Keresés

Részletes keresés

NLacc75 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 7543

A hajlottabb kor magával hozza a megbékélést, pláne, ha egy ilyen szenzációs sikerlemez színesíthető egy-két meglepő momentummai - Lady Gaga, Sir Elton, Sir Paul, Stevie Wonder szerepeltetése, ami összességében jól bejött. A Bill az nem dicsőült meg, csak szép csendben beépült, szerintem stones-osabb megoldás volt, mint egy az egyben beállítani a lemezbe a McCartneyt és a Ringo Starrt, ami egy változatként megfordult a fejükben.

Na jó, semmi, csak jeleztem, hogy engem feldobott. Mi a zenéd mostanában? 

Előzmény: rcatti (7542)
rcatti Creative Commons License 2023.11.01 0 0 7542

Helytelenül tetted félre.

Én végig hallgattam a teljes lemezt (nem volt könnyű). Nem rázott fel, igaz ez már nem az én zeném, ilyet már nem hallgatok.  Wyman hiába 87, harminc éve kirúgták, már Budapestre sem jött velük.

Előzmény: NLacc75 (7541)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.29 0 0 7541

úgy mint ÉRA? Vagy életkor? Ezt a zavarukat azért egyes idősebb urak ügyesen áthidalják, például egy fiatalos új albummal, mint amilyen a "Hackney diamonds". Gondolom, Nálad is megüti a színvonalat és felkelti a kíváncsiságot: hogy lehet ilyet rendezni 80 évesen, vagy Bill Wyman esetében 87. Amióta megjelent az opus, átmenetileg félretettem Pachelbelt.

Előzmény: rcatti (7539)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 7540

Átmeneti állapot. Utána jön a gyerekkor másodszor. Igazad van, előtte kell elintézni a fontosabb dolgokat. 

Előzmény: rcatti (7539)
rcatti Creative Commons License 2023.10.26 0 0 7539

Kor van.

Előzmény: NLacc75 (7538)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 7538

Baj van? 

Előzmény: rcatti (7535)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 7537

Egyszerűségében a nagyszerűség: Arra gondolok, hogy a tervező és a megrendelő beruházó pont arra gondolhatott. 

Előzmény: rcatti (7536)
rcatti Creative Commons License 2023.10.24 0 1 7536

Itt egy madártávlati kép. Engem nem hoz lázba.

Előzmény: NLacc75 (7533)
rcatti Creative Commons License 2023.10.24 0 0 7535

A háttérben látható(Sas)hegy és beszélgetésünk alapján csakis a volt TF pálya lehet. De én már nem futópályát választok, hanem sírhelyet keresek magamnak.

Előzmény: NLacc75 (7533)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.19 0 0 7534

Ma ezért fehér lapot kapnék! Igaz, főleg Portugáliában...

Előzmény: rcatti (7532)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 7533

Na ja!  Kíváncsi vagyok, ráismersz-e:    Mottó: "új kő fakad, a rács marad"  Hányas pályát választod? Ma "lőttem".

Előzmény: rcatti (7532)
rcatti Creative Commons License 2023.10.17 0 0 7532

Mert olyan kis udvarias voltál. Nem tudtad, hogy a futball nem "kisasszony" sport.

Előzmény: NLacc75 (7531)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.14 0 0 7531

Arra nem emlékszem, hogy az Illaatszer az merre is volt. A Szállítók talán a Főtefu-hoz vagy a TEFU-hoz kötődött. A Kőbányai Lombik az biztos a Kőbányai Gyógy- és Tápszergyár csapata volt. Bár minden további nélkül lehetett bármelyik X. kerületi vegyigyáré is. Akkoriban ha végigmentem a Váci úton, vagy mondjuk a Fehérvári úton - ami mindkét esetben félnapos program volt, végig gyárak ővezték mindkettőt. És mindegyiknek valamilyen szinten volt focicsapata. Nekem a Beloiannisz gyerekcsapatánál volt szerencsém kipróbálni magam, de csak udvariassági látogatásnak bizonyult. Szó szerint: az első szélen haladó akciónál elpöcköltem a labdát az ellenfél támadója elől, a labda taccsra ment, én meg, hogy kiengeszteljem az ellenfél mérges szélsőjét, visszahoztam a labdát és visszadobtam neki. De nem ő köszönte meg, hanem az edző - hogy meglátogattam őket. 

Előzmény: rcatti (7530)
rcatti Creative Commons License 2023.10.09 0 0 7530

Nincs ebben különlegesség, te akkor a Tabánhoz laktál közel én az Illatszer pályához. Amikor odaköltöztünk mellétek (szinte), adva volt a MOM és a TF pálya. Eszünkbe nem jutott volna III.ker TTVE pályára járni. Azt meghagytuk az óbudaiaknak. Bár felcsigázták az érdeklődésemet ilyen csapatok, mint Kőbányai Lombik, Szállítók, KISTEXT, stb., amiket csak a totószelvényről ismertünk és onnan maradt meg emlékezetünkben.

Előzmény: NLacc75 (7528)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 7529

Erre én is jól emlékszem. Ha emlékezetem nem csal, a Ménesi úton mentünk végig. A vége lehajlik a Bartók Béla útra, talán a Mészölynél torkollik bele. Ahelyett azonban, hogy lementünk volna, szétnéztünk kicsit feljebb, járatlan útakon és egy kiépítetlen panorámás helyről, onnen leereszkedtünk a Gellért szálló fölött-mögött a Szabadság-hídhoz, aztán újult erővel az általad pontosan leírt úton. A végére majd belegebedtünk, de kisebb pihenőkkel MEGCSINÁLTUK. 

Aztán egy másik alkalommal nem hagytuk ki a Gellért püspök szobrot és a fölötte ívelő hidat, ahonnan kíváló kilátás nyílt az éppen elkészült Erzsébet-híd teherpróbájára. Azt hiszem, elég sokat kellett várni, míg elkezdődött, de megérte: impozáns volt.

Előzmény: rcatti (7527)
NLacc75 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 7528

Szóval te már akkor világlátottabb voltál! Praktikus megoldás volt ez a kukkolás, végül is nem voltunk tőkepénzesek. Ugyanakkor a sport űzése mellett a sport nézése is kedvelt időtöltés volt. Én meg a Tabánban nézegettem a kerítésbe csimpaszkodva a Spartacus röplabdameccseit. Érdekes, hogy bár a XI. kerületben mozogtam a legtöbbet, mégis a Tabánhoz kötnek sportszárnypróbálgatásaim - ott voltak - sokkal később - a hétvégi erőnléti futóedzések a sok lépcsős hegyoldalon. Az öltöző meg a Szparival szembeni villamossínekhez símuló nagy házban. Ma is pályák vannak ott szemben.

Előzmény: rcatti (7526)
rcatti Creative Commons License 2023.10.03 0 0 7527

Emlékszel-e? Egyszer kitaláltuk, hogy fussunk egy "Nagy Kört". És megtettük. (Soha többet.)

Alsóhegy - Villányi - Körtér - B.Béla - Gellért rakpart - és végezetül föl, vissza! a Hegyalján!!!

Lehet, hogy vannak hibák az útvonalban, pl. a Ménesin közelítettük meg a Gellért teret? De nagyjából ez lehetett a futásirány, nem tudom, hogyan végződött, le tudtuk-e futni vagy csak sántikáltunk a végén? Te hogy emlékszel?

Előzmény: NLacc75 (7525)
rcatti Creative Commons License 2023.10.02 0 0 7526

1960-61 környékén, arrafelé biciklizvén, az (alsó) Alsóhegy utca - Daróczi út - Nagyszőlős u. háromszögben egy kézilabdapályára bukkantam. Kiderült az Illatszergyár pályája, (azt hiszem NBII -es) női kézilabda csapata volt és elkezdtem ide járni hétvégeken meccsekre. Kerítésen kívülről, jegy nélkül. Aki jegyet vett, az tulajdonképpen ugyanazt látta mint én, csak két méterrel közelebb, drótháló nélkül.

Előzmény: NLacc75 (7525)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.25 0 0 7525

Maga, a futás akkor még csak egy technnikai megoldásféleség volt, ha éppen késve indultam, mert a késést szankcionálták, nem is tudom, hogyan. Akkoriban még nem volt "jogging". A tervszerű futás csak később vált szokásommá, amikor a Népligetben és a Városligetben róttam a kilómétereket. Pedig lett volna szaladnivaló az Alsóhegy utcában is. Akkoriban izgatta a fantáziámat, hogy mi marad az Alsóhegy utcából a Villányi úton túl. Kínos, de igaz: csak náhány éve döbbentem rá, arra autózva, hogy egy szépen kiépített utca vezet a töltés mentén, egészen a Nagyszőlős utcáig, és ez az Alsóhegy utca folytatása. Egykor ez olyan susnyás senki földje volt, mint a kocsisrét vagy a bunkeres Sashegy.

Előzmény: rcatti (7524)
rcatti Creative Commons License 2023.09.25 0 0 7524

Mániád az összefutás. Nem szaladgáltál eleget az Alsóhegy utcában?

Előzmény: NLacc75 (7523)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.23 0 0 7523

Sikerélmény, ha ilyen hosszú idő elteltével még apró részletekre emlékezem.  De azt látom, hogy reneszánszát éli a nosztalgiázás. A neten néhány ilyen visszaköszön. A középiskola, meg ez egyik kedvenc korai munkahelyem néha előkerül.

De szerintem mi is elég jók vagyunk. 

Érdekes lenne belelapozni a naplóba. Bár szubjektív véleményeket biztosan nem lálnánk.

Jó lenne - de az már csak illúzió - néhány akkori tanárunkkal összefutni. Bizztos kellemes beszélgetés lenne. 

Előzmény: rcatti (7522)
rcatti Creative Commons License 2023.09.21 0 0 7522

Amikor a topik kezdetén elkezdted sorolni ősi osztálytársaink neveit, két lehetőség jutott eszembe. Éles memóriája lehet a palinak, vagy osztálynaplógyűjtő és csak lapozgatja azt.

 

*

Mi lehet a sorsuk a naplóknak? Hány évig kellett tárolni hivatalosan?

Nem voltunk résen.

Előzmény: rcatti (7517)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 7521

Mondjuk, néhányat.

Előzmény: NLacc75 (7520)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 7520

... amiből már könyvet tudnál írni!

Előzmény: rcatti (7517)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.20 0 0 7519

Megint kreatív vagy! Ez jó! Évek számához kötni egy eseményt mindíg nyerő. Bár egyszer a kilencvenes években, amikor az 5-letelés szinte magától jött, részt vettem egy banketten, amit a szervező cég a 9 és 1/3-odik évfordulóján tartott meg.

Látva az aktivitás pillanatnyi lanyhulását, nem lenne könnyű kerek évszámot apropónak állítanunk. Mert akkor várhatnánk '27-'28-ig, vagy '32-ig. Ennél inkább az Index Fórum 20. jubileuma közeleg. Vagy még közelebb van az 1-sős-ségünk kerek évfordulója. Vagy az első betűvetés-óráé az újságpapíron.

Előzmény: rcatti (7518)
rcatti Creative Commons License 2023.09.19 0 0 7518

Akkor Ti rá tudnátok szervezni erre egy 20 éves találkozót.

Előzmény: NLacc75 (7516)
rcatti Creative Commons License 2023.09.19 0 0 7517

Nem éles és nem is volt az a memóriám. Csupán néhány dolog eszembe jut.

Előzmény: NLacc75 (7508)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7516

Rájöttem, hogy ez a találkozó 2002-2004 között volt valamikor. Ezért nem lehettél akkor ott.

Előzmény: rcatti (7509)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7515

Idesüss, én is idézek! Vegyünk például egy 16 éves klasszikus bejegyzést:

"Hát a kkor üres a tanterem, belépek. És helyet foglalok az elsö sorban, az ablak mellett. Stip-stop! Besüt a nap most is, akkor is inkább kifelé néztem. Totyogjatok be Ti is!"

Akkor most miért ne csoszoghatnánk be, vagy akár össze?!

Előzmény: rcatti (7497)
NLacc75 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7514

O.K., de megpróbáltuk. Lehet, hogy most is ott pihen az Alsóhegy 1. alsó erkélye alatt? Érdekes lenne megtalálni, mint egy fiatalos nekibuzdulás "lábnyomát". 

Nem valószínű, hogy valaha is ezzel a kifejezéssel illették volna a focit rajtunk kívül. 

Azt hiszem a körülményekhez képest az átlagnál kreatívabbak és nyelvújítóbbak voltunk. 

Egyszer valamilyen tetemesebb méretű tartályban hozattunk csapolt sört a kocsmából. Mert nem voltunk egy kocsmázó bagázs...

Előzmény: rcatti (7513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!