Keresés

Részletes keresés

molnartiby Creative Commons License 2004.04.02 0 0 195
Ismerősömék pont azért váltottak át kábelre, mert az AM-Mikrót nem tudták több készüléken is függetlenül nézni.
Szerintem, ha veszel egy osztót, minden gond nélkül osz6od a jelet.
Ha jó akarsz lenni a társasággal, erősítős osztót veszel, amivel kevésbé terheled a hálózatot.

Előzmény: Buksi (194)
Buksi Creative Commons License 2004.04.01 0 0 194
Sziasztok!

A szomszédaink kb. 3 hete költözködtek be, és ők is kábeltévézni szeretnének. Kérdezősködtek és azt az infót kapták, hogy 30eFt a bekötés + valamennyi ha több tévéről van szó, de pontos összeget mondanak, az előzetes felmérés után. Le is másoltak valami papírt, de az kint van a kocsiban és most már nincsen kedvem kimenni érte, majd megnézem, hogy ezen kívül van-e még valami a papíroson.

Kellemes hétvégét!

Buksi

Előzmény: H.László (193)
H.László Creative Commons License 2004.03.30 0 0 193
Köszönöm szépen, megtaláltam.
Előzmény: felpillantó küllő (192)
felpillantó küllő Creative Commons License 2004.03.30 0 0 192
H.Laci,
Itt szerintem mindent megtalálsz:
http://www.fibernet.hu/ugyfelszolgalat3_szazhalombatta.htm
Előzmény: H.László (191)
H.László Creative Commons License 2004.03.29 0 0 191
válaszlokat = válaszokat
Előzmény: H.László (190)
H.László Creative Commons License 2004.03.29 0 0 190
Köszönöm a gyors válaszlokat, ha valaki pontos elérhetőséget is tud, azt is írjátok meg.
A kábeltv-s vétel tudtommal sokkal jobb minőségű, mint az AM Mikro, és ezek szerint az ára megegyezik a Am-el.
Sziasztok.
felpillantó küllő Creative Commons License 2004.03.29 0 0 189
Buksi, köszönöm! Próbálom hívni.
H.Laci, megpróbálom holnapra előszedni a kért dolgokat.
Annyit tudok mondani, hogy negyvenvalahány csatornánk van, és ha minden igaz, havi háromezervalamennyibe kerül. Van egy kisebb csomag is (olcsóbb), és lehet kérni HBO-t is (drágább).
molnartiby Creative Commons License 2004.03.29 0 0 188
Lacinak:

A Tárnokért Kht-nél tudnak elérhetőséget mondani a kábelTV/internet ügyben.
(tudtommal Fibernet Kft-nél a Kovács Zsolt-ot kell keresni, van vmi 30-as szám is, de nekem azt nem vette fel senki/amúgy +nem találom ezért nem tudom leírni/)

H.László Creative Commons License 2004.03.29 0 0 187
A kábeltv-ről szeretnék érdeklődni:
Mikor kötötték be, melyik cég, esetleg elérhetősége, árai, elérhető csatornák, stb.
Én nemrég lakom Tárnokon, és AM Mikro előfizetést örököltem az elöző lakótól, de a kábel jobb lenne.
Kösz.
Előzmény: felpillantó küllő (185)
Buksi Creative Commons License 2004.03.26 0 0 186
Szia!

Málé ment névvel, telefonszámmal!

Remélem még jó a szám (a név biztosan!! :)))!

Buksi

Előzmény: felpillantó küllő (185)
felpillantó küllő Creative Commons License 2004.03.26 0 0 185
Sziasztok!
Bennem olyasmi él, hogy külön szokták kérni, hogy építési törmeléket ne rakjanak ki, de szerintem is 1 v. 2 zsák belefér.
Gondolom az érintettek már élvezik a kábel-tv-t, vicces, de az előszerződésben meghatározott utolsó lehetséges napon végülis behozták.
Nem tud valaki jó vízszerelőt helyben? Esetleg asztalost?
Előzmény: H.László (184)
H.László Creative Commons License 2004.03.26 0 0 184
Helló, Tiby!

Kösz a választ, akkor kirakom a sittet, nincs sok, két zsákban talán elfér. A lomtalanításról szoló hirdetményt a vasútállomásról jövet a Hazatérők útján láttam a második utca sarkán a járda felőli utcarészen egy fán. Frissnek tűnik, remélem, nem tavalyi.
Szia,
Laci.

Előzmény: molnartiby (183)
molnartiby Creative Commons License 2004.03.26 0 0 183
Szia Laci!

Én is csak tőled tudom, hogy lesz.
A Tárnokhírben (múltkoriban) nem láttan erre utaló jelzést.
A www.tarnok.hu-n sem (+jegyzem ezt nem is igen frissítik)

Véleményem: ha csak 1-2 zsákod van, azt szerintem odateheted, de ha többről van szó szerezz utánfutót és vidd Pusztazámorra.
(esetleg tölts fel vele vmit, vagy add oda vkinek aki fel akar tölteni vmit)

üdv.:
Tiby

Előzmény: H.László (182)
H.László Creative Commons License 2004.03.25 0 0 182
Helló, tárnokiak!

Mostanában senki nem ír ide?
Tegnap olvastam egy fára kiszegezett hirdetményt, miszerint április 15-én lomtalanítás lesz, 15-én reggel 07.00-ig ki kell rakni a lomokat.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor elszállítják az építkezési sittet is? És ha igen, azt ki lehet tenni zsákban?

Üdv mindenkinek!

H.László Creative Commons License 2004.03.10 0 0 181
Kösz a figyelmeztetést, nekünk már későn jött.
Novemberben már volt egy csőtörésünk a kertben, szerencsére azonnal kiderült. A burkoló éppen a fürdőszobát csempézte, ezért el volt zárva a víz az aknában, aztán felszerelte a csapokat, de nem volt megnyitva egyik sem, mégis pörgött az a kis pöcök a vízórában. Kb. fél óra múlva meg is találuk, hogy hol van a csőtörés, mert akkora feljött a víz a talajból, a füves területen tocsogott a víz. Mi a szerelő tanácsára kicseréltettük a teljes kinti csővet az órától a ház faláig, onnan állítólag sokkal jobb és főleg újabb cső vezet be a házba. A kertben még a legelső , kb. 20-30 éves cső volt.
A csőtörés meg 30 e ft-ba került.

Ellenőrizni tehát úgy lehet, hogy mindegyik csap zárva van, és mégis pörög a pöcök a vizórában. Tehát folyik valahol a víz.
Üdv,
L.

molnartiby Creative Commons License 2004.03.10 0 0 180
Sziasztok!

Nagyon fontos infó (főleg azoknak, akiknek régi építésű házuk van)

Figyeljétek a vízóra állásokat, mert 1 ismerősömmel előfordult, hogy a mérő utáni vezetéke(vascső) elkorrodált ca.10év után itt-ott.
A következménye 300köbméter víz folyt el rajta kb.2hónap alatt.

Tehát figyelni a vizet!

H.László Creative Commons License 2004.03.09 0 0 179
Már hogyne számítana! Ha van rá érdeklődés, akkor hamarosan itt lesz. Hétvégére már egy kicsivel jobb időt igérnek. Csak nehogy tévedjenek.

L.

Előzmény: Buksi (178)
Buksi Creative Commons License 2004.03.08 0 0 178
Én nagyon érdeklődök a tavasz iránt! Ez nem számít??? :(

Köszönöm szépen! :)

Buksi

Előzmény: H.László (177)
H.László Creative Commons License 2004.03.08 0 0 177
A tavasz érdeklődés hiányában elmarad. Legalábbis nagyon úgy néz ki.

Minden kedves hölgynek Boldog Nőnapot kívánok!
Üdv mindenkinek.

Répi Creative Commons License 2004.03.04 0 0 176
Szia Minna,
privátba írtam neked.

Kriszti

Előzmény: Minna (166)
Buksi Creative Commons License 2004.02.27 0 0 175
Sziasztok!

Gratula! Nagyon örülök!

Nem volt hiábavaló az ostrom!!:))

Már mi is nagyon várjuk a tavaszt (ki nem?), és bizony mi is aggódva néztük a tujákat, az orgonabokrot a jég alatt. A múltkori jóidő, napsütés hatására úgy elindultak a virágaim, hogy már azt hittem ki is nyílnak, aztán meg jött a hó, a hideg, az eső.... remélem túlélték!

További kellemes hétvégét! Hétfőn már március lesz!!!!:)

Buksi

Előzmény: H.László (174)
H.László Creative Commons License 2004.02.27 0 0 174
Képzeljétek, ma reggel végre volt közvilágítás a házunk előtt. Az este 19 óra körül még teljes sötétség volt, gondolom, nem ez után javították teljes csendben. Ma reggel 5.30-kor viszont már világitott. Lehet, hogy ezeket a lámpákat egyenként ki meg vissza lehet kapcsolgatni, és így sporolnak a villanyszámlával? Mindenesetre köszönet annak, aki jóvoltából megint világit.
Én többször szóltam az ELMÜ-nek a zöld számukon, meg az önkormányzatnak is jeleztem, kétszer írásban és kétszer csak e-mailben. Talán valamelyik sikeres volt, és eljutott az illetékeshez. Most már csak tartson ki, ameddig hamar sötétedik.

Mindenkinek kellemes hétvégét!

H.László Creative Commons License 2004.02.23 0 0 173
Mi még nem tudtuk feltéképezni Tárnok utcáit és kirándulóhelyeit, de már alig várom a tavaszt, hogy ki lehessen mozdulni otthonról. Habár a mostani állapot szerint nemigen akar még megjönni a tavasz. A jég súlya alatt csak úgy roskadozik a kertben lévő fenyőfa, félek, hogy letörnek az ágai.

Mi is szeretnénk minden tőlünk telhetőt megtenni azért, hogy a saját kertünk és a környékünk szép legyen, csak már a tavasz itt lenne.

És mindenki vigyázzon magára, nagyon csúszosak az útak és a járdák.

Előzmény: molnartiby (172)
molnartiby Creative Commons License 2004.02.19 0 0 172
Szia Laci !

Nagyon jól teszitek, hogy kiruccantok (pláne, ha jó idő is lesz).
Van homokozó meglehetősen tiszta homokkal és még elég sok van benne.
Tavaly, párommal bebringáztuk Tárnokon az összes utcát. Megnéztük, ki-hogy él.
Etalonunk Ausztria (nem Burgenlandi része)..
Van még mit fejlődni. Mi mindenesetre minden tőlünk telhetőt +teszünk, hogy legalább a saját portánkon és környékén rend legyen.
Ha nem lenne annyi lusta ember (mint pl.Érden) jobban nézne ki az ország és a mi közvetlen környezetünk is.

Nálam a hortenzia kezd hajtani, igaz az utóbbi éjszakákat bélelt papírdoboz alatt töltötte.
Mínusz 5 alatt lehet veszélyes a fagy ezekre a növényekre nézve (ott már maradandó a kár).

Jó szórakozást a 7végére!
(arról a játszóról lopták el a csúszdát)

Előzmény: H.László (171)
H.László Creative Commons License 2004.02.16 0 0 171
A hétvégén a gyerekekkel kimentünk a vasútállomás mellett levő játszótérre. Mivel nemrég vagyunk tárnoki lakosok, eddig erre nem volt időnk. A játszótér megnyerte a tetszésünket, főleg a gyerekekét, van hinta, libikóka, csúzda, meg talán homokozó (most hó alatt, ezért nem biztos). Mellette egy nagyobb fűves focipálya, meg padok a pihenni vágyó szülőknek.
Nekünk tetszett. Vigyázzunk rá.
Üdv mindenkinek!
H.László Creative Commons License 2004.02.13 0 0 170
Most meg két egymás utáni próbálkozásom is megjelent.
H.László Creative Commons License 2004.02.13 0 0 169
Eddig kétszer futottam neki, hogy a hozzászólásomat elküldjem, de a technika ördöge mindkétszer kifogott rajtam. Na talán most.

Szóval egyetértek veled, nem hagyhatjuk, hogy a vadbarmok letörjék a fákat meg rongálják a játszótereket. Vigyáznunk kell a köz vagyonára is, mert az a miénk is, és nekünk kell itt lakni. És szeretnénk rendes, szép környezetben lakni.

Közvilágítás ügyben még mindig semmi eredmény, de tovább piszkálom az illetékeseket.

És hétvégén már nagy és zöld rügyei voltak a kerti kis orgonabokornak, remélem, most meg nem fagy meg.

Előzmény: molnartiby (167)
H.László Creative Commons License 2004.02.13 0 0 168
Egyetértek veled, nekünk, lakosoknak kell törödnünk és megóvnunk a közvagyont is a vadbarmoktól. Két hónapja vagyok tárnoki, még nem találkoztam fákat letörő vagy játszóteret rongáló egyedekkel, de én sem hagyom szó nélkül, ha ilyet látok.
Eddig csak a vonaton találkoztam egy ilyen egyeddel, reggelente ordítva beszélget vagy inkább henceg, akkora a pófája, hogy messzire hallják. IQ-ja viszont hangjánál jóval kisebb.

Hogy másról is írjak, nem tudjátok véletlenül, mikor jön már a tavasz? A hétvégén a tavaszias időben a kerti orgonabokornak már nagy és zöld rügyei voltak, most meg féltem, nehogy elfaggyon a visszatért hidegben.

Előzmény: molnartiby (167)
molnartiby Creative Commons License 2004.02.13 0 0 167
Minna !

Majdnem igazat adok neked, hogy jó lenne már csinálni vmit.

DE:

Van 1 játszótér a Rákóczi úton szemben az alsó tagozatos sulival.
Az szinte folyamatosan romlik és nem az időjárás viszontagságai gyöngítik a szerkezeteket.

A tanítónénik a napisokkal inkább az állomáshoz mennek, mert az korszerűbb játszótér.
És ott is mi történt:
Valaki el lopta a csúszdát!!! (azóta pótolták)

A Hazatérők útján + vki letördelte a szép új facsemetéket(ezeket később a tárnoki ültetők visszakötözték)

A betlehemi kompozíciót is rendsteresen rongálják. A tanítónéni(vagy ki) aki csinálja nem meri a megfelelő időben kiállítani, mert van 1-2 barom, aki tönkreteszi.

Nem hiszem el, hogy ezeket senki sem látta!
Ha 1x meglátom, hogy valaki tör-zúz stb. Tárnokon a köz vagyonát, biztosan mondom, hogy sz@rrá verem és csak utána kérdezek.

Amíg nem védjük+ a nekünk szánt értékeket, ami községünket szebbé, használ6óbbá teszi, addig nincs jogunk pampogni, hogy itt sincs játszótér, ott sincs kuka.

Apropó kuka:
Vki rendszeresen az utcai szemetesbe hordta(ja?) pl. a pelenkáit és az egyéb háztartási szemetét, rendszeresen teletömve a kukát.
Az ilyen sz@rházi b@rmokat miért nem jelnti fel vki, miért nem birságolják+ stb.
Vegyen magának kukát és fizesse azt a kb.1500Ft-ot negyedévente!

Szóval vannak itt Tárnokon is baromállatok, akiket igen is rendre kell utasítani nekünk, mint lokálpatriótáknak.
Odafigyelés és összefogás nélkül nem jutunk semmire! (vki felépít vmi szépet a másik +lerombolja)

Na most jól +mondtam.

üdv.:
Tiby (1 lelkes tárnoki)

Minna Creative Commons License 2004.02.10 0 0 166
Sziasztok!

Kicsit megkésve, de BÚÉK mindenkinek!
Az úthelyzetről regélni tudnék...(focipálya és környéke). Nyakig úszunk a sárban, egyszer próbálkoztam babakocsizással. Pedig csatorna is van, de még csak ígéret sincs, hogy mikor lesz aszfalt. Ráadásul kaptunk egy szép árkot is az utca túloldalára, ami nem igazán könnyíti meg az autóval való ki és beállást, pláne, amikor be van havazva. A focipálya mellett most edzőpálya lesz, az egész körbe lesz viszont kerítve, a régi pályát meg állítólag felújítják. A pályák kapcsán azért remélem az utat is helyrepofozzák kicsit.
Viszont a kisgyerekesek talán örülhetnek, mert az újonnan parcellázott rész mögött (Álmos utca) állítólag az idén tervbe van véve egy játszótér.

Üdv, Mina

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!