Keresés

Részletes keresés

Emdzsí Creative Commons License 2007.02.25 0 0 117

Nem szívesen mondanék rossz kritikát hajókról, hm szóval, tengerre nem mennék Barracudával. Nem bíznám  rá az életem. Én kipróbáltam, és labilis volt, bár gyorsabb mint az Ysak. A rekeszei kevesebb cuccot fogadnak be. Nekem az volt az érzésem, hogy nem tengeri kajak, nem tengeri hullámokra tervezték. A hasonló árú Kodiak az már igen az hajó.  Nem véletlen volt az az érzésed, hogy nem nőttél össze a hajóval, ez szerintem nem a te hibád. Én az Ysakban rögtön otthon éreztem magam.

Seayakkal borulni, az már teljesítmény:-))) Bár a legborulásossabb pillanat a beszállás, nekem is volt ilyen, majdnem összejött az eszkimóforduló, olyan hévvel estem egyszer ki az Ysakból beszálláskor:-))

Előzmény: kotoc (115)
Emdzsí Creative Commons License 2007.02.25 0 0 116

Szia

 

Bár nem eveztem ebben a hajóban, de résztvettem egy tengeri túrán ahol volt egy ilyen hajó. Kétfajta kétszemélyes volt ez, meg a Prijon Excursion. Mindkettő nagyon jó hajó, de nekem a Dag jött be. Nagyobb mint a Prijon, és gyorsabb is, jobban pakolható. Akik benne eveztek örökké eltűntek a látóhatáron, szóval nagyon jó hajó, és az anyaga is jó. Én ezt választanám. Andrew amit mond tapasztalatból mondja, úgyhogy nyugodtan ráhagyatkozhatsz, nem fogsz rosszul járni.

Előzmény: ppalee (111)
kotoc Creative Commons License 2007.02.25 0 0 115

Megvolt a nyíltvízi szezonnyitásom Nyunyóéknál. Jó volt. Kedvesek, újszerű hajókkal, jó helyen.

 

Üröm az örömben, hogy haverom úszóleckét vett. Egy Seayakkal borult, míg egyetlen pillanatra magárahagyták, hogy az én beszállásom figyeljék. Nagy volt az ijedelem (legalábbis részemről), de nem lett semmi baj. Azt leszámítva, hogy aztán az én poláromban és bakancsomban vezetett hazafelé a srác. A polárom (legalább) 2 számmal kisebb, a bakancsom 1 számmal nagyobb, mint az övé. Reggel még lehüjézett, hogy miért írogatok neki leveleket, miket hozzon. "Nem két hétre megyünk, csak evezni!" Hazafelé már más volt a hozzáállás.

Annyiban maradtunk, hogy amint jobbra fordul az idő, jön újra.

 

Míg őt szárítgatták, én eveztem kicsit a Barracudaval. Szép hajó... jó hajó... :-)

Kicsit nehezen fordul, másfél óra múlva kicsit(!) éreztem a derekam (ez a gnómságom átka) és talán a hófehér színe miatt nem tudtam olyan közel lopózni a hattyúkhoz, hogy lefényképezhessem őket.

Kicsit billegtem benne, míg meg nem szoktam. A kb. 90 perc alatt nem nőttünk össze teljesen. Még! És persze, ez se a hajó hibája!

Szépen siklik viszont. És jó érzés már csak ránézni is. Evezni benne meg pláne! Mint az Ysak. :-) Csak egy kicsit talán még... Sajna ezt az áránál is bekalkulálták.

 

Nekem Vogalonga extravaganza sajna nem játszik. Velence, mint tó és kajak teszt bevésve. Csepel-sziget megkerülése csúszik/átalakul.

 

De a topiktalálkozónak álcázott közös evezést ugye nem felejtitek? Utána a sörözést a már említett korlátozásokkal vállalom. Ha esetleg az RSD-n futunk össze, a Kalózoknál a Gubacsi hídtól nem messze protekcióm van.

 

Na eldugulok megint. :-)

Jó vizet mindenkinek.

kotoc Creative Commons License 2007.02.25 0 0 114

"Mondjuk azt megteheted náluk a telephelyen is..."

Igaz.

"...de azért csakugyan jobbnak tűnik a tesztnap."

Ugye, ugye? ;-)

Előzmény: libazzoli (95)
kotoc Creative Commons License 2007.02.25 0 0 113

A Váci úti Mountexben 200+FÁért van kitéve egy. Az egy azonos kategóriájú Prijon/Necky/egyéb alatt van kicsivel. Ha a minősége hasonló...

A nevük viszont szerintem nem olyan jól csengő...

De magyar termék. És tényleg gyönyörű.

Szóval, ha lenne momentán ennyi pénzem, gondban lennék.

Előzmény: Emdzsí (94)
libazzoli Creative Commons License 2007.02.24 0 0 112
Szia,

Ha itthon veszed, akkor nincs nagy választék sajnos. Tudtommal vannak a Prijonok, oszt' annyi. Jól teszed, ha kipróbálod a hajót vásárlás előtt. Az Óbudai Szigeten van egy bérelhető Excursion, meg azt megnézheted a Noworksösöknél is. Ha visszaolvasol, elhangzott már róla ez-az. Nyunyóéknak nem tudom van-e PE kettesük.
Előzmény: ppalee (111)
ppalee Creative Commons License 2007.02.24 0 0 111
Sziasztok, eddig csak olvasgattam, most van egy kérdésem :

Két személyes PE hajót szeretnék vásárolni, jópárat nézegettem a neten, kérdés, hogy ti melyiket ajánlanátok ?

Gyors legyen de biztonságos, könnyű párosnak, kevés kajakos múlttal, főleg tengerre.
Endru a Dag Biwokot javasolta, paraméterei alapján nekem is ez tetszik most a legjobban, de még nem próbáltam, ahogy a többit sem.

Köszi

Emdzsí Creative Commons License 2007.02.22 0 0 110
Andrew-val beszéltem, ha lesz rá elég jelentkező megszervezi a Vogalongát, úgyhogy aki akar, és tud menni jelezze részvételi szándékát.
libazzoli Creative Commons License 2007.02.21 0 0 109
Csakugyan szép, de a sérülékenység engem visszariaszt. Meg aztán megpakolva kétséges is az a sebességkülönbség. A felület simasága ilyen felhasználásnál annyit nem számíthat.
Előzmény: Emdzsí (108)
Emdzsí Creative Commons License 2007.02.21 0 0 108
Nézegettem az Ysak üvegszálas hajóit. Még anno a kisebbikben ültem is. Nagyon jó hajónak tűnt a Presto, bár kicsit lassabb volt mint az Ysak. A hajó formája szintén gyönyörű, az Ysakra emlékeztet. Van ebből a hajóból 5 méter feletti, na az aztán tényleg nagyon gyors lehet. Mindenesetre csorog rá a nyálam. Kérdés mi lehet az ára?
kaipuke Creative Commons License 2007.02.20 0 0 107

Szia, Emdzsí!

 

Köszi az ötleteket.

 

Igen, a Népszigetre az egyik kenus haverom hívta fel rá a figyelmemet a napokban, hogy esetleg ott is érdemes lehet érdeklődni.

 

Ha lesz rá időm, körülnézek. Remélem, már nem sokára.

 

Akkor majd megnézem a Hajógyári szigetet is.

 

Kaipuke

Előzmény: Emdzsí (105)
kaipuke Creative Commons License 2007.02.20 0 0 106

Szia!

 

Nem, nem tűnt el.

Csak eddig még nem használtam egyszer sem ezt a funkciót.

 

kaipuke

Előzmény: Emdzsí (104)
Emdzsí Creative Commons License 2007.02.19 0 0 105

Hát igen Esztergom vonat vagy busz. A vasútállomás messze van a csónakháztól. Talán busszal jobb jönni. A csónakház amúgy a centrumhoz közel van.

Római is és az Erszébeti csónakházak is könnyen elérhetők. Népszigeten gondolkoztál már? Most sétálgattam ott, nem tűnt rossznak. Több kajaképítő is található ott (Hoody). Hajógyári szigeten is vannak csónakházak, nem csak a lebontásra ítélt területen, hanem feljebb is.

Előzmény: kaipuke (98)
Emdzsí Creative Commons License 2007.02.19 0 0 104

Szia

Ez azt jelenti, hogy a bejárt topikok rovatból is eltűnt, és nem találtad? Nekem ott maradt, csak más lett a helye. Remélem vissza fog találni minden régi topiklakó.

 

Előzmény: kaipuke (99)
libazzoli Creative Commons License 2007.02.19 0 0 103
Már átkerült. Amúgy az Index előnye annyi, hogy ez a leglátogatottabb magyar nyelvű fórum.
Előzmény: nyunyokajak (102)
nyunyokajak Creative Commons License 2007.02.19 0 0 102

 

 Nem lehet,hogy egyszerübb lenne csinálni egy oldalt forummal,lehetne akár magazin jellegü is hm.? 

Előzmény: libazzoli (81)
nyunyokajak Creative Commons License 2007.02.19 0 0 101

 

                       Halli mindenkinek!

  Hogy legyen egy kis pörgés idén is megkerüljük a Margit-szigetet (szezonnyitás- szertartás)

  Kb 46 km reggel korán indulunk és este érkezünk a nyunyokajak bázisra (szigetszentmiklós) valamikor márciusban egy szép szombati napon.

  Akinek nincs hajója,annak tudunk adni és lehet elötte edzegetni is.

  Részletek a www,nyunyokajak.hu forumon.

  Mindenkit szeretettel várunk!

 

                    Üdvözlettel: nyunyokajak

 

libazzoli Creative Commons License 2007.02.19 0 0 100
Igazán kíváncsi vagyok az új deréktámaszra. Számomra ez az Ysak legneuralgikusabb pontja: csak felfújható párnával kiegészítve kényelmes, az meg macerás. Endre szerint lehet majd külön is kapni.

Ja, és 100. :)
Előzmény: oldstruggler (82)
kaipuke Creative Commons License 2007.02.19 0 0 99

Tényleg logikusabb hely, de majdnem frászt kaptam, amikor nem találtam meg a szokott helyén.

Már azt hittem, valamiért beszünetették, leradírozták, eltüntették.

 

Mindegy - meg lett.

 

kaipuke

Előzmény: Emdzsí (91)
kaipuke Creative Commons License 2007.02.19 0 0 98

Szia, Emdzsí!

 

Sajnos nincs kocsim, ezért keresek olyan helyet, ahova jól tudok tömegközlekedéssel is odaérni.

 

Bár, már megnéztem, és látom, hogy a HÉV jár arra, és nem messze van a megállója.

 

Esztergom nagyon klassz lehet.

 

Őszintén megmondom, eddig olyanban gondolkoztam, ahova hétkönap is ki tudok ugrani, meló után.

 

Még átgondolom, lehet, hogy megváltoztatom ezt az elképzelésemet...

 

Kaipuke

Előzmény: Emdzsí (72)
kaipuke Creative Commons License 2007.02.19 0 0 97

 

Szia, Zoli!

 

Köszi szépen.

 

Sajnálom, hogy be fog zárni - mert nagyon jól hangzik. Lehet, hogy meg is próbálom.

Körbejárom majd a Rómait is, bár nagyon elkedvetlenített, amit írtál.

 

Pont azért keresek olyan helyet, ahol jó a közlekedés, mert be-beugranék meló után.

 

Kaipuke

Előzmény: libazzoli (71)
kaipuke Creative Commons License 2007.02.19 0 0 96

Köszi szépen.

 

Kaipuke

Előzmény: kotoc (70)
libazzoli Creative Commons License 2007.02.19 0 0 95
Mondjuk azt megteheted náluk a telephelyen is, de azért csakugyan jobbnak tűnik a tesztnap.
Előzmény: kotoc (93)
Emdzsí Creative Commons License 2007.02.19 0 0 94
Hú azok nagyon jó, és szép hajók, én egy kicsit sokallom az áruk, de azt kapod érte amit kifizettél, egy gyors és nagyon szép hajót. Én csak a Dunára vennék, mert az Adria eszi a hajókat, gyorsan törnek a csipkés szirteken. Amúgy üvegszálas hajóval is lehet az Adriára menni, csa kikötéskor térdig érő vízben ki kell pakolni, és az üres hajót kivinni a partra, gumibakokat rakni alá, szóval több velük a macera, és nagyon kell rá vigyázni, de biztos vagyok benne, hogy lesz egyszer egy könnyű üvegszálas hajóm még az életben:-))
Előzmény: kotoc (93)
kotoc Creative Commons License 2007.02.19 0 0 93

Fck.

A végén még át kell szerveznem az egészet. Egy pár Bakó féle kajakot ugyanis ki kell próbálnom.

Előzmény: libazzoli (80)
libazzoli Creative Commons License 2007.02.19 0 0 92
Amikor ezt nyitottad, még nem létezett.
Előzmény: Emdzsí (83)
Emdzsí Creative Commons License 2007.02.19 0 0 91
Mindenkit köszöntök új, testhezállóbb helyünkön. Az ötletért köszönet Mr. Libazzolinak aki felhívta a figyelmem erre a fórumcsoportra. Így talán növekszik az esélye, hogy a tengeri kajakozásnak hódolók könnyebben ránk találjanak.
Emdzsí Creative Commons License 2007.02.18 0 0 90

Ha a válasszon legördülő menüben nézed akkor a végén az egészségügyi fórumcsoportok felet van egy hajók,búvárok,hidroplánok csoport. Ide gondoltam, bár ezt se tartom 100%-osan jó megoldásnak. A vízitúra meg a törzsasztalon van, hát ezt a topikot se itt  keresném:))

 

Előzmény: oldstruggler (88)
Emdzsí Creative Commons License 2007.02.18 0 0 89
A hajósfórumban tényleg jobb helye lenne. Nem akarom sem utazási irodákhoz, sem szervezetfélékhez rakni:-)), de jobb helye lenne a hajósok között. Ha fájdalom és problémamentesen átkerülhet akkor átrakom de előtte mindenkit értesítek, ha nem megy akkor marad itt. Végül is aki rákeres a tengeri kajakra az idetalál.
Előzmény: oldstruggler (85)
oldstruggler Creative Commons License 2007.02.18 0 0 88
Hol is? Naki
Előzmény: Emdzsí (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!