Keresés

Részletes keresés

otifoti Creative Commons License 2015.01.16 0 0 22729

Sajnálom, hogy mindig kapsz a fejedre, pedig te azon kevés fórumozók közé tartozol, akinek a szavára érdemes odafigyelni. S bár a forma nem mindig mindenkinek könnyen emészthető, de a tartalom mindig míves.

Előzmény: Törölt nick (22723)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.01.15 0 0 22728

Rendben, legyen a negák között különbség.

Az a kérdés, a kettő közül melyik a jobb? Ha az egyik jobb, miért az?

Mekkora ez a különbség, akár százalékban, fényértékben, denzitásban, vagy bármiben?

Mekkora különbség nevezhető hibának? Mekkora a tolerancia a negatívok értékelésekor?

Az eltérés nagyításkor, szkenneléskor javítható, kompenzálható-e?

Ha igen, akkor van-e értelme a kérdésről fosni a szót?

Előzmény: Törölt nick (22724)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 22727

Bevallom nekem nem sikerült olyan filmekkel kipróbálnom a jelenséget, amikre Dulovits Jenő fényképezett… Egyébként Te már próbáltad valahogyan pro és kontra a jelenséget megfigyelni?

 

Egyébként azt meg lehet kérdezni, hogy miért nem Otifoti kartácsnak címezted a hozzászólást?

Előzmény: Rollei (22725)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 22726

"UI: a klf. filmek különböző mértékben reagálnak…"

Előzmény: Rollei (22725)
Rollei Creative Commons License 2015.01.15 0 0 22725

Amikor annak idején elolvastam, hogy Dulovits Jenő (aki közismerten leheletfinom, vékony negatívokat készített, és roppant háklis volt a minőségre) kipróbálta ezt a romlik-e a negatív a fixírben című házifeladatot, és aszonta, hogy bizonyám nem, akkor nekem ez a kérdés lekerült a palettáról. Lehet, hogy mások is lehetnek így vele.

 

 

Előzmény: Törölt nick (22724)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 22724

Szia! Tegyél egy próbát, fényképez le valamit 2x hívd elő ugyanúgy, majd amikor fixálod az egyiket hagyd benne 2x annyi ideig friss fixibe mint a másikat, aztán tedd egymás mellé a nega tartóba és nagyítsd ki, ha nem látsz különbséget szóljál, mert kíváncsi lennék rá.

UI: a klf. filmek különböző mértékben reagálnak…

Előzmény: azmárOdébbia (22722)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 22723

 

Ezeket én tudom, de amikor túlfixálásról írok mindig kapok a fejemre…

Előzmény: otifoti (22721)
azmárOdébbia Creative Commons License 2015.01.09 0 0 22722

Elképzelhető, nem szoktam műszeres méréseket végezni, a képkészítés jobban érdekel.

Legutoljára 6x7-es negatívról nagyítottam 30x40-es képeket, és nem láttam semmi zavarót, vagy minőségbeli romlást, hibát a képeken.

Előzmény: otifoti (22719)
otifoti Creative Commons License 2015.01.08 0 0 22721

Nem egészen értem, amit írsz! Van itt valaki a ki másképp gondolja? Én ezt nem véleményként, hanem empirikus úton bebizonyított tényként írtam le. Nem én találtam ki, hanem fotóvegyészek vizsgálták meg a kérdést és írták le a jelenséget. A jelenség leírása a szakirodalomban dokumentálva van, föllelhető. A fiatal kollegáknak sokat kellene forgatni a szakirodalmat, mert különben elvész a tudás melyet az elődeik nehéz, fáradságos munkával ismertek meg és adtak tovább. A régóta ismert jelenségeket nem kell újra fölfedezni, elég, ha elolvassuk a szakkönyvet. A fiatal alkotóknak nem a technikával, hanem az alkotói hevület materializálásával kell foglalkozniuk.

Előzmény: Törölt nick (22720)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 22720

Szia!  Köszi, hogy ezt írod, már nem vagyok egyedül a véleményemmel  ;-)))))

Előzmény: otifoti (22719)
otifoti Creative Commons License 2015.01.06 0 0 22719

nem szerencsés a filmet az előírt időnél hosszabb ideig a fixírben tartani, mert megmarja és fölkeményedik a nega

Előzmény: azmárOdébbia (22715)
foveon Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22718

kerdezd meg a fotomuzeumosokat (fotomuzeum.hu)

 

 

Előzmény: D200yongnuo (22717)
D200yongnuo Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22717

Sziasztok! Nem egészen ide passzol a kérdés, de hátha tudtok segíteni....
Hol lehet fotótörténésznek vagy fotómuzeológusnak tanulni? Fényképész okj-t végeztem, de továbbképezném magam ez irányban.

azmárOdébbia Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22716

Az a felüljáró már nincs meg, Ferenciek tere...

A kép 5-6 éve készült, amikor felújították a kecskeméti utcát.

 

Előzmény: Rollei (22710)
azmárOdébbia Creative Commons License 2015.01.05 0 0 22715

A hívási idővel lesz gond, vagyis nem elég hosszú.

Az ilford filmeknek elég akár 6-7 perc fixálási idő, de a  kodak tmax filmek 6 perc után még gyönyörű rózsaszínűek.

Nálam minden film 10 percig van a fixírben, az első percben folyamatos tankmozgatás, fejre fordítás, majd vissza) azután fél percenként 4 átforgatás.

Így fixálva, majd 10 percig mosva folyó víz alatt, a negatívok szépen kimosódnak.

Előzmény: kaigia (22709)
taki66 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 22714

Boldog Új Esztendőt minden topic lakónak!!!

 

Rollei Creative Commons License 2014.12.29 0 0 22713

Fixáld újra friss fixírben (relatívan a legolcsóbb fotóvegyszer, nem érdemes spórolni vele), az időt sem célszerű centizgetni. Inkább számolj rá néhány percet. Utána alaposan mosd ki kézmeleg folyóvízben. Jó bőven és sokáig.

 

Előzmény: kaigia (22709)
kisis01 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22712

Így látatlanban szerintem fixálási gond lesz, valószínűleg nem volt elég időt a fixírben a negatív.

Előzmény: kaigia (22709)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22711

Nekem a középső kerítéses tetszik igazán.

Előzmény: azmárOdébbia (22707)
Rollei Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22710

Az utsó, az utas, az jóféle hangulatú. :-)

 

Előzmény: azmárOdébbia (22707)
kaigia Creative Commons License 2014.12.28 0 0 22709

Előhívási gondok..

Sziasztok,

Nagy a baj és tanácstalan vagyok.. A 120as (FF) rollfilm hívás után a film anyagában "színes" maradt.. tehát nem víztiszta-szerű, hanem pirosas, kékes, sárgás (film típusától függően..) Emiatt a negatívok "mattosak", a szkenner képtelen rendesen megvilágítani. A képek rendben vannak nagyjából, tehát maga az előhívás nincs alá vagy fölé lőve, látszólag jól sikerült, de a scanner állati sötétnek látja a filmet, nagyon kis spektrumot érzékel csak, emiatt a képekből igen erős utólagos korrekciók árán ugyan ki lehet csalogatni a képeket, de hát a minősége.. irtó pocsék.. olyan mint ha a normál spektrum ötödét scannelném csak.

Olyan mint ha nem lenne "kimosva" a film.. Pedig használtam vizet és fixírt is. Mikor az első tekercset megláttam, még növeltem is a fixálási időt de nem sokat segített.
Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg rendbe lehet ezeket hozni utólag valamilyen fürdővel? Nekem úgy tűnik valamit még ki kellene oldani a filmből aminek vagy híváskor vagy fixáláskor kellett volna kioldódnia.
Ilford ID11-et használtam híváshoz, a fixírre most hirtelen nem emlékszem de majd megnézem.


Előre is köszönöm a segítséget, hozzászólásokat! Kellemes Ünnepeket!

P

fecskea1 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 22708

Áldott, békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.

azmárOdébbia Creative Commons License 2014.12.24 0 0 22707

Áldott karácsonyt mindenkinek!

Jöjjenek a téli, havas, FILMES fotók!

 

  

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 22706

Végig néztem őket. A következő tekercsnél keress érdekesebb perspektívákat, ha érdekel egy vélemény.

Előzmény: siófoki35 (22705)
siófoki35 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 22705

nyári, vasúti témájú sorozatom. Zenit E-vel készült Fomapan-100 filmre, és fotolaborban lett előhívatva, házilag szkennelve.

 

pacs_425 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 22704
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.11 0 0 22703

Szia! Azt meg lehet kérdezni, hogy a Kodak ff. filmek mit vétettek, vagy esetleg abból már sok van, és kipróbálnál valamilyen másmilyent?

Előzmény: Popyrec (22701)
pacs_425 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 22702
Előzmény: Popyrec (22701)
Popyrec Creative Commons License 2014.11.08 0 0 22701

Hali keresek főleg ff rollfilmet eladót csak kodak ne legyek agfa ilford fujifilm csak ff érdekel

Ivowiliams @ gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 22700

Sziasztok!

 

Ha valaki éppen használt, karcmentes sárgászöld, 58 mm csavarmenetes Hoya HMC (X0) színszűrőt keres, cserélném megbeszélés szerint Ilford filmre vagy jó állapotú 52 mm-es narancs szűrőre hasonló értékben (nekem a Kaiser is tökéletes lenne). Kíváncsi vagyok, milyen lehet az erősebb fokozatú színszűrővel dolgozni, az enyhébb sárgászöld tetszik: Ilford HP5 400 + Canon EF 50/1.8 + Kaiser YG (Tata, Fellner Jakab kilátó, sörétöntő torony volt, klassz hely). E-mail címem nyilvános.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!