Keresés

Részletes keresés

v2rider. Creative Commons License 2013.01.21 0 0 137

én nem adtam egyetlen centet sem!

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.21 0 0 136

Nálatok mennyi a hálapénz a szürkehályog műtéteknél?

Pécsen a Dr.Biró Zsoltnál szemenként 160 és 400 ezer között van az ára.

Attól függ, hogy milyen jól szituált vagy. Azt beszélik, hogy nagyon sok műtétjét elrontja...

A pécsiek Mohácsra szoktak menni , mert ott 20 ezer Ft a hálapénz szürkehályog műtétnél, de le lehet alkudni 15 ezer Ft-ra.

 

v2rider. Creative Commons License 2013.01.14 0 0 135

Koszike és Jobbulást!

Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.13 0 0 134

A hétvégére kiengedtek a korházból, kaptam egy doboz injekciót, magamnak kell beadni a hasamba a bőr alá. Hétfőn megyek vissza a korházba. Amit eddig kiderítettek, valami ideg probléma miatt nem látok, a műtét tökéletesen sikerült, a lencse jól áll. Kedden visznek Szolnokra MR vizsgálatra, közben napi 5 alkalommal vérvétel, be akarják állítani a cukromat, mert lehet hogy az okozza a látásromlást. Kicsit magas, 6 a cukrom, 4 körül kellene lennie. A koleszterinem is magas egy picit, azzal nem tudom mit kezdenek.

 

 

Előzmény: molaren (126)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.13 0 0 133

A patikában lehet kapni műkönnyet. Nem olcsó de nagyon jó, a száraz kaparó érzést eltünteti. Nekem elég 2-3 naponta cseppentenem vele. Így a hideg sem zavar.

Előzmény: v2rider. (128)
molaren Creative Commons License 2013.01.12 0 0 132

Kérdezze meg orvosát, vagy gyógyszerészét :) A szemcsepp nem árthat.

Előzmény: v2rider. (131)
v2rider. Creative Commons License 2013.01.12 0 0 131

szilikon,ha jól tudom;május 5.-én rakták be. Csak a bal szememben van. Lehet,hogy kellene valami cseppeket használnom?

Előzmény: molaren (129)
molaren Creative Commons License 2013.01.12 0 0 130

Mindenkinek írom: az infralámpázás az első pár napban tilos, mert gyulladást indíthat be az operált szemben!

Előzmény: molaren (129)
molaren Creative Commons License 2013.01.12 0 0 129

Milyen lencséd van? Száraz lenne a szemed? Mikor operáltak? Mindkét szemedben van lencse,

Előzmény: v2rider. (128)
v2rider. Creative Commons License 2013.01.12 0 0 128

Ez az elso telem az új lencsével,úgy látszik,a hideg nem jó neki,ha hosszabb ideig kell kint lennem utána egész nap pislogáskor olyan,mintha homok ment volna a szemembe.

molaren Creative Commons License 2013.01.11 0 0 127

Megtörtént a vizit és hála Istennek jóeredménnyel. Kiderült egyéni sajátosság, hogy a pupillám jobban tágul cseppek nélkül is, mint egy "normális" embernek. Ezért látom a lencsét és ez így is marad, de áll szépen a helyén, semmi elmozdulás. Varrat is maradt még, majd március 1-én veszi ki a doki és akkot írnak(?) szemüveget. Ez kicsit hosszú időnek tűnik számomra, meglátjuk, mennyire tudom használni a régi lencséket. 

 

Jobbulást, nagyon drukkolok neked, hogy ne legyen semmi komoly! Jelentkezz ahogy tudsz!

Előzmény: molaren (126)
molaren Creative Commons License 2013.01.10 0 0 126

Jaj, nagyon ijesztően hangzik! Reméljük a legjobbakat és hamar rendbe jössz!

 

Én is megyek a dokihoz, holnap délben, mert változatlanul látom a lencsét. Sajnos az arcüreggyulladás nem tesz jót a műtött szememnek. Ha tudok valamit megírom. 

Jobbulást!

Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 125

Tegnap egész nap a dokinál voltam és ma is. Egyik vizsgálatról küldtek a másikra. 

Egyenlőre nem tudják megmondani, hogy mitől romlott meg  látásom. Az erek nagyon meg vannak duzzadva a szemfenéken, magas a szemnyomásom, duplája a normálisnak, ezek alapján akár zöldhályog is lehet. De akár agytrombózis is. Ma voltam sima és érfestéses CT vizsgálaton is, egy foltot mutatott a szem mögött, de nem tudják, mi az. Ehhez MR vizsgálat kell, ezért holnaptól bentlakó leszek a korházban, az MR-t így kedden meg tudják csinálni. Ha ambuláns beteg (járóbeteg) lennék akkor viszont 2 hónap az előjegyzés rá.


Előzmény: molaren (124)
molaren Creative Commons License 2013.01.08 0 0 124

Köszi, ezen én is elgondolkodtam, de ilyen szituban még nem voltam. Vizuális alkat lévén elég élénk a fantáziám ... 

 

Voltál dokinál? Mi van a szemeddel?

Előzmény: Törölt nick (123)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.08 0 0 123

Ha már a lencsének ártana, akkor már rántotthús lenne az arcodból. 50-60 C foknál többet nem bír ki a bőröd, vagyis annál nem melegedhet fel jobban, már az is fájdalmas és pusztulnak a selytek ilyen hőmérsékleten. A műanyag lencse a legkevesebb 120 C fokot ki kell hogy bírja károsodás nélkül.

 

 

Előzmény: molaren (122)
molaren Creative Commons License 2013.01.07 0 0 122

Persze, nem azért írtam, hogy lebeszéljelek a dokiról. Én is mennék, inkább többször fölöslegesen, mint egyszer nem menni és kész a baj. Kiváncsi vagyok mi van a szemeddel.

 

Más: infráznom kell a fejem és felmerült bennem, árt-e az infra a beültetett lencsének. A melegre gondolok, meg a sugárra. Esetleg valaki okosat írna?

Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 121

Én inkább elmegyek azért a dokihoz. Hátha van valami más baj is ami ezt okozta. Valami indokának lennie kell. 

Előzmény: molaren (120)
molaren Creative Commons License 2013.01.06 0 0 120

Egy hónapos műtött fiatal hölggyel voltam a dokinál, ő mondta, hogy ilyen lehet átmenetileg. Neki is volt, a doki megnyugtatta el fog múlni. Reméljük neked is rendbe jön.

 

Én még mindig látom a lencse szélét, bár most az arcüregyulladás is nagyon betett. Égnek a szemeim, fájnak, nem is nagyon neteztem, ma vagyok picit könnyebben, de visz a fejem rendesen. 

Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 119

Tegnap óta valami nem stimmel a decemberben műtött jobb szememmel. Reggel még jól láttam vele, délután vettem észre, hogy homályosan kezdek látni mind közelre mind távolra. Először arra gondoltam, hogy elfáradt a szemem, hogy egész nap neon mellett dolgoztam. Ma reggel felébredve ugyanúgy szarul látok vele, a leghomályosabb pont középen a látásom a periférián csak kevésbé. 

Jövő héten húzok is vissza a szemészetre. mert ez így nagyon nem jó. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 118

Buék!

 

 

Pár napig én is láttam mindkét szemmütétemnél ezt a hatást, de utána elmúlt. 

Előzmény: molaren (116)
molaren Creative Commons License 2013.01.05 0 0 117

Az én szemem varrta a doki, 2 öltéssel, ebből az egyik ki is lazult másnapra, az szúrt, kivette. Mivel az orosz csodadoktor összekaszabolta a szemem, várható volt, hogy meggyengült a hegenél, ezért varrták. Azóta nem szúr, nem fáj, most kicsit igen, de ennek az arcüreg gyulladás az oka, nem a műtét. 

 

Megint visszaolvastam és megállapítottam, hogy engem egyszer se kínoztak meg a vizsgálatnál, pedig végig jártam a Tömő+Mária utcát, Péterfy Sándor kórházat, 2 topográfiás felvételt, szóval lassan szakvizsgázhatok ... :D

Előzmény: molaren (116)
molaren Creative Commons License 2013.01.05 0 0 116

Hahóóóó! Sehol senki, kihalunk lassan? BUÉK az új és régi szeműeknek!

 

Műtöttektől kérdezem: ti is láttátok a lencsét a szemetekben? Olyan mintha kontaktlencsém lenne, úgy látom a lencse szélét, nem  mindig, de sokszor becsillan. Az elméletem szerint kiszívták a lencsét és mindent a lencsetokból, betették az új lencsét és szerintem fel kell töltődnie a toknak, de ezt csak gondolom. 

Valakinek hasonló tapasztalata? 

Előzmény: Törölt nick (114)
molaren Creative Commons License 2012.12.27 0 0 115

Tegnap már hajat is mostam, igaz vigyáztam, nem ment víz a szemembe. Egyáltalán nem csíp a csepp, változó a látásom, hamar fárad és az se túl komfortos, hogy a jobb szememen szemüveglencse kb jó, a balonugye a régi lencse, de hol látok vele, hol kevésbé, szóval fárasztó. 

Remélem a doki porgnózisa bejön és 16-ra már fix lesz az élesség távolra. Ha nem akkor nem tudom mi lesz, mert a szellemképes látás nagyon megterheli az agyam :)

Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.26 0 0 114

Az első szemem műtétje után is elég sokáig csípte a szemem a szemcsepp.

Előzmény: molaren (113)
molaren Creative Commons License 2012.12.23 0 0 113

Kellemes ünnepeket nektek is!

 

Sajnos nekem nem lesz ilyen jó a látásom, talán távolra nem kell majd szemüveg a doki szerint. Egyenlőre nem látok jól se közelre, se távolra, bár simán tudnék vezetni szemüveg nélkül. A régi multifok szemüvegem használom, a jobb szememen nagyjából jó, a bal is eltalálom időnként, ez változó.

 

nekem márnem csíp a cseppentéskor, tegnap este még picit csípett, ma már nem, gondolom gyógyul a vágás. Össze is varrtak, de egy varrást kiszedett másnap a doki. Szúrt, nem tudtam mi az, ő látta, hogy meg van lazulva, kikapta egy csipesszel,észre se vettem szinte :)

 

Ha elmenne a szellemképes látásom és közelre kell egy gyenge lencse már boldog leszek. Most fizetek a gyémántkéses műtétért, de ez van.

 

Fura, hogy 12 napig csípett a szemed, vagy az enyém gyógyul túl gyorsan. Kiváncsi vagyok kinek hogy sikerül a műtét.

 

 

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.23 0 0 112

Kellemes ünnepeket mindenkinek :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.23 0 0 111

Őrülök, hogy túl vagy rajta. :)

 

Nekem 12 napja volt a második szemműtétem, most már tökéletesen látok, egyáltalán nincs szükségem szemüvegre, a műtétek elött 3.5-ös olvasó kellett. Még egy picit ég a szemem ha cseppentek bele, de pár másodpercig csak. A fény sem zavar már, csak ha belenézek a lámpába.

Ma próbáltam velvenni a régi szemüveget, de egyből le is vettem, homályosan látok csak vele, szemüveg nélkül meg mindent nagyon szép élesen és tisztán. A nagyon apró betüket is el tudom olvasni. :)

 

Előzmény: molaren (109)
molaren Creative Commons License 2012.12.22 0 0 109

Köszi a jókívánságokat! 

 

A Vámosi doki a Péterffyben van, de vmiért a Rókusban - is - műt. Más dokit nem ismerek, remélem a jobb szemem műtétje után nem is fogok ... Ez még odébb lesz, de lesz az tuti.

 

Már nem szúr, csak a cseppentéskor, de rögtön el is múlik. Jól aludtam, ami rám is fért, mert az előtte lévő napok igencsak parásak voltak, de másnak is, csak nem mindneki vallja be. Igyekszem pihentetni a szemem és reménykedem a javulásban. 

 

Nem azért mondom, de azon a délelőttön a doki 25(!) műtétet zavart le ... Azon se csodálkoznék, ha vkinek nem jó szemét műtik, ahány kézen keresztül mentünk. Szó szerint futószalagon mennek a műtétek, egynapos sebészet keretében. Mindenki kedves, egy műtős segédet kivéve, pasi, kicsit megrángatja a betegeket, akik félkábán nem nagyon mernek/tudnak tiltakozni, de a többiek tényleg aranyosak. 

 

Aműtét nem fájt, jó kellemetlen kicsit, de elviselhető, főleg a végeredmény tudatában. Az egyik sorstás már február 14-re ki is van írva a másik szemére, kiváncsi leszek milyen lesz a második műtét, ha tudom, beszámolok.

 

Áldott, békés karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok minden kedves fórumozónak! 

Előzmény: Törölt nick (108)
molaren Creative Commons License 2012.12.21 0 0 107

Tegnapi nappal beléptem a szürkehályoggal műtöttek sorába. Rókus kórház, dr Vámosi Péter, túléltem :)

Ha vkit érdekel írok részletesebben, de még fáradt a szemem és kicsit szúr a varrat,szal pihentetem.

 

 

molaren Creative Commons License 2012.12.17 0 0 106

Ez igaz, de akkor is lézerrel dolgoznak - jobb helyeken a szhályogműtétnél is. Keress rá a neten, sok találatot ad itthon is. Nem akarok vitatkozni, kötözködni, hidd el.

 

Előzmény: Törölt nick (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!