Keresés

Részletes keresés

Ancs Creative Commons License 1999.08.16 0 0 28
Én ma hajnalban érkeztem az Adrián voltam merülgetni. Majdnem minden hétvégén megyek. Én kb. 5 éve vizsgáztam, de kint Horvátországban (PADI). Szerintem nincs nagy különbség, mert azóta már merültem NAUI-s, CMAS-os búvárokkal is. A különbség csak annyi, hogy melyik szervezethez folyik be a pénz:)

amadeus,
elvileg van egy kötelező orvosi vizsgálat, ahova még a tanfolyam elkezdése előtt el kell menni. A dokik általában "max 10 m-ig merülhet"-et adnak mert nem vállalják a felelősséget :) Szerintem ott el tudják dönteni azt is, hogy mehetsz vagy nem.

Képek:
már láttam vhol, utánanézek.

amadeus Creative Commons License 1999.08.16 0 0 26
Köszönöm, tenyleg vigasztal :)
Mellesleg van valakinek viz alatti kepe felrakva a halora ?
abs Creative Commons License 1999.08.16 0 0 25
Szasztok!

En most megyek aug23.-tol Adriara 6 napot merulni, nem reg tettem SSI (Scuba Scholl International) vizsgat. Nincs sajnos osszehasonlitasi alapom a tobbihez, de ha jol emlexem, a tobbi iskolaban nincs merules szamhoz kotve egy vizsga csak elmeleti tudashoz, itt ez nem igy van. Nekem 35e Ft-ba kerult, es egy halali tarsasagba csoppentem bele. Ha visszajovok lesznek viz alatti kepeim is. Majd megirom a linket.

A.

Vajk Creative Commons License 1999.08.15 0 0 24
Ez a szivbetegseg mibenletetol is fugg. Altalaban nem ajanljak a buvarkodast a keringesi rendszerrel betegeskedoknek.

De persze ettol meg nincs bezarva elotted a viz alatti vilag, alacsonyan (kis melysegben 5-10m) is vannak gyonyoru helyek, ezek altalaban a Voros tengerben talalhatoak. Persze ez - ahogy irtam- fugg a betegseged termeszetetol is.
Lefele menet 10m-kent 1barral no a nyomas, tahat 10 m-en mar 2 bar.
A legbiztosabb, ha kifejezetten egy orvostol(vannak buvarorvosok is) kerdezed ezt meg, o meg fogja mondani neked, hogy szabad-e merulnod avagy sem.
Viszont ha vigasztal, en ajultan is felhozlak a felszinre:))

amadeus Creative Commons License 1999.08.15 0 0 23
Egy technikai jellegu kerdes. En szivbeteg vagyok, de nem sulyosan, ez mellett aktivan vitorlazok es konditermezek. A buvarkodasban ez okozhat problemat?
amadeus Creative Commons License 1999.08.15 0 0 22
Azert kerdeztem, mert erdekelt volna az elmenybeszamolo.
Vajk Creative Commons License 1999.08.14 0 0 21
En PADI -t vegeztem (rescue diver) es nem Dora Gyulanal, hanem Matrai Gabornal. Jelneleg o Mo-n a (hivatalosan) legkepzetteb oktato, raadasul a MARES markanev kizarolagos kepviseloje, igy nala lehet a legolcsobban Mares cuccokat venni.
Amugy a PADI es CMAS kozotti kulonbseg (erthetoen): a PADI amerikai elkenyeztetett agyu bunkoknak lett kitalalva, hogy meg ok is el tudjak vegezni. Igy lehetseges az, hogy bar melysegi korlatozasokkal, de el lehet vegezni eleg hamar (3 nap) egy open water tanfolyamot, ami eleg arra, hogy ha evente lemesz ketszer a viz ala, akkor tudd, mit kell csinalni . Ennel magasabb fokozatokat szerezzve mar egyre tob lehetoseg nyilik meg elotted a buvarkodasban: lehetsz oktato, mentobuvar, vezethetsz meruleseket es szervezhetsz-vezethetsz viz alatti turakat is.
Te dontod el, meddig tanulod a buvarkodast. En elkezdtem egy tanfolyamot es utana nem birtam abbahagyni:)))
Nem a ranghajhaszas miatt, hanem a sajat magam ( es a merulotarsaim) nagyobb biztonsaga miatt.
macskamati Creative Commons License 1999.08.13 0 0 20
Amadeus: Én nem, a barátomnak akartam szülinapi meglepinek, én ugyanis betegesen irtózom attól, hogy a fejem tíz centinél mélyebbre kerüljön a víz alá. Végül a barátom sem megy, mert szeptemberben megyünk nyaralni (pedig ott már búvárkodhatott volna-Krétára megyünk), és emiatt sajna nem marad pénzünk a tanfolyamra.
Miért kérdezed?
amadeus Creative Commons License 1999.08.13 0 0 19
Mondd Macskamati te mész erre a tanfolyamra?
macskamati Creative Commons License 1999.08.12 0 0 18
Kedves búvárkodók!
A barátomat szerettem volna meglepni a szülinapjára egy búvártanfolyammal, és mindenfele érdeklődtem. A következő emilt kaptam többek között, ez most pont aktuális, ha érdekel valakit, talán érdemes felhívni őket. (És mielőtt gyanús lenne, tényleg semmi érdekem nem fűződik a dologhoz!!!)
Tehát:

Tisztelt Hölgyem!
 
Köszönettel vettük érdeklődését iskolánk és tanfolyamunk iránt. Az önt érdeklő kérdésekre a következőket tudom válaszolni.:
Új tanfolyam kezdete: aug. 16. hétfő este 5 óra 50 perc.
Helye: Budapest Búvárcentrum BP. Szentendrei út 89-95.
A tanfolyam díja: 39,000 Ft mely tartalmaz minden, az oktatással kapcsolatos költséget.
Részletezve:    -oktatás: elméletben, uszodában és nyilt vízen
                        -oktatási anyagok: tankönyv, tansegédletek, táblázatok, merülési napló
                        -felszerelés: teljes felszerelés és levegőtöltés mind uszodában, mind nyiltvízen
                        -igazolvány: PADI rendszerü Open Water Diver nemzetközi búvárfokozat mely a világ legismertebb  igazolványa és ezt tényleg elfogadják a világ bármely pontján
A tanfolyam órarendje: 
-16,17,18,19,20, elméleti oktatás este6-9,30-ig 
-23,24, uszodai oktatás este 5,30-10,30-ig 
-25, elméleti vizsga 
-28,29, Nyiltvízi merülési gyakorlat Budakalászon a tavaknál egész napos elfoglaltság reggel 9- kb. d.u. 5-ig 
Hiányzási lehetöség: 
-elméletről 1 alk. 
-uszodáról és nyiltvízről nincs. 
A beiratkozás akkor válik érvényessé, ha személyes megjelenéskor tudtunk egyeztetni és a tanfolyamdíjból 5000 Ft-ot a jelentkező befizetett. 
A korrekt tájékoztatás érdekében ez a rész egy kicsit hivatalosra sikerült, ezért elnézést kérek. 
A tanfolyamok ennél jóval izgalmasabbak és vidámabbak. 
Ha bármilyen további kérdése van a tanfolyammal kapcsolatban kérem írja meg és megpróbálok mindenre válaszolni.
Köszönjük, hogy megkeresett bennünket. Várjuk szeretettel.
A BBC oktatói és személyzete nevében 
 
Dóra Gyula vezetöoktató
 
Kontakt:
Tel/Fax.: 388-22-80 hétfőtöl péntekig 10-18 óráig
e-mail: ddcclub@elender.hu
 
Szerettel üdvözöl: macskamati

ccsa Creative Commons License 1999.08.12 0 0 17
Szerintem remek dolog, mindenkeppen probald ki!
Egy tanfolyam (kezdo) ara itt Mo. kb. 30e FT. Ha erdekel az en tanarom neve, szama irjal emilt. Ebben az arban benne van az elmeleti oktatas (konyvvel) + a vizsgahoz kotelezo merulesek + ehhez felszereles (ABC kiveve, azt illik beszerezni) + vizsga (elmeleti, gyakorlati) + oklevel, buvarigazolvany.
En CMAS rendszert csinaltam. Amugy nem vagyok elkotelezett hive egyiknek sem, csak azt gondolom masra jok.
A buvarkodas ugyanis nem olyan reg csak "katonai" egyesuletekben volt lehetseges es az igazolvany megszerzese komoly sportteljesitmenyekhez, ill. (foleg fizika) ismeretekhez volt kotve. Ehhez mai napig a legjobban a CMAS ragaszkodik, bar mar kozel sem ugy mint regen (un. sportbuvar kepzes). Tehat ha raszanod erre az idot, komolyabb alapokat kapsz. A tobbi rendszer (foleg PADI) un. rekreacios buvarokat kepez, vagyis akar 1 du. alatt (!), ill. 3 nap alatt is szerezhetsz igazolvanyt. Termeszetesen itt szigorubbak a megkotesek (foleg melysegre vonatkozoan), viszont boldod-boldogtalan csinalhatja. Szoval ha surgos, akkor ilyet csinalj. Hiszen a buvarkodast nem melysegre merik, hanem arra miket latsz ott lenn.
Kicsit hosszu lett, de remelem nem estek a torkomnak.
donvito Creative Commons License 1999.08.12 0 0 16
Kedves Mr. Spock!
Gábor!
Számomra már a Jamaicai utazás is a "eletem egyik legnagyobb elmenyei koze" tartozna, nem hogy egy merülés! :o)))

amadeus!
Volt/van valahol egy buváros topic, csak keresd elő, mert talán lemerült.
De itt is működik a vállás dolog: ki mire esküszik...

vito

Mr Spock Creative Commons License 1999.08.12 0 0 15
Egyetlenegyszer eletemben, Jamaicaban, lementem konnyubuvar felszerelessel kb 15 meter melysegig, es ott uszkaltam majdnem 45 percen keresztul. Meg maig is eletem egyik legnagyobb elmenyei koze tartozik.

Gabor

amadeus Creative Commons License 1999.08.11 0 0 14
Már jó ideje gondolkodom (!) rajta, hogy elmenjek egy búvár tanfolyamra. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? És milyen szövetséget érdemes választani (NAUI, PADI, etc.) ?
Wágner úr Creative Commons License 1999.06.11 0 0 13
Van egy ismerős sztrovacsek itten a Ligetben, talán azzal kéne jattolni, mondjuk Pofa Sörökkel, mer'hogy aztat szereti... fontos beosztásba' van - a cápákat szokta etetni az akváriumba' vagy micsodába'....
Előzmény: Vanek (11)
Elnok ur Creative Commons License 1999.06.11 0 0 12
Triesztben. Most voltunk a hetvegen es marhara bevasaroltunk. :-))
Előzmény: Vanek (11)
Vanek Creative Commons License 1999.06.11 0 0 11
Uszonyt szeretnék venni, de olcsón! Hol érdemes próbálkozni?
Elnok ur Creative Commons License 1999.06.11 0 0 10
Mi van fiuk? Mindenki a tengeren van? Ok, en is megyek, de csak a hetvegen...
Elnok ur Creative Commons License 1999.06.10 0 0 9
Sziasztok Buvarok.
Elso-masodik lepcsot szeretnek venni, valamint computert. Nem tudtok valami akciorol valahol?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 8
Hupp!

Azt, hogy Peli Case, mint marka ismeritek?

Just checking!

tyu

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 7
Scyllum stellare:
Köszi, de a JWA websitot ismerem a Szentelvizeseket pedig személyesen is.
A Scubapro oldallal az a baj, hogy nincsenek árak és rendelési lehetőség sincs. A lapon felsorolt boltok közül csak egy kettőnek van emil cime. Másra gomboltam.
Mk20+G250 van, a késnek nem tudom mi a száma, de az új sorozat aminek nincs hegye.

A Maresnek semmi baja csak márkahű vagyok.
Egyébként egy ProPac BCD-t, egy LayerZ ruhát és egy Trac-et szeretnék venni.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 6
Telefonon vagy szemelyesen probalkozhatsz a Szenteltviz buvarboltban.

Király u. 81.
Budapest 1077.
Tel: 342 6135

http://www.jwa.com/scubapro/ a gyarto oldala.

Van toluk egy K4-es minikesem amit felkaron hordok, azzal mar el tudok jutni a nagy kesig ami a labamon van. Aztan van egy nagyon alap MkII+R190 reduktor es octopus, meg egy hatizsak a felszini cuccokbol.

A kes rendben van, mar probaltam halaszhalon is, viszi. Ha eleg kicsi a kezed, a K4 OK. Ha nagyobb valasz K5-ot, azt is tudod felkaron hordani. A MKII es az R190 nagyon basic, de pont ezert jo. Olcso es nem raz ;-) Voltam vele jeg alatt is minden teliesites nelkul, es nem fagyott le. A szuk keresztmetszet az atfolyokepesseg, azt hiszem igazabol egy emberes a cucc. Szerencsemre meg nem kellett buddyt logatni az octopusra.

Ha van ra penzed, vegyel Mk20-at es G250-et. Octopusnak jo R190.
Merultem mar ezzel a felallassal, es finom volt. Mk20-bol van Nitrox-os is.

Capicsek

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 5
Mares miert nem jo?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 4
Na végre valaki nyitott egy búvár topicot.
Hogy ez nekem miért nem jutott eszemebe?

Nem tudja valaki, hogy a neten hol lehet SCUBAPRO cuccokat rendeleni? Már ha lehet valahol...

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 3
Buvarkoas jo dolog.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 2
ellopták a hozzászólásom! moderátor vagy aki lenyúlta követelem vissza!
na jó kéremszépennaaa... :)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 1
Ellopták az óriás betűket?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 0
mennyivel jobb így : )
(de hol a vitaindító hozzászólás?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!