Keresés

Részletes keresés

plepi Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43262

Sziasztok.

Ma reggel bementem a kazánházba és azt vettem észre hogy a  gázkazánból csöpög a víz.

Bosch Condens 3000w kazánom van.

Alá néztem és a fűtés körből csöpög az elöremenő oldalon. Mintha egy érzékelö lenne ott az érzékelő előtt pedig egy négyzetes nyílás van onnét csöpög. Ránéztem az órára ami a nyomást mitatja  már nagyon lent volt pedig minden nap ellenőrzöm.

Rányitottam a töltőt feltöltöttem ameddig kell most nem csöpög.Szerintetek mitől  volt ez a jelenség??

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43261

Mivel BUS-on kommunikál a kazánnal, cube vagy/és sensys szabályzóval, működnie kell.

Az EVO-k érkezésekor még voltak olyan kazánok amik nem tudták a BUS rendszert.

Nem hiszem, hogy a ONE sorozatnál változtattak volna a (BUS)rendszeren.

https://logout.hu/tema/okos_otthon_smart_home/hsz_25694-25694.html

 

Komplett is megoldható, jóval drágábban de moduláló szivattyúval: https://www.ventil.hu/ariston-mgz-ii-evo-hidraulikus-futesi-modul.35695.phtml

 

 

Előzmény: Vass Tibor2014 (43259)
kormos* Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43260

Mennyibe kerül egy új hőcserélő?

Talán 12 kw-os kazán is elég lenne a lakáshoz?

Előzmény: beegee76 (43252)
Vass Tibor2014 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43259

Néztem a linket amit küldtél de a leírásban mintha az lenne hogy csak Evo kazánokkal használható.

Előzmény: Törölt nick (43216)
beegee76 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43258

hogy milyen mértékü volt a karbantartások során a takarítás, nem tudom, mert nem voltunk ott, anyós beengedte, en csak megrendeltem. de az se normalis, ha évente savazni kellene, vagy lehet, hogy az, de akkor évente mennyi lenne a karbantartás? Egy éves karbantartás igy került 25+AFA-ba, egy teljes gépi takaritás 10 éve volt 40-50ezer huf körül. Ha ezt minden évben meg kene tenni, akkor lehet alapbol raszanni 50-60 ezret karbantartásra?
Emiatt mondom, hogy bármi más, ami alapból drágább, lehet a teljes költséget nézve 10 évre olcsóbb, mint kondenzációs technológia.

Nem váltanék klimás fütésre, annak a komfortja teljesen mas. Nekünk végig mennyezeti falfütés van 17 éve, annak komfortja, állandó hömérséklete, csendessége, pormentessége semmivel sem pótolható.

Előzmény: Törölt nick (43257)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43257

A prim hcs. milyen mélységben volt takarítva.

Ha felületesen -  kompresszorral kifújva kiporszívózva- az elèg gyenge.

A csövek közötti rést alaposan ki kell pucevàlni. 

Nyilván ez rajtad már nem segít.

Pont az ariston - állítólag sz@rabb- hőcserélője miatt sokkal fontosabb a rendes takarítás.

 

Az egyszerübb technika kissebb hibalehetőség. 

Klímas fűtés?

Előzmény: beegee76 (43256)
beegee76 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43256

Rendszer beépítés elött kapott teljes gépi átmosást.
Volt TF1 filter, évente többször takarítva (értsd mágnes ki, also csapon leeresztve), évente egyszer teljesen kiszedve, nem csak leengedve a csapon keresztül, ekkor kapott inhibitort is.
2 évente volt karbantartás szerelövel, illetve amikor gond volt. 
Az utóbbi 8-9 évben kevesebbet müködött, mivel nem ott lakunk, csak  15-16 fokra volt "fütve", kivéve, karácsony.

Nem fogok károgni a kondenzációs kazánokról, de ha ma kéne döntenem, bármi más (pellet, höszivattyú) olcsóbbnak tünik ha a teljes bekerülési költségeket számolom 10 évre.

Előzmény: Törölt nick (43254)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.02 0 1 43255

Oh, nem igazán érdekel a pontozás.

Ha valaki kulturáltan, (vagy nem) de kijavít, és a kérdésre is válaszol azt jobban èrtékelem.

 

Mivel a beérkező víz igen hideg most már, nagy teljesítménnyel kezdi a hmv-t 

melegíteni, tőbb idő amíg beáll a kèrt hőfok. Ezèrt érezheted az első melegebb hullámot.

Meglehetősen jól kompenzálja ezt a hullámzást egy termosztátos csaptelep.

A kombi sajnos ilyen.

Előzmény: Törölt nick (43253)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43254

Sajnálom, ha tényleg a hcs a likas.

Anno azt írták itt, hogy 10 év után ajándék minden nap.

Ettől függetlenül azt jó lenne tudni az éves tmk milyen minőségű, mélységű volt. A fűtővíz kapott-e kezelést(szűrő, inhibitor)

 

 

Attila és sb. hsz.eiben találsz alternatívákat ķazánra.

Előzmény: beegee76 (43252)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.02 0 0 43253

Én most + adtam neked, bár nem minden világos abból amit írtál! :)

 

OK, csak azért érdeklődtem, mert ezt eddig nem csinálta.

Nincs a HMV - nél valami szűrő, amit át lehetne - kellene néznem!?

 

 

Sony Black  

 

 

Szerintem ez neki zsebpénz lehetett, mert számla a tisztításról nem volt! :)

Előzmény: Törölt nick (43251)
beegee76 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 43252

Hello,

köszi mindenkinek, nekem volt/van gondom a kondenzvíz levezetön keresztül elmenö nyomással (2011-es Ariston Genus Premium System 18kw).
Megnéztem, és ahogy írtátok is, nincs bevezetve más a kondenzvíz elvezetöbe, eléggé gyanús, hogy primer höcserélö lesz repedt, innentöl fogva pedig kazáncsere.
Gyorsan visszaolvasok, mert gondolom, volt már párszor kérés, mit ajánlotok, nálam speciális a helyzet abból a szempontból, hogy külföldön élünk, és elkezdtük árulni a házat, szóval próbálom költséghatékonyan meguszni.

En Aristonból kiábrándultam, nem ez volt az elsö gond vele, jellemzöen a szivattyúkat ette, elektronika ment abban is tönkre. Volt már alaplap csere is. Bár amikor ment, én nagyon kedveltem, mert nagyon alacson szintre tudott modulalni, és mivel nálunk falfütés van, az egyszerre jelentkezö höigény nagyon alacsony, így ez nagyon kedvezö volt, legtöbbször a legalacsonyabb szinten ment, ritkán 3 fokozatig felkúszott, ritkán kapcsolgatot. Van mellette külön HMV tárolóm, azt is gyorsan felfütötte.

Itt kint tizen év után lett cserélve Remeha Calenta 15kw-os kazán, sajnálom, hogy nem csaptam le rá, mert sose volt vele gond, igaz, alapból be volt épitve egy 200Literes tároló, ez szerintem sokat számít, hogy hatékony is legyen, és ne is kapcsolgasson, de mindig legyen idöben rendelkezésre állás.




Előzmény: Törölt nick (43209)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.01 0 1 43251

HMV utánkeringetés a másodlagos hcs. primer oldalt és a primer hcs-t forgatja(hűti) át. 

254 -->0  30 másodperc (utánventiláció ha  T előre>75C0 )   254-->1  utánventiláció: 3 perc utánkeringetés: 3 perc

A másodlagos hcs csak kis mértékben hűl vissza.

 

Ha aktiválva van a komfort funkcio (250 --> 1, vagy 2) és nincs fűtéskérés, az utolsó hmv használat után 30 percig (1) (vagy folyamatosan (2)  ) 

melegen tartja a szekunder hcs.-t.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (43249)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.01 -1 2 43250

Köszönöm az év első mínuszát  :-))))))     

 

 

Csak nem egy karbantartó lelkébe tapostam?    :-D

Előzmény: Törölt nick (43246)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.01 0 0 43249

Érthető a válaszod, köszönöm szépen! Kicsit még azon vagyok felakadva, hogy akkor miért van az "utókeringetés"?

Azt tudom, hogy a melegvíznél a kazán magától is elvégzi ezt a műveletet, míg a fűtési körön az időt is lehet állítani. Most néztem, az enyémen 3 perc van megadva, erre a műveletre. Nem kerítgetné ki rendesen?

Előzmény: Sony Black (43248)
Sony Black Creative Commons License 2022.01.01 0 2 43248

Kombi kazán akkor szokott ilyet csinálni, ha előtte ment egy kicsit (pl valaki közép állásba nyitotta a keverős csapot) Ilyenkor ráfűt a hőcserélőre, de a meleg vizet már nem várja meg az illető (ilyen pl egy wc-zés utáni kézmosás) majd pár perc után te nyitod meg a melegvizet és lesüti a kezed, mert ami a kazántestben maradt hő, a vizet akár 70-80fokra is felnyomhatja, és az nem 2perc mire visszahűl, (ezt engeded ki) és csak ezután kezd el a kazán a beállított hőfokra dolgozni. Ez egy teljesen normális üzemállapot :) Sokszor szoktam mondani, ha hideg vizet akarunk akkor hideg állásba nyitjuk a csapot, ha meleget akkor meleg állásba. Ha megvártuk a meleget, és az túl meleg, akkor tekerjük közép irány fele a csapot, hogy rákeverjünk hideget ;-) Rá kell szoktatni a családot! Egyébként már lehet kapni olyan csaptelepet, ami közép állásban hideg vizet ad nem kevertet (pl Grohe) direkt ezért, hogy feleslegesen ne indítgassuk a kazánt, ha nem muszáj.

 

Mellékesen 15e ft-ért ingyen volt ez a hadművelet!!! 

Nem tudom hol laksz, de Budapesten egy ilyen 60e ft!

Előzmény: Törölt nick (43247)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.01 0 0 43247

Boldog Új Évet kívánok!

 

Adott egy ariston genus one kombi!

HMV indulásakor nagyon meleg vizet ad, de olyat, hogy a kezem sem állja! aztán visszaáll a beállított 40 fokos értékre.

Kora ősszel, olyan augusztus közepén volt tisztítva a két hőcserélő. Valamivel savazta a szerelő. Nem tudom mivel, de iszonyat büdös volt és nagyon habzott. 3 alkalommal is kimosta ezzel a szerrel a HMV hőcserélőt és sok vízkövet tisztított ki belőle. A fő hőcserélőt is át tisztította, átmosta és a kondenzvízpoharat is tisztította.

Azt mondta: "most mar rendben lesz - 15 eFt, de szerintem valami nincs rendben!?

Van valami, amit még nem takarított ki, vagy miért ez a hirtelen nagyon meleg víz? Hibakód nincs, csak ez a elsőre nagyon meleg HMV!

Lenne valakinek ötlete a problémámra?

 

Sziasztok.

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.01 -2 2 43246

Hibamentes boldog új évet!

😄

blackbile Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43245

?

Előzmény: Törölt nick (43244)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43244

Ismételten benéztem...  

 

... ekkor így működött tegnap este óta...       ...kérdésem, hogy miért van a kapcsolgatás este 20:40, 21:30 és reggel 7:30 körül? )

 

 

:-D

Előzmény: blackbile (43243)
blackbile Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43243

Ebben teljesen igazad van, 26-a óta mérjük, de a hidegebben is így működött...

Előzmény: Törölt nick (43242)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.31 0 1 43242

Tegnap este elkezdődött a felmelegedés. Ha jól tévedek a kazánod minimuma 5,5kW.

Nagyon valószínű, hogy sok ez a teljesítmény, nincs ekkora hőigény a kifűtéshez.

Előzmény: blackbile (43235)
blackbile Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43241

Ezt a funkciót (Low load control) kapcsoltam ki:

"Alacsony terhelésszabályozás
Ha egy kazán már nem képes visszamodulálni, akkor leállítja az égőt, majd önálló ciklusba lép ezen alacsony szabályozási beállítás (a kért vízhőmérséklet) alatt.
A megfelelő teljesítmény és a szivattyú be- és kikapcsolása érdekében alacsony terhelés -szabályozást hoztunk létre. Ez a kikapcsolási és a minimális modulációs szint közötti ciklus.
A ciklusidő összefügg azzal az idővel, amikor a víz hőmérséklete lehűl a szabályozási alapérték (szükséglet) alatt, és a kazán bekapcsolási idejével, hogy felmelegedjen a szabályozási alapértékre.
Ez egy algoritmus, amely optimalizálja a ciklusszámot, és megpróbálja a kazánt a leghosszabb ideig bekapcsolni."

blackbile Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43240

És úgy általában hogyan vezérel egy opentherm termosztát, azaz pl. 21° a hőfokigény, akkor a kazánt ki-be kapcsolgatja, vagy kis teljesítményen utasítja a kazánt hogy fűtsön folyamatosan?

Azt gondolom, hogy pont az opentherm egyik lényege. hogy nem hullámzik a beállított hőmérséklet körül - mint egy ki-be kapcsolgatós hagyományos termosztát esetén -, hanem pontosan tartja a hőmérsékletet, de kérdem én hogyan és milyen pontossággal? Itt nincs hőmérséklet hiszterézis a rendszerben, lekapcsolja a kazánt 21,2-nél, majd vissza 20,8-nál?

Előzmény: Sony Black (43238)
blackbile Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43239

RIP

Előzmény: Sony Black (43238)
Sony Black Creative Commons License 2021.12.31 -1 0 43238

Ebben a kombóban nem nagyon fog tudni segíteni neked itt senki sajnos... :(

Előzmény: blackbile (43237)
blackbile Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43237

Hajdu HGK Smart 24 és egy Honeywell T6R

Előzmény: Sony Black (43236)
Sony Black Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43236

Azért az nem lenne nagy hátrány ha leírnád pontosan milyen kazán ez és milyen szabályzó?!

Előzmény: blackbile (43230)
blackbile Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43235

azóta is ezt csinálja most délelőtt:

 

kicsit beindul a kazán, majd utókeringetés állapotban marad, de nem kapcsol le a beállított 1 perc után... hanem 24°-os vizet keringet.

Normális ez így?

Előzmény: blackbile (43230)
Sony Black Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43234

de hát nem erről szól az időjárás követés? 

Első sorban arról szól, hogy ne kelljen állítgatni az előremenőt(rosszul vagy egyátalán nem szigetelt háznál van jelentősége, főként radiátoros rendszerre)

és minél kevesebb égőkapcsolás történjen. Ezt nagymértékben fokozza a buszos szabályozás. 

 

Még egyszerűbben fogalmazva:

Arról szól, hogy a lakás hőveszteségét (megközelítőleg pontosan) pótoljuk, a környezeti hőmérsékletváltozáshoz képest ;-)

 

Előzmény: Törölt nick (43231)
Sony Black Creative Commons License 2021.12.31 0 0 43233

én ezt úgy értelmezem hogy nem a lakást hűti vissza hanem a visszatérőt... 

 

Nem csak a visszatérőt, hanem az egész rendszert.

 

Ha van szobatermosztátod, és külső hőmérséklet érzékelőd, és a kazánon (vagy gyári termosztáton) be van állítva a jelleggörbe, akkor a szivattyú modulál. Az is egyébként megáll, nem megy 0-24-be, de valóban többet megy mintha nem lenne rajta az időjáráskövetés. De erről már beszéltünk... Teljesen másképp működik mintha nem lenne szobatermosztát.

Előzmény: Dexter810323 (43226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!