Keresés

Részletes keresés

Friczy Creative Commons License 2005.03.18 0 0 179
Én most tervezem a fitnesszre a szarvat. Trekkingre sose éreztem szükségét, arra nem is fogok rakni :)
Előzmény: Elm (178)
Elm Creative Commons License 2005.03.18 0 0 178
Montimon van, jo dolog. Trekkingre meg elmegy, egy fittnesre mar olyan nagy ives kormanyt raknek, ami az uj divat (tudod, a ket vege nagy "U" alak). Bar hulyen nez ki szvsz, mindenesetre praktikus.
Előzmény: puhatest (177)
puhatest Creative Commons License 2005.03.18 0 0 177
a szarvat suxxolom, nem is teccik, ráadásul amennyire előre áll, még veszélyesnek is tartom. Na nem épp a biciklizőre ;) Igaz, eddig nem hallottam semmi esetről, de akkor sem szeretem a bikaszerű izéket, puhatestű vagyok!
Előzmény: Elm (176)
Elm Creative Commons License 2005.03.18 0 0 176
Ez nezopont kerdese. Egy sportos outin a felso fogas is kenyelmetlenebb lehet - a tobbirol meg ne is beszeljunk -, mint egy trekkingen a normal, pont az EGESZ testhelyzet miatt. Es utobbit egy szarv felszerelesevel szinten 3-4 fogasura lehet valtoztatni. Igaz, elobbin lehet varialni, de csak a rosszabbak kozul, bar elzsibbadasilag talan az is valami...
Előzmény: puhatest (175)
puhatest Creative Commons License 2005.03.18 0 0 175
Azért hiába akármennyire jól beállított 1 kormány, ha menet közben nem tudok ezerféleképp kapaszkodni rája. Nem beszélve , hogy közben a züllés is másképp esik...
Előzmény: Elm (167)
Friczy Creative Commons License 2005.03.17 0 0 174
Uppsz. Nem láttam a hozzáadott használati utasításban, hogy csak aszfalton használható :))) Szóval ha emiatt ugrott a garancia, akkor az a bolt sara, és teljes joggal követelhetem az eladótól az ingyenes javítást, mert hiányos vásárlói tájékoztatást adott, természetesen mellé jelentős nem vagyoni kártérítéssel, elvégre egy világ omlott össze bennem :D

P.S: asszem felhívlak ezt a garanciális ügyet megbeszélni, na meg úgy néz ki, véglegesedett a bukóvásárlási szándék.
Előzmény: 17 pounder (171)
Elm Creative Commons License 2005.03.17 0 0 173
Ha hasznaltat akarsz, akkor javaslom a biciklis ujsagokat, azok internetes mellekletet, meg ugy altalaban a neten keresgelest. Esetleg a vateran, bar az eleg nudli kinalatu biciklibol. Nezz szet a bicikli.lap.hu-n.
Illetve, egy-ket boltba is erdemes elmenni - esetleg telefonalni -, ahol tartanak hasznaltat. Hirtelen elso blikkre a berguson jut eszembe, meg a regi kerekvarban volt, aki odakoltozott annak nem tudom van-e.
Ha meg ujat akarsz, akkor, mivel gondolom konkret elkepzelesed nincs, ha van idod menj el olyan helykre ahol rendes bicikliket arulnak (tehat tesco, metro, hervis es tarsaik kilove), de viszonylag nagy a valasztek es tudsz valogatni. Szinten csak igy kapasbol a ridebike (nekik a neten is vannak dolgaik) a rakoczi uti boltban, vagy a hugo a kalvin teren. Esetleg kulon bolt nagyobb centerben, a camponaban (tucana talan vagy mi?), ill. a polusban is van bolt.

De nezz szet a bicikli.lap.hu linkjei kozott elso nekifutasra. Aztan valogass. :o)
Előzmény: Galadh Ereb (172)
Galadh Ereb Creative Commons License 2005.03.17 0 0 172

Köszi a válaszokat/jótanácsokat mindenkinek :-)

Asszem a vége az lesz a dolognak, hogy keresek vmi jó állapotban lévő puch cangát. Ma bejött megint egy nemkívánatos kiadás, szétsült az alaplapom vagy mi, szal most más gépénél vagyok....

17 pounder Creative Commons License 2005.03.16 0 0 171
Garancia ugrott!!:-)
Előzmény: Friczy (170)
Friczy Creative Commons License 2005.03.16 0 0 170
Na szétesni talán nem, de biztos nem örülne neki. Amikor még egész új volt a Merida, nekiindultunk a feleségemmel, ő továbbra is a trekkingjével, én meg a Speederrel. Az esetek nagy részében az szokott lenni a felállás, hogy elindulok szép kényelmesen, és időnként megállok, bevárni :) Na az egyik sarkon épp ő indult el hamarabb, és ráment egy olyan útszakaszra, ami földút, kénytelen voltam utánamenni. Nem értette, hogy miért maradok le mögötte, amikor nem szoktam :)))
Előzmény: Elm (169)
Elm Creative Commons License 2005.03.16 0 0 169
Hat igen, valami mindig van.
De mindketto jobb erre, mint egy kenyelmetlen (de sportos, teljesitmenycentrikus, ha nagyon gyorsan akarnek menni, akkor outi), vagy traktorgumis 100+ telos monti.
A ftness konyebb, de ha jon egy foldut, szeteshet itt ott... :o))
Előzmény: Friczy (168)
Friczy Creative Commons License 2005.03.16 0 0 168
Azt azért hozzátenném, hogy napi 100 km távolságnál nagyobbra ma már igencsak megfontolnám, hogy a trekkinggel induljak-e el, vagy pedig inkább a (még köztesebb :)) fitness biciklire üljek (Merida Speeder). Ott már többet számít, hogy könnyebb a bicikli, még ha kényelmetlenebb is az üléspozíció. Szóval nem egyszerű ez :)
Előzmény: Elm (167)
Elm Creative Commons License 2005.03.16 0 0 167
En mint gagyi sportolo-féleseg eddig ruhelltem az ilyen koztes bicikliket, aki nemcsak outon megy az vegyen egy jo montit es kesz. De egy par honapja egy ismerosom megkert, hogy nezzek szet ilyen fajta (tobbnyire aszfalt, hosszu turak, neha egy kicsi es konnyu terep) biciklik kozott, es amiota atneztem, rajottem, milyen jo dolog ez a trekking. Annak ellenere hogy nekem nem kell. Nagyobb kerek, de nem vekonyka, kenyelmes ulespozicio, meg ilyenek. Szerintem az atlagkerekesnek ezek a fontosak...
Előzmény: puhatest (166)
puhatest Creative Commons License 2005.03.16 0 0 166
;))))))
Előzmény: Elm (165)
Elm Creative Commons License 2005.03.16 0 0 165
En is, ha csak ausztria kerekparutjain akar tekerni. Ha nem, meg veletlenul se vegyen orszagutit turazashoz. Hadd mondjam meg, hogy a trekkingek 90%-an (mar az also kategoriatol is) allithato a stucni, igy sokkal kenyelmesebb. Hiaba az 5-6 fele fogas az orszagutin ha azok mindegyike kenyelmetlenebb, mint barmelyik egy jo trekkingen. Es akkor a ballonosab kulsokrol, robosztusabb vazrol, egyebekrol nem is beszeltunk. (Persze, lehet outira is tenni ilyeneket, megfelelo geometriaval kenyelmesebbe tenni, etc, de minek vegyen valamit ami egy csomo atalakitassal alkalmas arra, amit egyben is kapni?)

Mondom ezt annak ellenere, hogy en a varosban is outival jarok, es nincs trekkingem... :o)
Előzmény: puhatest (164)
puhatest Creative Commons License 2005.03.16 0 0 164
Ezzel ellentétben Galadh Erebbel teljesen egyetértek, főleg a kormány ezerféle markolási lehetősége miatt.
Előzmény: Friczy (160)
taki bá Creative Commons License 2005.03.15 0 0 163
Hali, eladó egy kevesett futott (kb. 1000 km), versenyre is alkalmas Magellan Pyxis MTB. Váltó: XT, villa: Rock Shox Pilot SL, hajtás: Truvatív, fék: Sram 9.0 SL V-fék. Kisebb karcolások, amúgy kiváló állapot. Eredeti ára 270.000 Ft. Irányára: 180.000 Ft.



Trailrider Creative Commons License 2005.03.15 0 0 162
Keresek cro-mo XC vázat, nem szódával elmegy típusút, hanem igazi versenylovat, hosszú felsőcsővel és tengelytávval, 1,6-1,8 kg tömeggel, 19-20" méretben. Elsősorban Heavy Tools és Kona érdekelne (Lava Dome és Fire Mountain tulajok kíméljenek), de szóba jöhet más is, pl Marin, Jamis. Túl régi sem legyen, mert azt minden mai villa hanyat dobja.
Magellan kiejtve, mert súlyra és minőségre OK, de a geometriáját nem rám szabták.
Tárcsaszem nem kell, V fékelni fogok.
Galadh Ereb Creative Commons License 2005.03.15 0 0 161
Köszi! Nem tudom,igazából, mire használnám, ami most elsőre eszembe jutott az az, hogy azzal megyek haza hétvégente (egyetemista vagyok), ha jó idő van,(130 km, ebből 7 főót, 40 mellékút, a többi bicikliút) nyáron körbebiciklizni a Balatont, elugrani nyíregyházára az egyik haveromhoz, esetleg kiruccanni Horvátba (ott lakok a határon), szal ilyenekre kellene. Versenyezni semmiképpen, nem vagyok az a típus ezen a téren. Az outira azért gondoltam, mert műúton azzal lehet tépetni gondolom rendesen. Van egy régi ilyen kissebvázas (nemtommekkora, de nem a normál nagy, hanem egy picit kissebb) noname mountainbike-om, de szegény már elég öreg, nameg 190 centi vagyok, szal kicsi hozzám. Tehát tervbe van véve valami ilyesmi biikli is, scakhát nem tudoim, hogy mi mennyibe kerül.
A Schwinn CSepel oldalán egyetlen outit találtam, de az 140 e volt. Hát, nekem az egy csöppet sok.
Előzmény: Friczy (160)
Friczy Creative Commons License 2005.03.15 0 0 160
Biztos, hogy országútira van szükséged? Javaslom, nézz körül egy kicsit és fontold meg, hogy nem jobb-e egy trekking (ha a túra az elsődleges) vagy egy ún 'fittness' bicikli (ez egy kicsit átmenet a trekking és az oúti között), ezeket jóval olcsóbban megkapod, és ezek sem rosszak. Persze használattól függ a dolog. Ha kizárólag aszfalt, akkor inkább a fitnessbringa, ha föld is van benne néha, akkor trekking. Ha verseny, akkor oúti.
Előzmény: Galadh Ereb (159)
Galadh Ereb Creative Commons License 2005.03.15 0 0 159
Hallihó, új vagyok ezen a topikon, némi felvilágosításra lenne szükségem:
Úgynevezett országúti biciklit szeretnék venni, de abszolút nem vagyok tisztában a márkákkal, az árakkal. Nem versenyre lenne, csak néha hosszabb biciklizgetésre, esetleg tturára. Szal nem kell, hogy minden extrával rendelkezzen. Valaki tudna javasolni valamit? előre is kösz!
17 pounder Creative Commons License 2005.03.15 0 0 158
Merida kalahári 510-es! 49900 ft. Ez új! Bármelyik láncos boltban kapható:-)
Előzmény: selyempapír (157)
selyempapír Creative Commons License 2005.03.15 0 0 157

használt, női vázas biciklit keresek: hétvégenkénti 30-50 km-es használatra, évente 2-3 200 km-es túrára is alkalmasat, kb. 40 ezer Ft-ot szánok rá

semmi extra igény nincs, egyszerűen csak biciklizni szeretnék

hol keressek? köszi az ötleteket

Smore Creative Commons License 2005.03.14 0 0 156

Szettcsere miatt mindenféle eladó / odaadó:

 

BAL 105 STI fékvátókar 9es, 1 szezont használt. A jobbat is odaadom mellé, ez négy éves, muködik, de már el eléggé el van kopva és kicsit akad 9.000

 

105 Hátsó váltó 9es, 4 éves 4.000

 

105 (FH 1056) hátsó agy 36os, 1 évet használt 2.000

 

RX 100 hátsó agy 36os, 3 évig használt 0 Ft

 

1 pár Shimano Exage 1 forgáspontos fékpatkó 0 Ft

 

 

[emvy] Creative Commons License 2005.03.10 0 0 155
Magura Louise tárcsaféket akarok eladni, vagy HS33-ra ráfizetek.
Jobbos kar, rövid vezeték, tehát elvileg első fék, kábelcserével mehet hátra is. 160 mm-es a tárcsa hozzá. Zsír új, 0 km-es, de nem a mostani freeride modell, hanem a könnyű, pár évvel ezelőtti darab, hibátlan.

13000 HUF.
Deville Creative Commons License 2005.03.07 0 0 154
Elárulhatnád hol, lassacskán én is kénytelen leszek beruházni valami védelmi eszközbe...
Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.07 0 0 153
Köszi, közben találtam néhány boltot, ahol kaphatók. Nem valami olcsó, de állítólag minőségi stuff.

- cyrex -
Előzmény: eBalázs (152)
eBalázs Creative Commons License 2005.03.07 0 0 152
Talán a hajtipajtinál, talán. www.hajtaspajtas.hu
Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.07 0 0 151
Sziasztok!

Tudtok olyan helyet, ahol Abus lakatot lehet kapni?

- cyrex -
stevie wonder Creative Commons License 2005.03.06 0 0 150
Ára kimaradt: 25 ezer forint. Kábé :-)
Előzmény: stevie wonder (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!