Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.31 0 0 107800

https://index.hu/kulfold/2019/07/29/johnson_addig_nem_talalkozik_az_eu_vezetoivel_mig_nem_kerul_ki_az_ir_hatarkerdes_a_brexitbol/?fbclid=IwAR3G7CfW2xZiYCWvuE_Hn1Cq3JWjpm8z2xnbAMS-HSAK8hdhHteZ68WmKms

Tiszta óvoda... De legalább megspórolja az ország Boris brusszeli repulojegyeinek koltseget! :-)

"Johnson addig nem találkozik az EU vezetőivel, míg nem kerül ki az ír határkérdés a brexitből"

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.31 0 0 107799

Igy nyirja ki a még meg sem tortent Brexit a UK car industry-t: https://www.bbc.co.uk/news/business-49170387

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.31 0 0 107798

Ilyen veszelyes hely lett az iskola? https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-48886323

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107797

Itt a Chromebook egyik elonye. Telefonnal lottem a kepet, nem screenshot, nehogy valaki photoshoppingolassal vadoljon meg :-) Ennyi akku uzemidot ir olvasgatas kozben, kozepes fenyerovel. Ennyit szerintem meg az eInk-es Kindle Paperwhite-om se tud :-)

Előzmény: Némedi László __ (107779)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107796

Ismeros. Ez is az egyik ok amiert mostanaban nem jatszok. (Masik ok ido hiany. Meg hogy 1st person shooterektol szedulok/hanyingerem van 10 perc utan mostanaban. Aztan ott van az is hogy mindennel mar "10. rokabort huzzak le a temarol"-erzesem van. Aztan ott van a "nem tudom hogyan lehet tovabbjutni, most vagy abbahagyom a jatekot vagy megnezem YouTube-on hogy kell" dolog. Meg mobilos jatekoknal az emlitett jatekos hulyenek nezese. Stb.)

Előzmény: Bmrenault (107792)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107795

A Peltier cellással két baj van, iszonyat az energiafogyasztása és a keletkezett hőt (mert valahova eldurran az elfogyasztott energia) nagyon-de-nagyon el kell vezetni, mert leég a cella. Nagyon rossz a hatásfoka ugyanis.

Előzmény: Némedi László __ (107793)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107794
Előzmény: Némedi László __ (107793)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107793
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107791)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107792
Hát vannak érdekes dolgok, távcsővessel trollkodom alig látom az ellent azt fejbelő a vadászpuskával... Amin nincs távcső.. Pisztollyal 3 szor fejbelövöm közelről rálővőm az egész tárat aztán 1 lővésből ugyan olyan pisztolyal leszed..
Volt ilyen gépfegyverrel is.
Vagy a terminátorok akiket 5-6 an nem tudunk leszedni, fedezékből miközbe ő kinyir minket egyenként.
Szoktam kamikázézni berohanok ahogy kifogynak a fegyverek aztán közelharc. 17 ellenfél ko. Aztán jön fantörpikus és 27 szer kinyir.
Tankkal megyek kapok egy gránátot megdöglök.. én ezt próbálom átmegy rajtam a tank. Futva fejbelő pisztolyal egylővésből ez volt olyan 300szor..
Persze vannak jó pillanatok benne de elbassza az ember kedvét.
Battlefield 5 de az egy is hasonló volt meg a sw battlefront.
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107786)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107791

Es itt az aktivan hutott polo a Sony-tol, azoknak akik nem viselik jol a nyári meleget :-)

https://pcworld.hu/pcwlite/poloban-viselheto-klimaval-ujitott-a-sony-266425.html

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107790
XANTIi Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107789

Ez mindig durva volt. A nagy bankok irreális ollót tartanak. De van olyan hálózat, ahol relatív kisebb. Viszont nagy forgalommal kompenzálják. Az OTP és a K&H volt a legdurvább mikor kb. 2 hónapja nagyobb tételt vettem valutából. Megérte a neten keresgélni nagyon elötte! Nem is értem ki az aki a nagy bankoknál intézi, olyan nagy a rés.

Előzmény: seci (107787)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107788

Egyebkent a jatekbeli mikortranzakciok kozul is egyre kevesebb a £0.49-£0.99 arkategoria es no az abszurd £99-£199 nem tul "mikro" tranzakciok aránya...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107786)
seci Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107787

Meglepodtem, hogy hogy szetnyilt az ollo az eladas/vetel kozott (360 vs 352) a pesti penzvaltoknal.

Emlekeim szerint 2-3Ft volt regebben a kulonbseg csak.

-seci

Előzmény: XANTIi (107785)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107786

XBox tapasztalatom nincs, de siman kinezem... Egyebkent neha egeszen finoman arnyaltan csinaljak ez. Pl van egy golfos jatek ahol ha mindketten ugyanannyi utesbol teljesitjuk a palyat (meglehetosen gyakran elofordul), akkor a dontetlent elkerulendo van egy "ki tudja messzirol kozelebbre utni a lyukhoz a labdat egy utessel" dolog. Itt erdekes modon, ha mindketten premium utovel/labdaval jatszunk vagy egyikunk sem azzal, akkor tenyleg egyenloek az eselyeink, azaz nagyjabol ugyanannyiszor vesztek mint amennyiszer nyerek. Amikor en jatszok premium utovel/labdaval de az ellenfel nem akkor erdekes modon kb 75-25 aranyban en nyerek. Ha forditva, akkor erdekes modon kb 75-25 aranyban az ellenfel. Sokszor egeszen abszurd modon, pl 250 labrol mezei labadaval es utovel odautottem 0.9 labra a lyuk melle a labdat, hatradoltem, "ez mar az enyem, nyertem, nem letezik hogy ilyen messzirol kozelebb usse a labadat a lyukhoz, hiaba hasznal premium cuccot." Hat mi lett? 0.8 labra utotte es nyert... Eleinte egyaltalan nem tunik fel ez, szerencse forgandosaganak tudja be az ember, de sok szaz menet utan igen, es lelombozo...

Aztan vannak kifejezetten idegesito megoldasok, pl. egy nagyon jo falu-varos epitos es termek termelos jatek, ami eleinte nagyon elvezetes (es addiktiv). Ott ugy csinalnak penzt a jatekosokbol, hogy minden nyersanyag es megtermelt aru a "barn"-ba tarolodik. Namarmost a barn-nak van egy bizonyos kapacitasa. Eleinte eleg, es amikor kinovod eleinte eleg konnyen lehet fejleszteni. De kesobb egyre nehezebb osszhozni az expansion-jara a szukseges nyersanyagot, amit persze amig nem jott ossze minden szinten ugyanezen barn-ban lehet csak tarolni. Plusz a vevok is egyre bonyolultabb ordereket akarnak hogy teljesits, amiket a kiszallitasig szinten csak a barn-ban lehet tarolni. Ha eladsz valamit hogy legyen helyed, tuti hogy 5 perc mulva arra lenne szukseg amit aladtal. Es nem lehet uj barn-t epiteni, abbol valamilyen hulye okbol csak egy lehet (abszurd, mert majdnem minden masbol meg tobb is lehet). Szoval elkezdesz zsonglorkodni, hogy "eloszor ezekbol gyartok egy ilyent, azt kiszallitom, akkor lesz hely betakaritani az akarmi mast" stb. Aztan amikor mar percenkent 5x kapod meg a "Barn is full" uzenetet, akkor raboksz hogy "fene vigye, fizetek £0.99-et, legyen mar meg vegre a barn extesion-hoz az anyag aztan legyunk tul ezen a probleman" (erdekes modon ha valodi penzert veszed akkor nem kell a barn-ban tarolodnia, nyilvan a valodi penzert vett cucc antigravitacioval lebeg a barn felett vagy ilyesmi...). Aztan egy darabig oke, majd megint elojon a problema, akutabban mint korabban, ezuttal tobb nyersanyag hianyzik a kiterjeszteshez, ugyhogy most mar £1.99-et kell fizetned. Stb. Lehet latni olyanokat akik sok szaz £ elkoltese utan huztak le a jatekot, hogy "meg mindig a barn is full a problema". Tok jo jatek elrontasa ilyen hulye megoldassal.

Tisztessegesebb lenne az, hogy jatszhatsz a jatekunkkal 5 palyat / 2.5 orat, utana ha tetszik akkor fizess £15-t a tovabbjatszasert, amiert cserebe vegigjatszhatod (esszeru energia/ido befektetessel) a jatekot, ha meg nem tetszik, akkor meg ingyen kiprobaltad...

Előzmény: Bmrenault (107784)
XANTIi Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107785

Csak a forintunk meg mindenhez képest esik, így a font zuhanását nem tudjuk kihasználni itthon.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107782)
Bmrenault Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107784

Bameg és nekem nem hitte el a kolléga ha jobb kiadást veszel meg a játékból kapsz speckó cuccokat és valahogy könnyebb a játék...

Xbox one nál rengetegszer tapasztalom és krvára elbassza a játékokat.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107771)
tzh Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107783

A Blender render is pythont hasznal, es eleg utos kis grafikai alkalmazas. Foleg ahhoz kepest, hogy tenylegesen free.

Előzmény: seci (107780)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107782

Néztétek milyen szépen esik a font az eurohoz kepest miota Boris a PM? ... es meg hol lesz a vege...

Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107781

mint nyelv OK, de vannak problémáim a hordozhatósággal, de gondolkodom még rajta

 

 

Előzmény: seci (107780)
seci Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107780

Python :)

-seci

Előzmény: Némedi László __ (107778)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107779

a határ nekem a 30 font, számítástechnika nem szabadna, hogy többe kerüljön :))

 

30 fontból i3 desktopokat vettem, dualcore laptopokat, - persze nem ijedek meg egy kis szereléstől - nem adtam ki összesen annyit az elmúlt 5 évben, mint amennyibe az a gép kerül és ezeket mind tudja:

- Office 365 - van Chrome/Android alatt, plusz en attertem Google Docs/Sheets-re

- Kapersky Total Security - Chrome alatt nincs ra szukseg

- Malwarebytes Anti-Malware - Chrome alatt nincs ra szukseg

- VLC media player - van Chrome/Android alatt

- Spotify - van Chrome/Android alatt

- Netflix/Amazon Videos - gondolom van, nem neztem, ezeket Amazon tabletemen nezem kituno full HD-ben streaming-elve

- Gmail, Google Photos, Google Calendar, Google Keeps stb - termeszetesen van

Ennyi...

- Viszont peldaul Windows ala nincs Duolingo (nyelvtanulo) app, Chrome ala meg van, szoval ezt tekintve meg jobban is jarok

Most mar csak tenyleg mukodjon is rendesen, ha mar ennyit aradoztam rola elore! :-)))))

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107777)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107778

linux alatt tudok dolgozni, kellene ami generál nekem androidra, webre, pc (win, linux)re, kell bele kis adatbázis kezelés, grafikai lehetőség (hadműveleti rajzokhoz, több rétegben).

 

 

Előzmény: Némedi László __ (107776)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107777

Szerintem vegyel egy Chromebook-ot, mondjuk egy ilyent aztan latsz csodat: https://www.amazon.co.uk/Acer-Chromebook-11-CB311-8HT-Touchscreen/dp/B07FBBXX8N/ref=sr_1_46?keywords=acer+chromebook&qid=1564480575&refinements=p_76%3A419158031&rnid=419157031&rps=1&s=gateway&sr=8-46

Ez enyemnek a nagytestvere, 2x erosebb proceszorral, 2x annyi memoriaval, 2x annyi SSD-vel, es erintokijelzovel, raadasul ezt 2023 novembereig tamogatja a Google (es termeszetesen ezen is futnak az Android appok is). Mar az enyem is tok jo, ez meg valoszinuleg uber jo es villamgyors :-)

 

Előzmény: Némedi László __ (107755)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107776

IDEnek gondolom jó, de ezekkel az elvárásokkal, ezen belül mit használjak? (xamarin nincs ahogy látom)

 

 

Előzmény: seci (107770)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107775

Minden, ismétlem minden olyan réteg "security risk", amelyik a te kódod és az oprendszer közt van. Webes fejlesztéseknél ilyen az összes content management rendszer,  kódolásnál a Java, C-akármi, .NET, bármi.

 

Ja... és csak a fejlesztést gyorsítja, a kódot olyan szinten lassítja, hogy ami 30 éve elment egy 4,77 megás (nem gigás, megás!!!) XT-n 640 kB-tal, ahhoz most ugyanez kell csak gigahertzben és gigabájtban.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107773)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107774

ez a lazarus(és a Free Pascal) nézd meg

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107769)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107773

Javat miert nyomjak? (Vagy mar nem nyomjak?) Abszolut unszimpatikus volt amikor probalkoztam vele. Aztan meg minden attol viszhangzik hogy mekkora security risk.

Előzmény: seci (107772)
seci Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107772

Nyilvan 20 eve az ember abban dolgozott, ami rendelkezesre allt.

De azert az elmult 20-30 evben sokat valtozott a vilag, C# ezerszer megbizhatobb/olvashatobb/"tervezettebb" mint a C/C++.

Es a .NET platformok jok, a .NET Core meg mostansag terjed nem-Win platformokon is.

-seci

Előzmény: Pomber Béla (107768)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.30 0 0 107771

Ja, mobilos jatekoknal mar elojohetne valaki valami ujjal. Mert jelenleg a 99.9%-a mobilos jatekoknak ugy probal bevetelt termelni, hogy az alabbi mostanra mar nagyon unalmas es irritalo technikat alkalmazza:

- Néhány "beeteto" szint/kuldetes/palya utan olyan hosszu lesz a development/research/build/level-up/stb. time, hogy nincs turelmed kivarni, inkabb nem jatszod tovabb vagy fizetsz "ido felgyorsitasert"/instant build/level up stb.-ert.

- Néhány "beeteto" szint/kuldetes/palya utan olyan nehezek lesznek a palyak/ellenfelek/puzzlek/stb., hogy nincs idegzetet huszonotodszorre is megprobalni ugyanazt, inkabb nem jatszod tovabb vagy fizetsz valamilyen uj skill-ert/special power-ert/isteni segitesgert/stb.

- Néhány "beeteto" szint/kuldetes/palya utan olyan sokaig tart a szukseges resource-ok osszegyulese/osszegyujtese, hogy nincs turelemed kivarni, inkabb nem jatszod tovabb vagy fizetsz instant resource-okert.

- Néhány "beeteto" szint/kuldetes/palya utan olyan kicsi lesz az eselye a szukseges cucc/skill/stb. megkapasanak, hogy inkabb nem jatszod tovabb vagy fizetsz a chance % javitasaert.

- Annyi a reklám a játékban, hogy inkább nem játszod tovabb vagy fizetsz a reklammentessegert (altalaban komobinaljak ezt a fentiekkel, es/vagy van valamilyen jatekbeli penz/gyemant/bigyo amit rettento nehez osszegyujteni, de persze valodi penzert azonnal kapsz belole egy halommal).

- Es hasonlok.

Ez mar nagyon kiabrandito igy 10 evnyi mobil jatek tortenelem utan. Plane hogy a fejlesztok egyre kapzsibbak, eleinte azert csinaltak ezeket, mert hiaba akartak csak £4.99-et vagy akar csak £2.99-et kerni egy mobil jatekert, alig volt hajlando fizetni erte elore. Igy jottek a "mikrotranzakciok." Csak mostanra sok mobil jatekban akar naponta tobbszor kell(ene) £x-et vagy akar £xx-et koltened ha tovabb akarsz jutni. Az meg abszurd, hogy egy AAA PC/Playstation/XBox jatek amin tobb szaz fos garda dolgozik eveket megveheto es vegigjatszhato/barmeddig jatszhato egyszeri £30-£40-ert (illetve 1-2 evvel a release utan £5-£20-ert), mobilon meg siman ellohetsz £1000-et egy jatekra... Kiabrandito ugy nekiallni egy jateknak, hogy tudod, hogy par ora/szint/kuldetes utan ugysem fogod tovabb jatszani mert tul sokat akarnak legombolni rolad. Az meg kulonosen kiabrandito amikor egy multiplayer jatekban a benabban jatszo emberi ellenfeled azert nyer mer o koltott igazi penzt valami extra cuccra, te meg nem...

Előzmény: Pomber Béla (107761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!