Keresés

Részletes keresés

magnum13 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 90
amelyik jol eg
Előzmény: vakbarát (88)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.06 0 0 89
Tegnapelott volt az elso este hosszu ido ota, amit kinnt lehetett tolteni.

"rib eye steak"-et csinaltam, nem marinaltam, hanem csak so-bors-oliva olajjal dorzsoltem be a szeleteket 25-30 perccel a sutes elott (akkor mar nem tettem vissza a hutobe). A szeletek kb ket ujjnyi vastagok voltak, egyenkent kb 30-40 dkg.

Egy ismerosom hozott chili paprikat New Mexco-bol, es megmutatta, hogy hogyan szoktak ok sutni - enni meg mindenhez eszik. Szerintem a magyar fuszerpaprika is nagyon jo erre, zolden is, meg pirosan is.

A paprikakat a grillen addig kell sutni, amig a bore holyagos nem lesz. Talcara szedni es nedves konyharuhaval letakarni par percig. Ajanlatos gumikesztyuben lehuzni a hejat.

A paprikakat kis nylon zacskoba tettuk es be a melyhutobe - szep lapos csomagocskakban. Nem sok olvasztas kell neki - par perc eleg. Ma is ettem belole, kellemesen csipos, szendvicsbe tettem, nagyon jo volt.





vakbarát Creative Commons License 2005.09.05 0 0 88

Sziasztok! Melyik a legjobb szén?

 

TTAMAS Creative Commons License 2005.08.05 0 0 87
Általában 15-20 dekát szoktak írni csont nélkül, fejenként. Én hölgyekre, kis étvágyúakra 20, férfiakra 30 dekát szoktam venni fejenként, a különbözőekből összesen.
Előzmény: Bobbo (86)
Bobbo Creative Commons License 2005.08.05 0 0 86

Segítsetek!

 

Mennyi húst kell kalkulálni átlagosan személyenként egy alkalomra?

 

tarját sütnék szeletbe

csirkemellet gönygyölve

és darált húsból kolbászkát

                  - faszénen

 

Miből mennyit vegyek?

 

          köszi

ZsuR Creative Commons License 2005.08.02 0 0 85
Hat ha te az igazi tuzon sutsz, akkor tegyel ki egy igazi ontozokannat - es idonkent zuhany. . .(en is erosen gondolkodok rajta, mert miert ne oruljenek a szomszedok).

Hatalmas a meleg - lehet megkukultam ma tole. . .
Előzmény: TTAMAS (84)
TTAMAS Creative Commons License 2005.08.02 0 0 84

Ilyen melegben a legjobb a kinnti sutes!

 

 

De én "igazi" tűzön :)) sütök, az meg melegít is rendesen. Viszont hétvégére lehűlést igérnek.

Előzmény: ZsuR (83)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.02 0 0 83
Jo otlet a parhuzamos nyars.

A fiam csinalt egy "flank steak"-et toltve-tekerve - nagyon jo volt - en meg nem sutottem tekertet kinnt, de jol hangzik, kiprobalom.

Szeretem amikor a hus legalabb egy ujjnyi szeles, mert maskepp hamar kiszarad.

Ilyen melegben a legjobb a kinnti sutes! Ma estere maradek hus a tegnapi grillrol - hidegen, es van padlizsanom, hagymam, es paprikam, az megy a tepsibe sok-sok fokhagymaval es bazsalikommal (meg so-bors-olivaolaj).
Előzmény: TTAMAS (82)
TTAMAS Creative Commons License 2005.08.02 0 0 82

Hát nem kevés.

 

Nekem ma a grillezésnek a gondolata is sok, viszont hétvégére készül hozzá a koviubi. :))

 

Hátszín szeletet vékonyra verek, megkenem mustárral, sózom, borsozom, vékony bacont rá és feltekerem. Kétujjnyi darabokra vágom és két beáztatott bambusznyársra felhúzom. Kb. centis távolságot hagyok a tekercsek között. Legfeljebb mediumra sütöm, teljesen átsütve nem az igazi.

 

Pulykamellet szintén vékonyra szeletelek/verek. Megkenem majonézzel, sózom, borsozom és zsályaleveleket teszek rá. Feltekerem, darabolom, felszúrom. Ezt teljesen átsütöm.

 

Lilahagymát, padlizsánt, sárga és piros paprikát, cukkinit, (róka)gombát feldarabolok, megszórom provánszi fűszerkeverékkel, borssal, adok hozzá kevés zúzott fokhagymát, öntök rá kevés olívaolajat, jól átforgatom. Ezt is nyársra húzom, de csak sütés előtt sózom, különben sok levet enged.

 

Azért húzom két párhuzamos nyársra, mert így forgatáskor az egyes darabok nem tudnak elfordulni.

Előzmény: ZsuR (81)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.02 0 0 81
Hat nem sok??? :)) (magyarul is, angolul is)

Akkor itt egy masik recept:
Kedvenc TV chef-em, Giada De Laurentiis receptje (Everyday Italian)

Lemon Ricotta Granita (valami kevesbe edes, zsiros nehez edesseg kell ilyen meleg idoben - es amit elore lehet kesziteni)

1 csesze viz
3/4 csesze + 1 evokanal cukor
2/3 csesze friss citromle
3/4 csesze ricotta
1 citrom heja
Keverd el a vizet es a cukrot egy laboskaban eros tuzon csak addig amig a cukor elolvad.
Keverd hozza a citromlevet.
Egy uvegedenybe toltve tedd a melyhutobe, neha kavard meg - kb 2 oraig.
A ricottat kevert ossze az egy evokanal cukorral es talalaskor egy-egy kanalnyit tegyel a "granita" tetejere.
(De egyszeruen tejszinhabbal is nagyon jo.)
Lehet mentha levellel disziteni.

Előzmény: TTAMAS (80)
TTAMAS Creative Commons License 2005.08.02 0 0 80

És a 4 magyarul 1-2? :))

 

Gondolom, soknak találtad az eredetit.

Előzmény: ZsuR (79)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.01 0 0 79
Elnezest. Ugy szoktam forditani, hogy copy/paste az eredetit a valaszba - es amit mar leforditottam, azt kitorlom. . .
. . .es itt nem toroltem ki :((

Termeszetesen nem kell bele annyi, csak 1-2 evokanal durvara tort feketebors.
Előzmény: TTAMAS (78)
TTAMAS Creative Commons License 2005.08.01 0 0 78

Én itt vesztettem el a fonalat:

"4 tablespoons black peppercorns, crushed
1-2 evokanal durvara tort feketebors"

Most akkor hány evőkanál tört feketebors? 1-2? 4? 5-6?

Előzmény: ZsuR (75)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.01 0 0 77
Koszonom - gondoltam, de nem voltam benne biztos - hulyeseget meg nem akartam irni (ha tarkonyt irok, nem javitasz ki, igaz?)
Előzmény: H_G (76)
H_G Creative Commons License 2005.08.01 0 0 76
A thyme=kakukkfű.
Előzmény: ZsuR (75)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.31 0 0 75
"Baked Potato with Ring Tum Ditty"

Sult krumpli grill melle koretnek:
1/2 kg szalonna, aprora vagva
2 kozepes hagyma, aprora vagva
1 kg egesz paradicsom konzerv, leszurve, a levet felretenni!
1/2 kg kukorica konzerve (vagy friss csemege kukorica, levagva a csutkarol)
szaritott thyme
so, bors
3 csesze reszelt sajt (kicsit csipos - itt Cheddar)
4-6 sutni valo krumpli
vaj

Parold a szalonnat es a hagymat egy labosban (onottvas) amig a szalonna szepen megsul es a hagyma uveges.
Szurd le a zsirt.
Add hozza a paradicsom levet es a paradicsomot enyhen osszenyomva kezzel.
Add a kukorica szemet, thyme-t, sot, borsot izle szerint es lassu tuzon fozd 10-15 percig.
Add hozza a reszelt sajtot, fozd addig keveres kozben amig a sajt megolvad.

Vagd a sult krumplit felbe es kanalazd a "Ring Tum Ditty"-t bele. Lehet egy icipici vajat a tetejere. . .

A koritest meg ehhez szantam:
"Mustard and Peppercorn Crusted Rib-Eye Steak"
Mustaros torottborsos steak

4 nagy szelet rib-eye steaks (kb 3-4 cm vastag, legalabb 15-20 dkg)
4 evokanal Dijon mustard
4 tablespoons black peppercorns, crushed
1-2 evokanal durvara tort feketebors
Kosher so
Kend meg a friss steaket mind a ket oldalan mustarral, szord meg a tort borssal es soval izles szerint.
Susd meg izles szerint mind a ket oldalan.
(3-4 perc minket oldalon: rare, 5-6: medium, 7-8: well done)
A legjobb ellenorizni a hust: megbokogetni az ujjaddal, a rare az puha, a medium az picit kevesbe puha es a well done nem nagyon nyomodik be.
Soha ne forditsd a hust egynel tobbszor!
Talalas elott legalabb ot percig pihenjen.

Dessertnek Creme Brule-t szeretnek, de meg gondolkodom rajta. Lehet ezt is csinalok - mert ezt en nagyon szeretem - meg valami csokis csodat, mert az meg a nagyfiam szereti.

Itt vannak a kepek, eloszor a marhahus szelet - ami kokorszaki. . .
dithke_ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 74
Szia!

Hadd kérdezem, én vettem egy elektromos grillt, az első használat után kiakadt, többé nem akart melegiteni a fütőszál, 2200 W-os de hát ugye fel is tekertem a max. -ra hogy a húst legalább átmelegitse.
Ahogy nézegettem ilyen teljesitményben vannak, a tied, milyen, és hol vetted, és milyen gyártmány, kb. mekkora.
köszi a választ előre is.
off:van pár közös bennünk, ha irsz megirom elek.sandorne@axelero.hu
Előzmény: kicsirigó64 (73)
kicsirigó64 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 73
Nekem, is elektromos grillem van, ugyan úgy pácolom a húst mint a faszeneshez, majd az elektromoson sütöm. Mi nagyon szeretjük, az enyém elég nagy , igy a zöldségköretett is grill tálcán mellé teszem.
Előzmény: dithke_ (70)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.26 0 0 72
Igy igaz - es en meg a magyarost sem tennem a feltetelek koze.
Grillezes.
Jo grillezes. . .mert ugye ki az aki rosszul csinalja. . .
Ennyi :))
Előzmény: kulináris kóstológia (71)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2005.07.25 0 0 71

 

Kedves ZsuR!

 

... Ha New Jersey, ha Budapest, ha Magyarország, ha Torontó, - a magyaros grillezés szellemisége (is), illata (is), bukéja (is) összetartó kohézió?!:-))))

 

Milyen méretű is ez a Konyhaasztal?

 

  

Előzmény: ZsuR (68)
dithke_ Creative Commons License 2005.07.25 0 0 70
Sziasztok!
Tudom hogy itt többnyire mindenki a faszenes sütőgetést részesiti előnyben, de van valaki olyan aki használt már elektromos grillt is, azon milyen sütni??
scarbor Creative Commons License 2005.07.25 0 0 69
Vegul is nem sokat tevedtem,itt vagy a szomszedban:)En Toronto.
ZsuR Creative Commons License 2005.07.25 0 0 68
Ha New Jersey-ben, laksz, akkor arra! :))
Előzmény: scarbor (67)
scarbor Creative Commons License 2005.07.25 0 0 67
Szia Zsur.Merre laksz,ha szabad ilyet kerdezni,csak nem arra amerre en? :)
Előzmény: ZsuR (36)
zsandár Creative Commons License 2005.07.22 0 0 66
Hidd el ,nem lesz semmi baja egy kis sótol.Kipróbáltam só nélkül is korábban ,de így jobb.Mivel az egész pác jó bő ,egy kis só nem rontja el.
Előzmény: Rézibácsi (65)
Rézibácsi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 65
Kitűnő az alábbi recept de a "SÓT" MINDENKÉPPEN KIHAGYNÁM. MIVEL ALAPSZABÁLY, HOGY TÖBB ÓRÁS PÁCOLÁSNÁL SEMMIKÉPPEN SE HASZNÁLJUNK SÓT, MERT A HÚS ROSTJAIT KEMÉNYÍTI, RAGÓSSÁ TESZI ÉS AZ ÁSVANYI SÓK JELENTŐS RÉSZE IS KÁRBA VESZIK: "Karaj szeletelve,enyhén kiklopfolva.Megszórva a következő fűszerekkel:bors,bazsalikom,rozmaring,koriander,majoranna,só.Turmixgépben az alábbi pác készítve hozzá:2 deci szürkebarát,2 deci kékfrankos,fél deci almapálinka,koriander,olivaolaj,5 nagy girizd fokhagyma,1 db alma,mustár. Eme pácban elmerítve a húsok 30 órára a hűtőben.Másnap faszénen megsütve,hozzá petrezselymes krumpli,uborkasaláta .Hozzá hideg szürkebarát fröccs.Finom volt.
Előzmény: zsandár (37)
Selket Creative Commons License 2005.07.18 0 0 64
Én nagyon szeretem azt a lyukacsos grill alutálcát. Na azután tuti nem kell puceválni. :-)
Előzmény: Zitka (63)
Zitka Creative Commons License 2005.07.18 0 0 63
Ezt a krumplis trükköt feltétlenül kipróbálom! Vajon a keményítő miatt nem ragad? Persze tulképpen mindegy, lényeg, hogy kevesebbet kelljen puceválni. :-)
Előzmény: ZsuR (62)
ZsuR Creative Commons License 2005.07.18 0 0 62
Zitka, en csak par csepp olajjal szoktam atsimogatni mielott szaraz fuszerekkel dorzsolom be a hust.

Halottam valamit:
Ha a forro grill racsat nyers krumplival dorzsolod be nem ragad oda a hus. . .ki fogom probalni. Biztato, mikor krumplit sutottem rajta nem ragadt oda!
Előzmény: Zitka (61)
Zitka Creative Commons License 2005.07.18 0 0 61

De  ha csak száraz fűszer(ek)kel szórom meg a húst, akkor azért kell vmi olajozás, nem? Vmelyik topikban olvastam, hogy a zsírozást egy-két szelet bacon ropogósra sütésével (ami szintén nem rossz ;-) ) praktikusan elintézhető.

Jajj, grillezett zöldségek..... Ezt most kár volt emlegetni. :-))))))))

Szombati maradék krumplilevest ebédeltem... :-(

Előzmény: H_G (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!