Keresés

Részletes keresés

Evicke Creative Commons License 2010.01.14 0 0 252
köszi, közben már kiokosodtam: a Tewástól mégiscsak jóval gazdaságosabb a DM-es saját márkás, abban 180 mg EPA van/kapszula, db-ja 15 Ft-ra jön ki.
Előzmény: tyafi16 (251)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 251
Én az Energy cég termékét fogyasztom.
Abban is egy kapszula 500 mg halolajat tartalmaz, melyből min 18% ,azaz 90mg az EPA. Napi adag 2db 1-3 alkalommal. Vagyis ha 6db a napi adag, akkor össz.: 540 mg.

Szerintem ugyanez van az előzőn is.
Segítettem?
Előzmény: Evicke (250)
Evicke Creative Commons License 2010.01.13 0 0 250
meg ezt is be kellene másolni, léééégyszi:


ez van a TEVA-s tájékoztatóján:

100 db 699 mg-os kapszula
500 mg halolaj kapszulánként
Nettó tömeg: 69,9 g
Felhasználási javaslat:
Felnőtteknek: 3-szor 1-2 kapszula. A készítmény alkalmazása kúraszerűen javasolt, a kúra időtartama 2-3 hónap.

Összetevők:
tengeri halolaj koncentrátum (500 mg/kapszula), zselatin, nedvesítőszer (glicerin, szorbit), tokoferol (E vitamin).

A napi adag (6 kapszula) tápanyag tartalma:

(Mennyiség 6 db kapszulában /Ajánlott napi bevitel % (RDA)*)

Energia 138,12 kJ (32,88 kcal)
Fehérje 0,768 g
Szénhidrát 0,355 g
Zsír 2,94 g

Ebből:
Telített zsírsav 741 mg
Egyszeresen telítetlen zsírsav 703 mg
Többszörösen telítetlen zsírsav 1293 mg
Ebből: EPA 529 mg
DHA 353 mg
E-vitamin 6 mg - 60% RDA

* RDA a felnőtteknek ajánlott napi bevitel %-a

na akkor most ezen igazodjon ki az ember....
2-félét ír: 1× azt, hogy 500 mg/kapszula, utána meg, hogy 6 db-ban van 529 mg EPA
Előzmény: Evicke (249)
Evicke Creative Commons License 2010.01.13 0 0 249
sziasztok ma is!

ez a tetves freeblog egyik percről a másikra nem enged hozzászólni. :-(
lenne olyan kedves valaki beírni oda Simon Péternek, hogy deigenis jól számoltam és a tevás Omega3-ban nem 6 db adja ki az 500 mg-ot, hanem 1 db! rajta van a dobozon is, hogy 1 db 699 mg-os kapszulában van 500 mg EPA! a 6 db csak az általuk ajánlott napi mennyiség.

meg hogy itt megtalálnak Evicke néven! :-)

köszi!
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 248
Okés, most már tudom :-)
Előzmény: Evicke (247)
Evicke Creative Commons License 2010.01.12 0 0 247
(E, mint Evicke, az evickél-ből :-)
Előzmény: olvaso2010 (242)
tyafi16 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 246
A ponty nagyon finom, de mivel melegvizű hal, nem sok omega 3 olajat tartalmaz,
hisz azt tudtommal csak a hidegvizű halak tartalmaznak.
Egyébként nyílván egészséges mind a kettő.
Előzmény: Zsákk Dömolé (235)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 245
Igaz. A valódi friss nekem is túl nagy feladat, a pácolt cuccoktól meg nagyon beindul a nyáltermelésem :-)
Előzmény: SiriusBlack (244)
SiriusBlack Creative Commons License 2010.01.12 0 0 244

láttam egy vizsgálatot friss kaja kontra fagyasztott összehasonlításáról.

és zöldség esetében pl. a tápérték, meg vitamintartalom nem volt lényegesen eltérő. a mirelitet ugyanis leszedés után azonnal fagyasztják, az úgynevezett friss meg sokszornapok óta dekkol a polcon. állagában van inkább különbség. a fagyasztás a beltartalomnak nem árt sokat.

én pl. mivel nem szeretek naponta vásárolni, húst többet veszek egyszerre, és szeletelve vagy darabolva és bepácolva (oliva+fűszerek) le szoktam fagyasztani. semmi bajom a fagyasztással.  sőt. nekem a pácolva fagyasztott hús finomabbnak tűnik.

Előzmény: olvaso2010 (243)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 243
A sóval paloeismereted fényében nem tudom mi bajod, és a fagyasztás sem ízfokozó. Egyetértek a friss-kaja preferenciával elméletben, de nekem sem realizálódik mindig a gyakorlatban. Elsődlegesen pedig a chipsz a kenyérrel együtt menjem a sunyiba.
Előzmény: Zsákk Dömolé (239)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 242

A tiéd mindekinek ártalmasabb. Sajnálom, de részedről minden ittlétre való indok (a segítőkészség, és ésszerűség és egyáltalán valami együttműködés) egyre kevesebb szikráját sejtem már én is. Majd Évicke jöhet velem méregtelenítő átoklevételre...   Azért egy picit gondold már meg; leírás előtt még az idő is több!

Persze, hogy igazad van sok dologban, ahogy másokkal is megesik ez. A jóindulat viszont nem így néz ki.

Előzmény: Zsákk Dömolé (241)
Zsákk Dömolé Creative Commons License 2010.01.12 0 0 241
Ellenségeskedésed főleg téged mérgez, azt ugye tudod? :-)
Előzmény: Evicke (240)
Evicke Creative Commons License 2010.01.12 0 0 240
azt sem tudod, mi a paleo, mit lehet enni és mit nem, pláne azt, hogy én mit eszem - a fagyasztott húson kívül. meg hogy súlyos ízületi betegként el bírok-e menni a piacra + hazacipelni a cuccot onnan, ami nem egy sarokra van stb. stb.
úgyhogy megint futottál egy felesleges kört, továbbra is ugyanolyan hiteltelen vagy, mint eddig. nem veszed észre, hogy folyamatosan lyukra futsz, totál tudatlanként adsz tanácsokat és közel sem idevalóak a hsz-eid?
egyébként meg nem elmentél már innen??
Előzmény: Zsákk Dömolé (239)
Zsákk Dömolé Creative Commons License 2010.01.12 0 0 239
Gazdag? Pesti? Ugyanmár, egyrészt Budán lakom :-), másrészt nem vagyok gazdag. Az Olimpiában az említett háromfogásos 4900, a hatfogásos (!) halvacsora 7300 forint, amihez ingyen adnak egy csomó kostolót, ez szerintem ez nem a rongyrázós szitu, bár biztos ellenkezni fogsz.

Minden paleo- meg akármilyen elméletet félretéve (vagy mellétéve) az elsődleges szempont az kellene legyen, hogy jó alapanyagokat használj fel, télen ne egyél nyári zöldségeket, ne fagyaszd a húst, ne egyél nagyipari hulladékételt, stb. Ezek még a paleo-módszertannak sem mondanak ellent, sőt, a gluténnél nagyobb terhelést jelent a szervezetre az ízfokozók, tartósítószerek, mindenféle hormonok, térfogatnövelők, só, hidrogénezett zsírok nyakló nélküli használata. Egy csomag csipsz sokkal nagyobb kárt okoz, mint egy szelet kenyér, nem is beszélve arról, hogy arról el lehet vitatkozni, hogy evett-e a paleolit ember kenyeret, de hogy hidrogénezett zsírt ízfokozóval, fehércukorral, tisztított sóval és extrudált krumpliból készült burgonyaszirommal (csipsz) biztos nem. Vagy nem evett napfényt nem látott, csak műtrágyán és növekedési hormonokon nevelt zöldséget (pl. paprika, paradicsom télen).

Kecsón is van piac, nem?
Előzmény: Evicke (238)
Evicke Creative Commons License 2010.01.12 0 0 238
szerintem meg nem is kell. vitamin- és ásványianyag-veszteség nincs, legfeljebb nem olyan csillagos ötös az íze. egy paleósnak meg úgysem az számít elsősorban. különben is nyáron nem kell fagyasztott zöldséget enni, sőt, télen is ott a többféle káposzta, sárgarépa, ezek olcsók és frissek most is. és lehet szörnyülködni, de én a henteshez se járok naponta, de még hetente sem, úgyhogy legtöbször a húst is fagyasztom. és sem azzal, sem a tengeri hallal nincs semmi bajom. majd biztos direkt az Olimpia étterembe fogok járni Kecskemétről, ezt a baromságot. eh, a legtöbb gazdag pesti azt hiszi, a saját városán kívül nincs élet....
Előzmény: olvaso2010 (237)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 237
Számomra élvezetes és egyben egészséges dolgokről van itt szó. Becsülete ember vagyok, működő nyálelválasztással, de nem mindig tudom elkerülni a fagyasztott kaját.
Előzmény: Zsákk Dömolé (235)
Evicke Creative Commons License 2010.01.12 0 0 236
persze, hogy nem érted. főleg, ha nem voltál még súlyos beteg. és persze, hogy nem a kulináris élvezetekről van szó elsősorban. különben is akkor a Konyha-kategóriában lennénk. jó reggelt. :-)
Előzmény: Zsákk Dömolé (235)
Zsákk Dömolé Creative Commons License 2010.01.12 0 0 235
Halat lehet fagyasztva és mélyhűtötten vásárolni (a nagy jeges pult a teszkóban, osanban és korában). A lazac az egyik "legbiztonságosabb" tengeri hal, tovább tart (főleg, ha fel van dolgozva, kibelezve, stb.), nem drága (mondjuk a sügérhez képest), egészséges, stb. A fagyaszottal az a baj, hogy a fagyás során rongálódnak a sejtfalak, és megváltozik a hús textúrája, ami a halnál igen lényeges (és nem pozitív) változást hoz. Természetesen lehet friss halat is vásárolni, pl. az Olimpia vendéglő (a hazai csúcskonyha egyik fontos bisztróétterme) hetente egy napon friss halat szolgál fel, amelyet éjszaka/hajnalban fogtak ki Fiumében, és délutánra már a tányéron van. Nyilván nem olcsó, de nem is eget rengetően drága, és hozzá lehet jutni. Persze jó kérdés, miért nem édesvízi halat eszünk Magyarországon, de ezt már csak halkan tenném hozzá. Van Duna-Deltából származó kiváló pontyreceptem is.

Az alábbi receptet azért tettem be, hogy lássam, mennyire pozitív ez az egész paleo-izé, hiszen erre minden becsületes, enni szerető ember nyálelválasztása elindul, de úgy látszik, itt másról van szó, talán alapvető élet-élvezeti kérdésekről, úgyhogy nem egy pályán játszunk, bocs, sziasztok.
Előzmény: Evicke (226)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 234
Szuper! Ezt nagyon jó hallani, csak így tovább :-)
Nem tudom, hogy csinálod, de a lényeg, hogy Te igen. Szóval hajrá!
Előzmény: Evicke (233)
Evicke Creative Commons License 2010.01.11 0 0 233
mióta elkezdtem, ma voltam először a városban, 2 és fél órát mászkáltam + a délelőtti teendők itthon, igaz, közben 25 percet ültem, míg a buszra vártam, de hazafelé pont olyan frissen, fájdalom nélkül jöttem, mint ahogy elindultam.
és ha jól emlékszem, az elmúlt 1 hónap alatt össz. 2 db gyulacsökkentőt/fájdalomcsillapítót vettem be (azelőtt átlag heti 2 volt, de ez a leglight-osabb). pedig már megint annyit görnyedtem gyöngyfűzésileg... máskor szétszakad a hátam, vállam, nem mondom, hogy 0 fájdalmam van, de százszor jobb, mint azelőtt.
szóval nálam teljesen szuper minden! :-)
Előzmény: olvaso2010 (232)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 232
Okés, én inkább elvonulok a géptől, mert ma ez nekem már káros.
Nálam amúgy a helyzet változatlan, és egyre jobb :-) Remélem Feléd/Felétek is.
Előzmény: Evicke (231)
Evicke Creative Commons License 2010.01.11 0 0 231
nem most csinálom, csak előre gondolkodtam kicsit.
Előzmény: olvaso2010 (229)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 230
És pont nem. A cáfolatokkal csak előbbre jutnánk, ha lenne valami értelmes érv.
De nyugodtan hagyj engem tudatlanságomban a holmi kis paleo hitemmel.
Előzmény: ámuló60 (222)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 229
na milyen lett?
Nyissunk halpiacot, másnapra behűtöd :-)
Előzmény: Evicke (225)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 228
Szia,
A halat én passzolom.
A tej gyanús, hogy nem bír sokat.
Előzmény: Evicke (223)
olvaso2010 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 227
asszem lassan el kell mennem levetetni a rontást...
Előzmény: ámuló60 (222)
Evicke Creative Commons License 2010.01.11 0 0 226
ne használjak fagyasztottat. kösssz. és fizeted nekem az utat a tengerhez, ahol már előhűtve is rendelkezésemre áll? vagy ezeket a lazacféle fircangos halakat?
ugyan, hagyjuk már...
Előzmény: Zsákk Dömolé (224)
Evicke Creative Commons License 2010.01.11 0 0 225
nos, ez pont jó nekem:
http://www.kulinarisvilag.hu/hun/receptek/tepsis-tengeri-halfile
de inkább serpenyőben sütöm és persze krumpli nélkül.
Zsákk Dömolé Creative Commons License 2010.01.11 0 0 224
Tengeri halat tejbe??? Milyen barbárság ez? A tengeri halat, ha nagyobb, mint a szardínia, akkor kibelezve, kettévágva a gerinc mellett és azt kihúzva, szép, 3-4 ujjnyi szeletekre vágod, olívaolajba rozmaringot és fokhagymát törsz, borsot teszel hozzá, egy icipici csilit, 1-2 szál sáfrányt, őrölt koriandert, és 1 órára (kábé) bepácolod, közben répát vágsz zsülienre (gyufára), paprikát és burgonyát is nagyon apróra, ha lehet, szintén gyufára.

Elkészíted a vinaigrette-mártást, sonkahagymát vágsz nagyobbra (szeletekre), beleteszed egy lezárható üvegbe, töltesz hozzá olívaolajat, mustárt, citromlevet, petrezselyemzöldet aprítva, frissen őrölt borsot, kevés sót, kevés ecetet, lehetőleg balzsam-, vagy vörösborecet (max 2-3 fokost, a többi ecetsav!!!), és jó erősen összerázod.

A halat előveszed, lecsöpögteted az olajat és bedörzsölöd sóval, amíg melegedik a serpenyő, félreteszed. A pácolajból töltesz egy keveset a serpenyőbe, felforrósítod, majd gyorsan, mindkét oldalán max 3-4 percig sütöd a szeleteket, a végén egy locsintás fehérborral fejezve be a sütést (megvárod, amíg elpárolog a bor, és akkor veszed ki a halszeleteket).

Egy másik serpenyőben igen forróra hevítesz viszonylag több olajat, beleszórod a zöldeket, és nagyon nagy tűzön roppanósra sütöd, max 2-3 perc alatt. Kiszeded, ráöntesz a vinaigrette-szószból, ráhelyezed a halszeletet, és serpenyős, hal alatti olajból egy keveset öntesz rá. Elég paleo?

Ha a tengeri hal akkora, mint egy szardínia, akkor kibelezed, fokhagymás-rozmaringos-borsos-sós-petrezselyemzöldes olajjal megtöltöd, kívülről megsózod és spenótlevélba tekered, majd leszorítod két rács közé, és grillen megsütöd. Esetleg kirántod, bár az nem paleo, a liszt miatt. Amikor kész van, kicsomagolod a spenótlevélből, és tálalod, tetszőleges salátával, mondjuk répás céklasalátával (a céklát enyhán sós-fűszeres (kakukkfű, korriander, bors) lében főzöd, szeleteled, reszelt répa, fokhagyma- és hagymadarabokkal kevered, római salátát teszel hozzá.
De jó az újhagymás-kapros-ecetes-olajos salátalevéllel is (lehetőleg az is legyen római, az nem keserű).

Az első recepthez (és a másodikhoz) sem jó a hekk, de jó a lazac, ton, sügér, (vörös)márna, dorado, Szentpéter-hal. Alapvetően ne használj fagyasztott halat, a friss hűtött pont elég (bár nyilván nem lesz olyan, mint a tenger mellett).
Előzmény: Evicke (223)
Evicke Creative Commons License 2010.01.11 0 0 223
nna, akkor beszéljünk értelmes dolgokról is. :-)


megint lenne pár főzős kérdésem:
tengeri halat tkp. miért is kell tejbe áztatni?? ha mellőzném a tejet, mi lenne a halammal, miközben sütögetem? valami olyasmi rémlik, hogy túl erős halíze maradna... vízbe nem lehet áztatni?

ma vettem zabtejszínt. tejet 610-ért akarták adni 1 literes dobozban és véletlenül megláttam a blogban, hogy Auchanban is lehet kapni, úgyhogy azt majd nagybevásárláskor.
nem hűtőpultban volt, mindkettőre azt mondták, ill. az van ráírva, hogy felbontás után hűtőben is csak 4-5 napig áll el. nem tudom, elfogy-e addig, szóval tényleg csak ennyi ideig?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!