Keresés

Részletes keresés

KicsiMongúz Creative Commons License 2010.10.20 0 0 296
A felmagzott fűfélék, az a fajta, ami a nem vászon ruhákba és a macska szőrébe olyan kérlelhetetlenül belefúrja magát. Meg szúr is.
Pszichikai alapú növényundorom asszem nincs, nekem ez a pucér csigák privilégiuma. Brrr...
Bár múltkor egy imádkozó sáskától is frászt kaptam. Ráült a vállamra. Ismeritek azt az érzést, hogy valaki figyel, ugye? Hát oldalra néztem és ott ült velem szemben és engem nézett. Mivel rettentő közel volt így baromi nagynak tűnt. kisebbfajta sokkot kaptam.
Előzmény: agicza (289)
agicza Creative Commons License 2010.10.20 0 0 295
Megnyugodtam, hogy az emberiszony mégsem olyan ritka dolog... ;-))
Előzmény: CBNora (293)
agicza Creative Commons License 2010.10.20 0 0 294
Na, pontosan ezek azok a kötelező körök, amikről az előbb írtam.... Utálatos dolog, hogy kijelölnek egy kötelező ünnepet (Tudom, a gyökerek régre nyúlnak vissza, csak ezt intézményesítették és az All Souls' Day nem csupán nálunk van), és akkor elvárás, hogy elment szeretteinkre akkor emlékezzünk.... Nem mintha az év többi napján nem jutna eszünkbe....
Előzmény: KicsiMongúz (290)
CBNora Creative Commons License 2010.10.20 0 0 293
Nincs. Se állat, se növény. Embertársaimmal sajnos gyakran más a helyzet, de mostanában szerencsére nem nagyon kell buszoznom.
Előzmény: agicza (289)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.20 0 0 292
Gyerekkoromban az Apuval mentem a Nagymama sirjahoz, igaz, nem csak halottak napjan. Bekes volt a temeto akkor meg, nem koltottunk tul sokat viragra, de a dunsztos uvegekben ott egett a gyertya...sok-sok gyertya! Most is erzem a hangulatat, akkor nem volt fura, hogy rank sotetedett a temetoben.
Előzmény: KicsiMongúz (290)
agicza Creative Commons License 2010.10.20 0 0 291
Tök jó, amikor feldíszíted a lakást, kertet, mert örömödet leled benne, és nem csupán azért, mert elvárás vagy mert kötelező... :-D A nyugati országrészekben rendszeresen vannak kint felöltöztetett szalmabábuk a falvakban, utak mentén, kispadokra ültetve, nem is értem, ez a Tiszától keletre miért nem terjedt el...

Német nyelvterületeken is nagyon szeretem a tipp-topp kis kertekben meg az ajtók előtti installációkat....
Előzmény: KicsiMongúz (286)
KicsiMongúz Creative Commons License 2010.10.20 0 0 290
Objektíven nézve egyébként tököt faragni, szellemnek öltözni, csokit osztogatni gyerekeknek és rémtörténetekkel riogatni egymást még mindig jobb program, mint halottak napja felkiáltással 62 kört megtenni autóval egy temető körül, 3szoros áron krizit venni, piros műanyag mécseseket hajigálni a sírokra. Ne, az az igazi rémtörténet.
a magam részéről, ha valamikor, hát halottak napja környékén csakazért sem megyek temető környékére. Legalábbis, ami a fővárost illeti. Vidéken azért ez is más, kicsit kevesebb a giccs. más oldalról viszont itt nem azért szépek a sírok, mert örömmel gondozzák őket, ahogy itt korábban többen írtátok, hanem inkább egyfajta státuszszimbólum, amitől szintén világgá tudnék menni.
agicza Creative Commons License 2010.10.20 0 0 289
Jajj, azok a bibircsókák... Ha nem haragszol, nem nagyítom ki, mert a sárga-zöld, mint alap-színösszeállítás bejön, de a dudorok annál kevésbé... ;-P Még talán egy narancseper termés hiányzik a tökéletességhez, és nekem annyi.... ;-S

Van számotokra mumus-növény, aminek különböző alkatrészeitől elfog a viszolygás?
Előzmény: CBNora (287)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.20 0 0 288
Hm...nem nagyon diszitek, legfeljebb kinnt, tokot, viragot. Az lehet oszi diszites is.

Viszont jonnek a gyerekek "Trick-or-Treat"-ni, ami hasonlo a mi husveti locsolasunkhoz, arra keszulok. Csokolade, nagy tallal, es szoktam ra venni mu legyeket, denevereket, pokokat, levagott ujjakat :))... jobban orulnek nekik mint a csokoladenak :)), igy a maradekot a Papus megeszi. Marmint a csoki maradekot...
Előzmény: agicza (285)
CBNora Creative Commons License 2010.10.20 0 0 287
Mi nem tartjuk ezeket. Bár tököm éppen lenne a dekorációhoz.
A veteményesbe már felraktam, de gondolom az itteni társaság nem sűrűn látogatja, úgyhogy itt is megmutatom ezt a fajtát (mmjutkának újra köszönet a magokért). Van még ezeken kívül piros Uchiki Kuri is.


Előzmény: agicza (284)
KicsiMongúz Creative Commons License 2010.10.20 0 0 286
Mi szoktunk tököt faragni, tavaly saját termésű tökből, tök jó volt.
Kiraktuk a terasz lépcsőjére, sötétedés után nagyon jól nézett ki.
És faragás közben jól szórakoztunk.
Így ősszel érdemes esetleg rásegíteni a látványra olyan helyeken, ahol a növények már nem túl mutatósak.
Idén én egy bádog füles kondér szerűségbe behajítottam pár tő díszkáposztát, meg egy krizit és lehajítottam a leendő rózsakertbe, ami még üres, lévén most várom bele a rózsákat.
A környéken egyébként sokan raknak ki tök installációkat, vagy csak egy bazi nagy tököt ilyentájt, ami legtöbbször saját termés.
Ezek szépek, és nem feltétlenül kötődnek szorosan az idegen ünnepekhez.
Nekem alapvetően nincs kifogásom az új dolgok ellen, hiszen a mi ünnepeink sem öröktől fogva léteznek. Persze az más kérdés, hogy miért csak az amerikai szokások törnek be hozzánk, és miért nem pl. a lengyel népszokások terjednek futótűzként. Nyilván mert van a dolog mögött némi profitorientáltság. (Valentin nap legalábbis a vegyünk egymásnak szív alakú ajándékot! jelmondattal egyenlő, olyat még nem hallottam, hogy a jeles alkalom jegyében menjünk a Margit szigetre andalogni)
Gyerekes családokban, meg gyermek lelkű felnőttek között jó dolog készülni valami alkalomra, ünnepre, lehet bütykölni, díszítgetni.
Esetleg a saját népi hagyományaink között lenne érdemes keresgélni, feleleveníteni, ami ma elég divatos is.
Előzmény: agicza (284)
agicza Creative Commons License 2010.10.20 0 0 285
agicza Creative Commons License 2010.10.20 0 0 284
Közeledik Halloween, valaki feldíszíti a kertet az ünnepre? Mi a véleményetek ezekről az idegenből beszivárgott szokásokról, Valentin nap, etc.?
agicza Creative Commons License 2010.10.20 0 0 283
Má' éppen küldeni akartalak, a frappáns analógiát meg megtartom magamnak. ;-PPPPPP
Előzmény: RCTiv (279)
RCTiv Creative Commons License 2010.10.19 0 0 282
sanszos
Előzmény: agicza (271)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 281
azért 2métert nem. a ninják is használták kinzásra,kivégzésre.
Előzmény: agicza (270)
chablis74 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 280
Ezek az arcok tetszenek. Tulképpen a többi dolog is azon a  honlapon, a cippeseket kivéve:-)
Előzmény: agicza (270)
RCTiv Creative Commons License 2010.10.19 0 0 279
csajoknak az egy darabig élvezetes lehet :D najóelmentemaludni ... .)
Előzmény: agicza (270)
chablis74 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 278

Nem, egyáltalán nem akadály. Pár nap alatt kicsinálta a spéci babát... Durva.

 

Előzmény: agicza (276)
agicza Creative Commons License 2010.10.19 0 0 277
agicza Creative Commons License 2010.10.19 0 0 276
Ha szétviszi a tófóliát, gondolom, az emberi szövetek sem akadály... Vagy mégis?
Előzmény: chablis74 (274)
CBNora Creative Commons License 2010.10.19 0 0 275
Idén valami baja lett, csupa folt lett a lombja és már nyáron potyogott. Termés is alig lett rajta. Úgy látszik, az idei esős idő nem tett jót neki. Remélem, jövőre összeszedi magát, mert amúgy tényleg jó magnolia helyett, a virága is majdnem. A törzse is szép.
Előzmény: agicza (273)
chablis74 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 274
De mennyire... És azt is láttam, ahogy MythBusterék kipróbálták vmi bábun:-))
Előzmény: agicza (270)
agicza Creative Commons License 2010.10.19 0 0 273
Birsről Nórát faggassátok ki, őnála van egy gyönyörű példány, lombra tényleg, mint egy magnolia, kár, hogy ez is lombhullató.
Előzmény: RCTiv (263)
agicza Creative Commons License 2010.10.19 0 0 272
Ha virágzattal egyött nőtt ekkorára, az teljesen oké, én akkor nyírom meg, amikor már több az elvirágzott rész, mint a friss, de nagyjából egy hónapig-másfélig kitart így is, szeretem, problémamentes, sokasodik, masszív színfolt.
Előzmény: KicsiMongúz (266)
agicza Creative Commons License 2010.10.19 0 0 271
Nincsenek illúzióim, de hogy Te nem fogsz minden tavasszal lombfakadás előtt 3x Taphrina ellen permetezni, az tuti, anélkül pedig leviszi a lombját csúnyán. A csini kis Windle is elkapta, a Kiméra is, nem hinném, ez az egyetlen rezisztens díszőszibarack...
Előzmény: RCTiv (264)
agicza Creative Commons License 2010.10.19 0 0 270
A csobogó víz nyugalma... És azt hallottad, a házasságtörőket hogy kötözték ki anno napi 1-2 métert növő, trópusi bambuszrügyek fölé? Remélem, este 10 elmúlt már... ha már rémségek a szilfa utcában. ;-P

Előzmény: chablis74 (269)
chablis74 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 269

:-))))) Neheheeem... Inkább elásom, és ültetek fölé valamit 8-)

 

Apropó rémségek...:-) Azt hallottad már, hogy a görögök szerint az olajfa gyökere belenő az alatta elalvó ember fejébe?

Előzmény: agicza (251)
chablis74 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 268

A fanyarka tényleg nagyon szép, nem csak ősszel, hanem tavasszal is.

A birsben is egyetértek, a legszebb díszfákat is megszégyeníti...

Előzmény: RCTiv (263)
KicsiMongúz Creative Commons License 2010.10.19 0 0 267
Bogyósok közül a jostát tudnám jó szívvel ajánlani.
A félvad növények is elég jól hasznosíthatók, szárított csipkebogyó a teába, vagy a bodza lekvár is isteni.
Áfonyát (kéket és vöröset is) én dézsában tartom, mert itt nagyon meszes a talaj, egyébként nem fejlődnek, hiába kapják a tőzeget zsák számra.
A kék áfonya bokrok dísznövényként is megállják a helyüket, érdekes a formájuk és égő vörös a levelük ilyentájt.

Nem bogyós ugyan, de nálunk nagy nagy favorit a rebarbara is. Idén egy tövet hagytam felvirágozni, nem volt utolsó látvány.

Most, hogy itt szóba került, elkezdtem morfondírozni, és rájöttem egész sokféle gyümölcsünk van, illetve egy rész csak lesz.
A telken volt dió, fehér eperfa, birs, mogyoró, ribizli, szilva. Meg néhány egyéb is, de vagy nagyon öreg fák voltak, vagy beton keménységű körtét teremtek, azok repültek.
Szőlőből csak valami teljesen rezisztens, semmilyen gondoskodást nem igénylő, de nagyon illatos fajtát hagytunk meg. a szőlészet nem nekem való.
Azóta jöttek cseresznye, meggy, sárgabarack fák. Van egy kis sharon, egy nyeszlett füge. Kísérletezem gyümölcs sövény kialakításával almákból és körtékből. Továbbá fanyarka, az áfonyák, egres, josta, fehér ribizli, mézbogyó (ez nem megy semmire), málna, szeder. Az eper nagyon macerás, azzal nincs türelmem babrálni, de azért van pár tő, csak a csigák általában elég találják meg az epreket, mint én.
Előzmény: agicza (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!