Keresés

Részletes keresés

csupaszabo Creative Commons License 2003.03.27 0 0 321
ÖP! Nem havaneset szeretnék, hanem bichon frisét. Most már biztos, mert utánanézegettem a neten ennek a fajtának. Tud esetleg valaki egy igazán megbízható tenyésztőt ebben a fajtában?
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.27 0 0 320
No,még mielőtt valaki félreértené:
Nem a Budavári kennelre volt ez a reakció,hanem sajna szombaton is láttam 1 MKSZ-HFGY Havaneset,és elszörnyülködtem....sajna a kistestű kuttyoknál még több a szaporító!
Eme kiskutty úgy volt "felkészítve",hogy szvsz sikított volna,ha belerakok 1 fésűt a szőrébe és csak lazán lefelé húzom....:(((
Még1x bocsesz,de kissé fáradtan nem mindíg írok érthetően!
Előzmény: Ördögpirula (318)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.27 0 0 319
A bichonok is imádnak rohangálni,nem mindíg érik be rövid sétával!
Klikk ide:Christa's Jumpy Clown kennel
Cognacról van szó?
ÖP
Előzmény: csupaszabo (317)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.27 0 0 318
Zsu!
Ha igazi Havaneset szeretnél,akkor leinfózom Néked,mert kollégám felesége ilyen manócskákat tenyészt....nem az itthon súrún előforduló bolonka keverékeket.....
Keresünk Néked igazi Havaneset!
Pussz!
ÖP
Előzmény: Ammandina (316)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.26 0 0 317
Szóval ez úgy van, bevallom töredelmesen, hogy a mudik legtöbbje barátokhoz, ismerősökhöz illetve kollagákhoz lettek kihelyezve, amikor az ikreimmel lettem várandós. Aztán tavalyelőtt beleszerelmesedtem a cairn terrierbe, párom meg is lepett eggyel, de ez Édesanyáméknál van, most van egy alom alatta, abból 1 szukácskát szeretnék meghagyni. 2 cairn egy kertes házban jól elvan. Ellenben itt Pesten a másfél szobás lakásban már nem biztos, hogy jól érezné magát, mert nagy a mozgásigénye. Olyan kutyát szeretnék, amelyik beéri egy esetenkénti pár perces utcai sétával, főleg télen, mert én piszkosul fázós vagyok. A másik, hogy ne hulljon a szőre, mert a párom nagyon rühelli ha a levesben kutyaszőr van. Mivel 3 pici gyerekem van, lényeges szempont az is, hogy tisztaságmániás kutya legyen, tehát mudi /bármennyire is imádom a fajtát/ egyelőre szóba se jöhet, mert imádnak mindenféle mocsokban meghemperegni. Nagyon tetszik a papillon is, de nálunk tulajdonképpen nincs jó minőségű papillon. (Van ugyanis egy 15 éves vén papillon kanja Édesanyámnak, onnan ismerem ezt a fajtát). Szóval nem lehet tudni, mit is láttam.
Előzmény: Ammandina (316)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 316
Szia, örülünk neked!
Azt nem tudom megmondani, hogy mit láttál, a leírás alapján bármelyik lehet.
A többit nem egészern értem, van egy csomó kutyád és szeretnél még1et? Ha már a mudikkal és a cain terrieekkel sokat kell sétálni, akkor a következővel miért baj? Vagy csak a tágabb családban vannak az utóbbi kutyák?
Bishon frise tenyésztőt nem ismerek, de bolonese tenyésztőt igen.
Havanerse-ket is tenyészt (ezt a 2 fajtát) és a Bella papája za ő egyik kanja. Budavári Fekete Kennel: 410-4453 (Bp-i szám), vagy 20/461-1464, 30/290-1494 Fekete Rózsát keresd
Előzmény: csupaszabo (315)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.26 0 0 315
Egy kissé "osztályidegennek" számítok, mudijaim és cairn terrierjeim vannak, de remélem, ezért nem fogtok rám megorrolni.
Szeretnék valamit kérdezni a bichonosoktól. Évekkel ezelőtt a villamosból láttam egy tündéri jelenetet. Egy kétajtós ruhásszekrény nagyságú pasi terpeszállásban állt egy utcasarkon, és a lábai körül egy hófehér kis szőrös kutyus futkorászott, nyolcasokat leírva. Szemmel láthatóan a kutyát is és az ürgét is remekül elszórakoztatta ez a mutatvány. Atóta sem tudom, mit láttam? Bologneset vagy bichon friset? Olyasmi volt a szőre, mint a dugóhúzó lényege, de én mindkét fajtánál olvastam már ezt a dugóhúzó-szerű szőrzetet, de amit bologneset van szerencsépm ismerni, annak nem ilyen a szzőrzete. Bichon friset meg csak kiállításokról ismerek, ott ugye egészen másként vannak felkészítve mint egy normál családi kutyus.
Szerintetek mit láttam? Ősszel már nem bírom ki kutya nélkül, szeretnék a nyáron egy ilyen kis szőrcsomót, mert lényeges szempont, hogy ne kelljen vele nagyon sokat sétálni. A mudit is és a cairnt is naponta min. 3 órán át kell mozgatni ahhoz, hogy jól érezze magát, nekem a 3 pici fiam mellett ennyi időm nem lenne a kutyára. Még egy lényeges szempont, hogy ne hulljon a kutya szőre, mert a párom utálja ha a bútorokon csomókban áll a kutyaszőr.
Tudna nekem valaki felvilágosítást adni? Esetleg megbízható, becsületes tenyésztőt ajánlani?
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 314
Ne aggódj, Mandula és a Bella akár a fülénél fogva lehúzza amásikat a kanapéról, ha birkózni támad kedve
Előzmény: zsuzsa (313)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.26 0 0 313
juj azt nem is mondtam, a kutyáim elkezdtek ugy birkozni ahogy a ti kutyáitok. Ráadásul azt is szokták csinálni, hogy a farkánál fogva huzzák vissza egymást én meg azon aggódom, nehogy leszakadjon a farkát, mint Fülesnek a Micimackóban :-)))

( meg a leguánunknak is hiányos a fraka )

Előzmény: Ammandina (312)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 312
Nem tudom, még sose jártam kutyaiskolába. Meg kell tőlük kérdezni.
Bella bevégott egy adag főtt csirkemellett rízzsel + 1 órával később a kertben játékra hívott + csak pisi volt;o) (kop-kop)
Előzmény: zsuzsa (311)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.26 0 0 311
Nekem a gyerekeim versenyeihez kell alkalmazkodnom. Elöre meg kell mondani melyik nap jo? A vasárnap az mindig jo, a szombat az 50%
Előzmény: Ammandina (310)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 310
Akkor én vak vagyok. Mindegy, az a lényeg, hogy van számuk. Ti mikor akartok járni? Vasárnaponként? Nekünk gyakorlatilag minmdegy.
Előzmény: zsuzsa (309)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.26 0 0 309
Dehát azoknak van telefonszáma. Legalábbis a honlapukon láttam. Mi is oda akarunk menni, mert közel van, 15 perc sétára lakunk a Kiscellitöl.
vagy kérdezd meg az agility topicban.
Előzmény: Ammandina (308)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 308
A Kiscelli kastély parkjában van Óbudán a Szt Margit kórháznál. Bella nem eszik de vidám, sokat alszik. Ma éjszaka már nem sz@rt be, de a reggeli termés még mindíg nem volt kemény.
Előzmény: zsuzsa (304)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.26 0 0 307
Persze lehet, hogy állatoknál más, én csak emberegészségügyhöz értek :-)
Előzmény: zildi (306)
zildi Creative Commons License 2003.03.26 0 0 306
persze orvoshoz el kell vinni, de addig sem megy a hasa, ami legyengíti
Előzmény: zsuzsa (304)
Tibbe Creative Commons License 2003.03.25 0 0 305
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]Bella
Előzmény: Ammandina (303)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.25 0 0 304
Hol van ez az Aquincum kutyatanoda ?

zildi : es ha valami komoly baja van es tünetek csökkentesevel nem vesszük észre a baj?
Ammadinda , nem tünik elesettnek Bella ?

Előzmény: Ammandina (303)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.25 0 0 303
Sima rongyszőnyeg. Mosható és belefér a mosógépbe.
Ha nem lesz beteg, akkor szombaton vagy vasárnap megnézzük az Aquincum kutyatanodát. Tiszta lököttel, a honlapon nincs telefonszám, ahol el lehetne érni őket. Szombaton és vasárnap is 14 órakor kezdődnek az órák. Ideje elkezderni a kutyafej-tágítást, most már tényleg itt a jó idő;o) (kop-kop-kop)
Előzmény: zsuzsa (301)
zildi Creative Commons License 2003.03.25 0 0 302
Szegény Szundikámnak öreg korában sokat volt hasmenése és éppen ezért mindig volt otthon Bulbus-astringens (remélem jól írtam), ami nem minősül gyógyszernek, de patikában recept nélkül kapható és tüneti kezelésnek igen hatásos fél órán belül a tíz kg-os kutyámnak fél tabletta megállította és nem csinált székrekedést sem.Persze az orvos azért fontos.
Előzmény: Ammandina (300)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.25 0 0 301
Laminalt padlo vagy padloszönyeg?????
Előzmény: Ammandina (300)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.25 0 0 300
Zsuzsa! Bellának hasmenése van napok óta, ma reggelre telesz@rta a hálószobát. ÁÁÁáááááááá
Ha nem múliok el holnapra, irány a doki
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.25 0 0 299
Annyira nem picinyek :-) 1 evesek
csak olyan kis lükék... de nem buta kutyák, söt.

Csak az elözö gazdi nem vitte ki öket soha, alomra pisiltek. Most hirtelen rengeteg inger érte öket, sokkal többet rohangalnaka szabadban, sok uj kutyaismerös, sok ember stb. Biztos erzelmileg is nehez nekik, de nem akarom, hogy rossz szokasok rögzüljenek.

Előzmény: zildi (298)
zildi Creative Commons License 2003.03.25 0 0 298
nem tudom most hirtelen mennyi idősek a picinyeid, de nem kell elkeseredni. Panka nem volt teljesen szobatiszta az első tüzeléséig, akkor nyolc hónapos volt. Meg volt viszont az a jó szokása, hogy többnyire a WC-ben a kőre végezte el a dolgát, vagy még később a bejárati ajtó elé. Nincs szerintem olyan kutya melyik ne válnék szobatisztává. Később már keresik a szagokat, hogy azokat felülbírálják, nem csak úgy vaktában végzik el, ahol éppen éri őket a szükség. Én nem fenyítettem meg soha, talán komoly hangon rászóltam. Érthető persze, hogy az ember nem szereti, ha kutya kata-pisi van a lakásban.
Előzmény: zsuzsa (295)
zildi Creative Commons License 2003.03.25 0 0 297
nem tudom most hirtelen mennyi idősek a picinyeid, de nem kell elkeseredni. Panka nem volt teljesen szobatiszta az első tüzeléséig, akkor nyolc hónapos volt. Meg volt viszont az a jó szokása, hogy többnyire a WC-ben a kőre végezte el a dolgát, vagy még később a bejárati ajtó elé. Nincs szerintem olyan kutya melyik ne válnék szobatisztává. Később már keresik a szagokat, hogy azokat felülbírálják, nem csak úgy faktában végzik el, ahol éppen éri őket a szükség. Én nem fenyítettem meg soha, talán komoly hangon rászóltam. Érthető persze, hogy az ember nem szereti, ha kutya kata-pisi van a lakásban.
Előzmény: zsuzsa (295)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.25 0 0 296
jaaaj tegnap este megprobáltam, hogy velünk aludjanak. Lolaval nem is volt baj, befeküdt a lányom ágyába és aludt. Hildust odahvtam magam mellé aholis alvás helyett fél egyig motoszkált, helyezkedett, forgolódott,leugrott-felugrott, megnyalt stb Fél egykor levittem öket pisilni és betettem a konyhába. Alig látok, olyan álmos vagyok :-(((
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.24 0 0 295
Attól én megbolondulok, hogy egész nap figyelni kell.. eleve ketten vannak és amikro pisi-kakiról avn szó szép halkan oldalognak be a gyerekszobába odagyurmázni. Követhetetlen. Valami csodában bizom, hogy megjön az eszük ...

Ma el kellett mennem este 1-2 órára. Amikor jöttem haza ( 2 órás távollét után ) a lányom pont a házunk előtt sétáltatta őket. Levette a pórázról, odaronatak hozzám és csinálták a szokásos örjöngést. Mindkettő pisilés után volt, szinte üres hólyaggal, ehhez képest Hilda letett az aszfaltra legalabb 20 pisipöttyöt, jól látszotta poros járdán. Ugyanezt csinálja itt fenn is :-((

én csapkodhatok akármit, nem vezs komolyan. Mégse jöhetek haza ugy, hogy ő örülni akar, én meg csapkodok :-( nagyon lehangoló ez a helyzet..
Foglalkozzam Hildával többet vagy esteleg épp kevesebbet?

Bella mennyi lelkizést igényel?

Előzmény: Ammandina (294)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.24 0 0 294
Igazából az lenne a jó, ha rejtakapnátok egyzser, amint a szobába piszkít, és jól megszidnátok. Összehajtogatott újságpapírral a feneke mellé verni nagyon célravezető, mert nem fáj, de a hangja + a mozdulat félelmetes nekik. Szerintem a kuyták most úgy állnak hozzá, hogy jó dolog kinn pisilni, de ha kell akkor pisilek bent is. Még nem jöttek rá, hogy szólniuk ekll.
Előzmény: zsuzsa (293)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.24 0 0 293
Nem, a pisiszönyeg nem megoldás. Az nem azt jelenti, hogy pontosan ODA pisil, hanem azt, hogy arra a területre. tehát 80% rámegy, esetleg kicsit félre. Valoszinüleg én sem tudnék négykézláb pisilve pontosan célozni hátrafele.
Tehát konyhában, fördöszobaban remek, mert ott nem baj, ha néha mellélö.

Abban biztos vagyok, hogy jolesik nekik kinn a szabadban pisilni. dicseret jár érte, süt a nap, énekelnek a madarak, szóval ott jó érzés csurgatni.
Az kéne még, hogy odajöjjön és jelezze, ha ki kell menni.
Este ha elalszunk a filmen egymás mellett, akkor megérzem, amikor mocorogni kezd, gyorsan honom alá kapom, a lányom ágyából is kiszedem Lolát és lemegyünk. De hajnalban nem biztos, hogy észrevenném, olyan kicsi és halkan is járkál.
Ha rendesen pisil késö este, elméletileg birnia kell a holyagjanak reggelig. Ezert fohaszkodom, mert mindannyiunknak jobb lenne ha megoldodna ez a pisikaki-stressz.

Előzmény: Ammandina (291)
mákosguba Creative Commons License 2003.03.24 0 0 292
Igen, pontosan azt- pár órára lefekszik. De utána már aktív.
Sajnos semmi javulás. :(
Előzmény: Ammandina (291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!