Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1707

"Én magam Wing Tsun Kung Fu val foglalkozom, tanulom"

 

Akkor Cserpák Gyula,Attila,Csontos Rudi,Máday Norbi,Szabó Feri, Széll Gabi biztos ismerősek számodra!:-)( Debrecen)!

Előzmény: Threshold (1701)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1706

Azt nyomja:-)! De vajon Tumbász Józsi ellen is tudná nyomni a csiribiri mutatványait?:-) Annál már inkább életszerűbb a Thershold kollega által űzött kung-fu!  Bár az utcai balhéhoz legközelebb álló küzdősportok:a Kick-Box,Thai Box,K-1!

Előzmény: Kavics78 (1696)
senior5 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1705

Üdvözletem!

Ha már a fáradságot nem veszik, hogy legalább az interneten rendesen utánna nézzenek egy harcművészettel foglalkozó véleményének hanem inkább gúnyolódnak akkor legyen meg ez az örömük :)

Előzmény: samvaska (1704)
samvaska Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1704

Okoskodo emberek mindig lesznek.

Előzmény: senior5 (1702)
senior5 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1703

Az apró kavics jó az ököl edzésre.

Előzmény: samvaska (1699)
senior5 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1702

Üdv.

Ha nem lenne a pár nagyszájú, minden topicon okoskodó, csak internetből vett tudással rendelkező provokátor akkor unalom lenne, bár én levegőnek nézem a fajtájukat mint a minisztereket (bábuk ész nélkül).   

Előzmény: samvaska (1699)
Threshold Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1701

Amennyiben ez így van akkor egyetértek, bár erre alkalmas a kötés vagy a szabás varrás is.

Ha valaki harcművészettel foglallkozik az nem csak a békéről és a kiegyensújozottsárgról szól, mert sajnos néha a technikai részére is szükség van.

Azt, pedig csak az unásik gyakorolt és berögződött alkalmazások használatával lehet sikerre vinni.

 

Ajánlanám a figyelmetekbe az egyik kínai harcművészeti ágat nézzétek meg esetlegesen ha van lehetőségetek próbáljátok ki.

Én nem mondok olyat, hogy ez vagy valamely más a legjobb. Sokat nem ismerek a piacon lévő önvédelmi rendszerekből, de ezt közel 16 éve és ÉN megtaláltam benne azt amit kerestem.

Én magam Wing Tsun Kung Fu val foglalkozom, tanulom és igyekszem elsajátítani mind a fizikális mind a mellette párhuzamosan meglévő szellemi irányt is.

Előzmény: Taiszaki (1698)
Kavics78 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1700

Fantasztikus!

Előzmény: samvaska (1699)
samvaska Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1699

Nem kell elkapni a kezet .....ha mar ki tudok vedeni egy tamadast,ha ki tudok terni elole ,maris megvalositottam valamit az aikidobol.A beke muveszete barataim.Nem torni,zuzni!

Előzmény: Threshold (1695)
Taiszaki Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1698

Szerintem nem az onvedelmre ertette a kollega az allitasat, hanem az elet minden teruletere, azaz az aikidon keresztul megtapasztalt hangulat/eleterzes/harmonia/akarmi kisugarzasara a mindennapi eletben, es ebbe siman belefer, hogy az dojon kivul nem hasznalja az aikidot, ellenben az ideje nagy reszeben vidam/nyugodt/kiegyensulyozott/akarmi.

Előzmény: Threshold (1695)
Threshold Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1697

Na igen és szépen megáll rajta a smink is :-DDDD

Előzmény: Kavics78 (1696)
Kavics78 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1696

Dehát a Szegál is azt nyomja!!!!! :-D

Hát mit lehet ezen nem érteni??? :-D

Előzmény: Threshold (1695)
Threshold Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1695

Szép estét!

 

Tisztelettel kérdezném, mire alapozod ezen állításod?

Sok olyan elemet tartalmaz amelynek nem tudod hasznát venni szűk helyeken, pl liftben előszobában forgóajtóban.

Éppen ezért a tanult dolgok 60-70 százaléka hatástalan. Mindamellett közelharcban is hagy némi kivánnivalót maga után az AIKIDO technikája.

Csak karfeszítésekből, kicsavarásokból nem lehet hatékony védekezisi, ellentámadási technológiát kialakítani.

2 éves tapasztalatot szereztem Aikido terén, majd többszöri sikertelen védekezés után váltottam. Immár 14 éve egy kínai harcművészettel foglalkozom amelynek a technikái ezen hibák kiküszöbölésére szolgálnak.

Előzmény: samvaska (1691)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1694

igen.

boka-térd-csípő.

szerintem amikor fekvőtámaszozik valaki akkor az ütésben részt vevő testrészei mind erősödnek.

én biztos nem tudnám mindet elsorolni! :-)

Előzmény: senior5 (1690)
samvaska Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1693

Nem.

Előzmény: morte (1692)
morte Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1692

gondolom, ez csak egy provokáció  :)

Előzmény: samvaska (1691)
samvaska Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1691

A legjobb harcmuveszet amit az elet minden teruleten kivalokeppen tudsz hasznalni az az AIKIDO!

senior5 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1690

Üdvözletem!

Igen a bőr felhólyagosodását megelőzi és a seiken-es fekvőtámasz a karon kivül erősíti elöl végig a testet, a kento-t minden pusztakezes (nem csak japán) ázsiai küzdősport edzésen használják. Még a no-kontakt ágakban ahol nincs töréstechnika (edzés alatti fegyelmezetlenség büntetéseként) is, a bőr megerősödése így vastagodása után jöhet a porcos csont tovább keményitése az említett bevont ütőfával. Itt már az erőnél fontosabb gyorsaság és a találkozási pillanatban a koncentrált erőbevitel fejleszthető, és itt jön újra az egész test edzésének értelme a csipő mozdulatával növelt hatás.

Előzmény: prwhrqkt (1689)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1689

ezek szerint később kapcsolódtam be a gondolatmenetbe.

igen,lehet,hogy egy módszer a kar komplex felkészítésére a fekvőtámasz.

és azon kívül más is lehet .

pl. makiwara

 

én saját gyakorlatból úgy emléxem,hogy sokáig fekvőtámasz  volt ,gondolom azért ,hogy "minden"  erősödjön.

Előzmény: senior5 (1688)
senior5 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1688

Tiszteletem!

Elnézést de a sípcsont volt az alap kérdés, a seiken erősítésre a fekvőtámasz nem elég mert elöbb kifárad a gyakorló és nem elég gyors mozdulatsor.  

Azzal is fokozatosan és koncentrálva ütögetni kell, figyelve a megfelelő  felfekvést a találkozási felülettel mert ha figyelmetlenül túl erősen és nagyon kemény tárgyon kezd akkor annyi a porcnak. 

Előzmény: prwhrqkt (1687)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.01.18 0 0 1687

vagy a klasszikus módszer :fekvőtámasz seikenen /kéz ökölben,a mutató és középső ujj ütőfelülete/

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Seiken.png

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kyuzo (1682)
Bandi-T Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1686

Szerintem gyere a másik szaktopikba: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004447

Előzmény: e-story (1685)
e-story Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1685

Napot mindenkinek!

 

A vélleményeteket szeretném kérni. Szeretnék elkezdeni valamilyen küzdősportot, de nem tudom melyik lenne a nekem való. Mivel a suliban csak az agyam tornáztatom, gondoltam fizikailag sem ártana. Néha eljárok úszni, de az semmi. Gyúrni nem akarok, mert valahogy nem az én asztalom. Nézegettem mi elérheő nálunk és akkora a kinálat, nem tudok vállasztani. Szimpatikus az Aikido, már igy videók alapján... Csak van egy kis gond. A bal csuklóm már elvolt törve, elég durva eset volt és egyes poziciólat azóta sem szeret. A jobb az viszonylag jól tartja magát. Meg 21 éves vagyok, nem  tudom nem késő-e...

Bandi-T Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1684

www.aterem.hu Keszkenő utcában - szombaton 10-18-ig

 

Gym 21 Csepelen, szombaton 10-16-ig, vasárnap 12-17-ig

Előzmény: kutt (1683)
kutt Creative Commons License 2010.11.17 0 0 1683

Budapesten szeretnék hétvégenként zsákolgatni egy picit, mert a hétközbeni kick-box edzés nem elég. Tudnátok ajánlani ilyen edzőhelyeket?

Kyuzo Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1682
Ez abszolút működik. Ahol terhelést kap a csont, a bőr - ott megvastagodik.
Én egyszerű körbebandázsolt fabottal ütögetem, kb napi 5 percet. Egy, másfél hónap után már lehet érezni hogy erősödik a csont. Szerintem biztonságosan fél év után tudsz beletartani egy rúgásba. Törni még nem próbáltam vele, ehhez szerintem több idő kell.

Az csak a fontos, hogy olyan anyag legyen ami elgyeli a rezgéseket. Fém pl. nem jó. Fa, vagy valamilyen kavicszsák inkább
Előzmény: Bukli (1679)
senior5 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1681

Tiszteletem!

 

A bőrtasak alakja nem igazán megfelelő és a kavicsoktól függően túl kemény lehet, ha már lilul akkor az bevérzéses sérülés azzal nem szabad edzeni.

A bokszzsák, autógumi (bevonva erős szövettel pl.: farmer) nem puha, pont a jó keménységű és alakú.

Bármi hasonló keménységű combvastagságú henger, medicinlabda (azt hiszem igy hívják a keményre tömött nehéz tipust) vagy betekert (régi afrikkal-szalmával töltött matracot használtam kertes házban) oszlop és fa is jó.

Addig lehet csak rugni mig pirosodik és naponta több alkalommal, fokozodó erővel (honapok kellenek hozzá). 

Türelem és óvatosság!

Előzmény: Bukli (1679)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1680

Hadani ZBK-s emlékeimből erről az maradt meg, hogy ha sok  ütés eri a kart/labat (masik karja/laba) akkor egy idő mulva nem lilul be es az uteseket sem veszed fel (kevésbé érzed)!

 

Előzmény: Bukli (1679)
Bukli Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1679
Sípcsonterősítésben szeretnék tanácsot kérni. Krav-magázni járok, ahol elég sűrűn a sípcsontot is igénybe vesszük védekezésnél, támadásnál kevésbé, így vannak néha fájdalmasabb koccanások. Az edző felvetette, ha erősíteni akarjuk a sípcsontunkat, akkor kis bőrtasakba rakjunk pár marék gömbölyded kavicsot, egy hosszabb madzagon lógassuk a lábunk elé és rugdossuk, amíg enyhén kipirosodik, majd várjunk amíg visszanyeri eredeti színét, aztán ismételjük meg és ezt csináljuk több hétig, ha tartós eredményt akarunk elérni.
Fórumokon (itt is) inkább azt a verziót olvastam, hogy ecélból puha dolgokat szoktak rugdosni (bokszzsák, autógumi), illetve a keményebb tárgyak használata esetén a sodrófát, üveget meg végighúzni szokás a csonton.
Mi erről a véleményetek?
nempet Creative Commons License 2010.08.18 0 0 1678
Kedves fórumozók,

Örömmel tudatom, hogy Ray Dionaldo Kali nagymester Budapesten tanít hétvégén, Ray a mai világ egyik legelismertebb, és legismertebb bot, kés, (hideg-fegyver) oktatója. Örömmel vennénk részvételedet a szemináriumon.
További infó és ízelítő: http://www.onlinebudapest.hu/fcs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!