Keresés

Részletes keresés

Kilimandzsáró Creative Commons License 2002.10.03 0 0 328
Kedves Heckler-Koch.
A búlvársajtóra szarok egy jó nagyot.
Azt sem hiszem el amit kérdeznek,hiszen mindent kisimítanak és kábítják a népet.
Mindent úgy adnak az ember szájába,ahogy hallani szeretné...
Van egy kedves kolumbiai barátom,aki katona egy olyan alakulatban,amit jobb ha meg sem említek itt.
Na ő tudna mesélni,hogy mik történnek a világban,amiknek a híre sem jut el ide.
Ennyit arról,hogy szerinted én a sajtóból szedem az információkat.
Jelenleg is személyvédelemmel foglalkozom,csak egy biztonsági cégnél,biztonsági őr munka mellett.Egyedül a fizikai és lelki állapotom miatt vagyok már így is alkalmas,nem képeztek ki.
Ez pedig egy rakás szar így,mert a tököm ki van a válófélben lévő gazdag nőkkel,akikre általában a 70kilós férjük jelenti a legfőbb veszélyt...
Nem innen akarok nyugdíjba vonulni...Szeretnék kijutni izraelbe,de ehhez sok infót tudna ő adni.Ezért próbáltam meg itt keresni valakit,aki esetleg ismeri,mert szóba került a neve...Nincs időm vaktában felmenni Pestre,keresgélni őt...Ennyi.Remélem nincs harag közöttünk.
K.

Henri Charriére Creative Commons License 2002.10.03 0 0 327
Hello Kilimandzsáró!

Sajnos testőri kérdésekben tájékozatlan vagyok. Ami a Lecsőt illeti: miért ne hazudhatna bárki pl. a Becsületrendről vagy akármiről? Messziről jött ember azt mond amit akar. Lehet, hogy testőriskolát sem végzett. Ezzel az erővel én is írhatok magamról akármilyen könyvet. Ki fogja ellenőrizni és főleg hogyan? Felhívod a francia követséget, hogy kérem ez és ez az ember kapott -e Becsületrendet vagy volt -e ilyen-olyan bevetéseken? De, ha lenne is rá mód, és kiderülne a hazugság, akkor is mi van? Csomóan megvették a könyvet, bejött belőle egy rakás pénz, a srác végül is semmi rosszat nem csinált, senkit nem bántott, ő jól keresett vele, ennyi. És az ő könyve erről szól, azt hiszem.

Előzmény: Kilimandzsáró (318)
kürtök Creative Commons License 2002.10.03 0 0 326
Ezt nagy kár lenne titkolni, majdnem biztos hogy erre a fajta múltra rájönnek. Egy barátom szintén rendőr volt, de még a régi rendszerben, nem vették fel a híradósokhoz ez miatt, de ez akkor volt öt éve. Menj oda, pakold ki amid van, és bízz a szerencdédben. Ez a legjárhatóbb út szerintem.
Előzmény: swat07 (321)
kürtök Creative Commons License 2002.10.03 0 0 325
Már megint a becsületrend‼ Köze nincs hozzá hoggyétek már el‼
Előzmény: Kilimandzsáró (313)
kürtök Creative Commons License 2002.10.03 0 0 324
Egy ceito-nak nevezett egyhónapos lövészet és terepgyakorlaton napi három tár volt az átlag. Pontosan nem tudom, de azonkívül hogy mindent jól meglőttem, huszönöt tárat sikerült félretennem a negyedik hét végére.
Előzmény: vespertilius (301)
kürtök Creative Commons License 2002.10.03 0 0 323
A franciák nem adnak el mindent, azonkívül egy alkalomma mikor németországon keresztül jöttem haza, láttam famast egy tucatnyi katonán. Szívesen megkérdeztem volna milyen cég, de nem beszélek németül.
Előzmény: Heckler-Koch (299)
Heckler-Koch Creative Commons License 2002.10.03 0 0 322
Hmm, most inkább nem cincálnám szét amit itt...összeírtál, mert felnőtt ember számára magától is kiviláglik a soraidból, hogy igen keveset tudsz erről a témáról, és azt is a bulvársajtóból, meg a Lecső-féle riportkönyvből rakosgattad össze. A valóság sajnos nem ilyen rózsaszín.

Én olyan emberek véleménye alapján rakosgattam össze a magamét, aki pl. izraeli/magyar állampolgár, és milliárdos külföldi üzletember mellé adott testőröket (többekközött volt légiósokat) Magyarországon.

Erről ennyit...
Előzmény: Kilimandzsáró (320)
swat07 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 321
Üdvözlök mindenkit a fórumon!
Már régóta olvasom a fórumot és nagyon érdekesbek találom. Szeretnék néhány kérdést feltenni azoknak a fórumlakóknak, akik voltak, vagy még most is a légióban vannak.
Én jelenleg 29 éves vagyok a rendőrségen dolgozom az ORFK Bevetési Osztályán. Rendőrtiszti főiskolai végzettséggel, valamint a munkámhoz szükséges speciális képzéssel rendelkezem.
Azt szeretném magkérdezni, hogy ezekkel a paraméterekkel az embernek előnye van, vagy hátránya. Volt olyan barátom akit állítólag túlképzettsége miatt elküldtek. Ha viszont ezeket eltitkolom, akkor ha akarják, percek alatt kiderítik a múltamat. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy melyek azok az egységek, ahová érdemes jelentkezni, ha az ember szeretne csinálni is valamit. Előre is köszönöm a válaszokat, üdv: swat07
Kilimandzsáró Creative Commons License 2002.10.02 0 0 320
Szerintem te nagyon tájékozatlan vagy a testőr szakmával kapcsolatban.Ugyanis az Izraeli az elit testőrök kiképzőközpontja és nincs túl sok profi ezen kívül.
A másik,hogy van egy nagyon komoly felvételi és ha ott,akkor bejutsz,akkor a cég fizeti mind a 10-15 milliós kiképzést.Amikor végzel,akkor pedig tartanak egy "kiárusítást"azoknak,akiknek elit testőr kell.
Ebből fedezik a kiképzési pénzt,meg mindent.
És hogy nem fizetik meg?
Ez volt a legröhejesebb:
-Csak magyarországon minden nap a nap 24órájában 2000 embernek van szüksége testőrre.A 2000et szorozd be 3-mal és egyből rájössz,hogy a mi kis porfészkünkben-amit egyébként szeretek-csaknem 6000testőrt alkalmaznak éjjel-nappal.(teljesen függetlenül attól,hogy milyen iskolát végeztek ezek a testőrök.)
Akkor képzeld ezt el világviszonylatban.
Erről ennyit.
Heckler-Koch Creative Commons License 2002.10.02 0 0 319
Az izraeli (vagy egyéb professzionális) testőr-iskolához nem kell más csak elszántság és pénz (főleg az utóbbi), legkevesebb 4000-5000 USD, plusz még további párezer dollár a spéci tanfolyamokhoz. A két szép szemedért semmit sem fognak megtanítani.

Az már megint más tészta, hogyha mindezzel megvagy, akkor még munkát is kell találnod a szakmában, ami - finoman szólva - nehézkes. Nagyon-nagyon kevesen hajlandóak egy profi testőrt megfizetni...
Előzmény: Kilimandzsáró (318)
Kilimandzsáró Creative Commons License 2002.10.02 0 0 318
Szevasz.
1szóval nem mondtam,hogy a légióba készülök.
Készültem,de az 3éve volt és a szüleim kedvéért nem mentem,mert azt mondták,hogy még csak 18éves vagyok,ne menjek.
1ébként meg nem szeretek a dolgokról csak olvasni,szeretem a saját bőrömön megtapasztalni őket.
Nem szeretem az időt fecsérelni feleslegesen.A topicot végigolvastam.
A Lecső Zsolttal kapcsolatban:
-nem érdekel,hogy mi igaz a légióval kapcsolatban amit ír róla a szerző.
-engem az Izraeli Testőr akadémiával kapcsolatban érdekelnek a tapasztalatai,illetve a tudása.
Engem ez érdekel.
Ha tudsz segíts.
köszönöm előre is: K .
Ui.:Nem hinném hogyha nem kapta volna meg a francia becsületrend ezüst fokozatát,akkor ekkorát hazudtak volna.Szerintem van annyi eszük,hogy arra mindenki rájönne akit ez a téma érdekel.És ez fontos,hogy az ezüst fokozatát kapta meg.
Az aranyat csak az kapja meg,aki meghal szerintem.És csak francia kaphatja ...
vespertilius Creative Commons License 2002.10.02 0 0 317
Nekem is szándékom kimenni ha elégidős leszek, de egy könyvet sem olvastam el. Itt nekem bőven elég infó van.
Henri Charriére Creative Commons License 2002.10.02 0 0 316
Hello!

Olvasd el a topic 200-as szám körüli beírásait, érdekes dolgokat fogsz találni a Lecsővel kapcsolatban. Csak egy dolog: ha megvan a könyv nézd meg azt a képet amelyen az állítólagos Becsületrendje van valamint megadtam az egyik hozzászólásomban egy internetes címet, nézd meg, hogy ott hogy néz ki a Becsületrend. Elárulom, hogy nem is hasonlít a kettő egymásra.

Egyébként jobb ha végigolvasod teljesen a topicot, kiderül: nem könyvből kell a légióba készülni.

Előzmény: Kilimandzsáró (314)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.10.02 0 0 315
Lőtér, és maroklő; automata kizárva, sajnos :-)
Előzmény: vespertilius (309)
Kilimandzsáró Creative Commons License 2002.10.02 0 0 314
Ja és még annyit,hogy olvastam sok ember véleményét Lecső Zsoltról...
Tiszteletben tartom,amit mások mondanak.
Remélem Ti is az én véleményemet.
Nem ismerem személyesen,csak az interjúk illetve a könyvben megjelent infókra tudok alapozni.
Szóval a médiára.
Ami valljuk be sokszor a legfélrevezetőbb...
De az tény,hogy megjárta Izraelt és az is,hogy tudna Nekem segíteni.És szeretném megismerni.
Szóval ha tud valaki segíteni közületek,akkor legyen szíves segítsen.
Előre is köszönöm.
Ha nem tudtok,akkor sincs semmi baj,hiszen nem ezen fog múlni az,hogy kijutok-e,vagy sem...:)
De sokat segítene,hogy minél előbb megtudjak mindent,amit szeretnék.
Thanks: K .
Kilimandzsáró Creative Commons License 2002.10.02 0 0 313
Sziasztok.
Végig olvastam az egészet és be kell vallanom nagyon érdekes hozzászólások voltak...
Érdekelt a légió nagyon,18 évesen ki is akartam menni 3 éve...a szüleim tartottak vissza,mert meggyőztek akkor,hogy még túl fiatal vagyok...A mostani céljaimért nagyon keményen küzdök,és nem engedem senkinek hogy megakadályozzon abban,hogy megvalósítsam,hogy elérjem.
Lenne egy ember,akitől információkra lenne szükségem és egyben útmutatásra.
Nagyon klassz ember,a neve Lecső Zsolt.Tisztelem.
Ő is légiós volt...
a francia becsületrend ezüst fokozatát is megkapta.
Na már most:ő kijutott az Izraeli Testőr Akadémiára.Ez Nekem is a célom...
Mindenképpen fel szeretném venni Vele a kapcsolatot.
Aki tud,azt kérem szépen segítsen.
Előre is köszönöm: K .
Rephyx Creative Commons License 2002.10.02 0 0 312
Amugy loter, es pisztoly, amivel csak szeretnek. :)
Előzmény: vespertilius (309)
Rephyx Creative Commons License 2002.10.02 0 0 311
Grof ur, mar tulestem a nagy megprobaltatason, es a sereggel parhuzamosan, meg most utana is lovoldozgetek, ha idom engedi, mondjuk nem automataval, de loporfust az van boven :)
Előzmény: Gróf Úr (308)
Vgaby Creative Commons License 2002.10.02 0 0 310
Nem. A VIII. kerületben ! :))
Előzmény: vespertilius (309)
vespertilius Creative Commons License 2002.10.01 0 0 309
Hol és mivel lősz te 100-600-at hetente ?
Lőtér?
Előzmény: Gróf Úr (308)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.10.01 0 0 308
Az jó :-))) Én heti 100-600 -at lövök mostanság, civilként; nem kell bevonulni ha szereted a lőporfüstöt, meg lehet találni anélkül is :-)))
Előzmény: Rephyx (304)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.10.01 0 0 307
Ifjú vagy, élvezd az életet; ha komoly katonaságot akarsz akkor meg irány a légió! Én nem mennék, de ha Neked ez a szíved vágya...
Előzmény: vespertilius (305)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.10.01 0 0 306
Nettoyage Armement

Fegyvertisztítás :-))) Nna, az AK -k tisztítása is... Hagyjuk :-))) Kis ország, kis sereg, nagy balgaságok :-))))

Előzmény: Legionnaire (303)
vespertilius Creative Commons License 2002.09.30 0 0 305
Idősebb eddzéstársaim azt mondták nekem, hogy a sorkatonaság egy jó buli amit nem lehet kihagyni.Ők mg jó pár éve voltak katonák és aszongyák, hogy manapság nem katonaságról van szó.A kis újonc a 6 (vagy most már nem is tudom mennyi) hónapból 5-öt otthon tölt.Nekem ez nem tetszik.
Amúgy kösz az információkat
Rephyx Creative Commons License 2002.09.30 0 0 304
Azota fejlodesnek indult az MH, en mar 29et lottem el a 9 honapom allatt.
Legionnaire Creative Commons License 2002.09.30 0 0 303
Nemtudom napra lebontani,de mikor löveszeten voltunk reggel hattol neha egesz ejjelig lottunk,a pisztolytol a pancelokolig(LRAC).Volt abba minden FAMAS,12.7,7.62.A Magyar katonasag ebbol a szempontbol zero.A regi rendszerben voltam en is,es ugyanaz az elmenyem mint Grof Urnak 18 honap 9 tolteny.Termeszetesen a loveszet utan Nettoyage Armement,mond ez valakinek valamit:)
Előzmény: vespertilius (301)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.30 0 0 302
Magyar hadsereg?!?!? 3 lőszer NAPONTA?!??!?!

Barátom, amikor én katona voltam ÖSSZESEN 9db lőszert lőttünk el: 3 db egyes lövés, 6 db, 3 rövid sorozatban :-))))) Ez azóta sem változott, ha jól tudom...

Előzmény: vespertilius (301)
vespertilius Creative Commons License 2002.09.29 0 0 301
A légiós mennyi lőszert lőhet naponta ?(ha jól tudom 1-2 tárat)Gondolom biztosan többe, mint a magyar hadseregnél lévő (asszem) 3lőszernél naponta.
Előzmény: cap179653 (300)
cap179653 Creative Commons License 2002.09.29 0 0 300
szerintem azért,mert majdnem minden NATO orszagnak van sajat fegyvere.Mig a varsoi szerzodésben az oroszok lattak el mindenkit,mert nem piacgazdasag volt.De gondolom nalam okosabbak jobban tudjak.Egy biztos,gogy én lottem sokféle karabéllyal és a FAMAS volt a legjobb.Legalabbis szamomra.
Előzmény: Heckler-Koch (299)
Heckler-Koch Creative Commons License 2002.09.29 0 0 299
Én arra volnék kíváncsi, szerintetek légiósok zerint mi az oka annak (a furcsa megjelenésen kívül), hogy a FAMAS-t a franciákon kívül egyetlen nemzet sem rendszeresítette?

A megjelenés és a bullpup szerkezet önmagában nem lehet válasz erre, mert ott van a Steyr AUG, ami hasonló cipőben jár, mégis több államban (pl. Ausztrália, egyes dél-zsiai országok) használják...
Előzmény: cap179653 (298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!