Keresés

Részletes keresés

tommmmas Creative Commons License 2007.03.08 0 0 267
huhh, köszönöm a sok választ...

vasárnap nem fog menni, mert elutazok, gyorsan kinyomtatok még jó pár oldalt ebből a topicból és hétfőn asszem jó sok kérdéssel fogok vissza térni :)

köszönöm!
tankap Creative Commons License 2007.03.08 0 0 266

nem kapkodjuk el a vásárlást :))) (én legalábbis bizti nem :)) )

 

nem olyan olcsó dolog egy hajó :(((

 

de a viccet félretéve: teljesen igazad/igazatok van, pont azért, mert nem kevés pénz, mindenkinek jól meg kell gondolni hoyg mit szeretne, s mit vár az evezéstől, vajon évente hányszor, hová és hogyan fog menni a hajójával. Mert ugyan bérelni is drága (szerintem legalábbis, de a naponta 5000 egy kettes tengeri kajakért, síkviziért, egyesért pedig még kevesebb, még mindig olcsóbb, mint kiadni 200ezeret aztán nem is használni :)))

 

Én legalábbis borzasztóan számolok, s gondolkodom, s sokat-sokat fogok póbálni :)) de abban most biztos vagyok, hoyg ez nekem nagyon feküdni fog :))) tényleg a kérdés, hoyg fogom-e annyit használni, hoyg megérje megvennem, de most azt hiszem, hoyg simán :))) mert szeretnék menni, sokat és sokfelé... :)))

Előzmény: fovidra (264)
oldstruggler Creative Commons License 2007.03.08 0 0 265

nem vagyok egy analitikus gondolkozású mérnök-féle, de nézzük Tommmmas megközelítését.

1. Több klasszikus vizitúrán volt a Tiszán. Azt tudjuk, ez folyóvíz. Azt nem tudjuk, kenuval, ladikkal, motorcsónakkal, kajakkal vagy egyéb úszóművel volt-e.

2. Most Veszprémben fog tanulni. Azt tudjuk, a veszprémi egyetemisták rendszeresen járnak a Balatonra. Különösen a nyári vizsgaidőszakban.

3. Azt tudjuk, Tommmmaséknak Almádiban van birtokuk.

4.. Azt tudjuk, Tommmmas régi álma, hogy kajakkal járjon a Balatonon. Azt is tudjuk, szeret fotózni, a készségnek el kell férnie a hajóban.

Akkor miért próbálja ki a vadvizi evezést?

A próbáljaki-javaslattal egyet értünk. Azért a többes, mert Tankapnak is - minden javaslatunk után - ezt ajánlottuk. Többen. Tehát általánosíthatjuk V. (ötödik) Lenin kipróbálni, kipróbálni, kipróbálni mondását.

Tommmmas, most vasárnap nyunyóéknál? Lásd a korábbi szövegeket. Ha nem jön össsze, az se baj. Naki

Előzmény: fovidra (264)
fovidra Creative Commons License 2007.03.08 0 0 264
Sziasztok!
Ide még nem írtam. Ati vagyok a Vidrától.

Szerintem addig ne vegyél hajót, amíg nem is tudod, hogy szeretnéd-e csinálni, és ha szeretnéd csinálni az evezést, akkor melyik részét.

A sokezer embernek, akikkel eveztem eddig csak töredéke maradt meg fanatikus szinten az evezésnél. Lehet, hogy annyira nem is fog tetszeni. Nekem sem jön be a foci, pedig nagyon sokan odavannak érte. Csakhogy én kipróbáltam a focit.

Az evezést pedig nagyon sokféleképpen lehet űzni. Síkvíz? Tenger? Vadvíz? Kajak vagy kenu? Ezeken belül is van még sokféle. Amíg nem próbáltál ki több (kölcsön) hajót, amíg nem eveztél többféle vizen ne vegyél hajót magadnak szerintem.
Előzmény: oldstruggler (263)
oldstruggler Creative Commons License 2007.03.08 0 0 263
Tommmmas! Kérdésed alapján ez a topic a legjobb. Én csak azt tudom mondani, vegyél új hajót, mert ha kétszer lemész a Nagy Magyar Édesvízre, utána mint a drogos (szenvedélybeteg), egyre csak azon fog járni az eszed, mikor mehetek lapátolni. Arról nem is beszélve, hogy, ha egyszer megkóstolod hajóból a Nagy Sós Vizet ... Egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz, olvasd át Tankapnak adott válaszokat. Van még kérdésed? Naki
Előzmény: tommmmas (257)
oldstruggler Creative Commons License 2007.03.08 0 0 262

Vasárnap 10.00 nyunyóéknál. Aki tud és akar, jöjjön.

Naki

Előzmény: oldstruggler (259)
kotoc Creative Commons License 2007.03.08 0 0 261
Nekem szombat még a meló jegyében telik.
Vasárnap jövök egy hölgy társaságában. Kollégám sajna lemondta. Sztahanov díjra pályázik.
Előzmény: oldstruggler (259)
kotoc Creative Commons License 2007.03.08 0 0 260
Akkor 7fő? Pöpec.
Mikor? Hol?
oldstruggler Creative Commons License 2007.03.08 0 0 259
Akkor a hétvégi kínálat úgy néz ki, hogy szombat Egomba, vasárnap RSD nyunyóéknál? Jól értem? Nekem a vasárnap könnyebben megszervezhető. De nem vagyok igazodási pont. Tankappal tel egyeztetek sky-próba ügyben. Naki
Előzmény: Emdzsí (252)
kotoc Creative Commons License 2007.03.08 0 0 258
Szia!


Érdemes benézned a Vízitúra és a Kajak-kenu fórumra is. Bár most épp itt a legnagyobb a pörgés.
A méreted/súlyod leginkább a verseny kajakoknál számít. Azok eléggé ki vannak hegyezve. Egyébként a gyártók oldalain megtalálod, kinek ajánlják. Használt javarészt hagyományos túrakajak van, ami a te céljaidnak meg is felelhet. Ezt neked kell eldönteni. Tankap szaktárs épp hasonló problémában van. Érdemes átolvasnod, miket hordtunk eddig össze.
Legfontosabb talán, hogy eldöntsd, akarod-e máskorra is használni (túrázás, tenger...), egyes vagy kettes, árkategória. 30eFt-80eFt között mozognak a használt túra egyesek. Kettesek kicsit drágábbak. Egyes tengeriből már alakul a piac, de épp a kettes használtakat hiányoljuk.
Ha van kicsit konkrétabb kérdés, megszakértjük. ;-)
Apropó, új miért nem? Anyagiak?
Előzmény: tommmmas (257)
tommmmas Creative Commons License 2007.03.08 0 0 257
Sziasztok,

Nem találtam jobb topic-ot így itt tenném fel ki kérdéseimet. Szóval úgy néz ki, h 3,5évig a veszprémi egyetemen fogom koptatni a padot és mivel a nyaraló sincs messze ( almádi ) szeretném megvalósítani régi álmomat, h kajakozzak a Balatonon, sokat.

Eddigi ezirányú tapasztalatom nem sok van, jópár klasszikus tisza túrán túl. Így hát kezdő láma kérdés: milyen kajakot nézegesek? Én használtat szeretnék az anyagiak miatt. És hogy beleférjen majd egy fotós felszerelés, egyébiránt teljesen normális testalkatom van :) nem tom, h ez fontos-é.

előre is köszönöm.
tankap Creative Commons License 2007.03.08 0 0 256
hűű :) köszönöm :) délelőtt (fél egyig még tanítás van a suliban), de délután nagy örömmel tekintenék egy találkozás elébe!
Előzmény: Emdzsí (255)
Emdzsí Creative Commons License 2007.03.08 0 0 255

Délelőtt-délután, de viszem a telefonom, majd időben rádcsörgök.-)

Előzmény: tankap (253)
libazzoli Creative Commons License 2007.03.08 0 0 254
Jó a hétfő is.
Előzmény: kotoc (251)
tankap Creative Commons License 2007.03.08 0 0 253
jössz szombaton esztergomba? délelőtt? délután?
Előzmény: Emdzsí (252)
Emdzsí Creative Commons License 2007.03.08 0 0 252
Hát igen délutános vagyok, csak a hétfőm szabad, tényleg hiányzik a weboldal. Röviden ennyit:-)) Jövő hétvégén is dolgozni fogok. Most viszon elmegyek szombaton és ha nincs rossz idő evezek egy hatalmasat Esztergomban.Akinek van kedve velem tarthat.-))
Előzmény: kotoc (251)
kotoc Creative Commons License 2007.03.08 0 0 251

Ugye! A saját weboldal hiánya. ;-)

 

Mikor jó neked? Hátha tudunk hozzád igazodni. Vagy egész héten délutános vagy?

A hosszú hétvégét ugye kérték, hogy próbáljuk kerülni, a szerda délután pedig már annak a része. Zoli gondolom nem véletlen passzolta a hétfőt.

Végülis 19-én hétfőtől egy hétig szabadságon vagyok. Akkor mondhattok szinte bármit. O:-)

Előzmény: Emdzsí (250)
Emdzsí Creative Commons License 2007.03.08 0 0 250
Én sajna kedden du 3-tól dolgozom.
Előzmény: libazzoli (249)
libazzoli Creative Commons License 2007.03.08 0 0 249
Részemről rendben még mindíg.
Előzmény: kotoc (247)
kotoc Creative Commons License 2007.03.08 0 0 248

"Én egy őszülő szakállú mókus vagyok, saját karbon lapáttal és prijon spicóval voltam, amikor voltam."

 

Rémlik egy ilyesforma alak. Én meg a piros Necky Zoarban voltam végig. Zöld-fekete fürdősapiban és színben "teljesen harmonizáló" szürke-vörös fürdőnadrágban.

Akkor én javarészt a korlátlan italfogyasztás kihasználásával voltam elfoglalva. Majd legközelebb megismerkedünk, ha úgy adódik. :-)

Előzmény: oldstruggler (235)
kotoc Creative Commons License 2007.03.07 0 0 247
Akkor most a jövőhét keddel mi lesz? Az még csak március 13. Vagy libazzoli nem ezt dobta fel?
Előzmény: Emdzsí (244)
tankap Creative Commons License 2007.03.07 0 0 246

hát :) a cruiser II árára én is nagyon kíváncsi leszek, de az az igazság, hoyg próbáltam összeasonlítani a capri II-vel, s elméletileg ez utóbbi jön ki jobban ebből az összehasonlításból, s végülis barátkozom a 185-ös árával is :) a 30-as kormáyt egy későbbi opciónak megtartva. De ezzel két bibi van :)) 1.) a mountexben csak ár van, hajó nincs 2. a cruiser ára sem ismert illetve az sem, hoyg a capri II árával vajon mi lesz, ha majd lesz is. ja, és egy + 3. kérdéses is:  nyunyóéknál lehet lesz kamatmentes hitel, ez érdekes lehet, illetve a mountexben azt mondták, hoyg most fog nyitni a budaörsi nayg mountex, s ott lesz sok-sok hajó, hátha dobnak valami nyitási akciót :)))

 

mindenesetre vasárnap lesz nekem nagy kipróbálgatás :))) - csak szép idő legyen!!!

oldstruggler Creative Commons License 2007.03.07 0 0 245

Még nem láttam magyar forgalmazónál Cruiser II-t. Az ár, amit írtam, a sacimetria módszerével kalkulált. A Prijon honlapjána a Seayak 1320.-EUR, ez 250.-HUF áron számolva 330 eHUF. A Mountex árlistáján ez az árú 245 eHUF. A Capri II Prijonnál basic kivitel 788.-EUR/197.- eHUF, Mountex listán 187 eHUF. A felsz. kivitel Prijonnál 1165.- EUR/291 eHUF, Mountex árlista 210 eHUF. Ennek alapján lőttem be a Cruiser árát, ami Prijonnál 960.-EUR/240.- eHUF és a felsz. változat 1086.- EUR/271.- eHUF. Hogy lesz e a magyar piacon ez a termék, és hogyé fogják adni, nem tudom. De formás darab, Tankap számára ez lehet egy reális megoldás. Már ami a megismert szempontjait - kivéve a családi kassza teherbíró képességét - illeti.

Előzmény: Emdzsí (243)
Emdzsí Creative Commons License 2007.03.07 0 0 244
Mindenben egyetértek veled. A vízenjárók társasága nekem túl általános, de a tengeri kajakosok baráti társasága jónak tűnik. Szerintem ez lehetne a fő napirendi pont az április 8-ai találkozón, ahol részletesen meg lehetne beszélni jaffa és málnaszörp mellett-)) De tényleg a honlap névötleteket egyelőre tartsuk magunkban, és személyesen beszéljünk róla, mert lenyúlhatják.
Előzmény: oldstruggler (240)
Emdzsí Creative Commons License 2007.03.07 0 0 243
Azért a magyarországi árképzéseket nem értem, hogy lesz egy 1400 eurós seayak árából nálunk kb 245 ezer forint, és egy ezer eurós cruiser árából 250 ezer Ft.Hm nem értem.
Előzmény: oldstruggler (239)
kotoc Creative Commons License 2007.03.07 0 0 242
http://www.expressz.hu ?
Előzmény: tankap (237)
kotoc Creative Commons License 2007.03.07 0 0 241
- linkek
- napló (túrabeszámolók)
- (saját) hasznos infók (pl. én nekiláttam egy elég részletes RSD km mutatónak, ami "saját" munka)
- tükrök

Magam a pmpcomp.hu-t preferálom, mert ott a tulajjal közvetlen kapcsolatom van. Deee... Nyitásnak szerintem az is jó, ha valakinek a weblapján kapunk egy oldalt. Beszélek majd a főnökséggel. Nálunk biztos elférne a winyón és én tartom karban. Aztán ha van tartalmunk és arcunk, szerintem ráérünk akkor is szolgáltatót keresni a www.szponzorceg.hu/mioldalunk helyett.
Előzmény: Emdzsí (236)
oldstruggler Creative Commons License 2007.03.07 0 0 240
Akkor ezt csak érdemes lenne megcsinálni. Tengeri Kajakosok Baráti Társasága? Vízenjárók Társasága? Szerintem az árúk forgalmazásával foglalkozó vállalkozások, a for profit túraszervezők beszállnának egy ilyen honlapba. Ha én ebből élnék, és megkeresne egy ilyen csapat, támogatnám őket. Minél több helyen jelenik meg a cég, annál jobb. Mountex, Kajakshop (Endru), Nyunyóék, Vízvonal, Noworks, Vidra, Hungarorafting, tiszai és tisza tavi cégek, egyéb utazási irodák, ... Van ebben fantázia. Naki
Előzmény: Emdzsí (238)
oldstruggler Creative Commons License 2007.03.07 0 0 239
Hali! A vizitúrázással foglalkozó egyesületet mellékesen foglalkoznak használt hajók forgalmazásával. Lásd www.vidra-vizitura.hu. Érdemes még a leányfalui Vadkacsásokat, az Újpesti Hajós Egyletet felkeresni. Hátha beesik valami. Bizonytalan. Azt mondtam, hajóvásárlás ügyben többet nem tudok mondani. Mégis megnéztem a Prijon Cruiser II-t. Lehet, ha most lennék abban a helyzetben, amiben úgy öt évvel ezelőtt voltam, ezt venném meg. Kétségtelen, ára 250 eHUF körül van, szemben a SkyII (úgy )150 eHUF-jával szemben. Viszont a prijon többfunkciós, jól használhatónak látszik. Naki
Előzmény: tankap (237)
Emdzsí Creative Commons License 2007.03.07 0 0 238

Ez nem is tűnik soknak. Az általam említett címen jelenleg nem találtam a honlapunkat itt viszont megvan www.happybiketeam.hu  Amint látható itt is van webshop oldal, és használt cuccokat is felraktunk rá régebben.

Szóval ha csak ennyibe kerül megérné. Bár ahogy nézem úgy 4-5 ember írogat viszonylag rendszeresen, tehát nem vagyunk harmincan, de remélem leszünk.

 

Előzmény: tankap (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!