Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Applefan Creative Commons License 2021.02.16 -2 0 813

Igen, tudom. És nem is írtam vagy állítom, hogy ne lenne jó. Csak azt mondom: felesleges. A ”sima” FHD is tökéletes az esetek 99,9 %-ában.

Előzmény: Octi19 (812)
Octi19 Creative Commons License 2021.02.14 0 1 812

...azért a Viofo-nak is van 4K-s változata és jó is. A képe azért sokkal jobb, egyedül az SD kártya élettartama csökkenhet.

Előzmény: Applefan (811)
Applefan Creative Commons License 2021.02.14 -1 0 811

Lehet itt okoskodni, de szerintem teljesen felesleges a 4K kamera. Parasztvakítás. Ár/érték arányban jobb nem kell a Viofo Duo-nál, nekem tökéketesen bevált FullHD-ban is -20 fokban és +40 fok felett is. Elérhető, szép és jó is. Ennyi.

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.02.04 0 0 810

Melyik a jo kamera rendszamhoz?

vga is lehetne kontrasztos, jol olvashato.

Nagy felbontasbol konvertalni kisebbre.

Majd ezt kontrasztosan eltarolni kis helyen, olvashato karakterekkel.

Ez nehez.

Amig nincs jobb, kell egy esemenyrogzito, es egy masik ami kisebb fps-mal olvashato kepeket keszit.

Előzmény: GPS (805)
drBubo69 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 809

"még várni kell egy jó 4K autós kamerára" - én ezt írtam.

 

Ki mondta, hogy a mostani forgalomban lévőkből szabad bármelyiket is megvenni?

Egyébként sincs igazad, mert ugyanakkora méretnél is javult a képminőség. Régebben iso400 nál már szemcsés volt a kép, csupa oda nem illő pixellel, ma ugyanabból a lapkából sokkal nagyobb felbontás jön ki ráadásnak iso6400-nál. 4-5 FE jobbat is tud az a lapka.

 

Ráadásnak az aps-c szenzort is egyre többen cserélték nagyobbra igy egy jobb gépnél mondjuk az ISO még feljebb tolható.

 

A dji kézi szelfi kamerái is csodás 4k képet adnak.

Előzmény: GPS (808)
GPS Creative Commons License 2021.02.04 -1 0 808

 

A 4K pont a nagy látószög miatt kell,

 

Elméletileg így is lenne - a gond csak az, hogy ezeken az olcsó, kereskedelmi lapkákon, a lapka-méret nem változik, csak a pixel-szám lesz több.

 

Így a pixel-méret durván lecsökken (hogy elférjen a lapkán) - ami komoly minőségromláshoz vezet.

Hiába a rengeteg pixel - a kép nem lesz jobb tőle, legfeljebb nagyobb (MB-ban). Mert kis pixel=szar kép. Ez van.

 

Ezen sokat agyaltak anno, amikor még 3 Mpx-es fotó-gépek voltak általánosak.. erre megjelentek az 5-8 megapixeles masinák is.
És mindenki csak ámult, hogy a "régi mint ha szebb képeket" csinált volna.

Ami igaz is volt - hisz a lapka-méret nem változott - csak több (viszont kisebb) lett rajta a pixel.

Kb. ez a helyzet most az olcsó 4k -val is.

.

Előzmény: drBubo69 (806)
SB2V Creative Commons License 2021.02.04 0 0 807

Köszönöm a választ. Bár be van állítva, de még sem veszi a hangot. Lehet, hogy valamit rosszul állítok be? Amúgy nem rossz a video amit készít menet közben. A rendszám olvashatósága nagyban függ az időjárástól, a fényviszonyoktól, a sebességtől. Nekem idáig bejön a cucc.  Van esetleg valaki, aki Mio 792-t használ? Tudna segíteni a hangnál?

Előzmény: GPS (800)
drBubo69 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 806

A 4K pont a nagy látószög miatt kell, mert a 1080 pont elég ha csak hátad mögött jövő autó rendszámára fókuszálna, de ott is az a lényeg, hogy a melletted és mögötted lévő autó rendszáma is belekerüljön, aki épp csak megpöccint, te meg már mész is át az árkon a bokorba a keresztbe állt autóddal. Vagy lehet, hogy a szembe jövő szabálytalan előzésénél te már megpördülve hátrafele mész, az a kamera kell, hogy leolvassa a rendszámot.

 

A kamera nem a normális autós miatt kell, aki ilyenkor megáll, vállalja a felelősséget, hanem aki továbbmegy, mert lehet nem is érzékelte, hogy az ő idióta manővere miatt te a szabályosan közlekedő az árokban végezted.

 

 

 

 

Előzmény: Octi19 (802)
GPS Creative Commons License 2021.02.04 0 0 805

 

...ha már a rendszám leolvasása a téma.

 

Mi más lenne a téma egy menetrögzítő kamera kapcsán? Van ennél fontosabb?

 

Számomra legalábbis mindig ez a fő-téma - amennyiben menetrögzítő kameráról van szó.

Ugyanis az ilyen kameráknak a legfontosabb tulajdonsága pont ez. A többi mind csak másodlagos.

 

Ki a fenét érdekli a színhűseg, meg a 16 millió szín - ha később nem tudom leolvasni és bemutatni annak a marhának a rendszámát - amelyik leszorított az árokba?

Mit ér akkor az egész? Lesz egy gyönyörű képem... viszont bizonyítékom (sajnos) nulla.

 

Ez egy nagyon speciális, csak egyetlen feladatra kiélesített kamera-fajta - teljesen mások az elvárások vele, mint mondjuk egy családi kamerával szemben.

 

Most olyan kamerám van, amelyiknek cseppet sem kiemelkedő sem a képminősége, sem a színhűsége. Néha kifejezetten szar (a mai, 4k-s követelményekhez képest mindenképp).

 

Viszont eddig az olvassa le a rendszámot a legjobban és a legtávolabbról - az összes kipróbált közül.

Ilyen is van :-))))

.

Előzmény: Octi19 (803)
GPS Creative Commons License 2021.02.04 0 0 804

 

Én belenéztem, minden rendszám olvasható volt,

 

Milyen távolságról? Mert a nagylátószögű csalóka ám - sokkal távolabbra mutatja a tárgyat...miközben az csak 3-4 méterre van csak.

 

Én ezt teszteltem és jól le is döbbentem az eredményen. Gyönyörű, FHD képet kaptam... csak épp a rendszámok nem voltak leolvashatók.

Vagyis látszik hogy ott vannak a betűk-számok - de belenagyítva valójában csak olvashatatlan kix-kraxok vannak a rendszámtáblán.

 

Egyébként ez nem a felbontás kérdése, hanem elsősorban a lapkáé és a H264 -kódolásé...no meg az optikáé.

 

Pl. egy nagyon nagy (160 fokos) látószögű kameránál még tovább nehezíti a rendszámleolvasást hogy arányosan kisebbek a képelemek - adott távolságról.

Vagyis kapunk egy szép, nagy, mindent látó tájképet... csak épp a rendszámokat nem tudjuk leolvasni már 5 méterről sem.

 

Ugyanilyen tévhit az fps-hajszolás is. Mert nem a magas fps miatt lesznek élesek a mozgó tárgyak - hanem az érzékeny lapkától és a nagy fényerejű optikától (más szóval a rövid záridőtől).

 

Példa: egy jó érzékenységű kamera, nappali fényben akár 1/250 ...1/400 sec. záridővel is működik.

Este ugyanez már 1/20...1/30 sec hosszúra nyúlik.

 

Tehát nem az a lényeg, hogy hány képet sütünk el másodpercenként - hanem az, hogy egy-egy képnek mennyi az exponálási ideje. Ettől lesznek élesek, vagy bemozdultak a mozgó tárgyak - nem az fps-től.

 

Pl. nagyon sok kamerába van time-ellapse funkció - vagyis csak 5-10 képkockát vesz fel másodpercenként - rengeteg helyet spórolva a kártyán.

De ha megnézzük, az ilyen felvételek egyes képkockái is tű-élesek - hisz a jó, érzékeny szenzor és a jó optika határozza meg ezt is.
.

Előzmény: drBubo69 (801)
Octi19 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 803

...hozzáteszem, hogy ez nem egy forrásvideó, hanem egy tovább feldolgozott, és tömörített valami. Az én FHD Viofo A129-esem magas bitrátás beállításokkal ennél lényegesen többet tud, ha már a rendszám leolvasása a téma.

Előzmény: drBubo69 (801)
Octi19 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 802

Hátra miért kell a 4K?
...ha hátulról jön a támadás akkor az biztosan a közeledbe is jön és 5-6 méterig jó az FHD is a rendszámok leolvasására. Szerintem elől is kb.: ez az akciórádiusz használható, csak az jelent igazán veszélyt aki ennél közelebb jön.
(ha nem nagyon közelre és gyorsan jön, akkor biztosan nem tud elmenekülni sem, vagy olyan nyomok maradnak a járművön ami alapján könnyen azonosítható lesz)

Előzmény: drBubo69 (801)
drBubo69 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 801

Én belenéztem, minden rendszám olvasható volt, megállítva a videót.

 

A 1080p ennyit tud, még várni kell egy jó 4K autós kamerára, ami ráadásnak 2x 4K, mert hátra felé is vesz.

Előzmény: GPS (800)
GPS Creative Commons License 2021.02.04 0 0 800

 

Kérdésem, hogy a video felvételnél hangot is kellene rögzíteni a kamerának vagy csak kép rögzítésére alkalmas?

 

Természetesen vesz fel hangot is - pl. ezen a demo-videón beszélnek az utastérben.

 

https://vimeo.com/274689324

 

Mondjuk a hangminőség nem a legjobb (pl. a jóval olcsóbb Xiaomi Y1 -nek ennél nagyságrenddel kristálytisztább hangja van).

 

De ahogy elnézem a demó-t - 5-6 méterről már ez se olvassa ki a rendszámot.

(szerintem) hiába a szép, tetszetős, színes a kép a környezetről - ha pont a legfontosabb forgalmi adat nem olvasható le róla.

 

Ismétlem: csak szerintem - mert lehet, hogy van akinek nem ez a fontos, hanem inkább a video legyen tetszetős.

.

Előzmény: SB2V (799)
SB2V Creative Commons License 2021.02.04 0 0 799

Sziasztok ! Nem rég vettem egy Mio MiVue WIFI Pro Full HD autós kamerát. Kérdésem, hogy a video felvételnél hangot is kellene rögzíteni a kamerának vagy csak kép rögzítésére alkalmas? Válaszokat előre is köszönöm.

Octi19 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 798

Közben vettem észre, hogy jött egy FW frissítés a Viofo A129-re mióta tavaly megvettem az elsőt. Gyorsan le is töltöttem és felraktam arra is. Lett pár funkció pl.: WDR meg egyéb nyelvek a menübe, de sajnos a magyar még nincs benne. (írtam nekik, hogy ha bővíteni akarják vele akkor szívesen lefordítom, majd kiderül, hogy válaszolnak-e.

Előzmény: Octi19 (795)
bikfic1 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 797

tele van hasonló paraméterekkel a piac. :)

ezek már nem olyan extrák, inkább alap tudás. 

csak a képminőség nem mindegy. a kamera szenzor sokat számít.

a 2k , a 4k felbontás fele kb. 2560 x 1440 pixel

ezek azért ilyen nagyok mert visszapillantó tükörbe vannak építve, tehát kihasználják a tükör méretét kijelzőnek is egyben.

 

 

amugy ha beirod googleba: 2k mirror dashcam, jó pár találatod lesz. :)

 

Előzmény: GPS (796)
GPS Creative Commons License 2021.02.02 -1 0 796

 

első kamera legalább 2k felbontású

hátsó kamera 1080p

10-12 colos kijelző

 

Húha, ez nem semmi igénylista ám.

 

Főleg a 12 collos kijelzőt nem tudom elképzelni egy fedélzeti kamerán.

A 2k felbontás mit jelent, egyébként?

.

Előzmény: bikfic1 (794)
Octi19 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 795

Tegnap meg is jött! Nagyon meg vagyok vele elégedve, igaz Banggoodos vásárlás volt, de cseh raktárból ezért ért ide 5 munkanap alatt. Minőségben és használhatóságban még mindig ez a legjobb kétkamerás rendszer! ...ma a memóriakártya is megjött (sajnos azt még a xiaomi-hoz vettem ezért "csak" 128GB-os, de ennél is megmaradtam a SASTFOE márkánál, és ezt is a Banggood-ról vettem, de ez is gyorsan megérkezett! ...már csak a jó időt kell megvárnom és építhetem be.

Előzmény: Octi19 (792)
bikfic1 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 794

Sziasztok!

 

Tükörbe épített dashcam-et tudtok ajánlani aminek a képminősége jó éjjel is?

Egy toguard-ot vettem, de elég lehangoló volt a felvételek minősége. nappal és éjjel is tulexponált és nem látszik az a felbontás amit ráirnak.

Amit szeretnék: 

első kamera legalább 2k felbontású

hátsó kamera 1080p

10-12 colos kijelző

gps

wifi videó elérés

külföldi rendelés is jó.

köszi

 

 

varioplay Creative Commons License 2021.02.02 0 0 793

Udv! Vásároltam egy TrueCam M5 wifi kamerát. Elkapkodtam, mert beszerelve szembesültem vele, hogy rendkívül kényelmetlen a használata. A menü elérése nagyon problémás. Az alsó gomb megnyomásával kéne előugorjon a menü, de nem derül ki számomra egyértelműen, mitől függ, hogy a menü ugrik fel, vagy a hangfelvételt kapcsolom ki-be. Általában csak sokadik próbálkozásra ugrik be a menü.. A Wifin keresztüli telefonos beállítás jó lenne, de egyrészt ahhoz is be kell jutni a menübe, hogy bekapcsoljam a Wifit,mivel ha leáll az autó, nincs tápfesz alatt a készülék, visszaáll minden alapbeállításra, kvázi elfelejt mindent. Alapban wifi kikapcsolva van.Mivel csak a tartókonzolon keresztül kap áramot, csak felhelyezett állapotában lehet bármit állítgatni rajta. Másrészt telefonos appon keresztül jóval kevesebb az állítási lehetőség, mint a kamerán belül.Tudtok valami olyan kamerát, ami akkus, vagy felhasználóbarátabb mint ez? Lecserélném szívesen.

Octi19 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 792

Nem várok többet a Xiaomi-ra, megvettem a Viofo A-129 Duo-t

otto16V1,6i Creative Commons License 2021.01.23 0 0 791

Háááááááááááááááát pár ezer forint megspórolása bizony nem biztos, hogy nem egy zsákutcába vezet.

Előzmény: Lacika59 (788)
Octi19 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 790

Köszi, már van egy szett Viofo 129 Duo-m. Tavaly vettem az én autómba és működik is tökéletesen! (Banggood) én a kártyát is onnan vettem (SASTFOE 256-os az is nagyon megbízhatóan megy)

Szerintem maradok is a Viofo-nál. Megnézem ezt a holland linket, tényleg jók az árai, de a Pro az nagyon drága, annyit nem szánok rá, így is majd 70 ezer mindennel, a pro meg magában több!

Előzmény: Lacika59 (789)
Lacika59 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 789

 

Viofo  A129 Pro  4K  és a   70mai A800  maximális felbontása mindkettőnél 3840 × 2160p (4K)

Max. Bitsűrűség elülső (Mbps) 70mai A800  nél 25   a VIOFO A129 Pro  4K meg 60

Viofó jobb minőséget képvisel, kondenzátoros ami a nyári hőségre nem érzékeny, nem robban fel , 70mai A800 régi megoldású akkumulátoros.

Nyilván a Viofo magasabb kategórás , így drágább mint a  Xiaomi.

 

Előzmény: Octi19 (786)
Lacika59 Creative Commons License 2021.01.23 0 1 788

Csak információ ha valakit érdekel !

 

Sokan próbálkoznak, hogy a különböző autós kamerákat olcsóbban beszerezzék a Banggood , Aliexpress, Ebay, Amazon-ról különböző sikerekkel pár Ft ért olcsóbban, aztán vagy megkapják, vagy nem, garanciát érvényesiteni szinte lehetetlen, közben eltűnik a Kinai sok a panasz a hamisitott termékekre , az Sd kártyák 1/3 szintés hamis.

 

Felhivnám a figyelmet Beneluxban, illetve Hollandiába lévő cégekre, akik futárszolgálattal küldik a termékeket egész Európába, 2 év garanciát vállalva. Az árak szinte hasonlóak, vagy pár ezer ft magasabbak Banggood , Aliexpress, Ebay, Amazon nál.

 

https://www.viofo.nl/

 

https://www.dashcamdeal.com/dashcams/?sort=popular&brand=3402784&min=0&max=600

 

 

Információ az A800-S ről

https://fccid.io/2AOK9-A800S

 

70 mai A800 megszűnéséről szóló információ

https://dashcamtalk.com/forum/threads/70mai-a800-discontinued.43859/

 

 

otto16V1,6i Creative Commons License 2021.01.23 0 0 787

Köszi az infót.

Előzmény: Lacika59 (783)
Octi19 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 786

...akkor szerintem az új verzió ára is magasabb lesz, szóval lehet, hogy jobban járok ha mégsem a Xiaomi kameráját veszem meg hanem a bevált Viofo A129 szettet, bár annak most elég borsos az ára, 53300 a kábelezéssel együtt. A Xiaomi (ha lehetne kapni!) 5-6 ezerrel olcsóbb. Amennyiben ez az árelőny nem lesz, akkor inkább megveszem a Viofo-t, azt már amúgy is ismerem, és a parkoló tulajdonságai is jobbak mint a Xiaomi-é. Egyedül felbontásban gyengébb a "csak" FHD front kamerájával.  

Előzmény: Lacika59 (783)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.01.23 0 0 785

A 4k hany MB/min-re tomorit?

Előzmény: Lacika59 (783)
Octi19 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 784

tudnád linkelni a fórumot?

Előzmény: Lacika59 (783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!