekel, persze, azert kerdeztem.
Amugy itt mar elegge este van, Te mere vagy?
Előzmény: Légios (24)
Légios Creative Commons License 2000.02.28 0 0 24
Este folytatjuk ha érdekel egyébként volt távolrol és közelröl is. Bocsi
Előzmény: Vajk (23)
Vajk Creative Commons License 2000.02.27 0 0 23
Utolag megerte? Ujrakezdened?
Miert hagytad abba?

Miben lettel mas? Mi az ami elotte volt benned es most mar nincs, illetve elotte nem volt es most mar van?
Fejlodtel vagy hatraltatott a dolog? A Legiora gondoltam, nem az olesre. Az haboruban, harc kozben volt? Kozelrol vagy tavolrol? Milyen erzes volt latni a "maradvanyt"?
Ha akarsz, valaszolhatsz maganban is.

Előzmény: Légios (22)
Légios Creative Commons License 2000.02.27 0 0 22
MIÉRT? Egy ismerösöm már 5 éve kint volt és sokszor monta hogy menjek ki hozzá. Aztán egy napon össze pakoltam és ki mentem.
MIKOR? 1992
MILYEN? Kemény fizikailag is de leginkább lelkileg. Lerombolnak és utána ujra épitenek persze nem kell meg ijedni de azért voltak szörnyü napjaim. A csapat szelem a minden A TÁRSAIMÉRT MINDENT! És ezt tudtam én is,ez azt jelenti hogy ha valami történik ,akkor tudjuk hogy a töbiek nem hagynak cserben.
KIKÉPZÉS? Hosszu. pl. Menet felszerelésel fel futotunk a domboldara kb.15 km. Fönt meg közlik hogy idön tul vagyunk. Vissza astartra és ujra neki kell vágni aki kidöl az ordibálás a pofájába különbözö szidások és gyerünk te szar!De nagyon sok rétü a kiképzés.Az utolso kérdésedre a válaszom igen.
Előzmény: Vajk (21)
Vajk Creative Commons License 2000.02.27 0 0 21
Azt hiszem sokakat erdekel az elso kezbol jovo info, meg akkor is, ha eppen nem akarnak legiosok lenni.
Szoval : batran vagj bele az elejen : miert, mikor, hogyan.
Aztan kovetkezok: mennyire volt valos az elvarasod? Miben mas, mint a rola keringo pletykak?

Konkretkerdesem nekem nincs, inkabb csak altalanossagokra tudnek kerdezni: milyen a kikepzes? menniyre kemeny? mennyire torekszenek a szemelyiseged elolesere? Oltel-e embert?

Előzmény: Légios (19)
graffiti Creative Commons License 2000.02.27 0 0 20
Világért sem akarlak bántani, de akkor te ugye katonaszökevény vagy?

Mert öt év a minimum.

Van nekem egy kedves ismerősöm, 1954-ben állt be, majd 32 évi szolgálat után ismét Magyarországon telepedett le. Ott lóg a becsületrend a szobája falán. Érdekes véleménye van az utóbbi esztendőkben bulvárlapokban elszaporodott légiós beszámolókról...

Előzmény: Légios (19)
Légios Creative Commons License 2000.02.27 0 0 19
Én voltam kint közel három évet.
Aki bövebet szeretne tudni az kérdezen bátran.
Boszniában éles bevetésen is voltam, ezen kivül Guyanán szolgáltam még.
VaLaki Creative Commons License 2000.02.27 0 0 18
Laziítsatok fiuk, :))

az elsajátítható szakmákban az utolsó a fax ?

híradós: rádióoperátor, rádiószerelő, telefonközpontos, telefonos, távnyomógépkezelő

Werwolf Creative Commons License 2000.02.27 0 0 17
http://www.inst-france.hu/militair/legeth.htm
nezzetek meg
TAZ Creative Commons License 2000.02.27 0 0 16
> Tudok róla mindent...
Informalhatnal rola minket is...
Koszi

TaZ

Előzmény: miláno (15)
miláno Creative Commons License 2000.02.26 0 0 15
Helló!
Én nem, de az unokatesóim közül 2 is volt a Francia Idegenlégióban!
Tudok róla mindent...
Pirítós Creative Commons License 2000.02.26 0 0 14
Hajaj legio!
Gondold meg, de nagyon-nagyon!
Nem mondom, hogy nem lehet megcsinálni és röpke 15 év szolgálat után életed végéig a Legion Étrangére nyugdíjasa maradsz, akárhol is élj a világon.
Viszont Francia Guyana örömlány szigorú egy hely.
Halihó,
Pirítós
Törőlt_nick Creative Commons License 2000.02.26 0 0 13
A légió egy illúzió. Egy felborult értékrendő világ mellékterméke. Egyesek önmagukat keresik benne, míg mások elakarják felejti, hogy kik is valójában. Egyiküjüknek sem sikerül.
Soha ne hagyd el a szülőfölded!
-ris
nornoc Creative Commons License 2000.02.26 0 0 12
Van valaki aki megjárta,és van kedve irni róla?
Érdekelne a dolog....
nyman Creative Commons License 1999.10.19 0 0 11
Ket emberket ismerek szemelyesen aki a legioba van. Az egyik az utcankba lakot. Katonatiszt volt Mo-n, ugy ment el, hogy nem szerelt le, ugyhogy a srac elvileg szokeveny. Az elso ot ev utan mindketten alairtak plusz ot evet. A masik meg anyagi okok miatt ment. O tesom baratja volt egy ideig. (lehet ezert menekult el :) )Erdekes, hogy a katonatiszt srac nem tul szikar es izmos, hanem inkabb vekony. A masiktol viszont nem szeretnek fulest kapni.
Duda Creative Commons License 1999.10.16 0 0 10
Csak tokfejek mennek a legioba.

Azt hiszik sztarok leszenek ettol. Elarulom mi leszel: egy szaros szolga akinek az elete annyit sem er, mint az az ertek ami eppen rajta van.

bakibebi Creative Commons License 1999.10.16 0 0 9
Hmmm, ezt érdekes volt végigolvasni.
legio valahogy eltunt a Forum nyitasa utan. Kááár.

Ha mégis visszajönne kiváncsi lennék a mi a véleménye a válaszokban "feldobottakra".
Ha nem jönne vissza, akkor jó utat, sok szerencsét !

bakibébi

Alfred Creative Commons License 1999.10.16 0 0 8
Tasztaltársak jól látják a dolgot. Egy barátom volt légiós. Romantika nulla, keménység a végtelenségig. A keménység alatt nem az itthon szokásos "szivatást" kell érteni, hanem a fegyelmet.
Az egészben pont az az érdekes, hogy azok vetik alá magukat önként a rendnek, akik valamilyen oknál fogva az alig-alig rendbe se képesek beilleszkedni.
Szóval aki a privát életében képtelen volt alkalmazkodni, az a légióban, aminek a fegyelem és a pontosság az alapelve, szabályosan szenvedni fog, és minden áron meg fog szökni.
Újlaki Creative Commons License 1999.10.16 0 0 7
Két légióssal találkoztam életemben, mindkettő magyar volt. Illetve hát dehogy, eggyel sem: az egyik még nem volt az, a másik meg már nem.

A jövendő légionáriussal valamikor a rendszerváltásnak nevezett trükk táján találkoztam az Orient-expresszen. Belecsöppentem a beszélgetés közepébe, és csak lassan lett a valószínűségből bizonyosság. Nem akartam közbeszólni, tudtam, hogy úgysem tudnám lebeszélni. Pedig meg szerettem volna kérdezni: Öreg, öltél már embert? Mert akkor még gyakorolni kell. Aztán kiderült, hogy munka nélkül maradt. Eredeti szakmája hentes és mészáros. Tele volt bizakodással és reménnyel.

Akkor eszembe jutott a másik. Rabatban beállított a magyar nagykövetségre egy porig alázott, elnyúzott, rosszul öltözött fickó. Kiderült, hogy Algériában szökött meg a légióból, mert már nem bírta tovább. Átgyalogolt a fél Szaharán, egész Marokkón, amíg a fővárosba ért. Pár napig eltartott, amíg a formaságokat elintézték neki, addig végig remegett, hogy érte jönnek, elkapják, visszaviszik. Hivatalosan kapott egy repülőjegyet haza, nem hivatalosan egy normális ruhát, és persze reggelit-ebédet-vacsorát, szállást, költőpénzt hazáig. Kivittük a reptérre, egészen a gép ajtajáig elkísértük. Akkor szűnt meg a görcse, az állandó rettegése. Nála boldogabb embert még soha nem láttam.

eMM Creative Commons License 1999.10.15 0 0 6
Nekem Szűrös Iván könyve elég tanulságos volt. (Légió mindhalálig)
Szerinte inkább katonáskodás (érts alakizás meg okosságok) sok kulimunka és elég kevés igazán stram dolog (edzés harcászkodás) van.
Persze ennek már vagy 15 éve, azóta azért ez biztos már nem mindenben egyezik.
Ha majd viszajöttél, nyiss róla topicot! :-)
Lefty Creative Commons License 1999.10.14 0 0 5
Eladom a gépet,és veszek egy notebook-ot,aztán máris indulhatunk!Te mit kell magammal vinni?Az igaz,hogy mentességet kapsz sok köztörvényes bűncselekmény felelősségrevonása alól ha bevonulsz?És mi módja,hogy valaki jelentkezzen?
Előzmény: legio (-)
vakvarju Creative Commons License 1999.10.14 0 0 4
Baratom.. ha mar elhataroztad magad akkor a legrovidebb uton menj. Eurolines busszal Strasbourg-ig. Ott a kaszarnya nincs messze a Rajna partjatol. Ne legyenek illuzioid es retur jegyet vegyel. Eleg sokaig eltem odakint hogy lassam sok hozzad hasonlo erkezeset es tavozasat. Statisztikailag az eselyed 3:1. Bar ilyenkor uborkaszezon van naluk. Nagyobb az eselyed ilyenkor oktober-november tajaban. Es ne allj ossze senkivel itthon. Eriggy egyedul. Ha bekerulsz akkor ugyis bucsut mondhacc a haverodnak. A binom-od valoszinuleg egy francia gyerek lesz.
VV
Előzmény: legio (-)
Szvetozár Creative Commons License 1999.10.14 0 0 3
Beszéltél már légiót megjárt emberekkel, vagy csak romantikus elképzeléseid vannak?

Én a környezetemben több emberről is tudok aki volt vagy van a légióban. Egyik sem tanácsolja a belépést és nem azért mert puhányok (az egyik kiképző tiszt volt - ez azért elárul valamit), hanem tudják mit tesz az emberrel.

Másrészt elég erős rosta van (fizikai és szellemi téren egyaránt), fel vagy készülve rá (és arra, hogy feláldozd a személyiségedet)?

Szvetozár

Előzmény: legio (-)
htibi Creative Commons License 1999.10.14 0 0 2
Szia,

Engem speciel egyaltalan nem erdekel a legioba belemenes, inkabb az, hogy mi vesz ra embereket erre.

Mit varsz a legiotol?
Pontosan tudod, mi var ott rad?
Ha nem OK a dolog, haza tudsz jonni? Ugy tudom, nemigen lehet ki-be jarkalni.
Hany evre szerzodnel? Szabadsag? Manitu?
Kiket vesznek fel?
Miert mesz messzire? Magyar Honvedseg nem OK?
Rejot Jenot olvastal?
egyebek?

Bocs a sok kerdesert, de nagyon kivancsi vagyok a valaszaidra vagy masokera, akik mar jartak ott, megha nem is vonulok be.

Azert sok szerencset, es kivanom, hogy ne csalodj!

Előzmény: legio (-)
Kero Creative Commons License 1999.10.14 0 0 1
elszant-csocsosza'nt-sza'nt
megy ez nekem
ut-kop-resze-hijja rozoga negyvenes faszikat
is felvesznek ?
gyujtok a buszjegyre...
Janibacsi Creative Commons License 1999.10.13 0 0 0
Egy nagy 0 elszántság van bennem ilyenre! J0nap0t!
Jano
legio Creative Commons License 1999.10.13 0 0 topiknyitó
A Francia Idegenlégióba társat(kat) keresek. 2-héten belül indulnék, busszal.
Aki elszánt, írjon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!