Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4251

 

A mi Rudikánknak is volt - olyan borsónyi nagyságú. Orvos látta, újjal megmozgatta, azt mondta mint nektek, vagyis semmi gond, mert:

 

- Ha a dudor könnyen, a bőrrel együtt (!) mozog - akkor az csak zsírmirígy, az akár el is múlhat, de ha nem, az sem okoz gondot.

- Ha viszont a dudor fix, izomhoz-csonthoz kötött és a bőr mozgatásra elmozdul felette és a dudor szinte helyben marad - az már lehet gond, azt ki kell vizsgálni.

 

A Rudikáé tényleg a bőrhöz kötődött, azzal együtt mozgott amikor újjal mozgattuk - és valóban soha semmilyen gondot nem okozott, még évekkel a megjelenése után sem.

.

Előzmény: Anna Anna (4250)
Anna Anna Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4250

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni. A 3 éves tacsink hàtàn volt egy borsonyi dudor ami kifakadt szépen el múlt ( allatorvos szerint zsirmirigy) .Most megint meg jelent rajta kettő. Szerintetek mi lehet ? Nem találkoztatok mèg ilyennel? Előre is Köszönöm a válaszokat. Egyébként makk egészséges Szép fenyes a szőre semmi baja nincs.

boksz Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4249

Remélem nem lesz gond. 

Már semmi baja, lehet meghúzta a lábát.

Viszont erről a kanapé ugrálásról nehéz lesz leszoktatni.... délelőttönként egyedül van otthon és az lett a kedvenc helye...

 

Napfürdőzik :)

 

 

angel12 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 4248

-carcass- Creative Commons License 2015.02.12 0 0 4247

A miénk már 7 éves és néha nála is előjön 1-2 napig, utána meg elmúlik. Mondjuk lehet, hogy azért van, mert - mivel nem szobakutya - egész nap kint garázdálkodik, bemászik olyan helyekre, hogy csoda hogy tolatva ki tud jönni. Bár az is lehet, hogy valami tüske vagy hasonló...

Előzmény: boksz (4244)
angel12 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 4246

Vacak 15 honapos es neha o is santit....eloszor nem is tudtuk megallapitani melyik labara...de idovel rajottunk, hogy az elso labaival van problema. Sajnos kiskoraban ugralt a kanapera es meghuzodott neki ott valami. Azota ha "orulten "szaladgal vagy tulertekeli onmagat es magasabbra akar ugrani, mint amire kepes, sajnos elofordul, hogy lesantul par napra. 

Nem hiszem hogy 5 honaposan tacskobenulas lenne....remeljuk rendbejon hamar :)

Előzmény: boksz (4244)
boksz Creative Commons License 2015.02.10 0 1 4245

boksz Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4244

5 hónapos lesz  lassan kutyusunk, és észrevettem ,hogy néha pár napig sántikál a bal hátsó lábára, de nem veszek észre rajta semmit. 

Egy hónapja voltunk megnézetni a az orvosnál de azt mondta semmi gond, el is múlt a fájás szépen.

Most megint előjött. Nem bír ráállni....

Második emeleten lakunk, természetesen nem lépcsőztetjük, visszük kézben. A lakásban naponta többször felugrik a kanapéra kb. 50 cm magas, remélem nem tacskóbénulás lesz belőle ???

Másnak volt ilyen ?

Kicsit megijedtünk !

 

Babetta72 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 4243

Reggeli "hagyjál nem megyek sehova!" :)

 

 

trc Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4242

Katica most lesz egy éves. A következő a történet: a nyáron nyaralni voltunk és ő egész nap ásott, bóklászott a kertben. A nyaralás (1 hét) végén azt vettük észre, hogy erősen váladékozik a bal szeme, ezért eleinte kamillával átmostuk naponta háromszor. Teljesen rendbe is jött. Majd szeptemberben ismét kezdődött a probléma, akkor elvittem az állatorvoshoz és azt mondta, hogy van egy enyhe kötőhártya gyulladása, naponta kétszer cseppentsünk bele Brumalicin szemcseppet. Egy hét múlva ismét rendbe jött. Mostanában (mivel fagyott a föld) nem szokott ásni. Két hete azonban ismét gyakran könnyezik a bal szeme és a környékén mintha kihullott, vagy kifakult volna a szőr (mintha érzékeny is lenne rá, ha meg akarom érinteni, elhúzza fejét) az állatorvos azt mondta, hogy nem lát a kötőhártyán semmi problémát, lehet, hogy genetikai okokra vezethető vissza ez a dolog. Étrendben annyi változás történt (a kölyök táp után), hogy gyakrabban kap házi kosztot. Más változás nem volt. Ti mit gondoltok?

h.né Creative Commons License 2015.01.13 0 0 4241

Köszönöm a választ!

Azelőtt mindig ugyanazt a tápot kapta,de egyszer nem kaptunk,muszáj volt valami másat venni és azóta szünt meg ez a jelenség...csak ebből próbáltam következtetni,hogy talán az is közrejátszhatott.

Hihetetlen,hogy míg régen minden 2 hétben begyulladt a bűzmirigye,most igazából nem is volt,kisebb rohama volt,de 1-2 órán belül kiheverte.

De az is lehet,hogy öregszik...:D

Előzmény: -carcass- (4240)
-carcass- Creative Commons License 2015.01.12 0 0 4240

Szerintem a tápnak ehhez nem sok köze van.

Nekünk is volt hasonló gond a családban. Az a kutya tápot kölyök korában kapott, felnőttként egyszerűen válogatós lett és csak egyféle tápot volt hajlandó enni. Egyszer csak előjött neki, aztán néha visszahúzódott, de időről-időre előjött.

De kérdezd meg a dokit...

 

Előzmény: h.né (4239)
h.né Creative Commons License 2015.01.12 0 0 4239

Üdv mindenkinek!

Szeretnék megosztani veletek egy tapasztalatot!

3 éves lesz a tacsink,és kb egy éves korában elkezdődött az a jelenség nála,hogy rendszeresen begyulladt a bűzmirigye.

Nyöszörgött,sírt,kergette a farkát,nem hagyott minket aludni,szomorú arccal nézett ránk,sajnáltatta magát,stb.

2 hetente vittük orvoshoz,de nem tudott mit kezdeni vele,azt mondta,hogy ha nem változik az állapota,akkor meg kellene műteni.

Hát vártunk,és ha tényleg nem változott volna  az állapota ,akkor meg is műttettük volna.

Egyszer valamiért kutyakaját váltottunk(szárazat evett addig is,utána is),és egy-két hét múlva vártuk a gyulladást,de nem jött...

Amióta ezt a kaját eszi már szokatlan,hogy nem gyullad be a mirigye!

Sőt...sokkal fényesebb a bundája és nem hullik a szőre annyira!( Bent él velünk a házban kiskora óta)

Létezne,hogy ennyit jelent a kutyatáp csere?

Mi a véleményetek?

 

Köszi a válaszokat!

 

Babetta72 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4238

Hát igen ehhez értenek! :) Nem lesz itt semmi gond!

Előzmény: angel12 (4237)
angel12 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4237

Koszi Babette 72...karacsony elott jartunk az allatorvosnal, mert a sok fejrazas miatt augusztus ota sebes az egyik fule vege. Nagyon pici seb de nem gyogyul be mert allandoan lerazza rola a bevarrasodott reszt. Akkor megvizsgalta 5 percert es egy kremert 45 eurot fizettem. Persze a krem semmit nem er...a lenyeg hogy nem szivesen vinnem vissza most egy egyenlore lelki eredetunek tuno problemaval. Hihetetlen hogy milyen kis erzekeny a lelki vilaguk ezeknek a tacsiknak!!! :)))))))))

En is inkabb arra tippelek hogy kicsit besokalt a sok dedelgetestol, osszebujastol es simogatastol amit kapott masfel het alatt es most inkabb elvonul es nagy ivben kerul minket...persze csak addig es akkor amikor o akarja. Ma reggel is a seta utan azonnal visszabujt a barlangjaba es meg masfel orat hevereszet, majd lassan kivanszorgott....jol megdicsertem erte... cserebe kaptam egy laza farokcsovalast, majd lassan felvanszorgott mellem a kanepera kaptam egy puszit az orromra....na nem am tul lelkes nyalakodast, csak egy minden rendben ne agodj puszi volt....majd visszasietett a helyere nehogy veletlenul meg kihuljon a jol bemelegitett parnaja. Igazi eletmuvesz....hat igy elunk mi most :)))

Előzmény: Babetta72 (4236)
Babetta72 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4236

Szia!

 

Hogy megnyugodj, vidd el egy állatorvoshoz egy átnézésre láz, stb, amit a doki megcsinál, de szerintem pénzkidobás lenne, nálunk akkor szokott ilyen lenni zsebi egy két napig ha nagymama pesztrálja egy pár napot (pl most is hasonló volt, habár étvággyal nem volt nálunk gond) és ott kicsit szeretet túlteng utána meg olyan kis enervált ahogy anyám mondaná :D

 

Előzmény: angel12 (4235)
angel12 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4235

Sziasztok, Vacak az elmult napokban furan viselkedik. Reggel nem akar kijonni a hazabol, meg a kedvenc etelevel sem lehet kicsalogatni. Egesz ejszaka a hazaban kuksol sokszor 9-10 oran keresztul es egyszer sem jon ki. Napkozben is inkabb elvonul visszabujik a hazaba. Eddig napkozben ha a kanapen ultunk, szaladt hozzank, es amugy is ott pihent egesz nap, csak akkor vonult el ha elmentunk itthonrol. A reggeli evest nem tudtuk eddig kiiktatni mert nyuszitve kerte, kovetelte. Este jol eszik es nagy konyorgesek utan a seta alatt is aktiv. Lehet besokalt tolunk az unnepek alatt???? :)) A parom most masfel hetig itthon volt vele es hat volt resze kenyeztetesben rendesen.

Vagy lehet a Bach viragtherapia utohatasa??? Szilveszterkor es elotte 2 napig adtuk neki az elsosegelycseppet. Nagyon ilyedos kis kutyus, de igy egesz jol birta a petarda es tuzijatek zajat. Remelem nem valami betegseg kialakulasarol van szo. Ha valaki eszlelt mar hasonlot kerem nyugtasson meg :)

sandor1027 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 4234

Kedvencünk Zoli!

GPS Creative Commons License 2014.12.19 0 1 4233

Trió.

Előzmény: Babetta72 (4232)
Babetta72 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 4232

Igen az első képen :D Az angyali tekintet ördögi belsőt takar! :D

 

Előzmény: angel12 (4231)
angel12 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4231

Mibol lesz a cserebogar ?? :)

-carcass- Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4230

A miénk egész korán és gyorsan megtanulta a "parancsra" evést. Nem veszi ki a kaját a kezünkből és a táljából is csak ha engedjük.

Amúgy meg sumák dög, mert nekem így csinálja, asszonypajtást már nem veszi ennyire komolyan, a gyereket meg egyáltalán. (jó-jó, tudom miért ilyen...)

Bár nekik meg sokat eltűr...

Előzmény: Babetta72 (4227)
ncsk Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4229

Nálunk dettó ilyen falás volt/van. Én is nagyszemü tápra váltottam, hogy muszáj legyen megrágni. Mondjuk a mai napig ha veszélyben érzi a kajáját fal.  5 éves múlt, szóval ezt már nem növi ki :)

Zernovics Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4228

Köszönöm a válaszokat!

 

Babetta72 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4227

Erről a viselkedésről azért is fontos leszoknia, (zsebinél is probléma volt) mert így ha bármi ételt lel bárhol egyből el fogja tüntetni legyen az bármi... és ugye ez így nem a legjobb.... nem írtad, hogy parancsra eszik, vagy kikapja a kezedből mire odaviszed. Nálunk a parancsra evés segített a helyzeten, persze ha eszik néha pusztit most is... Amit tudsz tenni, nagyszemű táp, azt rágni fogja, valamint az áztatás. De jobb ha megtanul rágni, szóval minél nagyszemübb tápot vegyetek. A parancsra evés meg nem egy nagy dolog, lerakod elé a kaját, és ha rárontana mintig ellököd, paracsszót nálunk a "mitcsinálsz" rövidítése, és a valahányadikra meg fogja tanulni, és ugye tehetetlenségéből adódóan le fog ülni. Majd mondod hogy tiéd, és odatolod neki, ha elkezdi enni akkor meg dicséred! :) Nálunk egy pacsi majd pacsi után a tiéd szokott lenni. Mert nagymamánál (ugye az öregek kényszeres etetők) ott nincs semmi csak ugrálás meg transzbaesés :D szóval nagymamát is meg kellett tanitani hogy nem az ölünkből az asztalnál etetünk a kutyát hanem leültetjük és pacsi után adjuk oda az ételt.

 

Gondolom ahonnan hoztátok sokan voltak és ment a harc a kajáért, ezért ez a reflex, nem az éhség miatt! (persze nagymama ilyenkor szörnyülködni szokott mikor a húslevesbe áztatott szétdarabolt főtt husit bepuszilja egy pillanat alatt, hogy "úristen ez a kutya éhezik!") :D

-carcass- Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4226

Mi ha jól emlékszem 1,5-2 hónaposan hoztuk el. Az előző gazdinál voltak rajta kívül még 3-4-en.

Amikor elhoztuk, ugyanazt csinálta, amit írsz. Nem evett, hanem szó szerint egy nyelésre bevette amit leraktunk elé.

Aztán szép lassan leszokott róla, idővel rájött, hogy nincs kivel osztozni.

 

Előzmény: Zernovics (4225)
Zernovics Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4225

Sziasztok!

 

Van egy kis problémánk a 4 hónapos Tacsinkkal.

Úgy eszik, mintha éheztetnénk. Reggel, este kap prémium tápot, de egyszerűen rágás nélkül nyeli befelé. Mint kacsa a nokedlit.

20-30 másodperc alatt beszippantja a száraz tápot, teljes önkívületben.

Most elkezdtem Neki beáztatni, hogy ha már rágás nélkül nyel, legalább puhább legyen.

Szerintetek mi okozza ezt a jelenséget és hogyan szoktassam le erről.

 

Üdv,

Zernovics

MSmami Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4224

Igen, most azzal szenved, hogy a gallér kikezdte a nyakát. Illetve lekopott a szőr 2 helyen. Állandóan rázza a fejét. Levettem a gallért, akkor meg elvonult és nyalogatta a sebet. Puha szövettel bevontam a gallér peremét és visszaadtam rá. Kinti kutya, nem tudom bent tartani, hogy figyeljem állandóan. És még van 5 nap a varrat szedésig. Nagyon sajnálom szegényt..... Azért ma is megpróbálom mentesíteni kicsit.

Előzmény: 1Qkorica (4211)
Babetta72 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 4223

Így nézünk ki reggel... persze éjszaka felkeltünk mindenkit hogy játszanánk.. na de reggel akár 10ig is tudnánk csendben aludni! :D

 

 

boksz Creative Commons License 2014.12.04 0 0 4222

Persze, hogy emlékezett, de ez még tavasszal volt amikor először beszéltem vele. Akkor még nem voltak kis tacsik.

Esetleg tanácsot tudtok adni szobatisztaság ügyben ?

Az a gond, hogy délelőttönként egyedül van otthon, csak délután tudjuk levinni sűrűn, de akkor szépen pisil. A kakilás más tészta, volt, hogy 2x is levittem, majd szépen fönn intézte el :)

Van neki kitéve pelenka de vagy szétszedi vagy mellé végzi  a dolgát. Néha ha rá sikerül pisilni akkor is a következőt tuti mellé engedi :)

Előzmény: Babetta72 (4219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!