Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15553

JA,és a tükrös bázistávú M39-eket érdemes a szabvány m42 adapterbe tenni gyűrűvel

Előzmény: nemethla (15552)
nemethla Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15552

igen, előfordulhat, ha Leica M39 és nem Zenit, vagyis FED/Zorki bázistávnak megfelelő, akkor nem lesz végtelen. A Zenit 3M M39-e ( nekem is egy ilyen van ) ad végtelent, bár azért finomítani azon is lehet.

Előzmény: bestpixel (15551)
bestpixel Creative Commons License 2016.05.08 0 0 15551

Már korábban is szó volt erről de most újra felhozom a témát: régi orosz M39-es objektívem (Jupiter-3 1:1,5, 5cm) adapterekkel digitális vázakon nem ad végtelent. Most megnéztem Sony A7 és Olympus m4/3 vázon is, eredmény ugyanaz: kb. 500 m-ig (1 km?) éles, utána életlen végtelenig.

 

Lehetséges, hogy az obival van gond? Két vázhoz, két különböző adapterrel ugyanaz a gond...

Vagy valami más?

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.05.05 0 0 15550

Egy Domiplan 50/2.8 mennyit erhet manapsag?

Boldog Zoltan Creative Commons License 2016.05.05 0 0 15549

Sziasztok!

 

Megvételre keresnék

 

Cyclop 85/1.5

Trioplan 100/2.8

Trioplan 50/2.9

Triotar 135/4.0

 

objektíveket, továbbá

 

m42 közgyűrűt szintén.

 

Érdekelne továbbá, ha volna valakinek eladó:

 

EXA/EOS átalakítógyűrű

 

55/EOS fordítógyűrű

 

Tudom, h ez nehéz ügy, de hátha nem e-bayről kell összehalásznom.

 

Kérem az esetleges ajánlatokkal a 70 / 360 hetvenkettő 53 vagy

 

z.boldog kukac gémél kom címen keressetek.

nemethla Creative Commons License 2016.05.04 0 2 15548

A mosolygós

 

Előzmény: Rőth Sándor (15547)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.05.04 0 2 15547

Melyikuk az Endre?

Előzmény: nemethla (15546)
nemethla Creative Commons License 2016.05.04 0 0 15546

még egy érdekesség, merthogy a régi man börzébe nem offolnék, ide még beférhet: Soósnál várakozik egy árveréses Zeiss Jena Unar. 4,5/136 mm, brutál teleobi, kb 14 cm kihuzattal lett élesség vele. Kb 1905 korabeli, csiszolatlan gyémánt, ill. bevonatlan üveg, de érdekes lehet... Endre barátom felismerhető lett..

 

 

nemethla Creative Commons License 2016.05.03 0 0 15545

A váz 1964-es gyártású..

 

Előzmény: nemethla (15544)
nemethla Creative Commons License 2016.05.03 0 0 15544

Valaki a napokban kérdezte, hogy ugyan milyen egy nagyon régi orosz obi színvilág, íme a válasz,

egy Zenit 3M Heliosa, Eos ff-en:

 

nemethla Creative Commons License 2016.05.03 0 0 15543

Soósnál van egy Kalocsay által gyártott praktina>eos adapter

Előzmény: Ronai_Peter** (15540)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15542

Előzmény: bmwr12 (15541)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15541

Szia!

Már jobban látni. Nagyon is lehet, hogy bubuzott Praktina.

Előzmény: Ronai_Peter** (15540)
Ronai_Peter** Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15540

Szia Bmwr12!

 

Ilyen front felől:

 

 

 

Akkor ez feltehető Canonra?

 

Köszi,

Péter

Előzmény: bmwr12 (15538)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15539

Pl. Canonra lehet felszerkeszteni.

Előzmény: Ronai_Peter** (15536)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 15538

Front felől hogy néz ki?

Szvsz Werra lesz.

Előzmény: Ronai_Peter** (15536)
Noxin Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15537

Az élességállítógyűrű anyaga engem a Werra-ra emlékeztet...

Előzmény: Ronai_Peter** (15536)
Ronai_Peter** Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15536

Sziasztok Topiklakók!

 

Csak félig off :-)

 

Ez vajon milyen bajonett + m42 ?? menetes csati lehet ???

Lövésem sincs...

 

 

Köszi,

Péter

TGaborZ Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15535

Sziasztok! :)

 

Vettem bolhapiacon egy M42-es Mirage Auto Reflex 135/2.8-at. 10 Euro volt, gondoltam, ha aztán kidobom, akkor se veszítek sokat... :)))

 

Még nem sokat próbálgattam, nyitott rekesznél közel sincs pengeéles képe, viszont ami a színvisszaadást és tónust illeti... hát, meg vagyok lepve. Alig kell valamit is korrigálni utólag! Szerintem portréra fogom még tesztelgetni.

bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15533

A Pancolar más árfekvés.

Előzmény: Noxin (15532)
Noxin Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15532

Igazság szerint a gyári Pentaconos dobozok és a használatlan állapot ami élményszámba megy :-)

Az obi 1,8/50 Pancolar electric A/M kapcsolóval. Sajnos a gépnek nincs meg a doboza...

bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15531

Ja, a gépváz kb. 4-6 e.ft. + a keresők. Az obi kb. 5-7e. ft.

Előzmény: bmwr12 (15530)
bmwr12 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 15530

Szia!

A 3-as VLC a legjobb a VLC-k közül, az összes a típus tükrön méri a fényt, a 3-as a filmtovábbításban a legjobb.

A saját "electric" (érintkezős) obijaival kitűnően működik amennyiben az obik csúszóérintkezője még használható állapotú. A sima M42-es obikkal körülményes használni mert a rekeszt nem lehet beugrasztani az előnézethez ha nem A-M átkapcsolósok.

Szóval ha minden klappol, akkor élmény.

A közgyűrűk kizárólag ehhez a sorozathoz köthetők, áruk jelentéktelen. Soós-nál 1-2 e. ft.

A mattüvegek közül az elválóékes a kincs! Ezek sem képviselnek számszerűleg nagy értéket, 1-2e. ft.

A betekintő akna, vagy prizma jó ha van a gépvázhoz.

Kihuzatot nem adunk el...

Előzmény: Noxin (15529)
Noxin Creative Commons License 2016.04.30 0 0 15529

No, hozzámkerült apósom régi fotóscucca, szeretnék egy kis árazást.
Pentacon dobozos cuccok:
kábeles közgyűrű a kihuzathoz
kétdarabos jelátvivős közgyűrű
VLC3+1,8/50mm (ezen még gondolkozom) + prizma (ezek doboz nélkül)
hozzá dobozos mattüvegek + sima felülről benézős kereső 
kihuzat + makrosin (talán ezt is jobb lenne megtartani)
  

p_fifty Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15528

Néha manuálissal is sikerül.

 

 

Bár ez nem m42-es, hanem PK bajonettes auto chinon 135/2,8 volt.

Előzmény: Jahno (15523)
Jahno Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15527

Nem is akart nagyon elkavarni a mikrofon síkjától. Így élességem sokszor lett volna,  csak záridővel nem bírtam. Bár itt is látszik, hogy szívtál a zaj miatt rendesen, de még kezelhető mértékben. Trombitás meg leguggolt, odébblépett, felállt. Aztán próbálhattam betekerni.

Előzmény: Noxin (15526)
Noxin Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15526

Jenő egy Tamron Adaptall 3,8-4/70-210 végállásában :-)

természetesen kézi élességállítással A7 vázon

Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.04.22 0 0 15525

Az nincs ra sajna! (kacsint)

Előzmény: Rőth Sándor (15521)
bmwr12 Creative Commons License 2016.04.22 0 1 15524

Talán mert nem éltél együtt a zenéjével:D

Előzmény: Jahno (15523)
Jahno Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15523

Próbáltam manuálissal, de mindig belemozdult:

 

Előzmény: bmwr12 (15522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!