Keresés

Részletes keresés

gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.20 0 0 1222
Szervusztok!

Mi ez a nagy hallgatás? Én pl örülnék, ha oszibá is elújságolná, mi történik a Teaházban, ha láthatnék fotókat a lassan őszbe forduló tájról stb stb.

Tegnap és a múlt héten is láttam újabb bejátszásokat a nagy jubileumi műsorról.

gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.13 0 0 1221
Szia!

Na az úgy van... Igen, sok bios van a környéken. G-n a Franciék az angollal, ők a Nyitott Kert. Szervezett kirándulásokról láttál képeket, hogy megismerjék az érdeklődők, ki mit termel. Mindenféle jó programjaik szoktak lenni.
Te is foglalkozol ilyesmivel?
Ha netalántán időd engedi: www.szada.hu. Itt is sok a biotermelő, de speciel a 2111 Szada címet ajánlom figyelmedbe, az utolsó számokban a fociról, Anyatej napjáról meg parlagfűről írt cikkeimet:)
Előzmény: kose (1220)
kose Creative Commons License 2006.09.13 0 0 1220

Hy!

 

Rákerestem a neten az általad említett településre és találtam egy honlapot. Picit nézegettem aztán ami feltűnt, hogy arrafelé rengeteg a fiatal biokertész!! Ez véletlen, vagy szándékos profil-orientáció? Még egy totál angolnevű srác is termeszti a biozöldséget. :-)

 

(valami téli kirándulás rengeteg képe van fenn, fóliából fóliába ment a tömeg)

 

 

Előzmény: gyomdoktor (1219)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1219
Na akkor...
Szia!

Szóval sok kisvárosban töltött év után rátaláltunk a házunkra, (vagy az miránk:) .
Eszméletlen élet van körölöttünk, szombaton épp 8. Szőlőhegyi Bringatúra.
A lényege: akadályverseny, 4-től 100 évesig, egyénileg vagy csop-ban, bicajjal vagy gyalog. Büfé, ebédre bográcsgulyás, a korosztályos győzteseknek komoly ajándék(pl teniszütő), oklevél és érem. Közben kézműves, szabad foci. Este "sámlimozi" kivetítővel, Le a cipővel c. film. Párom a lövészetnél, én a természetismereti totónál, szomszéd a 100 m gyorsulási szakasszon(naná, emelkedő) , a lánya a kresznél, másik szomszéd a tónál. Soroljam? Csodálatos időben csodás hangulatban. És ez csak egy a rengeteg jó programból, amin 8 hónap alatt résztvettünk.

Idővel képek is lesznek. De mára ennyi, jó éjszakát!

Ps: kis bejátszás volt ma a szerb adásban a múltkori rendezvényről.
Előzmény: Törölt nick (1218)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1217
Szervusz!

Ez azért nem fog menni, mert anyum nem falubeli. Sem anyósék. Csak apám.

A gyökerek kihalása miatti fájdalmadat viszonylagos fiatalságom ellenére érzem és átérzem.

Volt ofőm pár szóban ecsetelte az osztálytalálkozót. Ő hajnali kettőkor hagyta el a Teaházat:) A többiek még maradtak.

Ha mesélek az itteni hétvégéről, az nagyon off?
Előzmény: V.J. (1215)
V.J. Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1215

Kiszàmítottam, de nem illik kiírni egy fórumon egy fiatal hölgy életkoràt.

Elôfordulhat, hogy Edesanyàddal évfolyamtàrsak voltunk, sôt anyósoddal is.

Edesapàm szabómester volt és a Vörös Hadsereg utca 11-ben laktunk.

Nagypapàm, Varga Imre, Dàvodról nôsült "be" Szántóra.

Nagymamàm neve Tóth Katalin volt.

Utolsó otthoni rokonom, Varga Imre, katolikus pap volt és 1984-ben hùnyt el

Bajàn. Vele teljesen kihalt az otthoni csalàdfàm, ami lelkileg valahogy meg is viselt.

Ezt nektek, otthon élôknek, talàn nehéz elképzelni, de az emigràció kenyere nem mindig cipóból van.

Van e Edesanyàdnak osztàlyképe az elsô osztàlyból, vagy esetleg a màsodikból ?

Kérdezd meg tôle , hogy egy osztàlyba jàrt e a Viràg Katival, aki most Dunaùjvàrosban van ?

 

Jóska

Előzmény: gyomdoktor (1214)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.10 0 0 1214
Szervusz!

Ha tegnap volt a 20 éves ált. isk. talim?
5-én volt a sokadik szülinapom:)

Ha nagyapám nem is, de apám igen. Anyum és anyósom is 48-as, apám és apósom is 44-es.

Nem, mint szakértő nem dolgoztam. Így nem igazán vagyok járatos ezekben a körökben.

Melyik Varga famíliához köthetlek?
Előzmény: V.J. (1210)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.10 0 0 1213
Öné a hangszóró. Mármint az utolsó kérdésre.

Szia! Nagyon szépen kérlek benneteket ismét, ne áruljátok el otthon, hogy itt vagyok! ok?

Eger is stimmel.

Ott ezúttal csak az Egervint látogattuk meg, mert a másik célpontot időközben bezárták: Egri Dohánygyár.
Fantasztikus pedig! Ahogy ott vannak a dohánylevél-bálák, és végig lehet nézni a technológiát, hogy lesz belőle cigi. Éveken át mentünk oda is.
Sajnálom, hogy ezt már Lilla nem láthatta.
Egervinnél a bemutató vége természetesen borkostoló, Lilla azóta alkalomadtán büszkén mutogatja tudását.
A felszabadult időben Detki Kekszgyár. Itt van valahol Gyönyös környékén ez a falu, az üzem egészen kicsi, valami orosz csaj a tulaj és abban a házban működik, ahol nagy kertészünk, Bálint Gyuri bácsi született. Lilla is profin megtanulta, mi a különbség a keksz meg a linzer között.
Első napokban az egyetem tanüzemei, Valkó, Kartal, Fenyőharaszt (tehenészet, növ.term, fajtabemutató tábla)
Egy hét felváltva Babaton lúd és ló, harmadik hét az egyetem területén gépészet-kicsit szántanak, kicsit traktoroznak, alapvető gépismeret.

Szép emlékek.

Remélem, ez nem számít offnak:)
Előzmény: kose (1209)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.10 0 0 1211
Szia! Igen, tom, hol lehet bogarászni.:)
Előzmény: Törölt nick (1208)
V.J. Creative Commons License 2006.09.10 0 0 1210

Szia Gyomdoktor,

 

Természetesen tegezhetsz.

1948-ban születtem, kevés híjàn szerintem màr nagyapàd is lehetnék.

Mint EU-s szakértô, jàrtàl e màr Brüsszelben ?

A mezôgazdasàggal foglalkozó felelôs egyik pàciensem, talàn ismered ezt a tàrsasàgot.

Ha nem vagyok indiszkrét, Te hàny éves vagy ?

Előzmény: gyomdoktor (1202)
kose Creative Commons License 2006.09.10 0 0 1209
Szia!

Szerencsémre nagyon sok helyen jártam már az országban, de bizonyára soxorosan több olyan akad, ahová még nem jutottam el.
A kislány és a kobzos ember c. kép tippem szerint Eger és környéke lehet. :-)

A fiúk szakmai gyakorlatának helyszínéről halvány dunsztom sincs. :-(

Ezek a helyek (tehenészet, búzamező) általában kimaradnak a kirándulás-tervezésem időszakában, mint megtekintendő objektumok! :-))))

Figyu, régebben nem Sz-el kezdődött a neved? :-))
Előzmény: gyomdoktor (1206)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1206
Bocsánat, 20 éves.
Előzmény: gyomdoktor (1203)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1205
Szervusz! Gratula! Nagyon jó, hogy megszervezitek!

Amint kiderült, itt vagyok és nem a találkozón. Kaptak tőlem levelet, ofőm képeket is, igaz, csak mail. Eléggé mozgalmas az életünk, így nem volt időm az eredetileg eltervezett kis poweres anyag elkészítésére. Na majd a 25 évesre, ha lesz:)

Gimis talink volt eddig 3, az elsőn tudtam ott lenni, néhány hónapos lányommal. A 10 éves napján épp Hollandiába utaztam, a 15 éves napján meg mindenórás voltam a kisebbikkel.

Néztem a tablót. Milyen kevés képről ugrik be, kiről is van szó!
Előzmény: Törölt nick (1204)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1203
Két kép még mindig az utolsó gyakszimról. Vagyis 3, itt egy szobor, mellette az akkor 8 évesem, akit vittem magammal. Mert akartam, hogy legalább egyszer ő is lássa a Szobi Szörpüzemet, a Detki Kekszgyárat, a tehenészetet, a kísérleti teret, meg még valamit, de azt csak akkor mutizom, ha Ati -vagy más-kitalálta, hol járunk:)

Ma van a faluban a 21 éves találkozónk.
Előzmény: gyomdoktor (1202)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1202
Szervusz!

Gondolom, tegeződhetünk, bár ikább szüleim korosztálya lehetsz, minimum.

Majdnem botanikus. Eredetileg mezőgazdász német szakfordító.
Még anyu tanította, ismertette meg velem a fehér mécsvirágot meg a pitypangot. Aztán magamtól is sokat.
A gimiben még erdész akartam lenni-gondolom ezen egy falumbeli sem lepődik meg:))))))))))
Végül is gyomszabályozásból doktoráltam, fő növényem a parlagfű volt.

Ati! Hiányolod az emlékműveket? Ez ua. gyakszi. Na, hol járunk?
Előzmény: V.J. (1201)
V.J. Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1201

Szia gyomdokor. örülök, hogy végre valaki föltàmasztotta letargiàjàból a fórumot.

Nagyon érdekes dolgokat írsz, csak így tovàbb. Beceneved szerint botanikus lehetsz, avagy?

A képekre is kívàncsi vagyok, ne vàrass ràjuk !

 

Jóska

Előzmény: gyomdoktor (1194)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1200
Szervusz!

Azt hittem, a címeket is odarakja, ha már kéri.

Szóval az valóban szakmai kirándulás, 7 éven át minden nyáron 3 hét gyakszi mezőgépész elsőt végzett hallgatóknak. Itt éppen tehenészet. Lábbelik nem éppen odavalók. Pedig mi szóltunk:)

Ja és arról nevezetes a kép, hogy ők voltak az utolsók. Már csak gyakszira mentünk, aztán elköszöntem tőlük, őket már nem tanítottam konkrétan.

A másikon épp kezdem a doktori védést.


Hát.. Nem túl sokan tanultunk Gödöllőn. Meg amint a technikán látszik, nem túl régi kép.:)))))))))))))
Előzmény: kose (1199)
kose Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1199
Hy!

A képcsatolás sikerült. :-) Nem-e lehetne-e esetleg (e) valami iciri-piciri magyarázószöveg a képekhez?

Csak okulásul....:-))

Az elsőn gondolom Te vagy (bár nemtom), a másodikon egy fiúcsapat, akik ahányan vannak, annyifelé néznek. Bizonyára szakmai kirándulás, mert sehol egy vár vagy hősi emlékmű...:-))

Bizhatsz bennünk, abszolute nem árulunk be. Regős Bendegúzt idézve:"...Nem olyan családbul származom...";-)

Én momentán azért sem, mert még nagyon próbálok kapizsgálni a who is who? kérdéskörben.


Előzmény: gyomdoktor (1198)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1198
Utolsó diákjaim gyakorlatonvédésem

Remélem, most sikerül.
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1197
Szia!

Te! Hát azért annyira nem vesztem ám el, hogy ezeket ne tudjam.:)))))))))))
Talán a bemutatkozóból rájössz:)

Az az igazság, hogy van két topik, amit rendszeresen - napi akár többször is - látogatok, ahol nagy pörgés van, vagyis ahhoz vagyok szokva.

Megpróbálok képet csat.

Lécci, lécci! Továbbra is azt kérem, ne áruljátok el, hogy itt vagyok! Kösz.
Előzmény: kose (1196)
kose Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1196

 

A két régi képeslap: elvileg van valahol ilyen kastélyos nekünk is-pontosabban anyunál, a

pártházasra is határozottan emlékszem.

 

Ez a Karapancsai Vadászkastély. Felújított állapotban, extra környezetet kínálva áll a vadászni szándékozók rendelkezésére.

 

A falu főterén lévő épület megvan, funkciója más. (tak.szöv + bolt + felül magánlak)

 

Ugye, hogy írnak?

 

:-))

Előzmény: gyomdoktor (1181)
kose Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1195

Szia!

 

Azért el ne keseredj!!! :-) Ez egy Fórum, ahová ha on-line vannak, írnak, ha meg nem, akkor csak pár nap múlva. A Chat szoba más, ott egyből jön a válasz.

 

Picit lejebb V. Jóska barátom is említette, hogy gyér a látogatottság. Na igen. Hiányoznak az igaziból érdeklődők. Akiknek a falu nem csak lakóhely, hanem egy picit több....

 

Meglásd, ha írsz, többen fognak válaszolni. (bocsi, de ma olvastam az e-mailedet, válaszoltam is)

 

Az Oszibá régóta Baján lakik és bizony nem Gábor!! :-)) A könyvtár picit közelebb van, mint Gödöllő. Egészen pontosan a bajai zsinagógában.

 

Azért csak tegyél fel képeket mert nagyon kíváncsian várjuk!!

 

Előzmény: gyomdoktor (1194)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1194
El vagyok szomorodva, magamnak írkálok. Nem is teszek fel képeket.

Minden jót Nektek!
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1193
Én láttam a tévében az ereklyés-címere-zászlós ünnepséget, bírok egy ígéretet, miszerint kapok egy dvd-t.

Az a pecsétes levél, meg története engem is érdekelne. Megnézhetem közelebbről?
Előzmény: kose (1141)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.08 0 0 1192
Nekem volt még pecsétes útlevelem! Meg anyu részéről nagy pisszegés, hogy csend legyen, amikor ismerősökkel kocsival indultunk Zomborba.
Olyannyira rögzült, hogy bármerre vetett jósorsom, a határokon görcsbe rándult a gyomrom, és hallgattam, mint a sír. Pedig csak poszert vittem, vagy még azt sem.
Előzmény: Törölt nick (1019)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1191
Bocs Oszibá, elírtam: 109/c

Hol vagytok?

Nagyon jó nosztalgiázni, gyönyörűek a képek. Lassan én is megpróbálok majd feltenni ezt-azt. De ha el meritek árulni a famíliának, hogy itt vagyok köztetek, nagy balhé lesz! Oksi? Szóval pszzzzzzzzzzzzzzzt!
Előzmény: gyomdoktor (1182)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1190
Van néhány régi ismerősöm az egyetemről, többen alig várták, hogy hazajöjjenek-bár a keresett pénzből Alaszkát is, Kanadát is bejárták az USA nagy részével együtt. Egyiknek a Hálaadás tett be, a másik attól akadt ki, hogy az Anyák napja arról szól, hogy a család beül a mekibe.

Ha már választani lehet: én inkább Skócia, Mediterráneum.
Előzmény: mamicska (941)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1189
Régi filmekről. Mi a nagyobbal végigmoziztuk a Tenkes kapitányát- kár, hogy Zenthe Ferenc halála kellet hozzá. És tetszett neki! Ami engem nagyon megnyugtat.
Előzmény: kose (926)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1188
Szia Melka! A Farenheitet most nemrég láttam, én is döbbentem! Ha lehetne, megnézném még néhányszor.

Továbbá: vizes-cukros kenyér: ez nálunk is gyakran előfordult:)
Előzmény: Melka (919)
gyomdoktor Creative Commons License 2006.09.07 0 0 1187
Paprika, tojás, meg jó szántói friss puha kenyér. Nyamm-nyamm
A végén lakodalmas fonott kalács:)
Előzmény: kose (861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!