Keresés

Részletes keresés

östermelő Creative Commons License 2019.07.11 0 0 212

Köszi,akkor kivárom.

Előzmény: -Memme- (211)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.11 -1 0 211

Szia!

 

Kb 2 héten belül elérhető lesz Magyarországon is! Ha többet tudok szólok.

Előzmény: östermelő (209)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.11 0 1 210

Szia!

 

A hagyományos EuroClear  vezérlőfejek a regenerálást egyenáramban végzik. Míg az ECO fejek ellenáramban. Hatékonyabb az ellenáramú regenerálás. Kb 20-30%-al kevesebb vízzel és sóval megoldja a feladatot. Számokban kifejezve egy 100-as méretű lágyító kb 6kg sót és 120-140l vizet használ el egy regeneráláskor. ehez képest az eco 20-30%-al kevesebbel megoldja. Hosszútávon mindenképpen gazdaságosabb, de magasabb a bekerülési ára. Ráadásúl a by-pass szelep a hagyományos gépeknél alapfelszereltség az ECO berendezésnél +20.000 Ft körüli összeg.Persze nélküle is lehet használni!

 

Ha egy egyszerű gépet szeretnél akkor én ezt szívesen javaslom: EuroClear Elba E100-VR34 

 

üdv

Előzmény: satibi (208)
östermelő Creative Commons License 2019.07.11 0 0 209

Köszi.

Viszont egyáltalán nem találok semmi információt róla.

Azt se hol lehet kapni.

Előzmény: -Memme- (207)
satibi Creative Commons License 2019.07.10 0 0 208

Köszönöm!

 

Megnézem őket és próbálok megalapozott döntést hozni.

Az ECO fej annyit csinál, hogy takarékosabb regenerálásnál? Ha igen, ez egy megtérülő befektetés?

Néztem az euroclear honlapját, de nem túl informatív, ezt gyakorlatilag nem sikerült kideríteni, sem azt, hogy üzemeltetési költség  szempontjából mi a helyzet, Mennyit sót, használ, mennyi víz megy el regeneráláskor. Erről van tapasztalata, információja valakinek?

Egyébként semmi túlzott extrát nem várok el a vízlágyítótól, nem kell wifi, meg ilyen parasztvakítások.

 

Köszönettel,

Tibi

 

 

Előzmény: -Memme- (201)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.10 0 0 207

Előzmény: -Memme- (206)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.10 0 0 206

Szia! Itt az ecowater saját tisztítója.

Előzmény: östermelő (205)
östermelő Creative Commons License 2019.07.09 0 0 205

Kútvíz van,egyébként aránylag nagyon jó paraméterekkel.

Az ecowaternek melyik ez a vegyszere?Nálam plusszban néha kell vastalanítani is épp most jönne el az ideje.

Előzmény: -Memme- (204)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.09 0 0 204

A gyantaágy fertőtlenitő vagy a bwt berendezéseknél a bio egy egyszerű kis szerkezet ami a konyhasóból elektrolízissel klór iont szabadít fel. Az ezzel felszerelt készülékek minden regenerálás alkalmával átfertőtlenítik magukat.Sófelszíváskor a sóléből felszabadított klór ionokkal tórténik a gyanta átmosása.Véleményem szerint inkább kútvíz lágyításnál lényeges. Magyarországon a vezetékes vízben mindig van annyi szabad klór ami nem engedi elfertőzödni a berendezést.

 

A berendezés fertőtlenítésének másik módja pedig az ha valamilyen fertőtlenítőanyagot időnként a sólébe keverünk és elindítunk egy kényszer regenerálást. Az ecowaternek van rá gyári vegyszere, a bwt egy fertőtlenítő sót javasol a linken szereplő spanyol cég pedig ezt a tasakos megoldást.

 

Véleményem szerint is ajánlott évente egy fertőtlenítés azoknak akiknek nincs a készülékén ilyen szerkezet. Vezetékes víznél nincs nagy gáz. Kútvíz esetében kell nagyon figyelni.

Előzmény: östermelő (203)
östermelő Creative Commons License 2019.07.09 0 0 203

Látom benne vagy a szakmában lenne pár kérdésem.

 

Nincs kedvem utána guglizni.

Mi  ez a gyantaágy fertőtlenítő?

A lengyel oldalon írja ezt.

"A vízlágyítás soha nem volt ilyen egyszerű:

  • szerelje be a lágyítót a fő hidegvíz csatlakozásra, hogy a ház minden szobájában hozzáférjen a puha vízhez,
  • intuitív működés és minimális felhasználói beavatkozás,
  • távvezérlés bárhonnan, az otthonon kívül is.
  • CleanSoft - készítmény 0,5L ioncserélő gyanta fertőtlenítésére. Ajánlott előkészítés ioncserélő gyanta tisztítására és fertőtlenítésére, hosszú távú védelme. Évente elegendő, ha a Cleansoft csomagolás tartalmát a készülék sóoldatába öntenek, és elkezdjük a regenerációt."
  • Lentebb linkeltem ezt.

https://www.termoidraulicarv.com/en/maintenance-and-sanitization/34-clean-softener-1-bags-granulated-product-to-clean-resin-softeners-30gr-8435291808011.html

 

 

Van köztük különbség mihez kell használni illetve ez itthon beszerezhető?Nem találtam legalábbis web áruházakban.

 

Nekem esm 15-ös van.

Előzmény: -Memme- (201)
gabo011 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 202

Nagyon köszi a linket! Jók az ecowater árak! :-)

Azt hiszem innen fogom megvenni. Már csak azon gondolkozom megér-e a felárat az eVOLUTIONa comfort-hoz képest? 

Előzmény: -Memme- (201)
-Memme- Creative Commons License 2019.07.09 0 0 201

Szia!

 

Szerintem van megoldás kedvezőbb áru lágyítóval is!

 

Véleményem szerint az EuroClear Elba E100, vagy az E120 megfelelő berendezés lehet számodra. 141.000Ft bruttó árban megvásárolható. Ha még egy kicsit "tuningolni" akarod akkor ECO fejet és gyanta ágy fertőtlenitőt is kérsz rá így is megáll 190.000 Ft nál a gép.

 

https://bolt.agroviz.hu/haztartasi-vizlagyitok-79/haztartasi-vizlagyitok-euroclear-bluesoft-termekek/euroclear_bluesoft_elba/euro-clear-bluesoft-elba-e100-vr34-haztartasi-vizlagyito-berendezes-ajandek-eloszurovel

 

Tisztességesen teszi a dolgát. Akár jó választás is lehet!

 

De már elérhető ugyanitt az ecowater comfort családja is, ami nem komunikál wifin keresztül de egy korrekten összerakott gép.

 

https://bolt.agroviz.hu/haztartasi-vizlagyitok-79/ecowater_comfort

 

üdv.

Előzmény: satibi (200)
satibi Creative Commons License 2019.07.08 0 0 200

Sziasztok!

 

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen vízlágyítóban érdemes gondolkodnia következő paraméterek esetén:

-újonnan épített családi ház, most költöztünk be

- 5-en vagyunk(2 felnőtt+3gyerek)

- havi vízfogyasztás 10-12 m3 körüli

- nem mértem, de tudomásom szerint elég kemény a vezetékes víz a környéken

Építéskor kimaradt a vízlágyító beépítése, de a helye megvan, konyhai külön ág is.

A gépész annak idején BWT aqua perla bio 25-öt ajánlott, de lehidaltam az árán. Van-e valami tuti tippetek, amit megéri beépíteni, olcsó és olcsón üzemeltethető. Vagy tényleg csak a "neves" gyártókat érdemes számításba venni? BWT, ecowater, miben gondolkozzak szerintetek?

Ha drágábbat éri csak meg venni, akkor még spórolnom kell rá, nem maradt az építkezés után annyi pénzünk, hogy beletoljak ebbe 2-3e ft-ot.

Köszönettel,

Tibi

östermelő Creative Commons License 2019.07.04 0 1 199

Na miután elzavartam az asszonyt,mert eltüntette a zacsit,ma este beugrott hová tettem.

Erről van szó.Most már egy esetleges magyar forgalmazót kell keresni ne kelljen már külföldről rendelni ezt is.

 

https://www.termoidraulicarv.com/en/maintenance-and-sanitization/34-clean-softener-1-bags-granulated-product-to-clean-resin-softeners-30gr-8435291808011.html

Előzmény: östermelő (197)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 198

Nekünk az evolution 300 van. A víz nálunk sajna 26 nk° :( többször is megmértem. Mi egy kicsit több vizet fogyasztunk :) 3 pici van... 400-500 l /nap így kb 2-3 naponta regenerál és még mindig nem szereltem be a bypass tekerentyűt így 0-ás vizet csinálunk :( , így most ezzel a lendülettel 9 hónapot bírna 4 zsák só, de hétvégén már tényleg sort kerítek rá és beállítom 4-5 nk° közé.

A vas nálunk is alacsony szintű, de így rákeresek majd erre mi is lehet ez a folyadék...

Előzmény: östermelő (197)
östermelő Creative Commons License 2019.06.25 0 0 197

Nekem még ilyen van 

 

 https://ekomarket.ru/product_34

 

A lényeg mármint amit tudok róla,hogy a víz vastartalma ami egyébként nálunk kicsi,szépen rárakodik a gyantára és a só azt nem tudja leoldani a felületéről ezért kell néha beleönteni a sóoldó tartályba valamit (aminek sajna nem tudom a nevét nyamvadt zacskó eltűnt) és elindítani egy regenerálást és szépen letakarítja a gyöngy felületéről a lerakódott vasat. 

A víz 14-es keménységű és ha jól emlékszem 4-4.5 re van állítva,egyszer ráellenőriztem a vastalanítási ciklus előtt és tartotta.

A fogyasztás nem sok ketten vagyunk de kb 10 hónapot egy évben. Eddig kb 2 zsák só fogyott.

1060 napot ment 153 m3 víz és 57 szer regenerált. 

Kicsit csaltam a beállításnál,mert 1 vagy 2 keménységi fokkal keményebbet adtam meg neki magyarul kicsit hamarabb regenerál.

Nálunk szerencsére a gazdaboltosnak is van egy bwt-je így tart sót.

Előzmény: zsigusz83 (196)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 196

Nekünk is EcoWater van (evolution), de nem tudtam, hogy a vasat is pótolni kellene. Neked milyen keménységre van állítva, mennyiről? És ha szabad kérdezni mekkora vízhasználatnál?

Előzmény: östermelő (194)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 195

Az jó minőség, egyforma a purAqua-val, de az is ennyi árban sajna, ez amit írtam (Supertab) 2000 alatt lenne/zsák. A különbség nálunk kb a postaköltség ára ami 5 számjegyű :(

Előzmény: östermelő (193)
östermelő Creative Commons License 2019.06.25 0 0 194

Nekem is lenne egy kérdésem.

Eco water a lágyító és  kb. évente kell regeneráláskor önteni a sóoldó tartályba valami "vastalanító" adalékot ami a gyantáról leviszi a rárakódott vasat.

Nem is volna gondom ha megtalálnám az üres zacsit amiben van,de nélküle fogalmam sincs mit is kellene vegyek.

Esetleg valaki tud róla? Nagyon megköszönném.

östermelő Creative Commons License 2019.06.25 0 0 193

Bwt,azt lehet kapni nálunk kb 2500-3000 ft 25 kg. Olyan tiszta íze van,hogy gondolkodtunk ledarálni és kipróbálni a levesbe.

 

Előzmény: zsigusz83 (192)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 192

Sziasztok

 

Ti milyen sótablettát használtok a vízlágyítótokban?

 

Én purAqua-t kaptam a géphez, de lassan vennem kell. Ezt kerestem először neten, de nem olcsó (elvileg 99,9% tisztaságú). Találtam olcsóbb sótablettát Supertab ez csak 96-98% tisztaságú, szerintetek mennyire bevállalható?

-Memme- Creative Commons License 2019.06.18 0 0 191

Kedves Bipet!

 

Valóban többet vannak dicsérve az ecowater berendezései mint a többi gyártó készülékei, de ez nem azt jelzi, hogy a többi berendezés rossz! Az ecowater egy olyan berendezés ami a vízlágyítási feladat elvégzése mellett egy csomó kényelmi, vagy mondhatni okos funkciót kínál tulajdonosának. Egy műszaki csemege, egy kütyü, ami ráadásul még jól és megbízhatóan is működik. Nagyon érdekes ez a gép az erre fogékonyak számára!

 

A szerényebb árcédulával és tudással rendelkező gépekből is számtalan jó  van a piacon. Még választani is nehéz! Véleményem szerint csupán azért beszélünk róluk kevesebbet mert azokban "semmi extra" nincs. Pedig azok is hibátlanul teszik a dolgukat!

Előzmény: bipet (190)
bipet Creative Commons License 2019.06.16 0 0 190
olyan furcsa hogy van ez a fórum, van egy két szakember de igazából egyetlen egy gyártóhoz fűződik az összes pozitív hozzászólás. Nagyon belterjesnek tűnik a csapat pedig nem lett volna rossz egy olyan fórum ahol szakmai alapon megy a beszélgetés és segítségnyújtás nem pedig üzleti alapon.😀
.Gringo Creative Commons License 2019.06.14 0 0 189

Sziasztok

Többen említették korábbi hozzászólásokban a Čistá Voda s.r.o. (www.cistavoda.sk) nevű céget, akik valóban a hazai forgalmazóknál lényegesen olcsóbban kínálják az Ecowater készülékeket. Nem láttam viszont leírva egy olyan, valószínűleg nem elhanyagolható körülményt a céggel kapcsolatban, amely talán kissé árnyalja a képet.

Miután itthon több helytől is kértem ajánlatot (melyek meglepetésemre forintra egyeztek, és az előző hozzászólásban levő árakkal azonosak) a fórumot átolvasva a CistaVoda-hoz mentem és az áraik láttán igencsak meglepődtem, ugyanis a 20-25 százalékos árkülönbség ekkora tételeknél korántsem elhanyagolható. Ezek után én már meg is rendeltem volna a kiszemelt modellt... Viszont az egyik hazai disztribútor akivel közben hosszabb beszélgetésekbe keveredtem, felhívta a figyelmemet, hogy vigyázzak a Cista-val mert nem hivatalos forgalmazók és emiatt a tőlük vásárolt készülékek karbantartását és javítását az Ecowater magyarországi szervíze nem vállalja. Bár elsőre kételkedve fogadtam a szavait, kis utánajárást követően a gyanú, legalábbis annak első fele megerősítést nyert:

 

https://ecowater.sk/firma-sk/aktuality-a-akcie/dolezite-informacie/
https://translate.google.com/translate?sl=sk&tl=en&u=https%3A%2F%2Fecowater.sk%2Ffirma-sk%2Faktuality-a-akcie%2Fdolezite-informacie%2F

A sorozatszám alapján pedig a cég be tudja azonosítani melyik gép honnan származik.

 

A másik felmerülő aggály velük kapcsolatban, hogy külsős futárcéggel szállítanak, ezek a készülékek viszont állítólag eléggé sérülékenyek (konkrétan a tartályban levő gyantaoszlop) így ha szállítás közben eldől, vagy reccsen eggyet az autó egy nagyobb kátyúban akkor lehet a cuccnak kampó.

Így végül úgy döntöttem, hiába csábító a sokkal olcsóbb ár, mégis inkább itthon vásároltam meg.

 

Kérlek félre ne értsetek, nem tisztem lebeszélni senkit a szlovák cégtől történő online rendelésről, sem kiállni a hazai forgalmazók mellett. Lentebb olvasható, hogy rendeltek már innen és minden rendben ment. De talán ezek a dolgok segítenek másnak is mérlegelni ;)

-Memme- Creative Commons License 2019.05.29 0 1 188

Üdvözlet!

 

Sokan kérdezték ezért leírom az Ecowater eVolution vízlágyító berendezések ajánlott magyarországi vételárait. Mivel a gyár nem engedélyezi a vételárak nyilvános közlését ezért a forgalmazók csak ajánlatkérés útján tudnak árakat közölni.

 

eVolution 100: 269.000 Ft + ÁFA
eVolution 200: 274.000 Ft + ÁFA
eVolution 300: 299.000 Ft + ÁFA
eVolution 400: 339.000 Ft + ÁFA
eVolution 500: 369.000 Ft + ÁFA
eVolution Refiner Boost : 334 .000 Ft + ÁFA
eVolution Refiner Power : 399 .000 Ft + ÁFA
eVolution EcoMulti : 444.000 Ft + ÁFA
eVolution 600 Power: 469.000 Ft + Áfa
eVolution 700 Power: 599.000 Ft + Áfa

-csövi- Creative Commons License 2019.05.06 0 0 187

Értem, köszönöm.

Előzmény: -Memme- (186)
-Memme- Creative Commons License 2019.05.06 0 0 186

De igen! Konkrétan a Kalcium és magnézium ionok. Vízlágyítás során ezeket cseréljük ki Nátrium ionokra.(ezért használ sót a berendezés) Kétszer annyi nátriummal tudjuk kicserélni a Kalcium és magnézium ionokat. Az ioncsere után a víz vezetőképessége kicsit megemelkedik, mivel több ion van a vízben. Vízkő ugyan nem válik ki de kicsit agresszívebb lesz a víz. A berendezések megóvása érdekében sok gyártó ezért javasolja a köztes megoldást.

Előzmény: -csövi- (185)
-csövi- Creative Commons License 2019.05.05 0 0 185

Nem az oldott ásványok okozzák a vízkövet?

Előzmény: -Memme- (184)
-Memme- Creative Commons License 2019.05.05 0 0 184

A nullás víz igaz ugyan hogy nem tartalmaz vízkövesedést okozó ionokat de mégis korrozívabb hatású mint a keményebb víz. 4 és 6 németkeménység az az érték ahol a legkevésbé korrozív úgy hogy még nem válik ki a vízkő.

bipet Creative Commons License 2019.04.28 0 0 183
A kemkáliáknál nincs gond a nullás vízzel ?
Előzmény: Törölt nick (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!