Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107852

suldo koromban setaltam az iskolaba. 

jott a jozsi, meg a marcsi a mz 250/1-el ugy kilencven korul. 

szomszed pistanak a macskajara epp akkor jott ra a mehetnek. 

elcsaptak a macsekot, de ugy hogy 30 meterol hallottam a harom koppanast. 

(elso kerek, motor, hatso kerek ) 

na ennek, vege, nosza menjunk megnezni. 

mire odaertem a macska 4 labon volt, kovalyogva lemaszott az utrol, majd hopp. .mar at is ugrotta a drotkeritest azt elis tunt.  

tied nem edzett falusi macska, de biztos vagyok benne hogy semmi baja nem lesz. :) 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107851)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107851

Remelem reggel ugy kelunk fel hogy kutya (macska) baja se. Ha nem akkor persze megyunk az orvoshoz...

Előzmény: seci (107848)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107850

A vicc az, hogy ezek elvileg a legjobb vet clinic a varosban, nemcsak Google ertekelesek szerint, hanem felesegem ket itteni, macskas kolleganoje is egyertelmuen oket javasolta.

Előzmény: VeraVictoria (107847)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107849

Kiprobaltam, lat ra. A harmadik szemheja a szemevel egyutt mozog, mintha ra lenne ragadva. Remelhetoleg elmultik, vagy holnap egy kis szemcsepp segit rajta. Nem nagyon irtak sehol a neten, hogy altatas utan ilyen baja lett volna barki macsakajanak kutyajanak. Amit irtak, hogy mi okozhatja, az leggyakrabban blunt force trauma miatti idegserules...

Előzmény: VeraVictoria (107846)
seci Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107848

No para. Holnap visszaviszed ugyis, tavgyogyitani meg nem gyogyit secilány.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107845)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107847

Ja, es ha mindig van valami az allatorvosi vizitek utan akkor surgosen csereljetek le azt az orvost mert  ugy fest hogy nem tudja igazan a dolgat.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107844)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107846

Ilyen problemam meg sosem volt sot nem is hallottam. Termeszetesen vigyetek vissza holnap. Lat azon a szemen egyaltalan? Fogd be az ep szemet es a masik elott huzd el a kezedet vagy valamit aminek nincs kulonosebb szaga es figyeld hogy elmozditja-e a szemet a huzas iranyaba.

En nagyon remelem hogy csak affele muteti hatas ami fel fog oldodni.

Mintha ugy remlene hogy seci lanya allatorvos, tole kerdezd meg, o biztosan tud tanacsot adni addig is amig visszaviszitek az orvoshoz.

Szegeny Micuka...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107845)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107845

Na, sikerult vegre lekapnom. Igy nez ki szegeny macsekunk. :-( Szerinted lehet hogy 12 oraval a mutet utan ez meg mindig az altatas/nyugtato/fajdalomcsillapito hatasa? Csak az egyik szemen? Plane hogy kozben minden mas teren meg tok jol van. Van egyerzesem, hogy reggel lesz egy utunk a vet-hez. Csak azt nem tudom hogy jobb lesz utana vagy rosszabb... :-( 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107844)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107844

Normalis az, hogy minden alkalommal amikor macsekunk a vet-nel jar van valami utana? Ma volt az ivartalanitas, delelott mutottek szegeny, delutan kettokor hozhattam haza. Amint kiengedtem a hordozo kosarabol eszrevettem, hogy az egyik szeme kifele kancsalit es kisebb mint a masik. Gondoltam az altatas hatasa lehet, vartam kicsit es tenyleg a szeme javult. Viszont makacsul maradt rajta 1/3-ig 1/2-ig a "3. szemhely". Felhivtam a vet-et, azt mondtak, hogy az egyik drog hatasa amit kapott, viszont a papiron rajta van mindegyik es egyiknel sem talaltam neten ilyen mellekhatast. Azt mondtak, hogy vigyem vissza ha holnap is ilyen. Ez volt harom orakor. Megnyugodtam, gondoltam szep lassan helyreall addigra a szeme. Es meretre meg fokuszalasra igen, ugyanakkora mindketto, parhuzamosak is stb., viszont az egyiken tovabbra is pont annyira rajta van mindig a 3. szemhely mint amikor hazahoztam. Es mindjart este nyolc. Ot ora alatt nem javult semmit. :-( Annyira aggodunk szegenyert :-( Nem tudtam lefenykepezni mert vagy alszik vagy izeg-mozog, de ilyesmi: http://www.abcdcatsvets.org/wp-content/uploads/2015/10/26-Asper-JFMS-Fig.1.jpeg Amugy tok jol van, jatszott, futkarozott, kergette a legyeket, evett/ivott boven stb., nem ugy nez ki mint aki altatas utan kovalygos... (Az latszik hogy gyerek nem valo nekunk, belehulyulnenk az aggodasban, igy is...)

Előzmény: VeraVictoria (107842)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107843

Tokeletesen leirtad. Usaban mivel mindenki jott valahonnan eleg bekesen megfernek a jottek es a regen itt elok. Megis, foleg a kozepnyugatiakat jol fel lehet hergelni ellenuk megfelelo szoveggel mert jobbjara privitiv nepseg ilyen teren, elfelejtettek hogy az oseik is jottek valahonnan es nem lenne tanacsos nagyon megbolygatni hogy kik is voltak azok valaha, sot a mar itt szuletett leszarmazottakrol is lehetne meselni, besegitene ebben a rendorsegi kronika is.

 

A sajat mostani kronikarol ne is beszeljunk...

Előzmény: XANTIi (107831)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107842

En is tudnam szeretni,...

Szembe allitanam  magammal es szethuznam a ket kezemmel puhan a pofacskaja boret es kozolnem vele hogy most ugy nez ki mint egy vadallat/ vadmacska/. Utana a nagyujjam es a mutatoujjam koze vennem ketoldalt a fulecskeket/ ket kezzel mindket oldalrol/ lehajtanam a pofacskahoz es duruzsolva mondanam hogy o most olyan mint egy nyuszika.

Utana az allo  fulecsket ujra megfogva puhan jobbra-balra mozgatnam  mert hogy o egy gazember macska. Idorablo...

A szertartast ugy szoktam befejezni hogy megforditom es a ket kezemmel ketoldalrol jo erosen megmasszirozom a hatat, nyaktol le a fenekeig..

Nem hiszed el, sokszor megall elottem es surgeto szemmel bamul ram hogy gyerunk mar, vegigjatszani az egesz komediat mert o szereti mert az finom.....hehehe.

Uj macskank lesz a meghalt helyett ugy nez ki, tegnap a szomoru es maganyos Cornelius hosszan tarsalgott egy kinti macskaval es nem verte meg, sot engedte hogy egyen a kitett szarazelesegbol holott amig a masik elt, ilyesmirol szo sem lehetett volna.

Szerintem behozza maganak tarsnak. Reszemrol  Isten hozott/ meg Corni/ a csaladban...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107830)
seci Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107841

Addig is, ha valaki abszolut nemPC kikapcsolodasra vágyik: https://www.imdb.com/title/tt0071230/

-seci

Előzmény: tzh (107837)
seci Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107840

Meglasd az MKKP is parlamenti part lesz, ha igy haladnak a dolgok siman el fogja erni az 5%-os kuszobot!

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107838)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107839

Érdemes megnézni a candidate-ek nevét is! :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107838)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.02 0 0 107838

LOL, tudtátok hogy van egy ilyen párt? https://en.wikipedia.org/wiki/Official_Monster_Raving_Loony_Party

Official Monster Raving Loony Party

tzh Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107837

Altalanositani pozitiv iranyban se jo, az megannyi esetben a valos problema szonyeg ala seprese, fel-nem ismerese, el-nem ismerese stb. A PC, ugy nez ki, szinte csak a PC-t nyomato korokben nem szitokszo.

PS: borsodi vagyok, illetve gyakorlatban voltam eletem elso 25 eveig. En is atmegyek az ut masik oldalara, vagy inkabb par utcaval odebb, ha meglatok HHHRE-ket kozeledni, es ez meg az internet elott alakult ki, amikor meg nem erdekelt a hirado sem, csak a szembe-szomszed ZX-Spectrum gepe. Egyesek szerint ez ok a a rasszista kartya es egyeb jelzok hasznalatara, mint "eloiteletes" (ami szerintem eleg gyekran inkabb uto-, mint elo-), de ha ez az ara, hogy ne setaljon szivembe es/vagy vesembe az acel, am legyen, vallalom.

Pomber Béla Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107836

az általánosítások igen jó százalékban nem maguktól alakulnak ki

 

Nem bizony...

A kislányokat is biztos véletlenül nevelik arra egyes régiókban, hogyha Halmozottan Hátrányos Helyzetű Rejtett Erőforrást látsz szembe jönni, menj át az utca túloldalára, ne add meg az esélyt arra, hogy bebizonyíthassa, hogy nem fog aládnyúlni a nyílt utcán.

Előzmény: XANTIi (107831)
Havel Ina Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107835

Na, ez is egy jo kis altalanositas...

 

Előzmény: XANTIi (107831)
Fake News Expert Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107834

Read real news like this:

 

New Statemans, June, page20 - published six weeks ago:

 

https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/8/1/d476ddc9cd02f33ec7049cb3b67c7cdf-full.jpg

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107833)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107833

LOL

Előzmény: Fake News Expert (107832)
Fake News Expert Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107832

Yes, United Kingston lies between Soccerland and Whales in Great Bargain.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107672)
XANTIi Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107831

Sajnos az általánosítások igen jó százalékban nem maguktól alakulnak ki, hanem előbb suttogó majd éles propagandában csúsztatnak, túldimenzionálnak majd nyíltan uszítanak is. Sok igen eltérő népség kisebb súrlódásokkal de hosszú távon kijön egymással. Amikortól valami hatalmi pozícióba készülő erő egymásnak ugrasztja őket akkor elszabadul a valódi konfliktus. Elég egy-két jól megtervezett provokáció és kitör a háború.

Előzmény: seci (107825)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107830

De mi azert inkabb ot szeretjuk: :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107829)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107829
Némedi László __ Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107828

ehhez még:

 

Amikor jártunk ki, mi magyarok Bécsbe fagyasztóért, ugye ott akkor az volt a bécsiek sztereotípiája, hogy lopunk (a boltban ki volt téve, hogy magyar, ne lopj!). Az is csak statisztika volt, de attól még nem szerettem, és nem lettek akkor ott a barátaim...

 

 

Előzmény: seci (107825)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107827

a tények tények, de a sztereotípiák viszont hibásak nagyon nagy százalékban...

pl a számítástechnikusok szemüveges nerdek, vékonyak, akik még beszélni sem tudnak, stb.. (ezek nagy része nem igaz rám :))

Jó pofa unconscious bias oktatásaink vannak, amik logikusak is... :)

 

 

 

Előzmény: seci (107825)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107826

Egyébként ha olvasol híreket, te is olvashattad, hogy jellemzően az extrémeket a saját környezetük jelenti a rendőrségnek. Hajdanán az ír közt hadsnél az volt a probléma, hogy a köznép is bújtatta őket, általában akkor álltak meg ezek a szervezetek (ira, eta, red brig, amikor a széles támogatottság megszűnt...

 

 

Előzmény: Némedi László __ (107823)
seci Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107825

Tudod en a sztereotipiat ugy definialom, mint a zemberek által levont statisztikai kovetkeztetest :)

A sztereotipiak leteznek, es tobbnyire nem alaptalanok.

A PC megprobalja ezeket semmisse tenni - csak nem sikerul neki.

-seci

Előzmény: Némedi László __ (107823)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107824

az otthoni dolgot már megértem, hogy másképp csinálod, és emiatt kell az akku. Nekem emiatt nem kell.

Van olyan laptopom, ahol az akku már nincs is benne, csak vezetékről működtetem, mert nem volt értelme.

Egyébként például a párom desktopja van, a tv-re van kötve a gép, és kb 3grammos vezetéknélküli egérrel és billentyűzettel használja, és hónapokig nem kell tölteni/cserélni elemet (a billentyűzetben) :))

 

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107820)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.08.01 0 0 107823

nemcsak a PC miatt, de általában is érdemes nagyon precíznek lenni, mert ha túl széles a megfogalmazásod (pl népcsoport), akkor könnyen önbeteljesítővé válik a dolog.

A feelinget megértem, de ha lövészárkot ásunk, akkor háború lesz. A PC például segít, hogy aki barát lehetne ne csináljunk belőle ellenséget. A Brexit pro és kontra esetén már az a gond például, hogy már nincs esély közeledni, megérteni a mi miért történt/történik és esetleg más megoldást találni, a frontok kialakultak és megmerevedtek a józan ész már nem számít...

 

 

Előzmény: seci (107819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!