Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.21 0 0 1590

Úgy látom " Az ateizmus a tudományba vetett hit" dogmát is fel kellene vennem a listára:

 

Ateisták jellemző dogmái

Előzmény: lxt (1589)
lxt Creative Commons License 2020.02.21 0 0 1589

Az ateizmus nem logikus és semmi köze sincs a tudományhoz.

 

E kijelentésen eltűnődtem egy darabig: gondoltam van, mert kell lennie rá logikus magyarázatnak, de kudarcot vallottam. Lehet ezért vagyok/maradtam ateista.

 

De nem adom fel.

Ezért most abból indulok ki: a fenti idézet az én (hitbéli) kinyilatkoztatásom, amit cáfolnom vagy védenem kell – ámbár az mindegy is, hogy cáfolni vagy védeni tudom-e, ha egyszer valamelyik sikerül.

 

Nézzük, mit tehetünk.

1. Az ateizmus azért nem tudomány, mert nem logikus

Punktum. Mintha becsípődött volna néhány, a (nem vallás)tudományok tárgyköréből hozott ellenpélda, amelyek értelmi logikája szerint, a(z isten)hit nem nevezhető tudománynak.

 

2. Az ateizmus azért nem logikus, mert nem tudomány

Hogyan is lehetne logikus tagadni a létezőt, s mi értelme volna tagadni a nem létezőt? Vegyük észre: nem az a kérdés, hogy hitünk tárgya/alanya létező vagy sem, hanem hogy logikus-e (hisszük-e), hogy a hit tudomány.

 

3. Nem logikus, hogy az ateizmus a tudományba vetett hit

Na végre. Logikus, hogy az ismeret tudomány, annak hiánya pedig, a hit.

 

Akkor megvolnánk?:-)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1588

"Ateista logika: az igazság keresése..."

 

Na most nem másolom be a nagy röhögés logót, de azt tettem, rögögtem.  Kényszerképzet annak az ateizmus, aki mint te itt harcol érte... Azért nem teszem, már ne haragudj meg érte, mert tudom, hogy ezen a téren nem vagy teljes szabad tudatod birtokában. Mémek befolyásolnak.

 

Akár hiszed, akár nem marhára nem güzültem ezen kép google elsőbbségéért. Semmit sem tettem érte, sőt az ellenkezőjét szoktam tenni. Ha szükség van rá egy másik helyről linkelem és lényegében gyengítem. Az a helyzet, hogy mióta volt 2010-2011 körül a 184 ezer lájkos filozófia iskolánk és láttuk mennyi hülye ember van és milyen egyszerű trükkökkel lehet őket egy karámba beterelni, nem is érdekel sem a lájk, sem a nézettség. ... A memetika érdekesebb... amikor nem is tudni, hogy ki és mit tett...

 

A Szórakoztató Valláskritika közösségben az ott lévő ateista segítőim hajtották még a népszerűséget és amikor azt mondtam, hogy na akkor most két hét szünet slussz-passz megsértődtek és új oldalba kezdtek .... azt felvitték néhány tízezerig, majd törölve lett ... csináltak egy újat ... azt felvitték ~70 ezerig és összevesztek és most ott van befagyva.  Szellemes Vallás Humor 3 néven.   A régi eredeti fórumot meg archíváltam.

 

Tehát nálam is az ateisták voltak azok, amit rám próbálsz hibásan vetíteni.

Előzmény: Siphersh (1585)
No-religion Creative Commons License 2020.02.20 -1 0 1587

IGe  nem most kezdte a csalásait, anno a honlapja számlálóját pörgette hogy milyen népszerű....

Előzmény: Elminster Aumar (1586)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1586

"A Google csak arról tud, hogy a vilagnezet.blog.hu, az erkolcstan.blog.hu, az istenteszt.blog.hu és a forum.index.hu url-ek alatt előfordul."

 

Másrészt pedig földbuták ezek a crawler-robotok, úgyhogy ne nagyon adjon arra senki, hogy mit hoznak ki találatként első lapon.

Épp a minap volt a hír, hogy egy fickó 99 mobiltelefonnal megtrollkodta a Google Map rendszerét: kiskocsival áthúzta egy hídon, és a buta robot azt hitte, hogy beállt forgalmi dugó miatt vánszorognak a mobilok és szépen felrakta a valósidejű forgalmi információk közé, hogy dugó van azon a hídon...

Előzmény: Siphersh (1585)
Siphersh Creative Commons License 2020.02.20 -1 0 1585

A Google csak arról tud, hogy a vilagnezet.blog.hu, az erkolcstan.blog.hu, az istenteszt.blog.hu és a forum.index.hu url-ek alatt előfordul.

 

Meg persze azt is tudja, hogy hányszor linkelted be a blogjaidat és tetted be a blogjaidon szereplő képeidet ide-oda.

 

És egyébként:

 

Ateista logika: az igazság keresése nem egyenlő a lájkok és megosztások hajhászásával.

Előzmény: ErkölcsTan (1584)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1584

Memetikusan terjedt és terjed. Ennyit nem bír egy ember linkelgetni, ami ilyesmihez kell.

Egyszerűen sokan átveszik és kiteszik. Ennyi.

Van ennél még jobb ateizmus definícióm is, de ez is valóságos, még akkor is ha némi írónia is van benne.

 

Előzmény: Siphersh (1583)
Siphersh Creative Commons License 2020.02.20 -1 0 1583

Ateista logika: Nem az számít, hogy sikerül-e az elképzelésedet linkek floodolásával a Google találati lista első sorába ügyeskedni, hanem az számít, hogy megfelel-e a valóságnak.

Előzmény: ErkölcsTan (1582)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1582

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1581

ez a topik nagyon is az ateizmusról ír lényegében.

Hiszen, ha "Isten" bármilyen formában bizonyítást nyer,

akkor az ateizmus megbukott és elveszti értelmét.

 

Ami eddig sem volt igazából neki, mert csak egy metefizikai ökörség.

 

-- és az a magyarázat a nagy veszett szájhabzásra is ... :-)

mert ez már lényegében megtörtént.

 

 

Előzmény: No-religion (138191)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.20 0 0 1580

Miért zavar téged az, hogy a több ezernyi vallási jelentés után

van Istennek egy igazolható tudományos jelentése is?

Miért okoz ez ekkora pszichés zavart az elmédben és a viselkedésedben???

Előzmény: advocatusdiaboli (138186)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.18 0 0 1579

Furák ám a militáns dogmatikus ateisták. Azért cikizik a judeokeresztényeket,

amit ők is elfogadnak helyes értelmezésnek, meghatározásnak.

Ergó látens JahveIsten és ZombiJézuska3/1 hívők.

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.17 0 0 1578

Teljesebb felsorolás:

 

"Isten alatt egy természetfeletti, de ettől még fizikálisan létező entitást értünk"

 

Ez egy hablaty, paradoxon, oximoron, parasztvakítás, szemfényvesztés, ökörség a köbön, önellentmondás, tudományosan lehetetlen, logikailag lehetetlen, hülyítés, értelmetlenség, összevisszaság, kuszaság, zagyvaság, katyvasz, abszurd, irracionális, értelmetlen, célszerűtlen, illogikus, ésszerűtlen, célszerűtlen ....

 

... és ezt te elfogadod. Te szerinted ezt kell érteni alatta helyesen.  Nóóóóóóómális???!!!!!!

 

 

Előzmény: advocatusdiaboli (137637)

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.17 0 0 1577

 + értelmetlenség, összevisszaság, kuszaság, zagyvaság, katyvasz

Előzmény: ErkölcsTan (1576)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.17 0 0 1576

"Isten alatt egy természetfeletti, de ettől még fizikálisan létező entitást értünk"

 

Ez egy hablaty, paradoxon, oximoron, parasztvakítás, szemfényvesztés, ökörség a köbön, önellentmondás, tudományosan lehetetlen, logikailag lehetetlen, hülyítés ....

 

... és ezt te elfogadod.

 

Előzmény: advocatusdiaboli (137625)

MemetikaTan Creative Commons License 2020.02.16 0 0 1575

 

"fizikálisan nem létező, csak kitalált dolgok"-nak is van tudományos definíciója

 

így például az ateizmusnak is.

Amely fizikálisan nem létezik,

és kitalált.

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.14 0 0 1574
Előzmény: Siphersh (1573)
Siphersh Creative Commons License 2020.02.14 0 0 1573

Ateista logika: Ha a vallásos ateistának nevez, akkor ne azt mondd, hogy jaj, nem is vagyok ateista, ne bántsatok. Hanem mondd azt, hogy igen, én az vagyok, és most nézzük, mi vagy te!

Előzmény: ErkölcsTan (1572)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.14 0 0 1572

Az ateizmusban mi is az önálló???

Elve mai használatában már csak egy hasznos ellenségkép a monoteistáknak.

Amit az istenhívők alkottak meg saját hasznukra.

Előzmény: Siphersh (1571)
Siphersh Creative Commons License 2020.02.14 0 0 1571

Ateista logika: ne azt nézd, hogy mi a divat, hanem hozzál önálló döntéseket.

Előzmény: ErkölcsTan (1570)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.14 0 0 1570

Kiveszőben van a torz divatból, mert már minden 'hülyén' van tetkó.

Már a levetetés divatkorába léptünk!!!

 

 

 

Előzmény: Siphersh (1569)
Siphersh Creative Commons License 2020.02.14 0 0 1569

Ateista logika: mindenki azt tetováltat a bőrére, amit akar.

 

Előzmény: ErkölcsTan (1568)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.14 0 1 1568

Sőt rá kell tetováltatni a bőrötökre!!! :-)

 

Előzmény: Siphersh (1567)
Siphersh Creative Commons License 2020.02.13 -1 1 1567

Szerintem teljesen igazad van.

 

Talán még azt is lehetne mondani, hogy amíg ilyen nagy a vallás befolyása a társadalomban, addig minden jóérzésű embernek morális kötelessége nyíltan felvállalni az ateizmusát.

 

Túl sokan vannak, akik udvariasságból, tapintatosságból, megalkuvásból kerülik az állásfoglalást ebben a kérdésben.

Előzmény: Noelur (1566)
Noelur Creative Commons License 2020.02.13 0 1 1566

Egy ateista ezért foglalkozik a vallással, mert sajnos megkerülhetetlen. Ha vallásszabadság lenne akkor nem olvasnék ehhez hasonlókat sem. Nem én írtam, de akár írhattam volna én is, semmit nem von le a sajnálatos igazságtartalmából.

 

"Ha a hit belső “ meggyőződés”, mi a búbánatért kell oktatni? Mert jelenleg az általános iskolák túlnyomó részében oktatják a hitet. Szakos kollegák vannak a fiatal elmék deformálására és ez viszont már nem etikus. Egy gyerek, ha a településén nincs más lehetősége, mint egyházi iskolába járni, óhatatlanul kapni fogja az információt a bűnről, pokolról, kárhozatról, ha nem vesz részt a kötelező kurzusokon és nem is értem, hogy jó erzésű emberek ezen miért nem háborodnak fel."

 

Én nem szeretném ha az eredendő bűnre oktatnák a gyermekem, miközben én ebben nem hiszek, sőt el is ítélem hogy kisgyermekek lelkét megnyomorítják ezzel a tévhittel.

Noelur Creative Commons License 2020.02.13 -1 2 1565

Isten fogalmát egy ateistának kellen leírnia? Több ezer Isten létezett az idők folyamán, te melyikben hiszel? Vagy azt is egy ateista döntse el? Kezd azzal hogy leírod hogy te melyik felfogásban hiszel, azután lehet érdemben beszélgetni róla.

Előzmény: ErkölcsTan (1562)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.13 0 0 1564

No-religion Creative Commons License 2020.02.13 -1 1 1563

Én a mindenkiből vagyok egy aki magasról lesajnálja a " felfedezésed ". 1-edül téged érdekel.

Előzmény: ErkölcsTan (1562)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.02.13 -1 0 1562

és te senki vagy :-)

Előzmény: No-religion (1561)
No-religion Creative Commons License 2020.02.13 -1 0 1561

Immunis vagy a tárgyi tudásra, hiszen senkit nem érdekel a felfedezésed. Se itt se máshol.

Előzmény: ErkölcsTan (1560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!