Igen volt korrekció, bár legközelebb csak akkor fogok alkalmazni, ha kell. A tornyos képnél az előlapot emeltem, és mindkettőt döntöttem. De hogy pontosan hogyan, már nem emlékszek. A pados képen döntés volt.
A 4x5 inch nekem is felkelltette az érdeklődésemet. Vedd fel a kapcsolatot Istvánnal.
Az apró hibák kellenek, így legalább tuti megjegyzed hogy mattüveg kivétele után kiüríted a helyszínt :-) Volt valami mozgás? (shift/rise/fall/tilt..) Igazából vagy 1200dpi-ben figyelném meg, vagy az új király lupémmal élőben, ha megjön :) A könnyű súlya/mobilitása miatt elkezdet érdekelni a fa kamera, de csak 4x5-ben.
Egy-két kezdeti hiba: a pados képnél belőg a kezem a jobb alsó sarokban, ahogy a mérem a 2 másodperces expót, vagy a tornyos képen a bal alsó sarokban látszó nézelődő, akit nem akartam a képbe komponálni, de amikor megérkezett, már kivettem a mattüveget. :-)
Nyári Fotótábor indul a Miskolci Fotóklub szervezésében Teresztenyén 2009. augusztus20-27.
Teresztenye az Aggteleki Nemzeti Park tőszomszédságában fekvő galyasági kis zsákfalu, a nyugalom szigete. A résztvevőket a falusi turizmus keretében szállásoljuk el, egymáshoz közeli szállásokon. A vendégfogadásra átalakított házakban hideg-melegvizes fürdőszobák, tv, társalgó, tornác található. Az étkezések közösen zajlanak egy központi helyen.
Minden napra van szervezett program, de egyik sem kötelező. A környékbeli fotótúrákra saját gépkocsikkal megyünk.
Egy kis ízelítő a lehetőségekből: (a részletes programot e-mailben lehet igényelni, itt terjedelmi okokból nem fér el) Helyben: falusi életforma, falusi emberek, házak, eszközök, kopjafás temető, fakazettás mennyezetű templom, erdők, mezők, hegyek, völgyek. Kissé távolabb, de még mindig csak pár km-re: Rudabánya falu és a felhagyott külszíni bánya katlanja. Alsótelekes, gipszbánya, Telekes-patak Ördöggát, Aggteleki Karszt, cseppkőbarlangok, Jósvafő, Dobsinai jégbarlang, (esetleg Szlovák Paradicsom), Edelény; Coburg kastély, Szendrő, Szögliget (Hucul ménes), Szádvár, Gömörszőlős, Keleméri Mohos tavak, de ezek csak morzsák, a lehetőségek meglehetősen szélesek. A szállás és háromszori étkezés költsége 4900Ft/fö/éj +100Ft.
Egész napos túra esetén ebédre hideget csomagolnak. A meghirdetettnél rövidebb időtartamra is lehet jelentkezni előzetes megbeszélés alapján.
Nyári Fotótábor indul a Miskolci Fotóklub szervezésében Teresztenyén 2009. augusztus 1-9-ig.
Teresztenye az Aggteleki Nemzeti Park tőszomszédságában fekvő galyasági kis zsákfalu, a nyugalom szigete. A résztvevőket a falusi turizmus keretében szállásoljuk el, egymáshoz közeli szállásokon. A vendégfogadásra átalakított házakban hideg-melegvizes fürdőszobák, tv, társalgó, tornác található. Az étkezések közösen zajlanak egy központi helyen.
Minden napra van szervezett program, de egyik sem kötelező. A környékbeli fotótúrákra saját gépkocsikkal megyünk.
Egy kis ízelítő a lehetőségekből: (a részletes programot e-mailben lehet igényelni, itt terjedelmi okokból nem fér el) Helyben: falusi életforma, falusi emberek, házak, eszközök, kopjafás temető, fakazettás mennyezetű templom, erdők, mezők, hegyek, völgyek. Kissé távolabb, de még mindig csak pár km-re: Rudabánya falu és a felhagyott külszíni bánya katlanja. Alsótelekes, gipszbánya, Telekes-patak Ördöggát, Aggteleki Karszt, cseppkőbarlangok, Jósvafő, Dobsinai jégbarlang, (esetleg Szlovák Paradicsom), Edelény; Coburg kastély, Szendrő, Szögliget (Hucul ménes), Szádvár, Gömörszőlős, Keleméri Mohos tavak, de ezek csak morzsák, a lehetőségek meglehetősen szélesek. A szállás és háromszori étkezés költsége 4900Ft/fö/éj +100Ft.
Egész napos túra esetén ebédre hideget csomagolnak. A meghirdetettnél rövidebb időtartamra is lehet jelentkezni előzetes megbeszélés alapján.
Kapcsolatfelvétel és további információ:
sidlo.gabor@gmail.com
Teresztenye honlapja:
www.teresztenye.hu
Egyszer közvetlenül megnéznék majd egy negát, lupéval, persze csak kíváncsiságból, a minőséghez (felbontás stb) nyilván nem fér kétség. Egy színes diát a helyedben mindenképp kipróbálnék, a végeredmény magáért beszél majd. Milyen filmre ment? Sokan használnak Foma síkfilmet, nagyon olcsó anyag.
Na ennek örülök :-) Nagyon kíváncsi vagyok. Egyébként most nekem is van pár tekercs (roll) ff filmem, meg vettem hívót fixírt, van tankom stb., hívni fogok én is. 8x10" ..... részletgazdagabb vagy mindenkinél :-)
EOS300: Tegnap meg volt a nagy nap! Elkövettem az első fotómat 8x10 inchre! Majd ha beszkenneltem, beszúrom a linket. A negatívot már előhívtuk, és kiderült, hogy sajnos az objektívem közel sem rajzolja ki a teljes méretet f/8-as rekesznél az előlap teljes felemelésekor. Azért a vignettálás nem lett nagyon vészes.
De, szerepel a tervek között a 40d, de amíg a 350d bírja, addig nem akarok költeni (az obi magában is elég komoly költség). Egyébként ma rendeltem meg, ha minden igaz jövő hétre itt van:)
Nézelődni tényleg jó volt, meg hallgatni ahogy fölöttünk húznak.. A bajonett: lényeg hogy eszedbe ne jusson a vázat fogni ha rajta van az obi, úgy értem hogy ha tartod, csak az obit fogva cipeld, hiszen az a nehezebb, masszívabb dolog. Mondjuk erre biztos magadtól is rájöttél volna :) , de 400as obinál egy nagyobb váz is csak tartozék, nem csak a tied.
Furán mutat? Lesz vmi kis izé az objektív végén:))) Megnyekkenhet a bajonett? Ezt még nem hallottam, de szólj ha tudsz valamit nehogy belefussak. A daruvonulást én is régóta tervezgetem. Igen kell oda a hosszú gyutáv, de azért nézelődni sem lehetett rossz:)
Még keresem az utam:) Érdekel a vadfotózás, egyre jobban a madárfotózás. A hol az elég változó, voltam mostanában Túrkevén pl., néha Mátra, Zemplén illetve most gondolkodom az irodám ablaka elé egy madáretetőn:) Canon 350d a váz.
Tudtok valakit Nyíregyházán, akinek Canon 400mm F5.6 vagy Canon 100-400mm objektívje van? Szeretném kicsit megtaperolgatni, kipróbálni valamelyiket vagy mindkettőt ha szerencsém van:) Köszi!