Keresés

Részletes keresés

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.01.02 0 0 31648

Ööö izé, ha 5 főre 70 valamennyi, akkor ez bizony per kopf kb 15 000HUF.

Hm ezért már a Tengerszemben is kapsz szobát étteremmel, parkolóval stb.

 

Na jó Rátok bízom, ti mentek oda ;-))))

 

Tamás a túraterved jó, csak mondjuk én nem tudom garantálni, hogy 16.30kor el tudok indulni.

 

Mi lenne, ha nem ennyire sarkosan intéznénk, hanem megállapodnánk abban, hogy mindenki indul Budapestről meg ahonnan még jön akkor, amikor és mondjuk 7 órától találkozó a Tengerszem Hotelnél - azért ott, mert ott van normális étterem, a faluban lévő a kocsma háta mögött - hát mit mondjak.... hacsak nem akarjátok felidézni a menza-feelinget....

 

A többi része jó a tervnek én akkor 7.15kor leballagok a Tohonya-Lófejvölgy kereszteződéséhez és ott várlak majd Benneteket.

 

A buszhoz is majd azért nézzünk több opciót és vegyük bele Színt is, mert én tudom, hogy itt mindenki izmos lábakkal és 6km/órával megy, de ha netán mégsem, mondjuk mert olyan a terep, akkor ne legyen gond kiszállni Szelcepusztánál és lemenni Színbe buszhoz illetve az a 9 óra sem feltétlen 9 óra.

 

;-)

Előzmény: olahtamas (31647)
olahtamas Creative Commons License 2011.01.02 0 0 31647

Akkor még egy kis adaléknak összeállítottam egy kiinduló időtervet véleményezésre:

 

Péntek
16:30 Indulás Budapestről
19:30-21:00 Vacsora (Étteremben, vagy a szálláson)
21:00-22:00 Kötetlen beszélgetés esetleg dalárda :)

Szombat  Napkelte 07:20     Napnyugta 16:30
07:15 indulás (mondjuk a Kossuth barlang előtti pihenőhelytől.)
9 óra gyaloglás / 18-25 km. Igény szerint időjárástól függően.
16:32 Szögligetről busz vissza. (15:41,16:32,18:32)


Vasárnap kirándulás a környéken
pl.: OKT Jósvafő - Aggtelek szakasza, majd vissza a zöld+ és zöld sáv jelzésen (12km) esetleg némi barlanglátogatással kombinálva.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (31638)
olahtamas Creative Commons License 2011.01.02 0 0 31646
Előzmény: Törölt nick (31645)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31645

 

Ja és akkor a kérdésedre válasz:visszanéztem,5főre,három éjszakára fizettünk összesen 70 800ft-ot,ami soknak tűnik kicsit,de ha úgy vesszük hogy a ház tényleg 10 fő elszállásolására is alkalmas (maximum),akkor meg már nem annyira sok.Huszonpár ezerre jön ki egy éjszaka,ami akár 6-8 ember esetén már egészen jónak mondható.És tényleg nem szól hozzád senki,tied az egész ház,kiváló hely családoknak,vagy baráti társaságnak akár.Utolsó kép: :-)

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (31634)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31644

Várjatok egy pillanatra!Nem azt mondtam hogy megyek,mert még én sem tudom,és a szállás esetében is csak tényeket közöltem,miszerint ez jó hely.

De szauna az tényleg van,bent ült az egész család minden este,a ház része a szauna is és a sarokkád is és a kandalló is.Különálló épület ez,egy kis ház,holland tulajdonos,jósvafői gondnokhölgy,de gyakorlatilag a kecó akár a tiéd lenne ha már kivetted,a kutya nem zavar az ot

tlét alatt.Kertben szalonnasütő hely is van,csak hogy teljes legyen a kép...:-)

A macskák a lovárdából vannak ugyan,de annyira aranyosak,hogy bedobtam őket is a képek közé.:-))

A lovarda udvarából nézve ott középen az az említett házikó.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (31641)
jzp2107 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31642

Ha topik-túrára lenne rajtam kívül antihedonista-aszkéta szombat hajnali indulással, szóljon.

(budai-)H.G. Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31639

Már megint akcióba lépett a baltás jelzésgyilkos? :o(

Előzmény: olahtamas- (31628)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31638

Hörpölin nagyon köszönöm!!! Ez fantasztikus lenne!

Közben megkaptam a listát, hát szerintem Hobo szállása ha totálban lenne 20 000, akkor jó lehet, mert 10 főnél fejenként 2000re jönne ki durván...

 

Ja és kb 10 lépésre van a helyi patikától és közösségi dalkörtől.... :DDDD

hörpölin Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31637

Úgy látszik, még nem hevertem ki teljesen a szilveszteri pezsgőmámort! Természetesen az előző hsz-ben a DVD-ket Remélemilyennicknincs-nek ígértem meg, neki is fogom majd átadni a jövő szombaton! :-))

Előzmény: hörpölin (31636)
hörpölin Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31636

A dvd-ket már én is megígértem eccer-kéccer, úgy illlik hogy most már be is tartsak! :-DD

Szombaton viszem majd őket a buék20-ra!! De már odaadom a startban, cipeld Te őket a körtúrán!

 

Boldog Új Évet mindenkinek!

Előzmény: olahtamas- (31631)
Vagdalthús Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31635

Sajnos a HHH környékén évről évre rendszeresen lekaparják a kék jelzéseket :-(

Előzmény: olahtamas- (31628)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31634

Itt van minden:

http://www.iranymagyarorszag.hu/keres/josvafo/szallasok-p1/

 

A 20 000HUF per kopf per éj vagy egyszerűen ennyi az, hogy bárki bemegy a házba egy éjszakára?

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31633

A családunk kedvenc szállása Jósvafőn a Fecskefészek nevű házacska,amely 2005-ben épült,van bent a mosogatógéptől a szaunáig kezdve minden,simán elcserélném a lakásomra (:-)) ),és ha jól emlékszem 20 000 ft/éj - 10(!) személyre is,vagy akkor talán kicsit több,de nem sokkal.Van bent kandalló is,mi azzal fűtöttünk 3 éjszakán át áprilisban.Idén is készülünk oda.Pont szemben van a lovardával,a patak túl oldalán,a Hucul ménes felé vezető út mellett.

Előzmény: olahtamas- (31631)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31632

Nagyon boldog újévet kívánok mindenkinek!!!

 

Látam Tamás, te is már 22-re gyúrsz! :))) Bevallom nekem is már be van sózva.... :)))

 

Nos jövő héten szerintem viharos gyorsasággal el kellene döntenünk:

 

1. konkrétan ki jön.

2. közösen foglaljunk-e szállást vagy mindenki magáét - és mondjuk én összegyűjtöm, hogy milyen lehetőségek vannak, ahova menni lehet.

 

Én személy szerint biztos, hogy a hegyek közé megyek haversági okokból kifolyólag. ;-) Aki akar jöhet, 15 férőhely van.

 

3. Ha már biztos, hogy ki jön és a szállás szervezés mikéntjéről is döntöttünk, akkor kis szünet jöhet és az utolsó héten lehetne megbesz, hogy ki hogy akar lejutni, milyen telekocsi lehetőségek vannak.

 

Jómagam 2 embert tudok felvinni hátizsákostúl. Viszont azt is tudni kell, hogy csak vasárnap késő délután fogok visszaindulni Budapestre, mert vasárnap reggel, délelőtt privát dolgokat kell intézzek és utána pedig kb 10-11 óra tájékán ha még belefér, akkor megnézném a Kecső völgyet Aggtelekig, amire természetesen ugyancsak sok szeretettel várok mindenkit, akit érdekel a dolog és/vagy lent maradna vasárnap is.

 

Egyébként nagyon ajánlom mindenkinek, hogy a Google-Earthben repülőmagasságig lemenve, horizontba állítva végigskubizza, hogy merre fogunk menni - nem semmi hely és látvány!

 

A dvd-vel még nem jutottam semmire időhiányában. Nagyon köszönöm és nagyon rendes Tőled, hogy bevállalnáld a másolást, de nem akarlak ezzel terhelni - a jövő héten tervezem, hogy benézek az MTSZ-hez, mert az április-májusi esők katasztrófális állapotba juttatták a pecsételőfüzetemet és szeretném bemutatni és megkérdezni, hogy így is elfogadják-e vagy gondolkodjak egy tiszta verzióban, meg nem ártana egy DDK füzet sem... és ha már ott vagyok, akkor PV-t megkérdem, hol lehetne hozzájutni ehhez a kincshez.

 

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget, megpróbálok előtte egy-két kört futni, és ha nem jön össze, akkor majd lehet, hogy megkereslek a másolás miatt. ;-)

 

Ez a jelzéslevakarás ronda dolog! Száradjon le a keze, aki csinálta!

Viszont ezek szerint Te dec 31én is túráztál?

 

Nekem az idei első séta holnap lesz - csak light-osan a sok zabálás után vagy Pvörösvár-Nagykovácsi vagy Szépjuhászné-Budaörs a pilisi piroson.

Előzmény: olahtamas- (31631)
olahtamas- Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31631

Lassan komótosan megkezdődött ez az év is, így vissza kellene térnünk a Lófej-forrás - Ménes-völgy túra kérdéskörre.

 

1. Szállás kérdésben én azért jobban örülnék, ha a szállás autóval megközelíthető lenne, de ha a többség másra szavaz, akkor tudunk alkalmazkodni.

A vasárnapig tartó maradást is el kezdtem szervezni. Remélem Vagdalthús nem sértődik meg, ha csak delegáltakkal képviseltetem magamat a túráján :)

 

2. DVD kérdéskörben sikerült e dűlőre jutnod, vagy próbáljam szétszedni a filmet, és ha igen milyen minőségre tömörítsem vissza ?

 

Előzmény: Remélemilyennicknincs (31552)
olahtamas- Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31630

OFF

A vonalkás az indapassos felhasználónevem.

ON

 

Előzmény: Törölt nick (31629)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31629

Ez a lekaparás nem szép dolog,de most inkább azt áruld el nekem hogy miért került a nickneved mögé egy vonalka?

Előzmény: olahtamas- (31628)
olahtamas- Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31628

A Hármashatárhegyi útnál valaki lekaparta az egy hónapja még teljesen jó állapotban levő jelzéseket...

Mvm9 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 31627

BÚÉK minden kéktúrázónak!

looksharp Creative Commons License 2010.12.31 0 0 31626

Most kép nélkül:

 

Minden kedves túratárs fórumozónak-topiclakónak békés, szeretben és boldogságban teljes, sikeres, eredményes új évet kívánok! És sok-sok kilométert a lábakba!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 31625

Csatlakoznék az előttem szólóhoz:

Boldog Új évet minden kéktúrázónak,topkitársnak!

És sok ilyen bélyegzőt rejtő szelencét jövőre is mindenkinek!:-))

Előzmény: Törölt nick (31624)
kibic66 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 31623

Nagyon szép kiránduló hely Bükkszentkereszt a Kéktúra során:

http://www.royalmagazin.hu/kozelet/barangolo/4897-kiranduljunk-bukkszentkeresztre

Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2010.12.30 0 0 31622

Hobo Bobo nagyon köszönöm a segítséged! Már épp behalni készültem, olyan lassú a gép.

És ni, mintha ugyanolyan ízlésünk lenne! Nekem is pontosan ezek a képek, amiket feltöltöttél a mappámból, tetszenek igazán!

Még egyszer nagyon köszönöm! ;-)))

Előzmény: Törölt nick (31620)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2010.12.30 0 0 31621

Na jó nem szrzm tovább a feltöltéssel.

Ennyi telik:

        

 

 

 

 

    

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 31620

Khmmm...képek itt:   :-)))

Előzmény: Remélemilyennicknincs (31619)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2010.12.30 0 0 31619

Hörpölin beszámolója után én már csak képeket merek feltenni a mai Gánt Csókakő túrámról.

 

És engedtessék meg egy kis reklám egy olyan hölgynek, aki megérdemli:

Vass Rezsőné, lakik: Gánt Zrínyi u 9. Túravezető és olyan történelemórát tud adni a csókakői várról, hogy az ember szinte odaképzeli magát Csákék, Rozgonyiék mellé. Ingyen tart vezetéseket a várban. Interneten is el lehet érni őt a kistérség honlapján egyebekközt. Fizetséget nem fogad el, max támogatást - amit a delikvens jónak lát adni, de ha nem ad az sem baj - a vár felújításához.

 

És most a képek:

 

hörpölin Creative Commons License 2010.12.30 0 0 31618

Országos Kéktúra
Gánt – Várgesztes
2010. december 27.

 

Még az ünnepek után döntöttem úgy, hogy a Bodajk-Gánt túrát folytatva járok egyet a Vértesben, most Gánt és Várgesztes között. A tömegközlekedés meglepően jól szervezhető volt, még csak korán sem kellett kelnem!

Vonat Bp-Kelenföld – Székesfehérvár 05:53-06:59
Busz Székesfehérvár – Gánt 07:35-08:11

 

A vasútállomás és a buszpályaudvar közötti húsz perces séta után még vártam is a helyközi busz indulására. Így aztán már negyed kilenc felé a hátamra kaptam a zsákot Gánton, és belevágtam a túrába. A Vértesben a korábbi hó már jórészt elolvadt, de csak 5-10 centinyi esett Karácsonykor, ami nem tűnt elsőre soknak, de a hófúvások miatt egy-két helyen egy deka sem maradt belőle, máshol viszont térdig értek a hódombok.

 

Az út a Gánt feletti mezőkön és a Pap-völgyben jól járható volt, tízre már Mindszentpusztán voltam, pedig útközben sokszor megálltam fényképezni. Itt a szél telihordta hóval a pecsétek dobozkáját, aztán az egész még bele is fagyott a fémdobozba. A zsebkésemmel tisztogattam meg, véstem ki a jéggé fagyott havat, és kapartam le a jeget a pecsétekről is (fém + nyeletlen gumi). A Mindszentpuszta utáni Ciklámen-völgy nyáridőben árnyas bükkösét kivágták, óriási irtásfolt terpeszkedik most arrafelé. A Pap-völgyben és a Csáki vár melletti völgyben elég nagy volt az erdőpusztulás, itt sok helyen kellett kerülőt tenni az ösvényre rádőlt fák miatt. Viszonylag gyorsan átértem Kőhányásra, pecsételtem, aztán indultam is rögtön tovább, mert elég huzatos volt a hely.

 

Közben ugyanis kiderült az ég, tűzött a Nap ezerrel, de érdekes módon a levegő inkább lehűlt a feltámadó metsző északnyugati szélben. A műúton átkelve a 120 kV-os távvezeték nyiladékában volt a legnagyobb hófúvás, itt combközépig ért néhol a hó. Szerencsére az erdőben, a Cseresznyefa-hajtás völgyében már nem lehetett érezni a szelet, de a hideg az szinte csontig hatolt! Fél kettőre értem át a várgesztesi Vár-völgybe, aztán a műúton felkaptattam a várhoz, mert túratársak SMS-t küldtek, hogy fenn várnak rám.

 

Így aztán a KL jelzésen felmásztam a várba, és megittam egy pohár forralt bort a vendéglőben a társaságukban, elég borsos áron, mert 420Ft-ért mérték a két decit. Még csak meleg sem volt, csak langyos! Közösen indultunk negyed három felé le a faluba és még épp elértük a Tatabányára induló helyközi buszt a buszfordulóban.

 

Tömegközlekedés visszafelé:
Busz Várgesztes – Tatabánya 14:45-15:16
Vonat Tatabánya – Bp-Kelenföld 15:24-16:04

A tatabányai átszállás kissé csücskös volt, de azért összejött!

 

Gánt után a mezőkön a Pap-völgy felé

 

Pecsételőhely Mindszentpusztán

 

Erdőpusztulás a Csáki-vár melletti völgyben

 

A Cseresznyefa-hajtás völgyében

 

Felettem a Gesztesi vár

jzp2107 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 31617

Na! :-)

Előzmény: Morcsi (31616)
Morcsi Creative Commons License 2010.12.27 0 0 31616

Ez a mozgalom nagyon szimpatikus, lehet, még az idén megcsináljuk ;)

Előzmény: jzp2107 (31612)
Morcsi Creative Commons License 2010.12.27 0 0 31615

"Azonban ez nagyon veszélyes is tud lenni, mert több nap ilyen zen-hangulat után nekem pl általában szinte fizikai fájdalom visszatérni a normál életbe, visszaállni a kötelező taposómalomba, aminek elviselésében az ad erőt, hogy nemsokára ismét becsomagolhatom a hátizsákot és mehetek vissza."

 

2006. 10. 23-án este az Olajos Körút 3 napja után, amit csodás élmények, jószándékú emberek, szép tájak között töltöttünk, hazafelé a buszon én is ilyen zen állapotban voltam, mikor telefonon hívott édesanyám, hogy szálljunk le Budapest legszélső megállójában, nehogy bemenjünk a belvárosba, "mert lőnek". Olyan sokkoló volt, hogy azóta is felzaklat, ha rágondolok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!