Keresés

Részletes keresés

Ammandina Creative Commons License 2003.09.26 0 0 607
Gondoltam tüzeléskor nem túl jó. Én naponta fürdöm, a kutyának meg csak ritán szabad, ezért nem magamat vettem alapul. De már a vége felé járunk. Inkább elviszem kozmetikába, körömvágás + szőrrövidítés a lábakon is aktuális már (hogy ne lógjon bele a az őszi sárba)
Előzmény: Tibbe (604)
Tibbe Creative Commons License 2003.09.26 0 0 606
Neked árt?:-)))
Ha neked nem, akkor az ebeknek sem!:-)))
Áztatás nélkül, természetesen!!:-)))))
Készültök Kalocsára?
Előzmény: zsuzsa (605)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.26 0 0 605
Hihi én szoktam mosakodni a nehéz napokon is :-)))
Először tisztázzuk mit értünk fürdésen , könnyü zuhanyt vagy Bioponos áztatást a mosogépben?

Nagyra értékelnék egy 100% biztos tudományos véleményt mert Lola nemsokára tüzelni fog és erősen elbizonytalanodtam, árt e a fürdés olyankor.

Előzmény: Tibbe (604)
Tibbe Creative Commons License 2003.09.25 0 0 604
Ki mondta, hogy tüzeléskor nem lehet megfürdetni??
Olyat hallottam, hogy régen falun az asszonyok havibajkor nem mosakodhattak...azt nem tudom mi volt a jelentősége..?
De a kutyáknál is van ilyen népi hagyomány??:-))))
Előzmény: Ammandina (602)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.24 0 0 603
Miért nem lehet tüzeléskor megfördetni ? ( nem tudtam.. igaz még nem is csináltuk tüzelés alatt..)
Előzmény: Ammandina (602)
Ammandina Creative Commons License 2003.09.23 0 0 602
Bella most kifejezetten büdös. És a tüzelés miatt nem lehet megfürdetni. Kis büdinek hívom, de örül neki;o) Azért nem olyan vészes, főleg más kutyákhoz képest
Előzmény: zsuzsa (601)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.23 0 0 601
Mi is :-) Komoly vita tárgya, hogy épp ki ringassa Hildát a karjában ... mondanom sem kell, a kutya többet van az ölünkben, mint a földön.

Szerencsére Lola nem akar annyira hanyatt henteregni a karjainkban, ö csak inkább belenyal a fülünkbe és bohockodik tovább.

Hilda már odáig jutott a hanyattfekvésben, hogy fésüléskor is hanyatt fekszik, behunyja a szemét, cuppog és ha nem huzom meg a szöret akkor képes akár egy órát ebben a pózban relaxálni:-) Néha arrébb guritom, hogy mindkét oldalához hozzáférjek, de olyan érzés, mintha egy döglött kutyát fésülgetnék, meg se mozdul.
Tudom, kicsit fura hanyatt kozmetikázni, de legalább biztos vagyok benne, hogy élvezi.

Ammandina : Bella szaga nem zavart? Tudom, nincs nagyon kutyaszaguk, de ilyenkor az ember érzékenyebb.

Előzmény: kcsil (598)
Ammandina Creative Commons License 2003.09.23 0 0 600
Köszi a kérdést, ha minden igaz okt. 1-én visszaállok a munka frontjára. Háyninger már csak nagyon ritka vendék nálam (kpo-kpo-kop)
Majd drukkolok a hétvégén a kiállításra.
Előzmény: zsuzsa (597)
kcsil Creative Commons License 2003.09.23 0 0 599
Zsuzsa: BOCSAÁSS MEG!!!

Egy Andrea nevű kollégám keresett telcsin miközben írtam, ezért szólítottalak így. Még egyszer bocs:)

Előzmény: zsuzsa (597)
kcsil Creative Commons License 2003.09.23 0 0 598
Ammandina, köszi:) viszont:)
Andrea: most nem túl hosszú a szőrük, mert valamikor nyár közepén nyírtam őket és azóta nőtt, de nem sokat.
Pamacsot egyébként nem lehet normálisan lenyírni, mert egy hisztérika:))))
Pufit viszont kenyérre lehet kenni:)
Két külön egyéniség, tűz és víz:)
De mindkettőt imáááááááádjuk:)))
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.23 0 0 597
Aranyosak :-) Most milyen hosszua szörük?

A mieink jól vannak, egesz nap birkóznak hörögve-morogva. Brutális macik :-)

Vasárnap megyünk kiállitásra, az egész család !

Ammandina : járunk suliba, jól megy, ügyesek a törpék, felváltva vagyunk a kutyákkal, hogy a gyerekenek is engedelmeskedjenek, ne csak nekem . Az agilityt csak utána kezdjük el.
Jól vagy? Betegácsiban vagy még ?

Előzmény: kcsil (595)
Ammandina Creative Commons License 2003.09.23 0 0 596
Nagyon aranyosak! Küldök nekik virtuális simit;o)
Előzmény: kcsil (595)
kcsil Creative Commons License 2003.09.23 0 0 595
Sziasztok:)

a kiskutyáimról képek láthatók a
kep.tar.hu/csill oldalon.
Nézzétek meg a rosszcsontokat:)

Hogy vagytok? Kutyusok?

Ammandina Creative Commons License 2003.09.23 0 0 594
Zsuzsa!
Mikor is mentek kiállításra? Ha jól emlékszem mostanság. Feltétlenül számolj be róla.
Van már autód?
Mi még tüzelünk, minden séta egy rémálom, mert egy kóbor kutya tanyát vert a kerítés előtt és ott várja egész nap a Bellát. Szerencsére nem agresszív, de nem tudunk tőle normálisan sétálni. Már nagyon várom a tüzelés végét.
Ammandina Creative Commons License 2003.09.16 0 0 593
Husky-havanese szerelem;o)
Ez a tüzelés már sokkal kevesebb vérzéssel jár, mint az első, úgyhogy legalább nincs lepedővel leborítva minden bútorunk.
Én sokkal jobban vagyok, hányingerek ritkábbak, bár étzvágyam még nem igazán van (a doki azt mondta, hogy majd lesz;o)) Ha minden ok. okt 1-én megyek vissza a dógozóba.
Előzmény: zsuzsa (592)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.15 0 0 592
Ezek a szemét, buja férfiak...részvétem.
Remélem hamar túllesztek rajta. Sajnos Lolánál is erősen esedékes :-(

Te jól vagy ? Még mindig betegácsi?

Mieink jól vannak. Dudu megtalálta álmai kutyáját, egy hatalmas husky ( az a nagyon szép szánhuzóü, kék szemekkel, ugye az a husky ?)személyében. Ha szólok neki, hogy odanézz jön a pasid, usgyi lobogó fülekkel odarohan, orrpuszi, fenékszagolga, hátsó lábra állva pasi fülébe belecsók, riszálás, ugribugri. Hatalmas kankutya meg csak áll, csóvál, csodálkozik, sőt mintha röhögne is , mi gazdák meg röhögünk :-))

Előzmény: Ammandina (591)
Ammandina Creative Commons License 2003.09.15 0 0 591
Hallo!
Bella a múlt héten lekezdett tüzelni. Kész rémálom minden séta, kóbor kutyák (persze nagytestűek) lihegnek a nyakunkban. Ma du. is kiszökött egy óriási kutya egy kertből , a gazdája alig bírta megfogni. Bella nagyon sírt, félt tőle, mert teljesen letámadta (szerintem minimun 50 kg volt, Bella meg ugye cak 5 kg)
delfinkecasper Creative Commons License 2003.09.12 0 0 590
Köszi, már én is hallottam ezt az újságpapirosdit. Úgyhogy szerintem is így fogom kezdeni.
Előzmény: Ammandina (587)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.11 0 0 589
Csupaszabo a Kutyaujságos cikkel kapcsolatban még két dolog eszembe jutott.
Az egyik az, hogy az a hirdetés a házhozszállitott kölykökről, amiből a helyszinesn lehet választani PONT az egyik régebbi kutyaujságban jelent meg.. szóval a MEOE hagyja, hogy ilyen hirdetéseket jó pénzért belerakhassanak az ujságjukba.

A másik dolog meg, hogy az én szüleimnek közönséges macsekjaik szoktak lenni, de a közönséges macsek se akárhonnan van, mert mindig megnézik a gazdájukat meg az anyamacskát is , mert csak olyan helyről akarnak macskát, ahol tisztán-szépen van tartva, nevelve. pedig azok nem különleges fajkutyák, hanem mezei tucatmacsekok..

Persze nem várható el a leendő gazdától, hogy ilyenekre gondoljon de amig következmény és büntetés nélkül meg lehet ezt csinálni gyanutlan emberekkel, meg fogják csinálni mások is :-(

Előzmény: csupaszabo (588)
csupaszabo Creative Commons License 2003.09.09 0 0 588
Megnyugtatlak, nem vagy hisztis liba. Ez egyéni alkat kérdése. Nekem sose volt reggeli rosszullétem, szerencsés alkat vagyok.
Próbáld ki, hogy felkelés előtt 1 db háztartási kekszet elmajszolsz még az ágyban fekve. Unokahúgomnál bevált.
Előzmény: Ammandina (585)
Ammandina Creative Commons License 2003.09.09 0 0 587
Hát az el fog tartani egy darabig, de már most el kell kezdeni. Ki kell jelölni a lakásban egy helyet (általában újságpapírt tenni rá) és figyelni a kiskutyát, mikor akarja elvégezni a dolgát, felkapni, odavinni és nagyon megdicsérni, ha oda teszi az anyagot. Ha elég időd van vele foglalkozni nagyon hamar megtanulja, és csak oda fog termelni. Az utcára csak akkor szabd kivinni, ha megvan sz összes oltása (kb 3 hónapos korára). Ha saját kertetek van, akkor oda már most is kiviheted.
Előzmény: delfinkecasper (586)
delfinkecasper Creative Commons License 2003.09.09 0 0 586
Sziasztok, Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudok egy 8 hetes kutyát megtanítani a szobatisztaságra.
Ammandina Creative Commons License 2003.09.07 0 0 585
Én is olvastam azt a cikekt. Rém jó, akkor én egy hisztis liba vagyok, mert elég szarul voltam a 7-11. héten. Már sokkal jobb, de azért még minden nap megérkezik a menetrendszerinti hányinger, csajk viszonylag hamar elmúlik.
Nem lakunk zajos helyen, szerintem azt hallja, hogy valamelyik szomszédunk merészel éjszaka hazaérkezni;o)
Bella sokazsor alszik a franciaágyben, Karcsi megengedte neki, amig pici volt, most már nem igazán lehet leszoktatni. De nem mindíg van kedve hozzá, főleg a nagy melegben szívesebben aludt a hűvös (no jó, hűvösebb) parkettán
Előzmény: zsuzsa (584)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.07 0 0 584
Zajos környéken laktok ? Biztos hall valamit.
A mieink is jeleznek, de csak napközben. Éjjel mélyebben alszanak, mint mi :-)

Lola a nagylányom szőnyegén tér nyugovóra, majd hajnalfele bemászik a paplanja alá a bokájánál és centinként araszol felfele, reggel hatra megérkezik a kispárnához, hatkor pedig diszkréten nyalni kezdi Vera könyökhajlatát. Próbálom nevelni őket, de a lányommal annyira imádják egymást, hogy reménytelen:-)

Dudu is feljön hajnalban, de a bokámhoz a paplan&ágytakaró tetejére és szép nyugodtan szundizik. Az öörmpisik nagyrészt elmúltak, de nagyon kell vigyáznom, ha látványosan szeretgetni kezdem hazajövetelkor, akkor elereszti :-)
Olyna mint egy ksicsecsemö. A karunkba kell venni hanyatt, ringatni ő meg cuppog és teljesen ellazul. Ezt kb napi 24 órát is elviselné :-)
Bellának is vannak ilyen óhajai ?

Egyébként friss nyulgerincet kaptam a piacon, szóval nagy röfögések vannak vacsorakor.

Az tök jó, hogy betegállományba mentél. Multkor volt egy cikk azt hiszem a Velveten, miszerint a nők csak pszcihésen képzelik a hányingert.. rögtön mondtam pár csúnyát. Az az első 12 hét volt nekem a legnehezebb. Nem is nagyon hánytam, de az az undoritó szagokkal teli világ :-))

Valamikor október közepén megyke vizsgázni és embertelen sokat kellene tanulnom. Ki fogok venni 1-2 napot minden héten ( már csak a f@arok fönökömet kell rábirni )mert ennyit nem lehet megtanulni ( pénzügy-adóismeret-számvitel-szervezés)

Szerencsére lesz hamarosna autom ( öreg és roskatag de gurul )

Ha minden igaz ma megyünk iskolába ! Szerintem már nincs túl meleg és ráfér az oskola a szőrös gyerekeimre.

Előzmény: Ammandina (583)
Ammandina Creative Commons License 2003.09.06 0 0 583
Hát, hogy mit ugat éjjel, azt sokszor nem tudom, mert én nem hallok semmit. Ilyenkor amelyikünk felébred először rászól, hogy hagyja abba. Általában ez használ. De volt olyan, hogy kiszaladt a bejárati ajtóhoz és ott ugatott őrült tempóban, és nem volt hajlandó abbahagyni. Fel kellett kelni a pihe-puha ágyból és ráncbaszedni.
Igen, most itthon vagyok betegállományban.
Tudod már, mikor mész vizsgázni?
Előzmény: zsuzsa (582)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.05 0 0 582
És mi miatt ugat éjjel? Milyen zajokra ? Akkor ti mit csináltok ? Mármint amikor elkezd orfdibálni.Akkor is ugat, ha ti nem reagáltok az ugatására?

Lesz sajnos vizsgám :-( Mivel a nyári szabadságom mindösszesen 2 nap volt, gondolhatod menyni kedvem meg erőm van tanulni... ráadásul a lányaimat is korrepetálni kell angolból, folyton gyakorolunk, most végre szereztem egy anyanyelvi tanárt is , aki nem is tud magyarul.. ő jön majd hétvégenként... meg a kutyagyerekeim is igénylika törődést... meg a madarak is... szóval kilóg a belem :-)

Egyébként betegállományban vagy ?

Előzmény: Ammandina (581)
Ammandina Creative Commons License 2003.09.05 0 0 581
Márciusban jön a baba. A nappali ugatással nincs is bajom, szerintem szt megszokja a gyerek, hiszen nappal elég sok egyéb zaj is van, pedig nem lakunk forgalmas helyen, csak hát az élet zajjal jár;o) De éjjel, amikor a nagy csendbe egyszer csak felpattan és őrült módon elkezd ugatni az azért elég ádáz. Olyna nincs, hogy arra ne ébredejn fel. Persze majd meglátjuk, azért az éjszakai ugatás nem mindennapos dolog (kop-kop)
Neked lesz még vizsgád az ősszel?
Előzmény: zsuzsa (580)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.05 0 0 580
Szerintem hozzá fog szokni a gyerek...ha hozzászokik biz. zajokhoz és nem a feje mellett ugat ( gondolom lesz gyerekszoba aminek be lehet csukni az ajtaját ) akkor nem lesz baj.
Abból gondolom, hogy azt is megszokjak, ha a nagyobb testver üvöltözik a fejüknél.

Biztos Bellának si fura lesz :-)

Mikor is jön a tetsvérke ? Januarban?

Előzmény: Ammandina (579)
Ammandina Creative Commons License 2003.09.05 0 0 579
Hát a jó kutyáért tenni kell, nem magától lesz fegyelmezett, "alkalmaszkodó" kutya. A jelek szerint én egy hibrid vagyok,adó 1%-a állatmenhelynek felajánlva.
Valahogy le kell szoktatnunk Bellát az ugatásról mire megszületik a baba. Igazából engem nem zaavr, ha csöngőre, autódudálásra ugat, de meg fogok őrünli, ha elaltatom végre a bébit és ő meg felugatja nagy házörzö buzgalmában;o)
Előzmény: zsuzsa (578)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.05 0 0 578
Valószinüleg csak az én baráti köröm ilyen speciális. Az ateisták 90% állatbarátok, adó felajánlva Fehér Keresztnek, ha macski beteg rohan éjjel állatorvoshoz stb a hivök 90% lelketlenek és érzéketlenek.
Az egyik családban pl legalabb 4 lelkész van meg mindenki hivö, de az összes házikedvenc megdöglik, elrepül stb fél éven belül. Én eddig kb 12 különbözö fajtáju hazikedvencet asszisztaltam végig. Tavaly kaptak egy szep vadászkutya-kölyköt ( fajtisztat ) Persze ök nem engedik be a lakásba és gondolom arra se pazarolnak penzt, hogy elvigyek iskolába. No a kutyus 7 honaposan elkezdett tüzelni, amit nem vettek eszre és vemhes lett. jaj mennyni penz... no azert megoperáltatták. Utana mondták, hoyg a kutya mindent megrag es lerangatja a szarado ruhat stb es vegül elajandékoztak. Mondtak, hogy nekik olyan jo kutya kellene mint a mi kutyáim. Nagyon megsertödtek, amikor megmondtam, hogy soha nem adnék neki, mert ez a kuyta halálos itéletét jelentené... képzeljétek el, amint egy havanese a kuytaolban télen maradék csirkecsontokat rág...
Előzmény: Ammandina (577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!