Keresés

Részletes keresés

SOMLO_JANOS Creative Commons License 1999.06.09 0 0 29
Nem éppen a béke közelségére utal a tegnapi B52-es támadás.

Mint lent:

LINK1

LINK2


LINK3

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.09 0 0 28
Bekopizom ide, mert a 6.-ba írtam, amikor az már halódott, és érdekel a véleményetek:

Ja és Milosevics. Most ő a PE No.1.
OK. Tegyük fel sikerül elérni, hogy leváltsák. Ellenségkép megszűnik. De!
Mutasson valaki nekem egy olyan szerb politikust, aki programjába bele meri fűzni a NATO (ENSZ) csapatok koszovói (ő szemszögükből) megszállásának támogatását, az albánok visszatelepülésének igenlését.
Ugyanis a szerbek, de még [talán] a vajdasági magyarok is jobban utálják az albánokat, mint SM-et. Talán ez is hozzájárult, hogy nem lázadtak fel eddig.
Szóval, ennek nem lesz vége, és most majd a szerbek alakítják meg a maguk Felszabadítási Hadseregét stb.

Persze szvsz...

cserny Creative Commons License 1999.06.09 0 0 27
Valami Keynes nevu irta a gazdasagi vilagvalsag idejen hogy a kormany ugy novelhetne az ujraeloszto szerepet es csokkenthetne a munkanelkuliseget hogy palackokban 5 dollaros bankjegyeket kellene elasnia es az emberek meg kiasnak. Mindenesetre ebben az idoszakban faragtak bele egy arizonai hegyoldalba 4 amerikai elnok gigantikus arckepet. Ketsegkivul maradandobb mint a bombatolcserek es hasznosabb is mert most turistak nezegetik. Mindenesetre munkaalkalmat teremtett egy olyan idoszakban amikor nehez volt munkat talalni. Az altalad emlitett "bombazas a sivatagban" sem marhasag modjuk el lehetne nevezni egy "osszfegyvernemi hadgyakorlatnak". Mindent meg lehet ideologizalni nemdebar? Mindenesetre az USA nak most nincs szuksege effele keresletelenkito tevekenysegre, erosebb mint valaha.
Előzmény: Kopasz (25)
Obi wan Creative Commons License 1999.06.09 0 0 26
Írtam, hogy az leszek.
Előzmény: Törölt nick (22)
Kopasz Creative Commons License 1999.06.09 0 0 25
Ha némi bombázás önmagában elég lenne a Dow Jones index felpumpálásához, akkor nagyon egyszerűen megoldhatnák a gazdasági problémákat a jenkik. Kijelölnének valahol a sivatagban egy néptelen területet jó messze mindentől és az index (nem ez, a Dow Jones) gyengélkedése esetén leszórnának oda néhány ezer tonna bombát. Lehetne utángyártani, élénkül a gazdaság.
Eh, ez marhaság.

Üdv: Kopasz

Salsa Creative Commons License 1999.06.09 0 0 24
Udv mindenkinek!

OgMog, Toki
Nagy uzlet a fegyver, persze hogy az, nem is mondtam, hogy nem az, de az USA gazdasagat nem ez huzza. Van ezer egyeb, amitol porog. Tobbek kozott az informatika.:) Meg meg egy csomo.

Es a Dow Jones szarnyalasat es a koltsegvetesi szufficitet a koszovoi haboruval osszefuggesbe hozni... Well, ugy velem ezzel rossz uton jarsz.
A Dow Jones mar tobb mint 7 eve porog es tobb ev alatt jott ki az a teljesitmeny, ami az USA-ban a szufficitet eredmenyezte. Amikor meg nem volt sehol sem kozponti tema Koszovo. Szoval ezt kapcsolatba hozni...?

USA-Kina:
Ugyis lefekszenek ezek egymasnak. Eddig is megtettek es ezutan is megfogjak. Amikor a jen zuhanni kezdett, akkor az USA es Kina egymas kezet fogva, mint a jo kisfiuk vasaroltak jent, csak hogy a valsag ne melyuljon. Ha nagy a baj, ugyis lefekszenek egymassal. Csakugy mint az oroszok.

Amugy jo reggelt mindenkinek! :)
Salsa

cserny Creative Commons License 1999.06.09 0 0 23
>cserny!
>Nem ezt kérdeztem!

Egy ellenkerdessel vilagitottam ra a masik oldal allaspontjara nem a te -koltoi- kerdesedre akartam valaszolni.

>Ps:Ha a NATO-t a hideg céltudatosság jellemezné, akkor már az első naptól szőnyegbombáznának.

Vietnamban azt csinaltak (meg napalmot is hasznaltak) meg sem demoralizaltak a polgari lakossagot. (Mellesleg nehany hete annak hogy clusterbombakkal szortak meg Nist.) Szerintem ezek az "amit ki lehet hasznalni azt hasznaljuk ki" elve alapjan mukodnek, a totalis bombazas varhato eredmenye kisebb mint az ebbol szarmazo nemzetkozi botrany okozta negativ visszhang. Ok ugy gondoljak hogy eleg a bomazasnak ez a modja is. Vegul is atombombat is hasznalhatnanak de mekkora lenne a haszna es mekkora a bevetesenek az ara?

Előzmény: Obi wan (20)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.09 0 0 22
Én azokat a NATO pilótákat, akik kioldják a bombákat, ugyanolyan hidegvérű gyilkosoknak tartom, mint Arkan tigriseit. Csak más eszme lebeg a szemük előtt.
Szerinted ők éreznek lelkiismeret furdalást. Ugyan-ugyan...
Ennek a háborúnak mindannyian egy kicsit vesztesei is vagyunk.
Azt meg senki nem kérdőjelezte meg, hogy a NATO csak győzhet (tehát aki nem rajong az általad imádott szövetségért, az sem!).
Egyébként meg nagyon cinikus vagy! "megérdemelték", te is. hogy ilyen hülyeséget beszélsz...
Előzmény: Obi wan (20)
Kopasz Creative Commons License 1999.06.09 0 0 21
Tegnap volt valamelyik hiradóban egy utcai riport Belgrádból. Nem úgy nézett ki a város, mint egy komoly háború által sujtott település. A belvárosban normális forgalom, romok sehol. Nem totális háborút folytatnak ellenük, talán ezért nem veszik eléggé komolyan az emberek. De ez nem olyan nagy baj. Az igazi számlát majd a bombázások után kell kifizetni, na az fájdalmas lesz.

Kopasz

Obi wan Creative Commons License 1999.06.09 0 0 20
cserny!
Nem ezt kérdeztem!
Ps:Ha a NATO-t a hideg céltudatosság jellemezné, akkor már az első naptól szőnyegbombáznának.
Előzmény: cserny (16)
Yoshi Creative Commons License 1999.06.09 0 0 19
Oda is mennek, de vagy 40 zold (vagy hupilila) sapkassal.
Melyenszanto eszmecseret lehetne folytatni ;)
Előzmény: cserny (18)
cserny Creative Commons License 1999.06.09 0 0 18
>Hulye barmok, nem birjak felfogni, hogy vesztettek? Persze, nem ok halnak bele...

Szerintem menj oda es mod meg nekik hatha meg nem tudjak...:-)

Előzmény: Yoshi (15)
Obi wan Creative Commons License 1999.06.09 0 0 17
Bubu!
Ne csináld ezt velem.
Mint oda van írva ez a Jugoszlávia által elfogadott béketrev szövege, azaz a G8-ak általi béketerv!
Előzmény: bubu (13)
cserny Creative Commons License 1999.06.09 0 0 16
>Már tegnap is leírtam: a szerb vezetés teljesen egyenértékű a farkast kiáltó juhásszal(ha valaki nem ismeri, akkor
>elmesélem). Nem véletlen, hogy a NATO addig nem állítja a büntető akciót, amíg nincs bizonyítéka a kivonulás
>megkezdésére. Én sem bízom olyan ember szavában, aki eddig mindig átvert. Nézzetek magatokba: Ti IGEN??!!

En nem biznek egy olyan szervezetben ami nyilt agressziot kovet el, es a cselekedeteit a hideg celtudatossag jellemzi.

Előzmény: Obi wan (9)
Yoshi Creative Commons License 1999.06.09 0 0 15
A huje szerb had es politikai vezetesen igazan tarthatna valamejik elitegyseg elesgyakorlatot "ellenseges vezetesi pontok megsemmisitese" temaban...

Hulye barmok, nem birjak felfogni, hogy vesztettek? Persze, nem ok halnak bele...

Obi wan Creative Commons License 1999.06.09 0 0 14
"A Népszava értesülései szerint több, zömmel magyarlakta határ menti vajdasági település lakosai immár a harmadik hét végén lövészárokásást és más, kimondottan katonai jellegű földmunkákat végeztek. A Vajdasági Magyarok Szövetségének alelnöke, Józsa László kérdésünkre elmondta, a szervezethez nem érkezett ilyen tartalmú bejelentés, de nem zárta ki, hogy mindez megtörténhetett.

Szombaton reggel hattól sötétedésig, majd vasárnap ugyanilyen időbeosztásban kell lövészárkokat ásniuk azoknak, akiket a Jugoszláv Hadsereg utasítására közmunkára visznek el a magyar, illetve a horvát határhoz közeli vajdasági településeken. A munkára fogható, 18 és 45 év közötti férfiakat lista alapján válogatják ki - mondta lapunknak nevének elhallgatását kérő vajdasági hírforrásunk, hozzáfűzve: semmit, így élelmet, vizet és munkaeszközt sem kapnak a hatóságoktól, csupán napi félórányi szünetet és a parancsot, hogy mit és merre kell ásniuk. A direktívák többnyire a település közelében lévő, stratégiailag fontosabb létesítmények - kórház, iskola és főbb útvonal - körüli árkokra, illetve lövészállások kiépítésére vonatkoznak, de a határsávhoz közel is kellett munkát végezniük."
Szóval: szm és a parlament elfogadta a feltételeket CSAK ÉPPEN NEM TELJESÍTI AZOKAT?!

bubu Creative Commons License 1999.06.09 0 0 13
ez a 8ak,
vagy a nato?
mert az nem ugyanaz:(((
allitolag pont ezer makacskodnak a szerb katonai vezetok
Előzmény: Obi wan (12)
Obi wan Creative Commons License 1999.06.09 0 0 12
Bubu!
A béketerv szövege magyarul:
http://www.origo.hu/hirek/nagyvilag/990603ajugoszlav.html
Előzmény: bubu (10)
Kopasz Creative Commons License 1999.06.09 0 0 11
Ebben teljes mértékig egyetértek veled, a bajom csak az, hogy mindig olyanokon csattan az ostor, akik szívesebben lettek volna otthon anyuci mellett a meleg ágyikóban. A halottakon meg az sem segít, ha a YU vezetést kompletten lesittelik több ezer évre. Ez a legszomorúbb az egészben.

Kopasz

Előzmény: Obi wan (9)
bubu Creative Commons License 1999.06.09 0 0 10
illusztracio ahhoz, hoyg mileyn lett volna egy kimeletlen nato tamadas, azoknak a szamara akik a totalis haborurol beszeltek.... tevesen.

masreszt, ez volt az elso eset, amikor egyertelmuen az UCK legierejekent szerepelt a nato :(((

megin megkerdem, valahol megvan a nato "megadasi nyilatkozata" amit nem akartak alairni a szerbek?

Előzmény: Obi wan (4)
Obi wan Creative Commons License 1999.06.09 0 0 9
Már tegnap is leírtam: a szerb vezetés teljesen egyenértékű a farkast kiáltó juhásszal(ha valaki nem ismeri, akkor elmesélem). Nem véletlen, hogy a NATO addig nem állítja a büntető akciót, amíg nincs bizonyítéka a kivonulás megkezdésére. Én sem bízom olyan ember szavában, aki eddig mindig átvert. Nézzetek magatokba: Ti IGEN??!!
Előzmény: Yoshi (6)
Kopasz Creative Commons License 1999.06.09 0 0 8
A teljes igazságot erről talán soha nem tudjuk meg, egy része biztosan titkos. A gépveszteségekről pontos lista lesz, mivel a jövőbeni költségvetés terhére fogják pótolni a lelőtt/elveszett gépeket. Ez már így volt a vietnami háború és a Sivatagi Vihar után is, szerintem most se fognak/tudnak titkolózni. Hogy mikor lesznek adatok, azt nem tudom.

Kopasz

Előzmény: Yoshi (3)
Obi wan Creative Commons License 1999.06.09 0 0 7
Szeretném emlékeztetni benoet, man_jit és a többieket, akik gyalázzák a szövetséget, hogy ne csodálkozzonak a szerbek azon, hogy a NATO egyre jobban bekeményít. Azok a nyilatkozatok, amelyekben nyugati politikusok kinyilvánították, hogy szm annál nagyobb árat fizet, minél tovább húzza az időt, nem csupán szájtépés volt! Ők komolyan gondolták! A szerbeken kívül mindenki tudta ennek a jelentését. Ha valaki befogja a szemét és a fülét s azután rúgják seggbe - már megmodtam többször is alapon, azt -bocsika- de nem tudom sajnálni.
Előzmény: Obi wan (4)
Yoshi Creative Commons License 1999.06.09 0 0 6
Cinikus vagy, Obi Wan (en is), de nem annyira ok erdemeltek meg, inkabb a targyalo delegaciot kellett volna megbombazni. SZVSZ. MEg inkabb Milot.
Kopasz Creative Commons License 1999.06.09 0 0 5
Obi wan!

Azt azért ne felejtsd el, hogy nem Milosevityet, Arkant meg a többi gazembert bombázták ripityára, hanem valószínűleg sorkatonákat. Lehet, hogy jópáran közülük nem jószántukbók voltak éppen ott. Lehettek köztük magyarok is, bár ez csak nekünk fáj kissé jobban, egy ember az egy ember. Én speciel a katonai áldozatokat is a mostani YU vezetés számlájára írom.

Üdv: Kopasz

Előzmény: Obi wan (4)
Obi wan Creative Commons License 1999.06.09 0 0 4
Krónika:
"Brüsszelben a NATO szóvívője gyakorlatilag megerősítette azt a hírt, amely szerint hétfőn Koszovóban, az Albán határ közelében minden eddiginél súlyosabb csapást mért a szövetség a szerb szárazföldi erőkre. Nato-közeli forrásokból származó hírek szerint hétfőn egy B-52-es nehézbombázó legalább 400, de lehet, hogy 800 szerb katonát ölt meg, amikor egy stratégiai magaslatot támadott. A hivatalos NATO-csatornák semmilyen kommentárt nem fűztek a hírhez. Jamie Shea szóvívő a hétfői nap katinai esemény-krónikájáról ennyit mondott: Nagyon nagy nyomás nehezedett a szerb erőkre Koszovóban, különösen a Pastric-hegy környékén, ahol B-52-es nehézbombázók hajtottak végre támadásokat. Ennyi hangzott el a szóvívő szájából. Vagyis a NATO -híven korábbi fenyegetéséhez- valóban fokozta a légicsapások intenzitását, miután vasárnap megszakadtak a katonai megbeszélések a szerbekkel.
Az amerikai külügyminiszter asszony brüsszeli villámlátogatásán hétfőn este leszögezte: először a szerbeknek kell elfogadniuk a távozás menetrendjét és technikai feltételeit. Ha a kivonulás megkezdéséről a NATO meggyőződik, bombázási szünetet tart és ez alatt szavazhatja meg a Biztonsági Tanács a határozatot, amelynek alapján azonnal elkezdődhet a béketeremtés Koszovóban. Vagyis az elmúlt napok huzavonájával oroszország annyit nyert, hogy a New York-i szavazás pillanatában nem hullanak már bombák Jugoszláviára. Milosevics és Jugoszlávia azonban semmit nem nyert. Sőt. Súlyos árat fizetett az időhúzásért."
Lehet, hogy cinikus vagyok, de:
MEGÉRDEMELTÉK!
Yoshi Creative Commons License 1999.06.09 0 0 3
Mino kellemetlen...
Szerinted mikor hozzak majd nyilvanossagra a beveteek statisztikait, beszamolokat meg minden egyeb ilyen okorseget?
Rohadtul kivancsi vagyok...

(IRC rulez:))

Kopasz Creative Commons License 1999.06.09 0 0 2
Lényegében semmit.

Kopasz

Előzmény: Yoshi (1)
Yoshi Creative Commons License 1999.06.09 0 0 1
tenyleg, nullasok...:)

Jut eszembe: a B1-esek beveteseirol mit tudsz?

Kopasz Creative Commons License 1999.06.09 0 0 0
Kössz! Így sokkal könnyebb ránézni. Nullások Beeeee!

Kopasz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!