Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.04 0 0 130

Egy próbát megér.. nekem most 10cm-re van.. így a szegély közepén megy....

Előzmény: -Tsunami- (129)
-Tsunami- Creative Commons License 2019.07.03 0 0 129

Nekem is 10cm széles és 5cm re van a belső szélétől a kábel.

Nem hagy el semmit, pont a szegélyen van az első kereke.

Husqvarna.

 

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 0 0 128

Előzmény: -Tsunami- (126)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 0 0 127

Ez csak egy térkőből kirakott szegély.. kb ilyet képzelj el..

 

ha közelebb rakom akkor átmegy a virágágyásba.. :D

Előzmény: -Tsunami- (126)
-Tsunami- Creative Commons License 2019.07.03 0 0 126

Rakd közelebb a vezetéket a térkőhöz.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 0 0 125

Én csak ezt találtam..

Citytop Smart

Méret: 20 x 13,3 cm

Vastagság: 5 cm

 

hosszába raknám le a szegélyt.. 13,3cm. es  részen menne a gép hátsó kereke

 

A kés és a kerék széle közti távolság 10 cm.. ergó 3,3 centivel nyúlna rá a kés a térkő fölé..  ha a legszélére be tudnám lőni.. bár az elég necces.. lenne :S

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 -1 0 124

Nicsa79 SZia,

 

Érdeklődnék hogy már leraktad-e a szegélyt? Szegélyből melyiket  választottad? 

 

Nemrégiben telepítettünk egy robotfűnyírót de a 10 cm széles hasábkő mellett elhagyja a fűszegélyt kb3-4 cm-ert

 

16 cm-es egyforma térkövet meg sehol nem találtunk egy méretben.. 

 

Köszi Üdv.

 

 

Előzmény: Nicsa79 (117)
csallob Creative Commons License 2019.06.21 0 0 123

Hello!

 

Köszi szepen a valszat!

Ugy gondoltam, hogy bator leszek, meg is rendeltem ezt a riwallt :)

@ClaasMan: ha lesz tapasztalatom, irok meg. Bar lehet, hogy el fog tartani egy darabig a telepites, mert rendet kell vagnom a kertben (vannak meg földkupacok pl).

Előzmény: hozo76 (122)
hozo76 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 122

Szia!

 

Nekem a határolókábel van elvezetve egy szakaszon 4 cm-es térkő alatt, azt hibamentesen érzékeli.

 

Elvileg a 10 cm-t tudják kezelni.

 

Üdv.

Előzmény: csallob (121)
csallob Creative Commons License 2019.06.21 0 0 121

Hello ClaasMan,

 

en is pont ezen gondolkozom, hogy meg merjem-e venni. Szimpatikus a nagy akksi, meg hogy tud 1000 m2-t.

Nemereg rendeltem valahonnan par szerszamot, es azok melle kaptam egy Riwall katalogust, abban talaltam, es tenyleg fura: szerepel itt egy piktogramon 550m2/h, viszont a technikai parametereknel a tablazatban mar csak 120m2/h (szerintem ez lehet a valos).

En sem talalok rola tapasztalatokat, csak egy video van a youtubeon, ahol egy szepen megcsinalt kertben latszik, hogy jol boldogul. Ezek szerint ugyanannyira nem talaltunk több infot :D

Meg az amazonon talaltam t0k ugynailyen gepeket mas neven, talan kettöt, de nem emlekszem a markanevre, viszont az akksimeret, forma, gombok (300-600-1000 m2) megegyeztek. Kar, hogy nem irtam fel, vagy mentettem el, de most nincs sajnos idöm ujra keresni.

 

Engem is erdekelne, ha barki tudna rola tapasztalatokat irni.

 

Es olyasmi is erdekelne meg (ezt barkitöl kerdeznem), hogy a vezetek mehet-e kb 10 centivel a talajszint alatt? a garazs elött van eleg sok gyepracsom, es fogalmam sincs, hogy azt hogyan oldanam meg, ha vennek egy robotot.

 

 

Előzmény: ClaasMan (120)
ClaasMan Creative Commons License 2019.06.19 0 0 120

Sziasztok!

 

A Riwall RRM-1000 robottal vannak valakinek tapasztalatai, használ már valaki ilyet?

A videóban azt írják hogy automatikusan két naponta kezd el nyírni. Ezt nem teljesen értem. Ok hogy két naponta indul el, de akkor addig megy míg az előre kiválasztott területnagyságot (300,600 v 1000m2) le nem nyírja (nyilván több nyírás-töltés-nyírás ciklussal)?

Mondjuk elég ellentmondásosak a katalógus adatai. Prospektus azt mutatja hogy 500m2/h a teljesítménye, a leírásban meg 120m2/h. Viszont a tartozékai baromi olcsók. Magáról a gyártóról/márkáról nem nagyon lehet kideríteni értelmeset a netről :-)

buffetboy Creative Commons License 2019.06.11 0 0 119

Ha esetleg valaki Landxcape vasarlasan gondolkozik, akkor a budapesti Obikat felejtse el, mar elfogyott, valamint hiaba a 21. szazad es a funyirorobotok ideje, az Obinak meg nem sikerult megugrania, hogy egy masik aruhazbol athozzanak egy termeket, valamint kiszallitast se lehet kerni.

majdmegse Creative Commons License 2019.06.11 0 0 118

Térkövet zúzott kavicságyra szokták tenni a szegélykövet betonba szokták

Előzmény: Nicsa79 (117)
Nicsa79 Creative Commons License 2019.06.11 0 0 117
Sziasztok
Husqvarna automover 105 telepitese elott vagyok.
A husqvarna cé szakembere fogja telepiteni.
Vele es több helyen is egyeztetve 20 cm széles
térkő kell mondjuk a fal mellett, hogy a gép ki tufjon rá
menni és ne hagyjon szegélyt.
Ugy gondoltam veszek 16 cm széles térkövet
mellé támasznak 5 cm széles szegélykövet.
Más ezt hogyan oldotta meg?
Térkövet betonágyba kell rakni vagy van más
megoldás is?
Köszönöm a segitséget előre is
buffetboy Creative Commons License 2019.06.11 0 0 116

Sziasztok!

 

Elolvasgattam a véleményeket itt a fórumban, érdeklődnék, hogy a lenti kerthez milyen gépet javasolnátok?

A zölddel jelölt területek a fű, a szürkével jelöltek pedig a fűvel szintben lévő betonjárda padka nélkül (1m szélesek kb.). A 25 m2-es terület már az utcán van, de a kiskapun vagy akár a nagykapun is ki tudom engedni rá a robotot. A felhasználás módja az lenne, hogy mivel ez egy hétvégi telek és nyáron szinte minden hétvégén lent vagyunk, akkor elengedném rajta a robotot, amíg ott vagyunk, ezért WiFi-re vagy extrém programozhatóságra nincs szükség. Esetleg az is járható út, hogy az utcán lévő részt kihagyom és elengedem minden napra a robit, akkor is ha nem vagyunk ott. Az egyik 60 m2-es területen van egy diófa, a másikon pedig két fűzfa, más akadály nincsen.

 

Amiken eddig agyaltam:

 

- obis LANDXCAPE LX790: olcsó, azt mondjátok elég jó, kérdés, hogy megbírkózik-e ezzel a felülettel és hogy elég-e a napi egy indítás, persze ha ottvagyok, akkor tudom nyomkodni, hogy menjen többször :) 

- Riwall RRM 1000: majdnem kétszer annyiba kerül, cserébe erős, nagy területre is elég (1000 m2), nagy akksi (4 Ah)

- sok helyen jókat olvastam a Worx-ről is, de azt elég macera beszerezni

- esetleg még Bosch Indego 350, de azt már túlzásnak érzem

 

Hajlanék az obis felé, mivel az itthon is kapható, garis, írtátok, hogy kompatibilis a Worx késeivel és annak a budget verziója, tehát nem egy gagyi valami, plusz nem egy vagyon.

 

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

 

 

Beszterec68 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 115

Segítséget kérek! Vásároltam egy powerg easymow 6 hd gépet. Telepítés után elinditottam. Nem kezdi el vágni a füvet. Megy néhány másodpercig és leáll.

 

seamaster72 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 114

Könnyű a gép és könnyen elkaparnak a kerekei. Akár kicsit magasabb füvön ha nedves,  de csontkemény sima vagy mélyebb földben is.  Ki kell tapasztalni és megigazítani.  Utána már nincs gond vele. 

motoni Creative Commons License 2019.06.09 0 0 113

Köszi, megnyugtattál.

seamaster72 Creative Commons License 2019.06.09 0 0 112

igen leáll,  de nem azért mert lem erül, hanem észleli,  hogy nem tud haladni

-Tsunami- Creative Commons License 2019.06.09 0 0 111

Mibe akad el ilyenkor?

Előzmény: motoni (110)
motoni Creative Commons License 2019.06.09 0 0 110

Sajnos kapar amíg le nem áll , nem fordul vissza.

Így,  ha elakad reggel ,  lazsál amíg haza nem érek délután 5-6 körül.

 

seamaster72 Creative Commons License 2019.06.09 0 0 109

észre szomta venni ha elkapar,  leáll magától vagy visszafordul

motoni Creative Commons License 2019.06.08 0 0 108

Sziasztok.

Vettem egy Husqvarna automower 105 -öst.

A gondom az,  hogy pár helyen ütközéskor nem tolat vissza,  hanem elkapar.

Ilyenkor mennek lemerülésig, károsodhat,  esetleg leéghet a motor , ha nincs,  aki beavatkozzon ?

feca1983 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 107

köszönöm a válaszokat : akkor ez biztató 

a vezetékelès megoldható mert van egy Garazs a tèrko vègen közel a füves területek mellett, szóval max a garazs ajtó alatt/felett majd vissza a földre àttudom juttatni a vezetèket a 60m2es szigetre.

Előzmény: hozo76 (106)
hozo76 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 106

Szia!

 

Igen, meg tudja csinálni. Nekem Gardena robotom van és náluk ezt másodlagos területnek hívják. Oda viszont manuálisan kell áttenni a gépet és addig nyírja azt a területet, amíg le nem merül a gép. A két területet viszont össze kell kötni úgy, mintha a 60 m2-es rész egy sziget lenne.

Előzmény: feca1983 (104)
majdmegse Creative Commons License 2019.06.03 0 0 105

A legtöbb gép tudja a zónákat. 

Biztosan mükődik amit írsz, ha átvezeted és a második zónát indítod el. 

Előzmény: feca1983 (104)
feca1983 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 104

Sziasztok 

Hogy tudnám megoldani 1db robotfunyiroval a következő területet.

170m2 és egy 60m2 fuves terület de közte sajnos van egy beton alapban lévő térkő kocsi beállo. 4,5m széles.

 

ha a nagy részet megcsinálom rendesen ahogy kell és ott van a töltő is meg minden .

es ha pl. a kicsi részt körbe kábelezem és manuálisan kézzel átteszem a gépet hogy dolgozza meg. Azt megtudja így csinálni?

vagy mi lehetne a megoldás?

matulek Creative Commons License 2019.06.02 0 0 103

Hello. Nekem is ilyen van. Feloldom a kóddal, kiválasztom a másik programot, megnyomom a háromszög gombot, és indul a szegélyen. Hátránya, hogy a következő napon ez lesz az indulás időpontja. Nálam ez nem gond, mert a szegélyen végigkisérem, mert néha megakad. Nem indítom minden nap, mert kicsi a terület.

Előzmény: rocky_ (94)
tixarka Creative Commons License 2019.05.31 0 0 102

Nekem ilyen megy már közel 2 éve. 

És nagyon bevált, nagyon ügyes na és okos kis masina.

Igaz, hogy nincs 300 m2 a füves részem, viszont nagyon egyenletlen,

de megbirkózik vele, na és szisztematikusan vág, ahol abbahagyta oda megy vissza.

Láttam komoly és drága félmillás robotgépeket, de nem cserélném el velük.

 

Előzmény: maykika (101)
maykika Creative Commons License 2019.05.31 0 0 101

Sziasztok! Mi a véleményetek a Bosch Indego típusú fűnyíróval kapcs. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!