Keresés

Részletes keresés

Mate8888 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 1750

Köszönöm.

BoxerFalo Creative Commons License 2017.05.18 0 0 1749

A 2 hónapos kontrollnál kapsz egy papírt, ha jó lett a látásod és ezzel mehetsz a körzeti orvoshoz. Ő kiállítja az igazolást, amivel az okmányirodában kitörlik a jogosítványodból a szemüveggel vezethet kódot.

Előzmény: Mate8888 (1747)
Adam.Clayton Creative Commons License 2017.05.17 0 0 1748

a fényérzékenységgel kapcsolatosan PRK esetén kinek milyen tapasztalata van?

 

eddig szinte csak sikersztorikat olvasni (pár kivétel) - egy ismerősöm PRK után több kint egy évvel még mindig küzd az extra fényérzékenységgel, pl szembe jövő autó lámpája zavarja - ok, napszemüveggel megoldható, de hosszú távon nem megoldás - az orvos infoja szerint ezzel semmit nem tudnak kezdeni, és előre sem megmondható mi lesz

 

 

Mate8888 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 1747

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. A jogosítványomba benne van, hogy csak szemüveggel vezethetek. 

Megműtötték a szemem, így elvileg nem kell... Újra kell csináltatni a jogosítványt? Vagy ki, hogy oldotta meg?

BoxerFalo Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1746

Jó, hogy megosztottad a tapasztalataid. Én is hasonlóképpen éltem át az eseményt, csak egy másik klinikán. Mielőbbi gyógyulást és sasszemet!

Előzmény: Bálint Szollár (1745)
Bálint Szollár Creative Commons License 2017.05.12 0 1 1745

Sziasztok!

 

Hétfőn volt femto lasik kezelésem a Saint James -ben, gondoltam megosztom a tapasztalataimat, sztorimat.

 

34 éves vagyok, kb 28 éve voltam szemüveges - mondhatni egész életemben-,  kezeléskor -3.5 dioptria -2.25 cilinderrel.

 

Az alkalmassági vizsgálatomat követően (04.21) számomra meglepően hamar kaptam egy műtéti időpontot 05.08-ra (mehettem volna már 04.24-én is, de még nem telt elég kontaktlencseviselés nélküli idő, ami min 2-3 hét műtét elött). 

 

Nagyon rég elhatároztam, hogy ha alkalmasnak érzem az időt/anyagiakat stb, akkor meg fogom csináltatni a szemem, így lényegében az alkalmassági viszgától jobban féltem, mint magától a műtéttől.

A műtét kb du 1 re megérkezem, majd a fizetéssel kapcsolatos intézkedések és ismételt viszgálatok kissé elhúzódó sora után végre felmentünk a műtéti előkészítésre.

Itt elöször kaptam egy xanaxot -amit habár igazán nem éreztem szükségét- örömmel bevertem, mert miért ne! :) , majd az előkészítő nővér elkezdte adagolni a szemcseppeket, letisztította a szemem környékét stb, miközben egy másik lányt útjára engedett a műtétre.

 

Kb 1 óra telt el az előkészületekkel (ami remek hangulatban, sok röhögéssel, zenehallgatással telt), jöhet a műtét.

 

Kijött értem a műtőssegéd hölgy, kaptam a fejemre egy szépséges hajhálót és egy papírköpenyt, majd bekísért a műtőbe.

 

Szuper high-tech műtőterem óriás géppel a közepén, ha jól emlékszem a doktornőt beleszámítva 3 fős személyzettel.

Felfekszem az asztalra, a segítő szépen pozicionálja a fejemet a megfelelő helyre, lábamat megigazgatja, végig kedvesen utasítgat mit hogyan csináljak.

 

Nem félek, nyugodt vagyok, ezeréve várom ezt a percet!

 

Elindul a kezelés , ami 2 részből áll (végig beszélgetünk,mondják épp mi történik). 

 

Elöször is letakarják az épp nem kezelésre váró szememet, a másikat pedig körben lemaszkolják, a szempilláimat leragasztják, majd a szenhéjaimat kipeckelik egy kütyüvel.

Ezt követően ráhelyeznek egy korongszerű valamit a szemgolyómra amihez csatlakozik a gép, ami a lebenyt készíti el.

Elindul a gép, a szemgolyómat egyre nehezedő nyomás éri, ami nem fáj de roppant furcsa érzés, (úgyérzem a szemgolyóm az agyamban köt ki hamarosan), majd egy bizonyos ponton teljesen elmegy a látásom. 1-2 másodperc telik így el.

Folyamatosan beszélgetünk, -kész a lebeny- mondja a doktornő.

"elengedi" a gép a szemgolyómat, újra látok, habár minden teljesen homály.

Ezután a doktornő egy ecsetszerűséggel félresimítja a lebenyt a szememen.

Semmi fájdalom vagy kellemetlenség! Én kifejezetten élveztem innentől kezdve az egész dolgot.

 

A lebeny félretolva jöhet a lézer.

 

Ekkor az ágy átfordít egy másik pozicióba és beúszik felém a lézer.

Megkapom az utasítást, hogy melyik fénybe nézzek folyamatosan, elindul a lézer.

KURVAJÓL NÉZ KI, mondom magamban. Mint a hanygafocia  tévében  csak épp zöld színben kis kör alakban.

Furcsa égett hajra emlékesztető szag (mivel egy lézer pörköli a szaruhártyámat épp), de ezis inkább érdekem mint rémísztő vagy gusztustalan. 

Köben érzem hogy élesedik a dolog, valami működik :)

A doktornő leöblíti a szememet egy nagyon kellemes hűvös folyadékkal, majd ugyanazzal az ecsetes eljárással visszaigazgatja a lebenyt, majd ismét leöblíti. 

Leveszik a kötést -a szakállammal együtt  ááááááá-, kész, jöhet a bal szem!

 

Ismétlés.

 

Itt csak annyit jegyeznék meg, hogy a lebenykészítés rész a bal szememnél kellemetlenebb volt.

Durvábbnak éreztem a nyomást, szabadultam volna az ígyis mindössze csak 1-2 másodpercig tartó érzéstől.

 

Fun fact: Állítólag az emberek többsége a bal szemükkel bírják kevésbé ezt a részt. Truedat! 

 

Kész a bal is.

Ezúttal szörtelenítésmentes kötéslevétel, kinyitom a szemeimet és látok!!

Érzem, hogy éles a látásom, de van egy ködfátyolszerű homály (ez kb késő estére, illetve másnap reggelre teljesen kitisztult).

 

Kikísér a nővér vissza az előkészítőbe ahol még pihengetek újabb kb fél-háromnegyed órát, újra kapok pár szemcseppet majd vissza a vizsgálószintre.

Megnézik minden rendben sikerült-e, igen. viszontlátásra! 

 

Hazautat szétflesselem! Nem akarom elhinni, hogy látok pedig se lencse a szememben se szemüveg rajtam (csak napgép), még ígyis, hogy ködös.

 

A nap hátralevő része óránkénti csöpögtetéssel, pihenéssel, néha csukott -  néha nyitott szemmel telik, nulla fájdalommal.

A fényszórás (fényforrások körül fényudvar) még picit szokatlan de nem zavar. 

 

Avás.

Szigorúan háton!

Az egészben nekem ez a legpokolabb; gyűlölök háton aludni!

Nem is nagyon megy, inkább csak szundizás féléber állapotban, kisebb nagyobb szakaszokban. 

 

Hajnalban felkelek egyszer csepegtetni műkönnyet, mert iszonyatosan kiszáradt a szemem (elég szar érzés volt erre ébredni)

 

Másnap reggel zuhany, óvatosan nehogy víz fröccsenjen a szemembe. 

Arc csak cicamosdással, szemet jól elkerülve (a kontrollról hazaérve veszem csak észre, hogy még mindíg tiszta jódsárga az egész szemem környéke, mint valami idióta bohóc. találó!).

 

Kontrollramenet végig vigyorgök, mint akit **szni visznek. 

28 év után látok! Minden nélkül! Nem hiszem el. Egyszerre minden HD, olyan részleteket látok, miket korábban soha.

Én vagyok az élet császára!

 

Kontrollon megnéznek, minden renben. Megkapom az utókezelésre vonatkozó infókat mégegyszer, mehetek is haza.

 

Ma ismét kontrol, mindent  rendben találnak, 1 hónap múlva tali!

 

A látásomat per pillanat így érzem:

 

Középtávon -kb két kartávnyira- minden tűéles és kontrasztos, jobb mint műtét elött lencsével vagy szemüveggel, de távolabb már picit rosszabbnak, életlenebbnek érzem mint műtét elött.

 

Furcsa, mert a mai kontolvizsgálaton -habár százalékban nem mondta meg a dokinő mik az eredmények- a táblákat perfekt abszolváltam.

Ezek pedig elmondása szerint végtelen távra vannak kalibrálva.

 

Egyelőre nem aggódom.

Az első 3 hónap gyógyulási időnek tekintendő. Még sokkal száradékonyabb a szem, könnyebben fárad stb.. változik ahogy gyógyul. 

 

Egyelöre ennyi.

Boldog vagyok

Nem kicsit, nagyon!

 

1-2 hónap múlva esetleg írok újra, ha érdemi változás történne.

 

PS:

 

07.08-ig érvényes 50.000-es kupont tudok adni 10.000 forintért ha esetleg érdekel valakit!

 

balintszollarKUKACgmailPONTcom

ptgkx Creative Commons License 2017.05.04 0 0 1744

Kedves Zsuliliom82!

 

Megvan még itt is az 50.000-es kupon, május 13-ig felhasználható, 8.000-ért oda tudom adni.

kiss.tamas143@gmail.com

 

Üdv,

Tamás

Előzmény: Zsuliliom82 (1742)
oladibetyar Creative Commons License 2017.05.03 0 0 1743

Szia Zsuliliom82! Nekem még megvan, június 10-ig felhasználható. Érdekel? Írj a stjameskupon@gmail.com-ra.

Előzmény: Zsuliliom82 (1742)
Zsuliliom82 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 1742

Sziasztok,

 

Engem érdekelne egy ilyen kupon. Van még esetleg valakinek?

 

Köszi!

Peeete Creative Commons License 2017.04.18 0 0 1741

Sziasztok,

 

Eladó az 50000 forintos kuponom a Saint James központba, június 4-ig lehet felhasználni. 

Ára 10.000 forint, érdeklődni a szekely.p@freemail.hu címen lehet. 

Zsebóbebó Creative Commons License 2017.04.18 0 0 1740

Szia Betti!

 

Hogy sikerült a műtét? Mi a helyzet jelenleg?

 

Én most voltam az 5 hónapos kontroll vizsgálaton. A vizsgálat eredménye jobb és bal szem tekintetében is 125%, a két szemmel együtt pedig 140%. A szemcseppet már nem kell használnom, csak a műkönnyet ha fáradtnak érzem a szemem. A napszemüveget pedig még 7 hónapig viselni kell a (a doktornő szavaival élve: akkor ha látom az árnyékomat minden féle képpen vegyem fel). A legközelebbi kontroll az 1 éves. 

 

Zsebóbebó

Előzmény: kbetti994 (1727)
utaznek Creative Commons License 2017.04.17 0 1 1739

Istenem, milyen jó is mindig visszanézni ide. Mindig találok itt akciós kuponokat......  Szerintetek tényleg erre való ez a fórum?

nagyregina Creative Commons License 2017.04.14 0 0 1738

Sziasztok!

Eladóvá vált 50.000 ft értékű kuponom,amit a Saint James Klinikában 2 szem egyszerre történő lézeres látásjavításához lehet felhasználni.

Miskolcon és Debrecenben személyes átvétel megoldható,a többi helyre postai úton tudom eljuttatni. Az ára 10.000ft.

Érdeklődni nagyreginaa1996@gmail.com címen tudtok.

 

2 napja volt Femto Lasik kezelésem,csak ajánlani tudom mindenkinek.Személy szerint nekem volt benne kellemetlen rész is  műtét közben,de ki lehetett bírni.Azóta a jobb szemem teljesen jó,a bal az kicsit lassabban regenerálódik,de már majdnem teljesen tiszta a látásom. 15 éve voltam szemüveges,aztán kontaktlencsét is hordtam,de már eléggé meguntam,hogy azok nélkül 10 centire nem látok el,mert -5,5 és -5,25 voltak a dioptriáim. Bátran vágjatok bele,megéri!!:)

oladibetyar Creative Commons License 2017.04.13 0 0 1737

Sziasztok!

 

Van egy 50 000 forintos kuponom a St. James klinikára, amit 2017. 06.10-ig lehet felhasználni. 10 000 forintért eladó, Budapesten tudod átvenni személyesen.

 

Ha érdekel, írj erre a címre: stjameskupon@gmail.com

 

Magáról a műtétről: nekem FEMTO kezelésem volt, a műtét másnapján már jól láttam, vezettem, a szemszárazságom kívül különösebb bajom nem is volt.

Azt mondták, nagyobb dioptriánál (-7 körül nálam) ez pontosabb és tartósabb eredményt is garantál. Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok a fenti címen vagy itt is.

 

 

Gege9x Creative Commons License 2017.04.13 0 0 1736

Sziasztok!

 

Saint James szemészeti klinikán beváltható 50 000 Ft-os kupon keresi gazdáját. :)

A kupon 2017.06.04-ig érvényes.

 

Érd.: kissgmek@gmail.com címen  

ptgkx Creative Commons License 2017.04.11 0 0 1735

Sziasztok!

 

Szent James 50.000 Ft-os kupon eladó 10.000-ért.

2017 május 13. lejárattal.

 

info: kiss.tamas143@gmail.com

 

Üdv,

Tamás

Mate8888 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1734

Sziasztok!

Van a Saint Jamesbe 50000 Ft értékű kuponom. Lézeres szemműtétre , 2 szemre. 

Felhasználható 2017.06.04. Akit érdekel írjon, megegyezünk!

lengyel.mate88@freemail.hu

BoxerFalo Creative Commons License 2017.04.06 0 0 1733

Szia! Mindenképpen csináltass egy teljes kivizsgálást. Én a Sasszemnél voltam. Nekem például csak a Femto jöhetett szóba (a nagy cilinder miatt) , hiába választottam a másikat. A kivizsgálásnál feltérképezik a szemed összes adatát és ezek alapján hozza meg a döntést a szemész szakorvos.

Előzmény: Bucsek (1732)
Bucsek Creative Commons License 2017.04.05 0 0 1732

Sziasztok, szeretnék érdeklődni, hogy láttam a St, James-nél, hogy lehet hitelre is, részletre is fizetni. Mivel máshogy nem tudnám (de már nagyon szeretnék látni), ezért bevállalnám.

 

Elmennék ilyen alkalmassági tesztre is természetesen, csak nem tudom meddig tart, ingyenes-e stb. stb.

 

Mondjuk tegyük hozzá roppantúl félek az egésztől. Majdnem születésem óta szemöveges vagyok és folyamatosan romlik a szemem, igaz nem nagyokat, de olyan ritkán volt, hogy megállt.

most az egyik -1,75, a másik -3,25 cilinderesek. Feltételezem, hogy sikerülne a műtét (nagyon remélem), de felmerül bennem a kérdés, hogy meddig tartana. Ha 10-15 évig még maradna az állapotom bőven örülnék, persze nem baj ha tovább is tart.

 

Kezelések típusaira szeretnék kitérni, PRK-t teszem előre, mivel az az olcsóbb, de mennyivel biztonságosabb és megbízhatóbb? Szóba jöhet végül is az összes, de azt olvastam a PRK műtét után a leghoszabb a "felépülési" idő. 6 hó uv napszemcsi 0-24 stb.

 

Ez most pontosan mit jelent? Mennyire lehet erőltetni a szemet műtét után 1-2 héttel? Természetesen dolgozó ember vagyok, kirugatni nem szeretném magam ezért kérdezem. Munkám 50%-át laptop előtt töltöm (5 óra kb.). Mikortól lehetne használni ezeket a kütyüket?

 

Tapasztalatokat, ha lennétek kedvesek leírni megköszönném, persze vissza is olvastam már :)

 

köszi előre is!

Zoli

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.03 0 0 1731

Azt jól értem, hogy a PRK-nak csak az a hátránya, hogy jobban fáj utána? Vagy pontatlanabb is?

 

Olyat is olvastam, hogy cserébe kicsit biztonságosabb, mert nincs lebeny. Ez igaz?

matrjoska_9 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 1730

4 hete volt a PRK-m és tegnap véletlenül vidéken hagytam a Fluconomat, szerintetek mennyire baj ha 24 óra kimarad, de utána folytatom a csepegtetést? Valakivel fordult elő ilyesmi?

kortebolygo Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1729

Sziasztok, 

Eladó az 50000 forintos kuponom a Saint James központba, május 28-ig lehet felhasználni. 

Vételár 10000 forint, érdeklődni a balazs.kovacs90@gmail.com címen lehet. 

Zsebóbebó Creative Commons License 2017.03.31 0 0 1728

Szia!

 

Köszönöm, de a műtét sikeressége nem csak rajtam múlt, hanem az orvosokon is, illetve a sok odafigyelésen és szabály betartáson. Két fajta fájdalomcsillapító közül lehetett választani: Algopyrin és Cataflam. Én az Algopyrint választottam. 

Előzmény: kbetti994 (1727)
kbetti994 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 1727

Biztató amiket írtál, nagyon szépen köszönöm. Most már nem félek annyira. Pontosan 1 hét múlva lesz a műtétem. Gratulálok, hogy neked sikeres volt  műtét! Biztosan elmondhatatlan érzés látni! Remélem hamarosan megtapasztalom én is! Még az lenne a kérdésem, hogy milyen fájdalomcsillapító segített neked?

Köszönöm! :)

Előzmény: Zsebóbebó (1725)
Mike74bp Creative Commons License 2017.03.28 0 0 1726

Sziasztok!

 

Van egy 50.000 Ft. értékű kuponom 10.000 Ft-ért a St. James-be ami május 14-ig használható fel.

Érdeklődni: virag.m@freemail.hu

Zsebóbebó Creative Commons License 2017.03.28 0 1 1725

Szia!

 

Örülök, hogy segíthettem / segíthetek. Igen elég jól reagált a szervezetem a műtétre, bár én nem tűröm a fájdalmat, de azt a kb.5-6 órát és a 2-3 órát ki lehetett bírni (és őszintén szólva rosszabbra számítottam). Akkor jöjjenek a részletek: A műtét napján (kb. 11:30-kor volt  a műtét) már fél 1-kor otthon voltam. A tanácsnak megfelelően lefeküdtem aludni és egy kis idő múlva amikor elmúlt az érzéstelenítő hatása elég intenzíven elkezdett szúrni, könnyezni a szemem és fojt az orrom, valamint állandóan szomjas voltam (ez 3-4 napig fenn állt, mármint  a szomjúság). De kaptam fájdalomcsillapítót amit bevettem és enyhült a fájdalom. Illetve estére (8-9 körül) el is múlt  a fájdalom. a fényt az konkrétan nem bírtam elviselni a legcsekélyebbet sem. 1. nap mentem kontrollra (fényérzékenység megvolt), fájdalom semmi, csak este jött vissza ismét 2-3 órára. 2 nap semmi nem volt. 3. nap pedig levették a lencsét, aminek következtében állandóan száraznak éreztem a szemem, de ezt műkönnyel orvosoltam. 

A látásélesség kb. a 2-3 héten kezdett jobb lenni távolra és közelre, addig homályosan, hol jobban hol gyengébben láttam. A 1-2 hónapban már távolra szinte teljesen kitisztult.

A közelre látásnál tapasztalok még most s olyat (5 hónap), hogy homályosabban látok közelre (pl apró dolgok szerelésénél), ha nincs megfelelő mennyiségű fény, vagy telefon kijelzőnél tapasztalok hasonlót, de olvasásnál, tv-nél nincs ilyen probléma.

15-én lesz 5 hónapja, hogy műtöttek 125 %-os volt a legutóbbi kontrollon mindkét szemem.

A szemüveget 6 hónapig kötelező viselni a szabadban, én akkor is viselem ha nem süt a nap (esőben, ködben), lehet hogy hülyén nézel ki, de a doki nekem azt mondta, hogy inkább viseljem. A 3. nap már nem zavart a természetes, inkább a mesterséges, tv, laptop nem is volt kb  2 hétig csak minimális mennyiségben.

A teljes gyógyulást 6 hónapra mondják, de nekem már a 3 hónapos kontrollon 125% volt mindkét szemem, de ez is változó, de a 100% hamarabb eléri mindenki, ha nem akkor a szemcsepp napi  mennyiségével játszanak (5-4-3-2).

Hogy mire számíts? A műtét után egy új érzésre, mégpedig a gondtalan látásra. :)  Nem kell szemüveg, nincs fejfájás ha elfáradna  szemed a szemüvegtől.

Ha van még vmi kérdésed írj!

 

Zsebóbebó

Előzmény: kbetti994 (1724)
kbetti994 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 1724

Szia! :)

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat. Az én szemeim -7,25 és -7,5. Szegeden lesz a műtétem. Sajnos el kellett halasztani tüszős mandulagyulladásom miatt, így április 5-én lesz.

Ezt jó látni, hogy neked volt vészes. Igen, nagyon különböző tapasztalatokat hallok ismerőseimtől is. Valaki azt mondja ég, olyan mintha darázs csípkedné, kibírhatatlan fájdalom. Neked akkor nagyon jól reagált a szemed, szerencsés vagy!:) És rosszabb volt ez a fájdalom, mint amire számítottál? Vagy enyhébb? Én őszintén félek, mert nem tudom mire számítsak.

A műtét után hány hónapig kellett a szabadban napszemüveget viselni? Vagy a második nap után már kint sem zavart a fény?

Esetleg még azt is megkérdezhetem, hogy a második nap után milyen érzés volt. Az első 1 hét, 2hét? Nem láttál homályosan? Mikor állt be teljesen jól a szemed? :)

 

Nagyon köszönöm előre is a választ: Betti

 

Előzmény: Zsebóbebó (1722)
kbetti994 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 1723

Szia! Semmi gond. Ahol az én műtétem lesz, ott nincs ilyen játék. Nekem Szegeden lesz.

Sajnos tüszős mandulagyulladásom lett és ez miatt el kellett halasztania szemműtétemet, április 5-én lesz. Sajnos még nem tudok tapasztalatokat írni.

Üdv.: Betti

Előzmény: Pumpudli1 (1721)
Zsebóbebó Creative Commons License 2017.03.24 0 1 1722

Szia!

 

Nekem novemberben volt a műtétem. Szintén PRK No Touch a Sasszemnél. "Fájdalmak"?! Beszélgettem emberekkel a kontrollok napján és szinte mindenkinél más volt, vagy más intenzitású. Nekem személyesen a műtét napján eléggé fájt, szúrt, könnyezett a szemem és fojt az orrom, illetve alig bírtam nyitva tartani a szemem. Aztán egyszer csak estére megszűnt minden. Majd másnap estére ismét előjöttek ezek a problémák egy 3-4 órahosszára. De ezek nem vészesek. A lényeg, hogy pihenj, próbálj aludni minél többet, így jobban gyógyul, meg az idő is gyorsabban telik. Amikor levették a védő lencsét akkor aznap volt még egy kicsit kellemetlen, mert mindig száraznak éreztem, de erre meg ott van a műkönny. A fényérzékenység a második napra elmúlt. De ezek a tünetek mindenkinél másak, vagy lehet elő se jönnek.

A 4 hónap után mindkét szemem 125%-os -2,75 és -3,25 volt cylinderrel.

Ha tudok még valamiben segíteni akkor kérdezz.

Előzmény: kbetti994 (1718)
Pumpudli1 Creative Commons License 2017.03.23 -1 0 1721

Helló! Bocsi, de nem azért írok, mert tapasztalatom lenne. Remélem minden rendben fog menni. Én 7-én megyek szemvizsgálatra és nagyon remélem, hogy májusban már műtétre. Gondoltam megkérdezem, ha minden jól menne nekem, neked van-e embered a nyerő páros játékra. Én sose szoktam nyerni, de gondoltam megpróbálom. Ha érdekel a dolog az e-mail címem: marko.anita@citomail.hu . Meg leírhatnád a tapasztalataidat, ha nem túl nagy kérés.

 

Köszi: Anita

Előzmény: kbetti994 (1718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!