Keresés

Részletes keresés

kellyboy2006 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37878

pff.... leteszem a fejem...

 

Sok garanciális ügyintézésed nem nagyon volt ezek szerint a való világban.

Szerinted nekem pl. a led tv-t mi alapján szervizelték, amit korábban 1 éves használat után egy cégtől vettem át 5 év garanciával? Számla csak fénymásolva volt hozzá, mert ugye az eredetit ők meg a cég könyvelésébe adták le.

 

A garanciális ügyintézést pláne a gyártó, még számla nélkül is elvégzi mindenhol (alapvetően gyári szám ami kell hozzá, nem számla)

"

"itt még volt feltétele:"

 

Ez nem feltétel volt, hanem az üzletépítő eldönti, melyik éri meg neki."

Ezzel szemben azt mondtad, bárki besétálhat a céghez és nagyker áron vásárolhat.. most meg az üzletépítő dönti el, hogy adott esetben akkor -vissza a kályhához- hogy lehet e annyiért beszerezni itthon új terméket, mint amit meg lehet rendelni az ebayről.

 

Szóval ebayen nem is hirdethet üzletépítő, növelve a vállalkozásának bevételét?

Mégis mi a különbség, ha telefonos egyeztetés, bemutató előadás keretében, hosszú órák után, vagy pár perc alatt adná el a terméket, számára ismeretlennek?

 

Számlát Te adsz a vásárlónak? Korábban nem ezt mondtad, hanem hogy a cég szállít és számláz.

 

Így értelmét is veszti az az intézkedés, hogy nem lehet ebayen forgalmazni.

 

Ha ebayen hirdet az üzletépítő, majd rendelés esetén továbbítja a rendelést a céghez, a cég meg kiszállítja, Uk-ból kishazánkba, abban mi a cég hátránya?

Jutalékot ígyis-úgyis fizet, szállítani ígyis-úgyis kell neki, akkor miért nem engedélyezi ezt a fajta, megszokott hirdetési lehetőséget?

 

 

 

 

Előzmény: inversion (37874)
újmóni Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37877

Miféle számláról beszélsz...????

 

A nyugtán nincs vásárló név... Ha én magánszemélyként vásárolok valamit, miért kérjek áfás számlát...?

 

Tök fölösleges.

 

 

Előzmény: inversion (37874)
újmóni Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37876

Az MLM-esek a fogyasztóvédelmi törvényt is egyedi módon szokták értelmezni... :DDD

 

 

Előzmény: Mutual Friend (37875)
Mutual Friend Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37875

Garancia annak jár aki be tudja mutatni a számlát a hibás termékkel.

Előzmény: inversion (37874)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37874

"itt még volt feltétele:"

 

Ez nem feltétel volt, hanem az üzletépítő eldönti, melyik éri meg neki.

 

"Ebayen is lehet újonnan venni, mindkettő az volt, amit linkeltem, egyik németben, másik Uk-ban."

 

Már mondtam: a cég nem ebayezik, nem vaterázik, stb (mellékesen szabályellenes is ezek használata).

 

"Nyilván ott is így működik a Nuskin mlm-je ahogy itthon nem?"

 

Ott is úgy működik, ahogy itt. És nem mlm hanem direct selling.

 

"(Te mondtad, hogy Te nem számlázol semmit, azt a cég végzi!)"

 

Azt mondtam, tőlem nem vesz senki semmit. Eszemben sincs ilyet csinálni.

 

"De egy új, bontatlan termékre, hogy nem ad garanciát a gyártó?"

 

A garancia annak jár, aki azon a számlán szerepel, amin a cég van mint eladó.

 

Előzmény: kellyboy2006 (37873)
kellyboy2006 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37873

 

Nincs megkötés, regelhetsz bármikor és vehetsz bármit, nagyker áron.

 

itt még volt feltétele:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128740473&t=9123617

 

Ebayen is lehet újonnan venni, mindkettő az volt, amit linkeltem, egyik németben, másik Uk-ban.

Nyilván ott is így működik a Nuskin mlm-je ahogy itthon nem?

 

(Te mondtad, hogy Te nem számlázol semmit, azt a cég végzi!)

 

De egy új, bontatlan termékre, hogy nem ad garanciát a gyártó?

Előzmény: inversion (37871)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37872

"Az üzletépítők alapból kapnak galvanic spat nem kell hozzá embereket hozni"

 

Az üzletépítők és vásárlók alapból vehetnek bármit. :)

Előzmény: újmóni (37870)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37871

"De vásárlóként miért csak akkor jár, ha többször is vásárolsz? Míg ha egyszer, akkor csak kisker áron?"

 

Nincs megkötés, regelhetsz bármikor és vehetsz bármit, nagyker áron.

 

"Szóval, ha újonnan megrendelem ebayen ezt a csodamasinát a Nuskin angol üzletépítőjétől, akkor arra a cég nem ad garanciát?:-)) Ez hogy van?"

 

Mi az, hogy újonnan? :) Ha az ebayen veszel cuccot, ki is lesz a számlán, mint eladó?

 

"Igen, az idézett részletben is ez az erőltetettség érződött, mint ugye most nálad is, hogy nem lehet máshogy, csak az üzletépítőkön keresztül hozzájutni jó áron."

"Előbb próbáltam, de kéri a szponzor számát és nem ad kedvezményt.:-))"

 

Regelsz egy szponzorszámmal, megkapod a sajátod és nagyker áron vásárolsz. Addig csak az ajánlott kisker árakat látod.

Ha nincs szponzorszámod, a cég ad egyet.

 

Előzmény: kellyboy2006 (37867)
újmóni Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37870

Egy sikerember..... vagy -asszony? :-DDD

 

http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=122043

 

 

Sziasztok fantasztikus a Galvanic Spa az összes barátnőmnek megvan és anyukámnak is, nagyimnak is, nem véletlenül. Az üzletépítők alapból kapnak galvanic spat nem kell hozzá embereket hozni. az mlm rendszerekről sok hülyeséget összehord a nép, én üzletépitő vagyok és elmondom a tapasztalataimat szívesen. Rengeteg tévhit van, jók is rosszak is, de a galvanic spa honaprol honapra drágább és mégis multiplikálodik a fogyasztás. gyerekek ez ott lesz minden igényes nő otthonában. a teljes bőrszerkezetet megujitja és fokozatosan megszépiti. ki kell probálni.

újmóni Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37869

Már 19900 ft-ért is árulják....

 

http://olcsohasznalt.hu/kereses/Nuskin%20arcvasal%C3%B3

 

 

kellyboy2006 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37868

Nagyker árhoz vásárláshoz mindenképp regelned kell. Vagy vásárlóként, vagy építőként.

Előbb próbáltam, de kéri a szponzor számát és nem ad kedvezményt.:-))

Előzmény: inversion (37866)
kellyboy2006 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37867

Nagyker árhoz vásárláshoz mindenképp regelned kell. Vagy vásárlóként, vagy építőként.

De vásárlóként miért csak akkor jár, ha többször is vásárolsz? Míg ha egyszer, akkor csak kisker áron?

 

 

"Az idézetből egyébként a "cég nem vállal ezekre garanciát" c. részt emeltem ki..."

 

Így van. Én se vállalnék.

 

Szóval, ha újonnan megrendelem ebayen ezt a csodamasinát a Nuskin angol üzletépítőjétől, akkor arra a cég nem ad garanciát?:-)) Ez hogy van?

 

 

Igen, az idézett részletben is ez az erőltetettség érződött, mint ugye most nálad is, hogy nem lehet máshogy, csak az üzletépítőkön keresztül hozzájutni jó áron.

 

Hiába, hogy máshol (más országban) olcsóbb.

Előzmény: inversion (37866)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37866

"előbb még elég volt "csak" besétálni és nagyker áron megkapom, nem kell üzletépítés, meg többszöri vásárlás hozzá."

 

Nagyker árhoz vásárláshoz mindenképp regelned kell. Vagy vásárlóként, vagy építőként.

 

"Az idézetből egyébként a "cég nem vállal ezekre garanciát" c. részt emeltem ki..."

 

Így van. Én se vállalnék.

 

"Emellett ugye azt is érdekesnek találtam jó múltkorában, hogy miért hazai vállalkozóival üzletelnek az mlmben, miért nem éri meg jobban ha csinálnak egy LTD.-t és 20% áfával, vagy anélkül árulják hasonlóan, az ebayes üzletkötőkhöz látható sokkal olcsóbban a hazaiak is?"

 

Nem érdekel, hogyan csinálják mások, akik nem a csoportomban vannak, mi nem áruljuk, mert nem éri meg.

 

"Mert így tényleg ne sok értelme van itthonitól vásárolni, ha 25%-al kevesebbért is elérhető kisker áron kintről házhoz szállítva. És ugye az adózása is lehet kedvezőbb, mint a hazai, egyéni vállalkozás."

 

Akiket én ismerek, nem árulják kiskerben. Semmit. NEM ÉRI MEG.

De ezt annyiszor elmondtam már.. mégsem megy át..

Előzmény: kellyboy2006 (37865)
kellyboy2006 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37865

"Ha egyszer, akkor tessék kisker áron, nekem fizeted ki, ha máskor is, itt a kódom, regisztráld magad, mint vásárló vagy üzletépítő és veheted nagyker áron, ha akarod ki is szállítja neked a cég."

 

ajjajjajj. előbb még elég volt "csak" besétálni és nagyker áron megkapom, nem kell üzletépítés, meg többszöri vásárlás hozzá.

 

Az idézetből egyébként a "cég nem vállal ezekre garanciát" c. részt emeltem ki...

 

Emellett ugye azt is érdekesnek találtam jó múltkorában, hogy miért hazai vállalkozóival üzletelnek az mlmben, miért nem éri meg jobban ha csinálnak egy LTD.-t és 20% áfával, vagy anélkül árulják hasonlóan, az ebayes üzletkötőkhöz látható sokkal olcsóbban a hazaiak is?

 

 

Mert így tényleg ne sok értelme van itthonitól vásárolni, ha 25%-al kevesebbért is elérhető kisker áron kintről házhoz szállítva. És ugye az adózása is lehet kedvezőbb, mint a hazai, egyéni vállalkozás.

Előzmény: inversion (37845)
Biovadász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37864

"Lehet hogy igaz, lehet hogy nem"

 

Minthogy volt olyan elvetemült ember aki szétcsavarozta, az hogy mi van benne az már nem hit kérdése. :)

Előzmény: inversion (37862)
Biovadász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37863

Hány olyan feltalálót tudnál mondani, aki megszabta hogy maximum mennyi pénzt lehet kérni a találmányáért? :)

Előzmény: inversion (37862)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37862

"Nem is kell nagy tapasztalat hozzá, maga a feltaláló mondta el, hogy az előállítási költség kb 5000 Ft, arról nem tehet hogy a forgalmazó 100.000-t kér érte."

 

De, tehet. Nem figyelt oda eléggé, mikor aláírt..

 

"Amúgy kell hozzá egy darab halogén izzó, egy polárszűró, és ha mindezt dobozba zárjuk akkor egy kis ventillátor is. (ventillátor mindenképpen jó, hiszen ha búg akkor "komolyabban" veszik a hatását) :)"

 

Lehet hogy igaz, lehet hogy nem, mint mondtam, nincs rá saját tapasztalatom.
A ventire amúgy jól el lehet szenderedni :)

Előzmény: Biovadász (37859)
újmóni Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37861

:-))))

 

 

Előzmény: Biovadász (37859)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37860

kiemeltem, hogy nem tudományos.. és ha egy elméletet nem igazolt vagy nem cáfolt meg a hivatalos tudomány, igaz is lehet :)

Előzmény: újmóni (37858)
Biovadász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37859

"Az én nem tudományos magyarázatom az rá, hogy mivel polárfényt ad (ha azt ad, nem teszteltem le), akkor a "rendezettség" információt közvetíti a testnek."

 

 

Ez esetben rakj egymás mellé párhuzamosan egy doboz fogpiszkálót, az is megadja majd a testednek a "rendezettség" információit...

 

 

"Hogy ezt olcsóbban el lehet-e érni, arra nincs tapasztalatom."

 

Nem is kell nagy tapasztalat hozzá, maga a feltaláló mondta el, hogy az előállítási költség kb 5000 Ft, arról nem tehet hogy a forgalmazó 100.000-t kér érte.

 

Amúgy kell hozzá egy darab halogén izzó, egy polárszűró, és ha mindezt dobozba zárjuk akkor egy kis ventillátor is. (ventillátor mindenképpen jó, hiszen ha búg akkor "komolyabban" veszik a hatását) :)

Előzmény: inversion (37857)
újmóni Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37858

Jön mindjárt a sejtbiológia is...?

 

A rezgés már majdnem megvót. :-DDD

 

Kazánkovács módra.... :-D

 

 

Előzmény: inversion (37857)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37857

Az én nem tudományos magyarázatom az rá, hogy mivel polárfényt ad (ha azt ad, nem teszteltem le), akkor a "rendezettség" információt közvetíti a testnek. A test pedig elkezdi rendezni az állapotokat. Hogy mennyire sikerül, forrásfüggő (általános testi fittség, tápláltság, stb). Nem csinál a "semmiből" "valamit" a lámpa, csak a test többi pontjáról fókuszáltatja máshová a forrásokat (a test meg eldönti, reagál rá, vagy nem).

Olyan helyekre, ahova egyébként a fény közvetlenül nem juthat (pl. szájban, orrban  lévő nyálkahártyák), tilos használni. Egyébként kiváló eszköznek tartom és itt nem az áráról beszélek, hanem az eredményéről. Hogy ezt olcsóbban el lehet-e érni, arra nincs tapasztalatom.

Mondom ezt mint 10+ éves user.

Előzmény: Biovadász (37856)
Biovadász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37856

Jajmár, hiszen itt elmondják, hogy mindenre jó::)

 

http://zep.5mp.eu/web.php?a=zep&o=AhBIvHERgH

 

Előzmény: inversion (37853)
Biovadász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37855

Jut is eszembe a csodalámpáról:

 

Talán emlékeztek rá, beszéltünk róla, hogy a feltalálója 2010-ben volt a szkeptikus klub vendége a BME fizikai tanszékén.

Akkor elmondta, hogy összesen kettő darab placebó kontrollált kettős vaktesztet végeztek, de azok eredményeit nem publikálták. (gondolom nem azért mert igazolta azt amit mondanak róla). Még úgyse, hogy az egyiket a feltaláló maga végezte, a másikban pedig részt vett.

 

Viszont megígérte, hogy a következő évben előállnak az őket igazoló placebo kontrollált kettős vakteszt eredményekkel.

Azóta több mint három év telt el...

inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37854

Tudod van itt valami, amiről úgy tűnik szeretsz elfelejtkezni (ha valaha is megértetted igazán):

A vásárló-vállalkozó kapcsolat nem addig tart, amíg a vevő kifizeti. Az én célom a vásárlói elégedettség és újravásárlás. Képzeld csak el, ha tudok róla hogy - kvázi belsőleg - nem használható, és azt mondom, hogy hát persze, használja csak bátran. Nem fog ám visszajönni a vásárló ugye? Nem fogja ám rossz híremet kelteni (jogosan)? Ugye nem?
Úgy tűnik, ezt már te nem érted, kicsit se gondolsz bele ezekbe..

Előzmény: újmóni (37852)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37853

Saját szememmel láttam, nem tréfából írtam. Én tapasztalatból mondtam, te meg abból, amit tudni vélsz a róla. Ez a difi a kettő között.

Előzmény: Biovadász (37851)
újmóni Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37852

De ha Te is ezt forgalmaznád, te is nyomnád a mantrát, különösebb pirulás nélkül....

 

(csak a topiknyitó - világoskék háttér - hsz-t kell elolvasni)

 

 

Előzmény: inversion (37847)
Biovadász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37851

Ez márt csak azért sem fog megvalósulni, mert polarizált fényért hülye lennék ennyit fizetni. :)

Előzmény: inversion (37850)
inversion Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37850

nem ajánlom hogy kipróbáld, amit mondtam

Előzmény: Biovadász (37849)
Biovadász Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37849

Egy halogén izzó meg egy polárszűrő? Az aztán szétéget...

Előzmény: inversion (37847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!