Keresés

Részletes keresés

Babyboo Creative Commons License 2003.04.01 0 0 337
Ammandina Creative Commons License 2003.03.31 0 0 336
A tanulás igazán addig ment, amíg sétáltatok. utána fördőszobabűtort szereltünk. Lassan elkezdődik a hajrá, jövő szerdán lesz a vizsgám
Bella jövő csütörtökön megy a kutyakozmetikába. Csináltatunk neki nyári frizkót úgy, hogy a havanese jelleg megmaradjon. manócskát pénteken megnyírták, remekül néz ki;o)
Előzmény: zsuzsa (335)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.31 0 0 335
Haliho !! Köszönöm szépen a képeket , annyira joook lettek !
Kérlek szépen a labdát leginkább csak kétlábuak rugdosták, Lola néha beindult futásilag, de e Bella meg Hilda mérsékelten volt ebben partner..

Vezstünkre leálltunk bezsélgetni egy lánnyal, aki hivatásos kutyatréner és egy nagyon érdekes kuvasz-alaszkai juhász keverékkel jött ) vagy kanadai vadász ?... rövid az eszem ) ezalatt ( az én kutyáim legalábbis ) az avarban fetrengtek és felszedtem 3 marék szöszmöszt, levelet stb.

Mi fürödtünk is otthon utána, mert esedékes volt, ugyhogy kelleöképpen lefáradtunk...

Amugy nagyon boldogok vagyunk, örömpisiröl 99% leszoktunk, egyébként is levisszük a javakat az utcára kitenni :-)

Osztán a tanulás megyeget? :-))))

Előzmény: Ammandina (334)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.31 0 0 334
Milyen volt a vasárnapi séta?
Ammandina Creative Commons License 2003.03.28 0 0 333
O.K
Előzmény: zsuzsa (332)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.28 0 0 332
OK

ha nem nagy kérés, fel tudnátok irni addigra annak a csillaghegyi állatkaja-boltnak a nyitvatartását ? Tudod ahol vadhusnyesedék stb van

Előzmény: Ammandina (331)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.28 0 0 331
Már beszéltem is vele, vasárnap 11 óra a szokott helyen.
Előzmény: zsuzsa (329)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.28 0 0 330
Megbeszélem a Karcsival. 11 órát javasolok, hagy aludja ki magát.
Előzmény: zsuzsa (329)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.28 0 0 329
Vasarnap megyünk ha minden igaz.Az jo neketek? 10-11 körül? Hasmenés elmult?
Előzmény: Ammandina (328)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.28 0 0 328
Gratula!
Sajnos eléggé elúsztam a tanulnivalóval, úgyhogy a héten biztosan nem megyünk a kutyasuliba. Viszont szép idő van, és a Karcsi sz egyik barátjával úgy beszélte meg, hogy mennek kutyát futtatni a Szigetre valamelyik nap. Van kedvetek velük menni?
Előzmény: zsuzsa (327)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.28 0 0 327
Ammandina : sikerült megtudakolnod az Aquincum kutyaiskolátol a tanfolyamokat? Mentek a hétvégén?

Képzeld, komoly elörelépés született örömpisi terén. Rájöttek, hogy a gazdi ( az én vagyok :-)
sokkal boldogabb, ha ö a fekhelyükön hasalva izgatottan farokcsovizva meg bukfencolva várják. Akkor gyorsan felkapom és megygurogatom öket és szaladunk le az utcára. Ugyhogy lekopogom 2 napja nincs örömpisi.

Előzmény: Ammandina (326)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.27 0 0 326
Béna vagyok.
Szóval:

Előzmény: Ammandina (325)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.27 0 0 325
Bishon frise:

Ammandina Creative Commons License 2003.03.27 0 0 324
Sajan frise téren enm tudok segíteni. Bella naponta 1 órát sétál, és imádta a telet! Minimun 1/2 órát rohangált a hóban minden nap, ugrált mint1 zerge. Szeret rohangálni és játszani. Mostanában hétvégenként járunk a Hajógyári Szigetre havanesesek (5 kutya) és a 1,5-2 órás sétát simán bírják. Mondjuk utána és már csak egészségügyi 2 perc van este.
Viszont nem hullik a szőre és könnyű tisztán tartani.
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.27 0 0 323
ja bocs, en meg itt dicserem a havanese-t :-)
Előzmény: csupaszabo (321)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.27 0 0 322
Hát meglepne...olyan nincs, hogy sose látott fésüt. Ha nem fésülöd kétnaponta, hamarosan ugy néz ki, mint Bob Marley :-)
Viszont fésülés után csak addig tarta tökéletesség amig azonnal össze nem borzolja magát.

Valahol van egy angol link, ott kifejezetten hangsulyozza, hogy a havanese non-shedind, nn-allergen kutya. Nincs aljszöre és a nálunk alig van hullott ször, azt is könnyen össze lehet szedni.

Otthon összekeresem az oldalakat, amit a fajtáról találtam, amikor fontolgattam, hogy kutyát veszek. Nagyon egeszséges, stramm kiskutya.

Előzmény: Ördögpirula (320)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.27 0 0 321
ÖP! Nem havaneset szeretnék, hanem bichon frisét. Most már biztos, mert utánanézegettem a neten ennek a fajtának. Tud esetleg valaki egy igazán megbízható tenyésztőt ebben a fajtában?
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.27 0 0 320
No,még mielőtt valaki félreértené:
Nem a Budavári kennelre volt ez a reakció,hanem sajna szombaton is láttam 1 MKSZ-HFGY Havaneset,és elszörnyülködtem....sajna a kistestű kuttyoknál még több a szaporító!
Eme kiskutty úgy volt "felkészítve",hogy szvsz sikított volna,ha belerakok 1 fésűt a szőrébe és csak lazán lefelé húzom....:(((
Még1x bocsesz,de kissé fáradtan nem mindíg írok érthetően!
Előzmény: Ördögpirula (318)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.27 0 0 319
A bichonok is imádnak rohangálni,nem mindíg érik be rövid sétával!
Klikk ide:Christa's Jumpy Clown kennel
Cognacról van szó?
ÖP
Előzmény: csupaszabo (317)
Ördögpirula Creative Commons License 2003.03.27 0 0 318
Zsu!
Ha igazi Havaneset szeretnél,akkor leinfózom Néked,mert kollégám felesége ilyen manócskákat tenyészt....nem az itthon súrún előforduló bolonka keverékeket.....
Keresünk Néked igazi Havaneset!
Pussz!
ÖP
Előzmény: Ammandina (316)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.26 0 0 317
Szóval ez úgy van, bevallom töredelmesen, hogy a mudik legtöbbje barátokhoz, ismerősökhöz illetve kollagákhoz lettek kihelyezve, amikor az ikreimmel lettem várandós. Aztán tavalyelőtt beleszerelmesedtem a cairn terrierbe, párom meg is lepett eggyel, de ez Édesanyáméknál van, most van egy alom alatta, abból 1 szukácskát szeretnék meghagyni. 2 cairn egy kertes házban jól elvan. Ellenben itt Pesten a másfél szobás lakásban már nem biztos, hogy jól érezné magát, mert nagy a mozgásigénye. Olyan kutyát szeretnék, amelyik beéri egy esetenkénti pár perces utcai sétával, főleg télen, mert én piszkosul fázós vagyok. A másik, hogy ne hulljon a szőre, mert a párom nagyon rühelli ha a levesben kutyaszőr van. Mivel 3 pici gyerekem van, lényeges szempont az is, hogy tisztaságmániás kutya legyen, tehát mudi /bármennyire is imádom a fajtát/ egyelőre szóba se jöhet, mert imádnak mindenféle mocsokban meghemperegni. Nagyon tetszik a papillon is, de nálunk tulajdonképpen nincs jó minőségű papillon. (Van ugyanis egy 15 éves vén papillon kanja Édesanyámnak, onnan ismerem ezt a fajtát). Szóval nem lehet tudni, mit is láttam.
Előzmény: Ammandina (316)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 316
Szia, örülünk neked!
Azt nem tudom megmondani, hogy mit láttál, a leírás alapján bármelyik lehet.
A többit nem egészern értem, van egy csomó kutyád és szeretnél még1et? Ha már a mudikkal és a cain terrieekkel sokat kell sétálni, akkor a következővel miért baj? Vagy csak a tágabb családban vannak az utóbbi kutyák?
Bishon frise tenyésztőt nem ismerek, de bolonese tenyésztőt igen.
Havanerse-ket is tenyészt (ezt a 2 fajtát) és a Bella papája za ő egyik kanja. Budavári Fekete Kennel: 410-4453 (Bp-i szám), vagy 20/461-1464, 30/290-1494 Fekete Rózsát keresd
Előzmény: csupaszabo (315)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.26 0 0 315
Egy kissé "osztályidegennek" számítok, mudijaim és cairn terrierjeim vannak, de remélem, ezért nem fogtok rám megorrolni.
Szeretnék valamit kérdezni a bichonosoktól. Évekkel ezelőtt a villamosból láttam egy tündéri jelenetet. Egy kétajtós ruhásszekrény nagyságú pasi terpeszállásban állt egy utcasarkon, és a lábai körül egy hófehér kis szőrös kutyus futkorászott, nyolcasokat leírva. Szemmel láthatóan a kutyát is és az ürgét is remekül elszórakoztatta ez a mutatvány. Atóta sem tudom, mit láttam? Bologneset vagy bichon friset? Olyasmi volt a szőre, mint a dugóhúzó lényege, de én mindkét fajtánál olvastam már ezt a dugóhúzó-szerű szőrzetet, de amit bologneset van szerencsépm ismerni, annak nem ilyen a szzőrzete. Bichon friset meg csak kiállításokról ismerek, ott ugye egészen másként vannak felkészítve mint egy normál családi kutyus.
Szerintetek mit láttam? Ősszel már nem bírom ki kutya nélkül, szeretnék a nyáron egy ilyen kis szőrcsomót, mert lényeges szempont, hogy ne kelljen vele nagyon sokat sétálni. A mudit is és a cairnt is naponta min. 3 órán át kell mozgatni ahhoz, hogy jól érezze magát, nekem a 3 pici fiam mellett ennyi időm nem lenne a kutyára. Még egy lényeges szempont, hogy ne hulljon a kutya szőre, mert a párom utálja ha a bútorokon csomókban áll a kutyaszőr.
Tudna nekem valaki felvilágosítást adni? Esetleg megbízható, becsületes tenyésztőt ajánlani?
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 314
Ne aggódj, Mandula és a Bella akár a fülénél fogva lehúzza amásikat a kanapéról, ha birkózni támad kedve
Előzmény: zsuzsa (313)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.26 0 0 313
juj azt nem is mondtam, a kutyáim elkezdtek ugy birkozni ahogy a ti kutyáitok. Ráadásul azt is szokták csinálni, hogy a farkánál fogva huzzák vissza egymást én meg azon aggódom, nehogy leszakadjon a farkát, mint Fülesnek a Micimackóban :-)))

( meg a leguánunknak is hiányos a fraka )

Előzmény: Ammandina (312)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 312
Nem tudom, még sose jártam kutyaiskolába. Meg kell tőlük kérdezni.
Bella bevégott egy adag főtt csirkemellett rízzsel + 1 órával később a kertben játékra hívott + csak pisi volt;o) (kop-kop)
Előzmény: zsuzsa (311)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.26 0 0 311
Nekem a gyerekeim versenyeihez kell alkalmazkodnom. Elöre meg kell mondani melyik nap jo? A vasárnap az mindig jo, a szombat az 50%
Előzmény: Ammandina (310)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 310
Akkor én vak vagyok. Mindegy, az a lényeg, hogy van számuk. Ti mikor akartok járni? Vasárnaponként? Nekünk gyakorlatilag minmdegy.
Előzmény: zsuzsa (309)
zsuzsa Creative Commons License 2003.03.26 0 0 309
Dehát azoknak van telefonszáma. Legalábbis a honlapukon láttam. Mi is oda akarunk menni, mert közel van, 15 perc sétára lakunk a Kiscellitöl.
vagy kérdezd meg az agility topicban.
Előzmény: Ammandina (308)
Ammandina Creative Commons License 2003.03.26 0 0 308
A Kiscelli kastély parkjában van Óbudán a Szt Margit kórháznál. Bella nem eszik de vidám, sokat alszik. Ma éjszaka már nem sz@rt be, de a reggeli termés még mindíg nem volt kemény.
Előzmény: zsuzsa (304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!