Keresés

Részletes keresés

kyru Creative Commons License 2009.12.30 0 0 9209
Kerültek fel újabb tesztek az inov-8 cipőkről.
<a href="http://www.multinavigator.hu/cikk_list.php?id_menu=544" target="_blank">www.multiNavigator.hu cipőtesztek</a> itt lehet olvasni
Futóapuka Creative Commons License 2009.12.30 0 0 9208
Kicsit közelebbről? Mit is csiripelnek azok a pletykás madarak? Melyik ámerikai verseny lesz a VB?
Előzmény: olipapa (9204)
Futóapuka Creative Commons License 2009.12.30 0 0 9207
Ugye, hogy ugye? :-))))) Az ünnepekre való tekintettel invertálódtam, és megszállt a sötét oldal ereje és mentalitása! :-))))
Előzmény: Törölt nick (9193)
Futóapuka Creative Commons License 2009.12.30 0 0 9206

Szerintem nincs itt szükség magyarázatokra! Nagyon helyesen teszed, hogy gyűjtöd és szépen rendszerezetten tartod a kitűzőidet! Csak így tovább!!! Legyen még nagyon sok!

Itt a kérdés valóban az csupán, hogy egy terepfutóversenyen kell-e a kitűző, mint a tt-kon, vagy sem. Én az utóbbira szavazok. Fölös költség és a futóknak sokkal kevesebbet jelent, mint a túrázóknak. Mint azt korábban már írtam, én személy szerint még a kupákat és az érmeket se tartom sokra, de ez az én egyéni hülyeségem... Az emléklap is fölösleges a szememben, csak fölös papír és tintapazarlás és csak kevesen tartják meg őket. Inkább csak a kezdők gyűjtik ezeket, mint első szép emlékeket.

Én továbbra is a hasznos ajándékok híve vagyok. Illetve azoknak az ajándékoknak a híve, amik a verseny környékére jellemzők.

(A "Faksui" :-))) szellemében én már nem nagyon tartok otthon semmiféle porfogót!!!) (Illetve sajnos nekem is van egy gyengém: a könyvek... azokból van párezer a polcaimon)

"Tiszteld mások elmebaját és hosszú életű leszel a Földön!" :-)))

Előzmény: Joeyline (9192)
nedus1965 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 9205
Vulkántúra privátban – avagy, jubileum a hegyen
Tegnap egy kis ünnepi kocogást tartottam a Börzsönyben . Nemrég , régi edzéstervek után kutatva a régi edzésnaplókat böngésztem . Kezembe került a legelső és meglepődve láttam , hogy éppen 25 éve írtam be az első bejegyzést . ( a történelmi hűség kedvéért 1984.december 30 volt ez a nap , csak ma éppen családi program van , és egy nap talán nem számít . Szó szerint így szóltak a veretes szavak : „ 5300 m LSD , füvön „ . ) Gondoltam , egy kellemes futás jó emléket állítana e napnak .
Már az „igazi” Vúlkántúrán elhatároztam , hogy vissza jövök és alaposabban megnézem ezt a szép vidéket .Eldöntöttem ,hogy hozok fényképező gépet és bot nélkül nem vágok neki . Napokig tanulmányoztam az időjárás jelentéseket-előrejelzéseket , mert egy tiszta , csapadékmentes és jó hideg napot kerestem .Útálom a sarat és szerettem volna rendesen látni . Tegnap ideális időm volt . Királyrétre kicsit (túl)korán érkeztem és 6:30-kor még igencsak sötét volt . Vártam egy jó negyed órát és nekivágtam . A turista ház előtt indítottam a stoppert és rögtön át is kapcsoltam az útvonal állásba , ugyanis a mai napon legfeljebb a track-et akartam nézni az órán , sem mint holmi sebesség , pulzus és hasonló fontos adatokat . Tudom , hogy ez sport szakmai szempontból teljesen elhibázott lépés volt , de az élvezetért mindent . Egy tervem volt csupán : élvezni minden percet . Ennek megfelelően igencsak komótosan indultam el , ráadásul a Csóványosig legalább 4-szer álltam meg , hol öltözködni ( egyszer le , egyszer fel ) hol fényképezni ( jött fel a hegyek mögött a nap ) . Hideg-hegy és a Csovi között megint randa , hideg szél fújt és -8 fok volt . Magosfa felé egy nagy agancsú szarvas álldogált az ösvényen . Szerintem csodálkozott , hogy ki ez az állat ilyenkor az ő felségterületén .Előhalásztam a fényképezőgépet amilyen csendben csak tudtam és a szememhez emeltem . Eddig a szarvas mozdulatlanul állt .Viszont a bekapcsolt objektív zümmögésére már el is szökkent . A Feketevölgyi-panziónál nagy élet volt . Sokan tartottak felfelé a pirosokon , egy kis fiú ijedten fordult az apukájához : „ egy ember szalad az úton !!!” . Fent a csúcson meg csodáltam a kilátást , néhány fotó és irány a Magyar-völgy . Most eléggé kihalt volt az Ellenőrző pont , ezért egy gyors kaja elő halászás után magam oldottam meg a frissítést . A kéken , a dózer úton most végig futottam , sőt , egyre jobban kezdett esni a mozgás . Hiába , vannak előnyei a lassú kezdésnek . Itt a völgyben viszont megint elég hideg van , a napocska nem nagyon süt ide . Minden csonttá van fagyva ( a kezem is ), de valami perverz módon ezt is élvezem . Bányapusztánál vadászok gyülekeztek . Az egyik Mercédesz terepjáróból kiszólt egy „ vadász” . „ szia , megtennél egy szívességet ? Ha már úgy is itt sétálgatsz az erdőben , megkeresnéd a tegnap elveszett kutyuskámat ? Tecának hívják . „ Hírtelen nem is tudtam erre mit szólni , végül csak annyit mondtam neki , hogy a Nagy Hideg-hegyi turista ház büféjénél hagyom a kutyust , de siessen , mert kutya eledel nincs nálam . És elindultam felfelé a kéken , még mindig a hírtelen jött ajánlaton morfondírozva . Felérve a piros+-ra már megint ragyogó napsütés várt ,és ez úgy fellelkesített , hogy 2-300 m kivételével végig futottam ezt a szakaszt . Hideg hegyen ( kutya a büfében ) kicsit pózoltam a web kamera előtt ( az időt megjegyeztem , majd visszanézem magam ) . Sajnos elkövettem egy súlyos hibát , átkapcsoltam az órám stopper állásba . Meglepődve láttam ,hogy ha kicsit szedem a lábam még 6 órán belül lehetek . S bár előzetes semmi féle idő tervet nem készítettem , a feltámadó önérzetem nem hagyott békén . Bár a pirost eléggé utálom így lefelé , és az alsó szakasz a tűző naptól kicsit kocsonyássá vált , 39 perc alatt leértem . Végül is az „igazi „ vulkánon teljesített időmnél egy perccel jobbat mentem ( 5:54) , de ma nem ez volt a lényeg .
Nagyon kellemes nap volt . Sokkal kevésbé fáradtam el , mint múltkor , pedig a múlt héten hatszor futottam . Nagyon gyorsan eltelt , csupán „moziztam” közben . Megittam 2 és fél liter folyadékot , enni viszont csak 4-5 kocka Olipapa-féle nutellás kalácsot ettem .
További Kellemes Ünnepeket Mindenkinek ! Sok futást és még több élményt !

olipapa Creative Commons License 2009.12.30 0 0 9204
a talált, pletykaszintű infóim szerint a trail VB jövőre amerikában lesz.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.30 0 0 9203
Erre van egy sarkított válaszom: Nem mindegy, hogy egészséges vagy beteg hulla leszek?
Valójában úgy gondolom, hogy az egészséges életmódnak is van egy határa. Nem véletlenül tartják az USA-ban már pszichiátrai betegségként számon, ha valaki túlzottan egészségmániás.
Ha neked így jó, nem leszel tőle beteg, akkor miért ne? Nekem pl. így jó.
Előzmény: schankox (9199)
drakulady Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9202
No, de így több marad nekünk =P
Előzmény: Joeyline (9201)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9201
Sajna azt ki kell hagynom, mert fellépésem van az FS 30-on, ez lesz a zárófelvonás az Útvonalak Követője teljesítménytúra-mozgalom 2009. -en. Úgy tudom a korábbiak alapján, hogy már csak 5-en maradtunk, akik még megkaphatják.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (9200)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9200
De a holnapi menü se lesz gyenge. :)
Előzmény: Joeyline (9198)
schankox Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9199

Azt hiszem, nagyon hasonló cipőben járunk mi ketten, csak én egy "oktávval" lejjebb, úgy 70-80 kg között.

Majdnem minden évet radikális fogyókúrával kell kezdenem. Ilyenkor leugrik 6-8 kiló másfél hónap alatt. Ekkor egy ideig étkezés terén beérem kevéssel is. Ez eltart egy bő fél évig, persze folyamatosan egyre többet eszek. Aztán összel a születésnapok/télapó/Karácsony igencsak megteszi hatását, ilyenkor már bőven többet eszem a kívánatosnál. Már látszik, hogy a 2010. év ismét fogyókúrával fog kezdődni...

Tudom hogy nem egészséges és hogy vannak sokkal jobb módszerek, de nekem így megy.

Előzmény: Törölt nick (9175)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9198
Ez (is) volt legutóbb Medvegyunál!
Nagyon finom volt :)
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (9196)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9197
Ez olvashatatlan, úgyhogy feltettem ide
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (9196)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9196

Kicsit megkésve, de közkívánatra...
PÍT Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9195
Valszeg egy szóvicc, nekem tetszett.
Előzmény: Joeyline (9194)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9194
Biztos nálam a hiba, de ezt nem egészen értem.
?
Előzmény: csanya. (9184)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9193
Ezért megérte eddig fennmaradni, bátya! :-))))))))
Előzmény: Futóapuka (9178)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9192
"de mindenkinek megvan a maga gyűjtőmániája"

Inkább úgy mondanám, hogy mindenkinek megvan a maga hobbija. Van aki bélyeget gyűjt (és azt tényleg gyűjti, akár mániákusan is!), van aki sakkozik, van aki meg ttúrázik. Utóbbinak úgy gondolom szerves része a díjazások méltó kezelése.


"Szép gyűjtemény, gondolom a lelkesedés kitart még ötven évig és akkor nyithatsz egy tt múzeumot, ami gondolom még nincs az országban."

Ne gondold, hogy egyedi.
Sokan vannak, akik hasonló módon rendezik össze a ttúra-jelvényeiket. Akiket én ismerek, és láttam is már a palettájukat, azok közül Jávor Zolinak van a legtöbb, de Hevér Gábornak még több van, de nála még nem jártam.
Az erre a topikra is írók közül figyelemre ajánlom Ebola "gyűjtményét".


"A Less Nándi díjazása tetszett nekem a legjobban. Egyrészt nem évszámozták a kitűzőt, így nem kellett félni, hogy valamelyik kimarad, másrészt a teljesítések számától függően minden évben más ajándékot adtak."

Több ttúrán is bevett dolog a teljesítések számától függő díjazás. Erről lehet tájékozódni a TTT honlapon lévő kiírásoknál is, ugyanis külön ikon jelzi ezt, ha ilyen a díjazás.
Előzmény: carlos80 (9190)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9191
"a túrán legyen kitűző, a futásnak hírdetett versenyeken pedig valami futós körökben elfogadott cucc."

Legyen!
Csak akkor az se legyen gond, hogy az elsősorban ttúrának hirdetett rendezvényen - ahol mondjuk azért szívesen látják a gyorsabbakat is - meg nincs más, csak kitűző.

Egyébként, ha már választani lehet, legyen inkább jelvény, mint kitűző :)


"Nekem azért sem nyújt sokat egy kitűző, mert futós, bringás díjakkal el lettem korábban ragadtatva."

1-2 kupám és érmem nekem is van.
Nem sok, viszont kiemelkednek a kitűzők közül, mert általában egy-egy egész éves teljesítményért osztogatták (pl NB csapatbajnoki helyezés vagy Év teljesítménytúrázója kategóriahelyezés, stb)
Előzmény: olipapa (9186)
carlos80 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9190

Mondanám, hogy beteges... de mindenkinek megvan a maga gyűjtőmániája :)))

Szép gyűjtemény, gondolom a lelkesedés kitart még ötven évig és akkor nyithatsz egy tt múzeumot, ami gondolom még nincs az országban.

 

A futáshoz visszakanyarodva én mellényeket járok gyűjteni Chamonix-ba, de nem hiszem, hogy ne örülnék valami váltásnak. A Less Nándi díjazása tetszett nekem a legjobban. Egyrészt nem évszámozták a kitűzőt, így nem kellett félni, hogy valamelyik kimarad, másrészt a teljesítések számától függően minden évben más ajándékot adtak.

Előzmény: Joeyline (9183)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9189
Meg bizony, mert abból még csak 14 van :-)
Előzmény: Summer Comfort (9188)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9188
asszem most megbuktam... :(
Előzmény: Summer Comfort (9187)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9187
Én mindig gyenge voltam matekból, de ha ez szöveges példa volt, akkor rákérdezek: a Kinizsiből van már neked 15, ugye? Nem semmi, tényleg!
Előzmény: Joeyline (9183)
olipapa Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9186
Joey, ez mind dícséretes és becsülöm is azt, aki ilyen precízen vezeti túráinak jelvényeit.
A kérdésem alapja Csanya egyik futóversenye volt, aminek telesítési díjazása révén merült fel a téma. Én annak örülnék, hogy ahol lehet, ne keveredjen a szezon a fazonnal, értem ezalatt, a túrán legyen kitűző, a futásnak hírdetett versenyeken pedig valami futós körökben elfogadott cucc.
Nekem azért sem nyújt sokat egy kitűző, mert futós, bringás díjakkal el lettem korábban ragadtatva. Lehet ez csak az én, vagy a kisebbség "problémája", de a "problémáról" gondoltam szólok, hogy lássuk ki hogy áll hozzá milyen irányba hajlik.
Előzmény: Joeyline (9183)
manbo Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9185
Na kérem szépen! Lássuk a "medvét":
Ki, mire nevezett....
UTMB:
CCC:
TDS:
PTL:

Aki hallgat az nyuszi,de úgyis kiderül pár nap múlva,úgyhogy csak bátran...
csanya. Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9184
"másrészt túl nagyok a hagyományok már a díjazás terén is."

A hagyományokat felváltották a tradiciók...-)
Előzmény: Joeyline (9183)
Joeyline Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9183
"A kapott kitűzőt ti hová szoktátok kitűzni?"

Gépkocsiba való négyszögletes ablaküveg-sötétítőkre tűzöm fel, úgy hogy egymás mellé az ugyanazon-féle ttúrán kapottak kerülnek, így a többszörös teljesítéseknél is a soron belül tudom, hogy hányadik teljesítésre melyiket kaptam. (15 eddig a legtöbb egy ttúrából.)
Az, hogy konkrétan melyik-melyik mely évekből valók, az a "dicsőségtáblával" párhuzamosan vezetett nyilvántartásból derül ki, bár ebben sajna van némi elmaradásom, de feltett szándékom, hogy idén télen ezt is rendbe teszem.

A kitűzőket szerintem időnként "nézegetni kell", ezért fontos, hogy elől legyenek, _tűzzük ki(!)_ valahova, ne pedig a fiók mélyén porosodjon! :-)
Itt a "dicsőségtábla" a 2 és fél évvel ezelőtti verziójában, akkor még 4 sötétítőre ráfért, most már a 6.-at is rakom.
Ezen kívül van egy ezektől kicsit kisebb, selyemből készült naptár a múlt évezredből, arra kerülnek a túramozgalmakért, minősítésekért, egyéb hasonlókért járó jelvények és kitűzők.


"Számomra, mivel általában műanyag vacak kategória (tisztelet a kivételnek) megmunkálásban, kivitelezésben"

Fontos megkülönböztetni a lényegében papírból készült kitűzőt és az alapvetően fémből készült jelvényt!
Manapság, a ttúrák tömeges elterjedésével (szinte minden hétvégén számtalanból lehet választani) már sajnos a kitűzősítés járja, míg régebben többségében jelvényt kaptunk.
Van azért ma is még néhány ttúrán jelvény. Ezek között is fontos különbséget tenni a fém alapú, de a mintát műanyagba öntött, és az ún. verőtőke alapján vert valódi fémjelvény között. Ez utóbbiak a legértékesebbek, már ha csak a fizikai bekerülésüket nézzük.
Ha ezek a fémjelvények kerülnének előtérbe, akkor jelentősen megnövekedne sok ttúra nevezési díja, ami sokak szerint - szerintem nem feltétlenül - kedvezőtlen folyamatokat válthatna ki a ttúrázás hazai jövőjét illetően. Tudom, a futóknak nem gond a magasabb nevezési díj, ha ez színvonalat is jelent egyben, de a ttúrázók viszont ezt nem feltétlenül értik meg, és ugye azért elsősorban mégiscsak ttúrákról van szó.


"A névre szóló, teljesítési idővel ellátott oklevél már sokkal jobb, de ez is a szekrényben végzi, viszont ha véletlenül előveszem, talán tudom hová rakni a fejemben."

A kitűző horható, amit hordtunk is akkoriban, amikor még csak néhány volt, büszkén tűzte ki magára az ember, ha résztvett egy ttúrán, mert akkor láttak rajta a többiek. (Ma már persze ez nem lenne kivitelezhető, a karácsonyfa kutyafüle lenne az emberhez képest...)
Azonban akkoriban is és ma is fontos a névre szóló díjazás is, ami hitelesíti, hogy az adott személy kiállta a próbát, teljesítette azt a ttúrát! Ezt pedig az oklevél testesíti meg.
Ezek viszont sajnos méretükből adódóan - mégha rendezetten is - a polcon összestócolva végzik, hiszen azért nem kell 500-600 (nekem annyi van) se, hogy belátható legyen, már ez is többszöröse lenne akár csak egyetlen szoba kitapétázásához is.
Jó példa itt Ateszking hozzászólása a maga 30 db okleveléről.


"A viselhető dolgok a legjobbak a versenyző és a rendező szempontjából is és persze a legnehezebben megoldhatók is. Sapka, sál ,polo, kabát, zsák, akármi."

Egy futóversenyként megrendezett rendezvényen ez nyilván elképzelhető, de egy elsősorban ttúrán - amin persze szívesen látják a gyorsabb lábúakat is - kevésbé, mert egyrészt szintén több költség, másrészt túl nagyok a hagyományok már a díjazás terén is.
Harmadrészt mihez kezdenénk 5 sapkával, ha mondjuk 5 egymást követő 7VGn indulunk egy-egy ttúrán? :-)


Hangsúlyozom: az eredeti kérdés a kitűzőre vonatkozott, ami ugye a ttúrák sajátossága, ezért ebből a szempontból közelítettem meg az egész fenti díjazásosdit.
Előzmény: olipapa (9102)
Futóapuka Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9182

Na azé! Nagyon helyes!

De mégse félek, mer az erő velem van! :-)))) bibi

Előzmény: vérgergő (9181)
vérgergő Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9181
A csávó már egy ideje átgondoltan edz!! hárrrrrr....

Előzmény: Futóapuka (9176)
-Szipee- Creative Commons License 2009.12.29 0 0 9180
4500 runners have already pre-registered.
The UTMB® is 100% full, the CCC® and the PTL are 2/3rds full.
There will certainly be a draw for the UTMB® and probably also for the CCC®.
There will not be a draw for the TDS so that remains the only race in which to be an almost certain participant in 2010.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!