Keresés

Részletes keresés

LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.07.27 0 0 2400
Olvastam, még mielőtt az alábbi hozzászólást megírtam volna. Egyetértek veled, de a témát le kellett zárni!
Előzmény: Du-Pi (2399)
Du-Pi Creative Commons License 2005.07.27 0 0 2399

Luczi!

 

mail ment!

Előzmény: LUCzI FERencz (2397)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 2398

Nemá'

Nem vagyunk mi itten a Grétsi Laci!

A "szempontbúl" szót meg... Hát milfelénk olykor így mondják, úgyhogy semmi gond.

Ha valaki pedig belenyom a dx-embe akkor szimplán káromkodni szoktam. Ennyi!

 

Előzmény: LUCzI FERencz (2397)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.07.27 0 0 2397
...tudom, És... sel nem kezdünk mondatot... és a mondat végére kérdőjel kívánkozott volna...

szempontbúl = szempontból, éáletben =életben, elütés volt.

Előzmény: LUCzI FERencz (2396)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.07.27 0 0 2396
DeTomaso!
*******
Írod:

Megint elindult itt egy parttalan vita, ami olybá értelmetlen a 45 méteren lévő 5,5m-es antennára kötött ócska-szar-gány-gyári grantommal kapcsolatban, hogy NEM sikerül túlvezérelni még akkor sem, ha az ablak alatt kukorékol egy 40w-os mobil.

*******

És mi van akkor, ha a saját csatornádpn forgalmaznál, hallgatnál egy távolit, a szomszéd csatornán valaki nyomja jó nagy modulációval 40 W-al, és még 3-4 csatornával odébb valaki megszólal az ablakod alatt 40 W-al.

A túlvezérlés és a keresztmodulálódás nem egyjeles jelenség, mint ahogy az éáletben a frekvencián soha nem is fogsz egy jellel találkozni. Te ebből a szempontbúl rossz példát hoztál fel!

Az az érdekes, amikor több nagy szintű jelet vesz a vevőd, és ezek a vevőbemenet első tranzisztorán összekeverednek. Na, ami ebből kijön, az mutatja meg, mit tud a rádiód....

*********
Írod:

Nekem űberfasza úgy, ahogy a presidenték legyártották

*********

Akkor innentől kezdve miről beszélünk? Én ugyanis a vevőbemenetek "sufnituningolása" ellen szóltam mindössze.

********
Írod:

És nem fogok egy erről szóló topicot teleírni nagy szakemberként, hogy ilyen gány meg olyan gány, sosem látott embernek elérhetetlen és fölösleges horror árú ipari rádiókat emlegetve.

********

Én nem írtam sehol, hogy gány. csak azt írtam, hogy nem nagy antennán való nagyjelű viselkedésre tervezték. Ami meg a "horror árú ipari rádiókat" illeti:
Igaz, hogy ezek URH rádiók, _NEM_ CB-k, mivel CB-t ipari célra nem használnak, de egyáltalán nem horror árúak, mert (igaz, már elavult típus, ) ott van a _magyar_ tervezésű FM301, ami még nagyon sok cégnél üzemben van, de már rádióamatőrök között megkapható szintézeresre átalakítva egy jobb CB áráért. Ez a rádió is azt a tervezési koncepciót követi, hogy az elején nem erősítünk, hanem egy sávszűrővel és keverővel indulunk, és KF-en erősítünk marha nagyot.

*********

Írod:

Szóval Ferenc! A hozzáértésedet és a tapasztalatodat senki nem vitatta itt.
Emberileg nem értek egyet Veled.

*********

Egyetérteni vagy sem- ehhez jogod van, de a fizikát megizélni _nem lehetséges_

Részemről ezt a vevőbemenet-sufnituning ügyet lezártnak tekintem!

Előzmény: Törölt nick (2384)
Sebi. Creative Commons License 2005.07.26 0 0 2395
Nincs valakinek eladó Alan95plus-a?
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 2394

Ez sem utolsó szempont, mert hát ugye jó dolog dicsekedni - én az elektroncsöves cuccaimmal szoktam.

Másrészt nagyjából az a helyzet, mint a gépkocsinál, hogy akár Suzukija va az embernek, akár A8-asa, egyaránt 50-el mehet a városban. De ha autópályán kell menni 500km-t, akkor valami halvány eltérés már jelentkezik.

   CB-nél is van aki nagyonis kihasználja a speciális tulajdonságokat egy DX során. Nem arról van szó, hogy ötször jobb egy rádió, de mondjuk másfélszer - ami elég ahhoz, hogy ötször annyi DX összeköttetést csináljon mint a másikkal lehetne. Van akinek ez nem fontos - nekem sem, ezért van csak Stalker-9-esem.

 

Előzmény: Sebi. (2392)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 2393

Így értem! Okés!

Teljesen igazad van. :-)

Előzmény: Sebi. (2392)
Sebi. Creative Commons License 2005.07.25 0 0 2392
Azért, hogy lehessen dicsekedni, milyen rádióm van? :DDDDD
Sebi. Creative Commons License 2005.07.25 0 0 2391
OKOSKA!!!!! A 10m-es sávra gondoltam. Nem a CB-re....... Azért írtam, hogy felesleges szuperfasza rádiót venni.......... Én meg vagyok elégedve a Stalker IX-el.
De tényleg, mi a f.sznak CB-re modernebb készülék????????????
Előzmény: Törölt nick (2390)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2390

Kovsebi!

Most akkor mindegy, vagy nem? Nem érted, hogy miért nem szarozzák le?

Mert annál sokan kultúráltabbak.

Viszont ha rakás kaka ami ott megy, akkor lehet menni "művletkedni" más frekire.

 

Előzmény: Sebi. (2386)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2389

A Lincoln, leánykori nevén Uniden HR2510 sosem volt profi rádió. A CB-k közt talán  a legjobb, de még csak nem is amatőr rádió.

Persze ez nem a minőségére utal, hanem a műszaki jellemzőire, felépítésére.

Persze ha egy Pacific, egy Wagner309 vagy egy WKS100 az összehasonlítási alap, akkor profi.

Hello   T.

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2388

Sebi!

Nincs már meg az a Lincoln? Engem érdekelne "óccsóé". Félre a tréfát, fejből úgy rémlik, abban PLL0305A van. Ilyenből meglehetősen jól állok. Ha gondolod, keress meg mail-ben. (Annak inkább az agya szokott megmekkenni, na az tényleg savanya).

Üdv   Tóni 

Előzmény: Sebi. (2387)
Sebi. Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2387
Volt egy President Lincoln-om is. De hamar elszállt a szintézere. Ennyit a profi készülékről... Jó polcdísz lett belőle. :(
Sebi. Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2386
Tökmindegy!!! Sokan ezeket a rádiókat használják: Stalker, Grant... És megfelel nekik. Nekem nem kell überfasza mobil rádió,hogy fogjam a többi (10m-es) frekiket. Ahhoz ott az Alan95plus. És amugy is egy rakás kaka, ami ott megy. Még SSB-ben is. :) ........ De azért csodálkozom, hogy sokan miért nem szarozzák le....... fura.
zebra2 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2385

Szia!

Szerintem biztosan sokan segítenének neked. Ha esetleg leírnád, hogy mégis mim érdekel a rádióddal kapcsolatban.

Üdv.: zebra

Előzmény: szl28 (2383)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2384

Jézus Mária!

 

A trabant papír, az olasz autó gány, a francia szerelhetetlen, a német tele van elektronikával, a cseh szétesik, a román szétrohad, az angol gyújtásnecces, a merdzsó meg felakad a kukoricaföldön, tehát vacak.

Mindenki vegyen _Rába Steigert_.

Vagy minimum építse át az autóját egy volvo bm-ab rakodógépre.

Mert mindenütt elmennek, és nehéz kitaposni a belét. Bravó!

 

Megint elindult itt egy parttalan vita, ami olybá értelmetlen a 45 méteren lévő 5,5m-es antennára kötött ócska-szar-gány-gyári grantommal kapcsolatban, hogy NEM sikerül túlvezérelni még akkor sem, ha az ablak alatt kukorékol egy 40w-os mobil.

Erőset reccsen. ÉS?

Megy a füle "12" órába.

Mielőtt még valaki páka után kapkodna, ajánlom nézze át a rádióját, áll e a fenti fél másodperces művelet lehetősége, mit tehet túlvezérlés ellen.

Van rajta olyan gomb, kütyü, biszbasz, biztosan mondom. Biztos vagyok abban is, hogy egyesek szerint azt nem oda kellett volna kötni, nem úgy, nem olyan potival, és fodítva is kéne forognia.

 

Nekem űberfasza úgy, ahogy a presidenték legyártották, és ha valaha túl fogok lépni rajta, mert jön az icom-stratrek-vezérlőpult kinézetű/árú mindentudó rádió, akkor sem fogom leugatni, hogy "Némmá a hülye, L-C rezgőkör! tök szar, mert elmehet a kondi! Némá, kristály! Tök szar, mer hőmérsékletérzékeny lehet!" ÉS?!

Azthiszem inkább nosztalgiával fogok gondolni a mostani rádiómra, ahogy a két évvel ezelőttire is.

És nem fogok egy erről szóló topicot teleírni nagy szakemberként, hogy ilyen gány meg olyan gány, sosem látott embernek elérhetetlen és fölösleges horror árú ipari rádiókat emlegetve.

Szóval Ferenc! A hozzáértésedet és a tapasztalatodat senki nem vitatta itt.

Emberileg nem értek egyet Veled.

De hát etttől vagyunk nem egyformák.

Minden jót! 

 

 

 

szl28 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2383

Sziasztok!

Szeretném,ha valaki segítene nekem Cb témaban.Mindent megszeretnék tudni róla,amit csak lehet.Most szeretném elkezdeni,egy stalker IX-em van.Nagyon megköszönném,ha valaki elküldene infókat az email címemre.(szabolaci@pannongsm.hu)

Előre is nagyon köszönöm!!!

zebra2 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 2382

Hát, nem tudom. Lehet, hogy nem egy tipusról beszélünk? :)

Anno 2002 előtt nagyon sok Grant megfordult a stabilomon.

Én egyiknél sem észleltem vételi oldalon túlvezérlést, pedig relatíve nagy nyereségű antennám volt, nagyon kis csillapítású koax-al. Sőt. Némelyikhez nem általlottam /külső/ vételi erősítőt is használni. Mobilban meg pláne nem okozott nekem soha, semiféle problémát a vételi erősítő. Sőt.

Szerintem te a Jacksonnal keverheted a Grantot. Annak valóban könnyen túlvezérelhető, leültethető a vétele.

Üdv.: zebra

Előzmény: LUCzI FERencz (2381)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2381
zebra2 Tőled idézek:
" Ezek igenis jól használható, iszonyatosan megbízható készülékek, melyek tökéletesen megfelelnek arra a célra, amire gyártották őket. CB (hobbi) rádiónak !!!"

Itt van a kutya elásva!

Ezek mobil rádiók, mobil célra, kisebb antennákra, és nincsenek arra felkészítve, hogy nagy antennán, stabilban használják őket. Erre nem alkalmas a vevőjük. Az, meg, ha a vevő erősítését növeled, csak a nagyjelű tulajdonságok (keresztmoduláció, "csörgés") fokozódását eredményezik.

Mellesleg az itt a villámvédelem kapcsán emlegetett kubai rádiósok nem csak ezért használnak csöves bemenetű vevőket, hanem azért is, mert a csövek sokkal jobb nagyjelű tulajdonsággal bírnak.

Alapvető rádióépítési koncepció, hogy a keverő előtt, RF oldalon minél kisebb erősítést alkalmazzunk.
van olyan ipari URH rádió, ahol nincs is RF oldali erősítés, hanem egy sávszűrőn át egyből a keverővel indul, és KF-en erősítenek marha nagyot.
Ezeknél szempont volt, hogy stabil antennáról is lehessen működtetni, émiatt igen jó nagyjelű tulajdonságokkal bírnak.

Mindössze arra akarok rámutatni, hogy nem érdemes a rádiók elejét piszkálni, meg az erősítést növelni bemenő erősítőkkel.

Egyébként meg nem tudom, ki írja, de azt írja, hogy csináljam meg.

Hát közölném a t. csapattal, hogy anno, amikor _volt_ CB rádióm (majdnem 20 éve, P. Grant) akkor _megcsináltam_, átépítettem az elejét, és valamelyest javult a keresztmodulációs helyzet. sajnos megfelelő műszerezettség hiányában nem tudtam teljesen, a KF-et is bennfoglalóan átépíteni.




Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2380

Hey God!

The correct command is:

c:worldislamdel*.*

zebra2 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2379

"Mit téped a szádat?"

- Szerinted ki kezdte? Balek!

Előzmény: Du-Pi (2376)
Du-Pi Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2378

Részemről lezártam, a hangnemet nem én kezdtem, és lehet, hogy neked kell örülnöd...

dupi

Előzmény: zebra2 (2377)
zebra2 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2377

Hogy az általad megütött, új hangnemben kezdjem:

 

Addig örülj, amíg nem a te szádat tépem!

 

De komolyra fordítva:

- Bocs'. Valóban. Írásom egy része a kérdéses úrnak szólt. Sajnos a fórummotor, egy megírt hozzászólásomat nem volt hajlandó elfogadni, ezért kapkodva újraírtam azt.

A kapkodásnak tudható be, hogy esetleg nem volt teljesen egyértelmű, mi kinek szólt.

Abban azért talán még egyet tudsz érteni, hogy ezeket a készülékeket nem csak amerikában használják. Sőt!

Üdv.: zebra

Előzmény: Du-Pi (2376)
Du-Pi Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2376

Mit téped a szádat?

 

"Bezzeg majd te tervezel nekik egymagad olyat - de olyat. "

 

Én nem irtam, hogy akarok jobbat tervezni, nem irtam semmit a tervezőkről, amit  Te irtál. Nem mondtam, hogy nem felelnek meg arra, amire gyártották, sőt pont arra felelnek meg, az országutakra Amerikában.

Átalakitani azért kell őket mert igény van rá és kész.

 

"Közöld velük azt, amit írásaidban sugalni próbálsz."

Én ide nem is irkálok csak elvétve, gyakorlatilag nincsenek irásaim.

 

Szerintem összekeversz valakivel, esetleg LUCzI FERencz-cel.

 

 

dupi

Előzmény: zebra2 (2374)
Papusch Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2375
Azért a jó öreg Jacksonomat még nem dobnám a kukába... :-)))))))))))
zebra2 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2374

Khmmm!

"Sz&rból nem lehet várat épiteni."

Légy erős! az országban sokan csak ezt a sz@rt tudták/tudják megfizetni. Neked valószinűleg egy /több/ 1000€-s, űberfasza ICOM, vagy YAESU készüléked sistereg az asztalodon. Nyilván azt rázatod mobilban is. Egészségedre!

- Azért talán el kellene gondolkodnod azon is, hogy ha ennyire sz@arok ezek a rádiók, akkor vajon miért is gyártják immár lassan negyed százada, hatalmas tömegben ezeket. Ezek igenis jól használható, iszonyatosan megbízható készülékek, melyek tökéletesen megfelelnek arra a célra, amire gyártották őket. CB (hobbi) rádiónak !!! Szerintem vedd a fáradtságot és írj a President cégnek. Közöld velük azt, amit írásaidban sugalni próbálsz. Miszerint az ő kis mérnökcsapatuk, akik ezeket a készülékeket tervezték, hozzá nem értő, műkedvelő amatőrökből állt. Diplomájukat nyilván libáért vették anno. Bezzeg majd te tervezel nekik egymagad olyat - de olyat.

Vagy jobbat mondok. Tervezz te hasonló árban (bruttó 167€), egy minden szempontból kritikán felüli CB rádiót, hasonló tudással, megbízhatósággal. Ja és nem magasabb áron ! Gyártsd 24 éven át, milliós darabszámban. Ha ez megy neked, akkor meghajolok nagyságod előtt. Ha nem, talán jobb lett volna, ha ..............

 

"Anno több tucatot alakitottam át, tudom mit beszélek."

Miért is kellett ezeket átalakítani? Mit nem tudtak abból, amire gyártották őket? Az itthon engedélyezett 40 közép csatornát? Vagy az engedélyezett 4/12W SSB-teljesítményt. Netán az engedélyezett 1/4W AM/FM -et? Löketet? Modulációt?

Ezen sem ártana picit elgondolkodnod.

Tisztelettel: zebra

Előzmény: Du-Pi (2373)
Du-Pi Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2373

Ebből a 25-30e Ft-os rádióbol nem lehet sokat kihozni, max egy kicsit több teljesitményt, meg frekvencia tartományt bőviteni. Sz&rból nem lehet várat épiteni.

Anno több tucatot alakitottam át, tudom mit beszélek. A vevő a leggyengébb láncszem ezekben a készülékekben.

Előzmény: Törölt nick (2371)
Du-Pi Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2372

Szevasztok!

Van és lehet használni vételi erősitőt cb-hez, de igen nagy botorság. Max antennakábel-veszteség kompenzálására lehet, de ez elvétve jön szóba. Amugy Luczi-nak teljes mértékben igaza van, ezek a rádiók csak játékszerek, az amerikai kamionosoknak készültek a nagy kies országutakra, ahol  nem okoznak zavart egymásnak. Gyalázatosan rosszak, főleg a vevőik, viszont a mostani készülékek lehet, hogy jobbak, akkor meg azért nem szabad erősitőt használni hozzájuk.

dupi

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.23 0 0 2371

A kérdés nem az volt, hogy minősítsük a grant belsejét.

Ne okoskodj, csináld meg amit leírtál. Ugye nem?

Egy 25-30-e foncsis rádió adott ugye. Ebből kell valamit kihozni, próbáltam gyakorlatias lenni, nem elszállni.

Tehát akkor van vételi erősítő cb rádióhoz Ferenc?

 

Természetesen ha az lett volna a kérdés, hogy hogyan alakítsunk egy cb-t hiper-szuper rádióvá, akkor én is azt mondtam volna hogy sehogy.

Üdv!

Előzmény: LUCzI FERencz (2369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!